vóór 15 OCTOBER Eerste Blad. BUITENLAND Nr. 6931. DINSDAG 7 0CT03ER 1924. 62ste JAARGANG Abonneme ntsgelden. Aan ooaoe lenera botten de stad doen wfl bet verzoek de abonnementsgelden voor bet vierde kwartaal ten1 bedrogge van per pocMsnl over te maken. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt Wü verzoeken beleefd de kwitantie bQ eerste aanbieding te voldoen. DB ADMINISTRATIE. Licht op voor auto'a en fietsen: Dlnidag T Oct. 5.55 uur. Woonudag 8 5.58 DnltscMand en die Volkenbond. Uit Berlijn wordt aan de „TeL" gemeld: Het „Journal de Genève" deelt mede, dat volgens het secretariaat van v den bond Duitsohland in December in den Volkenbond asal treden. Daartoe zal 10 December te Genève een buitengewone zitting worden gehouden, die slechts vier of vijf dagon zal duren. Uit kringen, die met de Duitsche regeering in nauw oon- tact staan, is men de opvatting toegedaan, dat de door Dultschland getroffen voor bereidingen op genoemden datum geheel beëindigd zullen zijn, zoodat men inder daad op een toetreding van Duitschland in de maand December kan rekenen. Dit bericht van het „Journal de Genè ve" wordt hier in officieuze kringen be vestigd. Volgens de ,,Tag" zou slechts een ver traging kunnen intreden als het In Enge land in den tusschentijd tot algemeene verkiezingen mocht komen. Parijs, 6 Oct. Het Fransche antwoord op de Duitsche nota inzake de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond; ia aan den Duitschen ambassadeur Vom Hoesch overhandigd. Frankrijk maakt geen bezwaren tegen het toetreden van Duitschland tot den Volkenbond; mits aan Duitschland geen voorrechten worden gegeven. Frankrijk beveelt Duitschland voor een zetel in dan Baad van den Volkenbond aan. In officieel® kringen gelooft men, dat het antwoord der Engelsche regeering ge lijkluidend zal zijn. DUITSCHLAND. Congres voor Wereldvrede. Het congres voor wereldvrede heeft met algemeene stemmen een motie aan genomen, welke een radicale ontwapening in alle landen eischt en slechts een politie macht geoorloofd verklaart. Den burgers van een land, dat tot den aanval overgaat, moet niet alleen het recht, doch ook de plicht toegekend worden hun rechtschen- nis plegende regeering gehoorzaamheid te weigeren. Het congres nam voorts o.a. een motie aan, waarin het eischt, dat de wetten in zake de vervanging van militairen door burgerlijken1 dienst in Zweden, Noorwe gen, Denemarken, Nederland en Rusland zoodanig verruimd worden, dat niet al leen relgeuse bezwaren, doch ook eti- sche bezwaren, voortvloeiende uit een pa cifistische wereldbeschouwing als motief zullen mogen dienen. Een1 andere motie erkent de vorderin gen inzake arbitrage en veiligheid te Ge nève gemaakt, doch verklaart, d'at deze toch nog geen voledigen vredeswaarbong vormen. Bij onderwerping aan arbitrage van een geschil met een staat-nlet lid van den Volkenbond moet deze op dezelfde wijze vertegenwoordigd1 zijn als de staat- lid. Er ontspon zich een langdurig debat over de vraag of een staat, die zich niet aan arbitrage onderwerpt, moet be schouwd worden als te staan bulten het volkenrecht en als gemeenschappelijke vijand moet worden behandeld. Een voorstel Hilier (Berlijn) om deze bepaling alleen te laten gelden voor Vol kenbondsleden ls met groote meerderheid verworpen. Ook over het vraagstuk voor het schep pen van internationale strooken als eerste schrede tot ontwapening ontstond! een de bat. Generaal Fenraux (Frankrijk) ver klaarde, dat bij den huldigen stand van de oorlogstechniek zoo'n strook geen betee- kenis meer heeft. Gerlach (Berlijn) voerde daartegen^ aan, dat zoo'n strook alleen moet beletten, dat er In tijden van opwin ding grensincidenten ontstaan. Hij noem de het bovendien' een elsoh van gerech tigheid', dat naast de ontwapende strook van Duitschland een zelfde strook in Frankrijk komt te staan. Men vereenigde zich hiet algemeene stemmen met Ger- laoh's standpunt De oeoonomfische commissie nam een motie aan, welke een wettelijk verbod van uit- en invoer van wapens en munitie eischt en nationalisatie van wapen- en munitiefabrieken. De nieuwe Duitsche Rijksbank. Naar de Teilegraf verneemt, ls de be noeming van prof. Bruins, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Botterdam, tot algemeen gedelegeerde van de buit^n- landsche leden, die toezicht houden op den Duitschen Raad van Directeuren der nieuwe Rijksbank, thans na langdurige onderhandelingen definitief. Als particulier secretaris van prof. Bruins werd benoemd dr. K. Repelius. ENGELAND. De politieke crisis. Londen, 6 Oct De ministerraad heeft hedenmiddag meer dan twee uren verga derd. Hij heeft overwogen welke houding zal worden aangenomen ten opzicihte van de conservatieve motie van wantrouwen en hot liberale amendement Aan het slot der bijeenkomst verklaarde Ben Spoor, de Chlef Whip der regeering, dat deze zich zoowel tegen de conserva tieve motie van wantrouwen als het libe rale amendement zal verzetten. Haar standpunt is dat er geen essentieel ver schil tusschen beiden bestaat De bladen zijn van oordeel dat het met bet oog op dit besluit thans feitelijk ze ker is dat de regeerlng Woensdag zal worden verslagen en dat de premier dan den koning zal adviseeren het parlement te ontbinden. MacDonald' zal de plannen der regee ring morgen in de jaarlijksche oonferen- tie der Labour Party ter kennis brengen. Engeland en Egypte. Uit Egypte bron verluidt dat Mao Donald gisteren aan Zagloel-pasja heeft meegedeeld, dat het onmogelijk: was de Britsche troepen uit Egypte terug te trek ken, daar zij noodig zijn voor de bescher ming van het Suez-kanaaL Zagloel stelde voor deze bescherming aan den Volken bond op te dragen, maar MacDonald ver wierp dit. MacDonald stelde daarentegen een En- gelsch-Egyptisch bondgenootschap voor. Zagloel nam dit voorstel aan, maar zeide dat zoodanig bondgenootschap onmogelijk was zoo lang de Britsche troepen in Egypte blijven. ITALIË. De zaak-Matteotti. De politie te Marseille was door den consul van Italië aldaar verwittigd, dat Panzeri en Malacria, twee Italianen, die verdacht worden mede schuldig te zijn aan den moord op Matteottl, te Marseille ver toefden. De politie heeft Malacria in hech tenis genomen. Deze weigerde eenige in lichtingen omtrent het verblijf van Pan zeri, maar wel bekende hij, dat hij met den moord op Matteotti te maken had. Mala cria is majoor geweest van het Itallaan- sche leger. ZWEDEN. De uitslag der Kamerverkiezingen. De officieele einduitslag van de verkie zingen voor de Zweedsche Kamer luidt als volgt: Gekozen zijn 104 soc.-dem., 64 conservatieven, 23 leden, van den. boeren bond, 4 communisten, 5 liberalen, 80 vrij zinnigen. TBJECHO-SLO W AKIJE Internationaal Congres voor Sociale Politiek. Donderdag is te Praag bet Internationaal Congres voor Sociale Politi k geopend:. Op dlit Congres zijn verschillende Nedieriandsche afgevaardigden vertegenwoordigdi; mgr. No tens maakt deel uit van het eere-presidium, en onze HeMersche wethouder Verstegen vertegenwoordigt er de gemeente Helder. Op dlit congres worden o.a. besproken de resultaten, van den achturendag in. de ver schillende landen. De heer Oudiegeest zou aanvankelijk, met den Hollander Serrarens, op de nominatie komen voor vioe-president, maar gaf te toenneni als zoodanig met in aan merking te willen komen, indien tegelijker tijd Serrarens, die van de Ohr. Internationale de vertegenwoordiger is, met hem vioe-pre sident zou worden. Men gaf toen den" heer Serrarens eveneens in overweging de bestuurstafel te verlaten; (waar hij reeds zitting had geno men), daar hij' evenmin als Oudegeest, in de voltallige vergadering candidlaat zou worden gesteldi. De groote welkomstrede hield de Tsjecho- Slowaaksche minister van sociale aangele genheden Habrmann, die een parallel trok tusschen het werk in de afgeloopen weken, door den Volkenbond' verricht en den arbeid van het Congres: 'beide gericht op het uit den weg ruimen van ontevredenheid en tweedracht tusschen de naties. Albert Tho mas, voorzitter van het congres, schetste de aanleiding voor dit congres. In October 1922 werd1 «te Genève geconstateerd; dat de snelle ontwikkeling van de sociaal-politieke instel lingen voorbij was. Deze conferentie moet een uitgangspunt van een nieuwe ontwikke- lingsphase worden. Te Zü'rich hebben wij ingezien, dat het noodig was jite uitbuiting van vrouwen en kinderen tegen te gaan en sociale instellin gen in het leven, te roepen; thans schijnt het programma van Zürioh bijna vervuldL Een nieuwe taak roept ons: het eerste congres wilde den arbeider beschermen door 'looq en verzekering; .thans moeten wij zijn waardlg- Ingeaaaden MededmUng. Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Prikkelbaarheid en Examenvrees, gebruikt men de Zenuwstiliende en Zenuwsterkende Mlfnhardt's Zenuwtabletten beid als mensoh beschermen, en hem de pas sende plaats ie de maatschappij verzekeren. Niet licht zulten de deelnemers aan het congres het volgende ©ogenblik vergeten, waarop de grijze Zwitser GreuMch, een 82- jairige, patriarchale figuur, de neetoor der so cialistische internationale, het woord' voerde. De eerste debatten over den acht-urigen werkdag hebben al dadelijk tot een conflict geleid, waarvan nog niet te voorzien is, in hoeverre het zijn invloed qp dien verderen loop van het congres zal' laten gelden, ml tusschen den Duitscher dlr. Lujo Brentano en den Franschman Jouhaux, de ondervoor zitter van het LV.V. Nadat de oud-mimister dir. Winter had uit eengezet welk standpunt Tsjecho-Slowak ije, dat niet alleen dten acht-nrendag in de wet heeft vastgelegd, maar ook, gedfjk weinige industriestaten; de conventie van Washing ton. heeft erkend, ten aanzien van het vraagv- stuk inneemt, kreeg de Duitsche ©econoom het woord. Reedis in 1875, zoo zegt hij, is men opgekomen tegen een verlenging van dezen arbeidstijd; waarbij' hij. in de voetstap pen trad van Adam Smdth. Ifij kan het dan ook met de bezwaren tegen een verkor ting van den arbeidstijd, die die Duitsche ondernemers inbrengen, niet èens zijn, even min als met hun' argumenten, voor een ver lenging. De niet-Duitschers beschouwen de kwestie alleen van het standpunt van socia len vooruitgang. De Dudtschers zien in de. verkorting tevens de mogelijkheid de pro ductie te verhoogen, door vermeerdering van de lust tob werk. Noodlottig oordeelt Brentano het, wanneer niet-Duitsche arbeidersvertegenwoordigers; den Duitschen ondernemers de 'hand reiken (beweging, vooral bij: de Belgen en Fran- schen), en het erover eens zijn, dat het eene arbeidsuur hetzelfde is als het andere. De voorzitter, Thomas, maakt Brentano er opmerkzaam op, dat de zaken niet van po litiek standpunt mogen worden beschouwd. Zijn woorden maken den indruk van een scherp verwijt. Onmiddellijk hierop verklaart de Belg Mertens, dat de rede van Brentano hem heeft gegriefd. Jouhaux dikt dit nog wat aan. Hij zegt, een dergelijke insinuatie als zou het LV.V. in samenwerking met de Duitsche ondernemers den achturendag in Duitschland den hals hebben omgedraaid,. een derge lijke aanklacht, niet over zijn kant te kunnen laten gaan. De verwezenlijking van den acht urendag is een gemeen goed' van alle arbei ders, en niet alleen het denkbeeld van een. zekere groep landen tegenover anderen. Zeer zeker kan de productie vergroot, maar dat mag niet aldus,dat de werkman evenveel in acht uren zou moeten produoeeren, als in tieni Een tweede Belg, Wouters, hoofdredac teur der socialistische „Peuple", diende den tweeden dag nader van repliek. Mag een man als Brentano vergeten, dat ook andere Europeesche Staten; vooral Frankrijk en België, zich in dezelfde, ja ergere moed- lijkhedien bevinden? Wéér klonk het: inter nationaal is het standpunt, waarvan de acht urendag moet worden bekeken. De Roer? Wat beteekent de Roer, profes sor Brentano, in vergelijking tot de ver woesting van. België en Frankrijk? De Belgische en Fransche arbeiders zul len mede zorgen, dat de herstelilasten niet uitsluitend op de schouders der Duitsche arbeiders komen te drukken. Overal yer- toonen zich de teekenen van betere politieke verhoudingen; met de aanneming van het protocol vani Genève groeit de hoop op een duur/amen vrede. Frankrijk onderhandelt loyaal met Duitschland over een handelsver drag. Nergens dus is grond aanwezig voor pessimisme. In den loop van den eersten dag is de vol gende onfwerp-resolutie betreffende den 8- urendag aan de gedelegeerden ter discussie en nadere stemming voorgelegd: Het Congres, Overwegende dat de 8-urendög tot resul taat heeft de verbetering van de gezondheid der arbeiders, diat hij hun veroorlooft zich meer te wijden aan. 'hun gezin en aan hun. algemeene vakopleiding en, door verhooging van hup waardigheidggevoel; er toe bijdraagt, hun een grootere beroeps- en maatschappe lijke waarde te verstrekken, Overwegende dat de 8-urendkg niet noodi- wendlg tot resultaat heeft gehad de vermin dering van de productiei, maar dat zij' inte gendeel' een prikkel tot prodluceeren is ge weest, met name wanneer zijn toepassing vergezeld ls gegaan, van een meer methodi sche organisatie van den arbeid of van een perfectionneering dier toerusting, Overwegende dat de sociale waarde van den 8-urendag van dien aard ia, dat moeilijk heden van politiek, economisch of financieel karakter geen rechtvaardiging zouden kun nen opleveren voor nationale aanslagen er op, waardoor gevaar zou ontstaan voor alge meene prijsgeving van het beginsel en- voor het uitbreken) van sobiale troebelen.; Overtuigd; dat het beste middel om in alle landen het stelsel van 'den 8-urendag te ga- rand'eeren is, dat men van de regeerimgen een internationale overeenkomst daarom trent ziet te verkrijgen» Verlangt de onmiddellijke en onvoorwaar delijke ratificatie van de conventie van Washington door alle Staten», leden der Int. Arbeidsorganisatie, Verlangt bovendien de aanvaarding van een analoge wetgeving dOor de andere staten, Beveelt aan, dat de 8-urendag, met de noo- d'ige aanpassing, bij' wege van. .internationale conventie wordle uitgebreid tot alle arbeiders. En verlangt dat die regeeringen, zoo spoedig mogelijk overgaan1 tot enquêtes over de beste middelen ter verzekering dier uitbreiding. Eveneens verlangt het» dat bij. internatio nale conventie worden geregeld het maxi mum van overwerkuren, de wekeHjfcsdhe rust en de jaarlijksche vacantie dier arbeiders. De resolutie werd aangenomen ihet 271 tegen 21 stemmen. Ondier het 'bevel, van dlr. Lev. Winter, eer tijds minister van Arbeidszaken, heeft Tsje- cho-Slowakije niet slechts een zeer ver door gevoelden 8-urendag gekregen, doch is het. land ook overgegaan tot ratificatie van de 8-uren-oonventie van Washington. De 8-urendag is reeds gebleken, verbete ring te brengen zoowel in de organisatie der productie als in haar techniek; desondanks en dat is hier een hinderlijke facto» voor iederen vooruitgang op dit terrein wordt deze arbeidsdagbeperiking nog immer tevtei beschouwd als uiitvloedsdL. van een machts positie van den arbeider, uitvloeisel dat, eventueel; mèt die machtspositie verdwijnen moet. De heer P. J. S. Sètrairens hield den eer sten dag eene redevoering, waarin hij1 na mens de Christelijke Internationale den eiseh stelde tot unanieme ratificatie der conventie van Washington. Zijn rede; in uitstekend! en door de geheele zaal verstaanbaar Fransch, duurde luttele minuten en was misschien; juist door die bondigheid, dubbel' welspre kend'. Wat de Utrechtsche Internationale eischt, zoo sprak hij, is niet aanneming van den 8-urendag dat ware een eisch voor een congres van tien jaar geleden maar universeele ratificatie van de minima; de in ternationale mamma van arbeadèrsbesoher- ming, te Washington gesteld. Het uitgespro ken verlangen dèèrnaar moet het principe van dit congres zijn. In een vooroongres werd, na een zeer ge animeerd debat, de volgende resolutie aange nomen: de oommissie die het internationaal con gres vhor sociale politiek te Praag heeft voorbereid; wordt thans belast met het voor bereiden van de stichting eener vereendging voor sociale politiek, waarvan de zetel in Zwitserland zal zijn. Deze vereeniging zal tot taak hebben vol komen onafhankelijk wetenschappelijk yor- schlngswerk te verrichten, en de opvoeding der openbare meening tot haar recht te doen komen in de sociale hervormingen en de in ternationale verdragen voor arbeidersbe scherming; zij zal propaganda moeten ma ken voor sociaie hervormingen. Ren commissie van twaalf leden zal het volgend' jaar rapport uitbrengen' en voorstel len indienen. Voor Nederland' heeft mgr. Nolens in deze commissie zitting. - Het congres te Praag heeft Vrijdag de beraadslagingen over den 8-urendag geëin digd. De secretaris van de Christelijke Inter nationale, de heer Serrarens, sprak namens de christelijk-sociale arbeidersvertegenwoor digers uit, dat het congres zal aandringen op ratificatie van de 'overeenkomst van Washington. De Zwitser Tobler zette als zijin meening uiteen, dat de verlenging van den arbeidsdag een van d'e vele» en het minst doeltreffende, der middelen ls, om meer en goedkooper te produceeren; De weg van in ternationale vrijhandel voert zekerder tot het doel. Met spanning wordt hierop d'e rede vah den arbeidersgedelegeerde Umbredt gevolgd. De Duitsche arbeiders, zoo zegt hij, willen handelen in den geest van den wil, dien het congres kenbaar zal maken. Dat die acht urendag in Duitschland te kort schoot in oeoonomisch opzicht, daarvan treft de schulo grootendeels de werkgevers. Uit de rede van den Belg Wouters deel den wij reeds enkele zinsneden mee. Gede legeerden u it Engeland, Polen en Italië pleit ten ratifioeering van de overeenkomsten van Washington. Daarna geeft dlr. Brentano de verklaring af, dat hij> gisteren alleen rijn eigen meening heeft geuit en door zijn ver klaring niemand zijner landgenooten heeft willen binden. Zaterdag had een debat plaats over de be- drljfsrad'en, het -tweede hoofdpunt der agenda. Dr. Renner, de Oostenrijksche kan selier, had zijn eisohen ie een tiental stel lingen geformuleerd; die tot grondslag dien den voor de aan het congres aangeboden resolutie. De congres-resolutie evenwel gaat minder ver dan hijzelf wenschte. In de door dr. Renner gewraakte resolutie wordt de wenschelljkheid' van medezeggen schap der arbeiders bij de bedrijfsleiding in het belang van een verhooging der productie uitgesproken. Velen wenschen dit te veran deren in: in het belang der arbeiders. De resolutie komt eerst Zaterdagmiddag in be handeling, evenals die, betreffende den acht urendag. MAROKKO. De Spanjaarden tn Marokko. Naar de Journal uit Madrid verneemt zal Primo de Rivero voor 2 dagen naar Madrid' terugkeeren om r&pport over den toestand uit te brengen. „Nu het Primo de Rivera1, ls gelukt", aldus heet het In dit bericht verder, „de eer van het leger te redden, zal hij Abdel Krim tot onder handelingen uitnoodiigen op den grond slag van erkenning van het Spaansche protectoraat." ARABIE. De strijd ln Hedzjas. Koning Hoessein zal onmiddellijk het land verlaten en men verwacht, dat door dezen stap een strijd om Mekka zal kun nen worden vermeden. Inmiddels wordt uit Jeruzalem bericht, dat een groote be reden troepenmacht der Wahabieten op rukt naar Transjordania dat onder gezag van Emir- Abdoedta, Hoessein'a zoon, staat Hun nadering verspreidt zulk een schrik, dat een groot deel der bevolking van Amman naar Jeruzalem vlucht Port Soedan, 6 October. Nadat de Has- jemietische regeoring gevallen was en Hoessein afstand van dien troon had ge daan, is deze aan Emir Ali (zijn oudsten zoon) aangehouden. Deze heeft .bedankt De toestand is thans minder gespannen en men verwacht dat er met den vijand (de Wahabieten) onderhandelingen geo pend zullen worden. (Volgens een ander telegram uit Kalro, zou Emir Ali den troon van Hedjas aan genomen hebben, maar niet het öhalifaat VEREENIGDE STATEN. Inbeslagneming van een Brlfcschen «mokkel trawler. Zooals gemtvi hebben' de Amerikaan- sohe kustwachten Vrijdagavond op 14 mijl afstand van de kim jjew Jersey, ibe- slag geleigd op den Brftschen trawler „Fred. B.die 5400 kis^n met sterken- drarik aan 'boord had. De equipage be stond uit 16 man en 2 vrouwciike koks. Deze inbeslagneming wordt v,n zeer groot belang 'geacht, omdat zij volg^ federale dran'kwetsambtenaren het bo*HS levert van eed wijdvertakte samenzwering van Amerikaansche, Canadecaohe en Brit sche dranksmokkelaars, van wie sommi gen tot zeer aanzienlijke kringen behoo- ren, en die ten doel had gterkendrank ter waarde van 1.000.000 ln Amerika te smokkelen. Beweerd wordt, dat ook een Canadeesohe 'bank er bij 'betrokken is. De inbeslagneming geschiedde na maanden lang onderzoek, waarbij drank wetambtenaren, zich voordoend als rijke burgers, van Peninsylvania, het vertrou wen wisten te winnen van degenen, die den trawler hadden uitgerust. De boot kwam verleden Maandag van Halifax (Nieuw-öchotland) tegenover New Jersey aan en werd tot binnen een uur stoomens van de Amerikaansche kust ge lokt, maar wegens het slechte weer kon er pas Vrijdagavond beslag op worden gelegd. De attorney van het federale hof kon digde aan, dat hij tegen de leden van de smokkelbende de maxlmum-str&f van 2 jaar gevangenisstraf plus een boete van 10.000 zou eischen. De schuld! van Frankrijk aan de Ver. Staten. Uit Washington wordt gemeld: In goed-ingelichte kringen verklaart men, dat de regeering erkent, dat Frankrijk thans de rente van zijn schuld niet op de zelfde wijze als Engeland kan betalen. De Ver. Staten behooren dan ook concessies toe te staan of den bestaanden toestand te handhaven. Deze concessies zouden be- hestaan in een uiterst lage rente of een moratorium van langen duur. Men gelooft, dat het Congres de laatste oplossing zal aanvaarden.. Het protocol van Genève. Het anti-ooriogsprotoool, dat te Genève is aangenomen, ls het onderwerp van vele commentaren in de Amerikaansche pers. Ook dient het als wapen in den ver kiezingsstrijd. De Leidende Republikein- sche bladen noemen de arbitrale macht van den Volkenbond een bedreiging voor Amèrika, terwijl de democratische bladen het protocol verdedigen. Een gevolg van het proces-Leopold. Wij hebben indertijd meegedeeld, dat na de uitspraak in het proces tegen Leo- pold en Loeb, die aan den dood door op hanging ontsnapten, in den Staat Illinois een beweging was ontstaan om den 20- jarigen Bernard Grant, die wel ter dood was veroordeeld; van de galg te redden. „Waarom" zoo werd gevraagd „zul len jeugdige moordenaars niet worden opgeknoopt ais ze rijke oudiers hebben, maar wel als ze arme drommels zijn?" Die agitatie heeft vrucht gedragen. De doodstraf voor Grant zal wel worden ge wijzigd in gevangenistraf. De gouverneur van den staat heeft de uitvoering van het vonnis opgeschort. o Een spoorwegongeluk in NataL Nswcastie, 5 October. Vanochtend vroeg is er een ernstige botsing geweest bij Milndale. De posttrein uit Durhan liep daar vanochtend van het hoofdspoor en botste op een goederentrein die daar aan het kruispunt stond. De eerste wagen van den passagierstrein werd vernield, vier m'enschen werden gedood en negentien gewond. Ingezonden MededeeHng. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij» genezen verstop ping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw tichaam flink door nu en dan een dos's Foster's Maagpillen te ge bruiken. Prijs per flacon 'van vijftig versui- kerde pillen 0.65; in apotheken en dxogis - zaken. HELDERSCHECOURANT 0 Prof. Bruins algemeen gedelegeerde.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1