I BRILLEN- en PINCE-NEZ-REPASATIËN. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. J. HEI JLOOjV h. FILBRI, Minder fraaie Handen door arbeid of weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL. Opticien - Hoofdgracht 73. SPECIAAL ADRES t voor alle soorten Ingezonden Mededeeling. college aannemlijk voorkomt en vermoe delijk bij een openbare inflchrenving niet hooger zou wezen. De salarisverlaging dier amMenareD. Maximum 127a Het „Centrum" verneemt van bevoegde zijde dat in den ministerraad besloten is, dat bet mwi-riTniiTn der salarisverlaging in het nieuwe Bezoldigingsbesluit 127i pCt zal zijn. Het blad deelt dit bericht echter onder voorbehoud mee. Een tegemoetkoming aan het lagere personeel. 's-Gravenhage, 20 Oct. Hoewel het advies van den Raad van State betreffende het gewijzigde Bezoldigingsbesluit bij. de re geering ontvangen, doch nog niet openbaar gemaakt is, meent „De Telegraaf" t$ch te weten, dat hoewel men niet kan zeggen, dat van de zijde der R.-K. Kamerfractie pressie zou zijn uitgeoefend, gelijk dezer dagen be weerd werd, het genoemde advies toch nog wel „mee zou kunnen vallen", vooral in' dien zin, dat rekening gehouden zou zijn met de middelbare en lagere ambtenaren, zooals commiezen, maar ook adjunct-commiezen en klerken, voor wie bet verlagingspercentage uit den aard der zaak zwaarder drukt. Naar mate men de overtuiging zou erlangen, dat de staatsinkomsten wellicht iets verbeteren men denke aan den rijwielbelasting-mee valler zou de vertraagde promotie, die met de nieuwe regeling beoogd' wordt, wellicht eenigszins aan de genoemde categorieën van lagere ambtenaren ten goede kunnen komen. Vrijdag j.1. vergaderde te 's-Graven hage de besturen der volgende samenwer kende organisaties: Centrale van Hoogere Rijksambtenaren, Permanent Comité van Chr. Organisaties van personeel in Pu- blieken Dienst, R. K Centrale van Ver- eendgingen van Personeel in 's Rijks dienst ter bespreking van de situatie, waarin het Rijkspersoneel, na het hand haven der met 1 October j.L Ingegane salarisverlaging van 10 is gekomen. Geconstateerd werd, dat bij de verschil lende oentrales scherpe protesten van de aangeslotenen inkomen tegen de te ver gaande verlaging. De toenemende duurte der voedings middelen en de aanhoudend gunstiger wordende stand der Rijksmiddelen, vorm den volgens de meening van alle verte- genwooNügers factoren, die de Regeering milder zouden moeten stemmen bij het toepassen van de salarisverlaging. mis, in de commissie-De Wilde bereikt. Bij deze beraadslagingen heeft de re geering mededeeling gedaan van cijfers, waarna kort daarna bleek dat ze 18 mil- iioen te ongunstig waren. Ook werd bij deze beraadslagingen medegedeeld door de regeering, dat verwacht mocht worden dat de levensstandaard daalde, terwijl juist het tegenovergestelde is gebeurd. Om deze redenen 'kon moeilijk van het lagere personeel gevraagd worden, dat het aan de salaris-regeling van de oom missie-De Wilde blijft vasthouden. Tenslotte deelde onze zegsman nog me de, dat indien onjerhoopt de regeering in deze niet verder aan gerechtvaardigde wensohen van het rijkspersoneel tege moet kwam, een conflict tusschen de re geering en volksvertegenwoordiging moeilijk xókunnen uitblijven. Het Nederl. Oorr. bureau te 's-Graven hage deelt mee: In eene beschouwing in de Res. Bode, naar1 aanleiding van besprekingen, welke gehouden zijn over de salarisfcwestie tus schen enkele katholieke Kamerleden en den voorzitter van den ministerraad wordt o.a. te 'kennen gegeven, dat met nadruk zou zijn 'betoogd, dat de meerder heid der katholieke Kamerfractie de re geering in dezen'niet langer steunen kan. Van welingelichte zijde wordt hier tegenover opgemerkt, dat zulks niet juist kan zijn, reeds hierom niet, wijl aan het gewijzigde bezoldigingsbesluit, dat, gelijk onlangs werd gemeld eerst dezer dagen van den Raad van State met het advies van dat college Is' terugontvangen bij de regeering, nog geen publiciteit is gege ven, zoodat het opzeggen van steun, ge baseerd op den nog niet bekenden inhoud der regeeringsvoorstellen omtrent de sa larissen der rijksambtenaren niet 'bestaan baar of uiterst voorbarig moet worden geacht. En dit is het hermetische slot van een driestar in de Standaard: Wij raden leder, zijn protesten maar binnen te houden, tot de regeering met hare regeling gereed is en die publioeert. En der regeering zouden we willen ad- viseeren: wacht daarmee geen uu# langer dan onvermijdelijk is. Juist omdat, naar wij vernamen, die regeling heel wat beter schijnt te zijn dan de agitatoren willen doen gelooven. (N. R. Ot) De fusie „Mercurlus"-Algemeene. Het ,,Mercairiuscamité voor de Eenheid in de kantoorbedienden Vakbeweging" hield Vrijdagavond' te 's-Gravenhage een- vergadering, waarin de in „Mercurius" ontstane situatie en het 'besluit van de Afdeeling Amsterdam van „Mercurius", die de retourcommissie hebben aangeno men en die onverbiddelijk zullen worden ontslagen. Valsche-muntertJ ln een gevangenis. Een inrichting tot het aanmaken van valsohe munt is ontdekt in de gevangenis te Pekalongan. Het marine-etablissement Het Boer. Hbl. schrijft: Naar wij vernemen, wordt de, thans ze ven maanden geleden, op de helling in het marine-etablissement gezette gouver nementsstoomer Zeemeeuw, metende 500 ton, medio October a.s. te water gelaten. Het schip krijgt een installatie voor draadlooze telegrafie aan boord en een complete electrische lichtinstallatie. De totale kosten bedragen ruim 6 ton. Voorts wordt in den loop derzelfde maand daar eveneens te water gelaten de hoogzee mijnenlegger Krakatau. Gelijk men weet, is de Krakatau de eerste mijnenlegger van die grootte en capaciteit, die in Indië wordt gebouwd. Tevoren, verleden jaar, is op de werf van het marine-etablissement te Soera- baja de veel kleinere mijnenlegger Pa- tria gebouwd. Vanaf 1907 is er in het marine-etablis sement geregeld gewerkt, na de tewater lating van de Zeeweeuw wordt alles stop gezet en zal men zich slechts tot het hoog- noodige onderhoud van het bestaande blijven bepalen. Er moet daar enorm worden bezuinigd, in die mate zelfs, dat het etablissement thans op 't punt staat een tijdperk van verval in te treden. Het heeft zich in den loop der jaren, praktisch gesproken, van niets tot een zeer belangrijke en omvang rijke inrichting ontwikkeld, met machi nes, die in geen enkele andere inrichting in geheel Indië worden gevonden. Het vlootpla* 'heeft Tandjong-Priok op den voorgrond geschoven en Soerabaja daar bij geheel achtergesteld. Voortaan wordt aan den Oedjoeng het bedrijf slechts aan gehouden. Een flink deel van het werk volk is er reeds afgedankt en gevreesd wordt, dat er nog meer zal worden ont slagen. Besloten, werd de gezamenlijk te voeren i®™ zich af te scheiden van dien Bond en - tot aansluiting 'bij. den Alg. Ned Bond van Handels- en Kantoorbedienden over te gaan, breedvoerig werd besproken. Het Comité was eenstemmig van mee ning,. dat de afdeeling Amsterdam niet anders had 'kunnen handelen en 'besloot de gedragslijn van die afdeeling te volgen en individueel voor het lidmaatschap van „Mercurius" te bedanken en tot lid van den Algemeen Bond toe te treden. Voorts werd-, nadat de heer V. d. Lin den als voorzitter de oomitéleden had be dankt voor hun medewerking, besloten het comité te ontbinden, daar het thans geen vruchtbaar werk kan verrichten. actie in dezen zin voort te zetten, dat krachtige aandrang zal worden geoefem ten einde de regeering te bewegen het voor 1 October geldende inkomen op peil te houden. De achteruitgang der inkomens van on- gehuwden en de korting op de wachtgel den zullen mede in de te voeren actie be trokken worden. Besprekingen tusschen Regeering en Kamerleden over de salariskwestie. De ResJbode schrijft: Naar aanleiding van "verschillende be richten in de bladen, over besprekingen met en van Kamerleden over do salaris- actie, vernemen wij uit absoluut 'betrouw bare 'bron het volgende: In de katholieke Kamerfractie heetrscht bij de groote'meerderheid der leden ern stige ontstemming over de salarispolitiek der regeering, en meent men, dat de re geering op dit gebied verder is gegaan dan noodzakelijk en mogelijk is. Ook in andere reohtsche fracties wordt die meening gedeeld. Zoo hebben enkele anti-revolutionaire Kamerleden deze week een onderhoud ge had met minister Oolijn, een onderhoud echter, dat tot geen resultaat leidde. Daarop hebben enkele katholieke merleden, onder wie dr. Nolens, een on derhoud gehad met den minister-presi dent, waarhij met den meesten nadruk is betoogd, dat de meerderheid der katho lieke fractie de regeering in deze niet Lan ger steunen kan. Tot een bepaalde toezegging heeft dit onderhoud niet geleid, maar de besprekin gen zullen worden voortgezet. Inmiddels 'betreurde men het ln hooge mate, dat een katholiek Kamerlid, toen hem hleek dat in de katholieke fractie ernstig verzet rees tegen de salaris-poli tiek der regeering, in een katholiek blad als zijn meening ging schrijven, dat het nu uit moest zijn, en daardoor, naar bui ten den indruk ging wekken, alsof hij de leiding in deze genomen had, wat geheel "ii juist 'Door dezen stap werd de actie, die bin nenskamers in het belang van het perso neel door een meerderheid der fractie was gevoerd, niet weinig geschaad Toen wij vroegen, waartegen het verzet1 ging: ofwel tegen de 6 got. korting met October óf tegen de nieuwe salarisrege ling, ingaande 1 Januari, deelde onze zegsman mede, dat de onstemmlng voort spruit uit het feit, dat ondanks de mee vallers ln de inkomsten en het feit dat de ramingen verre overtroffen worden, de regeering dezelfde offers van het perso neel blijft «lachen, die gevraagd werden, toen de financieele cijfers veel ongunsti ger waren. Zoo werd op 1 October tóch de 6 pet. voor het gehuwde personeel gekort, wat voor het rijk een bezuiniging was van 1,800,000, terwijl men op hetzelfde oogenbllk beschikte over een meevaller van 2 mlllloen uit de rijwielbelasting. Hetzelfde geldt ook voor het oompro- Ontbreken van kwitantiezegel op nltbetallngsstaten. De leden der veilingsvereeniging te Wateringen zijn door dien ontvanger te Delft beboet wegens het ontbreken van het quitantiezegel op de uitbetalingssta- ten. De gezamenlijke boeten beloopen 602,500; sommige tuinders moeten 8800 boete 'betalen. De uitbetaling had wekelijks plaats. De tuinders teekenden een presentielijst, waarop de betaalmeester achter eiken naam het uitebtaaide tegoed noteerde. Deze regeling werd al verscheidene jaren (N. R. Ot.) De „Zeepost" verdwijnt Het oudste Nederlandsche blad op scheepvaartgebied, het' dagblad „De Zee post", dat zijn 96ste bestaansjaar inging, zal met 1 November a.s. als zelfstandig orgaan verdwijnen. Van dien datum af, wordt het opgenomen in het dagblad: „Scheepvaart". Pensioen spoorwegpersoneel. De minister van Waterstaat verwacht, dat de nieuwe pensioenregeling voor het spoorwegpersoneel tegelijk met de voor stellen tot wijziging van de Pensioenwet 1922 in de Tweede Kamer béhandeld zal kunnen worden. heeft ge- OOST-INDIE. Valschheld ln geschrifte. Het Hoog Militair Gerechtshof luitenant Z. wegens valschheid ln *u- schnfte veroordeeld tot een jaar gevange- nisstrai. De dood van den sultan van Boeloengan. De sultan van Boeloengan keerde Zon dag 12 October van de hertenjacht terug. Hij baadde zich, gebruikte koffie, vroeg zijn familieleden vergeving voor de kee- ren, dat hij hard opgetreden was, en be. gaf zich ter ruste. Ineens werd huigeroep gehoord en de toesnellende dochter vond den sultan overleden. Retourcommissie. De regeering heeft een algemeen onder zoek gelast naar het retourcommissie- kwaad. Volgens het Bat. Nieuwsblad be schikt de regeering over een lijst met de namen van honderd-vijftig ambtenaren, De moord te Culemborg. De politie te Scherpenzeel (Gelderland) heeft een beschonken zwerver, S. gehee- ten, aangehouden, die in zijn roes mede- deelingen deed over de moordzaak te Culemborg, doch nuchter gewor den, niets meer wenschte los te laten. Hij is naar Tiel overgebracht en aldaar na verhoor vastgehouden. Kolendamp. Gistermorgen, toen een melkboer aan belde aan het perceel Julianalaan 6, te Hilversum, kreeg hij geen gehoor. Hij waarschuwde enkele voorbijgangers, die den passeerenden inspecteur van politie, den heer Nieuwoldt, het geval meedeelden Deze verschafte zich toegang tot de woning en vond daar de bejaarde mevr. A. Blij en haar beide dochters, leeraressen aan de Gooische huishoudschool, door kolendamp vergiftigd. Zijn pogingèn, de dames bij te brengen, mislukten. Aan den gemeentelijken geneeskundige dienst is het daarop, na langdurige pogingen, ge lukt, een der dochters bij te brengen met een zuurstofapparaat. Deze vertelde, dat zij Zaterdag kolendamp in huis had waar genomen. Van wat er toen verder is ge beurd, herinnerde zij zich niets. De oude mevrouw en de tweede doch ter zijn daarop naar de R.-K. ziekenver pleging overgebracht. De oude dame verkeert in zeer zorgwekkenden toestand. De dochter is Maandgavond overleden. Juist btJtqds. •Zondagmorgen omstreeks 10 uur kwam een kleindochtertje aan haar bejaarde grootouders, die op den hoek van de Westerstraat en de Violettenstraat te Amsterdam wonen, een pannet je met pap brengen. De kleine klopte een paar maal, doch kreeg geen gehoor. De caféhouder, die beneden woont, hoorde het meisje kloppen en kreeg argwaan. Hij liep naar boven om poolshoogte te nemen, doch bij de deur van de woning van het echtpaar gekomen, rook hij een gasjucht. Zonder zich een oogenblik te bedenken, trapte hij de deur in. Hij vond het echt paar bewusteloos op bed liggen. De man nam snel maatregelenhij wierp het raam open en waarschuwde de brandweer en den Geneeskundigen Dieüfct. Met een zuurstofapparaat werd getracht de levensgeesten op te wekken. Het duurde zeer lang voor men hierin slaagde, maar ten slotte had men succes. Uit het onderzoek bleek, dat een gas- kraantje in het vertrek aanstond. Daar het kraantje gemakkelijk te bewegen is, wordt vermoed, dat de man of de vrouw er tegen gestooten heeft. De man, de 72-jarige Kooy, is Maan Ingezonden Mededeeling. 9 dagmiddag in het gasthuis bezweken. De toestand van de vrouw, die pas hersteld was van een zware ziekte, is ernstig Waarschuwing. De burgemeester van Ridderkerk her haalt zijn reeds eerder gedane waarschu wing tegen de igrove bedriegerijen van de Wed. P. A. Deurmeyer, wonende te Bolnes, Donckschelaan 68. Al wat haar wordt toevertrouwd of gezonden, moet als weggeworpen worden 'beschouwd. Twee lflkjes gevonden. D'e Bergings-My. van Gebr. Goedkoop van Amsterdam heeft de in den storm van 22 sept. tusschen Urk en Enkhuizen omgeslagen en gezonken tjalk „De twee Gebroeders", van schipper L. van der Kolk, gelicht en in de haven van Urk gebracht. De lijken van de twee kinderen van dien scgipper, een meisje en een jongetje van 4 en 6 jaar, zijn in het ruim gevonden en zullen naar Zwartsluis ver voerd worden. Zoo'n rat Vrijdagavond te 7.45 werd Gorinchem gedeeltelijk in het donker gezet, doordat het electrische licht uitging. Te 8.15 uur was de stoornis weer opgeheven. Even daarna toonde de wethouder Biegel, die voorzitter van het Electriciteitsbedrijf is; in de raadszaal, waar juist raadsvergade ring was... een rat, die in een olie schakelaar gekropen was en de stoornis had teweeggebracht. De rat was zoodanig geëlectrocuteerd. dat hij in het vervolg geen kwaad meer zal doen. De valsche bankbiljetten. Omtrent het vervaardigen van valsohe bankbiljetten te Nieuwland verneemt „De Telegraaf" nog de volgende bijzonderheden. Bij huiszoeking door de Rijkspolitie wer den gevonden cliché's en kopergravures voor het afdrukken van bankbiljetten van 200 en 300. Uit één cliché was een stuk weg' genomen om daarin losse cijfers voor de ver schillende waarde der biljetten te kunnen plaatsen. Verder waren aanwezig negatieven op glasplaten voor de achter- en voorzijde van bankbiljetten van 25, 60, 100, 200 en 300 gulden, zoo ook, als verschillende soor ten verf, zuren, een goud'badi, een oomplete handdlrukpers, waarbij letters en rollen» een groot fototoestel en gevoelige platen. Op last van den majoor der Rjjksveldtwachi, werden de verdachten W. B., fotograaf uit Rotterdam en W. S., leerlooier t.e Alblasser- dam, zooals gemeldi, naar het Huis van Be waring te Dordrecht gebracht. Langen tjjdi hebben deze vreemdelingen bij varkenshandelaren vertoefd, voorgevende dat zij voor de administratie zorgden. Beiden hebben al meer op hun kerfstok. Bij een nieuwe huiszoeking, ingesteld door a© justitie, vond' men in den vloer van de woonkamer een klein onzichtbaar luik. Bi de opening ontdekte men in een hol een zak, ongeveer 8000 stuks blanco vellen püipier ter grootte van bankbiljetten» waarin vrij goed het watermerk was aangebracht. Een' der belastingambtenaren had bij den eersten aanval opgemerkt; dat de varkens- koopman Johannes van Buren, een pakket papier verstopte, hetgeen niet meer gevon den werd Het huis staat nog steeds onder politiebe waking en het onderzoek betreffende de 'uit gifte van het valsche geld wordt voortgezet. De valsche banknoten, de drukpers en het overige materieel werden naar Dordrecht overgebracht en 'hj} de rechtbank aldaar ge deponeerd'. De varkenshandelaren in deze streek rijn zeer verheugd over deze ontdekking, daar de Gebr. van Buren, bijgenaamd „De Koekers' steeds boven den marktprijs voor de varkens betaalden, waaruit wordt afgeleid, dat de Van Burens vermoedelijk met valsch geld betaalden. Wilde beesten ontsnapt Bij het ontladen van een beestenspel op het station Caluso bij Turijn is bij het rangeeren een wagon zoo hard op een andere gebotst, dat de daarop geladen kooi met wilde dieren er afviel en open barstte. Drie beeren, een leeuw en eeD hyena renden het perron op, dat onmid dellijk door al wat mensch was, verlaten was, en vandaar de stad in, waar een algemeene sauve qui peut ontstond en de burgers zich in hun huizen verschans ten. Personeel van het spel begaf zich dadelijk op jacht, bijgestaan door veld wachters en soldaten. De leeuw liet zich dadelijk door zijn temmer bedwingèn en kroop gedwee in een leege kooi. De beerey, die eerst nog even van hun vrij heid genoten, lieten zich ook spoedig gezeggen, doch de hyena nam de strijd voor de vrijheid tegen den mensch op en rende terug naar het station, waar zij in de vestibule op een soldaat toesprong, die juist wilde vuren. Het schot was het dier te vlug af, dat, in den bek geraakt, voor de voeten van den soldaat neerviel! Het duurde een heelen tijd voor de be volking van den schrik was bekomen. Film-kunst Los Angelos, 10 Oct De filmacteur Dick Kerwood werd gedood tijdens het uitvoeren van een zijner waagstukkon. Hij hing aan een ladder, - die bevestigd was aan een der vleugels van een vlieg tuig. Toen de machine over de heuvels nabij de filmterreinen vloog, gleod de ac teur uit en stortte naar beneden. Hij was onmiddellijk dood. Valsche guldens. foPlkJ"!?jetr varr het gemeente electricl- teitsbedrijf te Delft heeft de laatste dagen zes valsche guldens ln betaling ontvangen. Ze dragen het jaartal 1918 en zijn zeer goed nagebootst. De „Apoldro"-loten. Gisteren zijn van 's-Gravenhage naar Apeldoorn overgebracht, teneinde ter be schikking van den officier van justitie te Zutphen te worden gesteld, de drie lei ders van de N. V. het Nationaal Sport paleis, die de vorige week in voorloopige Ingezonden Mededeeling, band met een met%e zoogenaamde Apol- dro's gepleegde fraude. Dansrecords. Een strijkje, dat een half uur zonder ophouden speelt, heeft uit de Ver. Sta ten in Engeland zijn intrede gedaan. De Empress Rooms in Kensington heeft de primeur van deze „non stop band", die met een fox trot begint, om via two-step, wals in tango over te gaan.- De orkestleden wisselen zoo nu en dan van instrument om op die manier armen of mond rust te geven.... Er wordt niet gemeld of de geneeskundige dienst ge reed staat om uitgeputte paren weg te brengen! Bedreigde huwelljkskansen. Een meisje van drie jaar werd onlangs gekwetst door een trap van een paard, dat was geschrokken van een stoomwals der West Ham Corporation. De ouders van het kindje vonden het noodig een actie tot schadevergoeding tegen de maat schappij in te dienen, daar hun dochter tje een groot litteeken op haar voorhoofd zou behouden, waardoor haar kansen op een huwelijk aanmerkelijk zouden dalen. De rechtbank kende den ouders 160 pd. st schadevergoeding toeft Vijfvoudige moord. De vijfvoudige moord te Weiher bij Kulmbach, waar een metselaar, zijn vrouw en jongste drie kinderen met bijl slagen zijn gedood, blijkt te zijn bedre ven door de oudste twee zoons, van 14 en 16 jaar. De daders, die volledig bekend hebben, toonen niet het minste berouw. Zij hebben de misdaad gepleegd om hun ouders te bestelen, en het gestolen geld hebben ze verborgen. Waar het is, weige ren ze te zeggen. Afschuwelijke moord. Donderdag werd te Glasgow ia een der volksbuurten een' afschuwelijke moord gepleegd. Vrouwen zagen uit hun woning op straat een man die een kind van vier jaar een stoot met een mes in den nek gaf en het toen nog levend in een vuilnisbak stopte. De vrouwen gaven alarm, maar de man van wien zij een tamelijk nauwkeurige beschrijving kon den geven was verdwenen. Het kind werd naar het ziekenhuis ge bracht, maar stierf nog denzelfden dag. Vrijdagavond gebeurde in dezelfde buurt een tweede gruweldaad. Een vrouw zag een man met een zakmes een kind de keel afsnijden. Zij volgde hem en liet hem arresteeren. Misschien is het de zelfde misdadige krankzinnige. SPORT. Voetbal. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek', moesten eenige ver slagen van voetbalwedstrijden tot een vol gend nummer blijven liggen. Woensdagavond 8 uur ^Jcheidsrechters- veigadering-'in het Militair Tehuis, Spoor straat De wedstrijden van Zondag. N. V. B, 'Voetbal is een wisselvallig spel, dat wisten we allang. Maar zooals Fortuna ons en vele voetballers Zondag j.1. verrast heeft, neen, zoo 'hebben we het nog zelden meegemaakt. Vooral in de Westelijke le klasse vielen verscheidene verrassende uitslagen te notoeren. Een en an der heeft dit voordeel, dat er thans meer spanning in koint en dat de competitie-standen nu en dan veranderen.*Een bewijs van con stant spel der velschillende elftallen is het evenwel niet! Aid. I (Westen) le klasse. Had men ver wacht, dat Quick wel de ibaas orver ZPC zou blijven, het liep anders. Een fout van den doel man der Haantjes bezorgde Zaandam fortuin lijk de leidigg, welke den geheelen wedstrijd behouden bleef. De H&neniburgers pj-otestear- den nog tegen het niet toekennen van *?Q strafschop, welke, later genomen, werd genust Aizoo verloor Quick met 01. t Gooi heeft zeer onverwacht een zege weten te boeken en flat wol op Blauw Wit, dat tot heden de led- ding had'. De Zebra's misten Schindeler, wat hen noodlottig werd. Overigens epoeldo *t Gooi een uitstekendien wedstrijd en won met 3 0. De andere kandidaat voor het kampioen schap kroop door het oog van een naald. Uni- tas heeft zich kranig geweerd en had wel een gelijk spel verdiend. Het einde kwam echter met 12. Ben absoluut onverwachte uitslag was: Haarlem—tHFC 06. Dat HPC met. der gelijke cijfers de roodbroeken op eigen grond zou kloppen, zou zelfs de meest verstokte HFC-er niet hebben durven hopen. De uitslag was echter geflatteerd. De thulscluib had steeds pecih» de gasten veel geluk. Zij wisten boven dien kansen te 'benutten, hoewel Haarlem go- durende drie kwart van den speeltijd' domi neerde. Ondanks dien' uitslag was de wedstrijd spannend. Sparta sloeg ASO met 81, een normale uitslag. 2e klasse A. Zandwoort klopte Bloeanendaal met 1O en met dezelfde cijfers zegevierde Hollandia over 'Weet-Fxlsla. AFO moest de punten aan Alcanaria Vlctrix laten (0—2)een uitslag, die ook verast. QOC werd door DEO geklopt (24), terwijl ZVV met 1—4 van WFC slaag kreeg. B. De uitslagen zijn: DWSDONAiR 80. VoorwaartsWA 12» SohotenVelox O—O, Hilversum—DOS 4—1. H'ViOSpartaan 00. 8o klasse A.. De verrassing ie hier de mooie overwinning d'oor HRO te Amsterdam op Neor- landia bevochton. Mot 1—3 bleven de Helder- Bc.henIn de meerderheid. De roodhamden hehben van meet af aam flink aangepakt en Ti essen en Helder zorgden voor rust voor twee/ doelpunten, waartegenover de thuisclub br één plaatste, zoodat met 2—1 werdi gedTaald. Was polltiebewaring waren gehouden in ver-1 KSUS

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2