Arbeidsbeurs en de Oomm. voor Beroeps keuze is te prijzen. Ook de medewerking van de militaire autoriteiten moet ge roemd worden. Vooral de moreele steun door hen verleend is van groote waarde. Een groot aantal onderzoeken, aange bracht door Armenraden en Burgerlijke instellingen van andere plaatsen, moet n.1. onderzocht worden bij, en besproken met militairen. De samenwerking met en tusschen de verschillende instellingen vftn weldadig beid was steeds van den meest aangena men aard. Bovengenoemde Oomm. inzake onderhoudsplicht en zoo noodig tot toe passing van het verhaalrecht, had tot nu toe eene betrekkelijk gemakkellljke taak. Verhaal van onderstand door rechterlijke uitspraak kwam nog niet voor. In alle gevallen waarin tusschenkomst en bemid deling werd gevraagd, mocht de Armen raad er in slagen, al was het dikwijls na veel correspondentie en besprekingen, tot een goed resultaaji te komen en de partijen tot elkander te brengen. Tot op heden is op deze wijze een bedrag van 4463.— per jaar berekend, aan de ver schillende bedeelende instellingen ten goede gekomen. De Commissie bestaat haDS uit: Voor den voogdijraad (vacant door vertrek van den heer O. Adriaanse), voor het Burger lijk Armbestuur, de heer J. Gottmer, voor den Armenraad, mevr. M. de Boer Jongkees en de hoeren J. Bommel en G A. Niessink. De wettelijk vereischte gegevens voor de statistiek van het Armwezen kwamen geregeld binnen. Op grond van het ad vies van den Armenraad werd door B. en "W b-t versoek van eene Instelling te Amsterdam om alhier eene collecte te mogen houden, geweigerd. De verdeeling der Armengelden had plaats volgens art. 16 van de Armenwet. De kosten van den Armenraad, welke voor rekening van de Gemeente komen, bedroegen 2854£Vlr Onder dit bedrag is niet het salaris van den secretaris, die zijne bezoldiging van het Rijk geniet. Het verslag besluit: Het werk der Ar menzorg in zijn geheelen omvang eischt meer dan ooit groote toewijding en om zichtigheid. Het is de schoone taak van de Armenraden, welke de verantwoorde lijkheid dragen voor de verzorging der armen, meer en meer het bewustzijn le vend te maken, dat de verschillende in stellingen van Armenzorg ten slotte één doel hebben. Door de goede vervulling van die taak kon dat werk aanmerkelijk worden verlioht en aangenaam gemaakt. De hulpbrug over de Molenvaart Wfl vestigden reeds de aandacht op het verkeer ever de hulpvlotbrug over de Mo lenvaart. Het Is gebleken, dat de passage aldaar op verschillende oogenblikken zeer druk is. Aangezien de breedte van de brug niet groot is, kan alleen met volle mede werking van het publiek de zaak gaande blijven. Over de ouderen valt niet te kla gen, doch opgeschoten jongens schijnen er anders over te denken en maken het, vooral mét hun fietsen, de voorbijgangers wel eens lastig. De politie houdt zooveel mogelijk toezicht doch het weldenkend publiek wij wijzen er nog eens op dient een handje te helpen. Vooral niet op de brug blijven staan of ruw met een rijwiel over heen loopenl Wij willen echter ook op een tekortko ming wijzen, n.1., dat het 's avonds op de brug en op het gedeelte Steengracht tus schen brug en Spoorgracht erg donker is. Door de geplaatste schutting wordt het licht van de overzijde weggenomen en kan men haast geen hand voor oogeri zien. Het geen natuurlijk het plegen van baldadig heid in de hand werkt en de veiligheid van het verkeer niet bevordert. Zou het niet mogelijk zijn om ter plaatse eenige flinke electrische lampen (b.v. door aansluiting op een nabijzljnde woning) aan te brengen? Of anders een goede acety- leen-verlichting. Noodig is hetl MA INEBER1CHTEN. De vlootocmroissle zal heden te Vllssin- gen den in aanbouw scanden kruiser be zichtigen. LEGERBERICHTEN. 6TOOMV AARTBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder VISSCHEBLÏBERICHTEN. MARKTBERICHTEN. PURMEREND, 28 Oct 1924. 10 stapels fabriekskaas f 62.00, R.M. f 64.00 43 stapels boerenkaas f 59.60, R.M. f 65.00 per 60 K.G.0 st commissie I f per 60 K.G.8 stapels Goudsche f 73.— f j 380* K.G. boter f 2.80 f 2.90 per K.G.; 706 run deren: 465 vette koeien per K.G. f 0.90 f 1.25, stug; 213 melke- en gelde koeien f 150 f 400, stug; 28 stieren I f 19 paarden f 200 250 74 vette kalveren per KG. (matig) f 1.40 f 1.60176 nucht id. v. d. slacht f 14 I 47.—, vlug; fok id. f 16.— f 88.—, vlug; 839 vette varkens (zouten) per K.G. f 0.66 f 0.74, vlug; slachtvar- kens, per K.G. f 0.84 f 0.92, vlu^; 100 magere id. per stuk f 24—48, vlug; 810 biggen per stuk f 10—26, vlug; 1215 sehapen, f 40—52, Btug; overhouders, f 2580, stug88 bokken f Over houders f 26.— f 80.—stug; 862 Gan zen f 6.50 f 80.-. Op de Eierveiling waren aangevoerd: 1535 kipeieren per 100 stuks f 10.— f 13.60; 2703 Eendeieren f 7.80 f8.50; 150 zak appelen f 1.50—8.50; 650 zak peren f 14. (Reeds in een gedeelte van ons vorig oplaag opgenomen). SPORT. Voetbal Postduivensport Qjrrespondtenüe. Wegens plaatsgebrek moest een Inge zonden: stuk van den; Beer G. G. bleven liggen. schoten werden binnen een minuut afge vuurd. Op een telefonisohen oproep van den vader, die geen hulp kon verleenen, snel de de dokter toe, die slechts den dood kon constateeren. De oorzaak is vermoedelijk wraak of jalouzie, daar anderhalf jaar ge leden de heer S. aan W. den toegang tot zijn huis ontzegde, vreezende voor den goeden naam van zijn dochter wegens de herhaaldélijke bezoeken van W., die bo vendien gehuwd was. Gebleken is dat W. inlandsche handlangers had, die tot dus ver vergeefs door de politie worden ge zocht. Uit het PoliÜe-rapport Op do Poelbrug is Maandagmorgen omstreeks 0 uur een: vraohtautomobiel la (botsing gekomen met de brugleuning, welke gedeeltelijk werd vernield. Door de politie wordt een ondereoek naar de oor zaak daarvan ingesteld. Ben bewoner van de Smidstraat deed aangifte, dat te zijnen nadeele een rijiwiel is verduisterd. Gisteravond omstreeks 9 uur werd door de politie assistentie verleend in de Hartesteeg, waar volgens mededeeling in een woning gevochten werd. Bij onder zoek ibleek, dat een drietal mariniers had gedreigd in een woning den boel stuk te zullen slaan. Zij waren echter vertrok ken, zonder aan dit voornemen gevolg te geven, waardoor de rust was hersteld. Een winkelier in de Koningstraat werd (bekeurd ter zake overtreding van de Verordening op de^ Winkelsluiting. MatI vuor Hr.Ms.KX. naar Colombo: laatste bualichting 8 Nov. hoofdkantoor Ö.80 m. stadsbussen lichting L 0 Nov. hoofdkantoor 8.m. stadsbussen 8 Nov. licht. 4 12 Nov. hoofdkantoor 0.80 a. stadsbussen lichting ft. Mali voor Hr. Ma „Tromp". naar La Lui: laatste buslichting: 31 October hoofdkantoor 8.30 a. stadsbussen lichting 2. 1 Novemb. hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 8. VERGADERINGEN. VERMAKELIJK HEDEN, ENZ, Donderdag 80 Oct Openb. Vergad. Ohr. Jong. Ver. J3pr. 9 10". Spr. Da Hoek. Evang. Gebouw, Palmstraat 8 uur. Vrf)dag 81 October. A. V. O. O. G., Spr. K P. v. Westen Jr„ Jur. student Onderw. Zelfmoordsphlloso- phie. Gebouw Palmstraat 8 uur. OOST-INDIE. Pest te Makasser. Makasser is besmet verklaard met pest De Kloet tunnel. De Kloettunnel zal vermoedelijk begin 1926 gereed zijn. De dan resteerende vier millioen M8. water zijn van geen beteeke- nis meer. Vreeselijk drama. Aan de Dell Ot wordt dato 8 Septem ber uit Malang geseind: W., oud-administrateur van de onder neming Djaboeng, drong vannacht de wo ning van de familie S. binnen en ver moordde de 17-jarige dochter, waarna hö zelfmoord pleegde. V Om half 8 in den nacht hoorde mevr. S. gerucht op het erf; zij liep naar den stai en daar aangekomen, hoorde zij de ach terdeur intrappen. Zij snelde onmiddellijk terug en werd onderweg tegengehouden door Inlanders. Haar oudste, zeventien jarige dochter hoorde eveneens de deur intrappen en. snelde naar buiten, teneinde haar te helpen, doch zij werd door den met een geweer gewapenden W. vastge- sleurd° slaapkamer binnenge- ,?et 3™&ere ^6, dat hulp wilde bie den, werd eveneens door W. met een ge- weer bedreigd; zij liep naar buiten, S- dochter inmiddels uit angst achter in bed was gekropen, waar zjj zon der eenige woordenwisseling door W. bout portant werd doodgeschoten. De ko- fnL/r,0118* 00r ,de borst' vernielde de ^en ^ing vervolgens door den hputen wand naar buiten. W. wierp zich vervolgens 0p het slachtoffer en schoot zichzelf een kogel door het hart. Belde ANNA-PAULOWNA. Dinsdagavond, 28 October, werd in Veerburg een flink bezochte openbare vergadering gehouden, uitgeschreven door Het voorloopig Comité voor Kerkaf- scheiding. De voorzitter, de heer K. Keuris, zei in zijp openingswoord, dat Ds. van Dijk te Schagen, tot debat was uitgenoodigd, doch te kennen had gegeven, van de uitnoodiginggeen gebruik te willen maken. Daarna kreeg de heer J. Hoving, re dacteur van „De Vrijdenker", het woord voor zijn onderwerpHeeft God de we reld geschapen? In een boeiende rede van bijna twee- en-een-balf uur, zette spröker uiteen, hoe het Scheppingsverhaal zooals wij dat in den Bijbel vinden, onmogelijk den toets der wetenschap kon doorstaan. De rnensch was echter nu eenmaal geneigd de oorzaak van de verschijnselen die hij niet vermocht te verklaren, toe te schrij ven aan een wil, overeenkomende met zijn eigen wil. Zoo kwam hij aan het ge loof van Goden of een Godheid die de wereld formeerden, en gaf zich daarmee de bevoegdheid om te oordeelen over iets, wat hij onmogelijk in staat was te overzien. Met een aansporing tot de aan wezigen, om ook hier een afdeeling van „De Dageraad" te stichten werd geëindigd. WIERINGEN, Van de lichting 1925 der Nat. militie zijn tot gewoon dienstpliohtige bestemd: W. Bakker, Eld. Halfweeg, Jan Klein, Jan Slikker, Jan ten Bokkel, Simon Mulder, P. Rotgans, Th. Engel en Jaoob Lont. Naar wij vernemen, komt Zondag 2 November a.s. de korfbalclub U.D I. I van Hoogwoud tegen onze vereeniaing Wiron een partij geven. TEXEL. Brand. - Gp Harkebuurt nabij Oosterend op lexel is een schuur, eigenaar Versteeg cn bewoond door van der Sllkke, afge brand. De brand is ontstaan door het om vallen van een olielantaarn. Het huis en de inboedel, evenals een hoeveelheid hooi, strooi en gedorsoht graan gingen verloren. Ongeveer 80 kippen kwamen in de vlammen om. Alles is verzekerd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 80 October. Medegedeeld door het Kon. Nederlandech Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 768.0 te Corona. Laagste stand 787.7 te Malinhead. Verwachting: Matige tot krachtige Z.W. wind, aan vankelijk nog zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk met regenbuien. Zelf de temperatuur. (Br. Me. Triton ie gisteren vertrokken naar de Noordzee >or politletoezcht op de vis- echerij. Hr. Me. Vnlcanne ls teruggekeerd van toe zicht op de Noordzeevleeoherij. Adelborst le kl. der kon. marine-reserve W. B, FHazebroek wordt 61 dezer ontheven van zijn detacheering aan boord van Ht. Ma Wachtschip te Vliaelngen en in het genot van onbepaald verlof gesteld. Met 1 Dec. aa ie aan den oft-vlieger Se kl. G. W. Heringa en P. van. Popta bevorderd tot luit. ter zee le kl. Met 1 Nov. a.a is aan den off.-vlieger Se kl. J. W. Buyllng eervol ontslag uit den zeedienst verleend ter zake van ongeschiktheid voor de waarneming van den mil.-vllegdlenst ten ge volge van lichaamsgebreken. Met ontslag uit den Zeedienst: 8 Nov.: militair werkman O. Frederlke, korp.-vlgtmr. W. Veldhuyzen. 10 Nov.: (korp.-ttmmerman 8. Kramer. 4 Jan.: oppertorpedomaker J1. A. Hartogh, oppersahipper P. W. Erkelens. 5 Jan.: bootsman G. Hall. Bij uitdienststelllng van de Marine-kazerne te Willemsoord zijn de navolgende officieren geplaatst als volgt: op 10 Nov.: Kap.-luit ter zee W. O. A. Vink ln de rolle van Wachtschip Willemsoord; lult ter zee 2e kl. T. Boelen naar Triton; ld. A H. I. Kramers naar Onderzeed.kazerne; le lult d. mars. W. Schuiling naar Gelderland; off. van den MS. 2e kl. D. J. Monté naar Wachtschip Willems oord; off. van adim. le kl. F. A_ Kuhn naar Wachtsohlp Willemsoord en den 17 Nov. ge steld ter beschikking; off. van adm. 2e kl. J. O. Beugelink toegevoegd aan. Intendant Zeemacht. 10 Nov.ld. T. T. Marijn van toegevoegd aan Intendant Zeemacht naar Mok; lult ter zee 2e kl. J. Callenfele van Triton naar Schorpioen. De off.-vlieger 2e kl. M. Vethake, dienende op het vliegkamp de Mok ls bestemd den 29en Nov. a.s. naar O.-I. te worden uitgezonden en wordt in verband biennede den len Nov. ter beschikking gesteld. Zondagsche dienst Ingevolge beschikking van den. Min. van Oorlog zal het op 1 Nov. (Allerheiligen) voor do R~K militairen, den geheelen dag dienst als op Zondag zijn. Bevordering van vrijwillige landstormkorpseii met bijzondere bestemming. Door den Min. van Oorlog is bepaald, dat de practieche en theoretische eisohen voor de ver-, schillende rangen .beneden dien van officier bij de vrijwillige landetormkoipeen met bijzon dere 'bestemming, niet gelijk zijn aan die bij het leger, doch dat voor de aanstelling tot be doelde rangen de betrokken korpeoomm. dege nen zullen voordragen, die zij, op grond van hun werkkring en positie ln de (burgermaat schappij hiititi algemeene ontwikkeling en o.q. hun optreden bij oefeningen, geschikt achten voor de door hen te vervullen betrekkingen bij het korps. Verspreiden van lectuur ondec militairen. Bij besch. van den (Min. van Oorlog ls be paald, dat het verspreiden van lectuur ouder militairen in militaire gebouwen en op mili taire terreinen en voorts in de rust van mili taire oefeningen alleen imag plaats vinden met vergunning van den betrokken commandant. De vergunningen tot het verspreiden van geschriften als voren bedoeld worden alleen gegeven, wanneer de Inhoud van die geschrif ten geen aanleiding zal geven tot wanorde en rustverstoring, en voorts die inhoud niet. et rij dig is met de krijgstucht, met de goede zeden of met de 'bestaande maatschappelijke orde (zie RegL betreffende de Krijgstucht, art 19 ad c). Geneeskundige verzorging. Op Zaterdag 1 Nov. an. om 10.30 voorm. zal ln het gebouw van den Marinebuitendlenst voor vrouwen en kinderen van gehuwde mili tairen in het garnizoen gelegenheid zijn tot vaccinatie en revactlnatie. Trouwboekje» en jetf>ocri€feewijcen rneda te brengen. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Prins der Nederlanden, vertr. 28 Oct v. Bela- wan. Billiton, arr. 29 Oct. te TriSst Jan Pieterez. Coen, vertr. 27 Oct v. Sabang. Soem'ba, thuisr., arr. 28 Oct te Suez. Bengkalis, vertr. 26 Ook v. Belawan. Jan Pieterez. Coen, vertr. 27 Oct. v. Sabang. Rembrandt, vertr. 28 Oct v. Southampton. Borneo, arr. 27 Oct. te Genua. Engigano, arr. 27 Oct te Bremen. Kangean, arr. 27 Oct te Onrust. Koningin der Nederlanden, vertr. 27 Oct v. Port Sald. Prinses Jiullana. vertr. 27 Oct. v. Buez. Radja, vertr. 27 Oct v. Londen sl Hamburg. Saleier, vertr. 26 Oct v. Batavia n. Adam. Kon. Ned. Stb. Hij. Nereua, vertr. 29 Oct v. A'dam n. E'dam. Dido, arr. 27 Oct te ConstantInopel. Euteipe, arr. 29 Oct. te A'dam. Fauna, vertr. 29 Oct. v. A'dam n. Hamburg. Ino, arr. 28 Oct. te Pasagas. Luna, arr. 29 Oct. te A'dam. Minerva, vertr. 27 Oct. v. Dedagateh n. Oavalla Pollux, arr. 28 Oct te Palenno. Saturnua, pass. 27 Oct Gibraltar. Ulyesee, pass. 27 Oct Gibraltar. Veeta, vertr. 28 Oct v. Gibraltar n. Oran. Juno, arr. 28 Oct te A'dam. Agamemnon, pass. 27 Oct Oueseant Bacchus, vertr. 27 Oct v. Bremen n. A'dam. Berenice, arr. 27 Oct. te Bareelona. Erato, arr. 28 Oct te A'dam. Hercules, arr. 28 Oct te A'dam. Oreetes, arr. 26 Oot te Smyrna. Orion, vertr. 27 Oct. v. Salonica n. Samcs. Orpheus, arr. 28 Oct te A'dam. Pereeus, arr. 27 Oct. te Kopenhagen. Pollux, vertr. 27 Oct. v. Messina n. Palenno. Strabo, arr. 27 Oct te A'dam. Theseus, arr. 26 Oct te Boston (L.) Venus, pass. 27 Oct Ouessant Vulcanus, vertr. 27 Oct. v. Algiers n. A'dam. Zeus, arr. 27 Oct. te Lissabon. Kon. West-Indische Maildienst Alkmaar, arr. 27 Oct. te Hamburg. Almelo, vertr. 27 Oct v. Lima. Parna, vertr. 24 Oct. v. New-York n. Haïti. Modea, vertr. 24 Oot v. N.-York n. La Guayra. Calypso, arr. 28 Oct te 'Havre. Jan van Nassau, vertr. 26 Oct v. 8t Mare n. Puerto Plata. Prins der Nederlanden, arr. 27 Oct te Nsw- York. Stuyvoeant, arr. 27 Oct te Hamburg. Van Renseelaer, arr. 29 Oot te A'dam. Amor, arr. 29 Oot te A'dam. Salawati, vertr. 28 Oct. v. A'dam n. R'dam. Kon. Hollandsche Lloyd. Bemland, vertr. 27 Oct v. Rio Grande. Orania, .vertr. 29 Oot v. A'dam n» Buen. Ayres. Zeelandia, pass. 27 Oct Fernando Noronha. Kennemerland, pass. 26 Oot Punta Anenas. Montferland, vertr. 28 Oct v. A'dam n. Ham burg. HollandAfrika Lijn. Meliskerk, vertr. 29 Oct v. A'dam n. O.-Afrika Rietfontein, vertr. 29 Oot v. R'dam n. Toba, arr. 28 Oot. te Tanga Lombok, arr. 25 Oct te Port Natal. Algorab, arr. 25 Oct te Mareellle. Halcyon Lijn. Florapark, arr. 27 Oct. te Hamburg. Rozenburg, pass. 27 Oct. Zea HollandAmerika Lijn. Bllderdijk, pass. 27 Oot. 8able Island. Dlnteldijk, arr. 27 Oct te San Franclaoo. Lochgoil, arr. 27. Oot te Colon. Noorderdljk, pass. 27 Oct Lizard. Lochmonar, arr. 27 Oct. te Londen. Gardi'ganshlre, vertr. 29 Oct v. Colon. Eemdijk arr. 28 Oct. te San Franciooo. Algorab, pass. 29 Oot Gibraltar. Edam, arr. 28 Oct te N. Orleans. Klipfontein, vertr. 29 Oot v. Kaapstad. Nieuw Amsterdam, vertr. 29 Oct. v. Boulogna. Spaarndam, vertr. 29 Oot v. R'dam a. N. Orleans. Westerdijk, arr. 29 Oct. te R'dam. Heiland—Australië Lijn. Almkerk, arr. 27 Oot. te Hamburg. Siantar, arr. 26 Oct. te Adelaide. Holland—Britseh-Indië Lijn. Hoogkerk, arr. 29 Oct. te Madras. Koudekerk vertr. 29 Oot v. R'dam n. Btadsdljk, vertr. 28 Oct. v. Port Sald. Streefkerk, pass. 29 Oot. Gibraltar. Andljk, arr. 26 Oot te Calcutta. HollandO.-Arië Lijn. Salawati, arr. 29 Oct te R'dam. Boeroe, pass. 28 Oot Perlm. Bacchus, arr. 27 Oot te A'dam. Holland—West-Afrika Lijn. Albireo, vertr. 27 Oot v. A'dam n. Hamburg. Arabon, arr. 29 Oot. te A'dam. Kiletroom, vertr. 29 Oct v. Hamburg. Gaasterland, vertr. 27 Oct v. Dakar a. Free town. Zaan stroom, vertr. 26 Oot v. Monrovia n. Gr. Baaeam. Jaarstroom, vertr. 26 Oct v. Monrovia n. Grand Bassa. Java, pass. 28 Oct Teneriöe. Rotterdamse he Lloyd. Kertoeono, arr.#27 Oct te Gal vee ton. Bandoeng, pass.'28 Oot Key West Paleuibang, arr. 29 Oot te Antwerpen. Patria, vertr. 28 Oct v. Mareellle. Soerakarta, vertr. 29 Oct v. Suez. Taibanan, vertr. 29 Oct v. Tanger, Tosari, vertr. 27 Oct. v. Batavia n. R'dam. Samarinda, arr. 27 Oot te Mareellle. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Akvhlba, arr. 28 Oot te Bahla Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Antenor, arr. 28 Oot te Suez. Rhesus, arr. 28 Oct te Buez. Theseus, vertr. 28 Oct v. Shanghai n. R'dam. Autolycus, pass. 27 Oct. Perim. Eurymaohus, vertr. 27 Oct. v. Manilla n. R'dam Heiemus, arr. 28 Oot. te Colombo. Laertes, vertr. 27 Oct. v. Batavia a.' A'dam. JavaChinaJapan lijn. Tjitaroam, arr. 27 Oct te Batavia Tjiealak arr. 26 Oot te Yokofoama. JavaBengalen Lijn. Calcutta, vertr. 28 Oct. v. Java n. Calcutta. Java—New-York Lijn. Deucalion, arr. 28 Oct te Batavia Veenddjk, pass. 29 Oct. Gibraltar. Kambangan, arr. 26 Oct te Bosten. van 28 en 29 Oct 1924. BEVALLEN: M. D. Dijkshoorn-WuLffare. s.; L Graaff-Bloem, z.; O. M. Franpolsde Leeuw, d.» ONDERTROUWD: A. R. Mulder en O.^Tee- rihk; A. Nyeite en E. Waher; J. Vellens en F. Kuiper. 28 Oct 1924 Aangeveerd door eardljnvissciherB: 80 mand jes sardijn p. mandje 5—5.70. 29 Oct 1924. Aangevoerd door 1 korder: 5 tongen p. stuk 0.65; 4 kisten kleine schol p. kist 9R5; 2 kisten sohar p. kist 4.75; door sardijnvis- schera: 20 mandjes sardijn p. mandje 620 625. 00 Oct 1924 Vm 8 uur. Aangevoerd door 5 kordere: 14 kisten kleine schol p. kist 810; 10 kisten schar p. kist 3—4. BROEK OP LANGENDUK, 29 Oct 1924 Aanvoer en prijzen/: 93 kg. spercleboonen 20.40-27, 1500 kg. rapen 1.9O-L70, 4050 kg. uien, grove 6.90—7.70, drielingen 6.70— 8.10, gele nep 6.70, 12,400 kg. peen 2.10— 2.40, 3825 kg. kroten 120—8.40, 106,300 kg. roode kool 250-6.90, 84,000 kg. Deensche witte kool 2.70—460, 41,000 kg. gele kool 2.70460 per 100 K.G.; 22,100 stuks bloem kool, le soort 98026, 2e soort &40—8.70 per 100 etuka - Sohagermarkt van Donderdag 80 Oct 192L 9 paarden 150—850; 423 geldekoeien mag. 200-350; 97 idem vette 300—630; 30 kalf- koeien 300490; 140 vaarzen 175—325; 162 graskalveren 60—155; 19 nuchtere kalveren 1238; 204 schapen mag. 45—56; 141 over- houdera 3848; 14 bokken en geiten 410; 33 varkens mag. 18—23; 70 Idem vette p. K.G. 0.84—0.88; 95 biggen 817; 22 konij nen 0.50—2.50; 316 kippen 0.75—2; 81 K.G. boter p. K.G. 2.40-12.70; 5127 kipeieren p. 100 12.2013.60; 734 eendeieren p. 100 7-708.20; 3 hanen te zamen 150. NederLaagwedstriJden „Hel<L Redder»". Zaterdag as. wordt/de laatste der nederlaag- wedstrijden gespeeld en wel AdelborstenMarine-elftal. Aanvang half drie. Terrein Ankerpark. Daar het Marine-elftal een zeer sterke com binatie schijnt te vormen, zullen de Jonkers geducht aan moeten pakken om «lan toch de zen wedstrijd nog te winnen. Of het echter ge lukken zal, betwijfelen» wij nog ten zeerete. Mogen velen het goede doel steunen door dezen laatften wedstrijd nog eens te bezoeken. Overzicht „Hollands Noordpunt". Hieronder laten wij een overzicht volgen van het seizoen 1924 van bovengenoemde ver eenig Lng. In totaal werden uitgeschreven 11 afriohtlnge-vluahten en 24 wedvluchten, waar van 8 wedvluchten binnenland, 12 uit België en 9 vanuit Frankrijk. De kleinste vlucht was Schagen, 18 KM., de grootste Dax (Spaansche grens) 1113 KM. Het meerendeel der concoursen etend, uit gezonderd de 4 veieten, slechts gemiddeld 20 minuten open. De Vluchten zijn, ondanks het dikwijls niet mooie weer van dezen zomer, steeda bijna zon der groote verliezen verloopen, uitgezonderd de vlucht Noyon op 18 Mei, wat de grootste rarnpv lucht in 1924 le geweeet. Op dit station bleven circa de helft dor vogels achter. De grootst» snelheid werd behaald op 26 Mei vanaf Pont St. Maxence met ruim 100 K M. per uur, overigens draalde het tusschen de 50 en 75 KM. per uur. Op 6 Jul( had de zilveren wlsselbekervlucht van Bordeaux plaats, waarvan op den dag van loslating reeds 16 van de 76 verzonden vogels werden geconstateerd', wat hier voor Helder een exceptie voor een afstand van bijna 1000 KM. is. De beker werd toen gewonnen door een -vogel van den heer Scholten. Op 27 Juli, de beroemde Dax-vluoht, nim mer te voren door Heldersohe poetduiven ge vlogen, werden 27 van de (beste vogels ver zonden, waarvan er 15 terugkeerden, wat, ge zien de afstand, schitterend genoemd mag wor den. Op 8 Aug. de juibileumwedvlucht Ottl- gnlee ter gelegenheid van het 15-jarlg be staan, waarvoor een bedrag van bijna 200 aan ©ereprijzen stond, uitgeloofd door burger en militaire autoriteiten hier ter plaatse. De kampioen- en reserve-kampioenschap pen werden respectievelijk behaald met oude duiven: 1. Felkers, Dienaar met 3112 pt; 2. Nebbeling 2409 pt.; jonge duiven: 1 Buis met 831 pt.; 2. Baholten 546 pt.; oude en jonge dui ven navlucht: 1. Puhl met 1143 pt.; 2. Felkers- Dienaar met 483 pt. Tn totaal werden voor de concoursen ver zonden, hierbij de africhtingsvluchten niet me- degorekend, 3904 duiven, welke vogels gedon gen hebben naar een totaal van 26263 pt. Ge splitst zijn deze totalen 1594 oude duiven met 17163 pt., niet verdiend zijn 2662 pt. Jonge duiven 1676 stuks met 6200 pt, navlucht oude en jonge duiven 634 stuks met 3900 pt. (Van do oude duiven hebben gezamenlijk 255 vogels 17163 punten verdiend of gemiddeld pl.ni. 67 pt, per duif. De kampioen- ol konings duif .behaalde op zich alleen 916 pt. Deze vogel was de donkere blauwkras doffer N 8 19 5598, bijgenaamd ,J)e donkere Dax", eigendom van de hoeren Felkers-Dlen&arSchagenstr 76—77. De vader van dezen' doffer heeft het destijds tot 72 prijzen gebracht Van de jonge vogels hebben gezamenlijk 176 vogels 6200 punten verdiend ofg emiddeld plm. 30 pt. per duif. De kampioen jonge duif be haalde alleen 197 pt Deze vogel was de blauw kras duif ster 3 24 A 7772, eigendom yam den heer P. Meylink, Bonselaareweg 6. Van de navlucht oude- en jonge duiven heb ben gezamenlijk 150 vogels 3900 punten ver diend of gemiddeld 26 pt per duif. De kam pioen duif navlucht behaalde alleen 178 pt, eigendom van den heer C. Puhl, Jan ln.t Veldstraat 28. Deze vogel was zijn blaufwkrae duif star 8 24 A 7450. Slechts 10' Uefhebbere wisten het met hunne vogele tot een eersten prijs te brengen, waar van de heeren Feikers-Dlenaar en Puhl leder 5 X, Buis 4 X, Scholten 8 X, Peters 2 X, Ohoret, Kraaij, Mulder, Meylink en Heiligen berg leder eenmaal. De navolgende 13 liefhehbers wisten het één ol meermalen met hunne vogels tot een tweeden prijs te brengen, Lw.: Puhl 6 X, Felkers-Dienaar 6 X; Peters 3 X, Cheret, Kraaij, Scholten, iBule, Meylink, v. Dijk, Bok, Glesaen-v. Doorn, de Klerk en v. Ootjen ieder eenmaal, zoodat uit bovenstaande blijkt, dat men aan een eersten prijs niet zoo gauw toe le als aan een tweeden. De uitblinkers ln deze zijn de heeren Felkers-Dienaar en Puhl. De eindstand kampioenschap over het ge heels vliegseizoen 1924 luidt met he volgend aantal punten: 1. Felkers-Dienaar 3904; 2. Puhlt 3085; 3. Nebbeling 2748; 4 Scholten 2119; Buis 2119; 6. Giesaen-v. Doorn 2079; 7. Choret 1576; 8. Peters 973 9. Kraaij 838; 10. v. Dijk 640; 1L Vos 597; 12. v. Wolteren 587; 13. Meylink 493; 14 Heiligenberg 450; 15. Swennen 398; 16. Mulder 394; 17. de Klerk 370; 18. Verkerk 369; 19. H. ten Kate 869; 20. Bchellinger 364; 21. Hendriks 362; 22. de Wolf; 23. Holtz 278; 24. v. d- Brande 260; 25. Bok 226; 26. L. ten Kate 212; 27. Jlane 131; 28. v. Ooyen 34; 29. Taylor 16; 30. Spruyt 2. De niet-genoemden hebben uit don aard der zaak >geen punten behaald. Als verzachting kan voor sommige liefheb bers dienen, dat zij lang niet alle vluchten hebben medegedaan. De grootste aantallen werden verzonden door de 6 eeretgenoemden, uitgezonderd Schol- ten, zoodat volgens het huidige puntenstalsal de kwantiteit naast de kwaliteit der vogels (het heeft gedaan.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 6