TTsftli) staat geheel Mank; een aantal hul zen om dezen kamt ®ebeo1 van bet verkeer afgesloten. Tot nog toe weet men rfrtor kistingen de stadswijk aan deaen kant van den DJfleL de Hoven, watervrjj te houden. Het verkeer over die rivier wordt over de spoorbrug geteld, doch door bet drukke treinverkeer ondervindt diit veel vertraging. Met hard' werken heeft men met behulp van een zandspuater oen dam weten te werpen in den havenmond, zoodat hot ergste gevaar voor overstroo- ynWugi van den polder de Bergweide en het Knutteldorp een dichtbevolkte stads wijk aan den üüutfensdhen kant is afge wend. Te Nijmegen is die veerdienst vérplaatst naar bet oosten der stad, tusschen Valk- bof en Bemimelsohe dijk. Zware vrachten kunnen thans niet worden" vervoerd. Voor auto's is het veer open. Nog steeds bleef de Waal de laatste dagen wassen, thans wordt val gemeld, evenwel slechts 11 ciM. in 24 uur. Deze gerinige val uit Keulen wordt sterke val geseind is het gevolg van den aanvoer van het water uit de vele zijrivieren van den Rijn, voorname lijk de Roer. Locomotief te water. Zondagmiddag te 12 uur ontspoorde op de schipbrug te Doesburg de stoomtram, welke te 1.47 te Doottóh«m moet aanko men. De koppeling tusschen machine en eerste personenrijtuig brak af met het gevolg, dat dé locomotief dwars door de brugleuning in den LJsel TOrdween. De machine stortte luist tusschen twee brug- schepen in de diepte, waarbij zij een ijze ren verbindingsbalk en een zware houten 'hrugbalk meesleurde. De machinist wist tijdig van de machine te springen en zoo zijn leven te redden. Het water is ter plaatse circa 10 meter diep. Vermoed wordt, dat door de plotse linge afkoeling de ketel is gesprongen. Het resteerende deel van' dien personen trein reed, door de helling der brug, als gevolg van1 den hoogen waterstand achter uit. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaa^; do brug zelf werd aan leuning en dek vrij sterk beschadigd. Besloten is de trampassage over de brug .tijdelijk stop te zetten, zoodat de passagiers naar den anderen oever moe ten loopen. Antl-mllltairisten. Stendag 12 November is te Amsterdam een bijeenkomst gehouden1 van een aan- .tal ex-dienstweigeraars uit geheel Neder land. Na gehouden besprekingen, waar aan ook deelgenomen werd door meerdere personen uit anti-militaristische en anar chistische kringen, werd besloten tot op richting van een 'landelijk verbond' onder den naam: Bond van ex-dienstweigeraars. Getracht zal worden een zoo groot mo gelijk deel van het duizendtal dienstwei geraars, dat sinds 1914 de gevangenissen van Nederiand heeft bevolkt, in dit ver bond te o/nganigeeren. Voorts zal bet verbond zich tot eerste taak stellen, de publieke opinie in Neder land: aangaande dienstweigering en de behandeling der dienstweigeraars meer en beter in te lichten. Het secretariaat van den bond is ge vestigd: A, R. van Meekaren, Lipkens- straat 30, Delft. Het adres van den pers dienst is: Henk Eikeboom, Rijnstraat 62, Amsterdam. Valseh geld. Behalve de 22-jarige losse werkman J. M. G. N. is te Rotterdam ook aangehou den zijn broer, de 25-jarige ijzerwerker M. N. Zij waren bij hun aanhouding te Wassenaar, waar zij ibij een winkelier een valsohen .gulden in betaling hadden ge geven, in het bezit van 6 valsche guldens. In Delft, Voorschoten en Leiden hebben zij acht valsche guldens uitgegeven. Bij de huiszoeking in de woning van eerstgenoemde zijn, behalve het reeds vermeide materiaal tot vervaardiging van valseh geld, ook gevonden een grootte hoe veelheid tin en eenige smeltkroesen. Ge- durenden eenige maanden, moeten zij per week 40 valsohe guldens helbben vervaar digd. De aangehoudenen zijn vermoedelijk de vervaardigers en uitgevers van de vele valsche guldens, die in den laatsten tijd in 'het bijzonder in trams en. autobussen in betaling werden ontvangen. Zij1 werden al geruimen tijd verdacht. Beiden bewerep in April j.ï. een partij valsche guldens, met het materiaal om deze te vervaardigen, uit de Waalhaven te Rotterdam te hebben opigevischt. Kolendampvergiftiging. In het perceel Zomerweg 79 in Den Haag i(contrölewoningen) zijn gisterochtend het echtpaar S. en een tweejarig zoontje be wusteloos geworden, terwijl een zesjarig dochtertje overigen bleek te zijn. Vermoe delijk heeft men,hier te doen met een geval van kolendampvergiftiging.^ Man, vrouw en zoontje zijn naar het zie kenhuis gebracht. De man is gistermiddag tot het bewustzijn gekomen. Gistermorgen omstreeks g.u. 20 min. is in de Weimarstraat in Den Haag, bij de Valkenboschlaan, een wielrijder aangereden door een motorwagen van tramlijn 5» me* doodelijk gevolg. Het slachtoffer is de on geveer 50-jarige kunstschilder, de heer K.,- uit de Ampèrestraat in Den Haag. Deze moet op het laatste oogenblik nog de tram rails hebben willen oversteken. Zijn lijk is vervoerd naar het politiebu reau in de Archimedesstraat. Schip verbrand.. Vrijdagavond tegen half negen werden inwoners van Tiel opgeschrikt door een knal als van een kanonschot. Spoedig X' dat evr e®? Ontploffing had plaats B had aan boord, van het stalen motor schip van schipper A. Verspuy, wonende te Tiel, die met een lading turf, waar boven stroo, stroomopwaarts de vlucht- haven was binnengevallen. Vermoedelijk is de knal veroorzaakt door het springen van den compressor van den motor. In een oogenblik stond de lading in brand, de uitgerukte brandweer kon niets tot redding van het 150 groote vaartuig doen. De lading was het eigendom van den schipper. Schip en lading waren verze kerd. Onder een trein geraakt Zondagavond omstreeks half «zeven Struikelde op het emplacement der N. S. het station te Venlo, de 49-jarlge hoofdooudiucteur J. V., vermoedelijk door het plotseling achteruit zetten Van een treinigedeelte, met het noolöttig gevolg, dat hij over een lengte van 18 Meter tus schen de rails werd médiegesieept en toen onder een wagen terecht kwam. Het linkerbeen boven de knie werd hem afgereden. 1 Op last van d!r. Dubois, die die eerste hulp verleende werd de ongelukkige per rijwiel-brancard door de politie naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd, steéds bij kennis zijnde. Auto-ongeluk. Een automobiel, waarop zich 22 perso nen bevonden die zich naar G)raz bega ven, viel Zondag van een 6 meter hooge helling naar beneden en begroef alle in zittenden onder zich. Het reddingswerk ging met veel moeite gepaard. Van on der den wagen werden, naar thans be kend is, 15 zwaar gewonden en 8 lichtge wonden gehaald; de overigen waren reeds aan de bekomen wonden bezweken. (Te-L) Een moord. Te Dresd/en had Zaterdag een beschon ken koopman zich op straat een gat in het hoofd gevallen. Een kapper, die toevallig voorbij kwam, stelde zich voor als stu dent in de medicijnen en verklaarde zich bereid den koopman te verbinden. Hij bracht den man naar zijn woning en ver bond hem daar. Uit dankbaarheid liet de koopman daarop een paar flesschen wijn halen, Eenige uren fuifden de hoeren sa men, waarop de koopman den kapper zijn ordes en eereteekens toonde. Plotseling miste hij een Bulgaarsche onderschei ding, Hij beschuldigde den kapper deze te hebben gestolen. Men werd handge meen, waarbij de kapper den koopman eenige slagen om de ooren toediende. Daarop greep deze een mes en stak den kapper beide oogen uit. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis gebracht, waar hij spoedig overleed. In zijn zak vond men de vermiste Bulgaarsche orde. Verduistering van gevonden voorwerpen. De inspecteur van politie Gaul, bestuur der van het Berlijnsche bureau voor ge vonden voorwerpen, is, naar men uit Ber lijn meldt, met twee zijner medewerkers in hechtenis genomen. Zij hebben tal van gevonden geldbedragen en voorwerpen verduisterd. Zij hebben reeds volledige bekentenissen afgelegd. Een brutale beroovlng. Een bericht uit Marseille meldt, dat del ict, een kaslooper van de Credit Lyon- nais, op klaarlichten dag is beroofd door twee jonge mannen, die uit een- taxi sprongen, hem peper in de oogen strooi den esn vervolgens wegreden. De grootste gewapend betonnen brug van de wereld. De grootste gewapendbètonnen brug van de wereld is thans die in Saint-Pierre du Naurray over de Sedne. Zij overspant deze rivier met een brug van 131.80 M. in den dag gemeten en 25 M. hoogte tot de kruim. Het brugdek 'is opgehangen aan de bo gen. De afstand der bogen bedraagt 8.90 M. hart op hart. Bij de belastingproef met 400 KG. per M2. op de geheelle brug, bedroeg de groot ste doorbuitgin'g der /bogen 12 rnJM. en die van het brugdek 14 miM. Door een hond gedood. Het zesjarig zoontje van een beambte bij bet abattoir van La Viltette te Parijs is door een scheepshond, die zijn vader een week geleden had gekocht, bij: het spelen zoo afschuwelijk verminkt, dat het knaapje er het leve® bij liet. Toen de ver schrikte ouders toesnelden hadden zij nog moeite om het kind aan het woeste dier te -ontrukken. Familiedrama De verpleger J. M., werkzaam te Maas oord, te Rotterdam, ontmoette gisteravond in de Weste Wagenstraat zyn echtgenoote. Daar hij vermoedde, dat zij hem bedroog, trok hij een mes, waarmee hij haar ver schillende steken aan het hoofd en in den buik toebracht. De vrouw is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd; zij had veel bloedverlies, zoodat voor haar leven wordt gevreesd. De man werd door bur gers gegrepen en aan de politie overge leverd. Diefstallen. De loopknecht J. v. H. en de bakkers knecht F. M. G., die de vorige week te Rot terdam zijn aangehouden in .verband met he't stelen vin eèn miskelk en de priesters uitrusting van een zendeling, die van daar naar Oeganda is vertrokken, bevinden zich thans op het hoofdbureau van politie in arrest. Daar zijn een groot aantal door hen ge pleegde diefstallen tot klaarheid gekomen. Vrijwel alle diefstallen zijn op klaarlichten dag gepleegd, na insluiping. Het zijn er ongeveer 225. Al deze diefstallen zijn in drie weken tijds door hen gepleegd. In het pand op de Gedempte Glashaven, waar petroleumkachels gestolen zijn, liet een hunner zich overdag insluiten; hij ver stopte zich in een kast op den zolder, brak Na afloop van hun strooptochten werd meest de buit gebracht bij den koopman H.' v. d. L. in de Tweede Weenastraat, die nu als verdacht van helling is aangehouden en ook op het hoofdbureau van politie is op gesloten. Deze man heeft de meeste kinder pakjes, blouses, lappen stof, een costuum en zoo meer reeds .in Maassluis, Vlaardingen, Oud-Beiierland en in db omgeving van de hand gedaan. Pok brachten de béide dieven heel wat bij een ouden man en een oude vrouw, woonachtig op een hofje aan den Katshoek. Dit adres was hun door een anderen inbre ker aan de hand gedaan. Daar verkochten zij vooral kindertruitjes. Del oude luidjes maak ten het bekend onder de buren, als4 ze een inkoop gedaan hadden, en dan werd er op het hofje een veikooping gehouden. Vooral de gekleurde truitjes vielen in den smaak en werden voetstoots voor een gulden ver kocht; de waarde ervan is 6. Tegen de beide oude menschen is proces verbaal opgemaakt, eveneens tegen juffrouw K., een buurvrouw op het hofje, die ook van de dieven kocht. Bij een familielid van de dieven is nog een staande klok in beslag genomen, die voor 20 werd gekocht en dienst heeft ge daan als een cadeautje bij een familiefeestje. Van het gestolene ontbreekt nog heel wat. Uit de in beslag genomen gestolen jassen is de firmanaam of het fabrieksmerk ver wijderd. Verkeeersomgevallen. Zondagavond la tusschen Hengelo en Borne de motorfietser Assihk, met Eysink op de duo-zitting, tegen een autobus ge reden. Beiden werden zwaar gewond; Eysirik is later overleden. Aasink schijnt buiten levensgevaar. Een! motorfletertyder door een auto gegrepen. Zaterdagavond ongeveer half-elf reed op den Leidsöhestraatweg 'bij den Hflag de auto van mevrouw v. S., uit Wassenaar, 'bestuurd door haar chauffeur G., in de richting van Den Haag. De chauffeur zag van de tegenovergestelde richting een auto aankomen en doofde daarom zijn lichten. Toen zag hij plotseling 6 6 M. van zich af, naar zijn zeggen, midden op den weg een motorfietser, eveneens 'gaan de in de richting Den Haag. De chauffeur gaf signalen waarop de motorrijder naar links in plaats van naar rechts uitweek. Hierdoor werd hij door de auto gegrepen en een eind meegesleurd. Hij Ibleek een arm te hébben gebroken en had ernstige wonden over het lichaam, benevens vermoedelijk een hersenschud ding. Tegen den nacht is hfj overleden. Bij .bet voorloopig politieonderzoek is vast komen te staan, dat de motorfiets rijder en de auto aan den goeden kant van den weg reden. De oorzaak van het On geval moet alleen gezocht worden in het feit, dat de chauffeur, door het dooven van lichten, niets meer kon zien en zoo den motorrijder aanreed. De vaart van de auto Was niet voldoende verminderd. Nadat tegen den chauffeur proces-ver baal was opgemaakt, is hij gisteren uit de voorloopige pelitiebewaring ontslagen. Te Oulemborg is Zondagmiddag een zes/jarig jongetje onder een auto geraakt; het was dadelijk dood Zondag is tusschen Borne en Almelo een autobus tegen een andere autobus, die aan den kant van den weg stond om benzine in te nemen, gereden. De stil staande bus, vol passagiers, kantelde en geraakte In een sloot. De inzittenden wer den spoedig .geholpen en bleken er goed te zijn afgekomen. Op den H amiburgersingel te Venlo heeft een botsing plaats gehad tusschen een autobus en den 12-jarigen fietsrijder Th. O., zoon van een spoorwegarbeider. .De jongen kreeg een scbedelfractuur en was onmiddellijk dood. Verdwenen. De ouders van een twintig-Jarig meisje uit Seppe-Bosscbehoofd, dat als dienst bode in /betrekking was te Breda, ontvin gen, vermoedelijk van den vrijer van het /meisje, uit die stad een brief, waarin aan de ouders werd medegedeeld, dat zijn hun dochter wel niet meer teruig zouden zien.' De ontstelde moeder ging aanstonds per eerste gelegenheid naar Breda, waar zij' bij den dienst van haar dochter ging in- formeeren. Daar hoorde zij dat het meisje reeds eenige dagen den dienst had verla ten onder voorwendsel naar haar ouder lijk huis terug te gaan. Men wist ook niet 'beter, of zij: had zulks gedaan. Tot heden echter la van haar niets meer vernomen. De politie heeft die zaak in onderzoek Aanranding. De politie te Zeist hoeft opgespoord' en In hechtenis genomen een 24-Jarigen kell- net uit Utrecht, die JJ. Donderdag in het Zeisterbosoh een meisje van 19 jaar had aangerand. Ongeluk bJJ do Hoogovens. Zondagochtend waren aan do Hoog ovens te IJmuiden twee smelters bezig het kanon te plaatsen, waarmee de oven wordt dicht geschoten; de luchtpers was nog niet aangebracht Plotseling schoot de vlani naar buiten, waardoor beide /mannen ern stige brandwonden bekwamen. Zij werden naar het ziekenhuis 8t. Joh. de Deo te Haarlem vervoerd. Men vreest dat zij' het gezichtsvermogen niet zullen 'behouden. De Hoornsche Landbouwtentoonstelling. (De „Telegraaf" verneemt, dat het waar borgfonds van de dezen zomer gehouden landbouwtentoonstelling minstens voor die helft zal moeten worden aangesproken. Éi 11 1 111 1 UTT DEN OMTREK JULUNADORP. De heer P. Z. alhier, Zaterdagmiddag met een driewielde kar bespannen met twee paarden in het land aan het werk zijnde, kreeg bij het amkeeren met deze bespanning een gevoelige trap van een der paarden tegen zijn been. Alhoewel het been niet is gebroken, deed het den heer Z. toch erge pijn. Is .dit cmgeval naar omstandigheden goed afgeloopen, erger was het bij denzelf den heer Zondagmorgen gesteld, toen zijn knecht het land ingaande in een greppel een der beste paarden vond met een gebroken poot. Hoe, dat is een raadsel, maar het ver moeden bestaat, dat het dier bij nacht is vastgeraakt in een damheki (want hierin zat het in den greppel verward), en zoodoende in deze netelige positie is geraakt, waarin hét Zondagmorgen werd aangetroffen. En al is op het oogenblik de waarde niet zoo groot, voor genoemden heer is het een be langrijke schadepost. In de op Zondagmorgen gehouden verkie zing voor een Kerkvoogd des Ned. Herv. Gemeentel Huisduinen- Julianadoip werd met algemeene stemmen de altredende heer A. Been te Huisduinen herkozen. Te vens werd besloten de verkiezing van vier notabelen door de stemgerechtigde leden te doen plaats hebben te Julianadorp op Woensdag 12 November a.s., des avoiids na den dienst^ en te Huisduinen op Zondag 16 Nov. d.a.v., des morgens na den dienst. In het gezin van P. R. alhier is een geval van roodvonk geconstateerd. De jaarlijksche paardenmarkt en ten toonstelling met daaraan verbonden verlo ting, welke respectievelijk zullen worden gehouden op 26 en 28 November e.k., zal, zijn wij goed ingelicht, worden opgeluisterd door een demonstratie van een dorschma- chine met stroo-pers', gedreven door elec- triciteit. Wij vertrouwen, dat dit nummer wel belangstelling zal trekken. Naar ons werd medegedeeld, trad Maan dagavond in de zaal van,, den heer J. Slikker Cz. op de welbekende Dt&n Pool van Oude- sluis met een geheel nieuw repertoire. Aangezien ons geen uitnoodiging bereikte kunnen wij van het verloop dezer bijeen komst niets vermelden. ANNA-PAULOWNA. Zondagavond, 9 November, gaf „Het Hollandsch Tooneel" van Jo de Vries, in de zaal van den heer O. Slikker, een uitvoering van „De twee Weezen", drama in 8 bedrijven van d'Ennery en Bourgeois. Dit stuk van den ouden stempel, had een vijftig jaar geleden bij het publiek een zoo roemruchten naam, dat de tooneel- directie die het op haar repertoire plaatste, daarmee reeds van te voren van een volle zaal was verzekerd. En de oude roem van dit drama k grand spectacle is stellig gedurende een halve eeuw bij overlevering van heugenis tot heugenis gegaan. Want de simpele vermelding dat „De twee Weezen" zou worden op gevoerd, bleek ook voor het huidige ge slacht voldoende te zijn geweest, om in dichten drom naar Slikker's tooneelzaal op te trekken. En in verrukking heeft het gekeken naar de kleurige en blinkende achttiende eeuwsche costumesvan markiezen, graven en baronnen, vergevend hun soms Am- sterdamsch accent; het heeft geschreid bij het ruwe en wreede optreden der weduwe Frochard, dat gemeene achter- bi^urtwijf, en van baar liederlijken zoon Jacques tegen de arme blinde Louise, die dagelijks met stompen, een ruk en een geweldigen duw uit liedjeszingen werd gegooid; het heeft gehuiverd bij het |duel van den nobelen Roger de Vaudry, chevalier sans peur et sans reproche, die de belaagde onschuld in de gedaante van de ongelukkige Henriëtte verdedigt en edelaardig onder zijn be scherming stelthet heeft gegriezeld bij het messengevecht tusschen den lieder lijken Jacques Frochard en zijn bravea, deugdzamen broeder, den kreupelen scha renslijper. Kortom, het publiek heeft in roerlooze aandacht de geschiedenis der twee rampzalige onschuldige meisjes gevolgd van het oogenblik dat zij mis dadig van elkaar worden gerukt en elk haar eigen lijdensweg moet gaan, tot zij in het achtste en laatste bedrijf elkander weergevonden en Louise met de hoop volle wetenschap dat zij van blindheid genezen zal worden als de dochter van een markiezin in de armen van haar moeder wordt gevoerd, terwijl Henriëtte als de gelukkige gemalin van haar edelen beschermer, aan de borst van Roger de Vaudry mag vallen. Het daverend applaus, nu elk bedrijf bewees, dat de romantiek niet dood is in het publiek, dat het nog altijd vatbaar is voor de ontroeringen van tooneelwerken uit den tijd der groote volksromantiek. ANNA-PAULOWNA. Zaterdagavond 8 Nov. hield) de Handeldrij vende én( lndustrieele Middenstandsvereeni- ging „Anna Paulowna" een vergadering in net lokaal van den heer C. Slikker. Na opening leest de secretaris'de notulen. Ze worden goedgekeurd na de opmerking van den heer C. Kaan, dat de benoeming van den heer A. N. Kossen als voorz. en van den heer Abr. Dekker als secretaris er niet in staat vermeld. Medegedeeld wordt, dat het bestuur naar aanleiding der geruchten als zou het postkantoor tot hulpkantoor worden, een schrijven heeft gericht tot de Kame.r van Koophandel t.e Alkmaar, die heeft toege zegd, haar aandacht aan deze zaak te zullen wijden. Door den Middenstandsbond is een circu,- laire gezonden aan de( Middenstandsvereeni- Sfingeji, dat er ambtenaren zijn, dies verschil- ende nevenbetrekkingen hebben, waartegen zooveel mogelijk zal'worden opgekomen. Opgave wordlj verzocht van ambtenaren, waarvan dit bekend is. Voorts vraagt het hoofdbestuur of er wellicht leden aer Vereenizing bereid zijn, om dezen winter kosteloos lezingen te hou den. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. WIERINGEN. OarreKpondeullo. Wegens plaatsgebrek moeste® cle inlge- aondten stukke® va® de heeren J. v. Q. en v. B. tot bet volgend nummer bleven liggen/. VERGADERINGEN. VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Dinsdag 11 November. Volksconcert Marinekapel. Oasino 8 uur. Woensdag 12 November. Uitvoering VooaalpEnsembte niet solisten Toom de Hoogh, Oasino 8 uur. Vrijdag 14 November. Feestavond Huldiging Reddingsmaatach. Oasino 8 uur. Zaterdag 15 November. Uitvoering Onderoff.-ver. „Vaderland en Oranje", Oasino 8 uur. Maandag 17 November. De Dageraad. Spieker Joe. van Vee®. Oasino 8 uur. LAATSTE BERICHTEN. 100-Jarig bestaan Noord- en Zuid- Hollandsche Redding-Maatschappij. De Noord- en' Zuld-Hollandsche Red ding-Maatschappij houdt beden een feest maaltijd aan boord van 'het stoomschip „Konigin der Nederlanden^ te Am/ster dam, waaraan ongeveer 120 personen zul len deelnemen, o.a. Prins Hendrik, de Ministers van BinnL Zaken en van- Wa terstaat, enz, De onderstaande plaatagenteoten nemen.' aan dien maaltijd aeel: de vioe-admiraal O. Fock, de kapitein ter zeè W. Lam, de 'burgemeester W. Homving, de heeren L. Wiersma, O. Bot, Th. Riflcens, J. Bijl, Diedenhoven pn A. J. Kuiper. Aihhh die loskadte het Pothoofd is het war ter over den wal gekomen; de loodsen der stoonw aartondernemingen staan ge deeltelijk onder water, doch die goederen beeft men bijtijds weten te bergen. 's nachts op het kantoor van S. S. op de eer ste verdieping in en liet zich langs saamge- knoopte gordijnen üit de eerste verdieping op straat neer. De gordijnen scheurden af, en hij viel, doch kreeg geen letsel. Op een verzoek der vereeniging Amers foort, om tot steun dier vereeniging 10 loten te plaatsen ad 0.50, werd goedgunstig be schikt. In verband met d<j pogingen om Breezand in den kring van kostelooze telefoonge sprekken opgenomen te krijgen, zijn de hee- ren Kossen en Van den Berg naar Alkmaar feweest. Het bestuur der Kamer van Koop- andel raadt aan. zooveel corporaties als mogelijk is voor dit doel bijeeb te krijgen en daarvan handteekeningen op een adres te verzamelen, hetwelk door dë| Middenstand®- vereeniging moet worden verzonden. Wat de bespreking omtrent een streeknet betreft: Schagen vraagt zijn streeknet, Hel der vraagt zijn streeknet en dan is er nog een strooming om te krijgen een streeknet HelderSchagen. Het Gemeentebestuur van Anna Paulowna vraagt adhaesiebetui- ging voor zijn adres om een streeknet Hel derSchapen. Metj algemeene stemmen op 2 na verklaart de vergadering zich echter tegen ieder streeknet, hetzij van welken aard dan ook. Het bestuur krijgt volmacht, overeenkomstig deze verklaring, verder naar goedvinden tenandelen. Daar het heel wat ongerief e® kosten meebrengt om tö Helder te gaan stemmen zal de Vereeniging alle .pogingen aanwenden om een plaatselijk 'stembureau voor de Ka mer van Koophandel te krijgen. Bij de rondvraag bekomt de heer Stins die inlichting, dat het Bureau van advies bij de Kamer van Koophandel zal worden on dergebracht. Omtrent de Middenstandsbank vraagt de heer. Slikker, of iemand, die aandeelen heeft en deze heeft volgestort, verder nog moei lijkheden met betaling kan krijgen. De heer Jb. Stins licht in, dat bij volstorting er ver der geen betalingen meer gedaan moeten worden, ook al zou de Bank zelf haar beta lingen staken. Een der leden wijst er op, dat Gemeente werk zaamhe den ten uitvoer worden ge bracht door personen buiten de Gemeente. De vergadering spreekt haar afkeuring hierover uit. Hierna sluiting. In verband met het herstel van Mej. Lunshof is aan Mej. Breek, tijdelijk onder wijzeres aan School I, als zoodanig eervol ontslag verleend. ONDERTROUWD: Trijntje Langedijk, oud 25 jaar, zonder beroep, en Adrianus Rijkers, oud 26 jaar, stuurman, beiden wonende te Anna Paólowna. GETROUWD: Cecilia Zwiers, oud 23 jaar, z. b., en Jan Jochem de Vries, oud 25 jaar, land arbeider, beiden wonende te Anna Paulowna. Maria van der Vaart, oud 22'jaaj, z. b., en Wil lem SlootWeg, oud 2S jaar, bloemistarbeider, beidep wonende te Arma Paulowna. Het bestuur van de Onderlinge Vee- en'Paar- denverzeikering Mij. „Helpt Elkander" stelde in hare vergadering de te betalen prem'e over het halfjaar Mei-Nov. vast op 0.50 per verze kerde 100 of 5-pef °/oo verzekerd kapitaal. Wegens geringe verliezen ©nder de paarden kon de premie Jaag gesteld worden. Dat de verzekering goed werkt, blijkt uit het feit, dat het totaal verzekerd bedrag bedraagt ruim 71.000. Naar wij vernemen, zal de afsluitdijk Van EwijeksluisWieringen einde Juli of begin Augustus 1925 voor het verkeer worden open gesteld. Men deelt ons mede, dat, om overstroomin gen te voorkomen in de lage gedeelten der Noorderdijken, hoofdzakelijk 'bij de Holleboeg en het Woudstrand alhier, vanwejb de ZuiJer- zeedirectie kistdammen zullen worden aange legd, om bij hoog watergetij en stormweer, het zeewater zoo mogelijk te keeren. Herdachten Mej. de Wed. N. Lont en Mej. de Wed. R. Keijzer voor koften tijd beiden haar 94sten geboortedag, thans is na korte ongesteldheid Mej. de Wed. N. Lont overleden. In leeftijd was Mej. de Wed. N. Lont 19 dagen jonger dan Mej. de Wed*. R. Keijzer, zoodat op één na de oudste bewoonster van het eiland is overleden en Mej. de Wed. R. Keijzer de oudste inwoonster blijft.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7