GEMENGD NIEUWS wordt aangeven, niet van toepassing is op dranken die binnenshuis worden ge maakt voor verbruik binnenhuip. De gevolgen van deze uitspraak kun nen van groot belang wezen. Tot dusver werd algemeen aangenomen idat „home brew" onwettig was, en de verkoop van instrumenten voor wijn en likeur fabri catie alsmede de Jeigenlijke „home brew"- industrie hadden dan ook sleohts min of meer klandestien plaats. Nu echter is de vervaardiging en is het drinken van „home brew" wettig verklaard. En tenzij deze uitspraak in hooger beroep teniet wordt gedaan, kan droog Amerika dus thuis met eigen middelen zoo nat wezen als het zelf verkiest Ben groote brand. ^Tegenhoudend gezinnen dakloos. 'Jersey Oity, 14 Nov. Een brand, die ont stemd in een salpeter-opslagplaats van de Bichardson Chemical Oompany, duurde vier uren. De verliezen beloopen millioe- nen dollars. Vijftien personen werden ernstig gewond. Negenhonderd gezinnen zijn dakloos. OOST-INDIE. (Vervolg van het le blad). Nieuwe aardschokken. Donderdag hebben nieuwe aardschokken plaats gehad. De desa's Sangandjan en Wonoroko zijn geheel verwoest. En zijn 300 dooden. De scholen in de afdeeling Wonosolo zijn Ïesloten. De administrateurswoning op andjong Sarie is door steenen getroffen en verwoest. De wedana van Garoeng meldt vele dooden ten gevolge van aard verschuivingen. Laharstroom noch eruptie zijn op te merken. Beweerd wordt, dat de Sitiaglik moet hebben gewerkt, doch hieromtrent is geen zekerheid te verkrijgen. In Wonosobo is het aantal dooden nog niet te taxeeren. In bestuurskringen wordt gehoopt, dat dit zal meevallen. De bodem is voortdurend in beweging. Door lichte trilling staan alle woningen op instorten. Het oude kratermeer is rustig en vertoont niets bijzonders. In de desa's in de omgeving worden door zware aard- schuivingen de huizen meegesleept. De schade aan gouvernementsgebouwen in Wonosobo wordt geraamd op ruim een ton. De heer Habraken, die door een balk werd getroffen, is vooruitgaande. LUCHTVAART. De vliegtocht Nederland—Jndië. Vliegongeluk. Een Fransch vliegtuig te Moskou. Van Amerika naar Honolulu. Parijs Moskou. Botsing! van vliegtuigen. Naar aanleiding van een botsing tus- schen twee militaire vüegtniigen boven Netherarron (Wiltshire) waarbij een offi cier en twee onderofficieren het leven ver loren hebben', wordt In de Engelsche pers een belangwekkende vraag aangeroerd', deze mmelijk: of d'e vliegers tegenwoor dig geen moeite hebben, elkaar in de lucht te ontdekken, sedert de militaire Vliegtui gen met een alumdnium-kleurige verf be streken vonden, om ze van den' begianen grond; af toot afweergeschut minder goed te onderscheiden te maken. N.V.Texéta Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Hdder: B.30 v.m., 12.— mldd, 4.10 n.m. Op Zon- aa B^aatdagea 8JJ. De R.-K. Oredlet-, Hypotheek* en Landbouw bank. Eenigen tijd geleden werd een waar schuwing in de couranten geplaatst, waar bij de hoofdoomissaris van 'politie in Den Haag er de aandacht op vestigde, dat in een perceel aan d!en Stationsweg aldaar gevestigd was de R.-K. Crediet-, Hypo theek- en Landlbouwfbank, en in overwe ging gaf, alvorens relaties niet deze bank aan te knoopen, inlichtingen in te winnen bij de politie. Die waarschuwing is aanleiding gewor den tot een uitgebreide strafactie, die tegen de directie van deze bank inge steld is. Kort nadat de waarschuwing in de dag bladen verschenen was, ontving een in specteur van politie der afdeeling D, be zoek van iemand, die meedeelde, de waar schuwing tegen1 bedoelde bank eenige uren te laat gelezen te hebben'. Even voordat de dagbladen uitkwamen had hjj: met de R.K. Crediet-, Hypotheek en Landbouwlbank een contract aange gaan. In dat contract was bepaald, dat een som van 1000 gestort moest worden. De persoon was echter niet in staat op dat oogenlblik meer dan 100 te storten. Hiermee werd genoegen genomen, en het contract, waar dus als eerste storting 100 op gegeven was, opgemaakt. Als contraprestatie zou de bank aan bedoelden persoon een aantal cessies ge ven, die hij' innen moest. Het bedrag van 100 had' dus het ka rakter van een borgstorting. Kort nadat deze man op het politie bureau was geweest, vervoegde zich daar nog een1 tweede persoon. Hij verklaarde, denizelfden avond, waarop de waarschu wing in de bladen verscheen; een som van 300 in handen van den directeur van de bank te hebben gesteld, onder dezelfde voorwaarden, als waarop het eerste oon tract aangegaan was. Hij verklaarde verder, dat de directeur hem' de zaak zeer mooi voorgespiegeld had en op een1 directe beslissing had aan gedrongen. De directeur wist, dat dien avond van politiezijde tegen hem en zijn bank gewaarschuwd zou worden. De politie ging er toe over, ten kantore van de bank een onderzoek in te stellen en den directeur een verhoor af te nemen. Naar aanleiding daarvan werd de direc teur, de 44-jarige assuradeur O. G. O., ge arresteerd. Den volgenden dag werden in verband met uitlatingen van den direc teur de geheele administratie en alle be seheiden van de bank in beslag genomen. Tevens werd de bij de bank in dienst zijnde kantoorbediende F. J. v. d. B., oud 81 jaar, voor wien de politie ook reeds meermalen gewaarschuwd heeft, gearres teerd. Uit het onderzoek bleek nog het vol gende: De schuldvorderingen of cessies, die de ibank ter inning en tegen borgstorting uitgaf waren vrijwel waardelooa Een ge deelte daarvan was reeds geheel afbetaald, een ander gedeelte was afbetaald op een zeer (klein gedeelte na, en de rest was practisch oninbaar. De mensdhen, die een contract met deze bank hadden afgesloten, moesten dus een zekere som storten en kregen daar eenige zoo goed als waardelooze papieren voor terug. Voorts bleek, dat een groot aantal ces sies afkomstig was van een voorschotbank waar O.«vroeger directeur van was, welke in 1921 failliet gegaan ls. Niettegenstaande dit alles, gaf hij voor, aan degenen', die een contract met hem aangingen, diat die eerste cessies een waarde van 16 imille vertegenwoordigden. De mensdhen, die hij heeft weten over te halen, met hem in relatie te treden, zijn door middel van advertentie, waar voor hij voor zijn bank incasseerders imet borgstorting vroeg, met hem in verbin ding gekomen. Ook in een Noord-Brabant verschijnend dagblad heeft O. geadverteerd; twee hee- ren, die ook bij' de onderneming betrok ken waren, hebben een „inspectiereis" naar Brabant gemaakt. Juist op het oogenblik, dat de politie op het kantoor verscheen, om' een onder zoek in te stellen, was daar een heer uit Brabant, die 'bezig was te onderhandelen en op het punt stond een belangrijke 'borg som te storten. «Hij werd nog juist op tijd gewaar, in wat voor soort onderneming hij zijn geld! zou steken. Bij' het nazien van de ongeveer 800 brie ven van sollicitanten, biedt nog, dat een heer uit Den Haag, onder dezelfde voor waarden een1 effect van 100 in handen van de directie gesteld had Aan de sollicitanten, die dan „in aan merking kwamen" werd meegedeeld, dat zij bij' de bank in dienst konden treden als incasseerder op een salaris van 80 per maand plus 5 pet. van het geïncasseerde, plus 6 pet. rente van hun borgstorting. De menschen1 werden d'an gedwongen, snel te beslissen. Hun werd voorgespiegeld, dat de bank dien steun genoot van R.K. geestelijken, en dat ze zich ten doel stelde speciaal aan R.K. landbouwers credieten te verstrek ken. "Van den geheelen kantoorinventaris was niets 'betaald. Ook bleek, dat twee schrijfmachines, die de heer O. in huur- had, beleend waren. Het leenbriefje had hij opnieuw 'beleend. O. wordt dus ook van verduistering verdacht. Voorts heeft hij' nog van' verschillende menschen in en buiten Den Haag gelden weten te krijgen zonder daarbij direct in aanraking met de strafwet te komen. Van den hem niet toebehoorenden huisinven taris was een groot gedeelte vernield. De vierhonderd gulden werden geheel ten eigen bate aangewend. Toen zij het geld hadden, zijn zy Zaterdag op stap gegaan. De hoeren staken zich eerst goed in de kleeren en bezochten toen verschillende café's en bioscopen. Naar hun eigen ver klaring haddien zij 'e avonds nog 40.- over. De politie heeft het effect echter terug weten te krijgen en aan dien eigenaar teruggegeven. Verduistering door een belasting ambtenaar» Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft zich Donderdag te verantwoorden gehad de 87-jarige adjunct-commies der directe belastingen J. A Eshuis, beklaagd van verduistering van geld dat hij in zijn be diening als ambtenaar onder zich had, doordat het hem door of vanwege belas tingschuldigen in voldoening van belas tingschuld was betaald. De gelden; die beklaagde zdch toeëlgen- de en die hij wegmaakte, bedroegen vol gens de telastelegging gezamenlijk 64.944,717», nJL 10.452,8171 aan in de dagvaarding niet met name genoemde 31 posten en 44.491,90 aan elf posten, die in de dagvaarding wel met name worden genoemd. De tenlastegelegde feiten werden' door beklaagde bekend. Beklaagde deed dienst aan het loket inlichtingen en om tijd te 'besparen nam hij' ook wel die gelden in ontvangst, die door of namens 'belasting schuldigen werden gebracht. De belas tingbiljetten teeklende hij dan voor ont vangst. Het ontvangen geld droeg hij dan af aan den kassier, doch ook gebeur de 't maar al te vaak, dat hij de gelden in zijn zak stak. Zelfs kwam het voor, dat hij de belastingschuldigen aan hun wo ningen ging opzoeken en belangrijke som men 'bij hen afhaalde. Volgens 'getuige gebeurde 't, dat be klaagde de belastingbetalers wenkte an> aan zijn loket te komen betalen. In Juli LL kreeg een belastingschuldige, die reeds, 'betaald had, een dwangbevel. Hij wendde zich tot de politie, die een onderzoek instelde, hetwelk tot de arres tatie van beklaagde geleid heeft. De heer J. A Zandee, inspecteur der directe belastingen, verklaarde, dat be klaagd© soms boekte en soms niet boekte. De betalingen1 werden om de drie maan den alleen met het journaal vergeleken. Een andere controle was volgens den heer Zandee niet wel mogelijk. Uit de verdere behandeling der zaak ■bleek nog, dat de onregelmatigheden' zoo langen tijd onontdekt rijn gebleven* om dat beklaagde er zorgvuldig voor waakte, dat alle waarschuwingen en aanmaningen1 voor reeds betaalde posten door beklaagde werden achtergehouden. Totdat hij bij ongeluk een post van 420, die al 'betaald was, over het hoofd zag! Deze belasting betaler diende de klacht in, die tot de vervolging van bekL geleid heeft. Een1 tragische bijzonderheid is, dat de ontvanger zich tengevolge van 'het ge beurde van het leven heeft beroofd. ■De president richtte zich na het getui genverhoor tot den beklaagde met de vraag hoe 'hij tot de feiten, die op 22 Mei 1921 een aanvang genomen hebben* geko men ia Beklaagde: Door het speL Prea: Door welk spel? Bekl.: Door het kaartspeL Prea: Waar speelde u kaart? Bekl.: Overal Op den Achterburgwal Prea: Boe kwam u met die menschen in aanraking? Ging u dan 's nachts uit? Bekl: Ik deed ook mee aan de ooursess en dan kwam ik met dergelijke menschen in aanraking. Zij speelden valsch en had den allerlei trucs, die ik niet kende. Prea: Is dat valsch spelen dan altijd zoo doorgegaan? Ook in de laatste jaren, 1923 en 1924? U had het geld voor uw eigen gebruik noodig, nietwaar? Er is een be drag van 65,000 nagespeurd kunnen' worden, maar er is misschien veel meer dat u aan het Rijk onttrokken hebt. Er kan een ton, misschien zelfs twee ton achter zitten. Verder blijkt nog, dat bekL gehuwd is en zes kinderen heeft. Het O.M. noemde het misdrijf, waaraan beklaagde zich schuldig maakte, zeer ern stig. Er staat een 'gevangenisstraf van acht jaar op. Ook door den omvang is het misdrijf ernstig: een bedrag van bijna 66,000 maakte bekl zoek en hij begon de verduisteringen te plegen in een tijd toen er nog geen' sprake was van vermin dering van salarissen en vermindering van personeel. Op deze omstandigheden kan beklaagde dus geen «beroep doen. Het misdrijf waaraan beid. zich schul dig maakte, is een misdrijf tegen zijn ambtsplicht, tegen zijn eigen 'gezin en ook tegen een ander gezin, waarvan de va- dier het feit met den dood1 heeft moeten bekoopen. Zijn geheel© leven lang zal bekl. zich den dood van zijn chef moeten aanrekenen. Ook tegen de maatschappij heeft bekl zich ernstig misdragen. En dit alles zonder eenige verontschuldiging, want het geld dlat hij! weggemaakt heeft, is niet ten goede gekomen aan zijn eigen gezin. Bekl. is ten val gekomen door een andere vrouw en door het spel. On den Zeedijk heeft hij gespeeld en aan allerlei rennen nam hij deel. Zelfs hield hij er een eigen renpaard op na» Daaraan ging het geld heen en er was dus geen enkele ver ontschuldiging voor hem om het feit te plegen. Spr. requireerde ten slotte veroordee- linig tot drie jaren gevangenisstraf. De navorderlngsactie van Hilversum. Diefstal. Een< brutale diefstal is In de Mathsnes- sertaan te Rotterdam gepleegd. Op klaarlichten dag hebben zich daar Wioensdagwniddiag twee mannen, bedden ongeveer 25 tot 80 jaar oud en gekleed in donkerblauw oolbertoostuum, met een vai- schen sleutel toegang verschaft tot het door den heer 'L. Daiéds bewoonde buis; zij hebben er een brandkast weggehaald, gewikkeld in een groen en bruin pluche tafelkleed, op een handwagen geladen en zijn daarmee weggereden. De eetne man droeg een pet, de andere een dlonker grii- zen gleufhoedL Toen de familie thuis kwam, werd de diefstal ontdekt In de brandkast, die 80 oentimeter hoog en 60 centimeter breed is, was een blik ken geldtrommeltje, waarin sieraden wa ren geborgen. Een „kwade" brand. De Amsterdamsche brandweer heeft Donderdagavond te kampen gehad met een kwade" brand, welke, door tot nu onbekende oorzaak, was ontstaan lm het perceel Oude Schans 80. Daar is geves tigd de groothandel in sponsen, zeemleder en dweilen van den heer Siimon A. Hij- man. Maar behalve deze artikelen was op de benedenverdieping, welke lag boven een hoogen kelder, opgeslagen een groote hoeveelheid ceüutoïd-arfcikelieo, als kam men, sponsenbakjes en ander toiletgerei De dertig meter diepe verdieping lag v«o! met deze zaken, welke «op rekken wa ren opgesteld. Aan de grachtzijde was een klein kantoortje, waarin een petro leumkacheltje stond» Dit kan echter niet de oorzaak van dien brand zijn geweest, omdat deze bleek te zjjn ontstaan aan de achterzijde van de bergruimte. Door den benauwenden rook van het smeulende celluloid gelukte het den brandwachts niet dadelijk dien vuurhaard te vinden of deze aan te tasten. Zoodoen de kon het vuur gelegenheid vinden d'e zoldering door te branden. Juist boven de plek, waar dit gebeurde, stond op de eerste verdieping, waar het woonhuis van den heer Hijman is een ledikant. Het beddegoed begon té smeulen, waar door de rook nog scherper werd. Intusschen wierp de brandweer met ze ven stralen water naar binnen. Voorloopig kon men echter weinig op schieten» De rook Weef zeer hinderen. «Tegen half elf sloeg de vlam naar bui ten. Even leek het dat het geheele, vier verdiepingen hooge pand eraan zou gaan, maar het uitslaan der vlammen, welke door een spleet tusschen de perceeien 28 en 80 zichtbaar waren, maakte het moge lijk den vuurhaard te vinden. Een kwar tier later was het „brand meester" en kort daarna was het blusschingswerk vol tooid. Toen bleek het, dat de benedenverdie ping geheel was uitgebrand» Goederenwagon in brand gestoken. Donderdagmiddag om over half drie werd de brandweer gewaarschuwd voor een brand in «een gesloten Duitschen goe derenwagon, staande op den Westerdoks- dijk nabij hét goederenstation van de Ne- deriandsche Spoorwegen te Amsterdam. Toen eenige motorspuiten daar kwamen stond die wagon in lichte laaie. Met een straal op motorspuit en veehtledding werd het vuur gebluscht. De wagen werd op het bodemvlak en het onderstel na geheel vernield. De wagen was eenigen tijd te voren met verpakt porcelein gevuld Na de lossing bleef emballage er in achter. Naar getui gen verklaren heeft een straatjongen in een onbewaakt oogenblik het stroo in brand «gestoken. Een ketelontplofflng. Op een stoomboot in de haven van Kat- ka (Einland) heeft Vrijdagmiddag een ke- telontplofifing plaats gehad Van dö equi page werden 22 man gewond van wie er reeds drie zijn overleden. Ten mniate 25 personen worden vermist» Zij zijn ver moedelijk verdronken of verbrand Brand Nader wordt gemeld; dat te Madlioen twee magazijnen zijn afgebrand De scha de bedraagt een miUioen. De verloren schat De heer Van der Drift, aan het Rietveld te Delft, is weer in het bezit «gekomen van de 200 gouden tientjes, van welker ver missing hij' onlangs bij de politie aangifte deed De verloren gewaand© schat werd' teruggevonden op den zolder zijner wo- wing, waar hij veilig was opgeborgen. Een zonderling geval De Berlijmsche politie drong Woensdag middag binnen in een aan het Altonner Ufer gelegen woning, daar de bewoners, een 64-jarige privaat-docent aan de land- bouwhoogeschool, dr. Franz «Duysen ge naamd, en diens vriend, een 69-jarige arts, dr. Kraatz, sinds enkele dagen niet meer waren gezien. In d'e keuken van de wo ning zat de privaat-docent dood tru een leunstoel Hij droeg vrouwenkleeren. Zijn vriend beweerde, Maandagavond nog met hem te hebben gegeten* Plotseling was dr. Duysen in elkaar «gezakt. Dr. Kraatz beweerde, dat hij nog had getracht, zijn vriend te helpen, maar deze was reeds ge storven. Gedurende twee dagen en nach ten had hij1 daarop bij het lijk gewaakt. De politie nam het lijk ini beslag en liet dr. Kraatz naar een ziekenhuis brengen, waar zijn geestestoestand zal worden on derzocht. Dr. Duysen is 24 jaar lang pri vaat-docent aan d'e Berlijnsdhe landbouw- hoogeschool geweest. Hij woonde samen met zijn vriend, die voor het huishouden zorgde. Dr. Kraatz deed dit op zeer nauw gezette wijze. In de woning was alles kraakzindelijk. Bezoek ontvingen de bei de vrienden vrijwel nooit. Men vermoedt, dat dr. Duysen inderdaad plotseling over leden is en zijn vriend toen krankzinnig is geworden. Dr. Duysen is, naar intusschen uit de lijkschouwing is gebleken, een natuurlij ken dood gestorven!. Dr. Duysen en rijjn vriend zaten samen bij de kachel in dd keuken ven hun woning en het schijnt, dat de privaat-docent kolendamp heeft ingeademd en aan de gevolgen hiervan bijna onmiddellijk ls overleden. Ongeval met een boks te Leiden. Mevr. de V. S., die bij ongeluk door den bij haar inwonenden student door een schot uit een 'buks in den hals werd ge troffen, ls aan de gevolgen overlieden. Llchtgeloovig. De (Brusselsohe) Standaard doet het volgende verhaal van een lichtgeloovigen Engelschman. Een Engelsche nijveraar, Georges M., had te Brussel kennis ge maakt met een zekeren John W., die zegde Canadees te zijn en in België op de koerspleinen een systeem te willen beproeven dat onfaalbaar was om veel geld te winnen. Hij wees een heer aan die rond het millioen had gewonnen met het systeem. Georges M. liet zich vangen en interesseerde zich in de zaak. Hij ging zelfs naar Engeland geld halen en kwam naar België met meer dan 300.000 frank. Samen met John W. ging hij naar een hótel dichtbij het Terkamerenbosch, waar zij een „bookmaker" moesten ontmoeten, die in het geheim was betrokken. De Engelschman stortte het sommetje van 284.000 frank en kreegeen ontvangst bewijs, niet grooter als een ticket! Hij moest de twee mannen Woensdagmorgen terugzien. Doch toen hij langen vruchte loos op hen had zitten wachten, begreep de dwaas, dat hij leeljjk was beetgenomen. Nu heeft de politie de zaak in handen. Waarschuwing. De hoofdcommissaris van politie te Rotterdam waarschuwt tegen de gedra gingen van Frederik Deinum, geboren te Dordrecht 27 Sept. 1881, kunstschilder, zonder vaste woonplaats, zich afwisselend noemende jonkheer van Eisinga, Humalda van Eisinga, jonkheer van den Berg van Eisinga of Ouwehand, die bij particu lieren geld poogt los te krijgen, door het opdisschen van allerlei verhalen, hoofd zakelijk over Indië. INGEZONDEN. Geachte Redactie. Beleefd verzoekt de afdeeling Helder van Volksonderwijs een kleine plaats in Uw blad voor 't volgende. Het ligt in de bedoeling van boven genoemde vereeniging om in Helder een cursus op te richten voor ouderend.w.z. een cursus in de vakken lezen, rekenen en Nederl. taal. Vele van onze oudere ingezetenen zullen vroeger óf onvoldoende onderwijs gehad hebben óf zijn heel veel er van vergeten. Deze cursus biedt een ieder gelegenheid, zich in genoemde vakken te bekwamen. Wij hopen, dat velen zich zullen aan melden, hoe meer liefhebbers, hoe lager de onkosten zijn. Deze kosten zullen zoo laag mogelijk berekend worden. Bij voldoende deelname zal zoo spoedig mogelijk met den cursus een aanvang gemaakt worden. Niemand late zich door zijn leeftijd terughouden. Men is immers nooit te oud om te leeren De adressen voor aanmelding zijn in een advertentie in dit blad genoemd. Geachte Redactie, wij danken U voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Het Bestuur van Volksonderwijs. Leger des Heils. Morgen, Zondag, zullen in de Legerzaal Spoorgracht 38, zeer bijzondere samen komsten geleid worden door majoor W. Gorter, een der meest bekende officieren en een der bekwaamste redenaars van het Leger des Heils. In de avondsamenkomst zal een bij zondere plechtigheid plaats hebben. Een der jonge soldaten van het korps „Helder", kandidaat G. Geus, zal dan tot kadet van het L. d. H. bevorderd en uitgezonden worden naar de kweekschool van het Leger te Amsterdam, om opgeleid te worden tot officier. Ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid aangrijpen, om den scheidenden kadet een laatste blijk van belangstelling te geven bij zijn vertrek uit het korps, waarvan hij zoo'n langen tijd soldaat is geweest. JULIANADORP. Van der Hoop seint uit Akyab aan het Haagsche Aneta-kantoor d.d. 14 Nov.: Hedenmiddag is de F VII hier geland, na een goede reis van Calcutta. Vliegtuig, motor en wij verkeeren in den besten toe stand. Nu Van der Hoop en zijn metgezellen te Aykab zijn aangekomen, moeten er nog zes étappes worden afgelegd en wel Aykab Rangoon, RangoonBangkok, Bangkok Sengora, SengoraMedan, MedanMun- tok en MuntokBatavia, samen 4188 K.M. De vliegers zouden heden trachten van Akyab door te gaan naar Bangkok, de hoofdstad van Siam, een afstand van 1360 K.M. en dus de landing te Rangoon over te slaan. Bij het vliegveld te Bagdad is Woensdag een Britsch marinevliegtuig neergestort. De bestuurder werd gedood. Een officier ernstig gewond. Moscou, 14 Nov. Een vliegtuig, voor zien van drie motoren, is hedenmiddag half drie te Moscou geland. Het is het eerste Fransche vliegtuig, dat direct in Rusland is aangekomen. Vliegend over Moscou wierp de vlieger drukwerken uit, waarop een groet van de Fransche luchtvaart aan het Russische volk stond. De vliegers wer den door de autoriteiten' en bevolking har telijk verwelkomd. De luchtvaart-afdee'ing van het Ameri- kaansche departement van Marine heeft volgens de bladen opdracht gegeven tot le vering van een vliegboot, welke de vlucht van de V. S. naar Honolulu kan maken. Er zijn plannen in bewerking voor een directen vliegdienst voor passagiers (tus- schen Moskou en Parijs. De afstand tus- schen de beide steden zou in negentien uur worden afgelegd door vliegtuigen, die acht passagiers tegelijk kunnen vervoeren. De bedoeling is, in het (vroege voorjaar met den dienst te beginnen. WiHttrdittst, ingaande 18 October 19*4* 9 mf?6* Tetel: v.m., 11- v.m., 55.80* n.m. Alle navorderingen van Hilversum, in zake de gemeentelijke «inkomstenbelasting over 1920, betreffende het inkomen over 1919, 1918 en 1917'18, zijn door Ged. Staten vernietigd. („Telegraaf"). Evenals indertijd in onze gemeente het geval was ontvangen degenen, 'die niet reclameerden, echter geen terugbetaling. Het Sint-Nicolaasfeest voor de school kinderen, dat thans in voorbereiding is bij de Muziekvereeniging „Harmonie" en het onderwijzend personeel, belooft interessant te worden. Door een gedeelte schoolkinde ren zal een operette, getiteld „Het gouden gansje" en „Het Waternimfje", opgevoerd worden en door een tiental kleine meisjes „De Dwergjes" van Jac. Dalcrose. Het aanvangsuur van het feest is om een bijzon dere reden veranderd en wel Zondag 7 De cember, des namiddags 5 uur, bij C. Vader. Lieten <je laatste jareq de stemgerechtig den der Ned. Herv. Gemeente alhier zich aan de kerkelijke zaken weinig gelegen lig gen, er is thans een groote herleving ten goede waar te nemen. Want bij de Woens dagavond gehouden verkiezing voor eenige notabelen was een buitengewone belang stelling. Den uitslag hopen wij in het Dins dagnummer mede te deelen, daar er Zon dagmorgen te Huisduinen zal gestemd worden. Door ons werd medegedeeld, dat op Woensdagavond 19 Nov. om 7 uur de heer Jac. Kortenhoeven te Heemstede eene le zing zal houden met lichtbeelden in de Ned. Herv. Kerk alhier. De heer Kortenhoeven is te Heemstede werkzaam in de gestichten voor lijders aan vallende ziekte, en wil door dezen avond wat meer bekendheid geven aan het moeitevolle werk, dat daar verricht wordt

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 15