PUROL J. J. H. KOOPMAN, Mantel naar maat, Bontkraag en Manchetten PELTERIJEN, Bontwerken. WESTSTRAAT 17. ff 42.-, ff 48-- van af ff 14.— Al96 stUlks' naar Duitsohland 47 Zuld-Afrika 1, Marokko 9, Brasilia gfi' Ingezonden Mededeellng. Gesprongen Handen Ruwe Schrale Huid Springende Lippen en Huidwondjes De drankbestrQdlng In die Ver. Staten. CHINA. De burgeroorlog. De moordaanslag op den Japanschen prins-regent OP EN OM HET BINNENHOF. Nieuws van het Poolschlp van Amundsen. De vliegtocht Nederland—Indlö. De Z. R. HL Ontploffing vuurwerkfabriek. Staatsspoor te De schade be- Ingezonden Mededeellng. Dames-Kleedermaker - Bontwerker. Groote sorteering uitsluitend goede kwaliteiten Modernlseerenen repareeren van DAMRUBRIER, Den Damredacteur der Heldersehe Courant, 1. 8. samen 1888 eundamm. PUROL fn Doozen 30.é0.e0« Tube 8CX" BIJ Apotheken en Drogisten New York, 18 November. De drank- bestrijdingsautoriteiten beweren dat diank zij de vloot van do kust bewakingsdienst het drankamokkeloni op zijn eind loopt. MEXICO. Een rumoerige zitting. Volgens een bericht uit Mexico zijn de afgevaardigde Morenes, een bekend ar beidersleider, en een ander afgevaardig de bij een tumult in. de Kamer, waarbij na een stormachtig debat ruim 200 revol verschoten werden afgevuurd!, ernstig ge wond. A 'Ai i .1 bi. De Brazhiaansche opstand schijnt hard op weg naar inéénstortang. De muiterij aan boord van het slagschip Sao Paulo is smadelijk in elkaar gezakt, terwijl de aan vallen der opstandelingen in de staten Alagrete en Rio Grande met een rake ne derlaag voor 'de aanvallers zijn geëindigd. Te Montevideo heeft de 24-jarige ex-led- der van de Braziliaansche maritieme mui telingen, luit. Herculine Cascardo, er kend, dait de moed er bil de muiters uit is. De stad' Uruguiana is weer in handen van de regeeringstroepem. Er is tot nu toe nog geen bevestiging ontvangen van het bericht dat door Ja panners te Tientsin was gemeld!, n.1. dat de dictator te Peking, de christen-gene raal Feng-Sjang, uit de hoofdstad1 was gevlucht Er zijn verscheiden aanwijzingen voor, dat Tsjing-Tso-Lin een bazige houding tegenover Feng heeft aangenomen. Een breuk tusschen hen beiden lijkt on vermijdelijk. JAPAN. Tokio, 18 November. Namiba, de stu dent die op 27 December een moordaan slag had gepleegd op den Prins-Regent is ter dood veroordeeld. Den Haag, 13 Ncrv. Welk eind-resultaat f Van de katholieke salaris-motie. Waar- toef Het „groot-politiek" debat". Blijkens telegrammen uit Kristiamia heeft Nansen draadlooze telegrammen- op gevangen van Amundsen's Poodschip de Maud (Amundsen is niet zelf aan boord) waarin verklaard wordt, dat het plan om met de ijsdrift over het Pooibekkem, en zoo mogelijk dicht langs de Pool, te drij ven, is moeten worden opgegeven. Het expeditieschip zit nog veilig in het ijs van de Noordpool. Waarschijnlijk zal de expeditie den volgenden zomer huis waarts keeren. LUCHTVAART. Het Fokker-vliegtuig is Donderdagmid dag te Calcutta aangekomen. Het heeft een go-ede reis gehad, en de landing ge schiedde vlot. Aan de bemanning van de F VTI Viel een allerhartelijkste ontvangst ten deel vanwege de Hollandsch-e kolonie aldaar. Het weer blijft zich uitstekend houden. De bemanning verkeert ia den besten welstand. Vliegtuig en motor bevinden zich in uitnemende conditie. De Z. R. Hl zal op haar proeftocht, die waarschijnlijk Zaterdag aja zal plaats hebben niet over Phiiadelphia dioch over New York zijn weg nemen. OOST-INDIE. Woensdagmiddag half twee is Wonoeo- bo, in de residentie Kedoe, geteisterd door een hevige aardbeving. De huizen van den assistent-resident, den- controleur en1 den regent zijn ingestort Van het station, het postkantoor, scholen en- de overige steenen gebouwen scheurden de muren. De kali hij de kampong Leksono werd een groote modderstroom, waarin verscheide ne lijken van menschen en dieren dreven. De aardschokken hebben te Magalang lichte schade aangericht. Het kantoor van de pestfbestrijding, dat van den landraad en andere gebouwen zijn onbruikbaar. De desa Badjingan is geheel In de ri vier weggedreven. Het aantal dooden is onbekend. In het district Leksono zijn 45 huizen -verdwenen. Het plafond van het Diënghotel stortte in, toen de gasten lunchten, zoodat het een wonder is, dat er slechts één lichtge wond werd. De heer Habraken ls door een balk ge- troffen1 en opgenomen ln het hospitaal te Magalang. Hij is zwaar gewond. Vermoedelijk ls de Soembing de oor zaak van de bevingen. De grond golfde gelijk een zee. Vele gezinnen slapen aan den kant van den weg. Bij de ontploffing in de vuurwerkfa briek te Pasoeroean zijn acht inlanders gedood en vier gewond. Brand. Het magazijn van de Madloen la afgebrand, draagt twee ton. De vraag, welk „tastbaar" resultaat de interpellatie-Gerhardl -heeft gehad, is niet ge makkelijk te beantwoorden. Men weet, alle moties, die na de eerste rede van den pre mier waren voorgesteld, zijn geduikeld. Dat, om van de communistische, door den soc.-democraat Gerhard namens zijne fractie met een „te burgerlijk!" afgewezen motie, niet eens te spreken, de fractie- schijn van kans op succes met hunne „desi- Troelstra noch die van mr. Dresselhuys derata" hadden: ieder besefte het Edoch, er was nog geboren de katho lieke motie-Van Schaik en Bongaerts. Niet te betwisten valt de juistheid der verkla ring waarmeê de leider van de chr.-histori- sche fractie, mr. Schokking (die in den laatsten tijd „het woord" had overgelaten aan den heer Snoeck Henkemans) deze laatste motie afwees, namelijk: dat zij overbodig was. Minister Ruys de Beeren- brouck had immers verklaard, dat de Re geering het pijnlijke van de salaris-vermin dering gevoelt; dat zij het -niet-feillooze" van het jongste Bezoldigings-besluit beseft; „intra muros" der ministrieele Kabinetten en van den Raad der Kioon zal overwegen, ernstig en met de meeste aandacht, op welke wijze aan de grieven der zich in Staatsdienst bevindenden kan worden tege- moet-gekomen. Een enkele belofte gaf Z. Exc. zelfs, doch overigens bleek de Regee ring zich niet thans reeds te willen binden aan verdere beloften, met het oog op het onzekere van de naaste toekomst. Doch: zoodra de Staatskas het hoog-hou- den van ons Staats-krediet, het Nederland tegen) het inflatie-gevaar beschermer! dat ge- doqgen kreeg men verder van de groene tafel te hooren, zou in de nu geschapen positie der landsdienaren verbetering wor den gebracht. En: de relatiën met de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Over leg, die het recht bezit om de h. i. noodige voorstel'en aan de Regeering te doen, zullen weêr worden aangeknoopt. Welnu, dit alles vond men terug in de katho'ieker motie der heeren mr. Van Schaik en Ir. Bongaerts! Namens de anti-revolutionnaire fractie heeft mr. Rutgers de katholieke motie van de hand gewezen. De wijze waarop dit ge schiedde,, was scherp bijna uitdagend en verbitterend. De heer Van Schaik de man, die in October 1923 de oppositie tegen de Vloot wet inleidde, is beeld van keurig-hoffe- lijke, tegenover de Regeering steeds uiterst- deferente bestrijding. Hij zou, ook wat stijl eener rede-Van Schaik en toon, waarop zij wordt voorgedragen, wonderwel gepast hebben in het Parlement van dertig, veertig jaar geleden. Wei-overwogen, in bedacht zaamheid voorbereid is steeds zulk een speech van dezen katholieken vertegen woordiger. Elke bittere pil, die hij de Re geering te slikken geeft, wordt zorgvuldig door hem omgeven met een laagje suiker, 't Is of 't mr. Van Schaik schrijnend leed berokkent als hij, schoon dan schuchter- weifelend, zijne bezwaren moet ontvou wen. Maar dat alles belet hem niet, met ijzeren greep daaraan vast te houden, 't Is dus te begrijpen, dat een lid van het Kabi- net-Ruys door zekere spanning van onrust vervuld wordt, zoodat bij de bespreking van een gewichtig ontwerp of van eene inter pellatie waar veel van afhangt „in politi cis" deze afgevaardigde het woord neemt. Onder de verschillende vragen, welke thans, in verband met de dingen des Parlements, niet zoo heel gemakkelijk zijn te beantwoorden, behoort ook deze. wéarom de heeren Van Schaik en Bongaerts 't hun plicht achtten, ip eene motie te „be lichamen" wenschen, welke inderdaad bij voorbaat door de Regeering waren beant woord in den zin van eene toestemming! De katholieke arbeiders-afgevaardigde Kui per heeft enkele dagen geleder, in de pers verduidelijkt, dat er in zijne partij velen zijn, die de houding der Regeering inzake de salaris-regeling afkeuren. Hun voor de motie-Van Schaik stemmen, was dus een soort van manifestatie daarvanEn 't waren de anti-revolutionnairen en chr. historischen, die het Kabinet-Ruys de Bee renbrouck wenschten te behoeden tegen een votum der Tweede Kamer, dat nu wel niet een échec voor dat Ministerie zou zijn ge weest, doch waarin niettemin een zeker te. kort aan vertrouwen in de verklaringen, door den premier afgelegd, kon worden ge lezen Inderdaad, een zonderlinge loop van zakenl Dat de Coalitie-band, voorzoover daarvan nog sprake kan wezen ondanks al lerlei ontboezemingen en verzekeringen, die de hechtheid ervan buiten eiken twijfel stel len, op den 7en November j.1. in ons La gerhuis nog weêr een scheurtje heeft ge kregen: 't valt immers niet te betwisten. Men zou kunnen zeggen, om saam te vatten, dat de Regeering werkelijk blijk heeft gegeven te beseffen, dat, indien de finantiëele toestand 't eenigszins mogelijk maakt, in het jongste Bezoldigings-be sluit nog meer „tempering" moet komen, ook en vooral ten gunste van de ongehuw den. Minister Ruys de Beerenbrouck ver smaadde alle „dikke" honigzoete woorden, waarmeê Z. Exc., ook zonder „vaste be loften", de Kamer had kunnen brengen onder de bekoring en suggestie van een, die door dergelijke midde'en eene lastige oppo sitie wil ontwapenen, wat, mits de „truc" bijzonder handig wordt gebruikt, wel eens lukt Mr. Ruys maakte (zooals de „Telegraaf" in het mooie, fijn-geschreven stukje „Vrij dagmiddag in de Kamer" teekende) de im pressie van een strikt-eerlijk man, goed voor zijn woord. Juist daarom ook had de indiening van de katholieke motie iets wonderlijks, naast onbegrijpelijks!Besefte een'zóó schran der en ervaren man als mr. Van Schaik is, heelemaal niet, dat de coalitie-genooten zich bij deze gelegenheid, gelijk geschied is, van de fractie-Nolens zouden afscheiden? En was dit vooruitzicht niet genoeg om hem te doen begrijpen, dat 't voor de een heid'in de Rechtsche gelederen veel beter was, dat voorstel „in portefeuille" te hou den? Begreep de afgevaardigde óók niet, dat er zou gezegd worden na dien den No vember, in den lande, hoe de motie enkel en-alleen ertoe strekte, diende om straks het kiezersvolk te verduidelijken: „Maar zulke bus-kamp Jan Kiezer en zijne Johanna Kie- zeres doen beseffen, dat Rome volstrekt vertooningen moeten immers bij den stern- niet „door dik en dun" het Ministerie volg de, allerminst bit de salarissen-kwestieI? Ons Lagerhuis onderbrak zijne vergade ringen Vrijdag j.1. tot den I3en November. Dan zou de Kamer beginnen met het nieuwe Tarief van Invoerrechten in de ge bruikelijke, „zuivere" partij-stemming goed te keuren. Waarna aan de orde kwamen de Algemeene Beschouwingen over de Staats- begrooting-1925. Oftewel: het groot-poli tiek November-debat! Waarbij natuurlijk wederom allerlei dingen, ter gelegenheid van de salaris-discussie aangevoerd, aan de orde zullen komen. Twee dagen recès nam de Kamer van de tweede November-week af om krachten te verzamelen voor dat tournooi, door presi dent Kooien geschat op een eloquentie-stort- vloed, zich uitstrekkend over twee weken. Op 13 November begon dus de extra-felle midwinter-campagne der Begrootingen met al wat daaraan vastzitDag-vergaderin gen van elf tot zes (met 't half uurtje pauze), gevolgd door avond-zittingen van acht tot een, twee uur 's nachts, of nóg laterI Minister Colijn heeft in de Memorie van Antwoord voorzoover noodigl, ge zorgd voor „stof" ter bespiegeling. Wat zijne; plannen der naastel toekomst betreft. Ik memoreer ervande verlaging van het successie-recht, 1 verlichting van den druk der Verdedigings-belastingen. Grooter kin- der-aftrek bij de Inkomsten-belasting. Een weelde-belasti'ng voor grootQ) verteringen! in hotels en restaurants en de aanschaffing van luxe-artikelen. Begrijpelijke weeklachten daarover, van den kant der arme, veelge plaagde Middenstanders! Zooals de rampzalige huiseigenaren mi nister Aalberse smeeken, pogen te vermur wen om toch zoo snel mogelijk de Huurwet ten af te schaffen. Daar zijn voor de op 13 November aan gevangen bespiegelingen, waarbij wel de spreektijd weêr gerantsoeneerd is, maar overigens geen grenzen voor keuze van on derwerp eener rede „zichtbaar" werden ge maakt, onderwerpen a's: de kwestie der af schaffing van den Stemplicht, waarover de Regeering voorstellen aankondigt zonder te doen begrijpen, of zij de bepaling geheel wil doen verdwijnen uit de wetHet ver bieden aan militairen van land- en zeemacht om aan den Haagschen „salaris-optocht" van 8 November deel te nemenDe lich- telijk-geheimzinnige zaak der „Robaver", gesteund door de Nederlandschë Bank, met mogelijkheid van Staats-garantieDui zend onderwerpen meer! Tot zelfs de „quaestion brülante" van de page-kopjes der verpleegsters, zal er wel „bij de haren" worden bijgesleept! Een groot-politiek debat aan den voor avond van Stembus-strijd heeft altijd een extra-fel karakter. En daarnaast, terwijl de groote Linksche stormloop ter verove ring van het Haagsche „Torentje", dat van September '18 af onder Rechtsch beheer heeft gestaan, wordt voorbereid, zal het op de kermis der verkiezing allicht warmer toegaan dan in vele jaren het geval was. Elke dag brengt geruchten over de vor ming van nieuwe partijen, alsook over het doorvreten „schisma" in oude. De geboorte van den democratisch-getinten katholieken Bond „St. Michaël" leek bijzonder beden kelijk voor het behoud der eenheid in de R.-K. gelederen. Tijdingen arriveerden in- tusschen, verkondigdend toenadering tus schen het katholieke hoofdkwartier en dr, Verviers c.s. Wat deze pogingen zullen op leveren voor het bewaren der hier-bedoelde samenwerking, tot nu toe telkens tegen soms heel-ernstig dreigende stormen be waakt, moet de toekomst leeren. Evenals in 1848 hebben wij nu telkens, gelijk Da Costa deed, de bange vraag te richten: „Wachter, wat is er van den nacht? In de zitting van Donderdag 13 Novem ber begon de Tweede Kamer met het hech ten van haar zegel aan het nieuwe Tarief van Invoerrechten met 57 Rechtsche tegen 39 Linksche stemmen. Vervolgens gingen enkele z.g. kleinere ontwerpen onder den presidialen hamer door, 0. m. de wijziging der Wet op de invordering van 's Rijks di recte belastingen (afschaffing der Aanma ning, etc.), uitvoering van art. 90, laatste lid, der Grondwet (pensioen voor weduwen en weezen van Kamerleden) en het wets voorstel, Btrekkend tot afschaffing der rente voor de saldi bij den Postchèque- en -Girodienst. Bij de discussie over dit laatste ontwerp wees minister Van Swaay erop, dat de rente-berekening, hier bedoeld, enorm- veel arbeid en kosten meêbrengt, terwijl de rente zelf bitter weinig beduidt. Z. Exc. van Waterstaat gelooft niet, dat de afschaf fing der rente het weder-opbloeien van den Staats-Giro, die gaandeweg het vertrouwen herwint, zal belemmeren in ernstige mate. Naar1 aanleiding van eene opmerking van den heer Van Vuuren zei de minister, dat de mogelijkheid openblijft voor even- tueele wijziging in het Giro-besluit, waar door den rekening-houders bij een nieuwe Stremming! rente-vergoeding door dert Staat zou worden gewaarborgd. 't Was eerst te 3.30 ure, dat de Kamer tot het) „groot-politiek debat" was genaderd. De heer Schaper was numero-een Mr. ANTONIO. van mooie velours do laine, half gevoerd gemaakt van prima valoura de lains, SCHAGEN. yerleden. week ineendon wfj In do sterk benevelde toestanden van bet marktwezen en den veehandel een paar' belangrijke lichtpunten te ontdekken. Het blijkt ons, dat wij het slachtoffer van een optimis tisch bedrog in dit opzicht zijn gieworden. De hoop op ruimer handel, op beter af zet, op een hooger prijs, was voor een deel ontstaan op een verlaging der voederprjj- zen, maar na eene schommeling daarin neigt de markt zich weer naar eene ver hooging, zoodat het vooruitzicht van de mesterij somber blijft en een prjjsverhoo- ging van het magere vee bijna uitgesloten blijft De melk- en kalfkoeien luisteren1 speciaal naar de kaas- en boterprijzen. Nu deze sedert eenige dagen lusteloos zijn, waardoor al spoedig de vrees voor eene daling ontstond, is ook de lust tot koopen van deze productiekoeien: grooten- deels verdwenem Ook voor vette koeien is weinig animo. Algemeen is en blijft de klacht, dat er zoo weinig goed vet vee aan de markt kamt Er is veel inferieure waar op de markt, die bij het slachten ge ducht tegenvalt Beste vette koeien ko men er weinig ter markt en deze zijn reeds verkocht, voordat de markt nog goed begonnen is. Wat hierboven van het rundvee is ge zegd, is geheel in overeenstemming met de Sohagermarkt van 18 November. Alles traag en' minder in prijs. Vette koeien met weinig kwaliteit liepen van 1.20 tot 1.25; 2e kL 1.10 tot 1.16; 8e 0.96 h f 1.05. Melk- en kalfkoeien trekkende en lager 300 450; graskalveren, pin ken'en gelde koeien, zeer trekkend en la ger in prijs; vooral met graskalveren ging het slecht; een belangrijk gedeelte van den aanvoer bleef onverkocht. Ook de vette schapen en export-lammeren' leden onder deze algemeene vermindering. Voor vette schapen werd, vergeleken met de markt van 8 Nov. 3 gld. minder, voor export lammeren 2 gld. minder besteed. Vette schapen 54 68, uitvoer-lamme* ren 43 45. Lammeren voor het be drijf 33 87. Vette varkens, met veel goede (kwaliteit liepen voor de beste slachtvarkens van 0.84 tot 0.86, zou ters 0.66 0.70. Biggen Hepen van 1.25 tot 2.per weekleeftjjd. Voor den uitvoer was over het algemeen de prijs lager, de mist van de laatste dagen oefent op den vleeschuitvoer voor overzee ook een nadeeligen invloed uit De heer S. Jansen, muziekdirecteur te Alkmaar, heeft 'bedankt voor de leiding van de Sohager Orchestvereeniging en tevens voor de Operette-vereen i ging te Schageibruig. De heer L. Pielage te St Maarten, directeur van het gemengde koor Euphonia te Schagen, nam zijn ont slag; ook trok hij zich terug van de lei ding van het R.K. koor, zoodat het mu ziekleven te Schagen het vertrek van twee flinke mannen heeft te betreuren. De Rederijkerskamer V. V. V. te Beha gen denkt over eenige weken met „Groote Stadslucht" op de planken te kernen. Van goed ingelichte ztfde vernemen wij, dat de pensioenen, die op verschillende datums worden uitgekeerd thans vastge steld zijn op 1 Januari, 1 April 1 Juni en 1 October. Burgemeesters hebben aan- schrijving ontvangen dat de attestatlen de vita, henoodigd voor de ontvangst van pensioenen, moeten worden gedateerd op of na de le van de eerste maand, volgende op het kwartaal, waarover de betaling loopt Tn de vergadering van het Ambacht van West friesland, genaamd de Schager- en Niedorper Koggen, op 12 Nov. Ge Schagen werd tot Heemraad herkozen de heer J. Stammes te Nieuwe Nledorp; gekozen werd de heer K. Jonker te Alkmaar, zulks ln de plaats van wijlen den heer S. Spaans te Barsingerhorn. r Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan: Valeriusstraat 64huia, Amsterdam. De volgende leerzame variant is uit het werk van „De Haas en Battefeld, Het Damspel". Wit. Zwart 82-28 18r28 2. 84-30 28:82 87-28 12-18 4. 80-26 18-28 5. 42-87 28:82 6. 87:28 7-12 7. 41-37 12-18 8. 46-41 18-28 9. 40-34 28:82 10. 87:28 1-7 11. 44-40 7-12 12. 47-42 12-18 13. 41-87 18-28 14. 88-32? Stand na 14. 88-82. Het Zijlper gemeenteland is bij de ver huring van voor eenige dagen ongeveer 30 pet. in huurwaarde gedaald. Hoe een polder aan zijn naam kwam. De Westerkamperpolder, Oosterkamper en Leierpolder in de Niedorper Kogge krijgen een gezamenlijke electriaohe be maling. Ook door eenheid van omslag en bestuur zijn de dne polders één geworden. Daarom meende de vergadering van inge landen, dat aan een nieuwen naam ge dacht moest worden.-Ook daarover was men het eens. Een voorstel om naar de voorletters van de genoemde polders den nieuwen polder den Wolpolder te noemen werd met meerderheid van stemmen aan genomen. 't Zal voor den taalvorscher in later eeuwen moeilijk rijn om' van dezen naam een verklaring te geven. Stand in cijfers: Zwart: 2, 3, 4, 6, 6, 8. 10, 11,18,14,16, 16, 17, 19, 20, 28. Wit: 26, 28, 81, 82, 88, 84, 86, 86, 87, 39, 40, 42, 48, 45, 48, 49, 60. 14. 28-29 16. 83:24 20:29 16. 34:23 18-18 17. 23:21 16:47 Bij den 14en zet mag Wit evenmin 87-82 spelen, want dan speelt Zwart 23-29, Wit 33:24, Zwart 20:29, Wit 34:23, Zwart 17:22, Wit 28:17, Zwart 19:26 en Zwart wint twee schijven. Onbekendheid met deze opening is vaak oorzaak, dat men daar dergelijke slagzetten verUest. In dit geval moet Wit bij 14en zet een schijf verhezen. In „Voorde Jeugd", een voor den oorlog door den „Nederlandschen Dambond' uitgegeven tijdschriftje, trof ik onder staand bijzonder interessant eindspel van den beroemden Hollandschen problemist, Mr. Zwartenhalm, aan. Wij hebben in1 verscheidene maanden de veeuitvoer uit ons land naar het buiten land niet genoemd. Door de tongblaar stond deze vrijwel geheel stil. Sedert Oc tober komt er weer eenig leven ln. In October werden verzonden ui.vuoia verzDnuon naar MMy» -I OM 001 Stand in cijfers: Zwart een dam op 26 en een schijf op 46. Wit drie dammen op 1, 41 en 48, en een schijf op 28. Hoewol de oplossing slechts zes zetten diep is, is ze, door de buitengewoon ver nuftig aangebrachte varianten, toch zeer moeilijk te vinden. Wit speelt als volgt: 1. 28-22! Zwart kan nu geen tweede dam halen daar wit dan 1-6 speelt, èn p.or, uwe de oude dam afneemt door o:39 enz. Zwart ls dus gedwongen tot: 28-8, want los kan hij niet gaan f 5? 1'40> waarna schijf en dam ln één slag verloren gaan. nu 4Vf4I! buitengewoon geniaal bedacht I Git schitterende offer is de eenige voort zetting die wint. eQ2-4 8:25> 8®dw.op 8:20 volgt 1-40 8; 22-4718ewonnen. Op 8.45-60 volgt 4. 1-6, 60:11: 5. 6:89, 25:43; 0. 48:39. 8. 25-8, kan niet door Wit 4.48-20 en 5. 26:171 En los staan beteekent ver- Ues door 1-40 van Wit. Werkelijk iets buitengewoons I

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2