T Vertegenw. KRAMER, Schagenstraat 48. VIERDE EN LAATSTE BLAD BUITENLAND GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 22 NOVEMBER 1924 LUCHTVAART. De vliegtocht Nederland—Indië. De heer Van der Hoop heeft Donderdag uit Sengora geseind: Het is noodig gebleken, een nieuwen magneet aan te brengen. De motor is daar na beproefd en draaide uitstekend. Wij maken het best en vertrekken Vrijdagmor gen om 8 uur naar Medan. Heel Medan vierde feest. De zaken wer den stil gelegd, en nagenoeg alle kantoren werden gesloten. Van heinde en ver kwa men belangstellenden toestroomen. Des avonds hield de bemanning receptie. Bij het comité Vliegtocht Nëderland- Indië in Nederland is een telegram ontvan gen uit Batavia van den heer Muurling, voorzitter van de Indische Vereeniging voor Luchtvaart, luidende „Gefeliciteerd aankomst Ned.-Indië". Het comité heeft naar Medan een tele gram aan de bemanning van de F VII ge zonden (dat haar kort na de landing te Medan is overhandigd), om haar hartelijk geluk te wenschen met de behouden aan komst in Ned.-Indië. Het comité voegde daaraan toe een woord van hulde voor de prachtige prestatie en wenschte de beman ning een goede reis naar Batavia, onder ver leening van een premie, groot 15.000 aan de gezamenlijke bemanning. 1 Hierop is het volgende telegram ont vangen: „H. M". de Koningin draagt mij op, het Comité Vliegtocht NederlandIndië haw welgemeenaen gelukwensch over te brengen bij de' aankomst van de Neder- landsche vliegers te Medan." Van Geen, Secr. van H. M. de Koningin. De Nederlandsche Nijverheidsraad heeft, naar het Haagsche Anetakantoor verneemt, aan de bemanning van de F VII het vol gende telegram naar Medan gezonden: „Nijverheidsraad wenscht u allen kra- nigen tocht geluk." Posthuma, voorzitter. De F VII zal met de bemanning heden te Medan! overblijven, omdat; dit noodzake lijk is in verband met de maritieme veilig heidsmaatregelen op de nog af te leggen af standen over zee,, waarvoor verplaatsing van enkele, op het traject tusschen de kus ten va!fi Malakka en Sumatra gestation- neerde schepen noodig is, in verband met het feit, dat gedurende de laatste étappe MuntokBatavila nagenoeg geheel boven de zee zal worden gevlogen. In verband met de aankomst te Medan schrijft het „Hbl.": Zij zijn er! Op Nederlandschen bodem, daar ginds in het verre Oosten in Medan, zijn zij ge land, de drie kloeke Nederlanders, die op 1 October in Schiphol met de F VII de reis door de lucht hebben aanvaard. Dat is een daad, die hun zeer hoog moet worden aangerekend. Er ligt op de vreugde over dit welslagen een schaduw. De landing in Plovdiv en de langdurige vertraging, die daaruit! is voort gevloeid, had niet behoeven, had" niet mogen voorkomen. De fout, die daarvan de oor zaak was, was een constructiefout: de re- servekoeler, die in het toestel was inge bouwd, was blijkbaar te licht van samen stelling en werdl daardoor oorzaak van een ongeval, waarop de' mannen, die deze reis hebben voorbereid, evenmin als de vliegers konden rekenen. Die vertraging heeft de algemeene be langstelling in Nederland, voor dezen over tocht bestaande, sterk op de proef gesteld. Dat de reis van Van der Hoop, Van Weer den Poelman en Van den Broeke die proef op zoo schitterende wijze doorstond, be-, wijst hoezeer men beteekenis hecht aan deze vlucht. Terecht. Als sportieve praestatie heeft deze reis in een gewoon verkeersvliegtuig een belang, dat men niet Jicht kan over schatten. Het terrein, dat de bemanning der F VII overvloog, was over groote uit gestrektheden van dien aard, dat een nood landing, die bij het beste werktuig toch steeds binnen het bereik der mogelijkheden blijft, hoogst ernstig gevaar, levensgevaar voor de vliegers zou hebben beduid. De streken, waarover zij vlogen in Azië, de zeebodems en straten, die zij overspan den brachten hen buiten verkeerswegen en bewoonde deelen der wereld. Een nood- »ng in de wildernis kon fatale gevolgen nebben gehad voor de dappere kerels. Des alniettemin hebben zij'er een eer in gesteld v,6 wtfan' ^et v°lk. waartoe zij behoorden, nebben zij eer aangedaan. Zij hebben daar et bewustzijn gesterkt, dat in dat volk de eigenschappen nog leven, die onzen zee vaarders dé kracht gaven tot hun stoute tochten. Zij hebben door hun voorbeeld on getwijfeld in menigen Nederlander het ver langen versterkt door een daad van beleid en van moed de aandacht op zich te vesti gen, ze hebben den lust tot volhouden ge prikkeld bij menigeen, die met bewondering en eerbied de reizigers volgde op de kaart. Van de practiscne gevolgen stelle men zich niet te vroeg veel voor. De mogelijk heid van een reis door de lucht naar Indië met een verkeersvliegtuig hebben onze vlie gers aangetoond, maar den weg voor een regelmatig verkeer hebben zij natuurlijk daarmede nog niet gebaand. De kosten zijn het niet alleen, die een dergelijke reis als regelmatige verkeersmogelijkheid voorloo- pig nog onmogelijk maken.,De gevaren van een dergelijken tocht zijn te vele en te groot, de inconvenienties van een vele da gen lange reis per vliegmachine zijn nog te talrijk en te ernstig, dan dat men over der gelijke mogelijkheden reeds in ernst mag denken en spreken. Maar de èerst.e stap is gedaan op den weg, die daartoe binnen af- zienbaren tijd naar alle waarschijnlijkheid toch leiden zal. In Engeland worden thans stappen gedaan, die de verwezenlijking dezer mogelijkheid pogen te bespoedigen. Daar heeft men soortgelijke belangen als wij bij een snelle verbinding van West- Europa met het Oosten en Zuiden van Azië. Als het straks daartoe komt, dan zullen de namen van de drie Nederlandsche vlie gers,' die het eerst met een gewone, voor verkeer gebouwde machine, de reis deden en slaagden, als de pioniers voor deze ver binding met eere worden genoemd en ieder, die tot het slagen van deze reis heeft mo gen bijdragen, zal met een zekere bevredi ging mogen terugzien op de daad van Van aer Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke, die vandaag met gejubel ont vangen op Noord-Sumatra daar en hier het bewustzijn hebben versterkt, dat ons volk zonen telt die, als het er op aan komt, ook nog wel iets kunnen, dat persoonlijken moed en doorzettingsvermogen eischt, dat dit volk niet is een natie, die teert op een groot verleden, dat het een volk is met toekomst mogelijkheden. Dat hebben onze vliegers velen nog eens duidelijk gemaakt. Daarom zijn wij hun naast bewondering voor hun sportieve daad, als volk erkente- ijkheid schuldig. Na hun aankomst te Batavia, die ho pen wij Maandag of Dinsdag zal plaats vinden, zou ons volk deze gevoelens wel- icht het best kunnen vertolken door de Nederlandsche'driekleur te laten wapperen op den najaarsavond. Den vliegers ter eere! De totaal nu afgelegde afstand is 1439^ £.M. Nu rest den vliegers nog de twee aatste étappes: MedanMuntok 1000 £.M. en MuntokBatavia 500 K.M. DeiponstraÓe Pander-vliegtuig. Op het vliegveld Waalhaven is Donder dag een demonstratie gegeven met het .nieuwe IjPander-vliegtuig, in tegenwoor digheid van admiraal Zeeman, schout-bij- aaicht Miiys en' de heeren Aller, Meens- ma en De Bruin, allen van het Departe ment van Waterstaat. Een escadrille marine-vliegtuigen was voor deze gelegenheid! uit De Kooy over gekomen. Het vliegtuig werd voorgevlo- gen door luitenant Eikerbout, die demon straties gaf. Later is er mee gevlogen door uiten ant De Bruin en den Belgischen pl oot v. Opstal Ingezonden Mededeellng. Een gecombineerd abonnemeht op het RUK DER VROUW en het PANORAMA kost sleohts Noodlanding van een Nederlandsch vliegtuig ln België. Een Nederlandsch militair vliegtuig uit Soesterherg, bestuurd door sergeant-vlie ger Buwarda, met wien sergeant-mecani- ciën Van Riemsdijk in het vliegtuig zat, is Vrijdag ten gevolge van mist verdwaald 'boven Belgisch grondgebied. Het moest ten slotte een noodlanding doen te Lom mei, in Belgisch Limburg. De landing ge schiedde op een drassig terrein vol turf- putten, met het -gevolg, dat het vliegtuig liep in den grond schoot. De vliegers bleven ongedeerd. Zij zijn, in afwachting, dat aan de formaliteiten voor hun terug keer naar Nederland is voldaan, ln het dorp te gast. Het lijk van Cabral gevonden. De „New York Herald" meld uit Osten- de, dat het lijk van den Portugeeschen vlieger Oahral, die met zijn vliegtuig uit Amsterdam was vertrokken om naar Lis sabon te vliegen en in het Kanaal gestort s, in de Noordzee is gevonden. ging der asch vam Jaiurès naar bet Pan théon heeft heden plaats gehad. Een tal rijke menigte woonde eerbiedig zwijgend de plechtigheid bij. DUITSCHLAND. De ajs. verkiezingen. De lijst dier Dbnationalen Op de heden gepubliceerde rijkslijst der D.-nationale partij staan bovenaan de na men Hergt, Bismarck en v. Tirpitz. ENGELAND. De verhouding tot Rusland. Nota's van de Britsche regeering. Londen, 21 Nov. De minister van bu-i- tenlandsche zaken Austen Oha-m-berlain heeft de volgende nota -gericht tot Ra- kowsky, dien Russischen vertegenwoordi ger te Londen. „Zr. Ms. regeering heeft de verdragen, door haar voorgangster met de regiering der Unie van socialistische sovjetrepu blieken gesloten en op 8 Augustus onder teekend, overwogen. Ik 'heb de eer u mede te deelen, dat na behoorlijke bespreking Zr. Ms. regeering zich niet in staat acht de verdragen in quaestle aan het parle ment in overweging te geven of ze ter bekrachtiging aan den koning vóór te leggen." Ohamberlaln heeft den tweede nota tot Rakowsky gericht in antwoord' op de sovjet-nota van 25 October nopens den brief van Zinowjew. Hij zegt daarin o.m.: „Gij hebt vrijheid gevonden om 'blijk baar alleen op subjectieve -gronden en zon der tijd te nemen u met Moskou ln ver binding te stellen, te verklaren dat de brief van Zinowjew, die aan Ramsay Mac- Donald tót vertoogen aanleiding gaf, een 'grove vervalsching was. Tot staving dezer bewering -gaaft gij voor, dat dé commu nistische internationale in haar eigen cir culaires nooit wordt omschreven als derde internationale, dat Zinowjew nooit tee kent als president van het presidium van het executieve oomlté van de oomimunis- tische internationale, maar steeds als pre sident van het executieve comité en dat de gebeele inhoud van communistisch standpunt een" samenweefsel van dwaas heden is. „Zr. Ma regeering kan deze -bewerin gen niet aanvaarden, welke door raadple ging der officieele publicaties en der dag bladpers van de Unie worden gelogen straft. Doch het is onnoodi-g op deze bij zonderheden in te gaan, want de inlich tingen ip het bezit van Zr. Ms. regeering laten in haar geenerlei twijfel over aan de echtheid van den brief van Zinowjew en Zr. Ma regeering is derhalve niet be reid over deze zaak in bespreking te treden." FRANKRIJK. De amnestie voor Malvy om Calllaux. De gevolgen- van de amnestie voor Mal vy en- Caillaux dreigen -een kwaden keer voor Poiuoaré.te nemen. De Quotidien be kommert zich niet erom of daarmede ver getelheid! wordt bereikt. Het blad- beveelt herzienipg der vonnissen aan, welke Poin- caré moet onteeren, die niet alleen terwijl hjj president van de Republiek was maar ook daarna zweeg, ofschoon hij" wist, dat Malvy onrechtmatig beschuldigd werd, en hij de berechting makkelijk had kunnen verhinderen. Intusschen is nog onbekend1 hoe de re- sie in haar werk zou moeten gaan, Bar- th-elémy, Kamerlid' en professor in de rechten, ziet de mogelijkheid Kamer en Senaat tot een nationale vergadering sa men- te roepen ten einde uitspraken van don als hooggerechtshof geconstitueer- d,en Senaat herzi-enbaar te maken. Die vergadering zou dan tegelijk het proces van Malvy kunnen herzien. Een senator ïeeft 'berekend dat alle aimnesties de schat- kist op 100 miliioen bomen te staan. De overbrenging van Jaurès naar het Panthéon. Albi, 21 Nov. Da plechtige ovarbren- De moord op den Egyptischen Slrdar. De juridische secretaris der Soedanee- sche regeering Wasey Sterry, is benoemd tot waarnemend gouverneur-generaal en de adjudant-generaal der regeering, kolo- neel Huddleston tot waarnemend sirdar. De Britsche regeering wenscht haar er kentelijkheid te toonen voor den persoon lijken moed aan den dag gelegd- door den Egyptischen politie-agent, die de moorde naars achtervolgde, ofschoon hij zelf ge wond was. Lord Allemby is gemachtigd hem een geschenk van 1000 te geven. De daad zeif .en het tragisch gevolg er van hebben in Engel-and een diepen in druk gemaakt. De opembaré meening, die in de pers tot uitdrukking komt, eischt, dat de regeerimg een kalme en waardige doch vaste houding zal aannemen. Nie mand trekt de oprechtheid in twijfel van de betuigingen .van leedwezen der Egyptische regeering noch den ernst haxer pogingen om de daders op te sporen, maar men be schouwt d-é daad als een niet -onnatuurlijk gevolg van d!e vele ophitsende redevoerin gen. De Egyptische regeering staat na tuurlijk buiten de zaak, maar men wijst er op, dat een zekere verantwoordelijk heid rust op degenen, die met hun rede voeringen deze vergiftige atmosfeer heb ben geschapen. Men verlangt, dat dit aan de Egyptische rogeering duidelijk onder het oog zal worden gebracht. De overleden -generaal-majoor Lee Stack was in 1868 geboren en heeft lang in be trekking gestaan tot Soedan. Zoowel in Egypte als in Soedan was Stack -geacht en bemind bij' alle klassen der bevolking, niet slechts wegens zijn bekwaamheid als bewindsman, doch ook wegens zijn karakter. In Soed'an was hij terecht bij de inboorlingen zeer populair. Het bladl Ahran meldt dat de Britsche regeering besloten heeft de po-stert van gouverneur-generaal van Soedan en van Sirdar van het Egyptische leger van el kaar te scheiden. Londen, 21 Nov. De Daily Telegraph meldt dat de Britsche regeering aan de Egyptische mede zal deelen dat zij de in Egypte begane misdrijven en de daarmee gepaard gaan-de politieke verschijnselen als zeer ernstig beschouwt. De Britsche nota zal zich kenmerken door vastberadenheid, kalmte en vermij ding van alles wat een imperialistischen indriok zou kunnen maken, maar de Egyp tische regeering zal voor vroegere en toe komstige handelingen strikt aansprakelijk gesteld! worden. Een offlcleuse wenk. Het voornaamste blad van de partij van Zagloel Pasja, „La Liberté", zegt bij een bespreking van mogelijke sancties voor den moord op. den Sirdar: Als de Britscihe regeering binnen de gebruiken van hel internationale recht wenscht te blijven dan kan zij van Egypte vergoeding vra gen eeriigszins overeenkomend met die welke onlangs in analoge -gevallen Italië van Griekenland en de V. S. van Perzië eischen. 1 De aanslag met een dum-dum- kogel gepleegd. Een d!umi-dum-kogél, met opzettelijk ge maakte dwarse insnijdingen in d'en kop is uit het lichaam van den Sirdar verwij derdl Een nieuwe arrestatie. Kairo, 21 Nov. Een Egyptisch blad meldt d!e aanhouding van een jongjn man, d-ie vergeefs trachtte op 18 November een onderhoud! te hebben met dien Sirdar en informeerde naar diens bewegingen. Tot dusver zijn er twintig personen gearres teerd', meest in den Soedan ontslagen Egyptische beambten. Verreikende politieke gevolgen, Londen, 20 'Nov. Uit Kairo wordt ge meld, dat de dood- van dien sirdar Koning Foead zeer verstoord heeft, dat de ge- gebeurtenis in alle kringen van Egypte zeer betreurd! wordt en verreikende -poli tieke gevolgen zal hebben. Vernomen! wordt dat bet En-gelsche ka binet in verband met den toestand in Egypte last heejfc gegeven dat een deel van de» Britsche vl-oot, die voor Malta ligt, naar Alexandxië vertrekt. "N Autobandieten. Te Birmlngham hebben Donderdag op klaarlichten dag in een drukke straat autobandieten de spiegelruit voor de uit stalling van een juwelier stukgeslagen en voor 1000 aan juweelen gestolen. In dolle vaart wegrijdend, overreden zij een jonge vrouw, die later aan hare wonden bezweek, en verwondden zij nog een paar andere voorbijgangers licht. Ook te Beckenhami werd' een inbraak door auto-handieten gepleegd, zonder dat de politie de daders op het spoor kon ko men-. In het East End van Londen hebben vijf dieven in een postkantoor 600 aan con tanten en1 voor eenzelfde bedrag aan post zegel-s en postwissels ontvreemd, terwijl handlangers buiten de wacht Melden. Ook dit zevental wist te ontkomen-. GRIEKENLAND. Een mislukte poging tot omwenteling, Athene, 21 November. Generaal Lonfas en andere officieren zijn in verband met den aanslag tot omverwerping der regee ring in hechtenis genomen. NOORD-AFRIKA. De strijd ln Spaansch-Marokko. Londen, 21 Nov. De „Times" meldt uit Madrid: De troepen, die teruggetrokken werden uit Sjesrjoean hebben een hard- nekkigen strijd met de Mooren moeten voeren. Nabij Sok-el Arba, halverwege tusschen Sjesjoean'en Tetoean, op het punt, waar de weg door de Hamara-pas gaat, de Mooren een aanval op de Spaan- sche troepen. Generaal Frederick Berenguer, do op volger van den dezer dagen door een ver dwaalden kogel gedooden bevelhebber, generaal Serrano, werd ih de zijde ge wond. VEREENIGDE STATEN. Een nlenwe ontwapeningsconferentie. Washington ln onderhandeling met Londen. -Volgens een bericht uit Washington aan de „P-aris Times" zou de Amerikaan- sche regeering reeds besloten hebben om in 1925 een tweede internationale ontwa peningsconferentie bijeen te roepen, om dan tevens nieuwe regelingen te treffen omtrent den politieken toestand in het verre Oosten. Deze verklaring zou door het State Departement in Washington zijn gedaan, terwijl officieus zou zijn te ken nen gegeven dat minister Hughes reeds met premier Baldwin onofficieel bespre kingen voor dit doel zou hebben gevoerd betreffende de agenda voor zulk een nieuwe conferentie. De officieuse rnede- deelingen uit Washington 'zouden' voorts gewag maken van pogingen om- een on- offioieele entente tusschen Engeland en Amerika te versterken. Welk bericht ook weer in verband gebracht wordt met de rede van Sir Auckland Geddes, die uiteen zette hoe de Britsche dominions voor za ken, het verre Oosten betreffend, vaak gemeenschappelijke belangen met Wash ington deelen. Een Britsoh-Amerikaan- sdlie entente kan, gezien de Amerikaan- sche beginselen van „no entan'glements", alleen verwezenlijkt worden door gemeen schappelijke vrije actie en internationale conferenties, en niet door politieke ver dragen-. Behalve in- bet verre Oosten, be staat ook ten opzichte van de Europee- sche schulden een -zekere belangenge meenschap tusschen Enigeland en Ame rika, die elk van Europeesohe gewezen bond-genooten groote sommen te vorderen hebben, terwijl Engeland de eenige is, die aan zijn verplichtingen tegenover Amerika voldaan heeft. Ruw optreden der dranksmokkelaars. Het s,s. „President Harding" seinde draadloos dat het op weg van' Bermuda naar Hallfax den Britschen schoener „Ve- ronica" aantrof dile door dranksmokke laars was aangevallen. De schoener, die reed's verscheidene dagen vermist werd, voer zonder kompas. Alle reddingbooten waren door die dranksmokkelaars van boord gehaald. De kapitein van het s.s. „President Harding" voorzag d'en' schoe ner van die noodi-ge instrumenten en heeft draadloos de eigenaars van het scMp om assitentie verzocht HOLLANDSCHE HELDEN. In die hoofdstad! van ons landje, Werd onlangs bet feit herdacht, Dat voor honderd lange jaren Mannen werden saamgehracht Die uiit drang tot naastenliefde, Wars van alle hoovaardjj, Doch spontaan, ln 't leven riepen Holland's Reddlngmaatschappij. Wat el stille heldendaden, Zijn er in dat eeuwgetij, Door die brave, stoere mannen Van die mooie maatschappij, Onbaatzuchtig, zelfverloochnend, Nauwelijks beloond, verricht! Maar ook zonder een belooming Deden zij; hun zeemansplioht. Honderd jaar van plichtsbetrachting, Naastenliefde, heldenmoed!. *k Breng dat prachtig volk mijn hulde, Zend aan hen mijn eeregroet. En, mocht soms die staat vergeten Hoe men ware helden eert: Toon hun, als ze o>ud en arm zijn, Wat uw meuschenpliobt u leert! Truus. Brand. Zaandam', 22 November. Vannacht te half een zijn deer nog onbekende oorzaak de verffabrieken Rembrandt der firma Heyne Vis Zoon aan de Oostweide te Zaandam een prooi der vlammen gewor den. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden gered. Alles was op beurspolis verzekerd. De moord In de Engelenburgstraat (Vervolg, van het 2e blad). Van het Vrijdag voortgezette getuigen verhoor vermelden wij de volgende bizon- derheden: Enkelen, die hem den dag van den moord -gezien hebben, oonstateeren, dat hij een hoogröode kleur had. Een ge- ;uige heeft hem tussohen kwart over tien en 'half elf ontmoet in de Smitsstraat, gaande in de richting van de Engelen burgstraat; hij had een hoed op. Een an- j dere getuige zag hem tussohen kwart voor elf en half twaalf in de Smitsstraat, ko mende uit de richting Engelenburgstraat; hij had toen een pet op. Nog andere ge tuigen, die hem- des morgens in een café ontmoet hadden, verklaren, dat hij een geruite pet op had. De beneden wonende juffrouw heeft op den bewusten dag niet den indruk gekre gen, dat er bij de bovenburen iets bizon- ders gebeurde. Haar dochtertje had ge zegd bang te zijn, daar er een „booze man >oven was"; zij heeft evenwel slechts wat gestommel gehoord. De kruidenier waa juist in den winkel en heeft het -gestom mel eveneens gehoord, er verder geen aandacht aan gewijd. Wat de -bijl -betreft, een der getuigen ïeeft den -bekl. een paar dagen -tevoren zien houthakken ten huize zijner moeder, doch daarna de bijl niet meer gezien. Ook de personen, die hij in het café ontmoette, lebben die bijl niet gezien. Aan bekt wordt een bijl getoond, die door een ge meentewerkman uit het water van dien Zuidbinnensingel is gehaald en bij de po- itie is -gedeponeerd. Bekl. ontkent, dat het de bijl zou zijn, die hij wel -eens bij zich heeft gehad. „Én dat moet de recht bank dan maar aannemen, zonder dat gij- zelf met uw bijl voor den dag komt?" vraagt de president. Bekt herhaalt, dat met zijn bijl geen moord of doodslag is gepleegd, maar weigert te zeggen waar de 'bijl is, omdat bij niet voor verrader wil spelen. De president wijst er bekl. op, dat niemand hem dit kwalijk zal nemen en dat hij op deze manier zichzelf be zwaart; hij blijft evenwel weigeren. De „BelgenlaudP. Het Engelsche stoomschip „Belgeiv land" is Donderdagochtend bij hoog water op de Schelde, nabij Fort de Frederick Belgisch gebied) omhoog gevaren en blijven zitten. Het schip helt over. De Delgenland", van de Red Star Llne, is groot bruto 27,132 ton en Is gebouwd n 1917. Het schip is Donderdagochtend van Antwerpen vertrokken voor een reis van 135 dagen. Zijn eerste bestemming la New-York, vla Southampton en Cher- 'xrnrg. Het zou Woensdag zijn vertrok ken, maar werd' toen door mist opgehou den. Eerst dies avonds half 0 is het sohlp bij ïoog water door 10 sleepbooten vlot ge trokken. Onder dien trein. Gistermiddag is te Leeuwarden de spoorwegambtenaar F. Julius door den trein, die om 12 -uur 4 min. aldaar uit Zwolle aankomt, overreden en gedood. Iet hoofd werd van de romp gescheiden. Sneeuw. In dé Belgische Ardennen, zoo meldt de correspondent' van de N. Rt. Grl te Brussel, heeft het fel gesneeuwd. Op> som mige plaatsen in de provincie Luxemburg !igt de sneeuw 10 centimeter hoog. De „Lelf Ericsson". Men weet, dat een klein bootje, bemand c oor drie hooren: Nutting, Hildebrand' en TodaM, dlat den Atlantischen Oceaan was overgestoken, wel bij Groenland was aan gekomen, dboh sindsdien spoorloos was verdwenen op den overtocht van daar naar Labrador. Het bootje is de „Leif Iricsson". Thans is te Halifax, op nieuw- Schotland, zekere R. W. Sweet aangeko men uit Groenland!. Deze zegt dat hij Nut- ing en zijn makkers op 6 September in Groenland had' ontmoet en dat zij nog wel n leven zullen zijn, hetzij aan boord van een of anderen walvischvaarder, hetzij op een plek aan de kust van Labrador van waar zij; niet in oontaot züjn met de overlga wereld. Te Medan aangekomen Vrijdag zijn de vliegers te 12.57 te Me dan aangekomen. De F VII landde mooi op het raceterrein aldaar. De geestdrift der duizenden aanwezigen was onbeschrijfelijk De gouverneur) van Sumatra's Oostkust heeft namens den landvoogd de heeren Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke geluk gewenscht met hun behouden aankomst in Indië. Hij overreikte onder daverende toejuichingen aan de be- manning een krans.- Gelukwenschen. Een premie voor de bemanning. Koninklijke belangstelling. Naar het Haagsche Aheta-kantoor ver neemt, heeft het Comité Vliegtocht Neder landIndië gistermorgen aan H. M. de Koningin een telegram gezonden, waarin de aankomst van de F VII te Medan ge meld werd. cent per week.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 13