s Derde Blad. Sint Nleolaas. PLAATSELIJK NIEUWS r ~F □SlS£J^KT Ey ei? 2 I BUITENLAND VAN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1924 Onze plaatsgenoot©, mej. S. Bunck, leerlinge van don heer G. van Dijk, slaagde voor het op 17 en 18 (lezer te Amsterdam gehouden examen der Vereen, van Leeraren, in het Boekhouden. Leveringen: De levering van gerookt- en pekelspek, be- iioodiigo .ten behoeve van de soldatenmenar ges in het garnizoen, gediurende het tijdvak 1 Januari-—80 Jiuni 1925, is toegewezen aan P. Wit alhier, tegen de navermelde prijzen: Gerookt spek 0.60 de K.G.; pekelspek f 0.66 de K.G. De Bondlen van Marinepersoneel. Volgons het „Alg. Marine-weekblad" is het hoofdbestuur van den1 'Bond van ma rine-onderofficieren, dat, naar men weet, in verband met het conflict tusschen den minister van Marine en het Camibo zijn mandaat ter beschikking van de leden had gesteld, herkozen. Hetzelfde was het ge val bij den Bond van minder marine-per soneel; in beide 'gevallen met algemeen© stemmen. SÜ Mcolaas-prijsvraag. Op die eerste pagina van het Juttertje vindein onze lezers een prijsvraag, die, wij ter eera van bet feest van den alouden Sint, en, maai» wjji zullen hopen, ten ge noegen ónzer lezers, hebben ontworpen. Daar er zoowel voor dames als voor hoe ren een drietal prijzen aan verbonden zajn, is de deelname aan deze prijsvraag nog wel de moeite waard. Wjj zijn werkelijk nieuwsgierig hoeveel snuggere bollen', ons alle opzettelijk ge maakte fouten zullen aanwijzen. Aan ?t werk dus, lezers en lezeressen. De Fancy-falr. De door de Nedl Hervormden georgani seerde fancy-fair heeft tot nu toe een uit stekend verloop. De animo was reeds eren eersten avond enorm, en dit bezoek heeft zich volgende avonden gehandhaafd. Daar de verschillende ten verkoop aangeboden artikelen alle zeer goedkoop waren ge prijsd, was het gevolg, dat ze, zoo te zeg gen, wegvlogen. Sommige tentjes maar dat moogt u niet oververtellen! moesten al leentjebuur spelen bij; andere om geen koopers te behoeven weg te sturen. En het Bestuur der fancy-fair is er toe over moeten gaan artikelen in te koopen bij verschillende winkeliers. Hopen wij, dat het zoo blijven mag tot het einde. Dat einde komt. hedenavond, maar wij. hebben zoo'n idee, als er veel publiek is, dat het vreeseljjk rekbaar zal zfjn. Maar komen doet het, dat staat vast. Wie dus nog profiteeren wil, moet dat niet uitstellen. Zooals men weet, zijn er des avonds aantrekkelijkheden, deze alle te noemen' is niet doenlijk, temirader, daar ze telkens wisselen. Ons „Stedelijk" heeft er een gro\ t aandeel in, en is ook heden avond weer present VIoefcverbodL Door dó raadsleden J. van der Veer, O. Bot én G. J. Eijlders is het volgend schrij ven aan den Raad dezer Gemeente ge richt: Aan den Raad dezer Gemeente, Ondergeteekenden, Leden van den Raad, dringen er bij het College ten zeerste op aan, om de navolgende bepalingen tegen het vloeken op te nemen in de instructies van het Gemeente-personeel en in de voorschriften, betreffende Gemeentelijke lokaliteiten: Verordening tegen het misbruiken van dén naam Gods. Artikel 1. Aam allen, die hunne benoeming aan den Raad danken en hetzij in vasten, het zij in tijdelijken dienst der Gemeente werkzaam zijn,, pf wel voor de Gemeente arbeid verrichten ter uitvoering van een Raadsbesluit, dan wel inrichtingen van onderwijs der Gemeente of door haar ge subsidieerd, bezoeken, Is het verboden om den Naam Gods op ©enigerlei wijze te_ont- eeren of te misbruiken. Art. 2. Het is aan ieder verboden, om tijdens het verblijf in een openbaar gebouw der Gemeente, den Naam Gods te onteeren of te misbruiken. In de openbare Gemeente gebouwen zal van deze verbodsbepaling een duidelijk zichtbare aanwijzing ge schieden: Art. 8. Aan alle in artikel 1 bedoelde perso nen, die in gemeente-dienst werkzaam zijn, zal een exemplaar dezer verordening wor den uitgereikt. Het bericht van ontvangst daarvan, zal aan den Raad worden over legd. Art. 4. Den chefs der verschillende diensten en het onderwijzend personeel, wordt uit drukkelijk opgedragen met den meesten ernst te bevorderen, dat deze verordening worde nageleefd. Helder, 25 November 1024. Comité voor buitengewone abonnements concerten. Op het volgende abonnementsconcert der Hotandsohe Concertdirectio, l)r. G. de Eoos, zal de geniale Canadeesohe vio liste, Kathleen Parlow optreden, met me dewerking van Theo van der Pas. Kathleen Parlow werd géboren te Al- berta (Canada) in 1890. Haar eerste mu- ziekomderricht ontving zij van hare moeder, die ook zeer muzikaal was. Reeds op 6-jarigen leeftijd trad Kath leen voor het publiek op, welk optreden niet zonder succes was. Kathleen debuteerde te New-York In 1910. De couranten constateerden een parig het verschijnen van een nieuw vioolwonder. In de daarop volgende 10 jaren was Kathleen de sensatie van twee werelddeelen en haar buitengewoon talent maakte zulk -een indruk op het publiek dat haar optreden steeds een overweldi gend succes werd'. Op hare kunstreizen in Noorwegen ont ving Kathleen van ©enige enthousiaste bewonderaars een pracht Guamerius viool ter waarde van 10.000 dollar, welk (instru ment zij' immer bespeelt. Parlow is in ons land te goed' bekend om veel lof over haar te uiten. Uit haar talrijke persuittreksels van haar laatste concert 13 Augustus 1.1. in het Kurhaus, onder prof. Schneevoigt, kiezen'wij toch nog eenige voorbeelden. Kaarten voor scholieren zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de Muziekschool Prins Hendriklaan 11. Ambachtsschool voor Helder en Omstreken. Trokkingslifst verloting 1924. Ingezonden McdodeeHng. Laat U npg tl|dlg een goede Foto maken of zoekt een smaakvol cadeau uit mijn groote collectie KUNSTFOTOGRAFIËN. ta' CQ 2 O Mooie sorteering LIJSTEN. Rectificatie. In de advertentie Dankbetuiging, mej. Wed. v. Dordv. d. Aarde, voorkomende in onze courant d.d. 27 Nov. j.1., staat abu sievelijk aan den Weleerw. Heer D. van Dijk, dit moet zijn Ds. van Dijk. Uit het Politie-rapport Door de politie uit Warmenhuizen werden alhier aangebracht een tweetal jongens, die dies morgens van hier waren weggeloopen en onder Schoorldam zwer vende aangetroffen. Zij werden aan hun ouders teruggegeven. In een gel>ouw aan den Dijkweg heb ben onbevoegden getracht binnen te drin gen, hetgeen niet is gelukt. Een bewoonster van de de Wetstraat deed aangifte, dat zij door een vrouw uit de Kuiperstraat is mishandeld; terwijl de deur van haar woning is beschadigd. Een bewoner van de Westgracht deed aangifte dat hij zijn rijwiel, dat hij aan den Kanaaiweg had laten staan, vermist. Een bewoonster van de Vijzelstraat deed' aangifte, dat er Donderdagavond bij haar was ingebroken en dat ze een be drag van pl.m. 100.vermiste. Als ver dacht zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt werd omstreeks half 12 haar 27-jarige zoom in een cafe aan de Bassingraeht aangehouden. In beschenken toestand werd hij naar het bureau Zuid straat overgebracht, alwaar ©en groot be drag aan geld en eenige sieraden op hem werden bevonden. Hij werd later naar het Hoofdbureau overgebracht en in bewa ring gesteld. Op verzoek van een officier maakte de politie Donderdagavond omstreeks 12 uur een einde aan een vechtpartij van marine-schepelingen, op de Hoofdgracht De prijzen kunnen wordlen afgehaald vanaf Maandag 1 Dec. ajs., tijdens die school uren. „Het Circnsklnd1" tn Casina Over die operette-voorstelling „Het Girous- fclndi", welke morgen in „Casino" wordt op gevoerd, volgen hieronder eenige perabeoor- dleelingen: „Zaandamscbe Courant": „De zaal was geheel bezet, en het publiek beeft genoten, zelfs hjji open döek werd ge applaudisseerd'. Het stuk zat er goed in, en door alle spe- ers, zonder uitzondering, werd uitmuntend spel te ziien gegeven, dat niet naliet, diepen indruk bij de toeschouwers op te wekken." „De Nieuwe Koerier. Provinciale Lim- jurgsche Courant": „Het Circuskind" is een spel van tragedie en ontroering van misdaad en vergelding. Het vertoonde spel stond inderdaad op hoog peil." „Nieuwe Culemborgsehe Courant": ^Werkelijk hoogstaand spel is door dlilt gezelschap gegeven, zoo mooi als erhier in Oulemborg zeddlen is vertoond en niet alleen dloor enkelen, maar door allen, zonder uit zondering." De R.-K. Staatspartij en St MichaëL De hoeren Van Wijnbergen en Van Rijckevorsel de heer Passtoors was ver hinderd de oonferentie van 25 November bij ;te wonen zenden aan het Centrum de volgende rectificatie van de aan de bladen verstrekte mededleeling uit die oom ferentie 1. De vertegenwoordigers van' het ver bond St. Michaël hebben, naar aanleiding van een brief van een toehoorder der Alkmaarsche rede, de vraag gesteld; of de heer Van Wijnbergen, het verbond St, Michaël heeft genoemd in verband met de 'geïncrimineerde zinsneden. De heer Van Wijnbergen heeft daar op geantwoord, in zijn geheele rede het verbond St. Michaël niet te hebben ge- noemd. De verdere vragen, wie hij had bedeeld en of hij de leiders van het ver bond St. Michaël had bedoeld, heeft de heer Van Wijnbergen geweigerd te be antwoorden, omdat hij zich geen verhoor op vraagpunten wenschte te laten afne men. 2. De aan het slot van de mededèeling omschreven „commissie van overleg" was reeds in de vorige conferentie als onjuist gedacht afgewezen, omdat als grondslag der onderhandelingen was aanvaard, dat het verbond St. Michaël aan de R.K. Staatspartij ondergeschikt zou zijn. Het bondlbestuur vergaderde Vrijdag avond 8 uur te Utrecht o.m. ter bepaling van zijn houding ten opzichte van St Michaël. De St MIchaël-actle. Gisteravond is in 't Jaarbeursgebouw de aangekondigde vergadering gehouden van het hoofdbestuur van den R.-K. Bond van de Rij kskieskrin gen-organisaties ter be spreking van het overleg met „St. Mi chaël". Aanwezig waren de voorzitter, ba ron Van Wijnbergen, mr. Aerts, mr. Teu- lings, mr. De Groot, mr. Leesberg, prof. Veraart, de heeren Verheyen, Van Spanje, Oostkamp, Wubbe, Hellebrekers, Van Voorst, Ohms, Ten Brake, Terstege, Van LTselmuyde, Viendngs, mr. Gooseling, pas toor Overmeor en de vertegenwoordiger van Nijmegen, zoodat alle kieskringen ver tegenwoordigd waren: Bij het begin der vergadering spraken verschillende leden die meening uit, dat het niet wel mogelijk was in tegenwoor digheid1 van prof. Veraari die hier voor den kieskring Den Haag aanwezig was) vrijuit over het voorgevallene van de laat ste week te spreken. Deze sprekers wilden pref. Veraart verdoeken dit gedeelte van de vergadering niet bij te wonen. Ofschoon verschillende-leden verklaar den op do aanwezigheid van Prof. Ver aart» prijs te stellen met het oog op voor lichting van vetrschillehde zijde, meende deze daarop onder deze omstandigheden tyrt Ho hUirnn1r\rr ygrirnderilOg géén prijs te stellen. Voordat prof. Veraart de vergadering verliet, stelde men hem de vraag, wat er ten aanzien van het overleg met „St.- MiohaëT te verwachten was, waarop prof. Veraart mededeelde, dat „St-Michaër zijn concept-reglement reeds heeft ingezonden en dat daarin een artikel voorkomt, waar uit blijkt, dat „StMichaër tot permanent overleg bereid ia Naar aanleiding van dit Incident stelde d'e verslaggever van de Telegraaf prof. Veraart de vraag, wat de houding van „St.-Michaël" thans zou zijn. wWij zullen'1, zoo zeide die professor, „onze actie die immers naar imijn mee- ning niet in strijd is met ©enig reglement zonder eenige reserve onverflauwd voorfc- zeten". Voorts deelde prol Veraart nog m'ede, voor een vergadering zijn recht als bondsbestuurder prijs te hebben ge-! geven, doch niet van pl'an te zijn bij ver- i gaderingen met voor d'en voorzitter mirt-1 der pijnlijke discussies weg te blijven. De A.-R. Partij en de verkiezingen. Naar de N. Leidsohe Crt meldt, heeft het oentraal-oomité van A. R. Kiesvereeni- gingen besloten, aan de aangesloten kies- vereenigingen te Adiviseeren, bij de ko mende verkiezingen met één oandidaten- Hjst uit te bomen, plus een bijlijst Bij de vorige verkiezingen werden, ge lijk bekend is, vijf candidatenlijsten in gediend. Winkelsluiting en de werktijden van die winkelbedienden. De Nederl. R.-K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden St. Francis- cus v. Assisië en de Nederl. vereeniging van Christelijke kantoor- en handelsbe dienden, hebben zich met onderstaand adres gewend tot den minister van arbeid, handel en nijverheid: In die memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Tweede Kamer, betreffende de begroeting van arbeid, handel en nijverheid, heeft Uwe Excellen tie medegedeeld, dat ook de invoering van de bepalingen omtrent de arbeddis- en rusttijden voor arbeiders in winkels in verband met een wettelijke regeling be treffende de winkelsluiting in overweging is. Met klem dringen wij er daarom bij Uwe Excellentie op aan, om nog in deze zittingsperiode de rijkswettelijke regeling der winkelsluiting aan de orde te stellen en daardoor ten spoedigste de belangen der winkelbedienden, ten opzichte van hun werktijden wettelijk te beschermen. Landverhuizing naar Canada. JDe directeur van de Nederl. Vereeni ging Landverhuizing bericht ons: In dit jaar 1923 zijn 44 Nederlandsche landarbeiders en landbouwers door mid del van regeeringsvoorschotten geholpen, om uitvoering te geven aan' hun wensoh zich in Canada te vestigen. Daarvoor werd in totaal een bedrag van 13.188 aan voor schotten uitgegeven. Sedert hebben de gesteunde emigranten in het eerste verblijfjaar een bedrag van 1361 terugbetaald, alzoo ruim tien pro cent van de totale som Aangezien het eerste verblijfjaar altijd het moeilijkste is 'en daarin niet de hoog ste locmen kunnen worden bedongen, mag de terugbetaling bevredigend worden ge noemd. De regeling der watersnoodlasten. in Noordh. Noorderkwartier. Dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier hebben bezwaar ingebracht tegen het voorstel van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dat voer belanghebbenden ter visie beeft gelegen, om de bijdrage van het hoogheemraadschap in de watèrsnood- leening der provincie terug te brengen en 60' der rente en aflossing op 45 Nu Gedep. Staten de onderhandelingen met betrekking tot dien Noorder IJ- en Zee dijk als afgesloten beschouwen en de op lossing van de quaestie uitsluitend zoeken in een verlaging van het percentage der uit- keering, hebben dijlkgr. en hoogh. gemeend, zonder hun standpunt prijs te geven, zich daarnaar te moeten voegen en te trachten dien weg tot eene oplossing te geraken. Naar uit bekomen inlichtingen blijkt zijn de bestuurs- en onderhoudskosten van het oogheemraadschap niet onbelangrijk hoo- ger geworden dan destijds is geraamd'; er is belangrijk op deze kosten bezuinligd (Dijk graaf en hoogheemraden geven daarvan al lerlei voorbeelden) en hieraan is het toe te schrijven; dat het waterschap uit een oog punt van administratiekosten een vergelij king met andere groote waterschappen kan doorstaan. Ten behoeve -van het onderhoud' en in standhouden van 140 K.M. zeewering, 140 K.M. binnenwaterkeering, 225 KjM. verhar den weg, een aantal bruggen, duikers en molens en van het houden van' toezicht op de in de dijken gelegen sluizen, bestaat het personeel van den tecbnisoben dienst uit één ingenieur, tien technische ambtenaren en twaalf werklieden in vasten (j'ienst, onder welke twee molenaars. Deze 'kleine kern van vast personeel werkt met een groot aantal arbeiders, dat öf op arbeid'eraoontract werk zaam is, en waarbij wordt uitgegaan van het stelsel, dat het Hoogheemraadschap de ma terialen aankoopt en de werklieden bun ar beidskrachten leveren, öf in aangenomen werk in dienst wordt genomen. Dijlkgr. en hoogh. achten zich dus volko men gewettigd' te conoludeeren, dat d'e oor spronkelijke ramingen van de feestuurs- en onderhoudskosten te laag, en het aandeel van het waterschap in die watersnoodleeningen dus reeds van den aanvang af té hoog is ge weest. Hot is hun, bij gebrek aan cijfers, waaruit blijkt, met welk bedrag die werkelijke be- stuuns- en onderhoudskosten de aanvanke lijk© raming overtreffen: niet mogelijk t. a. v. .,1...^.^. mi dit punt verder in bijzonderheden te weden. Een poging, om die citers *n mogen ver- nemen; heeft geen resultaat opgeleverd, aan gezien bij Ged. Staten bezwaar bestond die te verstrekken. In d© naaste toefkomst komt het Hoog heemraadschap nog voor meerdere uitgaven te staan, waaronder die onderhoudskosten voor de zeewering. Ondier di© omstandigheden meenen dijkgr. en hoogh. te mogen aandringen op ©en ver dere aanzienlijk©, billijke verlaging van d© uitkeering aan de provincie, in dier voege, dat de voorgestelde ^uitkeering van 45/100 gedeelten van het over ©enig jaar door die provincie uit diezen hoofde verschuldigde be drag", ten minste wordt verminderd met het verschil tusschen uwe oorspronkelijke ra ming, en het werkelijk bedrag dier bestuurs- en onderhoudskosten. 'Zij wijzen op het groote belang, dat de ge heele provincie 'bij' een veilige waterkeering In het Noorderkwartier heeft. Het College verwijst voorts naar ©en des betreffend rapport van den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, hetwelk onge twijfeld verschillende Kamers van Koop handel en andere lichamen voor oogen heeft gestaan toen zij het verzoek tot de Staten richtten de geheele watersnoodleening voor rekening, det* provincie te willen nemen. Het komt dijkgr. en hoogh. voor, dat adressanten in dat verzoek verder krachtigen steun vin den in het feit, dat de kosten van de ver zwaring der dijken in het zuidelijk deel der provincie nog. maar steeds door de gehèele provincie wordlen gedragen. Antt-duurteacfle. Op 27 November 1.L vond een vergade ring plaats van de besturen van hot R.K. W.V. (Roomseh Katholiek Werklieden verbond), hot C.N.V. (Christ. Nat. Vakver bond) en het A.N.V. (Alg. Ned. Vakver bond) op het bureau van laatstgenoemde Vakcentrale, tér bespreking van do maat regelen, die eventueel zouden kunnen worden aangewend tegen het stijlgen der prijzen van de ©erste levensbehoeften. Vorsdhillonlde maatregelen worden in deze vergadering besproken. Voorgesteld werd uit deze drie Vak centrales een anti-duurte-ooinité te stich ten, dat 'belast zal worden met het doen van die stappen, die aan bovengenoemd doel bevorderlijk kunnen zijn. Waar de vertegenwoordigers van het RJLW.V., het O.N.V. en het A.N.V. de resultaten van deze besprekingen' nog aan de resp. besturen moeten mededeeien, werd iii princiepe besloten Woensdag 3 December a.s. de eerste vergadering van het anti-duurte-ccwnité te doen plaats vinden. De werktijden in, de Prov. ziekenhuizen. Ged. Staten van Noord-tHolliand hebben bijl meerderheid van stemmen besloten, nog In deze winterzittiing van de Staten, in te dienen het voorstel om den arbeids duur van het verplegend personeel in de provinciale ziekenhuizen van 48 op 54 uur per week te brengen. Uit Alkmaar. De gemeenteraad van Alkmaar heeft Donderdagmiddag een subsidie van' 100 voor eiken dag, dat het ijs door de politie ais betrouwbaar zal zijn verklaard, tot een maximum van 14 dagen, aan de Alkmaar sche IJsclub verleend voor den aanleg en het onderhoud van ijsbanen: onder bepa ling echter, dat het alleen bestemd mag worden als betooning van ingezetenen te gen het plaatselijk geldend loon voor der- gelijken arbeid. De ijsclub aan den Omval kreeg over hetzelfde tijdvak per dag 20. De benoodigde baanvegers zullen moeten worden aangevraagd over den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzeke ring en arbeidsbemiddeling. Loonsverlaging uitgesteld. De directie der Textiel-Union kondig de tegen 1 Nov. een loonsverlaging aan van 5 en tegen 1 Februari a.s. nog maals 21/a Een commissie uit de arbei ders kreeg het gedaan, dat de verlaging voorloopig tot 1 Februari a.s. is uitgesteld. Verder wil de directie het 6-getouwen stelsel invoeren. De (leden van de textiel- bonden „De Eendracht" en de Federatie hebben besloten geen 6-getouwen te aan vaarden, daar de loonen per getouw met 25 zullen worden verlaagd. Dat is nog eens werken! De Raad van Miederablik behandelde de gemeentebegrooting 1925 in.enkele minuten! De Commissie van Onderzoek vroeg en verkreeg enkele inlichtingen; geen der leden vroeg verder het woord. Algemeen goedgekeurd. ENGELAND EN EGYPTE. Uit Londen wordt gemeld: Tusschen den Britschen Vertegenwoor diger in Egypte en de regeering aldaar wor den verschillende aangelegenheden bespro ken, die reedis gedurende ©enigen tijd de aandacht vroegen. Sinds de vrucbtelooze be sprekingen tusschen MacDonald en Zagliloel Pasja te Londen is het duidelijk geweest, dat er een krachtige poging moest worden gedaan om een eind te maken aan een onmo gelijke verhouding. Men zou düs kunnen zeggen, dat de crisis veeleer verhaast dan veroorzaakt is door den moord; op Stack. De Britscbe regeering kan zich voor haar op treden in Egypte beroepen op een reeks van feiten, diie totdusver nog niet sterk op den voorgrond zijn gebracht, w. o. het te kort schieten ie de uitbetaling van verplichte gel den, het voortdurend Ondermijnen van liet) gezag der drie Britscbe hoofdambtenaren, nJ. de adviseurs voor financieel© en voor juridische aangelegenheden en den chef van de openbare veiligheid voor de Europeesche belangen, het belemmeren van het werk der Britscbe spoorwegambtenaren in zulk een Zoo schrijft d'e „Maasbode": met «welk een tintelend leven bezielde zij het monumentale eerste pedoelte, welk een zangwelk een gepassioneerde drift Weer bracht die groote kunstenares baar audi torium' onder do onweerstaanbare bekoring ran haar vurig spel. De „Nieuwe Courant": Hoe mooi Kathleen Parlow haar viool ook bespeelt, wij bewonderen haar in de eerste plaatst toch oxa de kunde (Het „Algemeen Handelsblad": zooals Kathleen Parlow het speelt, vol temperament, schoen-vrouwelijk, mot een kom achtige kracht cn zekerheid, caprielcus, altijd belangwekkend. We hooren het grhag zoo „Nieuwe Rotterdamscho Courant": Haar optreden heeft ook dit keer geestdrif tige bewondering gewektwaarin haar zan gerige toon als gewoonlijk (groote bekoring uitoefendeverrukte d'e bevalligheid waar mede de verrukkelijke passages gespeeld wem den. De toehoorders betoonden zich buiten gewoon ingenomen en schonken haar levendige toejuichingen. t"1 <r*- w «rt- GO w C"+- GO w cr+- s tzj 2 tzS ts 3 O O P' O O O O 9 168 398 7 732 155 1132 48 13 183 399 106 751 163 1143 118 20 84 409 32 755 103 1157 146 36 53 410 77' 772 179 1168 44 51 45 411 2 781 94 1171 99 53 129 416 89 782 113 1190 169 59 62 420 104 789 192 1193 167 60 58 424 82 791 54 1200 152 66 14 428 112 805 174 1201 66 80 196 436 159 810 107 1211 100 81 187 447 110 811 180 1212 39 94 170 451 15 815 46 1214 93 100 185 452 189 836 166 1230 78 102 .75 461 41 839 122 1255 64 106 47 463 126 853 35 1263 114 108 21 466 123 855 176 1287 138 113 136 476 172 861 175 1305 116 118 79 494 131 804 157 1334 143 127 139 508 125 881 181 1336 117 130 141 516 13 885 76 1358 130 141 73 521' 190 %890 165 1377 164 162 69 527 199 893 151 1397 40 164 51 528 56 895 3 1403 171 178 142 532 57 899 145 1405 83 185 8 634 119 914 28 1415 34 192 186 537 71 937 154 1421 135 193 147 539 5 941 105 1426 162 204 133 549 87 949 158 1436 49 206 80 550 140 973 195 1439 38 231 60 552 182 989 68 1441 115 235 88 656 59 993 4 1457 52 257 193 568 43 995 31 1458 19 272 95 581 42 1003 97 1463 194 275 124 582 29 1006 24 1482 188 291 9 583 101 1028 6 1483 90 292 23 691 12 1029 148 1485 156 299 27 597 20 1039 81 1491 11 300 161 609 178 1041 67 1503 87 315 .120 613 30 1043 160 1507 134 317 108 625 184 1048 26 1518 85 318 72 654 25 1062 191 1537 70 323 150 •666 86 1068 36 1542 61 343 109 676 74 1072 98 1551 144 346 91 678 198 1096 102 1554 127 347 111 683 17 1108 149 1557 63 366 92 696 1 1111 132 1574 65 375 33 701 173 1117 197 1580 137 378 22 711 10 1120 18 1684 96 391 65 716 16 1127 50 1587 200 395 128 729 121 1129 153 1600 177

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 9