HEM EEN ZWAKKE MAAG? NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Begraven Geld Eerste Blad. BUITENLAND wanmiww Nr. 5957. ZATERDAG 6 DECEMBER 1934. 52ste JAAR0AN6. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever: O. DB BOER Jr„ HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 50 en 412 PoaWjirarakenin» No. 160G6. ADVERTENTIEN: Heropening Postohèque- en Girodienst. W in t e r t y d. ENGELAND. Een nota van Engeland aan den Volkenbond. De secretaris van den Volkenbond ont ving van bet departement van buitenlancL- sche zaken van Groot-Britannië een nota, waarin wordt herinnerd aan de bepalin gen van de acte, die een eind maakte aan bet Engelsche protectoraat over Egypte, en verklaard, dat de regeering van Groot- Britannië alle inmenging in de Egypti sche zaak als een onvriendschappelijke daad zal beschouwen. Het zou, zegt de nota verder, ontoelaat baar zijn, wanneer een arbitraal protocol door de regeering van Egypte zou wor den geteekend, waarin de interventie van den Volkenbond wordt gevraagd in de re geling van de Egyptische zaken, welke door bovengenoemde acte uitdrukkelijk aan den wil' van de Engelsche regeecring is voorbehouden. Scheuring der liberalen. Een soort van scheuring heeft in de parlementaire liberale partij plaats gehad, al zal er natuurlijk samenwerking zijn. Het geschil liep over de resolutie tot vaststelling van de officieele houding der partij. Trevelyan-Thomson had voorge steld, dat de liberale partij zich definitief tot de regeering in oppositie zou verkla ren'. Grigg stelde toen een resolutie voor waarin de partij niet alleen tot de regee- rlng, maar ook tot het socialisme in oppo sitie verklaard werd. Simon ten slotte FEUILLETO N. dloor GBORJGE A. BERAHNGHAM. 0) Mijn telegram had precies de uitwer king, die ik gehoopt had. Ik kreeg mijn antwoord van Lucy nog sneller dan ik verwacht had. „Verrukt. Breng de bomne van het kind niet mee. Onze Nana zal voor haar zorgen." George had vermoedelijk bewaar tegen een Fransche dienstbode met vreemde manieren en misschien twijfelachtige ze den in zijn huis. Daarom verdeed Lucy zooveel geld aan die woorden over het kin dermeisje. Ik was benieuwd, wat hij zou doen; wanneer hij Geneviève zag. Een troost was dat hij haar niet zou zien; voor hij 's avonds uit de City terug kwam. De boot waarmee ik van plan was te gaan, zou niet voor negen uur des och tends te Southampton zijn. Tegen den tijd dat Geneviève en ik hij de Stubbingbons in St. John' Wood zouden zijn, zou het op zijn minst twaalf uur 's middags zijn en lang daarvoor zou George naar kantoor gegaan zijn. Dan zou het aan Geneviève liggen' den gunstigen indruk, waartoe zij in staat was, °P Lucy te maken, en ik twijfelde er nau welijks aan, dat haar dit zou gelukken. Geneviève had een groote bekoorlijkheid van manieren. Xzx de dagen, die op dien kwam met het compromis-voorstel, waar in de partij verklaarde zich tegen iedere motie of ontwerp te zullen verzetten, die in strijd zijn met de liberale beginselen. Deze resolutie werd' aangenomen,- maar met een zeker aantal stemmen tegen. On middellijk daarna hebben de tegenstan- mers een radicale groep gevormd, die on der voorziterschap van Runciman staat en die vrijwel gevormd wordt door mannen, die ook tegen Lloyd1 George's leiderschap gestemd hebben en ondier wie behalve Runciman voornamelijk Kmworthy en Wedgwood' Benn bekend zijn. De kleine liberale groep zal dus intern verdeeld op treden. Wat de hoofdgroep betreft, kan dit het gevolg hebben, dat zij, om een al geheel© scheuring te voorkomen, zeer be hoedzaam optreedt en dus toch een anti socialistische en pro-conservatieve rich ting zal trachten te vormijdeii. Maar het kan ook beteekenen, dat wij hier het be gin van een definitieve scheuring der li beralen hebben. Chamberlaln naar Parijs. iDe Times schrijft naar aanleiding van Chamberlain's reis naar Parijs en Rome, dat hij ongetwijfeld van zijn verblijf te Parijs gebruik zal maken om met Herriot verschillende belangrijke internationale vraagstukken, in hoofdzaak dat der on derlinge geallieerde schulden en dat van het protocol van Genève te bespreken. Er is echter geeü reden om aan te nemen, dat terstond een besluit zal worden genomen ten- opzichte van zulke belangrijke vraag stukken. Te Rome zal Chamberlaln met de overige leden van den Volkenbonds raad eveneens niet officieele besprekin gen houden om vooral ten opzichte van de internationale financieele vraagstuk ken ©en regeling te treffen. Het verlies van Wembley. Geméld wordt dat het verlies van de wereldtentoonstelling 1.950.000 p.st. heeft bedragen. Daar de waarborgsom 1.700.000 p.st. groot was, blijft er een tekort van 250.000, tot dekking waarvan de terreinerf en gebouwen moeten verkocht worden. Het proces-Robinson. De anonymiteiit van den Indiischen prins die bij het geruchtmakende geding te Londen betrokken was, is thans opgehe ven. Het blijkt te zijn generaal Rajah Sir' Hari Singh, een neef van den Maharajah vam Kasjmir en Jammu en diens erf genaam op den troon. Zijn staat beslaat net noordelijke gedeelte van Engelsch- Inddë. De Maharajah is moeilijk handel baar en verzet zich tegen vele wenschen van de Indische regeering. Zoo wil hij in plaats van- zijn neef een waardiger opvol ger benoemen. De Indische regeering geeft daarentegen de voorkeur aan den neef, -die thans een onbezorgd leventje leidt in de Europeesche hoofdsteden. Men vreesde dat de neef door het proces on mogelijk zou worden ais erfgenaam op den troon. Ten gevolge van de inhechte nisneming van den adjudant Arthur te Parijs was d© anonymdteit echter niet meer vol te houden. De Perzische advocaat Gibe, die vroe ger de Engelsche regeering vertegenwoor digd heeft, zou de opdracht om Arthur te verdedigen, neer wilen leggen, daar hij bij de verdediging van Arthur dingen te berde zou moeten brengen, die voor de Engelsche regeering pijnlijk zijn. Ingezonden MededeeHng. FRANKRIJK. De communistische kapitein SadouL Al jaren vergiftigt de. zaak Sadoul de poli tieke atmosfeer. In 1917 werd hij als kapitein met een Fransche militaire missie naar Rus land gronden» Hier had hij Lenin en Trotski gekend'. Albert Thomas had1 hem te voren bij- zijn departement van bewapening een plaats bezorgd, die hem huiten het ge vecht hield. In de so vjet-republiek vond Sadoul dadelijk aansluiti ïg bij de regeering, hij wie hij persona grat'ssima werd. Zij be lastte hem met belangrijfce zendingen, waar door hjj geheel van de -Fransche missie ge scheiden raakte. In 1919 kwam zijn naam boven aan de socialistische lijst als protest- candidaat. Hij werd niet verkozen. Militaire rechtspraak had hem vlak tevoren door den- krijgsraad bij verstek ter dood doen veroor- deelen op grond van desertie, verstandhou ding met den vijand, poging tot werving van soldaten voor een vijandelijke natie en op ruiing van militairen. Inderdaad had Sadoul eenige leden van de missie meegekregen, die besfoten in Rus land te -blijven. Wat die opruiing betreft, dit ziet op biljetten van 1919 aan de poorten der kazernes in Elzas-Lotharingen aange plakt. Nu is hij terug. Men denkt, dat hij mét de duizend Belgische arbeiders, die dage lijks de grens overkomen, meegekomen is. Eerst heette het, dat hij- een toevlucht op het Russische gezantschap had gezocht, maar dit wordt geloochend. Sadoul schijnt zich vrij, in gezelschap zijner vrouw, te bewegen. Zelfs werd gezegd, dat hij zich in de Kaïner vertoonen zou. Nu moet hij zich bij de militaire overheid melden. Zij moeten die instructie, het ver hoor en de uitspraak overdoen. Het bekende Kamerlid Berthon zal hem verdedigen. Deze vertrouwt, dat hij nu wordt vrijgesproken. In elk geval' schijnt een- doodvonnis uitge sloten nu de oorlogsopwinding bedaard is. dood van haar vader volgden; ontmoette ilk haar dikwijls, en haar bekoorlijkheid maakte Indruk op mij. Ik deelde Geneviève mee, dat mijh zus ter ons had uitgcnoodi-gd, om op onzen weg naar Ierland -bij haar te Londen te logeeren. Zij nam het bericht zonder geestdrift op en zeide, dat zij! hoopte, dat wij er niet lang zouden logeeren. Ik ver telde haar maar niet dat Luc/s Nana .haar in bed zou leggen en haar -brood' en molk zou voeren. Het was mogelijk, dat zij er pret om gehad zou hebben, maar mis schien zou rij er zoo boos over geworden zijn, dat zij geweigerd zou hebfbqn in de buurt van Lucy's huis te komen. Ik wist toen niet, en ik -ben zelfs nu nog niet ze ker hoe Geneviève zoo'n geval zou op nemen. Zij heeft een onpleizierig© manier om mij te verrassen, juist wanneer ik mij het zekerst voel. VIERDE HOOFDSTUK. -Zes jaar geleden, spoedig na zijn trou wen, had George Stubbington het huis gekocht, waarin hij nu woont Het is een vierkant huis van middelbare .grootte, dat los staat van zijn bureau. Het is gebouwd voor de 'kunstzinnige richting in de archi tectuur in woonhuizen hare intrede begon te doen. Het is natuurlijk leelijk, maar lang zoo afzichtelijk niet als verscheiden© andere huizen in dezelfde rij, die een' paar jaar later gebouw zijn in den- stijl van Koningin Anna, Tulor en den Vroeg-En- gelschen tijd, half met hout beschoten. George's huis is warm en gerieflijk. Ho; is gemakkelijk in orde te houden me. drie flinke melden en lucy had altijd drie De Kamer heelt er vóór gestemd ook Sadoul onder de amnestiewet te doen vallen, doch de Senaat heeft dit geweigerd-, waarop de regeering last heeft gegeven Sadoul in hechtenis te nemen, indien! hij- Fransch grondgebied1 mocht betreden. Donderdagochtend is Sadoul- in hechtenis genomen toen hij' uit een huis in de Jouf- froy-straat kwam. SPANJE. De berechting dier revolutionairen. De berechting van de revolutionairen, die onlangs van ZuidFrankrijk uit de mislukte revolutionaire actie in Oeta- lonië op touw hebben gezet, heeft aanlei ding gegeven tot ernstige gebeurtenissen. Vier van de twintig individuen, die het oproer in Vera hadden ontketend, werden geacht de aanstichters van het gebeurde te zijn. De kapitein-generaal van Burgos trof Mie maatregelen- om de executie dezer vier mannen zoo spoedig mogelijk te doen geschieden. Doch van de zeven officieren, w'aaruit de krijgsraad bestond; garven vijf de vosrfceur de 'beklaagden aan1 'een' nauw keuriger verhoor te onderwerpen. Nadat dit was geschied, eischte de auditeur-mili taire de,doodstraf van drie beklaagden en -gevangenisstraf voor den vierde. De krijgsraad achtte de schuld echter onvol doende bewezen en sprak alle beklaagden vrij. De Kapitein-generaal van Burgos wei gerde dit vermis te bekrachtigen, zoodat hij in openlijk conflict met den krijgsraad kwam te staan. De zaak werd naar den Oppersten Krijgsraad' te Madrid verwe zen-, welke concludeerde, dat de instructie moest worden heropend. De auditeur mili taire eischte daarop de doodstraf voor alle beklaagden. Ten- slotte velde de Opperste Krijgsraad het volgende vonnis: de doodstraf voor drie beklaagden en één vrijspraak. Het B. T. A meldt, dat alle rechters van den krijgsraad van Pampelona, die het eerste vonnis velden, ontslagen zijn en in arrest zijn gesteld. Een wervelstorm- Naar het B. T. A uit Madrid meldt heeft een wervelstorm! groote verwoestingen aangericht op de meeste telegrafische en telefonische lijnen van het schiereiland. Er zijn vijf dooden en een tiental gewon den, van wie twee érnstig. RUSLAND. Voorschriften voor bolschewieksche Voorschriften voor bolsjewieksche agitatie Gedurende de laatste jaren hebben ver schillende malen publicaties plaats gehad over de geheime voorschriften, van uit Mostfou gegeven, voor de organisatie van de bolsjewieksche agitatie .in bet buitenland; zoowel op politiek als economisch gebied. Reeds in 1921 maakte dé „Times" geheime instructies openbaar, die aan de handelsver tegenwoordigers en verdere sowjet-agenten in het buitenland gegeven waren. Ook de „Temps" bracht toen ter tijde reeds gege vens daaromtrent aan 'het licht. Het Finsche weekblad „Suu-nta" zegt, met verwijzing naar het document over de ge heime voorschriften voor bolsjewieksche propaganda in het buitenland; hetwelk in 1921 door de „Times" openbaar gemaakt is, in de gelegenheid te zijn (nieuwe aanvullende voorschriften der bolsjewiki op dit punt openbaar te maken-. Het rijn volgens het Finsche blad de geheime instructies, die in den vorm van een reglement in Mei 1923 opgesteld rijn door een commissie onder voorzitterschap van Boecharin. Het reglement begint met den ui-troep: „Proletariërs van alle landen; vereenigt U" en stelt dan als richtsnoer: „De handel moet in dienst staan van de communistische pro paganda". Dit wordt dan- in een aantal artikelen uit gewerkt. Men moet geen handelstransacties sluiten dan met handelshuizen; die op eeni- gerled wijze de communistische propaganda kunnen begunstigen. Wanneer het blijkt, dat zulk een firma geon voldoende beteekenis heeft voor de propaganda, dan moet -men de k-osyi iTpvjJde houden, propaganda onder het personeel blijven maken, het ge rucht verspreiden, dat de firma onder druk van de regeering van -bet land geen handels betrekkingen met Rusland' wenscht, dat daardoor werkloosheid bevorderd wordt en dat Rusland zich tot andere staten zal rich ten. Deze geruchten moeten vooral in de arbeiderspers ruim worden verspreid. Stakingen, zelfs de kleinste, moeten be vorderd en zoo ruim mogelijk gesteund wor den. Bijzondere steun moet verleend worden aan stakingen-, die de bewapenings- en de voedingsindustrie raken. De handelsdelegaties moeten op den besten stand mooie lokalen betrekken en rijk* maal tijden geven om op de kapitalistische krin gen indruk te maken, teneinde deze te be wegen tot instemming met een erkenning van Sowjet-Ruslaind; welke spoedige erken ning van het allergrootste belang is. Het reglement heeft het dan over het in vloed oefenen op de pers in het buitenland. Alles moet daarvoor beproefd worden. Na tuurlijk is het s^chten van! communistische bladen wel- gewenscht. 'Maar veel -belangrijker is het, de bourgeoisbladen voor de sowjets te winnen. Men moet daarvoor ook gebruik maken van hun naijver en oneenigheid. Er moeten ook aan de bladen der rechterzijde en aan de socialistische bladen subsidies ver strekt worden. De handelsdelegaties moeten verder groote Ingezonden Medcdeell ng. RUGPIJN WAARSCHUWT. Iedere hardnekkige pijn in het smalle gedeelte van den rug waarschuwt u om acht te slaan op uw nieren. Zware, sle pende rugpijn en scherpe steken bij buk ken of plotseling keeren, wijzen op ge zwollen; onsteken nieren, pijnlijke, over werkte en vermoeide nieren. De taak der nieren is om het urinezuur uit het bloed te filtreeren. Kouvatting, koorts, overwerking en buitensporighe den overspannen de nieren en veroorza ken ontsteking. Zulk een In den aanvang lichte ontsteking leidt bij verwaarlooring mettertijd tot nier-gruis, waterzucht, rheu- matiek of een chronische nierkwaal. Let op uw nieren, zoodra dè rug pijn begint te doen. Zie toe of de urine afwij kingen vertoont, te schaarsch of te veel vuldig geloosd wordt, brandend, pijnlijk en vol bezinksel is, een abnormale kleur heeft enz. Let ook op hoofdpijn, aanvallen van duizeligheid, een voortdurend ver moeid gevoel en zenuwachtigheid. Ua uw nieren verzwakt zijn, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het geneesmiddel, dat ruim 50 jaren lang zwakke nieren heeft genezen en over de heele wereld wordt aanbevolen. Verkrijgbaar In apotheken en drogist zaken 1.75 per flaoon (geel etiket met zwarten opdruk). flinke meiden om het In orde te houden, behalve Nana, de -kindermeid van de Jon gens. Ik vermeld' doze dingen -aangaande het huishouden1 van die Stubbingtons, om dat zij verklaren waarom ik mij geen zorg maakte over het meebrengen van een on verwachte logeergast. Luoy ontving ons hartelijk toen wij aan kwamen; maar zij was stellig verbaasd toen zij- Geneviève zag. Haar eerste Mee was, dat ik ondanks George's telegram een -kinderjuffrouw voor mijn weesmeisje- vondelinge mee had gebracht. „Maar Johnny", zeide zij, nadat zij imij een zoen had gegeven en Geneviève de hand had gedrukt, „waar is het kind?" Lucy -heeft nooit een hoogen dunk van mijn 'gezond verstand gehad. Zij' achtte mij' best ertoe in staat, dat ik het kind- in de kl-eerenbewaarplaats aan het waterloo- station afgegeven had of tusschen St. Malo en Southampton overboord had laten vallen. „Er is geen kind", zeide ik. „Je hebt je dienaangaande vergist. Ik heb in mijn telegram van "een wees gesproken en niet van een baby. Een wees kan eiken leeftijd hebben. Ik heb weezen gekend van zestig en zeventig jaar." Lucy bekeek Geneviève van top tot teen. Ik denk dat zij- eerst een -beetje mis noegd was toen zij merkte dat zij nog verdér van de grijsheid dan van de kinds heid af was. „Dit is", zeide ik, „Geneviève, dat wil zeggen; juffrouw Wilbred. Zeg nu niet dat je haar niet te logeeren uitnoodlgt, Lucy. Ik heb je telegram' in mijn zak om te bewijzen dat je het hebt gedaan." Ik haalde het, terwijl ik sprak, uit mijn zak. Lucy keek er niet naar. Zij herinner de zich de zinsnede over N&na die op de kinderkamer voor Geneviève zou zorgen. Ik glimlachte, en zij1 ook. Geneviève kon niet weten wat de mop was, omdat lk haar het telegram heelemaal niet had' laten zien, maar toen rij ons zag glimlachen, barstte zij In een schaterlachje uil Gene viève had een allerbekoorlijkste manier om te lachen. Lucy, die een heel (goed hart heeft, reageerde dadelijk op dtón lach. Zij gaf Geneviève een arm en nam haar mee, terwijl zij iets mompelde over een warm bad na een lange reds. Toen wist ik dat ik, wat Lucy betrof, niets te vree- zén had. Maar ik was nooit erg bang 'ge weest wat haar -betrof. Ik was alleen in het onzekere aangaande de manier waar op George haar zou ontvangen. Ongeveer een uur later kwam Lucy weer naar beneden en trof mij in George's studeerkamer aan. Ik rookte een pijp, die met George's tabak gevuld was. Engel sche regeeringen hebben veel gedaan om zich .bij fatsoenlijke menschen gehaat te maken, maar zij hébben nog geen staats monopolie voor tabak ingevoerd. Als zij dat doen, hoop ik dat er een revolutie komt. Ik heb maandenlang Fransche re- geeringsfcabak gerookt en het zou mij leed doen te moeten denken, dat de Brit- sohe werkman een week lang met zulk bocht -genoegen zou moeten' nemen. Luoy ging op de armleuning van mrijn stoel ritten. •„Nu, Johnny", zeMe zij, „vertél imij nu alsjeblieft eens precies hoe je er toe 'ge komen bent, om als een Don Juan op reis te gaan met een aardig meisje." „Ik zou haar nauwelijks een meisje kunnen noemen", zeide ik; „ten minste niet in dien rin. Laten wij' liever zeggen: een IkindL" „Ik noem haar een jonge vrouw", zeide I,ucy, „want dat is zij. Hoe kan haar moeder dit goedvinden?" „Haar moeder is gestorven; toen zij nog een klein kind was", zeide ik, „en haar vader is vier dagen .geleden gestorven. Zij heeft geen familie op de wereld, 'behalve een tante, genaamd Josephine, die een hoogst onprettige vrouw ia" „Natuurlijk weet ik",|zeide Lucy, „dat het moderne meisje dingen doet „Jij bent zelf nu precies niet ouder- wetsch", zeide ik, „ofschoon je drie jon gens hebt". „Toch', zeMe Luoy, een beetje ver- murwd, „vind ik het niet heelemaal zooals het hoort." „Dat is het ook niet," zeide lk.„Ik weet, dat het hoogst onbehoorlijk is en daarom heb lk haar juist bij jou gébracht." „Ik moet zeggen", zeide Lucy, „dat het een heel aantrekkelijk -meisje is en zij was allerliefst voor de drie jongens, toen ik haar naar de kinderkamer meenam om hen te laten rien, en, zooals ik dezer da gen nog tégen George zeide, het wordt h-euséh tijd; dat je trouwt en tot rust komt." I}at was een beetje te ver en te hard van stapel geloopen. Ik had Lucy ge vraagd- om Geneviève te logeeren te ne men, niet om- haar als schoonzuster te aanvaarden. Ik was niet van plan om mij overijld te laten koppelen, al was lk het dan met Luoy volkomen eens over Gene- viève's aantrekkelijkheid. (Wordt vervolgd). HELDERSCHECOURANT ABONNEMENT PER 8 MAlANDEN BET VOÖRUITBiETAIJNG Holdersohe Courant 11.50; Ir. p. p. binnenland f2.Nod. O. en W. Indiö p. zeepost f 2.60; id. p. mail en overige landen f 4.20. Zondagsblad reep. f 0.50.10.70,10.70, f 1.20. Modeblad reep. 10.95,11.25,1L25,1L60 Loeeo nummers der Courant 4 ct.; Ir. p. p. 6 ot. 20 ct p. regel fealjard) Ingez. medod. (kolombreedte als redaction. tekst) 60 ct. Kleine advertenties (gevraagd, te koop, te kuur) 1—4 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bureau v d blad: en met br. onder no. 10 ct. pt adv. extra). Bewijsno. 4 ct Voor het overmaken van abonnements- en advertentiegelden, gelieve men weder gebruik te maken van den POSTCHÉQUE-en GIRODIENST. Ons rekeningnummer Is 16066. Adm. Held. Crt. Op- en ondergang van Zon en Maan en tl|d van hoogwater (Texel). Maan Zon Hoogwater Deo. op: ond.: opond.: v.m.:n.m.: Zo. 7 a. 2.89 m. 3.21 7.57 3.45 5.57 6.24 Ma. 8 9 2.53 9 4.28 7.58 8.45 6.49 7.12 Di. 9 n 8.19 9 5.33 7.59 3.45 7.32 7.51 VFo. 10 9 3.59 9 6.36 3.- 3.45 8.09 8.27 Do. 11 V 4.26 9 7.36 8 013.45 8.44 9.— Vr. 12 9 5.08 9 8.318.02 3.45 9.17 9.33 Za. 13 9 5.57 9 9.218.03 3.45 9.4910.06 i Licht op voor auto's en fietsen: Zaterdag 0 Deo4.17 uur. Zondag T415 Maandag 84.15 Zoo ja, dan is het nutteloos Uw tijd! te ver beuzelen aan de symptomen; dé oorzaak dient te worden behandeld! Digostantfa, of middelen welke de spijsvertering op kunstmatige wijze bevorderen, verminderen! gewoonlijk die pijn door de gevoeligheid der maag te vermindéren, doch zij zijn niet in staat, indigestie te genezen. Het middel 'waaraan gij behoefte hebt is Gebis- mrureard Magnesium, waardoor het schadelijk zuur, dat het ongemak veroorzaakt, onmiddel lijk wordt onschadelijk gemaakt; waardoor dé gieting wordt gestuit en het uitzettend gas wordt uitgeetooten. Het neemt de belemmering weg welke het werk der maag bemoeilijkt en stelt de maag in staat haar werk ongeholpen te verrichten. Gebismureord Magnesium wordt voorgeschreven door dokters en klinieken, wamt zij weten dat het doeltreffend is, eni het is geenszins een nieuwe remedie, wamt gedu rende het laatste tiental jaren heeft dit middel verlichting gebracht aan honderd duizenden lijders in dit land1 alleen. Wat het voor zoovele anderen heeft gedaan zal het ook voor U ver richten; schaf U daarom nog heden een flaeon aan -bij Uw apotheker en neem eenis de proef. Gefbismmreeid Magnesium DépOt, Jacob Maris- plein, 28, Amsterdam. Verkrijgbaar bij: alle goede Apothekers en Drogisten. Weigert alle vervangingsmiddelen. Let er op dat gij het echte Gebismoreerd Magnesium krijgt.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 1