Uniformpetten v d.Kon. Marine HERMAN NYPELS, Borduursel N. P Borduursel echt Ingezonden Mededeellng De nieuwe modellen leveren wij volgens onderstaande prijzen: voor Officier f 9.00. voor O.-Officier f 7.50 voor Officier f 12.50. voor O.-Officier f 8.50. KLEÈDINGMAGAZIJNEN wel de grootste fout van ondergeteekende, nl, dat hij zich al vergast op den uitge loofden prjjs". Helaasi daar deze inzender tot de groep van 18 toehoort, Is zijn opmer- king maar al ,te waar. Het is dezelfde „Speur der", die zijn ontboezeming aldus op dich terlijke wijze eindigt: 0, Redacteurtje, Zet mij in een geurtje Van' uw uitgeloofde sigaar, Ik beloof u vast en zeker, "k Ding weer mee een ander jaar. „Als men wandelt, heeft men den lijd en loopt in geen flinke, stevige pas" is de conclusie van een der inzenders. 0, dat wandelen hier in Helderl Een Texelaar beklaagt zich, dat hij we gens onvoldoende plaatselijke bekendheid enkele zaken niet kan oplossen. „Op die manier zou het voor allen, die zich te Texel, Wieringen en Anna Paulowna huisvesten, een ondoenlijke zaak zijn om dit op te lossen, daar ye daar in het ge heel niet bekend zijn. Het zou aangenaam zijn een volgende keer eens een ver haaltje te bedenken, dat in 't geheel voor allen is op te lossen". Wie weet, komt dat nog eens. De 12-jarige Frans meent, dat men bij het goedendagzeggen niet zegt: „Goeden avond samen", maar „Atjuus, goedendag". Zoo'n grappenmaker! Een inzender geeft een zeer uitvoerige beschouwing, welke aldus aanvangt: „Aan gezien hieronder meer dan 22 fouten in het foutenverhaal „de Wandelaar" (be doeld wordt „uit" of „van" wij gaan nu óók de puntjes op de i zetten, weet-u) worden aangegeven, is daarbij tevens aangegeven welke van die fouten het meest gerangschikt kunnen worden („het meest gerangschikt" is foutief gezegd, dit moet zdjn „het best") onder „foutieve me- dedeelingen". De geachte inzender somt dan 37 fouten op. Wij zullen er één van vermelden: Het terugkeerende draaiende licht. „Volgens Einstein's theorie be schrijft het licht geen rechte lijn, doch terugkeeren en draaien is wel wat sterk uitgedrukt. De woorden „zijn stralenbun dels met, enz." sluiten feitelijk de moge lijkheid uit, dat met licht de lichtbron is bedoeld Ook in dat geval zou het woord „terugkeerende" niet juist zijn. Ver moedelijk geen opzettelijke fout". Vooral die laatste opmerking is kostelijk! Uit Harlingen schrijft men ons: „Met uw prijsvraag heeft u mij een genoeglij ken avondi bezorgd". Over de duinviooltjes merkt dezelfde inzender op: „Een eigen aardige Nieuwediepsche vrouw, die haar man verzoekt begin December duinviool tjes mede te brengen van de wandeling". Origineel is de opmerking: „Er is daar geen- trap, alleen een weg en nog wel een slechte, of men moest dien hobbelig af loopenden weg voor een trap uitschelden". Tragisch en ontroerend is dit bijschrift: „Daar zijn moeder te arm is om een klei nigheid te koopen voor haar kind, hopen de nog op dit eenige". „Met mijh compliment voor den ont werper van deze nonsens teeken ik". Ten slotte volgen hier nog enkele dich terlijke ontboezemingen. Tweeëntwintig fouten zitten In 't verhaal, zou ik ze zien? Ik zoek liever tweeëntwintig blikjes Uit een groote mand sardien. Maar (al past het niet) Op Hoop van Zegen Dan valt St. Nicolaas voor mij niet tegen. Een visscherman. 1 Juttertje is een aardig blad, Ja iedere week weer heeft het wat, Raadseltjes voor groot en klein, 't Wil door een elk gelezen zijn. 't Is bijna drie jaar geleên, Dat hier het Juttertje verscheen. We kunnen het dan ook niet laten, Om eens over U te praten, En u hier geluk te wenschen. 'k Ben de tolk van alle menschen. Dat ge nog jaren moogt verschijnen, Tot vreugd van grooten en van kleinen. In ,,'t Juttertje" van 29 Nov. stond vermeld, Dat u tweeën-twintig fouten had geteld, In het verhaal van „De Wandelaar". 't Begon bij het strand. 'k Nam fluks de pen ter hand, En ziedaar, voorwaar, Ik heb naar Tc meen Er 22 mogen observeeren. Of ze goed zijn hoort elkeen Die abonné is of zich zal o bonneeren Op de „Heldersche Courant", Hier en omgeving gelezen door alle rang en stand. Door Uw zorg aan het Wad te blijven wijden, Wemsoh ik, dat het aantal abonné's zich uit zal breiden, v. Z. Ook dit foutenverhaal hoeft ieder verrast Heeft menigeen niet op een prijsje gevlast? Ook lik meen die fouten te hebban hersteld. ,Ja heb zelfs aan mijn kennissen verteld Dat mocht ik eens een prijsje winnen Ik 't allereerst zal beginnen Te koopen belastingplaatjes van Colijn, Eén voor mijn vrouw en één voor mijn. Want waarom stonden nu onze fietsen op stal? We hadden geen plaatjes, dat was hef geval Redt 't Juttertje ons dus nu uit den nood, Dan is zeker de dank van ons beiden heel groot. LANGS DE STRAAT. „Zie de maan schijnt door die boomen". De stemming was er zoowel in de natuur als in de menigta De Heldersche Oounant had immers aangekondigd, dat tegen 6 uur 's avonds van den 'grooten kinderfeestdag, Sint Ni colaas zijn joyeuse entrée zou maken in onze veste en wel aan de Binnenhaven. Vèr voor dien tijd stonden er reeds hon derden kinderen en ouderen bij Esona klaar omi den Sint te verwelkomen. Juichend stonden de kinderen daar en nu en dan klonk het „Zie de maan schijnt door de boomen". En met alle recht kon den ze dat aloude en altijd levende lied blijven zingen, want aan schitterend heb deren heuvel stond lachend het maantje al dat blijde gedoe gade te slaan. De sterren twinkelden daarbij een voor ons menschenkinderen onhoorbaar ac compagnement; de zilverschichten op het rustige water der Binnenhaven sloegen daarbij getruiscbloos de pauken, een zacht windeke neuriede daarbij zachtkens, het liedje van onvergankelijkheid en eeuwig heid. Mijn dochtertje, dat opgetogen uit school was gekomen met een paar voor haar onschatbare lekkernijtjes, die Sint voor elk kind des nachts in de klasse had ■gedeponeerd, hoorde van de komst van den Sint en moest en zou dien kinder vriend gaan zien en hem bedanken voor de goede gaven. Dies togen we op weg naar de Binnen haven en al van verre kon je het luide ge roezemoes hooren. iDe komst der Esonarboot werd met luid gejubel begroet, doch toen de boot was vastgemeerd en er geen Sint verscheen, yoer er een downstemming door de wach tende kinderschaar. Waarmee zou hij dan komen? Een geest van geheimzinnigheid, aan het feest zoo eigen, waarde er rond. Al meer groeide de menschenmenigte aan. Moeder, met kinderen op den arm, vaders met kinderen op den schouder; jeugd, volwassenheid en ouderdom klifte zich samen in de buurt van Esona en het Heerenlogement. Toen eindelijk de korporaals met de fakkels verschenen, duurde het niet leng of Sint Nicolaas verscheen, met zijn staf minzaam wuiven^, aan de deur van het Heerenlogement; de muziek zette een Sinterklaasvers in en terwijl de Sint zijn staf op de maat der muziek zwaaide, zong de jeugd uit volle borst het lied mee. Het was een fantastisch schouwspel en het moet op de jeugd wel een heerlijken indruk hebben gemaakt. De flabberende flambouwen, die de menigte in een war- relig licht zette; de schetterende muziek, die kletste tegen de huizengevels; het ge- noegelijke gezicht van den goed heilig man, gezeten op zijn schimmel, die geen schimmel was. Groetend en buigend naar alle kanten, waar de kinderhandjes blij wuivend werden opgestoken en een vroo- lijk hoera weerklonk, ging de Sint op zijn paardje achter de muziek voorwaarts, ge volgd door drommen menschen en kinde ren, die als een deinende massa op de to nen der blaasinstrumenten zich voortbe woog. En daar rustig aan den hemel blikte het prachtige maantje met welgevallen naar dat blijde gedoe en fluisterde van vrede onder de menschenkinderen, die immers zou kunnen zijn als de harten der menschen zouden kunnen worden inge steld op: geven. Zie de maan schijnt door de boomen. Correspondentie. Wegens plaatsgebrek moest het stuk van dien heer S. tot het volgend nummer blijven liggen. VERGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Zaterdag Deo. Gymn.- en Sportvereeniging „Sparta". Casino 8 uur. Verg. Postzegelver. .Melder", lokaal van Weelde 2—6 uur. Donderdag 11 Deo. A. G. O.-avond. dr. v. d. Sleen, Casino 8 u. Liefdadigheids Ui tv. Chr. Zang. „Zingt den Heere" en Luth. Gem. Koor „Een vaste Burg", Geref. Kerk, Spoorstr. 8 u. Maandag 22 Dec. Kerkoonpert A G. O. ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. Het mag wel, op zijn zachtst uitge drukt, bedenkelijk genoemd worden, dat een groot dagblad als „Het Volk" het volgende sensatie-bericht opnam dezer dagen: „Naar wij vernemen, staat het thans vast, dat 'de heer van Aalst met Maart als directeur van de Nederlandsche Handel-Maatschappij zal aftreden. Dit be sluit moet genomen zijn na ingrijpen van Commissarissen, wien gebleken zou zijn, dat de verliezen door de bankinstellingen geleden, na de afschrijvingfin in1 vorigfi jaren, niet minder dan 68 millioen zou den bedragen. De finamcieele positie der bank moet mede ongunstig geworden zijn door den bouw der nieuwe bankgebouwen in Den Haag en Amsterdam, waaraan meer dan 16 millioen besteed werd. Het aftreden van den heer van Aalst moet verhaast zijn door eeni conflict met den heer Tetrode van de Nederlandsche Bank, die geweigerd heeft herdisoonto te ge ven. Reeds worden op de Amsterdamsche beurs dagelijks voor belangrijke bedragen aandeelen N. H. M. van de hand gedaan." OBij| informatie Iter bevoegder plaatse is het Alg. Handelsblad gebleken, dat bo venstaand sensatiebericht absoluut on waar is, noch van aftreden van Dr. van Aalst als president, niet directeur, noch een weigering om wissels in herdisoonto te nemen, noch het verliescijfer dat ge noemd wordt, is juist, terwijl wel blijkt, dat een dilettant op bankgehied aan den gang geweest is om door misleidende voorstellingen het beginnend1 herstel in zaken te ondermijnen. Intusschen was men er in geslaagd om den koers der aandeelen tot circa 118 te drukken, doch kwam er Maandag j.L reeds kooplust op dit peil en notéeren de aandeelen heden, Dinsdag wederom 118 ongeveer, wat wel een bewijs is, dat de instelling, al zijn er, zooals overal, verlie zen geleden, er niet zoo voor staat, met haar 80 millioen kapitaal en 40 millioen reserven, als bovenstaande berichten zouden doen gelooven. Eene reuzeninstelling als de Ned. Han del-Maatschappij zal heusch wel maatre gelen nemen en genomen hebben zooda nig, dat zij geleden verliezen te boven komt Bij de Rotterdamsche Bankvereeniging begint men wel krasse maatregelen te ne men. Per Januari zijn circa 160 man per soneel ontslagen, oud en jong, gehuwd en ongehuwd. Het is te hopen, dat deze in stelling bij dit massa-ontslag baat zal vinden in dien zin, dat het bedrijf weer r end eerend wordt waardoor er op den langen duur weer kans is op uitbreiding, doch een knak als de Robaver heeft ge had, is niet spoedig te boven, te komen. De effectenbeurs blijft hetzelfde beeld toonen van kalmte en lusteloosheid, zon der dat de stemming flauw is te noemen. Speciaal waren Tabakswaarden gefavori seerd op gunstige berichten van de Deli- Batavia-Maatschappifc die een' groote par tij heeft voorverkocht voor 4.10 per pond, welk bedrag een zeer ruime winst laat De aandeelen stegen Dinsdag zelfs tot 871 terwijl dfi Deli-Mjj. op 880 kwam en Senebah op 390 Verder is er al zeer weinig van de beurs te heggen. Slechts Amerikwaansche fondsen komen langzaam meer in de gunst en dat is lo gisch, omdat daarin meer beweging, is dan in locale waarden. De stemming is voor sporen nog steeds aan den vasten kant en krijgen de aandeelen afwisselend een beurt De wisselmarkt in Parijs en Brussel is sedert Zaterdag j.L weer een toonbeeld van' speculatiewoede en wel a la hausse onder leiding van een steunactie, die van Fransche zijde schijnt uit te gaan. Op en afgaande konden de koersen weer aantrekken tot resp. 13.60 en 12.48, terwijl de belangstelling die der laatste weken belangrijk overtrof. MARINEBERICHTEN. Leger des Heils. Evenals alle vorige jaren stelt deafd. „Helder" van het Leger des Heils zich voor met de a.s. Kerstdagen een feestgave uit te reiken aan een 80 90 arme gezinnen (van alle gezindten) in de gemeente Helder. Het vorig jaar waren zij' in de gelegenheid aan 85 gezinnen een kerstpak, bestaande uit levensmiddelen^ te schenken tot een bedrag van ongeveer 4 ieder. De aanvragen rijn dit jaar minstens even talrijk dan voorheen, en daarom willen zij de eerstvolgende dagen bij u komen, om uw vriendelijke bijdragen voor dat doel in ontvangst te nemen, terwijl op 18, 19 en 20 December de bekende kerstpotten voor dat zelfde doel geplaatst zullen worden. Geeft s.v.p. wat u te missen hebt en helpt hen menige kerstvreugde te brengen in een zoo groot mogelijk aantal arme gezinnen in -onze stad1. Ieder belangstellende stellen ze in de ge legenheid' om in den middag van den 24en December de artikelen, die' 's avonds op dien dag uitgereikt zullen worden, te 'bezichtigen. Helpt hen, die voorraad zoo groot mogelijk te dioen zijn. Morgen, Zondag, zullen de verschillende samenkomsten ln het Leger dés Heils geleid worden door Ensign P. W. Oohen, De Ensign neemt in den arbeid van het Leger de9 Heils ln Nederland een zeer voor name plaats in, n.L die van Hoofdredacteur van het weekblad van het Leger „De Strijd kreet". Hij is een der meest bekwame offi cieren van het Leger en een uitstekend) spreker. 's Morgens om 10 uur wordt een bijzon dere heillgingsdionst gehouden en 's avonds half acht' een groote verlossings-samenkomst. 's Namiddags half 4 een openluchtmeeting aan het Koningsplein, bij ongunstig weer echter in de zaal Spoorgracht 88. Muziekkorps en Zangkoor verieenen als altijd hunne medewerking ln alle samen komsten. 's Avonds, ln verband met bijzon dere onkosten, 10 cent toegang, anders alle samenkomsten toegang vrij. STOOMV AARTBERIOHTEN. Burgerlijke Stand van Helder VISSCHERLIBERICHTEN. SPORT. Uit het Polltie-rapport. Een bewoner van de Steengraoht deed aangifte door een bewoner van de le Vroon- straat te zijn mishandeld. Een bewoner van de Koningstraat deed aangifte, dat Donderdagavond een korporaal der Marine zich voor zjjn winkel aan open bare schennis dfir eerbaarheid had schuldig gemaakt. Toen aangever den mnn achterna ging, sloeg deze op de vlucht en wist ln de duisternis .te ontkomen. v— Gisteravond omstreeks 8 uur werd' door een marineschepeling in een café aan den Kanaalweg een 17-jarig meisje binnenge bracht, dat door hem in de Hoogstraat Lig- gendi was aangetroffen, vermoedelijk door ongesteldheid'. Het bleek echter, dat het meisje in kenneljjkerr staat van dronken schap verkeerde, waarop zij door de politie werd' verwijderd en aan het bureau ter ont nuchtering in bewaring werd gesteld 1Èon bewoner van de Middenstraat deed aangifte, dat een jongen ópzettelijk een ruit van zijn winkel heeft vernield. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen: verricht m den inopgen van 6 Deoem/ber. Medegedeeld door hot Kon. Nederlanidadh Hoogste stand 774.6 te Coruna. laagste stand 73L6 te AkureyrL Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Euid- westelijke tot westelijke, later afnemende en krimpende wind, tijdelijk opklarend later weer toenemende bewolking, aan vankelijk enkele regenbuien eni iets kouder. Deze petten zijn van prima laken en worden desgewenscht naar het hoofd gevormd. HELDER. Robinson. Hr. Me. politiek mi teer Triton ie g-ieterou al hier (binnongekoimen van het politietoezicht op de vlsecherij. 22 Das.eerg.-kok H. Wassenaar van Hoerne- kerek naar Wachtschip Willemsoord; P. G. van Baaren van id. naar O.zeod.kazerne; ld. W. H. Schmidt van O.zeedJeaz. naar Heemas- kerek. 16 Dec.: eerg.-tlinm. 'J. Schreuder van' Gel derland; naar Wachtschip Willemeoordi; id. P. A. Hillerström van Wachtschip Willemsoord naar die Kooij; ld. W. F. J. Laarhoven van de ,Kooij naar Heeanskerck; id. J. van, der Oord van Heemsikerck naar Wachtschip Willems oord; id. P. Medendorp van Wachtschip Wil lemsoord naar van Speijk; idem B. G. Geurd.es van v. Spdyk naar Gelderland. 4 Bij Kon. besluit van 38 Nov. *24 No. 76 zijn met ingang van den datum van dit toesluit be noemd tot buitengewoon adelborst bij do Kon. Marino Reserve de hoeren F. J. Kraai, N. L. Verdonk, G. A Hueting, H. F. G. Lamgenhoff en A. van Alphen. Zij zijn mot. ingang van don 5en Doe. 'geplaatst aan boord Wachtschip to Willemsoord. 80 Nov, per ss. Kaïwi uit O.-I. in Nederland, teruggekeerd de monteur-maj. G. Bakker. Bij beech. van den min. van Marine wordt adelb. Ie kl. mar.-res. F. Ekamp 16 Dec. gopl. bij de Ondfirzeedienstkaa. te Willemsoord. INGEZONDEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Saleier, arr. 6 Dec. te Gibraltar. Celebee, arr. 6 Dec. te Haanbung. Grotius, pass. 2 Dec. Gibraltar. Jiohan de Witt, vertr. 4 Dec. v. Colombo. Kangean, pass. 4 Dec. Perim. Mapia, vertr. 8 Dec. v. Gal vee ton. Moena, pass. 4 Dec. Scllly. Prins der Nederlanden, pass. 4 Dec. Perim. RoudO, arr. 4 Dec. te Batavia. Bengkalia, vertr. 30 Noiv. v. Oosthaven (Suiu.) Bateo, vertr. 8 Doe. v. Marseille. Boeten, vertr. 4 Dec. v. Neufahrwaaeer. Koningin der Nederlanden, vertr. 3 Dec. v. Genua. Prinses Jullana, vertr. 8 Dec. v. Batavia. Sumatra, pas®. 8 Dec. Gibraltar. Kon. Ned. Stb. Mij. Erato, vertr. 6 Dec. v. A'dam. Iris, arr. 6 Dec. te Amsterdam. Calypso, vertr. 2 Dec. v. Cadix. Deucalion, arr. 4 Dec. te Fiume. Dido, pa&a -4 Dec. Holtenau. Hector, vertr. 4 Dec. v. Lissabon. Irene, arr. 5 Dec. te R'dam. Neiro, arr. 4 Dec. te Stettin. Orpheue, vertr. 4 Dec. v. Kopenhagen. Pluto, vertr. 2 Dec. v. Yalencia. Rhea, arr. 2 Dec. te Valeneia. Veeta, ,vertr. 3 Dec. v. Malaga. Irene, vertr. 4 Dec. v. A'dam. Ore&tes, vertr. 4 Dec. v. R'dam. Adonis, vertr. 2 Dec. v. Malaga. Berenice, vertr. 2 Dec. v. Santander. Euterpe, arr. 8 Dec. te Oporto. Hercules, vertr. 3 Dec. v. Constanza. Neptunus, pass. 3 Dec. Dungeness. Pollux, pass. 3 Dec. Dungene6s. Stella, pass. 2 Dec. Holtenau. Strabo, arr. 3 Dec. te Danzig. Tellus, arr. 3 Dec. te Hamburg. Ulyssea, vertr. 3 Dec. v. Oonstantinopel. Zeus, vertr. 3 Dec. v. Patras. Kon. West-Indische Maildienst. Crynseen, vertr. 5 Dec. v. A'dam. Prins Frederik Hendrik, arr. 1 Dec. te Para- maribo. Amersfoort, vertr. 2 Dec. v. Talcahuano. Delft, arr. 6 Dec. te Antwerpen. Venezuela, vertr. 3 Dec. v. Barbados. Kon. Hollandsche Lloyd. Gelria, vertr. 4 Dec. v. Pemamtouco. Zeeland ia, vertr. 4 Dec. v. Vigo. Zaanland, pass. 4 Dec. Ouessant. Maasland, vertr. 3 Dec. v. Santos. Orania, vertr. 3 Dec. v. Rio Janeiro. HollandAfrika Lijn. Jagersfontein, pass. 5 Dec. Gibraltar. Nijkerk, arr. 4 Dec. te A'dam. Rietfontein, vertr. 4 Dec. v. Kaapstad. Toba, arr. 2 Dec. te Kaapstad. Halcyon Lijn. Stad Haarlem, vertr, 2 Dec. v. Oonstantinopel Stad Dordrecht, vertr. 8 Dec. v. Val para iso. Emmapark, pass. 3 Dec. Sagree. Stad Arnhem, arr. 29 April te Rosario. HollandAmerika Lijn. AJimkeric, arr. 5 Dec. te R'dam. Braedïjik, arr. 4 Dec. te Norfolk. Burgerdijk, pass. 4 Dec. Lizard. Deli» arr. 6 Dec. te R'daxn. Noorderdijk, vertr. 4 Dec v. Newport News. Veendam, pass. 4 Dec. Sable Island. Idlseldljik, arr. 6 Dec. te R'dam. Blijdendijk, pass. 4 Dec. Lizard. Gaasterdijk, arr. 4 Doe. te R'dam. Loohmonar, arr. 4 Dec. te Londen. Gaasterdijk, pass. 3 Dec. Scilly. Maasdam, pass. 8 Dec. St. Midhaels. HollandAustralië Lijn. Alimkerk, vertr. 8 Dec v. Hamburg. Arendskerk, arr. 4 Dec. te Sydney. Deli, vertr. 8 Dec. v. Hamburg. Holland—Britsch-Indië Lijn. Bovenkerk, arr, 6 Dec. te Oalcntta. Koudekerk, vertr. 6 Dec. v. R'dam. Hoogkerk, vertr. 8 Dec. v. Madras. Meerkerk, vertr. 4 Dec. v. Colombo. Holland—O.-Azië Lijn. Sdhiedijk, vertr. 2 Dec. v. Singapore. Oldekerk, pass. 6 Dec. Gibraltar. HollandWest-Afrika Lijn. Djocja, arr. 4 Dec. te IJniulden. IJsalstroom, vertr. 8 Dec. v. Freetown. Rotterdamsche Lloyd. Dell, arr. 6 Dec. te R'dam). Menado, vertr. 6 Deo. v. Port Saldi Merauke, arr. 4 Dec. te R'dam. Saanarindia, arr. 4 Dec. te Brennen. Tamlbora, vertr. 4 Dec. v. Colombo. Djember, pass. 8 Deo. Perim. Ga roet, vertr. 8 Dec. v. Batavia* Kedoo, arr. 3 Dec. te Belawan. Palembang, vertr. 2 Dec. v. Padang. Saanarinda, vertr. 8 Dec. v. Hamburg. Toeari, arr. 4 Deo. te R'daim. Goentoer, vertr. 8 Dec. v. Belawan. Gorontalo, pass. 4 Dec. Burllng (Port.) Jacatra, pass. 4 Deo. Finlsterre. Medan, arr. 4 Dec. te Hamburg. Palembang, arr. 4 Dec. te Batavia. Slaanat, pass. 4 Deo. Perim. Tatoauan:, pass. 4 Dos. Einisterne.' RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alcyone, vertr. 4 Deo. v. Montevideo. Algorab, vertr. 4 Dec. v. Hamburg. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Deucalion, vertr. 4 Deo. v. Batavia, Eurymachue, pass. 6 Dec. Perim Hector, vertr. 8 Dec. v. Telngtao. Phemlus, arr. 8 Dec. te Shanghai, Melanjpus, arr. 2 Dec. te LiverpooL Tantalus, arr. 8 Dec. te Port Sald. JavaChina—Japan Lijn. TJikarang, arr. 8 Dec. te Batavia. Java—Bengalen Lijn. Oalcntta, arr. 4 Dec. op Java. Oeylon, vertr. 4 Dec v. Java. Bondowoeo, vertr. 4 Dec. v. Calcutta. JavaNew-York Lijn. Madioem, arr. 8 Dec. te New-York. Vechtdijk, vertr. 2 Deo.-v. Sabong. van 4 en 6 Deo. 1904. BEVALLEN: D. Darphorn-Bruin, d.; 0. J. 8turk-v. Wolforen, z. GEHUWD: L. Brouwer en S. M. Waltetr; H. J. Dupuy en O. Gorter; J. v. Biljouw on A m' W. v. Lln. 4 Doe. 1924. Aangebracht door garnalonvlsschors: 1700 kg. gekookte garnalen per kg. 0.060.10. 6 Dec. 1924 Aangebracht door 16 borders: 800 tongen per stuk 0.40—0.60; 200 kleine tongen per stuk 0.16; 1 tarbot 4.50; 16 kisten zetschol per ki&t 1816; 86 kisten kleine schol per kist 6—8; 16 kisten schar per kist 4—4.50. 6 Dec. 1924. V.m. 8 uur niets binnen. Gymnastiek- en Sportvereeniging „Sparta". Donderdagavond gaf bovengenoemde tver- eenlging ln „Casino" een uitvoering, waaraan hoofdzakeJlljk door de jongere leden werd medegewerkt, n.1. de Meisjes- en Jtongenaaf- deelingen A en B. Het was goed te merken aan het Jonge goedje, dat ze een belangrijk aandeel in de zaak ihadden. Het was voor oudCre en leider» een moeilijk werk hen in be dwang te houden, zoo vol vuur waren ze. Na de opening een aardig dansspelletje van de jongste meiskes. Schuchter do een, lachend' de ander keken ze de zaal in. En toen dat groote gekleurde licht van achter de schennen op hen gericht weid', keken ze toch wol vroeand opl Achtereenvolgen» kregen we Hal teloefeningen (Jongens A), Vrije oefeningen (Meisjes B en Jongen» B),' Brugoefeningen (Meisjes A) en Bokspringen (Jongens A). Vooral het laatste nummer gaf het publiek menig grappig oogen- blik, maar dapper sprongen ze er op loe. Wij hebben alle waardeering voor hot ge duld en de toewijding van den' leider, do heer G. J. Dunk, die dan ook voor de pauze gehul digd werd met een fraaie bloemenmand. Voordat de komische voordracht „De fijne familie" de aanwezigen zou amuseoren, doejde de voorzitter een en ander mede over de finan- cieele positie van de vereeniging en de mo- I gelijkheid van een nieuw terrein (zie elders I in dit blad') Na de pauze voerden Meisjes B oefeningen uit aan de horizontale ladder. Een aardige i -rtand kwam er tot slot. Weer kwam de heer Kemp de aandacht vragen, nu voor een ver rassing. Hij las een brief voor vanSt. Ni colaas, die mededeelde aan het einde van den avond Sparta met oen bezoek te zullen ver- noren. Een luid gejuich volgde op deze mede- deeling. Het nummer Baklijnspringcn was aardig werk voor Joegen» R. Ze deden het dan ook met animo. Intusschen begon het „Caeino"- orkeetals altijd bij de pinken St. Nicolaas- versjee te spelen, welke uit volle borst weiden meegezongen. 'Heel mooi was no. 11, aangekondigd als plastische gymnastiek „t Angelus", door de Dames-afdeel ing. Er werd spontaan geapplau- diseerd en terecht. Echter achten wij de beti teling: plastische gymnastiek niet geheel juist. Immers waren de bewegingen niet de hoofd taak. Men kon eerder van levende beelden met wisselenden stand spreken. Niettemin was het heel mooi. Hoewel voor de pauze de afwerking heel vlot geschiedde, was het intusschen bijna half 12 geworden, zoodat de voorzitter zich ge noodzaakt zag d» zangnummers dloor mevr. Dunk en den heer Brielsman te doen vervallen. Met de Rietoefendngen van de damesafdee- Wng had de leider opnieuw succes en het was een goede gedachte dit nummer weer eens ln eere te heretellen. De uitvoering geschiedde vlot en gelijk. Minder goed deden de hoeren het, die Vrije oefeningen gaven. Hier werden nogal eens fouten gemaakt. Nadat „de twee leuke voetballers" het puibliek hun weder waardigheden hadden verteld, kwam St. Nico laas de zaal ibinnen om daar de ronde te ma ken, toegejuicht en toegezongen door de jeugd. Later verscheen de 8int op 't tooneel oen taai taai uit te dealen aan de adsplranten, die na tuurlijk erg in hun schik waren met die ver rassing. Het gebruikelijke bal besloot deni avond. Zaterdag as. geeft Sparta een tweeden avond.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 8