T Praat niet over bezuiniging, HermanNypels Bezoekt nu onze magazijnen. extra voordeelige koop gelegenheid, WINTERJASSEN, JEKKERS, ULSTERS en Overhemden, Hoeden, Dames-Sjaals, Ondergoederen, wollen Vesten, Hand schoenen, Petten, Slobkousen, linnen Boorden, alles voor «itverkoopsprijzen. J. HEI JLOO,v/h. FILBRI, BRILLEN- in PIHCE-NEZ-REPARATIËN. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 16 DECEMBER 1924. Hr. Ma „Tromp". Blijkens 'bij het departement van! marine ontvangen telegram Is Hr. Ma pantser- schip „Tromp", onder bevel van kapitein ter zee O. AronStein, op pjjn oefeningsreis naar de Middellandsche Zee Zaterdag van Gibraltar vertrokken. Hr. Ma „Tromp" bevond zich 15 Deo. 8 uur vjn» dwars van Minorca. De brigadiers van politie D. A. vèn der Wedden en A. van Hiel zdHen aan het einde dezer maand den dienst bij de politie alhier met pensioen verlaten. Te 's-Gravenhage slaagde voor het maohinlstenexamen, diploma O, de heeren D. O. Folmer en J. Bos, alhier. Geïllustreerd Zondagsblad. In het nummer van heden is ingelegd een prospectus van het Geïllustreerd Zondagsblad, hetwelk wij als premie aan onze lezers verstrekken voor den uiterst lagen prijs van 50-ets. per 3 maanden. Men ontvangt elke week. een rijk geïl lustreerd blad vol afwisseling (16 blad zijden), met tal van verhalen, anecdotes, raadsels, enz. Wie zich thans reeds op geeft voor een abonnement, dat 1 Januari ingaat en minstens 8 maanden duurt, ontvangt de tot 1 Januari verschijnende nummers gratis en bovendien kan inen uit een twêetal premie-romans kiezen, die als overdrukken voor nieuwe abonné's beschikbaar zijn gesteld. Onze loopers zullen in den loop dezer week antwoord komen halen op de circu laire, waar men duidelijk naam en adres gelieve in te vullen indien men een abonnement wenscht. Ned. Vereeniging v. Hulsvrouwen. Vrijdag, 19 December, zal Ir. B. W. A Bijvoet, 's avonds 8 uur in Musis Sacrunr een lezing houden over de Electriciteit in de Huishouding. Het ligt in de be doeling de verschillende toepassingen van de electriciteit in de huishouding als licht, verwarming enz. te verklaren aan de hand wan demonstraties. Daar dit onderwerp zoowel voor dames als heeren actueel is, hoopt het bestuur dat oen groot gemengd publiek deze zeker zeer interessante lezing zal bijwonen. Dubbelmannenkwartet „Inter Nos" Dir. A. J. Leewens, Wegens verhindering van het Instrumen taal Solistenquartet (Leden van het Concert gebouw-orkest te Amsterdam), is de jaarljjk- sche uitvoering yan bovengenoemd kwartet, welke op 19 Dec. 1924 was vastgesteld1, uit gesteld tot Vrijdag 23 Januari 1925. „Inter Nos" meende de medewerking van dit uitmuntend ensemble niet te mogen missen. Heyermans-herdenking. Door den heer A. G. A. Verstegen, wet houder dezer gemeente, was, in overleg mei den heer P. Kleinveld te Amsterdam, pen ningmeester - van het Heij-erman-sfonds, en mede namens het bestuur der afd. Helder van de S.B.A.P., een vergadering uitge schreven ten einde te komen tot oprichting van een Heijermans-comité te dezer stede, welk comité tot taak zal hebben een Heijer mans-avond te organiseeren en de baten daarvan af te dragen aan het fonds, hetwelk voor de nabestaanden van dezen grooten schrijver is opgericht. Deze vergadering, die gisterenavond in een der zalen van het café „Central" ge houden werd., werd' bijgewoond door de na volgende heeren: A. G. A. Verstegen (S.D. A.P.), Smith (Bond M. M. Personeel), dr. Ketner, Wolthuis (leeraar Nederl. H.B.S.), Teune, Notaris Engelmann, De Nijs (C.A.M. B.O.X A. Vos (Ver. v. Marine-OffD. de Zee (Held. Bestuurderbond), Schellinger (Tooneelvereeniging „Tavenu"), Brouwer (Held1.Courant), later ook door de heeren Jb. ter Hall (Sted. Muziekkorps) en Leistl- kow (Stafmiuziekkorps Kon. Marine). Nadat de Voorzitter, de heer Verstegen, het doel als boven omschreven had uiteen- gezet (uitdrukkelijk was door de familie van den overleden schrijver verzocht geene straatcollectes te houden) kwamen de plan' nen betreffende een te organiseeren Heijer' mans-avond in bespreking. Zoo mogelijk zul len, evenals dat te Amsterdam geschiedde, fragmenten uit zijn werken worden opge voerd, waarbij musici van de Marine hunne medewerking zullen verleenen.. De bedoeling is zoo weinig mogelijk onkosten te maken; de toegangsprijs zal worden gesteld op 1. Aan den beer Wolthuis, leeraar Nederland- sche taal >en letterkunde aan de H. B. S. zal gevraagd worden een inleiding omtrent den schrijver en zijn beteekenis voor de Neder- landsche letteren te houden. De bedoelde avond' zal worden gehouden in de tweede helft der maand Januari, er werden ter vergadering verschillende dra matische artisten genoemd, aan wie mede werking zal worden gevraagd, o.a. Mevr. Holtrop—van Gelder, of de heeren Arbous, Jan Musch, Van Praag, Mevr. De Boer— van Rijk, Sternheim. Hieromtrent zullen nadere mededeelingen volgen. Den Burgemeester van Helder, alsmede den Vice-Admiraal, Stellingcommandant al hier, zal worden verzocht in het eere-comité zitting te willen nemen. Tenslotte verklaarden alle ter vergadering aanwezige heeren zitting te willen nemen in het comité. Van verschillende andere genoo- digden warén sympathiebetuigingen inge komen, daar zij tot hun leedwezen verhin derd waren ter vergadering aanwezig te zijn. IJsclub „Het Noorden". De IJsclub „Het Noorden" alhier is toe gelaten als lid van%den Kon. Nederl. Schaat- senrijdersbondi Boefje op het tooneeL Het beste bewijs van de groote populari teit, waarin zich Brusse's werk mag verheu gen,, werd gisterenavond geleverd in „Ca sino". Wat itoch nog toe geen enkel tooneel- gezelschap hier de laatste maanden gelukte, gelukte het Vereenigd Rotterdamsch Hof- stad-Tooneel met Bruise's voor het tooneel bewerkte „Boefje": geen volle zaal, maar toch een uitstekend bezette voorstelling te krijgen. Of het tooneel-Boefje dat verdient? On getwijfeld. Het is een echt populair stuk, dat het groote publiek door tal van pakkende scènes boeit en vasthoudt, en het is te meer aantrekkelijk, daar we allemaal weten hoe een brave jongen Boefje aan het eind wordt. De tooneelbewerker '(was het de schrijver zelf?) laschte enkele onmisbare scènes in, we zien in het derde bedrijf bijvoorbeeld het arme jochie in de cel in de bittere ellende der eenzaamheid'. In het vierde in optima forma de rechtzitting. Aardig zijn de beide eerste bedrijven, vol leven en actie, eindi gend met het beentje-lichten van den agent. Het publiek schaterde. De creatie van het jonge held'je door Mevr. Annie van Ees was schitterend. Voortref felijk beeldde ziji dit zielige, nochtans zoo aantrekkelijk Boefjes-figuurtje uit, en het verrukte publiek bracht haar warm, lang aangehouden applaus daarvoor en, aan het eind, een prachtig bloemstuk. Van de vele andere medespelenden noemen wij Boefje's moeder (Wilh. SchwabWeiman), die uitste kend een volksvrouw uitbeeldde, Ans v. d. Naaten (de „Floddermadam"), die vooral tij dens de rechtzitting een „belangrijke" rol ais getuige vervult, terwijl van de heeren Piet Bron als vader, Oor van der Lugt Mel- sert als de patroon van Pro Juventute, Her man Schwab als president der rechtbank optraden. Het was een mooie voorstelling, die het publiek een genoeglijken avond) bezorgde. Ver. „De Heldersche Padvinders". De animo voor de algemeene vergaderin gen van ouders van padvinders en andere leden, is nooit bizonder groot te noemen. Zoo waren er gisteravond, buiten het be stuur, dat ook niet geheel voltallig was, een 8-tal- leden opgekomen. Zeer zeker heeft de opvoering van „Boefje" in „Casino" ook geen goed' aan de qpkomst heeft gedaan. Dr. Minkema, die de vergadering als voorzitter opende, begon met zichzelf te in troduceer-en. Spr.-zeide reeds «"enige jaren in het bestuur gezeten te hebben, doch tot nog toe niet in de gelegenheid te zijn ge weest, actief aan de beweging deel te nemen. De secretaris-penningmeester Ir. Slinger voet Ramondt las hierna de notulen voor van- de in Maart gehouden algemeene vergade ring, die zonder op- of aanmerkingen worden goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden van het- be stuurslid', den heer Van Dok, en wegens het vertrek, van den heer Franssen en het be danken van den heer Maas, noesten een drietal nieuwe bestuursleden gekozen wor den. De heer Van Dok stelde zich herkies baar, terwijl het bestuur de heeren H. H. Tuinstra en Klop als candidaten voorstelde. Na gehouden stemming bekwam de heer Van Dok 11 stemmen, de heer Tuinstra 11, de heer Klop 7 en de heer Bakker 4. De heer Van Dok, ter vergadering aanwezig, nam zijn herbenoeming aan, de heeren Tuinstra en Klop zullen door het bestuur aangezocht worden. In die Commissie tot het nazien van de rekening en verantwoording over 1924, wer den benoemd de heeren de heeren J. W. Basie, W. Brouwer en A. Pauwels. De begrooting voor 1925 werd hierna in bespreking gebracht. Door den voorzitter en den secretaris-penningmeester werden en kele posten toegelicht. De begrooting sloot met een saldo van 350. De heer Slingervoet Ramondt zei, de toe komst wel wat donker in te zien. Verleden jaar was het geraamd tekort ƒ200 en nu dit jaar 350. Dr. Minkema vindt den post -gymn. en verbandcursus f 125 op een budget van ƒ720 wei wat al te hoog. Gymn. is voor de Ver. geen vereischte. Hoewel spr. het ten zeerste apprecieert, dat de padvinders gymnastiekles ontvangen, vindt bij het wat erg kostbaar. Verbandless-en zijn noodzakelijk. De heer Slingervoet Ramondt zou gaarne zien, dat de 10 jongens die er gebruik van maken, 0.10 per les betaalden. Aan de ouders zal een schrijven in dezen geest gezonden worden. De heer Basie meende geld te kunnen slaan uit zaalverhuring. Hij wilde door mid del van een- en and-er de aandacht vestigen op de beschikbare ruimte. -Ook dit zou door het bestuur worden overwogen. Punt 5 van de"agenda, bespreking propa- gand'a-avond lokte nogal wat discussies uit, Tot een definitief plan is men echter niet gekomen. De heer Slingervoet Ramondt had een voorloopig plan opgemaakt, waarin o. a. voor- twatm, het opvoefen van een propagandis tisch tooneelstukje, het vertoonen van wat antaarnpiaatjes, waarbij een spreker, en niet te vergeten, een verloting. De avond zal gehouden worden in „Musis Sacrum" en de voorloopige datum is Zater dag 24 Januari 1925. De heer Slingervoet Ramondt deed hierop eenige mededeelingen over de Jamboree in Kopenhagen. Spr. wees op den vriendsohappelijken geest, die er drie weken lang geheerscht leeft. Door 5000 jongens werd er aan' de Jamboree deelgenomen en meer dan 30 lan denwaren er vertegenwoordigd*. De Denen hadden de zaak schitterend ge organiseerd. En zoo zijn deze drie weken niet alleen leerzaam geweest voor het kampleven en hebben zij een geest van verbroedering gebracht, maar zijn ze geweest een uiting van- internationalisme, die niet weg te cijfe ren ic. Ingezonden Mededeeling. als ge verzuimt gebruik te maken van de welke de Winter-Opruimlng bij U biedt. Bij de rondvraag maakte de heer Basie de opmerking, dat de troep kleiner was gewor den en vroeg naar de oorzaak hiervan De heer Slingervoet Ramondt antwoordde hierop, dat er enkele jongens de stad uitge gaan waren, dat er een paar bedankt hadden en er eenigen weggewerkt waren. Spr. gelooft echter, dat de animo onder de jongens niet verzwakt was geworden, maar dat er gebrek aan leiding is. Dr. Minkema wijst er in verband' hiermee op, dat de eischen, die de jongens stellen, hooger geworden zijn en dat het bestuur zal trachten ook hieraan tegemoet te komen. Dr. Minkema sluit hierna d:e vergadering met een woord' van dank aan de aanwezigen en inzonderheid aan den secr.-penningmees- ter, die in waarheid de ziel van de Vereeni ging kan genoemd worden. De eerlijke vinder. Het gebeurde Zondagavond in de Scala- Bioscoop, dat de exploitant het podium be klom en mededeelde, dat eenigen tijd tevo ren een dame in het gedrang voor de kassa van de Witte Bioscoop haar portemonnaie met vrjji groote geldswaarde had' verloren en dat deze vermoedelijk door een heer was op geraapt, die zich vervolgens naar „Scala" zou hebben begeven. Alzoo zocht Diogones naar den bewusten mensch. En hij vondi Een heer in de zaal meldde zich aan en de eerlijke vinder kreeg een- hartelijk applaus. De dame -natuurlijk in de wolkenzal wel niet vergeten hebben haar dankbaarheid tegenover hem te uiten.* Mail voor Hr. Ms. „Tromp". naar Marseillelaatste buslichting 16 en 17 Deo. hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. naar Villefranchelaatste buslichting 19 December hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. 21 hoofdkantoor 6.— m. stadsbussen so/is lichting 4. 22,23,24 hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen' lichting 3. naar Palmalaatste buslichting 26 December hoofdkantoor 6.m.' stadsbussen sVrs lichting 4. 28 hoofdkantoor 6.m. stadsbussen37 ln lichting 4. 29 en 30 hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3, 31 hoofdkantoor 3.30 a. stadsbussen lichting 2. naar Malaga: laatste buslichting: 8 en 9 Januari hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. 11 hoofdkantoor 6.m. stadsbussen l0/19 lichting4 12,13,14 hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. naar Tunislaatste buslichting 20,22 Januari hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 8. 25 hoofdkantoor 6.m. stadsbussen 24/i lichting 4. naar Port Mahonlaatste buslichting 28, 29, 30 Jan. hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. 1 Februari hoofdkantoor 6.— m. stadsbussen lichting 4. laatste buslichting: naar Genua: 11,12,13 en 14 Febr. 16 Februari hoofdkantoor 5.30 m. stadsbussen daags te voren lichting 4. hoofdkantoor 5 30 m. stadsbussen lichting 3.30 m. laatste buslichting: naar Barcelona 17,18,19 en 20 Febr. hoofdkantoor 6.30 a. stadsbussen lichting 3. 22 Februari hoofdkantoor 6.m. stadsbussen 'Vi lichting 4. Gevonden Voorwerpen. Ingezonden Mededeeling. GEMEENTERAAD. Verschenen is een vervolgaigenida voor die Raadsvergadering van den 16 Decem ber 1924, vermeldende de volgende onder werpen: Ingekomen stukken. Bericht van den Minister van Onder wijs, Kunsteni en Wetenschappen betref fende opheffing der Rijksnormaallessen te Helder. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen.) Voorstel van den heer B. Zondervan tot wijziging der verordening op de hef fing van de opcenten op de 'hoofdsom der personeele belasting. Verzoek van de Vereeniging voor Volksonderwijs afdeellng Helder om te Julianadorp niet over te -gaan tot het com bineeren van klassen" teneinde daardoor een plaats als onderwijzer uit te winnen. Verzoek van de Sohildierspatroonsver- eeniging afd. Helder om verschillende verfwerken thans uit te voeren en deze voortaan aan te besteden of op te dragen aan de plaatselijke schilderspatroons. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken in hunne handen om praeadvies te stellen.) Zeevaartschool. Dit punt van de agenda af te voeren. Onderwijs. Voorstel tot opheffing van school no. 14 aan de Hoofdgracht. Interpellatie. Verzoek van den heer J. Geurts om te mogen interpelleeren over de uitvoering van verfwerken aan de Gasfabriek, als mede een vraag en voorstel over hetzelfde onderwerp. (Burgemeester en Wethouders stellen voor de interpellatie toe te staan.) Benoeming. Voorstel tot benoeming van een plaats vervangend lid van het Scheidsgerecht voor de werklieden en dat voor de ambte naren in de vacatyre Ir. A. L. Bijl. Aanbevolen wordt daarvoor de heer Ir. B. W. A. Bijvoet. Besloten zitting, Hinderwet-Vereeniglng. Burgemeester en Wethouders stellen den Raadl voor toe te treden als lid van de 7 October j.1. opgerichte „Hinderwetvereeni- ging", -een vereeniging, die zal- werkzaam zijn op het gebied van het gemeenschappe lijk belang, met uitschakeling van materieele, cultureel-e of andere belangen van toevallig aangewezen gedelegeerde personen-, en die zich zal -wijden aan de Hinderwet en 'ha-re uitvoering. Deze Vereeniging zal de met de Hinderwet opgedane -ervaring-en verzamelen en ter beschikking stellen-, zoodat hiervan gebruik kan worden gemaakt bij- het opna men van voorwaarden in Hinderwetvergun ningen. O. a. zal een centraal inMohtingen- en adviesbureau worden gesticht, waarvan de leden gebruik kunnen- maken, Voor een gemeente van de grootte van Helder zal het lidmaatschap bedragen ƒ10.per jaar. Huurover dracht Krachtens raadsbesluit van 17 Juli 1923 werd per contract d.d'. 20 Augustus 1923 aan S. van Amesfoort Jzn., alhier, verhuurd een gedeelte tuingrond achter de Kerkgracht, uitkomende aan den Singel, groot pi. m. 1 Are, voor de som van 80.per jaar, voor den -tijd van 1 Juli 1923 tot en met 30 Juni 1933. Bij raadsbesluit van 18 Februari 1924 werd' de aan Van Amesfoort verhuurde op pervlakte, met diens- goedvinden, verminderd' met pi', m. 12 M', welk laatste gedeelte werd verhuurd' aan G.(errit) de Beurs- Gzn., al hier, voor 4.— per jaar, terwijl de huur termijn voor Van Amesfoort en De Beurs werd gewijzigd' lin dien zin, dat hij thans zou gelden vanaf 1 Januari 1924 -tot en met 80 Juni 1933. Nu het huis Singel No. 2, ten behoeve waarvan het tuintje werd gehuurd, in eigen dom is overgegaan op G.(ijsbertl de Beurs Gzn., verzoek-t deze -laatste de huur van den tegen,woordiger huurder (Gerrit de Beurs Gzn.) te mogen overnemen, bij welk verzoek laatstgenoemde eene bereidverklaring tot huurafsta-nd voegt. In de gegeven omstandigheden achten B. en W. tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaren aanwezig. Sluiting tapperijen. De -politie en de tappers alhier ondervin den meermalen moeilijkheden bij' de sluiting der tapperijen op het vastgestelde sluitings uur. De bezoekers, die zich op het sluitingsuur nog in een tapperij bevinden, hebben In den regel geen haast om deze lokaliteit te ver laten', aangezien- niet zij', doch de tappers, In- gevolg het bepaalde hij artikel 88 der Alge meene Politieverordening #voor deze ge meente, strafbaar zijn, wanneer er na het sluitingsuur nog bezoeker» in de inrichting worden aangetroffen. Het zal wei' geen m- Opticien - Hoofdgracht 73. SPECIAAL voor alle soorten der betoog behoeven, dat een dergelijke om standigheid èn de politie èn de tappers dik wijls noopt om desnoods met geweld de be zoekers te dwingen do lokaliteit te verlaten. Toeslagregeling ambtenaren ziekenhuis. Door den heer Zondervan zijk in de vergadering van den Raad van den 18 November j.1. twee amendementen inge diend op het voorstel met betrekking tot de toeslagregeling voor de ambtenaren van het Ziekenhuis, die in Rijksdienst overgaan. Bij inliggend schrijven neemt genoemd lid van den Raad die amendementen terug en stelt hij de volgende verbeterde amen dementen voor: Artikel 2. De toeslag wordt alleen verleend aan het personeel, dat in vasten dienst der gemeente Helder werkzaam was of aan gesteld voor een proeftijd voorafgaande aan de vaste aanstelling, voor zoover deze diensttijd voor pensioen in aanmer king komt. Artikel 3. De toeslag is gelijk aan het verschil tusschen de jaarwedde op den dag voor den ingang van het ontslag en de bezol diging, die de betrokkene per jaar in Rijksdienst ontvangt na aftrek van de ingehouden bijdragen voor pensioen en met inbegrip van de eventueel aai) de nieuwe betrekking verbonden emolumen ten, toeslagen e. d. Behoudens de hierbedoelde toeslag ont vangen de leerlingverpleegsters nog een extra toeslag van f 150.per jaar en, wel gedurende den tijd, dat door haar het diploma als gediplomeerd verpleeg ster kan worden verkregen, met dien verstande, dat ten hoogste 3 jaren deze toeslag zal kunnen worden verleend. Wanneer ée wedden van het gemeente- personeel eventueel vermindering onder gaan of daarop kortingen worden toege past, wordt het bedrag van eerstgenoem- den toeslag verminderd. De toeslag wordt over eeó vol jaar berekend, in guldens afgerond en kan in driemaandelij ksche termijnen worden uit betaald. De bedoeling is, wat meer tegemoet te komen aan het in Rijksdienst overgaand personeel. De tijdsduur, waarvoor de toeslag ten hoogste verleend wordt, is daartoe uit art. 2 gelicht, door weglating der woorden: „en wel gedurende het aantal jaren, „dat overeenkomt met den diensttijd ,;van den betrokkene op het tijdstip, „dat het eervol ontslag uit den ge meentedienst werd verleend, voor zoo- „ver deze diensttijd voor pensioen in „aanmerking komt." Daardoor wordt voor het personeel, zoolang het overigens in dienst is in het Marine-Hospitaal, de duur van den toe slag ongelimiteerd. Dit is naar het inzicht van B. en W. een vrijgevigheid, waarvoor geen reden aanwezig is. Verder is naar de opvatting van den voorsteller de door het Ooilege in over weging gegeven suppletie blijkbaar niet voldoende voor de leerling-verpleegsters, althans hij wenscht dezen, behalve den voorgestelden toeslag, waardoor haar eenzelfde salaris bij het Rijk wordt ver zekerd, als zij in dienst der gemeente Helder hadden, nog een extra-toeslag te geven van f 150.— 's jaars gedurende ten hoogste 3 jaren. B. en W. achten het standpunt, ten dezen door den voorsteller ingenomen, niet juist. Immers de considerans van de voordracht was, dat de laatstelijk in ge meentedienst genoten' wedde het uit gangspunt behoort te zijn voor de bere kening, zoowel van het wachtgeld als van den toeslagde gemeentewedden dienen namelijk billijkheidshalve voor het per soneel nog een tijd lang bestendigd te worden, opdat de betrokken ambtenaren voldoende gelegenheid hebben om naar een even goed of beter bezoldigde be trekking om te zien. Het spreekt van zelf, dat dit moeilijker valt aan het ouder en langer in dienst zijnde personeel dan aan de jongeren. Wat het tijdvak aangaat, waarvoor het wachtgeld, respectievelijk de toeslag wordt verleend, komt in verband met het voren staande, volgens het College, alleen in aanmerking de diensttijd van den betrok kene, vóorzoover deze voor pensioen medetelt. Uitbreiding van den duur schijnt B. en W. niet gewenscht. Zij meenen èn om de consequenties voor de toekomst èn om het verband met het overige personeel, ook dit amendement (art. 3) te moeten ontraden. Resumeerende stellen zij den Raad voor de twee amendementen te verwerpen. Verhuring van grond. De Commissie van het Grondbedrijf heeft de verhuring ter hand' genomen van enkele perceelen* tuin- en wei-land, welke niet 1 Ja nuari 1925 van huur vrij- komen. - -In overeenstemming met 's Raad» bedoe ling heeft de Commissie thans het tijdvak van verhuring bepaald op 2 jaren, nJL 1926 en 19.20. Hierdoor wordt aansluiting verkregen op de reeds (bestaand© huurcontracten, welke eind© 1926 afkx>p©n. Voor da Vereeniging „Sparta" wenscht voor Hoeren, Jongeheeren en Kinderen, met kortingen van 10, 20, 30 pCt. en hooger. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: Een klndertascbje met lob.', een kinderpor- temonnale, een wit (matrozen) hemd stb. 9353, eenitsre dames- en heerenhandschoenen, een -broche (Zoeuwsche knoop)een portemonnaie met inih., een Jruiedeursleutel. En bij': Kok, Oostslootstraat 13, een prentenboek. G. Klein, de Wetstraat 14 twee zikrecbon». Hulppo stantoor Ankerpark, een damespara- phiie. Wijtsma, Keizerstraat 43, een portiemonnaitje. H. Leemans, Krugefstraat 40 een idem. Koorn-, Binnenhaven 125, een ring met sleutels, Kooiman, Basstraat 32, een koperen gewicht, IJ. de "Wijn, Emmastraat 83, een manchetknoop, J. de Wijn, 'Jlan in 't Veltstr. 55, een hondje, W. öiewerts, Mol-en.gr. 20, 2 lederen riempjes. Donkersloot, Parallelweg 61, een taalboekje (lager onderwijs). Miachielse, Polderweg 46, een konijn. Cornielje, Schaigemstraat 92, een zilveren geld- stuk. Cornielje, Schagenetr. 92, een zilveren geldstuk. P. Dirks, Californiestraat 19, een -horloge In armband-, C. Wal, Heersteeg 2, een broche. Oosterhof, Kuijghweg, een he

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5