Geen wonder HERMAN NYPELS. Als dat niet trekt trekt niemendal. KERK-CONCERT Moderne WINTERJASSEN Advertentiën. Ned. Ver. van Huisvrouwen. LEZING Dierenbescherming en Radio. Iets over Dierenbescherming, HEEREN-MODE-ARTIKELEN GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. t dat velen nieuwe kleeding koopen. 't Is UITVERKOOP bij: Dat is de gunstige ge legenheid, om voor weinig niet alleen goede, maar ook goedkoope kleeding te koopen. Let op de reclame-aanbiedingen van eenige restanten klnd6P~ kleeding, die voor lederen prijs worden opgeruimd. met extra korting. voor halven prijs. Artikelen. van de Voreeniging Am Gu Oiy te geven door de dames MAItCELLE DE HAAS, viool. Heider, LEN DE WIT, den Heer JAC. BONSET, op MAANDAG 22 DECEMBER a.s,, in de Nieuwe Kerk (Weststraat). Aanvang 8 uur. Entrée 40 cent. op Vrijdag 19 December, des avonds 8 uur, In „MUSIS SACRUM". spreker: |r. B. W. A. BIJVOET, van Helder. onderwerp: De electriciteit in de huishouding. BEPPIE, Johaona Helena Dorothea de Haas, 6au3e(^/^neJö/z€LLe op Vrijdag, 19 dezer, Ingezonden mededeellng. TWEEDE KAMEB. De Kamer behandelde Dinsdagmiddag de Indische begrooting. Hierbij kwam te vens aan de orde ©en interpellatie-Wijn koop betreffende de aangekondigde maat regelen der Indische regeerinjg ter be strijding van de volksbeweging der ar beiders en boeren in Indië. Bij den aan vang der zitting ontbraken verscheiden leden, zoodat bet wettelijk quorum niet aanwezig was. Dit gaf den beer Wijn koop aanleiding tot schampere opmerkin gen omtrent het gebrek aan belangstel ling. Niet onaardig zeide de beer Aibaxda: van je eigen fractie ia 50 afwezig (in- casu de beer van Ravesteyn). En bij merk te op, dat bet gebrek aan belangstelling niet gold de Indische begroeting, maar de interpellatie-Wijnkoop. En geen van beide communisten bad blijkens bet Voor- loopig Verslag deelgenomen aan het on derzoek der Indische begrooting in de af- deelingen. In' zijn toelichting zeide de heer Win koop: We moeten naar een communisti sche wereldgemeenschap, daarvoor is politiek zelfbewustzijn van een volk noo- dig en daartoe is weer noodig dat mas sale bewegingen geheel vrij worden ge laten. Dus mag de Regeering aan de Sa- rekat Rajat en de Perserikatan Kommu- nist India niets in den weg leggen. Voorts uitingen over den „wil der massa om eigen lot in eigen handen! te nemen'* en over de „scherpe resolutie tegen de regeering, die was aangenomen in 38 meetings. .1 De beer Albarda, de sociaal-democraat, zei het al weer anders: Er is in Indië geen zweem van communistisch besef bij de massa, er zijn alleen communistische leiders en bun felheid beantwoordt met die van de ge moedsstemming der ontevreden massa. Komt er straks iemand met een andere leer en spreekt of schrijft hij nóg feller, dan loepen ze dien achterna. Minister De Graaff antwoordde dat de circulair© over de gebondenheid van meeningsuiting van onderwijzers toonde, hoe belangrijk de Indisohe Regeering den onderwijzer vond, zoodat hem terecht beperking in zijn optreden ook buiten de school was opgelegd. Overigens was de Indisohe Regeering steeds welwil lend tegenover bewegingen die werkelijk uit het volk zelf opkomen en haar maat regelen zijn dan ook niet d a a rtegen ge richt, maar tegen personen die de rust en orde in. gevaar brengen. Van de algemeene beschouwingen ver melden wij, dat de heer Albarda als eerste spreker, opmerkte, dat de bégrooting, wan neer men haar uit zuiver financieel oog punt bekijkt, zeker reden tot tevredenheid geeft, maar niet, wanneer men let op den toestand dier bevolking. Die is slecht en dat is het gevolg van het nalaten van aller lei nuttige zaken doordien men de begroo tingen voor '23 en *24, naar thans blijkt, veel te pessimistisch heeft opgemaakt.. Die slechte economische toestand van de bevolking, veroorzaakt door een verkeer de Regeeringspolitiek, heeft dan ook den voedingsbodem voor de Oommunistische Vereeniging Sarekat Rajat geleverd. De Vrijheldsbonder Gerrltzen zag de toekomst, wegens de zware aflossing van Amerikaansche en Engelsche leenin gen, die over een jaar of acht zal moe ten beginnen, wegens den stijgenden pen sioenlast en wegens de grootere uitgaven voor de vloot, lang niet zoo helder ln. En wjl wees ook hij op het nalaten van veel nuttige uitgaven, maar hij schreef dat toe aan een gansch andere oorzaak dan de heer Albarda het had gedaan. Er wordt ln Indië n.1. onmatig veel van de staats inkomsten opgeslokt door personeeluitga- ven. En daarnaast wordt het kapitaal door zware belastingen afgeschrikt Voo-- do des avonds voortgezette Mar rüinbegrooting zie pag. B le blad. Over do verdere behandeling der In dische begrooting in de Tweede Kamer van Woensdag kunnen en moeteu wij door plaatsgebrek gedwongen, zeer kort zijn. De heer Oud (v.d.) critiseert het be' leid van den minister, die z.i. een dienaar is van den Ondernemersraad en oordeelt den volksinvloed op den gang van zaken in Indië te gering, waardoor het ontstaan van revolutionaire stroomingen bevordert wordt. Door een bijzonderen leerstoel te Utrecht zou de Ondernemersraad te veel invloéd krijgen bij de opleiding van de ambtenaren. Spreker verwijt de regeering mede te gaan met de reactie en keurt af de houding van de autoriteiten jegens de onderofficiers-vereen. Ons Aller Belang De heeren Van Boetzelaar van Dubbeldam(o.h.) enFeber(r.k.)hul digen de regeering wegens haar finantieel beleidde heer Scheurer (a,-r.) brengt hnlde aan de 8 vliegers en aan de minis ters. Na hem spreken nog de heeren L o v i n k (o.-h.), Ketelaar (v.-d.), die het salaris-ontwerp Damme bespreekt en W ij n k o o p (comm.), die een motie indient over het opheffen der maatregelen tegen de communistische volksbeweging. Over het antwoord van Minister D Graaff schrijft het Handelsblad: Al doende leert men. Minister D Graaff heeft het spreken in het Parle ment allengs geleerd en al behandelt hi, de dingen altijd nog wat in het klein, zon der groote lijnen en in redevoeringen die uit moot aan moet achter elkaar ge legde antwoorden op alle afzonderlijke sprekers bestaan, zijn gouvernementeele figuur heeft toch, in den loop der jaren, stellig aan houding en prestige gewonnen, Moeilijk heeft de minister het niet ge had, zoo zegt het blad, en harde woorden zijn er niet gevallen. Minister de Graaff ontkende, in zijn langdurige beantwoording der sprekers, niet dat ar malaise is en vooral geweest is in Indië, maar hij betoogde dat dit, in en na den oorlog, nu eenmaal overal zoo was. En Indië was er, in vergelijking met de meeste andere landen, nog heel ge makkelijk af gekomen. Zonder belastingen gaat het niet, want men wil Indië economisch en sociaal op Westersch peil brengen, maar dat kost véél geld. Als de particuliere onderne miagen er niet waren, zou men in de verste verte niet kunnen doen wat men nu doet. UIT DB PERS. De nieuwe Vlootwet Het „Handelsblad" noemt de rede, door den heer van Schaik Donderdag j.L ge houden over de marinebegrooting, een voor den minister en heel de regeering onaangename verrassing. De regeering heeft veel water in haar wijn gedaan; het fondsidee is opgegeven, van het uit gebreide vlootbasesplan is afgezien en van het aangevraagde materiaal is ook nog wat geschrapt zoodat alleen het wet telijk formuleeren van een vlootplan voor de eerstvolgende acht jaren overblijft. Van de ten vorigen jare door den heer van Schaik aangevoerde bezwaren zijn die van een fondsvorming 'en tengevolge daarvan, de aantasting van het budget recht der Kamer weggenomen. Wat heeft hij dan nu weer tegen een vlootwet? vraagt de heer Elout. Dit: dat de eischen der techniek zich te snel wijzigen om voor zoo langen tijd een bouwplan bij de wet te kunnen vastleggen. Maar als inderdaad de techniek zoo wis pelturig is als de heer van Schaik zich voorstelt, aldus gaat hij verder, kan men eigenlijk geen jaar vooruitzien en wordt elk plan een ding zonder practisch nut. Tegen een vlootplan evenwel verzet zich de heer van Schaik niet, wel tegen een vastlegging in de wet, omdat het dan zooveel moeilijker wordt er van af te wijken als de techniek dat eischt. Dit dunkt ons, zegt het blad, bezwaren zoeken. Er komen zeker herhaaldelijk nieuwe eischen van techniek op, maar daar de nieuwe vlootwet wel evenmin zal detailleeren als de vorige het deed, zijn die niet van overwegenden aard, en ten tweede zijn ze lang niet alle steek houdend. Het bezwaar lijkt het blad ge zocht, en daartegenover staat het reëele voordeel van stabiliteit in den vlootbouw, dat alleen een vlootwet ons kan geven. Zonder zoo'n wet blijven we zwalken naar den wisselenden koers van wisselende ministers, die ieder weer andere opvat tingen hebben over de „eischen der te' h- niek". Een eventueels wetswijziging zal heel wat steviger motieven vereischen dan een simpele begrootingspost. En het blad vervolgt: Het feit dat deze afgevaardigde, nu de Regeering hem in de Vlootwet zóóver is tegemoet gekomen dat hij geen van zijn oude bedenkingen meer heeft kunnen aanvoeren, weer een nieuwe heeft ge vonden, doet vragenGaat het bij hem eigenlijk wel tegen een Vlootwet? Of wil hij misschien liefst heelemaal geen vlootbouw Een argwanende onderstel ling. Maar waarvoor wij nog steun vinden in 's heeren van Schaiks verzet tegen het vervangen van twee opgevaren tor pedojagers. Mag men zelfs hert versleten materiaal al niet meer vervangen Uok wij gelooven dat het indienen van een Vlootwet nog vóór de verkiezingen niet verstandig is en in zooverre zouden we dus met den heer van Schaik kunnen medegaan. Maar we zouden sleohte uit stel willen. Wat zal de Regeering nu doen De nieuwe Vlootwet is al in Indië behandeld en ze kan die kwalijk hier nu nog terug houden. Wel eohter kan ze het Indienen en behandelen ervan hier te lande zoo zeer vertragen dat het ontwerp blijft liggen tot na de.verkiezingen. Dat ls de manier om een nieuwe Vlootwetcrisis in geval te vermijden. Ze kan echter ook va banque spelen en als het dan mis mocht loopen, och dan zitten we toch al dicht tegen de stembus aan. Met andere woorden: De verkiezingen worden dan, gesteld dat er een ontbinding zou volgen, alleen maar een weinig vervroegd. En het wordt voor alle partijen wel zauk om zich ln zekere mate op verras singen voor te bereiden. Het' zware vrachtje voor Indië. Dinsdagmorgen zijn te Rotterdam de pogingen om de 88 ton zware electrische looomotief, die voor Nedl Indië is bestemd, aan boord van een schip te brengen, her haald. Zoo men weet, was dit een vorige maal mislukt. Thans heeft men meer suc ces gehad. De krat, waarin de looomotief getimmerd was, had' men versterkt, terwijl tusschen de wielen binten waren aange bracht Het aan boord brengen nu in de „Merauke" geschiedde thans vlot In ongeveer één uur tijds was de machine op de bestemde plaats. De looomotief zal niet, zooals aanvankelijk in de bedoeling lag, in het ruim worden geladen, doch zij blijft op het dek staan. (TeL) Vergiftiging. De Utrechtsche rechtbank heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak van den drogist W. J. V. te Amersfoort, beklaagd van poging tot moord (vergiftiging), twee maal gepleegd, op zijn echtgenoot©. Zij veroordeelde den beklaagde, overeenkom stig den eisch van het O. 'M., tot twintig jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis. Oneerlijke bediende. De 18-jarige kantoorbediende S. v. K. te Sneek heeft ten nadeel© van zijn pa troon, de firma H., aldaar, 2000 ver duisterd. Hij is naar Leeuwarden opge zonden en aldaar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Te Leeuwar den had het jongmensch, onder een val- sohen naam, een auto gekocht. Een „mystery"-haven verkocht Een ijzer- en staalsmelterij te Middles- borough heeft van de staatsliquidatie- oommissie d© geheel© haven van Ricbbo- rough, bij Sandwich, aangekocht. Men leidt hieruit af, dat door deze transactie Middlesborough het centrum wordt van de algeheel© steenkool- en ijzerindustrie in Kent en dat er groote uitbreiding op til is. Richhorough was tijdens den oorlog een van de „mystery"-havena Van hier vertrokken geheel© treinen van de rails in Engeland naar die aan de overzijde van het Kanaal. Sedert den oorlog echter ia- gen de werken zoo goed als verlaten. Storm. Een Zuidoosterstorm met ©en snelheid van 40 mijl heeft de scheepvaart in het Kanaal sterk belemmerd. De iboot van Boulogne naar Dover moest Maandag omkeeren. De Oranje-Nassau uit Vlissingen kon eerst niet aanleggen aan het hoofd van Folkestone en voer terug in het Kanaal. Bij een tweede poging werd de boot bij het aanleggen door ©en zware zee getroffen. Gelukkig had er maar een kleine aanvaring piet 'het hoofd plaats, tengevolge waarvan de reeling hier en daar vernield werd. Zeventig pas sagiers werden daarna aan wal gezet. KreefvlsscherUJ. Onlangs is melding gemaakt van do voordeelig© vangsten van vissohers uit Douarnenez en Treboul, die op de Marok- kaansche kusten naar kreeft, de z.g. groe ne kreeft, visschen. Zij hebben er dit jaar 280,000 kilo 'gevangen, die voor twee-en een-half millioen frank zijn verkocht. Een reeder te Douarnenez gaat nu verder weg zijn geluk beproeven. Hij heeft een treiler gezonden naar Martinique om er op de z.g. „rosé" kreeft te visschen, die daar in groote hoeveelheden moet voorkomen. De afstand van Douarnenez naar Martinique bedraagt 8334 'kilometer. Het Fransche blad, waaraan wij dit bericht ontleenen, vraagt, wanneer de Fransohe kreeftvisschers bij Madagaskar gaan visschen, waar het van kreeft wemelt Brand. Dinsdagavond om kwart voor acht zag men rook komen uit de benedenverdie ping van het pakhuispand Sumatra in de Jufferstraat no. 11 te Rotterdam. Dit pak huispand, bestaande uit een gelijkvloers gelegen pakhuis en drie daarboven gele gen zolders met een vliering, heeft de fir ma Schelling en Zoon, groothandel in meubelen, in huur. Het pakhuis beneden en de zolders zitten opgepropt vof met rompen1 van stoelen, geëmballeerd in stroo, benevens losse zittingen. De brandweer werd gewaarschuwd en was zeer spoedig ter plaatse. Het bevreemdde den heer Boorman in hooge mate, dat de brand in het gelijk vloers gelegen, dertig meter lange pak huis op drie plaatsen tegelijk gewoed heeft, namelijk achter de deur, links nabij den ingang en een tien meter daarvan daan. Éi toen ook bleek dat er brand was geneden aan' de trap, die naar de zolders boven het pakhuis voeren, welke zolders men niet door het pakhuis, doch van de straat langs een afzonderlijken toegang bereikt, liet hij de justitie hiervan kennis geven.' Een inspecteur van dien dienst stelde een onderzoek in en was van mee ning dat de brand op vier verschillende plaatsen is uitgebroken. De firma Schelling en Zoon, gevestigd aan de Jufferstraat 30, is op beurspolis verzekerd. Na het inrukken van de brandweer bleef het pakhuis onder politietoezicht. De heer Schelling verzekerde, dat het pand 's middags om vijf uur "osloten waa Het onderzoek maakte uit, dat niet aan misdrijf gedacht moet worden. SPORT. Athletiek. Helderscho Athletiek Krtnjr. Dinsdagavond hield de H. A. K. ln „de „Nieuwe Toelast" een algemeene vergadering. In zijn open Inge woord herinnerde de voorzit ter er aan, dat de 'belangstelling voor de athle tiek noig steods niet op peil ie. Vooral van de prachtige gelegenheid tot oefenen in de loods „Atjeh" aan de Buitenhaven wordt nogi te weinig gebruik gemaakt. Spreker spoorde tot meerdere activiteit aan. Voorts herdacht spr. met eenige welgekozen woorden het lid van Dordi, dat bij een ongoluik op het vliogkaanp „de Kooij" op zoo noodlottige wij<ze om het leven is 'gekomen. De vergadering hoorde deze woorden staande aan. Na voorlezing van de notulen werd mede deling gedaan van enikelo ingekomen stukken. De voorzitter deelde daarop mede, dat het Bestuur reeds geruimen tijd de aansluiting bij den Noord-Hollandechen Athletiek Kring in beraad heeft, doch dat de flnanciöele zijde van de zaak te bezwaarlijk is. Het Ilestuur heeft nu een tusschen voorstel ingediend, dat men op de algemeene vergadering van den N.-H. A. B. hoopt te verdedigen. Bij enkele candidaatstelling worden daarna tot lid' dor Kascommissie benoemd de heeren ■Buijl, Vonk en Freeke -Jr. Aangezien de heeT van Hooijdonk wegens drukke werkzaamheden voor een benoeming tot lid der technische com missie had bedankt, werd in diens plaat» de heer V. d. Lans candidaat gesteld. Tot leden dezer commissie werden daarna gekozen de heeren Blere, Ausum en v. d. Lans. Aan de technische commissie werd opgedragen ten spoedigste de eischen voor een vaardighoids- diploma vast te stellen. Bij de bestuursver kiezing werd nog naar voren gebracht de wenechelijkheid om het bestuur met eeö twee tal dames uit te breiden. Men oordeelde echter beter hiermede tot de volgende algemeene vergadering te wachten. Candidaat geeteld werden do heeren Buyl, Byeraards, van de Vijver en van Wolveren. Na stemming werden de heeren Buyl en van Wolveren tot commis sarissen gekozen. Bij do rondvraag word nog gewezen op do wenschelijkheid van het orgaulseeren van veldloopen en wegwedstrijden in het winter seizoen. Het Bestuur zal hieraan aandacht be steden.' Oefenavonden. In verband met het winter verlof bij de Mar rine zal de loods Atjeh" van- 24 December 1924 tot 8 Januari 1925 gesloten zijn en zullen gedurende dien tijd geen oefeningen worden gehouden. Uitslag der verloting ten bate van de ondersteu ningskas van den Kon. Ned. Bond oud-Onderoff. afd. Helder Prijs no. 1 Wekker 2 Toiletkussen 8 Doos zeep 4 Beschuitbakje 6 Schilderijtje 6 Doos zakdoeken 7 Bonbonsohaaltje 8 Doos zakdoekjes 0 Zeeppopje 10 Schilderijtje 11 Toiletkussen 12 Bonbonnière 13 Schilderijtje 14 Doos zeep 15 Doos zeep 16 1 kaartencoupe 17 1 kist sigaren 18 sigarenkoker 19 Werkmandje 20 Advooaatkraf 21 2 wijnglazen 22 Doos zakdoekjes 23 Kleedje (vitrage) 24 Nikkelen theebus 25 Kleedje 26 Koperen schotel 27 Sigarenkoker 28 Besobuitbus 29 Sigarenkoker in. pijp 80 Sigarenkoker m. pijp 81 Doos zeep 82 Lepelvaasje 33 Theelichtje 84 Koek schaal 86 Aschbakje 86 Koeksohaaltje 87 Thermometer 88 1 fl. suikerwerken 89 1 bus chocolade Bens 40 Kussens 41 Kleedje 42 Zelfstrikker 43 Zelfstrikker 44 1 bus chocolade 45 Kleedje 46 Boekenlegger 47 Sprei 48 Eierstel 49 Kleedje 50 Kussen 61 Zelfstrikker 62 Zelfstrikker 63'Bus Cacao 1 K.G. 64 Kussen 56 Kussen 66 Theeblad 57 Schilderijtje 68 1 doos zakdoekjes 69 1 doos zakdoekjes 60 Bloembakje 61 Beschuittrommel 62 Sigarenkoker m. pijp 68 Flesoh vruchten 64 Doos pudding 65 Trommel poeder 66 Bloembakje 67 Kleine bus poeder 68 Bloembakje 69 Stel vaasjes 70 Dublé Damosoolller 71 Horlogeketting 72 Nest schalen 78 Flesoh odeur 74 1 zilveren lepel Lot no. 204 233 888 241 182 22 633 807 468 406 216 401 26 18 226 436 893 87 262 205 234 4 110 7 146 676 249 8 879 852 373 238 830 837 21 188 27 268 827 166 44 424 11 447 222 118 143 226 192 283 76 441 104 293 422 818 863 258 46 412 221 202 414 10 867 464 446 274 410 610 443 466 486 62 75 Bloembakje 76 Bronzen vaas 77 Peperbus 78 Flacon 79 1 rol zeep 80 Gebreide ibal 81 Bal 82 Gebreide bal 83 2 tafelmatjes 84 6 lepeltjes 431 864 69 247 41 689 298 219 230 894 De prijzen kunnen worden afgehaald ten huize van M.jvan VlietWickel, Hoogstraat "121, tot en met Woensdag- 24 De cember a.& De daarna niet af gehaalde prijzen vervallen aan de kas der vereeniging. •i 1875 1925 •j Op 7 Januari 1925 hopen W ij D.V. onze geliefde Ouders, l J Behuwd-, Groot- en Over- grootoudera, j» «j HENDRIK HORSMAN jl en U J TRIJNTJE BIJL, J den dag te herdenken, waar- op zij vóór 50 jaar in den i* fj Echt werden verbonden. Ij Hou dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter- - kleinkinderen. Uit aller naam: i* G. HORSMAN, j» ij Helder, 17 December 1924 Concertzangeres, Rotterdam, Organist der Luth. Kerk, te Amsterdam, Kaarten verkrijgbaar in den Boekhandel en by de Wed. Jordans, Dykstraat. NIET-leden 10 eent entrée. Geboren: ANNIE, Dochter van W. L* ISTELLE en p. L' ISTELLE Geervliet. Algemeene kennisgeving Oranjestraat 4. Geboren J0S, Zoon van J. C. MEESTERS en W. MEESTERS— SOHÜTTK, Helder, 16 December 1924. Rnyghweg 163. Tot onze groote droef heid overleed heden na een ongesteldheid van weinige dagen onze eenigste lieve ling in den aanvalligen leeftijd van bijna 2j jaar. Z(jn diepbedroefde Ouders, G. J DE JONG. J. M. DE JONG- dk Vos. Helder, 18 Deo. 1924. Kanaalweg 45. Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, de Weduwe J. H. VAN LEEUWEN-COLLÉE. W. VAN LEEUWEN, T. VAN LEEUWEN— van nehren en Kinderen. HelderBassingracht 4. Hiermede vervullen wjj den treurigen plicht U kennis te geven dat, na voorzien te z(jn van de H H. Sacramen ten der Stervenden, is over leden onze lieve Dochter en Verloofde in den ouderdom van 80 jaar. Helder, 15 December 1924. Hoofdgracht 22. Namens de Familie, Wed. M. TH. DE HAAS— Hoogenbosoh. M A. KOLSTER Jr. De Uitvaartdienst zal plaats hebben in de Parochiekerk H.H. Petrus en Paulus, op Vrjjdag 19 Deo. a.s., te 9 uur, de ter-aarde-bestelling op het 11 -K. Kerkhof „St. Jo- seph",, te 11.80 v.m. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. 'Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw de Wed. J. P. ENTH0VEN-N00RMAN. Amsterdam, 16 Dec. 1924. H. W. v.D. BERGH— Enthoven. T. O. P. v. d. BERGH. Opwekkend en rerfrisschend. Parfumerie Joyzelle, Haarlem. Aan belangstellenden wordt mede gedeeld, dat Jhr. L. J. QUARLES VAN UFFORD, Lid van het Hoofdbestuur van de Ned. Ver. tot beseherming van dieren, 's avonds te 8 uur, voor de microfoon van den draad- laozen zender te Hilversum een rede, getiteld; zal uitspreken. 1284 5 6789 enz. Advertentiën: Regelmaat -♦ 4 -I t

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 2