E ESONA TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS Gemeenteraad v. Helder, VAN DONDERDAG 18 DECEMBER 1924. gemeenteraad. De voortzetting van <1© raadsvergadering ter behandeling van de overgebleven punten van de agenda van jl Dinsdag, zal plaats hebben op Dinsdag 23 December aA, des avonds 8 uur. Tot onderwijzer aan de openb. lagere school No. 6 werd benoemd de heer C. J. Mol, thans onderwijzer te St. Maartens brug. De Inspecteur van het L. O. in de inspectie Helder houdt op Woensdagen 17, 24 en 81 December a.s. geen spreekuur. Voor spoedeisohende zaken kan, na voorafgaande aanvrtge, tijd en plaats van onderhoud worden vastgesteld. Aanbesteding. Door de Directie van 's Rijkswerf alhier werd Dinsdagmorgen aanbesteed de leve ring van kolen, tfrandstofolle etc. Ingeschreven werd als volgt: Perceel 17. Brandstofolie. Sinclair Union Petroleum Cy„ Amster dam 62,50; O. Bot, Helder 67.50; Ba taafsche Petroleum Mij., '&-IIage 63.- N.V. Schellings* Oliehandel, Rotterdam 62.25, 60.75. Alles per 1000 KG. Perceel 16. Oostkustkolen. Fa. P. H. Hoos Zn., Rotterdam 14: Fa. Mc. Kelvie Co., New-Casüe 15.84 Steenkolen Handelsvereen., Rotterdam 15.35; N.V. Handels- en Transport Mij Vulcaan, Rotterdam 15.82"; Ver. Carga doorskantoor, Amsterdam 17.10, 17.22, 16.60", 16.72"; Berghuys* Kolenhandel, Amsterdam 16.20. Alles per 100 K.G. Perceel 15. Cardiffkolen. Steenkolen Handelsver., Rotterdam 18.97, 18.70; d'Arnaud Co., Amster dam 20.34", 19.87»; Fa. P. H. Hoos Zn., Rotterdam 19.41, 19.29; N.V. Era ham, Rotterdam 20.55», 20.43»; N.V, Berghuys' Kolenhandel, Amsterdam 19.37, 19.25; N.V. Handels- en Trans port Mij. Vulcaan, Rotterdam 19.42" James Mc. Kelvie Co., Londen 32.— shilling, 30/107j shilling; Ruys Co. Amsterdam 20.06", 19.94"; N.V. Rotter- damsche Kolen Mij., Rotterdam 19.62, 19.50 (Later, doch vóór de aanbesteding, telef. bericht ontvangen, dat de prijs met 0.35 verminderd kan worden). Alles per 1000 K.G. Groot Engelsch stoomschip gestrand. Gistermorgen om ongeveer 12 uur meld de een binnenkomende botter, dat er in de Zuiderhaaksgronden een groot En gelsch stoomschip gestrand was. De sleepbooten Drente en Assisten' van de Mij. Wijsmuller vertrokken op di1 bericht direct naar de plaats der stran ding, terwijl een 10-tal botters, tuk om wat te verdienen, met de sleepbooten mee- stoomden. Het schip, dat in de gronden vastzat, bleek te zijn het Engelsche as. Promus, geladen met mais, graan en gerst en op weg van Buenos-Aires naar Rotterdam. De kapitein was de koers geheel kwijt geraakt en meende vast te zitten in de gronden bij! Schouwen. Het schip had1 bij de machinekamer een groot lek, waardoor het. water tot op 20 voet hoogte naar binnen gestroomd was Het machinepersoneel, bestaande uit 10 man, was dan ook naar boven gevlucht. De Drente en Assistent hadden spoedig verbinding met de Promus en het gelukte beide booten, het schip twee scheepsleng ten te versieepen. Daarna raakte het ech ter opnieuw vast en was er geen bewe ging meer in te krijgen. Ondertusschen was naar Rotterdam geseind om meerdere hulp. En de reederij Wjjsmüller zou nog een viertal sleepbooten ter assitentie zen den, die vermoedelijk vanmorgen' zijn ge arriveerd. Misschien zal het gelukken met vereende krachten het schip, met hoogiwater, vlot te brengen. De Promus' is gestrand op de plaats waar jaren geleden de Serbia strandde, die, zooals men weet, in de gronden is weggezakt. Eenige visscherlui maakten de veronderstelling, dat het Engelsche s.8. op een punt van de Serbia zou rus ten. Ais het schip niet vlot gebracht kan worden levert het groot gevaar op voor de scheepvaart, omdat het ongeveer in de vaargeul ligt, waar de botters steeds moe ten passeeren. De tien botters, die gelijk met de sleep booten vertrokken waren, hebben getracht lading van het gestrande schip ovpr te nemen. En de H.D. 16, 40 en 210 kwamen dan ook met een flinke deklading mais en gerst in onze haven binnen. Voor de andere botters was het weer echter te ruw geworden om zich nog, zonder ge vaar, bij het s.s. te kunnen wagen. De H. D. 228, schipper D. de Boer, heeft de 10 man machinekamerpersoneel meegebracht, die bij den heer Arends, op de Achtergracht ZJZ. nachtverblijf werd verschaft. De Dorus Rijkers vertrok gisteravond te half twaalf uit de haven, om de overige 26 opvarenden over te nemen. Verkoop Wèldadigheidszegels. Uit verschillende plaatsen komen be richten, dat voor het koopen van de wel dadigheidszegels, veel animo is. Ook op het postkantoor alhier, is da verkoop grooter dan verleden jaar. Zangvereenlglng „Kunst a.h. Volk" Wij kunnen zonder overdrijving he concert, dat de Arbeiders-Zangvereen: ging „Kunst aan het Volk", gisteren avond voor haar donateurs en genoodig den gaf, een evenement op muzikaal gebied noemen. In sobere bewoordingen was op het programma en in de advertentie aangekondigd de uitvoering van twintig fragmenten uit de „Zauberfiöte". Wie er eenigszins notie van heeft wat het voor een zangvereeniging beteekent. dit ondernemen, zal met ons onderschrijven dat we hier spreken mogen van een ge beurtenis op vocaal gebied. Maar wij zullen achtereenvolgens het gehoorde de revue laten passeeren. Voor dit concert had „Kunst aan het Volk' zich de medewerking verzekerd* van een tweetal solistennamelijk mevrouw Cato van Duinen—van der Kaaij (sopraan), en den heer J. H. van der Lubbe (bariton) beiden van Amsterdam. Verder stond op het programma vermeld de medewerking van het Arbeiders-Strijkorkest en van mej. G. Steegers voor de piano. Maar er waren voor de uitvoering'van Mozarts Tooverfluitnog verschillende eigen krach ten, niet op het programma vermeld, en er was de van concerten welbekende Coba Hanse, die ook niet stond vermelc 'Jammer genoeg, en wij hebben gemeend ons verslag maar in dezen geest te hou den en niet onbescheidenlijk de namen te vermelden. Als wij eene opmerking zouden maken is het, dat het programma wel wat te overladen was, het werd ruim 12 uur eer alles was afgewerkt, en dat is te laat als men 's morgens tijdig weer op het werk moet zijn. De aanwezigen werden door den Voor zitter der Vereeniging, den heer Smit, welkom geheetendeze wees er op, dat „Kunst aan het Volk", wier doel is trachten bij elk concert iets beters geven, thans gemeend had ter afwisseling eens een groot werk op het programma te moeten zetten. Hij wees op de zeer moeilijke begeleiding, vooral voor het orkest, van de verschillende fragmenten mi riep de clementie in van het publiek daarvoor. Het arbeiders-strijkorkest bood zich spontaan voor de begeleiding aan Vóór de pauze kregen wij van Kunst aan het Volk zelf een tweetal kleine nummers van Isr. Olman ter opening èn „De Strijders" èn „De Nieuwe Lent". beide op woorden van MargotVos, en welke prachtig-spontane woordenl wer den goed gezongen, al zal, in't algemeen wat meer brio en vuur voor dit. soort zang gewenscht zijn in 't vervolg. Daarna trad de soliste op met een tweetal liede ren, composities van Jan van Duinen (der zangeres echtgenoot wellicht Me vrouw van Duinen heeft een zeer zuivere sympathiek-aandoende stem, die in deze nummers klaarblijkelijk nog haar krach ten wilde sparen, althans, haar zang klonk wat mat. Voor een deel was dit ook de schuld van de weinig preten tieuse composities. Het zou straks blijken (in de Zauberfiöte) dat zij beter kon. Na haar kwam de bariton; van diens op treden zullen we maar niets meer zeggen dan dat Eet eene vergissing was, hij kent het abc van den zang niet, en het pu bliek noemde hem al gauw Caruso. Mis schien gedacht dat Helder een boeren negorij was 't Was echt jammer voor „Kunst aan het Volk". Nadat eerst het koor een tweetal com posities t'an den hier bekenden Olivier Koop had gezongen, waaroncjer de geestige „Marcia funebre", trad het Strijkorkest onder leiding van den heer Peeters op, Men weet van vroegere uitvoeringen wel, dat deze leiding uitstekend is, er. ofschoon het orkestje nog klein is, kan het aardig wat muziek uitstekend ver tolken. We kregen een feest-ouverture van Kéler Béla, met wel aardige momen ten, het populaire, lieve intermezzo ui', de Cavaileria Rusticana (uitstekend werd dit vertolkt, al hadden de arpeggio's van de piano wel wat luider gekund), en een van Brahm's Hongaarsche dansen. Mej Hanse vertolkte een vioolsolo van Gerrit van Wezel, eenvoudige muziek, die zij uitstekend tot haar recht bracht. Wij komen nu op de Tooverfluit. Hier van werden een 20-tal fragmenten ver tolkt, men kan dus veilig zeggen 3/4 van het werk. Natuurlijk in oratoriumvorm, d. w. z. zonder ensceneering en costuums etc. als in de opera. De directeur, de heer Rusflng, die hiervoor de clementie inriep van het publiek, wees er op, dat dit werk bij uitstek populair is, en van een popu lariteit in den goeden zin des woords, Het is een proefneming en de uitvoering zal uitwijzen of het boven onze krachten gaat, zoo zeide de heer Rusting. Heele maal kon het werk niet worden opge voerd, daar der vereeniging daarvoor de noodige solisten ontbraken. De heer Rusting deelde voorts voor elk fragment den gang van de geschiedenis, die, zooals men weet, een verschrikkelijk roman tisch, alleronmogelijkst verhaal is, mede, zoodat men het verhaal kon volgen. Maar de heer Rusting, die dat alles zei, verzweeg ons heel veel. Wij kwamen dat aan het slot te weten, maar u moogt het direct hooren. De heer Rusting namelyk heeft: le. den geheelen Duit- schen tekst vertaald in 't Hollandsch, 2e. een halven toon lager getransponeerd, omdat dit voor-de zangers gemakkelijker was. Dus niet alleen de stemmen, maar ook piano- en orkestpartijen, die hij alzoo geheel heeft overgeschreven. Geen wonder* dat hem aan het slot een warme ovatie werd gebracht en een krans. Wat nu de uitvoering betreft, zeer zeker is de vereeniging tegen haar taak opge wassen geweest, wat de koren betreft. Alle koren werden zuiver en vlot gezon gen, het haperde niet éénmaal. Een paar koren trouwens hadden wij al eens eerder van „Kunst aan het Volk" gehoord. Het orkest begeleidde slechts hier en daar,maar deed het dan aardig goed, voor het overige deed het de vleugel, die, evenals vóór do pauze, wat te veel op den achtergrond bleef. Om van de vele koren er een te noemenprachtig was dat der priesters. Ingezonden Mededeellng. In het eerste gedeelte deed het klokken spel mee en ook Papageno's fluit. Welke verrukkelijke muziek Een glans van blijde'levensvreugde, van heerlijken levenslust ligt over het geheele werk, en zelfs de ernstige gedeelten zijn erdoor beschenen. De zangeres kwam hier op haar volle kracht, zij bleef tot in de bovenste registers zuiver en ook haar coloratuur in de bekende aria's en het duet zong zij zuiver. Enkele leden fungeerden eveneens als solist, wij zullen, zooals wij boven zeiden, maar geen namen noemen, uit vrees iemand te vergeten. Hun zang viel even eens zeer in den smaak, al was het hier en daar wat zwaar voor enkelen. De heer Rusting had het limineuse idéé gehad enkele nummers, die voor den „solist" bestemd waren, door eigen krach ten te laten vertolken, zoodat wij er voordeel bij hadden. Alles tezaam alzoo een merkwaardige avond, een evenement op vocaal gebied en als eerste proeve goed geslaagd. Den beiden dames der soliste en der pianiste werd een bloemenhulde overhandigd. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Wij herinneren aan de lezing, welke Ir. Bijvoet alhier morgenavond voor de afdee- ling van 'bovengenoemde vereeniging zal houden over het gebruik van electricltelt In de huishouding. Deze lezing heeft plaats in „Musis Sacrum". Liefdadigheidsvoorstelling Hollanders in het Roergebied. Abusief is in de advertentie vermeld1, dat door de kleine kapel van de Stafmuziek me dewerking wordt verleend op dezen evond in „Casino". Bedoeld was evenwel de kleine kapel van het „Stedelijk". Heldersche Amateur Fotografen Vereeniging. Op de Dinsdag j.1. gehouden bijeen komst van de Heldersche Amateur Foto grafen Vereeniging werd door één der werkende leden een voordracht gehouden over „Kleurenfotorafie". Spreker schetste alereerst de wijze waarop het na lang zoeken eindelijk gelukt was foto's te maken in natuurlijke kleuren, zij het dan ook slechts op glas, waarvan men niet naar believen afdruk ken kan maken. Aan de hand van een aantal projectieplaatjes werd de theorie van de kleurenfotografie en de wijze waarop kleurenfoto's op betrekkelijk zeer eenvoudige wijze kunnen worden vervaar digd, verklaard. Hierna werden een 40-tal kleurenfoto's op het doek geprojecteerd, de een al fraaier dan de andere. Deze collectie was welwillend in bruikleen afgestaan door de bekende Duitsohe fabriek „Agfa". Het is bijna onbegrijpelijk, dat men in de teohniek en in de chemie thans zoover gevorderd |s, dat men dergelijke schitte rende foto's in natuurlijke kleuren kar. maken. Er waren werkelijk juweeltjes bij Het was voor de aanwezige leden een leerrijke avond. Na afloop van de voor dracht werden enkele huishoudelijke aan gelegenheden geregeld. Onder andere werd daarbij besloten binnenkort een werkavond te houden, waarbij de pigmogravure of boomverf- druk zal worden beoefend. Dit langzamerhand meer en meer naar voren tredend procédé voor den kunst fotograaf laat persoonlijk ingrijpen toe, voor wat betreft kleur- en toonverhoudin- gen van foto's. W-ij komen hier later nog wel eens op terug en willen thans nog mededeelen, dat de H. A. F. V. in het winterseizoen weer zal mededingen in den lantaarnplaat- en fotowedstrijd, uitgeschreven door den Bond van Amateur Fotografen Vereeni- gingen in Nederland. Wij wenschen onze Heldersche Veree niging, uit ernstige, harde werkers be staande, zeer veel succes toe. Kerkconcert „A. G. O." Evenals vorige jaren wenscht de ver eeniging „A. G. O." ook dit jaar wederom een kerkconcert te geven. Wegens onver wachte uitstedlgheid van den heer de Hoogh, die hierdoor dus zijne medewer king niet kan verleenen, zal de heer Jao. Bonset, organist en componist te Amster dam, hierdoor aangezocht door den heer de Hoogh, de verzorging van het orgelspel op zich nemen. Zij, die den heer Bonset als musicus kennen, weten dat dit dèel van het pro gramma aan .bekwame handen is toever trouwd. Want niet alleen als organist, ook als componist heeft de heer Bonset een goede naam in 't land. Wie heeft nooit een of meer zijner vele composities hoo ren noemen als: „Droome-Vrouwken" voor vrouwenkoor, hier ter stede reeds eenige malen gezongen of „Het Nijlfeest" voor gemengd koor, een werk -boeiend van ibegin tot 't eind of Psalm 100 voor gemengd koor en dan de vele oomposities voor mannenkoor e.d. En ook van de medewerkenden staat er zeker één (juffr. de Haas) reeds zoo goed bij het Held. publiek aangeschreven, dat een verdere aanbeveling overbodig ige- aoht mag worden, terwijl wij gelooven dat ook de kennismaking met de andere so- iste niet anders dan aangenaam zal zijn. Lunchroom Neutraal. De Ji Pluylaar uit de Lunchroom /Neu raal" is op een origineel idee gekomen. Hij heeft n.1. voor de spiegelruit, achter het buffet in zijn lunchroom, een creatie gemaakt van 't dorpje Huisduinen* onder de sneeuw. Men ziet het kerkje, de vuurtoren, het huigje van de Reddingmaatschappij onder het donzig wit verscholen. Een aardig ef fect leveren de huigjes en het kerkje, als de electrische lichtjes achter de mica ruitjes branden. De vuurtoren geeft om de drie seconden licht Zoo natuurgetrouw mogelijk is alles weergegeven. De heer van Baaren maakte om heit groote ruit een boog van electrische lamp jes. Men krijgt een echt oudejaars-idee als men déze aardige creatie ziet en zoo zal zeker „Neutraal" heel wat bezoekers trek ken door deze schepping van den heer Pluylaar. r Tentoonstelling en F.ïxy-S;dr. Men -schrijft ons: De afcL Heidér van de Nat Chr. Geh. Onth. Ver. houdt op 20, 21 en 22 Januari 1925 een tentoonstelling op het gebied- van drankbestrijding, in het gebouw voor evangelisatie aan- de Palmstraat. Aan deze tentoonstelling wordt verbon den een fancy-fair, terwijl eenige winke liers ,zich bereid hebben verklaard met hunne artikelen-te zullen exposeeren. Bo vendien zal muziek en zang heit geheel opluisteren en zal voor de noodige attrac ties worden zorggedragen. 0.m. zullen radio-concerten worden gegeven. Even min zal het traditioneel© „kopje thee" ont- brekem Het doel van de tentoonitstelling is na tuurlijk propaganda, doch heeft in het -bi- zonder een leerzame strekking. Ze is ge splitst in twee afdeelingen en wel voor ouderen en voor jongeren, genaamd „Hoop der toek-omgt". De tentoonstelling, die gaandeweg ls uit gebreid, is op zichzelf dubbel waard om gezien te worden. Alles op te noemen wat zij bevat, zou te veel plaatsruimte in beslag nemen. Heel -mooi is ons in beeld gebracht het onderzoek van Dr. Demme uit Bern, die een onderzoek heeft ingesteld' naar eén bepaald1 aantal kinderen uit drankzuch tige en een zelfde aantal kinderen uit ma tige gezinnen. De uitslag wordt ons be kend gemaakt met kleine poppetjes, zie kenhuizen, speelplaatsen, kerkhoven enz., allés in miniatuur. De tentoonstelling dér „Hoop der toe komst" geeft ons eveneens veel leerzaams te zien. Hieraan zijn ook verbonden een groot aantal lichaamsorganen, goede gezonde en veralkoholiseerde. Het doel van de fancy-fair is, om met de haten, die daaruit voortvloeien, het afd.- hotel- en koffiehuis aan de Spoorgracht no 43, financieel te steunen. Dit gebouw, het eenige van dit soort te Helder, is verbouwd en geheel nieuw ge restaureerd, hetgeen zware zorgen voor de afdeéling heeft opgeleverd. Deze zorgen hoopt bet afd.-bestuur langs dezen weg eenigszins te lenigen. De commissie, tot voorbereiding hoopt daarin niet teleurgesteld te worden, zoodat naast een welgeslaagd stuk propaganda werk een flink bedrag voor het gebouw kan worden afgedragen. Het Dorns Rijkersfonds. Het boofdbestur van het Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers heeft besloten dat de colportage met de propagandabro- ohures van het fonds met 1 Januari a.s. zal worden stopgezet. Het fonds heeft zich als lid aangesloten bij het Willem Ba- rends-fonds te Terschelling, dat steun ver leent aan de oude garde van visscherlui en nagelaten betrekking van omgekomen kostwinners, die niet de voordeelen van de nieuwe wetgeving genieten. In samen werking met dit fonds zal getracht wor den de noodlijdende redders en weduwen van redders te helpen. Het hoofdbestuur" heeft besloten nie mand te machtigen om voor -het fonds te werken zonder legitimatiebewijs dat da teert van 15 dezer at ARRONDISSEMENTS RECHTBANK Zitting van Dinsdag 16 December. In deze zitting stond- terecht een alhier woonachtige handelaar, die in September van dit jaar voor 1000 van de aannemers Klos en Bakker had gekocht het materiaa der electrische geleidingen, die hadden ddenslt gedaan gedurende het werk aan de Zuider- zeesluizen. Volgens de verkoopers zou o. m. de lijn van het directiegebouw naar het café van Keuris van den koop zijn buitengeslo ten. De kooper echter beweerde, dat hij alle geleidingen) had gekocht met het transfor matiehuisje en de palen. Het liep op een vinnigen strijd uit en er kwam zelfs een strafzaak van, waarbij dé kooper voor dief' stal moest terecht staan. Ook hier kwamen de partijen niet tot overeenkomst. De aannemer Klos beweerde, dat beklaagde voor die 1000 alleen had gekocht de num mers, die in het veilingsboekje waren aan gegeven. Bekl'. daarentegen hield vol, dat hij geen veilingsboekje gezien had. Op de hem verstrekte kwitantie stonden echter diie num mers wel aangegeven. Niet minder dan 7 ge tuigen waren gedagvaard en het O. M. vor derde na ddt getuigenverhoor 3 maanden gev. voorw. met eventueele verplichting tot schadevergoeding. (Het verschil loopt over 100 a 1-50). De verdediger van bekl., mr. De Groot, hield1 een uitgebreid pleidooi, waarin hij de juistheid van dé dagvaarding krachtig be streed en aandrong op vrijspraak, zich voor het overige refereerende aan het oordeel der rechtbank. In gesloten zitting stond terecht een in woonster van Helder, aan wie was ten laste gelegd het gelegenheid geven tot het plegen van ontucht met haar minderjarige dochter. Een 7-tal getuigen waren gedagvaard. Mr. H. P. M. Kraakman trad voor de ge detineerde beklaagde op als ambtshalve toe gevoegde raadsman en1 verdediger. Vergadering van den Raad der gemeente Helder, op Dinsdag 16 December. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Noord-Holiand, berichtende de goedkeuring der begrooting voor 1924. b. Idem tot verdaging van de beslissing op het Raadsbesluit van 30 September 1924 tot wijziging der bouwverordening. c. Idem tot goedkeuring van het Raads besluit van 18 November 1924 tot het aan gaan eener kasgeldleening. d. Idem tot goedkeuring van het Raads besluit van 18 November 1924 tot verhu ring van het grasgewas der inundatiekade. e. Idem .tot goedkeuring van het Raads besluit van 18 November 1924, tot wijziging der erfpacht van Gebr. Smit alhier. f. Idem tot goedkeuring van het Raads besluit van 18 November 1924 tot verhuur van grond aan d'e „H. R. O." alhier. g. Berioht van aanneming der benoeming tot lid1 van het Burgerlijk Armbestuur door J. Smit. h. Idem tot lid' der Commissie tot Wering van Schoolverzuim door W. J. Aggenbach. i. Bericht van A. v. Stipriaan te Koegras, dat hij accoord gaat met de overeenkomst betreffende het gebruik van' de noodslacht- plaats aldaar. j. Berichten van aanneming der benoeming tot leeraar aan de Avondvakteekenschool door A. H. Rijkers en W. Heeroma. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Conform prae-adivies. k. Verzoek van M. Polak, Directeur van „Casino", é.a. om de belasting op de ver makelijkheden te Verlagen. De heer Van Dam vraagt of het Col lege bij zijn prae-advies tevens de vraag wil overwegen of het wenschelijk is een filmkeuring in te voeren. 1. Verzoek van H. H. Schenkel e. a„ be woners van Tuindorp, enz., tot invoering van een nieuw tarief voor waterlevering, waarbij de betaling evenredig is aan de juist verbruikte hoeveelheid water. m. Verzoek van H. H. Schenkel e. a., be woners van woningen der Woiflngstichting, om te willen bevorderen* dat de tegenwoor dige huren dezer woningen worden ver laagd. (Burgemeester en Wethouders stellen voor deze stukken in hunne handen te stel len om prae-advies). Stukken k, 1 en m conform prae-advies. n. Verzoek van den Kerkeraad der Chr. Geref. Kerk te Helder nopens strafbaar stelling van misbruik van den Heiligen Naam des Heeren in het publiek leven. (Burgemeester en Wethouders stéllen voor dit stuk te behandelen bij het punt „Vloekverbod"). 'Conform. 1 o. Verzoek van Mevr. R. M. Luidinga van Genne om ontslag als lid van het Bur gerlijk Armbestuur tegen 1 Januari 1925. (Met mededeeling, dat voor de ontstane vacature te zijner tijd1 een aanbeveling zal worden ingediend, stellen Burgemeester en Wethouders voor het gevraagde ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de bewezen diensten). Eervol verleend. p. Verzoek van J. K. Labout om ontslag als leeraar aan dé Avondvakteekenschool tegen 15 December 1924. (Burgemeester en Wethouders stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen). Conform voorstel- eervol verleend. q. Bericht van den Minister van 'Onder wijs, Kunstem en Wetenschappen betref fende opheffing der Rijksnormaallessen te Helder. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen.) Mevrouw Van der Hulst vraagt of van de zijde van B. en W. al het mogelijke gedaan is om dé Normaalschool te behou den. De Voorzitter antwoordt hierop be vestigend. Wij hebben tot het laatste toe voor de school gestreden, maar wij konden den Minister niet bewegen haar te handL haven. De heer GeurtsIs er moeite gedaan om vergoeding te krijgen voor de kinderen, die thans naar Alkmaar moeten? De Voorzitter: Neen. De heer Geurts: Hoewel den kinderen ai is aangezegd, dét zij voortaan naar Alk maar zullen moeten gaan, is omtrent de opheffing nog niets in de sohool zelve aan geplakt De Voorzitter: Dat ls niet onze schuld. Wij hebben nog steeds geen offi cieel© mededeeling. De heer Heiblok: Door een der on derwijzers is gezegd, dat door B en W. niets was gedaan om de school hier te hou den. Het tegendeel is evenwel het geval-; B. en W. hebben alles voor het behoud1 der school gedaan. Spr. wil dat hier even om sta teeren. De heer Smits sluit zich bij deze woor den aan. In de 'Normaalschool is bekend1 gemaakt, dat de leerlingen subsidie voor reisgeld kunnen krijgen; kan deze toezeg ging bevorderd worden? vraagt spr. Mevrouw Van der Hulst bepleit de stichting eener gemeentelijke normaal school. De Voorzitter antwoordt, dat op het oogenblk de bestaande Handelsschool de kwestie van de Instelling van normaallessen onder de oogen ziet. De mededeeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van den heer B Zondervan ot wijziging der verordening op de hef- 'ing van de opoenten op de hoofdsom der personeele belasting. Verzoek van de Vereeniging voor Het goedkoopste veivoermlddel. De boot vertrektvan A'dam dagel. 9.30 's morgens van Helder 7.35 's morg. (van Helder niet op DINSDAG). 'n Koopje met hindernissen. Koppelarij.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 5