T VIERDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS BINNENLAND BUITENLAND HOTEL „BEUËVUE" 7 AAN ZATERDAG 20 DECEMBER 1924 Cafó Restaurant. Zondagavond 21 December van 8# tot 11 uur. (Vervolg van Derde Blad.) GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 23 December 1024, des avonds 8 uur, ,ten Raadhuize. l)e agenda vermeldt de navolgende onder werpen ter behandeling: Notulen. r Vaststelling der notulen van de verga dering van 18 November 1924. Ingekomen Stukken. a. Verzoek van K. F. Oortgflsen alhier, als gevolmachtigde van anderen om de opcenten op de hoofdsom der personeele belasting belangrijk te verminderen. (In verband met de beslissing op het voorstel-Zondervan over dezelfde aange legenheid stellen Burgemeester en Wet houders voor dit stuk in hunne handen te stellen om prae-advles). b. Verzoek van de afd. Helder van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om te voorzien door benoeming van een leer kracht in de vacature aan de school no. 1 in Julianadorp. (In verband met de beslissing over een soortgelijk adres van de Vereen!ging voor Volksonderwijs stellen Burgemees ter en Wethouders voor dit stuk in hunne handen te stellen om prae-advles). c. Voorstel van den heer B. Zondervan tot instelling van een Commissie van Bij stand voor den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst, overeenkomstig art. 64 der Gemeentewet. (Burgemeester en Wethouders stellen voor dit voorstel ln hunne handen te stel len om prae-advies). Gebruik gemeente-grond. Voorstel om aan de firma Van Pelt ver- vergunning te verleenen tot het hebben van drie steenen toegangstrappen op ge meentegrond. Bonw-verordening. Voorstel om ontheffing te verleenen van art. 16 lid 1 der bouwverordening aan W. Kaan, alhier, ten behoeve van het per ceel van der Duyn van Maasdamstraat hoek van Limburg Stirumstraat. Plaatselijke Inkomstenbelasting. Voorstel om in verband met de indiening van het voorstel-Van Dam inzake een pro gressieven kinderaftrek de heffingverorde- ning op de plaatselijke inkomstenbelasting ongewijzigd te laten. Gemeente-reiniging. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot het aangaan van een contract betreffende het weghalen van vuilnis. Personeel Ziekenhuis. Voorstel tot het treffen van regelingen voor de ambtenaren verbonden aan het Ge meenteziekenhuis met prae-advies op het amendement-Zondervan. Art 37 W. R. Voorstel tot toekenning van een schade loosstelling aan personeel der gasfabriek, wegens opheffing van betrekking ontslagen. Politieverordening. Voorstel tot wijziging van art. 88 der Al- gemeene Politieverordening. Belasting. Afwijzend advies op het adres van Gebr. Polak alhier om vrijstelling van belasting op Tooneelvoorstellingen en andere vermake lijkheden. Interpellatie. Verzoek van den heer J. Geurts om te mogen interpelleeren over de uitvoering van verfwertoen aan de Gasfabriek, als mede een vraag en voorstel over hetzelfde onderwerp. (Burgemeester en Wethouders stellen voor de interpellatie toe te staan.) Ter visie. Ter visie is gelegd het rapport van den Wethouder van Financiën nopens het on derzoek naar de mogelijkheid om de Cen trale Boekhouding op ite heffen exf de Boek houding weer bij d© -bedrijven onder te brengen. Overeenkomst hoefbeslag. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van S. Moorman inzake scha devergoeding. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een lid- werkgevervan de Commissie van Advies voor den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering in de va cature A. Krijnen. Aanbevolen wordt daarvoor de heer H. Riemers, Penningmeester der afdeeling Helder van den Nederlandschen Aan- nemersbond. (Vervols van h^t 2e -blad.) Accijns op tabak. De Eerste Kamer heeft tet wetsontwerp tot verhooging van den accijns op tabak met 23 tegen 10 stemmen aangenomen. Hooger Onderwijswet. Bij de Tweede Kamer is ingediend een nota van wijziging op het ontwerp tot re geling van voorbereidend hooger en alge meen vormend middelbaar onderwijs. De voornaamste voorstellen betreffen: Meer vrijheid bij de vaststelling van het leer plan. Overbrenging van H. B. S. 6 j. c. en H. B. S. voor meisjes 6 j. c. naar het voorbereidend hooger onderwijs. Géén B-lyceum. Geen akte voor de paedaigo- giek. Hoogheemraadschap N. H. Noorder kwartier. Men meldt uit' Alkmaar aan het Hbl.: Met een enkel woord1 hebben wij reeds in het vorig avondblad gemeld, dat de al- gemeene vergadering van het bestuur met algemeene stemmen besloot tot aan koop van een perceel aan aan den Ken- nemerstraatweg, waarin de bureaux van bet hoogheemraadschap zullen worden gevestigd. Bij de gehouden discussies bleek, dat er bij dijkgraaf en- hoogheem-raden geen -pro testen tegen dezein aankoop waren inge komen; vermoedelijk, aldus "werd betoogd, zullen dogenen, die zich met het verzame len van handt eek eningen op adressen heb ben beziggehouden en waarop,, naar wij vernamen, vrijt druk werd geteekend, zich met hun protesten rechtstreeks tot Ged. Staten wenden, die dezen aankoop van dit perceel eveneens moeten goedkeuren. Door eenige lede» der vergadering werd betreurd, dat D. en H. geen ofil- cieele begrooting hadden ingediend voor de kosten van een eventueel geheel nieuw gebouw, speciaal voor het hoogheemraad schap ingericht De ingenieur Poppens deelde mede, dat naar zijn berekening een nieuw gebouw op 107.000 kwam te staan. Voorts werd nog het besluit genomen tot verkoop van het gemeenlandshuis te Petten aan de Vereeniging „Trein 8.28. H. IJ. S. M.", die het zal inrichten voor herstellingsoord van zwakke en prae-tu- berculose kinderen. Hierna werd de begrooting behandeld, die na eenige discussie goedgekeurd werd in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van 1.423.320. Met 14 tegen 6 stemmen Verd efen voor stel van den heer D. de Boer gesteund door de hoeren Breebaart en Burger om de presentiegelden der hoofdingelan den van 15 tot 10 te verlagen, verwor pen met 14 tegen 6 stemmen. De dijkgraaf deelde nog mede, dat bij Kon. Besluit van 3 Nov. 1924 aan het hoogheemraadschap een eigen wapen is verleend. Het Bezoldigingsbesluit Naar „Het Volk" meldt, vergaderde gis terenavond de ministerraad ter bespre king van de moeilijkheden, welke uit het bekende Kamervotum ten aanzien van de uitvoering van het Bezoldigingsbesluit zijn ontstaan. De loonpolitiek der regeering. Vanwege den Centralen Bond van Neder- landsch Post-, Telegraaf- en Telefoon-perso neel (OJB.P.T.T.) is een brochure versche nen, getiteld: „Ongehuwdenloon" met als ondertitel: „De Zig-zag-loonpolitiek der Re- geering", door H. van Giessel, Algemeen Secretaris'van genoemde organisatie. De brochure is verdeeld in de volgende hoofdstukken: 1. Inleiding. 2. Hoe vroegere salarisregelingen tot stand kwamen. 3. Hoe het Bezoldigingshesluit-1925 ontstond. 4. Het Ongehuwden-loon. 'Deze brochure -geeft een beknopt over zicht van de gevoerde salaris-politiek der Regeering en 'de schrijver stipuleert de zig zag-lijn 1918-1920-1922-1924, welke naar zijn meeniing „het veel gesmade „vaste inkomen" van den- ambtenaar elke stabiliteit heeft ont nomen en hij het Overheidspersoneel een mentaliteit heeft doen geboren worden, wel ke ongetwijfeld1 door iedereen als „schade lijk voor de gemeenschap" zal worden ge kwalificeerd1". De brochure is 7 0.16 per stuk verkrijg baar bij- den G.B.P.T.T., Marconistraat 96, te 's-Gravenhage. Uit het boekdrukkerebedrljf. De algemeene vergadering, van den Christelijk Grafischen Bond beeft de col lectieve arbeidsovereenkomsten in het boekdrukkerisbedrijf met algemeene stem men goedgekeurd. Thans hebben dus alle betrokken par tijen de nieuwe contracten aanvaard. Verkeersongevallen te Amsterdam. In het 8e kwartaal bedroeg bet totaal aantal verkeersongevallen, dat ter kennis vari de politie kwam, 1261 tegen 1091 in de overeenkomstige periode van verleden jaar, een toeneming dus met niet minder dan 15.6 pet. Van ait totaal van 1261 wa ren er 174 van ernsti-gen aard, waaronder 10 den dood en 94 ernstig letsel tenge volge baden; deze cijfers waren in het 3e kwartaal '23 resp. 139, 16 en 79. Terwijl de ernstiger ongevallen verleden jaar 12.7 pet. van het totaal uitmaakten, steeg dit percentage thans tot 13.8. Hetzelfde ver schijnsel deed zich reeds in het vorige kwartaal voor, toen' de ernstiger ongeval len eveneens 18.8 pet. van het totaal aan tal uitmaakten tegen 12.1 pet. ln het 2e kwartaal 1923. Niet alleen stijgt dus het aantal onge vallen, maar ze worden ook allengs ern stiger. Dit zal wel aan het toenemend ver keer met motorvoertuigen toegeschreven Ingezonden Mededeellng. B(j den bestaanden Heügymn. Schoolcursus kunnen geplaatst worden Kinderen met: o.a. slappe en verkeerde houding, rug verkrommingen, ademgebreken enz De kosten bedragen 11.f 1.50 per week. Aanmelding aan de Inrichting voor Heil- gymn. en Massage, PLANTSOENSTRAAT 11. moeten worden. Gelijk althans uit de cij fers blijkt, neemt het aantal dezer voer tuigen in het totaal dat bij ongevallen be trokken is, zoowel volstrekt als verhou dingsgewijs, nog steeds toe. Wat de oorzaken betreft, bleek het grootste deel weder aan oevrtreding van de verkeersregelen en aan onvoorzichtig heid te wijten te zijn. Niet minder dan 786 gevallen of ruim 62 pot. van het totaal waren aan genoemde oorzaken toe te schrijven. Hiervan kwamen 636 of 60.4 pet. van het totaal op rekening van be stuurders van voertuigen tegen 150 of 11.8 pet., welke door voetgangers en spelende kinderen veroorzaakt werden. Evenals dat in het vorige kwartaal geconstateerd werd, Is het aandeel van bestuurders van voertuigen, vergeleken met de overeen komstige periode van verleden jaar, toen 423 ongevallen of ,88.8 pet. van het totaal dóór hen veroorzaakt werd, weder sterk toegenomen. De bankbiljettenvervalschers. Deverdaohte vervaardigers van valsche bankbiljetten, een fotograaf uit Rotter dam, een leerlooier uit Alblasserdam, en hun medeplichtigen, de beide varkens handelaren te Nieuwland, dié1 op 17 Oc- tober in hechtenis waren genomen en nog in het huis van bewaring te Dor drecht gedetineerd zijn, hebben, naar de „Tel." meldt, een volledige bekentenis voor den rechter van instructie afgelegd. Bij den inval te Nieuwland had men op een zolderkamertje een installatie tot vervaardiging van bankbiljetten gevon den, benevens een belangrijke groote collectie niet geheel afgewerkte bank biljetten, ter waarde van 25, 60, 100, 200 en 300 gulden. De verdachten hadden voor de ver-! vaardiging zeven verschillende cliché's te Amsterdam laten maken voorgevende obllgatlën en reolame biljetten te drukken. batteerd' worden over de vraag of eenzij dige ontwapening mogelijk Ja Hij zette daarna uitvoerig uiteen waarom zi. 's mi nisters systeem slecht en duur is. Na de rede van den c.h. Tilanus werden de disoussies verdaagd' tot Maandag a.s. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. De laatste dagen vóór Kerstmis la het hard werken voor de Kamer. Want als het Kerstreces begint, moet de staatsbe- grooting zijn afgehandeld. Dus wordt er vergaderd des middags en des avonds, vaak des nachts om door den rijstebrei- berg heen te komea Zoo erg als Donder dag is het gelooven wij evenwel nog niet geweest „De Tel." beschrijft dat heel sug gestief: „Het was al laat in den avond', toen de heer van der Voort van Zijp het woord kreeg over de Vlissingsche ha ven". „Het was bijna één uur, toen de afd. spoorwagen aan de orde kwam". „Het was bijna twee uur toen de minister aan het woord kwam",Bij drieën kwam de heer Henpans aan het woord". (dit ging over d!e mijnen). „Te. kwart voor vier in den ochtend kreeg de heer Kete laar het woord".Deze besprak de eventueele verplaatsing van den Raad voor de Scheepvaart van Amsterdam naar den Haag. Ten slotte klaagde de heer Ter Hall (V.B.) over de" geringe subsidie van 6000 ten bate van de helden der zee. Zijns in ziens was het onderzoek, door de regee ring ingesteld, niet deugdelijk, geweest. Als grondslag werden genomen de mede- deelingen van de ministers. Volgens den minister komen slechts 105 voor onder steuning in aanmerking, maar slechts voor 25 personen wordt een aanvullende ondersteuning uitgetrokken. De heer Ter Hall wenschte een ondersteuning als het Nationaal Steuncomité. Spr. vroeg verhooging van den post met 10.000 en de, benoeming van een oommissie, die zal moeten beoordeelen, wie en met hoeveel geholpen zal moeten worden. De minister betoogde, dat hij' zeer sym pathiek stond tegenover deze steunverlee- ning, maar hij moest met den toestand van 's lands kas rekening houden. Boven dien waren de inlichtingen niet altijd be trouwbaar. Het Rijk mag z.L niet meer dan het hoog noodiige doen. Er Is toch een post van 5000 op de begrooting. Men moet nu afwachten, hoe het verder zal gaan. De beraadslagingen' werden gesloten, en de begrooting werd z. h. s. aangeno men „Het was half vijf en de heeren Kete laar en Duymaer van Twist wenschten den minister een hartelijk wel te rusten". Vergadering van Vrijdag. Vrijdags kwami die Oorlogsbegrooting aan de orde. De discussies waren des morgens ingezet door den heer van Za- delhoff (sd.) die ontwapening besprak en het protocol van Genève. De katholiek dr. Deckers is tegen ontwapening, en de a.r. Duymaer van1 Twist natuurlijk ook. Mr. Dresselhuys noemde ons defensiestol sel ondeugdelijk en zal met zijn fractie tegen de oorlogsbegrooting stemmen. Hij stelde dó regeering voor een staatscom missie te benoemen van personen van verschillende kleur staande op den grond slag van Genéve, om de regeering van advies te dienen over den te volgen weg, b.v. over een optreden van Nederland als initiatiefnemer. Als de regeering daartoe bereid was, zou hij vóór d!e begrooting stemmen. De volgende «preker, de socialist K. ter Laan, deelde mede, dat het initatief-voor- stel tot ontwapening bijna gereed is. Bij de behandeling van dit voorstel kan gede De schulden. De minister van de schatkist, Mellon, heeft aan een medewerker van een. New Yorks financieel blad meegedeeld, dat de onderhandelingen over de Flansche schul den moet inhouden, dat worde rekening gehouden met de positie van alle sohuld- eischers. De Amerikaansche regeering stelt zich op hetzelfde standpunt, dat was ingeno men door Cburohill, n.1. indien Frankrijk met Engeland onderhandelt, het (Frank rijk) ook tegelijkertijd met de Ver. Staten moet onderhandelen. Op 31 December is het de vervaldag van de schuld van België aan Canada, groot 8 8,000,000, en van Frankrijk aan Canada, groot 8 6,000,000. DUITSCHLAND. De politieke crisis ln Duitschland. Berlijn; 19 December. De rijkskanselier heeft vanochtend den president verslag uitgebracht van zijn besprekingen met de partijleiders, waaruit gebleken is, dat de partijen hun. besluiten handhaven, zoodat voor het oogenblik de vorming, van een meerderheidskabinet onmogelijk schijnt. De president en de kanselier kwamen daarop overeen de vorming van het.nieu we,.kabinet uit te stelten tot even voor de samenkomst van den nieuwen Rijksdag. Het huidige kabinet blijft zoolang in functie. De bljeenroepdng van den Rijksdag. Berlijn, 19 Deo. Do eerste zitting, van den nieuwen jüjksdag is door président Wallraf thans definitief vastgesteld op 5 Januari. Het proces-Ebert In heit proces-Ebert is tegen den redac teur Rothardt van de „MitteldeutscheZtg." een gevangenisstraf van zes maanden ge- eascht, waarvan een gedeelte voorwaarde lijk. HItler ln vrijheid gesteld. Berlijn, 19 Deo. De Beiersche Hooge Raad heeft heden besloten tot voorwaar delijke invrijheidstelling van Hitier. Dien tengevolge heeft Hitier vandaag zijn vrijr beid herkregen. Het proces-Haarmann. Hannover, 19 December. Haannann is wegens moord in 24 gevallen ter dood veroordeeld. Granz wegens aanstichting tot moord in één geval ter dood en we gens medeplichtigheid aan moord tot 12 jaar tuchthuisstraf' veroordeeld. Haar- mnnn ia in drie gevallen vrijgesproken. ENGELAND. Een bespreking van het protocol van Genève. Londen, 19 Dec. Een nieuwsagentschap meldt dat de regeering hoopt zeer binnen kort de vertegenwoordigers der overzee- sche Dominions naar Londen uit te noo- diigen tot het houden eener conferentie, ter bespreking van een aantal vitale en vérstrekkende quaesties, die in het pro tocol van Genève zijn vervat. In officieele kringen, wordt verklaard dat het waarschijnlijk is dat een voorstel tot zulk een conferentie zal worden ge daan, doch dat een definitieve mededee llng hieromtrent voorbarig zou zijn. De ontruiming van de Keulsche zone. Londen, 10 December. De Times zegt naar aanleiding van de verklaring van Curzon over de ontruiming der Keulsche zone, dat de bondgenooten erop hebben aangestuurd, de voorwaarden voor de in spectie in Duitschland dóór de geallieerde controle-commissie zoo gemakkelijk mo gelijk te maken. De Duitsche regeering was schijnbaar zeer bereid hiertoe mede te werken, maar haar militaire onderge schikten hadden tot voor zeer korten tijd allerlei hindernissen opgeworpen om de commissie tegen te werken. Niettegen staande deze belemmeringen schijnt de commissie toch verschillende feiten te hebben ontdekt, die minder aangenaam zijn. Voorloopig zullen dus de Britsche troepen- nog te Keulen blijven. Er bestaat stellig in Engeland geen bijzónder ver langen de bezetting vöor onbepaalden tijd te laten voortduren. Zulk een bezetting is allerminst de beste marier om de defen- sievè krachten van een staat te gebrui ken. Het ligt voor de hand, dat geen der Entente-regeeringen op het oogenblik de Duitsche regeering te hard wil aanpakken of wil aandringen op eiöchen, die rede lijkerwijs niet voor inwilliging vatbaar zijn. Het Dawes-plan heeft een nieuwe atmosfeer geschapen, maar als men wil dat deze atmosfeer de wederkeerige over eenstemming en het vertrouwen zal be vorderen, is het zaak dat de Duitsche re geering elk motief voor ongerustheid ver wijdert. Het voortduren van den milita- ristischen geest in Duitschland baart wer kelijke ongerustheid in' alle landen der geallieerden en als het verslag der com missie de geruchten bevestigt, dat Duitschland of een krachtige organisatie daar te lande nog steeds er op uit is stel selmatig een oorlog voor te bereiden, zou den de geallieerde volken, zeer tegen hun zin, de voorzorgsmaatregelen moeten handhaven. Bij deze onzekerheid moeten dq Britsche troepen voorloopig nog te Keulen blijven. Het beste wat men kan hopen; la dat de Duitsche regeering in staat zal zijn ten aanzien van haar eigen Ingezonden Mededeellng, militaire organisatie zulke maatregelen te treffen, dat de ontruiming binnenkort mogelijk wordt. Mist te Londen. Londen, 19 Deo. Gisteren is Londen weer door mist bezocht, die zoo. dik was als in 50 jaar niet was voorgekomen. Er zijn talrijke ongelukken gebeurd EGYPTE. Londen, 19 Dec. Een van de verdach ten, die .te Kairo in verband1 met den moord op den Sirdar waren aangehouden, is door den chauffeur, een ander door drie oogge tuigen herkend FRANKRIJK. De ambtenaren en het geboortecijfer. Uit een statistiek door „L'Oeuvre" ge publiceerd', blijkt, dat er van de ruim 800.000 ambtenaren in Frankrijk 200.000 ongehuwd zijn. Van de 600.000 gehuw den heeft bijna de helft geen kinderen, bijna een derde één kind, nog geen zesde twee kinderen, ruim een 'twaalfde drie kinderen, terwijl het aantal ambtenaren met vier kinderen 2 bedraagt, met vijf kinderen 7» met zes kinderen 7« het aantal ambtenaren met meer dan zes kinderen bedraagt nog niet 7Het blad schrijft deze geboorte toe aan de on voldoende salarieerinig in verband met de waardevermindering van den franc, waar door het kind '©en kostbaar weeldeartikel is geworden. De commissie voor de financiën heeft een herziening voorgesteld1 van den kin derbijslag. Deze zou 540 .francs per jaar bedragen voor één kind, 1260 francs voor twee kinderen, 2340 francs voor drie kin deren en 8600 francs voor vier en meer kinderen. RUSLAND. Volgens een bericht aan de Dni begin- nèn te Moskou de aanhangers van de op positie in de communistische partij zich te roeren. Den 6en December is een groep oppositie-leden, die meerendeels reeds vóór de revolutie lid der partij waren, en bloc uit de partij getreden. Zij hebben vervolgens een „open brief' gericht tot hun geestverwanten in de partij, waarin deze worden opgewekt, nu hun passieve tegenstand niet de verwachte resultaten heeft opgeleverd, uit de partij te treden en actieven strijd tegen de leiders der partij te gaan voeren. Afdrukken van de zen brief zijn in den nacht van 12 op 18 December op verschillende plaatsen aan geplakt, doch de politie heeft de biljetten laten verwijderen. De aanhangers van Trotskl weren zich. Volgens telegrammen uit Odessa, is de secretaris-generaal van de Russische com munistische partij, Stalin, door de aanhan gers van Trotski gearresteërd, daar hij cir culaires verspreidde, waarin Trotski als ver rader wordt aangeduid. Toen de voorzitter van den Raad) van Volkscommissarissen, Rykof, van de gevan genneming van Stalin vernam, begaf hij' zich persoonlijk naar de kazerne, waarin deze ge vangen gehouden werd; ten einde een vrij lating te bewerkstelligen. Nadat de tusschenkomst van Rykof zon der resultaat was gebleven, vielen de regee- ringsgetrouwe troepen de kazerne aan, en vernielden deze. In den strijdt, die zich hierbij afspeelde, zouden aan beide zijden talrijke dooden en gewonden gevallen zijn. De generaal» Poetyewitsj en Dewehkoff hebben zich openlijk tot aanhangers van Trotski verklaard. In verschillende steden van' Rusland zouden de aanhangers van Trotski de openbare gebouwen bezet hebben. •In Nisjni-Novgorod en in Kazan kwam het to.t botsingen tusschen de aanhangers van Trotski en Zinowjef, waarbij- de aanhangers van den laatste teruggeslagen werden. Men gelooft, dat ook in andere steden van Rus land het conflict tusschen' Trotski en Zinow-. jef reeds den omvang van een burgeroorlog heeft aangenomen. SPANJE. De Spanjaarden ln Marokko. Londen, 19 Dec. Het hoofdkwartier van den Spaanschen hoogen commissaris van Marokko zal van Tetoean naar Larasj ver legd worden. Auto's konden hét gebied van Tandzjer langs den straatweg naar Tetoean niet verlaten wegens de zware gevechten, die er door de Spaansche posten geleverd werden. Het spoorwegverkeer tusschen Ceuta en Tetoean is gisteren afgebroken. De Spaansche post van Telata Jemis Melusa is door troepen der Anzjexastammen om singeld. ALBANIË. De opstand. Rome, 19 December. Naar Stefanl uit Tirana verneemt, ontkent de Albaneesche regeering uitdrukkelijk de geruchten over den val van Skoetari en Argyrocastre. Daar entegen wordt uit Belgrado gemeld, dat de opstandelingen Vitchkopea en het heele dis trict Kroema bezet hebben. De regeerings- troepen zijn in wanorde over de Drin terug geworpen. Volgens de jongste berichten uit Prizrend zou Fan Noli gevlucht zjjm. Het Albaneesche gezantschap te Rome deelt mede, dat de regeering de algemeene mobilisatie heeft bevolen. Volgens de Alba- neezen bevinden zich onder de opstandelin-' gen geregelde ZKid-Slavlsche troepen.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 13