HELOERSCHECOURAHT Hotel „DEN BURG" tweede en laatste blad* plaatselijk nieuws Bel op 5S VAN DINSDAG 30 DECEMBER 1924. 1. Roos. t Ondanks het, zeer ongunstige weer, waren velen getuigen van de laatste eer den overledene bewezen. Nadat het oudste zoontje, dat het ongeval heeft meegemaakt, bloemen over de kist had gestrooid, nam de heer ir. A. J. van Braambeek het woord. Als vertegenwoordiger der directie en van het technisch personeel der Stoomvaart Maatschappij „Nederland", bracht hij een laatste groet en schetste den heer Roos als een bekwaam hoofd machinist, van wien de reederij nog veel verwachtte. Als bewijs hoe gezien de overledene bij zijn collega's was, memo reerde hij het feit, dat geen bezwaren door hen werden geopperd, toen de heer Roos tusschen tijds in den hoogsten rang in het corps der Maatschappij werd op genomen. Door den heer Th. O. W. v. Mierlo werd namens het personeel en de leer lingen der Zeevaartschool een woord van afscheid gesproken. Gedurende de jaren, dat de heer Roos leeraar aan de Zee vaartschool was, had hij zich doen kennen, als een docent met groote werkkraoht en vol toewijding voor hen, aan wier ont wikkeling hij zoo gaarne arbeidde. De spreker besloot met de verzekering, dat deze bekwame en sympathieke leeraar steeds bij allen in dankbaar aandenken zal blijven en in de hoop. dat de steun en toewijding der familie de zwaar be {troefde weduwe zullen helpen haar groote eed te dragen. *Het Haaksvuurschip. in den stormadhtigen nacht van Zater dag op Zondag verloor het Haaksvuur- schip een anker en verdreef dientenge volge om de Noord. De „Amsterdam' ven- trok Maandagmorgen om het vuurschip weer op zijn plaats te brengen. Vrijheidsbond Afd. „Helder". Op de onlangs gehouden Algemeene Vergadering van de afdeeling „Helder" van den Vrijheidsbond is de heer C. R. Kruk Sr., die aan de beurt van aftreding was, herkozen als bestuurslid, en is voor zien In de beide bestuurslidvacatures door benoeming van de heeren W. J Bakker en Dr. H. F. Minkema. Overzicht van de hoofd-eere-prijzen behaald op de 24,25 en 26 Dec. 1924 gehouden Pluimvee-tentoonstelling. Zwaar verzilverde Beker van de Helder- sche Burgerij ais wisselprijs. Winner voor 1924: J. J. Schenkels, Helder. Zilveren Medaille van de Gem. Helder. Winner 1924: H. J. van Wolferen, Helder. Zilveren Medaille van den Burgemeester: Winner: Joop Dienaar, Helder. Zilveren Lauwerkrans van het Hoender park „Gallina", Helder. Winner 1924: H. J. van Wolferen, Helder, Zilveren Medaille van de Algem. Helder- sche Winkeliersvereeniging. Winner: H. Druif, Zaandam. Verzilverde Medaille van den heer Jb. J. Verfaille, voor den yerstkomenden prijs- winner. Winner: L. H. J. Lambooy, Drunen N.-B. Verguld zilveren Medaille van de Kamer van Koophandel. Winner wordt nader be kend gemaakt. Groote vergulde Medaille van „Helder's Belang". Winner: A. Verkerk. Zilveren Vulpotlood van den heer J. O. Duinker, boekhandel Winner: A. Verkerk, Helder. Verzilverde Medaille van H. Toes, Helder. Winner: J. J. Schenkels, Helder. Zilveren Medaillevan „Westfriesland". Winner: Joop Dienaar, Helder. Zilveren Medaille van den heer L. Coltof, Helder. Winner:- A. J. Melief, Helder. Fraai Schilderlji van den heer Y. Hankes, Helder. Winner: S. Bakker, Oostwoud. Medaille van Kapt. J. Zwart, Helder. Win ner: S. Bakker, Oostwoud. Zilveren Medaille van den heer A. Wie- rlnga, Helder. Winner: B. Meijer, Helder. Luxe voorwerp (Wagner) van den heer Klopper, Helder. Winner: H. J. van Wol feren, Helder. 'Majolica vaas van de fa. J. van Willigen, Helder. Winner: A. Verkerk, Helder. Fraai stoelkussen van Mej. Klopper— Buijs. Winner: H. Aberson, Helder. 'Schilderstukje van den heer B. Goes, Hel der. Winner: J*. Kramer, Helder. „Watermann Selffiler* van de Drukkerij Egner, Helder. Winner: S. Keijser, Texel. Piëdestal van den heer B. Quast, Helder. Winner: S. Keijser, Texel. Grote vergulde Medaille van A. V. Win ner: H. j. van Wolleren, Helder. Zilveren lauwerkrans van Z. E. den Vice- Admiraal. Winner 1924: H. Toes, Helder. Eerekruis van het Lid der '2de Kamer, den heer Henri ter Hall Winner 1924: H. Toes, Helder. Verzilverde Medaille van den heer J. J. ecnenkels, Helder, voor den verst komenden prijswmner. Winner: M. Mnaa Gerwe- Nuenen N.-B. Eruimand van de fa. A. Poetma, Helder. Ingezonden Mededeellng. Oudejaarsavond Hors d'oevre varlés Croquettes Pasteitjes Huzaren- en Haringsalades Kreeft- en Zalmmayonnalses Winner: G. J. H. Verstegen» Helder. Verzilverde Medaille van den heer H. W. van Dort, Haarlem. Winner: J. J. Schenkels, Helder. IMedaiile van de Heldersche Courant: Win ner: H. Toes, Held r. Zülveren Medaille van den heer Jb. J. Ver faille, Helder. Winner: G. J. H. Verstegen, Helder. Verzilverde Medaille van den heer Jb. J. Verfaille, Helder. Winner: G. Brokken, Schagen. Zilveren Beker van de Pluimveevereeni- ging „Helder" ais wisselprijs. Winner (defi nitief): Theo H. van Gijzen, Alkmaar. Verzilverde Beker van Notaris Baas, Hel der. Winner 1924: J. Nebbeling, Helder. Groote zilveren Medaille van de Gem. Helder. Winner 1924: Theo H. van Gijzen, Alkmaar, Zilveren Medaille van -„Helder's Belang". Winner 1924: O. Bot, Helder. Verzilverde Medaille van den heer Jb. J. Verfaille, Helder, voor den verst komenden prijswinner Sierduif. Winner: M, Maas, Gerwe-Nuenen N.-B. Verzilverde Medaille van den heer Jb. J. Verfaille, Helder, voor den verst komenden prijswinner Postduif. Winner: W. v. d. Laar, Laren N.-H. Groote taart van Maison Van Alphen, Hel der. Winner: O. Bot, Helder. Zilveren Medaille van de Dir. „Casino". Winner: C. Bot, Helder. Zilveren Medaille van de Postduivonver. „Het Noorden". Winner: H. J. Holtz, Helder Theemuts van Mej. Swaager, Helder. Win ner: H. J. Holtz, Helder. Parapluie-bak van de fa. Oudkerk en Van Praag, Helder. Winner: N. A. Snel, Helder. Zilveren Medaille van den heer W. v. d. Laar, Laren. Winner: P. Pietera, Helder. Verzilverde Medaille van den heer H. J. Hoitz, Helder. Winner: P. Pieters, Helder. Zilveren Medaille van de Postduivenver. „Hollands Noordpunt". Winner: W. God schalk, Alkmaar. Zilveren Medaille van de Postduivenver. „Victoria". Winner: A. G. J. Pauw, Helder. Zilveren Medaille van de Postduivenver. „Victoria". Winner: J. G. Duinker, Helder. Zilveren Medaille van „H.R.O." Winner: J. Nebbeling, Helder. Zilveren Medaille van de Postduivenver. „Hollands Noordpunt". Winner: W; God schalk, Alkmaar. Fraai kleed van Mej. Faber, Helder; Win ner: P. Pieters, Helder. Zilveren Beker van de Vereeniging op Pluimveegebiedi „Helder"; Winner wordt nader bekend gemaakt. Idem voor hoogste aantal punten. Winner 1924: H. Ottens, Hoorn. Verzilverde Beker van den heer R. Th. Luyckx, Helder. Winner 1924: H. Ottens, Hoorn. Groote zilveren Medaille van de Gemeente Helder. Winner 1924: H. Ottens, Hoorn. Zilveren Medaille van de Sigarenfabriek ,,'t Koggeschip", Haarlem. Winner: P. J. Boom, Alkmaar. Verguld zilveren Medaille van de Sigaren fabriek „Vovanra", Leiden. Winner: (I. Brokken, Schagen. Fraai verzilverd Kruis van den heer,Jb. J. Verfaille, Helder, voor den verst komenden prijswinner. Winner: O. van Aifen, Koog aan de Zaan. Ham van 5 pond- van don heer P. Wit, Helder. Winner: G. Brokken, Schagen, Theeblad van den heer T. O. Gevers, Hel der. Winner: A. W. R. v. d. Wint, Helder. Kinderwagendekentje van den heer Klercq, Helder. Winner: H. Ottens, Hoorn. Verzilverde Medaille van den heer A. W. v. d. Wint, Helder. Winner: H. Ottens, Hoorn. Havanna ram van den heer G. Vrijdag, Helder. Winner: H. Ottens, Hoorn. Zilveren Medaille van het Laboratorium Asda te Leeuwarden. Winner: G. Brokken, Schagen. Alaska konijn van den. heer v. d. Tang. Winner: O. Moeijes, Schagen. Verguld bronzen Medaille van het Labora torium Asda te Leeuwarden. Winner: J. P. Boom, Alkmaar. Dit zijn de hoofdprijzen. Om de vele hon derden prijzen alle te noemen is niet doen lijk. Daarvoor is de catalogus. In het volgend nummer hopen wij: een kort overzicht van1 de dieren te geven. Uitslag der verloting van de Vereeniging op Pluimveegebied „Helder" te Helder, gieihoudën ten. kantore en ten overstaan van Notaris O. J. Baas te Helder op Zaterdag 27 Dec. 1024. De- prijzen vielen op de volgende nummers: 928, 260, '490, 694, 521, 90, 1029, 1830, 1229,-835, 1430, 468, 1833, 1870, 1156, 825, 1767, 597, 1838, 1734, 787, 1424, 1755, 1132, 613,1422,1126,1971,1928, 1945,1691,1441, 417, 245, 1311, 332, 1109, 471, 1265, 861, 1880,1965, 846, 17. De volgorde der nummers geeft ook die der prijzen aan. Dus 928 le prijs, 260 2e prijs, 490 8^ prijs, enz. Poppentheater Kellenbach. Maandagmiddag trad voor de Vereeni ging van Huisvrouwen afdeeling Helder in Oasino de van het vorig jaar bekende heer Kellenbach met zijn Poppentheater op. Er waren ditmaal niet zooyeel kinde ren als den vorigen keer, althans bij de eerste voorstelling. Er werden namelijk twee voorstellingen gegeven, de eerste te half twee, de tweede om half vier. De heer Kellenbach, die er uitstekend slag van heeft met de jongens en meisjes om te gaan, was ditmaal met het kinder verhaaltje „Zwaan, kleef aan" gekomen. Zijn poppenkast is niet meer de banale, die wij van oudsher kennen; integendeel, er is niets nagelaten om haar zoo smaak vol mogelijk te maken. Zijn decors zijn schilderijtjes op zichzelf, zijn poppen- materiaal is uitgedost met 'sierlijke en fraaie kleedij'. Het traditioneele prinsesje, dat zoo vreeselijk huilde, is een sierlijk popje, en van den boerenzoon met zijn zwaan is een alleraardigst boertje ge maakt. Het aardige liedje van den zwa- nenboer ging er grif in, en in het laatste bedrijf, dat natuurlijk de trouwerij is van den zwanenibosr met de prinses, toornen de verschillende personen in hun veel zijdige feleedij allen ten tooneele. Want dat is het aardige, dat de heer Kellen- baoh werkelijk fleurige tooneeltjes weet te scheppen met zijn poppen. Hij: kan na tuurlijk maar met twee poppen tegelijk manoeuvreeren, maar hij' doet dat zoo handig, dat het is alsof een aantal tege lijk bezig zijn. En bovendien is er dan ook nog veel deooratief noppenmateriaal, mu zikanten bij de bruiloft, kroondragers, enz., waardoor het geheele poppentooneel- tje gevuld wordt. Een grammofoontje zorgt voor Wagneriaansohe bruilofts muziek. Na de pauze wérd als toegift een Jan Klaassen-voorstelling gegeven, waarin verscheidene zeer goede moppen werden gedebiteerd, die het jeugdige auditorium deden schateren van den lach. En tegen half vier, toen buiten alweer groote troe pen klaar stonden voor de tweede voor stelling, gingen de kleintjbs, dankbaar en voldaan, naar huls. Gevonden Voorwerpen. kleinere steden, de hulp der onderwijzers vak vereenigingen zal worden ingeroepen. St Mfchnël. Prof. Aengenent heeft aangeboden op te treden als bemiddelaar tusschen de R.-K Staatsparty en „St. Michaël". De hulde aan de Hollfind-Indlë-vlIegera De voorloopige commissie, welke zich gevormd heeft voor de huldiging van de drie vliegers, die den vliegtocht van Ne derland naar Indië- hebben volbracht, en in welke commissie o.a. zitting hebben prof. Treub en luit.-generaal Swart, heeft een oproep gericht aan alle Nederlanders, waarin wordt medegedeein, dat zij zich voorstelt naast de persoonlijke huldiging,, die de Kon. Néd. Vereeniging voor Lucht vaart bereidt bij den terugkeer van de vliegers in het vaderland, de verrichte daad te doen eeren door er blijvende gevolgen aan te verbinden. De commissie stelt zich voor de noo- dige gelden bijeen te brengen om le. Twee groote, drie-motorige ver keersvliegtuigen te laten bouwen en die ter beschikking te stellen van de Kon, Luchtvaart-Maatschappij om daarmede van Nederland en van Indië uit, vluchten te laten ondernemen ter verdere voor bereiding van een luchtdienst, die de banden tusschen Nederland en Indië krachtig zal versterken. 2e. In Nederland en in Ned.-Indië een passend, indrukwekkend gedenkteeken te plaatsen ter herinnering aan de eerste vlucht „AmsterdamBatavia". De commissie verwtchï, dat het hiertoe noodlge bedrag van ruw geschat f 800.000 spoedig zal zijn bijeengebracht, gezien de geestdriftige stemming, die door het slagen van den eersten tocht is ver wekt. Zij hoopt, dat onverwijld in alle plaatsen in ons land, in Indi& en overal, waar een aantal Nederlanders van eenige beteekenis woont, plaatselijke" comité's zullen ontstaan. Ieder, die wil medewerken, kan zich daartoe by de leden der voor loopige commissie, bij voorkeur bij den heer W. H. J. Dicke, Laan van N.-0.-Indi8 273 te Den Haag, aanrr-.riden. Geldelijke bijdragen of aanwijzing, op welke wijze daarover zal kunnen worden beschikt, worden ingewacht bij den penningmeester B. van Haersma Buma, Kneuterdijk 12-14 te 's-Gravenhage. Ingezonden Mededeellng. Invoer van kaas lij Portugal. Blijkens med'edeeling rm Hr. Ms. ge zant te Lissabon heeft le Portugeesche rpgeering haar op 27 Oct >ber j..l. ingesteld verbod' van invoer van ejen aantal goede ren, waarondier ook ka-a:bij beschikking, van 17 d'ezer ingefcrokke u De invoer van diie artikelen Is thans we jr vrij; Spoorwegpersoneel. Overeenkomstig haartoezegging, ge daan in de jongste conferentie, heeft de directie der Nederlands zich gewend tot den staat, mot het verzoek, Bioejnwet voor het thans ongewijzigd in te diepen. De direc tie heeft hiervan aan die organisatie mede- deeling gedaan. :he Spoorwegen ister van water- et ontwerp-pen- irwegpersoneel Vakverbonden. Het aantal leden van de vakbonden, aangesloten bij; het R. K, Vakbureau, is in het 3de kwartaal! van 1Ï924 met 2129 ge daald1 en bedroög op .1 Oetober 1.1'. 97.060. In het 1ste en bet 2de Wartaal bedroeg, het ledenverlies ondorsOheidenlljk 854 en 1014. Het aantal leden van. het NedterL Ver bond van Vakvereeni gingen is ln het 3de kwartaal gedaald miet 1677, dat van het Chris. Nederl. Vakverbond met 759,'en dat van het Algemeen Nederl Vakver bond1 met 483. Van het Nederl. Arbeids-Secretariaat zijn d'e cijfers van 1 Oct. nog niet bekend. Het aantal lieden van het Synd. Vakver- hond is "in het Sdle kwartaal' met 28 ge stegen. Het 10.090ste schip; Zaterdagochtend is het 10.000ste schip in dit jaar te Rotterdam aangekomen. Het was het 'NederlandSche stoomschip Jonge Anthony, van db Middelliandsohe Zeevaartoompaignie, met een: laadvermo gen van omstreeks 3000 ton. Gezagvoer der Is kapitein G. Grilt Congres voor onderwijs aan niet- leerplichtige Jeugd. Het comité voor bovengenoemd congres, dat tegen Paschen zal worden gehouden, wenscht tot basis van de daar te houden in leidingen en besprekingen een beeld van den vroegeren en huldigen toestand van dit onderwijs in ons land. Het heeft daartoe aan ongeveer 5500 hoof den van scholen, zoowel' openbare als bizon- dere, ten plattelande vragen ter beantwoor ding toegezonden, o. a. betreffende het ver volgonderwijs vóór, en na 1922, terwijl voor een dergelijk onderzoek in de grootere en SCHAGEN. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. In de „Posthoorn" van den heer J. Peetoom te Schagen trad de heer J. G, van der Jagt, voorzitter van den Centra- len Bond van P. T. T. Personeel, in een openbare, drukbezochte vergadering als spreker op voor de afdeelingen van dien Bond in West-Friesland. Vertegenwoor digd waren o.a. de afd. Helder, Anna Paulowna, Schagen, Hoorn en Broek pp Langendijk. Voorzitter, de heer P. Dekker, opende de vergadering met eeh woord van wel kom en wees op het belang daarvan. Het verheugde hem dat door het Hoofdbe stuur een vergadering voor West-Fries land was uitgeschreven, hetgeen 'blijk gaf van meeleven aldaar in den strijd, dien het postpersoneel thans voert. In een helder betoog zette de spreker het werken van de commissie van georga niseerd overleg uiteen. Spreker schetste de houding der re geering in de laatste jaren. Haar beginsel: „Loon naar werk", voor eenige jaren aangenomen-, heeft ze niet 'gestand ge daan; integendeel, het bedrag van de sa larissen van de rijksambtenaren is op de begrooting de sluitpost geworden; De bezuiniging eisobte offers. In den loop van 1924 wérd 10 salarisverlaging in gevoerd, waardoor een bedrag van 10 mil- lioen werd verkregen. De rijksmiddelen brengen dit jaar 40 millioen meer op dan de raming bedroeg. Gezien deze uitkom sten was het de plicht geweest, van de re-> geering, die 10 millioen terug te betalen. Voor 1925 eischte de regeering wederom bezuiniging op salarissen in den vorm van een nieuwe salarisregeling, waarin de cen trale oommissie van georganiseerd over leg mocht adviseereni. Deze commissie die voor de 'helft bestaat uit xegeerings- vertegenwoordigers en voor de andere helft uit vertegenwoordigers van ambte naren, nam met algemeene stemmen het voorstel aan om de regeering te advisee- ren de nieuwe salarisregeling met 1 Jan. niet te laten Ingaan. Wel een bewijs, dat deze totaal onvoldoende Is. De minister zegt in de Kamer, dat de nieuwe regeling voor vele lagere en mid delbare groepen een verbetering zal zijn. Dat is niet waar. Wel zullen in de 'groote steden verschillenden een heel kleine ver hooging krijgen, maar daar tegenover staat, dat op het platteland duizenden, w.o. de bestellers, een aanzienlijke loonsverla ging tegemoet gaan. Ook alle ongehuw- den in het geheele land zullen belangrijk in loon achteruit gaan. Sommigen zullen 47 van hun loon missen. Door het over brengen van groote groepen rijksperso neel, w.o. de bestellers, naar de rijkswerk- lieden moeten deze in de derde klas ge meenten van 16 tot 20 van hun loon aan standplaatsaftrek derven. Deze classificatie van gemeenten komt niet voort uit een zuiver onderzoek, hoe de gemeenten gerangsohikt moeten wor den, maar doodgewoon is een regeling getroffen, waarbij is aangenomen dat de grootste plaatsen het duurst zouden zijn en omgekeerd. In de millioenennota van 1923 stelde de regeering voorop, dat de herziening van de classificatie van Ned. gemeenten een 'bezuiniging zou brengen van 15 millioen. Een daartoe Ingestelde oommissie kwam na onderzoek tot de con clusie, dat niet bezuinigd zou worden, maar dat minstens 10 mdllioen benoodigd zou zijn, indien de classificatie eerlijk zou geschieden, omdat bleek dat vele kleine gemeenten te laag gerangsohikt waren. Heroloaaifioatie had echter miet plaats en de onbillijke toestand 'bleef bestendigd. !De garantie dat gehuwden in 1925 niet minder loon mogen ontvangen dan ze kre gen in Ootober 1924, geldt niet voor de bestellers in de 3e klas gemeenten. Deze mogen daarboven nog 5 verlaging heb ben. De laagste loonen krijgen dus per centsgewijze de grootste aftrek. Voor een paar jaren terug is gezegd, dat het postbedrijf zich op den duur zelf moest bedruipen. Nu wordt in de begroo ting voor 1905 een winst geraamd' van 6 millioen gulden. Buiten de nieuwe ver laging, welke 1 Januari ingaat, nog l1/» millioen, dus de 41/» millioen te maken' winst wordt gevonden in onbillijke ver lagingen het personeel opgelegd. En toch zegt de minister aan de centrale oommis sie van- georganiseerd overleg, na ge daan verzoek, dat de toestand van 's lands financiën geen wijziging van het nieuwe bezoldigingsbesluit in (gunstiger zin toe laat. Het Rapport-Nolting brengt geen ver beteringen; integendeel nieuwe aanslagen zijn ln voorbereiding, o.a. door het ver vallen van 'bestaande rangen en opheffing van 192 postkantoren komt vermindering van promotiekansen. Als de regeering meent steeds op dezen weg voort te kunneal gaan, zal zij, mis rekenen. Een pefsoneel, dat onder druk werkt en armoede lijdt, kan zich niet met ijver en opoffering blijven wijden aan het al gemeen belang. Wat aan harde guldens gewonnen wordt, verliest men aan men taliteit. Het publiek wordt de dupe, han del en industrie zullen er onder lijden; Daartegen worden door de regeering reeds maatregelen genomen. Te Amster dam, Den Haag en Rotterdam is op de telegraafkantoren het premiestelsel inge voerd. Het verheugt spreker, dat door de groote meerderheid van het betrokken personeel schriftelijk is verklaard, niet voor premie in aanmerking te willen ko men. (Applaus.) Daadwerkelijk tracht de bond het publiek van zijn nood te over tuigen. Twaalf voorname bioscopen in het land zouden met Kerstmis spreuken pro jecteeren, als niet de vrees voor de auto riteiten hen weerhouden had. Tenslotte volgt een opwekking van den spreker om de organisatie te versterken, opdat het bestuur ln haar billijke eisch voor een redelijk loon door de toename van bet ledental op groeiend verzet van het personeel zelve kan wijzen. De heer W. de Waard, beambte van dó Nederlandsche Spoorwegen te Schagen, wordt overgeplaatst naar Beverwijk met bevordering tot assistent-opzichter bij weg en werken. De heer O. Moesjes te Schagen ontving te Haarlem 2 eerste prijzen met 2 blauwe ramkonijntjes, de heer Th. Roep mede te Schagen behaalde daar met een trio Rhode Island Reds een eereprijs en een 2e prijs. JULIANADORP. Dat bet Zaterdag j.l geen baantje was om langs den weg te zijn, dat zal iedereen wel moeten toegeven, want bet was boos weer met storm en regen. Onze plaatsgenoot, de heer M„ heeft dat ook duchtig ondervonden. Hij toch was 's morgens er met ket en kar, beladen met diverse gebruiksartikelen, op uitgegaan om nog wat cliënten te bezoeken, en was alzoo ventende gekomen bij de boer derij, bewoond door den beer Van Diepen, aan de Nieuwe Vaart, toen eensklaps door een geweldige windvlaag de geheele equipage in de vaart werd geslingerd, en deze in een hachelijke positie kwam te verkeereru In middels toegeschoten hulp brachten een en ander met vereende krachten weer op het droge, doch de lading was door het water grootendeels bedorven, hetwelk als vanzelf sprekend, een aanzienlijke schadepost is. Na dat ook de voerman van droge kleeren was voorzien, kon deze niets andera doen dan huiswaarts stevenen, alwaar hij ontdaan door het voorgevallene aankwam. Zaterdagavond zaten wij in geheel Koe- gras, door etoi klein defect aan de'electrlsche geleiding, tot tweemaal toe eenige minuten in het donker. Een en ander was echter weer spoedig in orde. Maar de oliepitjes moesten tooh nog weer even voor den dag gehaald worden, voorzoover deze tenminste nog In tact waren voor het gebruik. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer O. Vader ook nog Kerstfeest gevierd door een besloten kring van bewoners alhier en uit de omgeving. Maandagmorgen te halftien zou er paar- denmonstering zijn door een bommlssionnair hjj het café van den heer J. Slikker Oz. Van aanvoer hebben wij echter niets bespeurd' of vernomen, alzoo ook geen handel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ®n iden morgen van 80 December. Medegedeeld door het Kon. NederfandScfa Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.4 te Muenchen. Laagste stand 712.1 te Seydisfjord. Verwachting: Stormachtige tot fcrachige, tijdelijk af nemende Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk re genbuien. Zelfde temperatuur. Zaterdagmorgen had alhier op het kerkhof een droeve plechtigheid plaats. Toen' werd het stoffelijk overschot van den heer I. Roos, die Woensdag door een motorongeval zoo noodlottig om het leven kwam, ter aarde besteld. Afdeeling Groote Hoenders. Afdeeling Dwerghoenders. WIJ leveren aan huls, Gelieve vroegtijdig te bestellen. Afdeeling Wateroogéls. Afdeeling Duiven. Postduiven Schoonheidsklasse. Postduiven Vliegklasse. Afdeeling Konijnen. Terug te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie: een rekenboekje, een gfijze- en een bruine mantelcdntuur, een draad toeter, een gestreepte muts, huisdeursleutels, een huispantoffel, eefi dameshandschoen, een emaiile portret (broche), en bij: Spaans, Smidstraat 30, een Belgische herders hond. Van der Wijk, Draaisteeg 6a, een handbescher mer van een rijwiel. S. Verhagen, Smidstraat 10, een damestasch met inhoud. Verfaille, Binnenhaven 23, een vulpotlood. P. de Bruin, 2e Vroonstraat 74, ten idem. Gude, Molenstraat 38, een kindtrportemonnale. Hennekam, Achterstraat 59, een kinderbontje. Mulder, Brakkeveldweg 61, een handfietspomp. J. Kapitein, Breestraat 43, een Bril in étui. Gecrtse, de Wetstraat 10, eea kinderbontje. Pape, Spuistr. 36, «en houten tabakspijp. Van Reek, Oostslootstn. 15, een R.K. kerkboekje, v. d. Berg, Schagenstraat 115, een handtaschje met inhoud.

Heldersche Courant | 1924 | | pagina 7