u AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. mEZÏ" Maod ms> dat jaar geen gezanik met afzon derlijke kwitanties. Indien men tusBohen- tijds vertrekt, wordlen de standen, evenals nu, opgenomen en dte afrekening kan op dezelfde wijze plaats hebben. Voor een richtige functioneering kan aanvankelijk het gebruik ééns per drié maanden gecon troleerd "worden, wat arbedd van 2 maan den uitspaart. Doch het groote voordeel is een ont zettende besparing op de administratieve rompslomp en het geld komt veel eerder bannen. 't Zeilde kan bij die kleintjes wekelijks worden toegepast. Als men nu toch aan het plannen ma ken la, laat men dan deze hierboven In ■chema aangegeven reorganisatie eens ernstig overwegen. De Arbeidsbemiddeling en de Werkloosheidsverzekering trekt eveneens de aandacht Uit de inge diende begrooting blijkt, dat de kosten dér werkloosheidsverzekering voor 1925 geraamd worden op 5805,12, die der plaatselijke arbeidsbemiddeling op 6969,88 en der districts-bemiddeling op 4025, totaal dus op 16800, Voor die districtsbemiddeling krijgt de beurs van het RJjk en van dé tot het dis trict behoorende gemeenten de kapitale som van 8600 terug. Voor subsidie aan werkloozenkassen wordt uitgetrokken 7000. tegen 10.000 het vorige jaar. In die 7000 zit nog 1889,68 „onvoorzien" voor het geval in den loop van het jaar het aantal ledten van de werkloozenkassen toeneemt of het centage van het subsidie wordt ver bolgens deze berekening is er bij den tegenwoordigen stand van zaken dus een subsidie noodig van 5610,82. Uit de toelichting blijkt, dat bij het op maken der begrooting 27 afdeelingen van landelijke vakbonden en verspreide leden in onze gemeente zijn met een officieel© werkloozenkas. Het totaal aantal leden bedraagt 782. De contributie welke boven de vakvereenigingsoontributie ten be hoeve van de werkloosheidsverzekering wordt betaald, bedraagt totaal 10645,68. Deze is bet laagst bij den Chr. Bond van Kantoor- en Handelsbedienden en be draagt 8 per jaar en het hoogst Wj den Alg. Ned. Schildersgezellenbonid en be draagt 28,60 per jaar. Op deze door be trokkenen betaalde oontributie wordt vol gens rijksregeling een subsidie gegeven, diie varieert van 100 tot 150 procent. Voor de land-, tuinbouw- en zuivelarbeiders, zoomede voor de schilders bedraagt deze bijslag 125; voor de meubelmakers, me taalbewerkers en sigarenmakers 160 pet. Voor alle overigen 100 pet. Op het bovengenoemde totaal bedrag der oontributie wordt een subsidie ge raamd) van 112220,64, waarvan de helft, dus 6610,82 ten laste van de gemeente komt. Uit bovenstaande opgave blijkt dus, dat de vakvereenlgingen van arbeiders werk zaam in particuliere bedrijven hier niet erg floreeren en nog een belangrijk aan tal in die bedrijven werkzame arbeiders nalaat, door geen Hd van de vakvereeni- ging zijner richting te worden, tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid op deze wijze zich te verzekeren. Deze ko men dan ook bij werkloosheid in de eerste plaats voor ondersteuning terecht bjj Het Burgerlek Armbestuur. waarvoor dit jaar een totaal uitgaaf ge raamd wordt van 62000, tegen 57000 het vorige jaar en een werkelijke uitgaaf van 66776,81' in 1923. Het blijkt dat het B. A. nog aan inkomsten geniet 4427,68' en nog van vorige jaren een saldo heeft van 272,31', zoodat het subsidie uit de Euneentekas wordt geraamd op 47500. et vorige jaar was geraamd 50.000, en in 1928 is werkelijk van de gemeente ont vangen 50448,25. Bij nadere beschouwing van deze be grooting blijkt, dat deze .verminderin gen niet het gevolg zijn van het feit, dat het B. A. de toestand hoopvoller inziet. De oorzaak van deze lagere raming is gele gen. in het rechtstreeks voor rekening der gemeente brengen van de kosten, verbon den aan verpleging van on- en minver mogenden in het ziekenhuis, welke kos ten vroeger voor een dleel door het B. A. werden betaald. 1 - Voorts blijkt dat het B. A. de wensch te kennen heeft gegeven, om het thans ontruimde ziekenhuis de bestemming van verpleeghuis te geven. Is dat in het ver leden ook niet het gjeval geweest? Als concentratie van de inlichting- en voorlichtingsdienst voor allerlei vereni gingen welke zich op het terrein van maatschappelijk hulpbetoon bewegen be staat ook in onze gemeente een Armenraad, waaraan een door het Rijk benoemde en gesalarieerde functionaris is verbonden. Op de begrooting van den Armenraad ko men deze salarisposten in ontvangst en uitgaaf niet voor. Wel van de salarissen van het hem behulpzame personeel en de overige kosten, verbonden aan het kan toor en die Instelling. Het blijkt, dat dit jaar totaal geraamd wordt uit te geven 8050. Doordat het saldo van bet afge goten dienstjaar geringer is dan van 1922, is ditmaal de bijdrage van de gemeente hooger geraamd en gesteld op 2735,81. Of de instellingen en vereenigingen van maatschappelijk hulpbetoon in deze gemeente de speciale voorlichting (naast en behalve hun eigen inlichtingsdienst), van den Armenraad behoeven en daar med'e deze uitgaven worden gerechtvaar digd, kunnen wij niet beoordeelen. Wel hebben wij kennis genomen van de oppo sitie welke daartegen in Amsterdam be staat en het verweer van dien Armen raad. Daarover aam gezond aandoe! tr kunnen vellen, zal o.L eerst mogelijk zijn, als men eenige jaren actief op het ter rein van maatschappelijk hulpbetoon ia werkzaam geweest De by bet opmaken der begrooting ten laste der gemeente komende Verzorging van Weezen. kost dit jaar nog 20550, waarin de ge meente een bijdrage betaalt van 18150, of rond 500 per kind. Er blijken er n.1. nog 26 te zijn. De totaal-uitgaaf wordt in nadeeligen zin nog beïnvloed' door het wachtgeld ver strekt aan den gewezen directeur, direc trice en suppoost hetwelk bij elkaar nog een uitgaaf vordert van 3080, zoodat na aftrek daarvan en enkele posten niet rechtstreeks dienende voor de opvoeding der kindteren totaal vormende een uitgaal van 886, er ten behoeve dier opvoeding en verpleging oVerblijft 1 16685, dat is dus rond' 638 per kind en per jaar. Door middel van weezenpensioen en wee- zenrente, benevens uit inkomsten van hunne bezittingen wordt bijgedragen 2478,60°, en aan te verdienen loonen door de jongens en meisjes wordt ge raamd 1000. Dit laatste wordt mede als inkomsten gerekend. Of ten behoeve van de jongens en meis jes een deel van hun verdiend loon wordt vastgezet dat voor hun uitzet en als stimu lans zou kunnen dienen1, blijkt uit de be grooting niet. Wel blijkt, vooral aan de kosten van het onderwijs dat wordt ge noten, dat onze weezen opgevoed wor den tot nuttige ledten van de maatschappij. Nu komen wij aan de bespreking van Het Grondbedrfjf. Daarover hebben wij echter reeds in dit blad zooveel geschreven en die begroo ting la technisch zoo ingewikkeld, waar voor wij heel wat ruimte noodig zouden hebben, om die „uit-elkaar-te-trekken", dat wiji nu maar zullen volstaan met de mededeeling, dat voor bij te schrijven na- deelig saldo wordt geraamd' 41116,28°. Dit zal wel een aardig ejuitje te hoog zijn, want in 1928 raamde men dit tekort ook op 48889,10'. Men zal zich nog wel her inneren, dat toen een discussie ln dit blad is gevoerd en toen ln een nota van de ver onderstelling is uitgegaan, dat het bij te schrijven tekort uit zou loopen op 40 X 60.000 of 2.000.000. In werkelijkheid blijkt nu in 1923 te zijn bijgeschreven 33690,67. Commentaar overbodig. De exploitatie-kosten der Donkere Dui nen blijken dit jaar geraamd te worden op 11365,93'. Voorwaar ook geen klein bedrag. Hopen wij maar dat dit in\de toe komst ons in het bezit zal stellen van een mooi Stuk natuurschoon en schaduwrijke plekjes. Maar eerbied av.p. voor onze zoo duur betaalde aanplantingen. Wij hebben in onze gemeente ook nog volgens wettelijk voorschrift een Gezondheidscommissie, die o.i. steeds aan een elk ten voorbeeld gesteld kan worden, boe de zuinigheid moet warden betracht. Tot onze niet ge ringe verbazing zet deze commissie zelfs boven aan als eerste post op de begroo ting: „vermoedelijk batig saldo over het jaar 1924 642,15. De verdere inkomsten bestaan uit een bijdrage van Rijk en Ge meente van 400 elk, zoodat de totaal- uitgave gebaseerd is op 1442,15. En voor dat bedrag staat die commissie dag en nacht klaar om serieus alle klachten van ingezetenen in ontvangst te nemen en te onderzoeken betrekking hebbende op meer of minder ernstige gebreken aan de be woonbaarheid der woningen, of wel over toestanden, waardoor schade of hinder aan de bewoning in verband met dé ge zondheidstoestand, wordt toegebracht. Voorts.ja laten wij maar niet trachten een opsomming te geven van den arbeid, dtie deze commissie verricht, want dan loo pen wy ernstig gevaar onvolledig te zul len zijn. Wie er belang in stelt, leze het elk jaar verschijnende, keurig verzorgde verslag, waarin oen schat van gegevens is opgenomen en waardoor men een denk beeld krijgt van dé maatregelen die gere geld moeten worden getroffen en gecon troleerd ten einde de gemeenschap zoo veel mogelijk te beschermen tegen ern stige epidemien. Wie dit verslag niet ont vangt, san in de Openbare Leeszaal van den inhoud kennis nemen. Ten slotte de laatste bijlage, nJL-de be grooting van het Gemeentelijk pensioenfonds. Bij Raadsbesluit van 25 Februari 1919 werd bepaald, dat_de gemeente volgens bij verordening gestelde regelen, supplee- ren zou op pensioenen, verleend aan be paalde leden van het genu-personeel en daartoe moest volgens deskundig oordeel de gemeente 13 jaar lang in dat pensioen fonds storten 8400 per jaar. Door de in middels in werking getreden pensioenwet voor Burgerlijke ambtenaren is de wer king van dat fonds ondervangen. Uit dit fonds nu ontvangen een 27-tal gepensionneerdlen een suppletie op hun pensioeni, tot een totaal bedrag van 6542 per jaar. De geregelde bijdrage hierboven genoemd' is echter gestaakt. In 1924 is reeds 1000 minder gegeven en thans wordt de bijdrage der gemeente ge raamd op 8636. De opbrengst uit inmiddels aangekoch te effecten wordt geraamd op 3900. De hiervoren genoemde bijdïage van die ge meente, plus de opbrengst uit effecten, is dus niet alleen voldoend© om de verschul digde pensioen-bijslag uit te betalen en de administratiekosten daaruit te betalen, maar er schiet ook nog een bedrag over voor aankoop van nieuwe effecten. Na eenige jaren zal dus het fonds het geheel zonder bijdrage kunnen stellen. Nieuwe dleelgerechtigden komen er niet meer bij. Die er zijn. och daar gaat het mee als met ons allen. Bet lijk ln de pakkist. Nog meer romantiek. Een stedelijk Jaar geld voor Bouwmeester. De tuin achter het Concertgebouw. De menschaap ln Artls, het varken ln de fontein-leiding, de sprong van den Munttoren, het zijn enkele van de titels, die onze bladen in den loop der jaren boven hun 1 April-verhaal plaatsten en waarbij „Het lijk in de pakkist" zich wonderwel aansluit. Maar deze keer is dit opschrift geen kop van een fop-artikel, noch ook een benamtófe van een nieuwe oude-Wilson of Lord Lister-avontuur; het is zelfs niet eens een lokkende adverten tie-zin uit een bioscoop-reclame. Neen, de griezel-roman onder dezen titel begon tien jaar geleden op dit dood-nuohtere ondermaansohe en het tweede hoofdstuk is dezer dagen vlak om ons heen begon nen. Men kent uit de berichten natuurlijk al de feiten: hoe, naar aanleiding van een ingekomen anoniem schrijven, de politie na tien jaar weer opnieuw aandacht ging schenken aan de geheimzinnige Verdwij ning van den koopman en kettinghande laar Busch en zij tenslotte, deugdelijk on der een betonnen plaat verborgen, de vermiste terugvond als aangekleed ge raamte, hoed nog op en ring nog aan den vinger. Al hebben we hier daij ook niet, als In het na-oorlogsche Duitschland, massa-moordenaars la Haarman, al ble ven we tot nu toe verschoond van groot handelaars in menschenvleesch, de verpakker van den heer Busch, die de door hem verslagene netjes pasklaar ln de pakkist met wat stroo voor het schud den, invouwde en naar het verborgen graf expedieerde, mag er op de crimineeïe markt tooh waarachtig ook wel zijn. En het is daarom maar te hopen, dat het slot hoofdstuk van deze echte griezel-roman zich zal afspelen voor (de rechtbank en ln de gevangenis. Intusschen was deze week „het lijk in de pakkist" het publieke gesprek van den dag; geen enkele bios- ooop-directeur, geen enkele andere onder nemer van een of andere publieke verma kelijkheid kon er tusschen komen met wat voor „schlagende" reclame ook. Zelfs het circus Henny, dat met zijn wilde beesten nummers energiek de sensationeele ro mantiek dient kon er niet tegen op, niet tegenstaande hét den laatsten tijd toch niet te versmaden nieuwe prikkel-attrac ties aan zijn, met een kleine.90 num mers toch reeds als (iber-te kwalifioeeren programma toevoegde. Zoo ging o.a. deze week een pers-fotograaf met den temmer de leeuwenkool in en speelde er temidden van de grommende en vloerende dier- koningen met ijzige kalmte een partijtje skat, aanschouwd, en bekiekt door een le gertje met camera's gewapende collega's buiten het traliewerk; wat dan behalve een staaltje van moed zeer zeker ook een voorbeeld Is van een zeldzame oollegiale naastenliefde: werden de ooncurrenten (alias collega's) zoodoende niet aan een prachtig sensatie-object geholpen, dat zij zoo maar op hun gemak te kieken hadden, terwijl de man zelf, als zijnde dezen keer zelf het onderwerp, werkeloos moest blij ven en dus het geval moest „missen". En nog meer romantiek biedt Henny ons. Na de fotograaf zal, wordt thans aange kondigd, nu ook een „bekende Amster- damsche dame" de kooi gaan betreden; gemaskerd evenwel omdat zij zioh blijk baar tegenover het publiek voor haar sensatie-lust een beetje schaamt. Best mo gelijk dat we hier het begin van een nieuwe rage voor oogen hebben; dat de leeuwenkool in de toekomst zich boven de thans nog geliefde dansvloer als plaats van-prikkeling zal gaan doen gelden. En de schaamte, die nu dan nog een masker noodzakelijk maakt, zal dan, gaat de toe komst-lijn inderdaad die richting uit, wel gauw verdwijnen. Het zal dan integendeel „fashionahle" worden, inplaats van, zoo als heden ten dage, gevraagd wordt „ga je mee dansen, vanavond?", zal het dan lulden: „ga je mee een kwartiertje leeu wen-kooien?" Maar al deze dingen, alsook deze gran- diose toekomst-perspectieven werden, zoo als reeds gezegd, deze week in de scha duw gesteld door „het lijk in de pakkist".». Gelukkig zijn en waren al altijd men- schen, kunstenaam, die ons als tegen wicht voor bovenbedoelde, de goede zui- I sssss MARINEBERICHTEN. Hr. Ms. „Tromp" en „Hecmskerck". Hr. Ma. Tromp en Heemskerok zijn 15 Januari te Malaga aangekomen. Luit. ter zee le fcl. G. W. Stöve zal zijne bestemming naar Oost-Indiö volgen met het e.s. Prinses Juliana, dat heden van Amsterdam ver trekt. Off. MS.D. 2e kl. W. Dodenkamp, thans ter beschikking te Den Haag, ia aangewezen voor den dienst in Oost-Indlë en vertrekt in de eer ste helft der volgende maand. Off. van den M.S.D. 2e kl. P. de Winter wordt uit Ooet-Indië terugverwacht. Hr. Ma. mijnenlegger Van Meerlant la uit Vliaaingen te Helder aangekomen ter opneming van mijnenvelden in het Oostgat. Burgerlijke Stand van Helder van 16 en 16 Jl&n. 1926. BEVALLEN: D. Koeeen-Wit, d.j A M. v. d. Sluie-More, d.j A. Swart-Admiraal, z.; W» Brinkman-Buis, z.; T. de Boer-Molaman, z.; G. Schoens-Glashouwer, z. OVERLEDEN: M. M. Antoniaae, 86 jaar, m. Sohtgen van A. M. Schriel. GETROUWD: N. Rotgans en A. de Boer; A Lastdrager en C. M. Kikkert; J. H. v. d. Blom en O. M. Kuyl. vere romantiek brachten zooals die ln kunst zich kan uiten. Onder hen staat Louis Bouwmeester vooraan; ten eerste omdat hij zulk© breede en zulk© verschil lend!©, uiteenloopendte lagen van ons volk heeft weten te bereiken en te boeien, en ten tweede ook omdat juist zijn soort «pel als romantisch spel betiteld kan worden. Tot voor kort maakte de 82-jarige acteur nog steeds provincie-touroeé's en trad hij dan hier en dan daar met een telkenmaal opnieuw bijeengeraapt gezelschapje op. Het moest, de economische nood dreef. En al had men dan vroeger ook al deze tooneel-nestor besohonken met ridder ordes ©n eere-burgerschappen benevens met gouden medaljes (enkele jaren gele den ontving hij ter gelegenheid van zijn zestig-jarig tooneeljubileum de gouden roedalje van de stad Amsterdam), van lintjes en gouden medaljes kan je nu een maal niet eten. Met de Heijermans-tragedie nog versoh in het geheugen heeft de Raad in zijn eer ste vergadering het nieuwe jaar goed wil len inzetten en kende men dezen eere burger, die den laatsten tijd niet meer in staat is op te treden, een stedelijk jaar geld van 4000.— toe. En waarschijn lijk zal het Rijk er van zijn kant nog een schepje op doen. Men wil blijkbaar bij voorbaat net verwijt ontgaan dat aan Heijermans' graf van een „te laat" deed spreken. Overigens heeft men deze week een staaltje van gemeentelijke voortvarend heid kunnen meemaken, zooals waar schijnlijk in lange jaren niet is voorgeko men. Woensdag j.L namelijk werd döor den Raad het bestratingsplan voor 1926 goedgekeurd, waarin o.m. de asphaltee- ring en den ombouw van het Leidsche boschje is opgenomen en.... reeds den volgenden ochtend kon men Publieke Werken aan den arbeid zien in het plant soen tegenover het Tesselschadezieken huis een begin makend met deze omvor ming die er op gericht is dit verkeers knooppunt uit den knoop te halen en te vens te verfraaien. Het Leidsche boschje zal tot een modern plein worden waar het verkeer zal kunnen rouleeren in twee richtingen zooals dat b.v. op het Frede riksplein, tegenover het Paleis v. Volks vlijt het geval is. Nu er in dezen blijk baar zoo energiek wordt aangepakt be hoeft men niet bevreesd te zijn dat men al te lang in de noodzakelijke opbreek, en herstel-chaos zal blijven zitten. De beslissing over een ander stede bouwkundig project zal in de komende week ook in den Raad moeten vallen. Dan komt namelijk de Ooncertgebouw-tuin- kwestie ter sprake. B. en W. stellen voor het gedeelte van dien tuin dat aan de Ge meente behoort in erfpacht uit te geven aan een makelaarsfirma waarmee men reeds geruimen tijd in onderhandeling is en die van plan zijn daar ter plaatse een oomplex woonhuizen te bouwen. Bedoelde firma was langen tijd eerste en eenige gegadigde en hield besprekingen en maakte plannen lang voordat dr. Rooy- aards met zijn Schouwburgplan voor den dag kwam, een plan dat bij een minder heid van het ooilege van B. en W. steun vindt De Oommissie van Bijstand ten slotte gaat met geen van beide plannen aocoord, maar heeft zich uitgesproken voor het onbebouwd laten van het terrein en voor plantsoen-aanleg. De gemoederer zijn dus nogal verdeeld; maar wat d© zaak nog ingewikkelder maakt is het feit, dat het Concertgebouwbestuiur het midden stuk van den tuin nog in eigendom heeft een middenstuk, dat voor alle drie de plannen onmisbaar is. In laatste instantie houdt dit bestuur dus het heft ln handen Neemt de Raad' een beslissing die niet de genade van deze bestuurderen kan ver werven dan houden zij eenvoudig hun stuk tuin vastpractisch kan er dan niets gebeuren. We hebben een klein vermoeden, dat deze situatie het hart van het min of meer oudlerwetsoh georiënteer de regentencollege, dat Concertgebouw- bestuur heet, niet on-welgevallig is! Aangevoerd door 2 korders: 20 tongen per stuk 0.70; 40 kleine tongen per stuk 036; 1 taiibot 18; 10 kisten kleine eahol per kist 6.50; 12 kisten' schar per kist 5.60—6; 4 kisten bot per kist 20; door garnalenviB- schers: 600 kg. gekookte garnalen per kg. 0.420.45; door sardijmvisschero: 66 mand jes sardijn per mandje 1.60—1.80. MARKTBERICHTEN. BROEK OP LANGEND LJK, 16 Jan. 1006. 13,800 kg. uien, grove 10—1330, drielingen 12.90-14.60, nep 13, 4500 kg. peen 1.80, 87300 kg. roode kool 3.80—7.20, doorschot 2.60—360, 78,100 kg. gele kool 8.60—6.40, doorschot 2.10—830, 86,800 kg. Tlaensohe witte 8.406.40, allee per 100 kg. VTSSCHERIJBERICHTEN. 16 Jan. 1925. Aangevoerd door sardijnvlischerc260 Je* sardijn per mandje f 160—L66 16 Jan. 1926. STOOMV AARTBERICHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Karknoen, vertr. 16 Jan. v. R'dam. Banka, arr. 16 Jan. te Port Said. Grotiua, vertr. 16 Jan. v. Colombo. Lombok, arr. 16 Jan. te Antwerpen. Rembrandt vertr. 17 Jan. v. Southampton en wordt vanmorgen te A'dam verwacht. Batjan, thuier., pass. 14 Jan. Ouessaat. Boeton, vertr, 18 Jan. v. Bombay. Johan de Witt, pass. 14 Jan. Perlm. Karimata, vertr. 16 Jan. v. Liverpool. Koningin der Nederlanden, vertr. 14 Jan. Batavia. Manoeran, arr. 16 Jan. te R'dam. Prins der Nederlanden, vertr. 14 Jan. Genua. Roepat, arr. 16 Jan. te Port Said. Suinatra, arr. 16 Jan. te Batavia. Kon. Ned. 8tb. Mij. Clio, vertr. 16 Jan, r, Livomo. Hercules, arr. 16 Jan. te Hamburg. Neptunue, vertr. 16 Jan. v. PaJena©. Orpheus, vertr. 16 Jlan. Kopenhagen. Pollux, vertr. 16 Jan. v. Argoetoli. Theseus, vertr. 16 Jlan. v. Genua. Ve6ta, vertr 16 Jlan. v. Malta. Vuloanus, vertr. 16 Jam. v. Aljnors. Zeue, vertr. 16 Jan. v. Llesabon. Achillee, vertr. 14 J|ut. T. Saloniea. Oeree, vertr. 14 Jan. Algiers. Hobo, vertr. 18 Jlan. v. Smirna. Irene, vertr. 14 Jlan. v. Valenola. Nerogan, 18 Jan te Aldan». Kon. Hollandeche Lloyd. Eomland, pass. 16 Jan. Oueseant Zeelandia, vertr 14 Jan. v. Las Palmas. Flandria, vertr. 14 Jan. v. Rio Jtenelro. Montferland, vertr. 18 Jan. v. Monu--. idoo Waterland, arr. 16 Jan. te A'daxn. Kon. West-Indische Maildienst Van Ronselaar, arr. 16 Jan. voorgaat* Unrai- den. Almelo, pass. 14 Jan. de Azoren. Oaraa, arr. 14 Jan. te New-York. Delft, arr. 15 Jan. te Callao. Helder, vertr. 15 Jan. v. Callao. Alkmaar, vertr. 12 Jan. v. Arlea. Arthrea, vertr. 18 Jan. v. New-York. Cryneeen, vertr. 14 Jan. v. Barbados. Van Benseelaer, arr. 14 Jan. te Havre. H&lcyon Lijn. Jullanapark, arr. 15 Jan. te Hamburg. Florapark, pass. 15 Jan. Vlissingen. Stad Arnhem, pass. 11 Jan. Fernado Noronfca, Stad Haarlem, vertr. 15 Jan. v. R'dam. HollandAmerika Lijn. Blommersdijk, verty. 15 Jan. v. R'dam. Boechdijk, vertr. 16 Jan. v. Bal timore. Rijndam, vertr. 16 Jlan. v. Plymouth. Kinderdijk, vertr. 18 Jlan. v. CriatobaL Bilderdljk, arr. 14 Jan te S&vaimah. Edam, arr. 14 Jlan. te Tampico. Weeterdijk, vertr. 14 Jan. v. New-York. Rotterdam, vertr. 16 Jlan. v. Southampton. Holland—Australië Lijn. Aagtekeik, pass. 16 Jan. Oueseant. Slantar, pass. 16 Jlan. Vlissingen. HollandAfrika Lijn. Nijkerk, vertr. 16 Jan. v. Kaapstad. Randfontein, arr. 16 Jan. te DelagoalbaaL Springfontein, arr. 16 Jan. te Kilindlni. Blitar, pass. 15 Jan Gibraltar. Toba, vertr. 14 Jan. v. Hamiburg. Jagersfontein, vertr. 15 Jan. v. A'dam. HollandBritscb-Indië Lijn, Hoogkerk, vertr. 16 Jan. v. Hamburg. Bovenkerk, vertr. 15 Jan. v. Port Said. Koudekerk, vertr. 16 Jan. v. Bomfbay. Meerkerk, vertr. 16 Jan. v. Madras. Sominelsdijk, vertr. 16 Jan. v. R'dam. Streefkerk, vertr. 14 Jan. v. Suex. Holland—O.-Ailg Lijn. Schiedijk, arr. 16 Jan. te HulL Sadawati, arr. 10 Jan. te Vladdwostock. Zoama, vertr. 14 Jan. v. Bremen. Holland—West-Afrika Lijn. Y seist room, arr. 16 Jan. te A'dam. Gaasterland, pass. 16 Jan. Flnlsteirs. Kilstrooaa, vertr. 16 Jan. r. A'dam. Emzetco Lijn. Jonge Catharina, pass. 16 Jan. Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Deli, arr. 16 Jlan. te Onrust. Dj omber, vertr. 16 Jan. v. Batavia. Graroet, vertr. 16 Jan. v. R'dam. Ineulinde, arr. 16 Jan. te Batavia. Kertosono, vertr. 15 Jan. R'dam. Samarinda, arr. 16 Jan. te Batavia. Merauke, vertr. 14 Jlan. v. Djibouti. Tosari, vertr. 16 Jan. v. Port Said. Tjerimal, pass. 16 Jan. Finisterie. Kedoe, pass. 16 Jan. Perlm. Gorontalo, arr. 15 Jan. te Batavia. Slamat, vertr. 15 Jan. v. Colombo. Soekaboemi, arr. 15 Jan. te R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Ald&bi, arr. 16 Jan. te Antwerpen. Algor&b, arr. 12 Jlan. te Buenos Ayres. Zijldijk, arr. 18 Jan. te Buenos Ayres. Poeldijk, vertr. 14 Jan. v. Santos. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Laertee, arr. 16 Jan. te Port Said. Troilua, arr. 16 Jan. te Tbingtao. Stentor, pass. 16 Jan. Gibraltar. Yang Tsze, arr. 16 Jan. te Suee. Hector, pass. 16 Jan. Gibraltar. Phemius, pass. 16 Jan. Bevezler. Sarpedon, arr. 14 Jan. te Shanghai. Automedon, arr. 14 Jan. te Belanwaa. Elpenor, vertr. 13 Jan. v. Hongkong. Rhexenor, pass. 18 Jan. Perim. Pyxrbus, arr. 18 Jan. te Manilla. Sarpedon, vertr. 18 Jan. Tbingtso. Telumaohus, arr. 18 Jen. te Gravceend. Java—Bengalen Lijn. Calcutta, arr. 18 Jan. te Caleutte. Ceyloa, vertr. 14 Jan. v. JavaChinaJapan T.tjw Tjlkanibang, vertr. 14 Jan. v. Batavia. Tjisalak, vertrr. 16 Jan. v. Kot». JavaNew-York Idja Bali, pass. 14 Jan. Gibraltar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht m den morgen van 17 Januari Medegedeeld door het Kon. Nederlandnoh Meteorologisch Instituut te De Bilt. Laagste stand 786.0 te Reykjavik. Verwachting: ZuwïïïSiH? m?t!P Zuidoostelijke tot Zuidwestelijk6 wind, nevelig of betrokken, wellicht later opklarend, waarschijnlijk droog weer, zelfde temperatuur. V EUGADERINGEN, VERMAKELIJK HEDEN, ENZ. Vrijdag 21 Januari. Concert Jnter No*", Casino, 8 uur. I

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14