GEMENGD NIEUWS steen-veriioogi ng toekent Ben honderd menschen zullen hiervan genieten. Jersey City, 22 Jan. Een ernstig onge val had hier heden plaats, toen een volle electrische tramwagen bij het passeeren van een viaduct, over de spoorlijnen van de W est Shore-Railway, uit de rails vloog en naar be neden viel. De 24 personen, die zich in den wfiffön bevonden, Alsook oe bestuurd er, moesten naar het ziekenhuis worden ver- Verkoop van de Delagoebaal aan de Unie? Uit Pretoria wordt gemeld, dat minister Tlélman Roos naar Europa is vertrokken om zich op de hoogte te stellen yan de stemming in Portugal, ten aanzien yan den eventuee- len verkoop van de Delagoabaai aan de Unie. De ZuidLAfrikaaneohe regeering wenseht in het bijzonder te weten of deze quaestie tot politieke verwikkelingen aanleiding zou kun nen geven. JAPAN. Japan en de ontwapening. Tokio, 23 Januari. Naar gemeld wordt zal Japan gaarne deelnemen aan een ont wapeningsconferentie, indien die mocht worden bijeengeroepen en indien zij ver eenigbaar is met het beginsel van de vriendschap van Japan met andere na ties. De ministers van oorlog en marine zullen over dleze quaestie Interpellaties in het Huis van Afgevaardigden beant woorden. CHINA. Gedwongen oplumcnltunr. Een bekend zendeling heeft medegedeeld, dat de militaire autoriteiten van de provincie Eoekien de boeren dwingen opium te ver bouwen. Vijftienhonderd christelijke fami lies weigerden dit, waarop tweehonderd ge zinshoofden werden onthoofd. LUCHTVAART. Bij een' vliegongeval met een marine toestel, dicht bij Pensacola (Florida), zijn twee vliegers omgekomen en twee andere gewond. De overlevenden kunnen geen verklaring geven van de ramp. Naar het Tschadmeer. De twee Fransche vliegtuigen zijn Vrij dagmorgen zeven uur van Perpignan (Zuid-Frankrijk) vertrokken. Ze volgden de Oostkust van Spanje tot Alicante. Al daar zijn ze de Middellandsche Zee over gevlogen en veilig geland in Oran (Al- gerie). Vliegveld op Ceylon. De Brltsche regeering overweegt den aanleg van een militair aerodroom nabij Colombo op Ceylon, als étappe van de militaire luchtvaartverbinding tusschen Engeland en Australië. jaar te 's-Gravenhage een winkel hadden geopend. Dit moge een ernstige waar schuwing zijn aan allen, die niet beschik ken over voldoende kapitaal, vakkennis en ervaring om een winkel te beginnen in deze aan winkels zoo overrijke ge meente. D eheer Kropveld merkte op, dat de secretaris aanwijzingen heeft gegeven, die eigenlijk voor het geheele land gel den. De stijging van het aantal winke liers is onrustbarend en zal onvermijde lijk deze treurige gevolgen met zich slee pen. De fona fide handel zal z.L door deze waarschuwing aan onberaden win keliers zeer gebaat zijn. Door een woesten stier aangevallen. Bange oogenbllkken hebben de landbou wers Te B. en D. in de buurtschap Haask bij Aalten doorleefd. Terwijl deze mannen den stier der fokver- eeniging naar den stal brachten, werd; 't dier plotseling woest, rukte zich los en viel op Te B. aan. Deze werd tegen den grond ge worpen en kreeg eenige stooten tegen de borst en de schouders. De landbouwer D. wilde zijn kameraad te hulp komen en werd eveneens door den stier tegen den grond ge worpen, waarbij hij ook eenige ribbenstooten ontving. Het woedende dier rende toen weer op Te B. aan, die nogmaals eenige stooten ontving. Op het hulpgeroep der ongelukki- gen kwamen meerdere personen toesnellen, wien het gelukte het dier te overmeesteren. De beide landbouwers werden zoodanig ge wond, dat zij voorloopig onder geneeskun dige hulp moeten blijven en het bed houden. Zijn vrouw vermoord. Voor de rechtbank te Rotterdam stond Donderdag terecht de 43-jarige schipper A. Smidt, beklaagd dat hij in den nacht van 17 op 18 Augustus aan den Wolfshoek aldaar zijn 43 jarige vrouw Catharina de Groot met voorbedachten rade met mes steken om het leven heeft gebracht. Uit het verhoor bleek, dat de vrouw van beklaagde met haar kinderen in Januari 1924 van haar man was wegge- loopen en haar intrek had genomen ergens aan den Wolfshoek. De bekl. echter volgde haar gedurig wusteloos ineenzakte. De man greep daarna en uitte meermalen bedreigingen haar I een mes en verwondde uaarmede zijn doch- naar het leven te zullen staan. Een der getuigen had gezien dat bekl. 's nachts stekende bewegihgen had ge maakt en iets in het water had geworpen. De inspecteur van politie Holsteyn verklaarde dat de vrouw hem even voor haar dood had verklaard dat haar man de dader was. Bekl. ontkende al het ten laste gelegde en gaj op alles wat hem gevraagd werd een ontkennend antwoord. Het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen. Daar bekl. een blanco straf register heeft, wilde hij echter eenige clementie toepassen. Eisch8 jaar gevangenisstraf. De verdediger achtte de ten laste ge legde feiten niet bewezen en noemde het rapport der psychiaters over den bekl. waardeloos. Hij vroeg een nieuw onderzoek naar diens geestvermogens, subs. pleitte hij de uiterste clementie. INGEZONDEN. Een huwelijk van dwergen. Maandag zijn te Weymouth (Enge land) twee dwergen ln het huwelijk ge treden. Het bruidje was 8 vt. en 2 Inch, die bruigom 8 vt 4 inch (resp. 96 oJI. en 101 c3I» Het zijn circusluldjes. Mfjngas-ontplofflng. De aan de firma Krirpp toebehoorende mijn Hannlbal I bij Bochum ls Vrijdag ochtend vroeg door een zware mjjngas- ontploffing zwaar geteisterd. De oor zaak der heftige explosie, waarvan de vlammen 200 M. uitsloegen, voor zij door een brandmuur werden gestuit, is nog niet vastgesteld. Zever, mijnwerkers zijn gedood, van dte lijken zijn twee bovenge- Het wrak van de „Lutlne". Het syndicaat tot berging der Luttne- waarden heeft een circulaire verspreid waarin woïdt medegedeeld daet om ge durende den gunstigen tijd van het jaar 1925, aanvangende ongeveer April, te kunnen werken en daarbij het geheele terrein d'oor het wrak ingenomen syste matisch te onderzoeken, alsnog een be drag van ten minste 50.000 wordt ver- eischt. Van dit bedrag is voor installatie- toestellen en ankermiddelen ongeveer een som van 20.000 noodig, terwijl het ove rige geld voor het bedrijf wordt vereischt. De geilden voor de thans gedane en met goeden uitslag volbrachte proefnemingen vergden een bedrag van 15.000. De komende winsten worden verdeeld deeld als volgt: 45 pet. voor den contrac tant met Lloyd's; 8 pet voor den ledder van het syndicaat; 2 pet. voor het per soneel; 60 pet, voor de deelnemers ln het syndicaat te verdeelen naar rato van hunne stortingen. Een drama Gistermorgen is de gemeente Sint Anna land in opschudding gebracht door een drama. De arbeider Heyboer heeft, vermoe delijk in eèn vlaag van waanzin, zijn vrouw zeewater. Want, dansen l Jwt WAll/I'lA I „Griendt" geheeten, een veilige rustplar.io vinden van hun tochten over 't oneindige watervlak. Want de „Griendt" ia be schermd gebied, verboden terrein voor de jagers en stroopers. „Boeral... Tjoemp!"... jong 1 wat danst ie, de postboot, rustig maar zeker er door snijdend. Re met een zwaar voorwerp zoodanig op het hoofd geslagen, dat zij, ernstig gewond, be ter. Daarna heeft de ongelukkige zich zeiven den hals afgesneden. De dokter kon ten op zichte van Heyboer-zelve slechts den dood constateeren. De vrouw, die zwaar gewond was, werd per auto naar het Algemeen-Bur ger gasthuis te Bergen-op-Zoom vervoerd. De dochter behoefde niet te worden vervoerd. Het gezin Heyboer telt zeven kinderen. De aanslag op den Westerdoksdfjk te Amsterdam. Gemeld wordt dat de nachtwaker De Wit, op wien 14 dagen geleden bij den Westerdoksdijk te Amsterdam een aan slag zou zijn gepleegd, bekend heeft zélf de dader te zijn. Waarschijnlijk heeft de nachtwaker zich zelf verwond' om de aandacht af te leiden van het feit, dat zijn loon, dat hij des middags had ontvangen, verdwenen was. Reeds eerder was hij zijn loon kwijt geraakt en de politie vermoedt, dat hij dit heeft verbrast. Welken draai hij aan de verdwijning «Jacht te geven, is nog niet gebleken. Vermoedelijk heeft hij Vink die dwar altijd rondscharrelde tevoreni achter de omheining zien staan, tengevolge waar van ook de afdrukken werden gevonden. Met zijn daad beeft de Wit bereikt, dat- een onschuldige eenige minder pleizierige d'a-gen in hechtenis heeft opgeknapt, dat hij zelf gewond werd en ten slotte, dat hij na zijn genezing regelrecht zal worden overgebracht naar het instructiegebouw. (Telegr.) Autobotsing. Gistermiddag is op den Haagweg ite Rijs wijk (Z.-H.), ter hoogte van de ioodpletterij, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto van den heer Dirkzwager uit Maassluis, waarin diens dochter zat, reed achter een vrachtauto van den heer Valk uit Den Haag. Teneinde dezen vrachtauto te passeeien reed de bestuurder van den ande ren auto met een snelheid van pi. im. 65 K.M. Op het oogenblik dat hij achter den vracht auto uit kwam, passeerde de auto van den student Ebeling uit Delft met een snelheid van 60 K.M. den vrachtauto. Een botsing was onvermijdelijk en met een hevigen knal liepen beide auto's op elkaar. De auto van den student E. werd totaal vernield. De luxe auto werd zwaar gehavend. De student E. en zijn vrienden Badon Ghyben en Pel wer den over den weg geslingerd. Behoudens en kele schrammen en snijwonden bekwamen zij geen letsel. Mevr. D. werd zeer ernstig aan het hoofd verwond, naar hare woning vervoerd. De chauffeur bleef ongedeerd. Daar de vernielde wagens dwars over den weg waren komen te staan, had zich in kor ten tijd ter weerszijden daarvan een file van ruim 100 auto's opgesteld. Het verkeer werd eenige uren gestremd. Te veel winkeliers. Gasbedwelmlng. Donderdagmorgen belde een dienst meisje te Zwolle vergeefs aan de woning, bewoond door mevr. de wed. L. J. v. D.- Van der W. en mej. G. D. v. D., leerares. De politie werd gewaarschuwd, die zich toegang tot de woning verschafte en de beide dames door gas bedwelmd vond. Twee Engelsche schepen vergaan. Gisteren zijn twee scheepsrampen gerap porteerd, waarbij 18 menschenlevens zijn verloren gegaan. Het Engelsche petroleumtankschip „Red- l!ne I" Is te middernacht van Woensdag op Donderdag, in [het Kanaal van Bristol gezon ken. Van de bemanning van 9 koppen is slechts de eerste officier gerede De te Aberdeen thuisbehoorende treiler „Ulster" is Woensdag op de kust van Kin- cardine vergaan. Van de 8 opvarenden heb ben 8 er het leven afgebracht. NIEUWE UITGAVE. Wij ontvingen het eerste no. van een nieuw maandblad voor Beroepskeuze, ge titeld1 „Aanleg en Beroep". Het blad staat qnder redactie van den op dit terrein be kenden Prof. <ix. Jac. van Ginneken S. J., De moeder was de laatste dagen onge steld. Dokters slaagden er niet in met een zuurstofapparaat de levensgeesten van mevr. Van D. op te wekken. De dochter werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht. In het jaarverslag van de K. v. K. te Den Haag werd gewezen op het feit, dat de helft van de winkeliers, die in het laat ste jaar failliet werden verklaard, be- hen b;1 den kraag zou nemen, stoiid uit personen, die sedert één of,twee I ken blijft naar bewijzen. Het kraantje van het gasstel stond open, prof. dr. F. Roels, G. Lamers S.J., B. H de Groot en G. D. Zegera (redactie-secre taris), en is dus uiitteraard speciaal be stemd voor katholieke lezers. Het tijd schrift is uiterlijk goed verzorgd, en de namen der redactieleden waarborgen ook een degelijken inhoud. De verleidingen van het grensstadje. T-u XT Verschenen bij W. de Haan, Utrecht: Men schrijft aan de N. R. Ct,: „Zonneschijn", tijdschrift voor de Jeugd. In enkele regels heeft het weer in dit j)e uitgever schrijft aan de „kinderen blad gestaan: Te Roosendaal werd weer in Nederland en hunne Indische neefjes een .jonge man gearresteerd terzake ver- 0n nichtjes", dat er niets heerlijker in ons duistering in dienstbetrekking. leven is dan zonneschijn, zonneschijn in weer een feit meer op de lange natuur en zonneschijn in ons hart en lijst van diergelijke vergrijpen, door iü 0ns lmla H« hoopt, dat het tijdschrift, jongelui, te Roosendaal op rijk.;* of par- dat zoo-n mooien naam draagt, den kin ticuliere kantoren werkzaam, bedreven in i doren steeds zonneschijn zal brengen en den laatsten tijd. Wat hiervan de oorzaak is? De onmid dellijke nabijheid van Antwerpen, de ge makkelijke manier om er te komen, en bovenal de gunstige stand van den gul den, ,die hen nog meer dan anders er toe dat ze er even hard naar zullen verlangen als schrijver in zijn jeugd naar zijn kin dermaandblad deed. Als we de namen van de redactie, de vaste medewerkers en de illustraties zien, weten we al, dat dit tij<ischrift iets huiten- overhaalt te profiteeren van dingen, die gewoon goeds moet wezen. En de inhoud m een provinciestad onbereikbaar zijn. Zondags of in de week trekken ze er met heele groepjes naar toe. Ouderen, die den weg achter de schermen in Antwer pen kennen, maken de jongeren spoor wijs. Ontstellend is dan ook meer malen wat er daar zich zooal afspeelt En telkens meer geld wordt kapot ge slagen, de behoeften worden steeds maar grooter. Er wordt gerookt en gesnoept en geleefd, alsof kapitalen ten dienste staan. Doch ineeps barst de bom en dan leest men weer ln de krant: Op dat rijkskan toor, of dat handelskantoor is er weer een gearresteerd. Even schokt het, doch. alles gaat weer zijn ouden gang. Het jammerlljkste van alles is, dat er zoo menigeen, die dubbel en dwars de gevangenis verdiende, vrij blijft rondloo- pen. Dat zijn die typen, in Roosendaal welbekend, diie de jonge gasten zoolang als vriend beschouwen, als ze er van kun nen profiteeren. Zij maken pleizier van het geld, dat aankomende jongens maar al te dikwijls op onrechtmatige wijze zich verwerven. Zij voeren hen binnen in Antwerpsche of Brusselsche kringen, waarvan men onder fatsoenlijke men schen niet spreekt. En, barst dan de bom, komt «ïan eindelijk uii, waar het geld vandaan kom, dan trekken ze zich te rug en weten zich te verschansen tegen over politie en justitie, die o zoo graag doch zoe- stelt ons niet teleur. Mooie verhalen, ook een verhaal uit het Indische kinderleven, van een blanken jongen en een bruin vriendje, „voor elck wat wils", voor groote en kleine jongens en meisjes, anec- doten, een liedje met en „Het leuke Hoekje", dat een raadsel wedstrijd, een teekenwedstrijd, een hand werkje en een knipwerkje en dergelijke bezigheden bevat. Ook de typografische verzorging laat niets te wenschen over. Een handig for maat, goed papier, uitstekende illustraties, een mooie duidelijke letter en een aardig omslag met gekleurde teekenlng van Rie Cramer. De uitgever belooft, dat hij voor mooie jaargang-banden zal zorgen. Dus kleine lezers wees netjes op de afleverin gen en bewaar ze zuinig het geheele jaar. Dan krijg je heerlijke dikke boeken, waar je heel lang plezier van kunt hebben. Het tijdschrift verschijnt in 't vervolg ongeveer in 't midden der maand. Abonnementsprijs 2.26 per kwartaal door tussohenkomst van den boekhandel; franoo per post 2.66. Losse nummers 0.90. Correspondentie. Redaotie Held. Crt. REES-INDRUKKEN. Naar 't eiland. Ruw weer toen we daar zoo tegen tweeën aan de Harlinger haven stonden te wachten op het vertrek van de Ter- schellinger boot. Grimmig beukte de zee op de hooge havendammen, waar de groote Engelsche kolenbooten hun lading losten voor de fabrieken in 't nijvere Twente. 't Leken wel „nikkers", die bootwerkers, geheel zwartbeplekt van dat alles door dringende kolenstof. En maar aanhoudend donderde en beukte de zee met vreemdsoortig lawaai, waartusschen het kreunen en piepen van zware kranen en lieren toch wel onheil spellend klonk. Van die uitgewaaide donkere water wolken vlogen langs 't' zwerk en 't zon netje bleef, voor de zooveelste maal in dit trieste herfstgetij, weer schuil den ganschen dag. Ter andere zij* lag de postboot, waar het eveneens een aanhoudend laden en aanbrengen was van pakken en kisten bestemd voor Terschelling en 't Vlie (Vlieland). 'tWas druk werken voor de beide dek- knechts, van die bonkige stoere Schel- lingers om maar steeds weer, vooral met dit ruwe weer, de stukgoederen op het dek een veilig plaatsje te geven, beschut voor het straks overspattende dat zoud'ie I De Kapitein, prachtige zeemanskop, met zijn gegroefde wangen, z'n vergrijsd baardje, z'n felle, kleine flikkerende trouwe oogen, loopt maar wat over het dek te laveerende handen [diep in de zakken van den nauwsluitenden zwaar- blauwlakenschen jekker, waarop de kope ren knoopen zoo in-helder blonken. Diep de zeemanspet, tot aan de ooren, kijkt hij nu eens naar 't werk aan boordhet inladen van bagagedan weer tuurt hij eens naar boven, naar 't zwerk, waarvan hij, de stoere oude, de geheimen kent. Van jongsaf op zee, zeker meer dan veertig lange jaren, in weer en wind. Dat wil je wat zeggen, watblief Echt pipschde kleine fijnbesneden kopjes diep gedoken in kraagbont, komen met angstige trippelpasjes uit nauwslui tende rokjes nu een paar jonge meiskes de loopplank over; zoeken onmiddellijk bescherming bij „Kappie", die ze met z'n guitige oogen zoo leuk ten antwoord staat. „Ze moeten mee over, naar Ter schelling en wat de Kaptein van de reis denktof de boot èrg zal schom melenen dat ze toch zeker een „goe den" wind hebben Dan moet je dat joviale gezicht zien van dien ouwen zeerot; met z'n goedige plooien, nm toch maar gerust te stellen, die angst ge vraagstertjes wit van de vrees voor zee en golven zich stijf duwende tegen de kajuitzijde, geheel in de luwte. „O, wel ja, dames!... dat zal wel gaan, hoorl 't is een beetje „rauw" buiten... maar niet erg. Dat zal wel 'n beetje mee vallen. Niet .bang wezen, want dan wordt je vast zeeziek. Binnen de twee uren varen we 't fin. Nee, Nee, dat gaat wel goed hoorl Dan lacht ie tevreden in z'n verweerde baardje en wiegt zoo wijdbeens maar weer over 't dek kijkt eens op z'n horloge een pracht gouden uurwerk nj^t inscrip tie, voor 25-jarigen trouwen dienst klimt dan ietwat stijf de trap op naar de brug en geeft 'n paar harde stooten op de stoomfluit, dat het gilt over het stille stadje aan de haven. Nog komt „de post" aan boord met de zakken voor Schelling en 't Vlie nog 'n drietal harde fluitstooten dan wordt het sein gegeven tot vertrek. De dek- knechts maken zware kabels los, 't bel letje tinkt als waarschuwingssein voor den machinist en onmiddellijk ge hoorzaamt de kleine, maar stevig gebouw de raderboot aan Jt roer en wendt den kop naar zee. Daar gaan we Eerst evenwijdig met den langen ste- vigen dam, die de stroom geleidt, waar reeds de golven overheen slaan. Dan ko men we mid zee en steekt de postboot den sterken kop eens vrij diep naar be neden, om onmiddellijk te rijzen en te verbrijzelen dien waterbank, die daar komt aanstormen, tot ie in schuim spat. Boem Izegt de boot met 'n krachtigen schok en trilt even in z'n wanden. Krampachtig drukken de beide bleeke meiskes zien nog dieper in hun leéren regenhoedjes en klampen zich vast aan de uitstekende wanden. „Tjoempweer zoo'n roller dwarszee. We steken ons pijpje op en bestudeeren eens rustig dat eenwig-schoone spel van wind en golven - Aardig gezicht, die lange vlucht van aalscholvers, pikzwarte groote vogels, zoo vlak over die onstuimige zee. Zoo nu en dan zijn ze weg dèn komen ze weer. 't Is of ze met opzet in 't golfdal vliegen om de krachtige windstooten zooveel mo gelijk te ontgaan. Kijk 1daar zwemt er één, en danst maar op en neer op die deinende, bewe gelijke zee. Niet zoodra komt de boot echter nader of floep I daar duikt ie onder, die vischdief, om geruimen tijd later pas weer boven water te komen. Heerlijk gebied voor al die meeuwen soorten en sterntjes, wilde eenden en talingen en die duikertjes, die daar ginds op die enorme zandbank in de verte, de eeds betalen de bleeke juffertjes heur offer aan Neptunes en spreken metlangewoorden tot de zee. Dan zijn die reizigers, vaste eilandbe zoekers, meer op hun gemak. Die zoo dag in dag uit hun leven doorbrengen tusschen de wielen, op de boot en onder de menschen. In de rookhut zijn ze bijeen gescholen om een tafeltje en maken tot tijdverdrijf een „pandoortje" druk „boomend" tus schen het werktuigelijk kaartspel over zakendoen. Of de boot danst, dat het een aard heeft, zij gelooven het wel. 't Is een lauw dagje. Straks bij aankomst schuilen ze gezellig om de warme kachel in hotel „Nap" op het eiland, waar ze zoo tegen zessen een welvoorziene tafel wacht. Want...„op het eiland" kan je heerlijk eten, dót weten ze. Daar in de verte steekt Vlieland uit zee en meer rechts Terschellingpre cies zoo uit de verte van die grijze ber gen oprijzend uit de rumoerige golven, 't Zijn de hooge duinen van 'teiland,die eeuwen en eeuwen hebben gevochten tegen de hoogsteigerende „rollers" en „brekers", welke als wilde dieren die smalle eilandstrooken willen verscheuren en meevoeren naar de diepte. Als je even je oogen scherpt, dan na dert daar heel in de verte 'n kleine boot, t Is de motor van 't Vlie, die in onze richting komt opstoomen, om straks pas sagiers en goederen, bestemd voor Vlie land, van ons over te nemen. Prachtig gezicht, die notedop in de V6rte, zoo klein in die oneindige ruimte, als ie daar komt aansteigeren. Soms is 't of ze be dolven is onder water en opspattend schuim maar zeker nadert ie ól duide lijker. Nog woester wordt het daarbuiten, als we naderen de Vliestroom, dat breede gat tusschen de beide eilanden Vlieland en Terschelling, waar nu de Noordzee vrij spel heeft en de metershooge witge- kuifde keiharde golven komen aandoude- ren steeds hooger over elkaar rollend als een enorme kudde steigerende witge- wolde schapen. Boeml... Tjoemp 1... steunt de post boot, en steekt er den kop nog 'maar eens diep in. Nu is de motorboot reeds vlak bij. Even handig wenden van den postboot, dan worden vlug de touwen toegeworpen en vastgesjord en daar liggen de beide schepen stevig naast elkaar te dansen, dat het een aard neeft. De dekknechts helpen de passagier die „over" moeten een handje, en d arna begint het overladen van de „pos en de vrachtgoederen. Alles helpt mee: de stoker incluis. Dan klinkt bet „touwen los'V even een korten groet, 'n „goêreis" en dan gaan de beide stoomers ieder huns weegs naar de beide naderende eilanden. Leuke tocht, als je de zeeziekte de baas bent. Jongl wat smaakt dan je rookertje infijnl Nu komen al spoedig de groote zand banken, de gevaarlijke „platen", welke het eiland begrenzen en naderen we de haven, waar talrijke „Schellingers" de boot wachten, nieuwsgierig, welke vreem delingen weer van den vasten wal worden aangevoerd. Koudkleumig staan ze daar, ouden van dagen, wie weet hoe dikwijls reeds, de reizigers te bestudeeren, die weer voor een paar dagen hun Schellingerland komen bezoeken. En ook de jeugd ont breekt niet natuurlijk en is behulpzaam bij het wijzen van den weg. Zoo ongeveer half vijf zitten we in hotel „Nap" om de heerlijke warme kachel genoeglijk te „gezelsen", tot daar straks de „gasten" aan tafel werden genood. Dan doen de reizigers hun bestzelfs de hevigste concurrenten maken „gijn- tjes" de welvoorziene disch verhoogt immers de stemming. 't Zijn toch gezellige klanten, die overal „thuis" zijn; de zorgen van weinig ver koop door malaise onmiddellijk van zich afschuiven en „leut" hebben, ook omdat ze weer op „Schelling" zijn, op 't eiland waar het zoo goed is voor een paar dagen te verblijven. Na den eten nog een paar klanten opgezocht, want 't is hier ge makkelijk. Je kunt op 't eiland tot tien uur gerust bij de winkeliers terecht;' hebben zelfs liever, dat de reizigers 's avonds komen om een praatje. En danzit de dag „er op". Nu is 'tweerréunie bij „Nap" wordt er ge speeld, gebiljart en gekaart, of zit men „om de ronde" een „glaasje te drinken". En als je 's morgens om kwart over zes alweer aan 't ontbijt zit, omdat de boot reeds te zeven uur vertrekt, dan wijzen de „slaapoogjes" wel uit, dat 't op „Schelling" weer laat is geworden. Maar, menschen, 't is er ook zóó gezellig 1 (Wordt voortgezet). D Namen van de bewoners van schelling. t Ter- Mail voor Hr. Ms. „Tromp" en „Heemskerck". 29 en 30 Januari hoofdkantoor 6.30 Februari Februari a. naar Qenua: 1L12,18 en 14 Februari 16 Februari stadsbussen lichting 3. hoofdkantoor 6 m 'stadsbussen lichting 4. hoofdkantoor 5.80 m. stadsbussen daags te voren lichting 4. hoofdkantoor 5 80 m. stadsbussen lichting8.80 m. Ben verkeersongeval. TOerd" ZUID-AFRIKA. Tweehonderd gezinshoofden ont hoofd. Nmi aanleiding van den wedetrljd VSY HR.C, gespeeld Zondag J.l. als zouden onder- treteekenden het bestuur van VSV Ingelicht hebben over het spel van HRC, verklaren wij hiort>ij, dat door ons zulks nooit gedaan ia en ook nooit rcda&n zal werden. Mocht echter toch nnar aanleiding van deze match een dergelijk sohrljven ontvangen zijn, dan ie misbruik van onzen gemaakt. O. en Q. FLENS. 13 Menschen omgekomen. Aleida. Wij kunnen uw vragen hier niet ln een paar regels beantwoorden. Geef ons uw adres op, dan kunnen wij u nader inlich ten. Op volstrekte geheimhouding kunt u rekenen. Voor Hr. Ms. „Tromp" en ,Jleemskerck". naar Tunli:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 15