4/3 X SPORT, H. V. B. UIT DEN OMTREK. 8CHAGEN. Op 81 Januari jJ. belegde het Noorderdis trict van den Provincialen Bond van Zieken fondsen in Noord-Holland te Schagen eene openbare vergadering, waar de heer M. J. Th. Vas Dias, Voorzitter van den Raad van Afbeid te Alkmaar, optrad als spreker met het onderwerp: „De wettelijke Ziekteverzen kering en de Ziekenkassen". (Leiddraad voor zijn rede waren de volgen de punten: 1. Lijdensgeschiedenis der ziekteverze kering. 2. Hoe hadden de ziekenkassen zich ten nutte kunnen maken de vertraging, welke zich bij invoering der Ziektewet voordeed. 8. Samenkoppeling van Ongevallen- en Ziekteverzekering als bezwaar tegen de er kenning der kassen. 4, De voorgestelde Organisatie. 6. Waarop had de actie der ziekenkassen (in den laatsten tijd) zich moeten richten. 0. Welke stelsels zijn mogelijk buiten hetgeen het voorontwerp bevat. Wat het eerste punt betreft, werd nage gaan, dat in ons land ten onrechte begonnen is met invoering eener wettelijke Ongevallen verzekering, terwijl de ziekteverzekering de basis behoort te zijn van het gebouw der Sociale Verzekering. Aan dat verkeerde be gin en verder aan politieke omstandigheden is toe te schrijven, dat verschillende Minis ters wel wetsontwerpen maakten, doch deze nooit wet zagen worden, totdat het Minister Talma gelukte de Ziektewet tot stand te bren gen. Invoering liet echter ook thans op zich wachten, terwijl Minister Aalberse, die de Ziektewet-Talma, zij het dan gewijzigd, wilde invoeren, van zijn voornemen werd afge bracht door samensprekingen van werkge vers- en arbeidersverenigingen, zoodat we tenslotte nog niet verder zijn dan tot een voorontwerp. Spr. wees er verder op, dat hier niet uit afgeleid mag worden, dat er op het gebied der Ziekteverzwering niets werd gedaan. Reeds vroeg waren sporen eener ziekteverzekering in ons land aanwezig en nog steeds bestaat bfj' een deel der bevolking 'de overtuiging, dat men zich moet verzekeren tegen ziekte. De kassen, die zich met die verzekering be lasten, hadden zich dien tijd, dat men zeker was, dat er een Ziektewet zou komen al wist men dan ook niet wanneer, ten nutte moeten maken: le. door krachtige propaganda waarvoor zij een goed voorbeeld hadden in de lapdbouwongevallenverzekering Im mers daarin is, doordat de werkgevers geleid door Centraal Beheer zelf met de Ongevallenverzekering zijn be gonnen enhebben laten zien, dat zij in staat zijn de verzekering uit te voeren, de bedrijfsvereeniging toegelaten het risico .te dragen. 2e. Door de inrichting der kassen zelf op hoog peil te brengen, 8e. door aaneensluiting, waardoor uniformi teit kan worden bereikt. Het ligt niet in spr.'s bedoeling critiek uit te oefenen; het oordeel of in de aangegeven richting genoeg gedaan is, laat spreker aan de vergadering over. Toch blijft het voor een buitenstaander, vervplgt spr., moeilijk om te begrijpen, waar om de kassen, welke vroeger allerwege sym pathie ontmoetten, thans zoo voor hun be staan moeten strijden? De oorzaak ls echter niet ver te zoeken, wanneer alleen maar gekt wordt b.v. op den titel van het voorontwerp, welke niet luidt „Ziektewet", maar „Onge vallen- en Ziekteverzekeringswet 1925". Juist in die samenkoppeling van ziekte- en ongevallenverzekering Ögt het bezwaar tegen de erkenning der kaasen, wat spr. met ver schillende gegevens, ontleend aan den aard der beide verzekeringen, aantoont. Deze omstandigheid brengt ook mede, dat de Minister de organen, weike hij voor de uitvoering der belde verzekeringen nooddg heeft, wel meent gevonden te hebben in de z.g.n. bedrjjfsvereenigingen, zoodat deze in het voorontwerp als dragers van de Ongeval len- en Ziekteverzekering worden gevormd', hoewel daarnaast ook nog een taak overblijft voor de overheidsorganen, Raden van Arbeid eYi Rijksverzekeringsbank. Willen de kassen iets doen met kans op succes, dam moet worden aangetoond, dat die samenkoppeling van Ongevallen- en Ziekte verzekering minder gunstig is niet voor de kassen, die moeten bij actie buiten be schouwing blijven maar voor de verzeke ring en de verzekerden zeiven. De kassen hadden moeten ontwerpen een stelsel, dat beter waarborgde de belangen der verzeker den dan het voorontwerp. Maar tevens moeten de ziekenkassen be grijpen, dat zij naast zich noodig hebben krachtige overheidsorganen, daar zij zelf niet in staat zijn om onmiddellijk de geheele ziek teverzekering te dragen. Tenslotte werd een kort overzicht gegeven van hetgeen door verschillende partijen is gepubliceerd omtrent de gewenschte regeling der Sociale Verzekering, in welke regelingen de Ziekteverzekering is opgenomen. OUDESCHILD. Zaterdagavond vergaderden in de „Ze ven Provinciën" de leden van het Zieken fonds. Daar het een belangrijke vergade ring beloofde te worden, waren vele le den opgekomen. De voorzitter, de heer T. Dogger, open de de bijeenkomst met een woord van welkom. Hierna volgde voorlezing der notulen, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Nu was het woord aan den penningmeester. De ontvangsten in het afgeloopen jaar hadden bedragen 4697,47 en de uitgaven 4416,10, zoodat een batig saldo waö van 181,37. De reserve-kas was vooruitgegeaan met 2440. De reke ningen werden nagezien door den heer A. Blom. Alles was volkomen in orde, waarna den penningmeester dank ge bracht werd voor zijn nauwkeurig beheer. 1 Januari 1925 telde het fonds 677 leden. Nu kwam een zeer belangrijk punt aan de orde, n.1. kunnen de leden, behalve operatiekosten, ook vrije verpleging in het ziekenhuis krijgen? Over deze vraag werd heel wat gesproken, maar aan het eind kwam men tot dit besluit: De ver- plegingskosten zullen bestreden werden uit een apart fonds, dat gevormd zal wor den, door ieder lid boven 18 jaar 3 ot contributie per week te laten betalen. Om echter lid van dit fonds te worden, moet men beslist lid van het Ziekenfonds zijn. Als bestuurslid moest de heer A. Blom aftreden. Daar deze niet direct herkies baar was, werd in zijn plaats benoemd de heer J. Henkes. De rondvraag leverde niets bijzonders op, zoodat de heer Dogger met een woord van«dank, deze belangrijke vergadering sloot Met Ingang van 16 April is Mej. E. Kra mer onderwijzeres aan de M.U.LO.-school te Den Burg benoemd als zoodanig te Leeuwarden. De heer J. Drijver, te Santpoort, is be noemd tot eerelld van het KoninkL Hon- gaarsch Ornithologisch Instituut WIERINGEN. Voor een flink bezette zaal werd j.L Zon dagavond in t hAtel Veerdig door de hoeren 0. Gorter en Jb. Bakker een cabaretavond gegeven. Aangezien de heeren Gorter en Bakker als goede tooneelisten bekend staan, was de verwachting van hun optreden als cabaretiers nogal hoog gespannen en aan die verwachting hebben ze uitstekend voldaan. Hun programma bestond uit een 9-tal voor drachten, welke alle uitstekend werden voorgedragen en in goeden smaak vielen. In 't bijzonder noemen wij „De vroolijke han delsjoden" (duo), „De Wieringer boer", door den heer Bakk r, „Grootmoed ra Jongen", door den heer Gorter, „2 Apothekers" en „Fijnproevers" (duo's) en „Bockbier", door den heer Gorter. De pianobegeleiding door den heer J. N. Bruul was mede in zeer goede handen en droeg veel bij tot het welslagen van dezen recht gezelligen avond. Wij twij felen er niet aan of de heeren Gorter en Bakker zullen wel bereid gevonden worden om meer dergelijke avonden te organiseeren. Voor onze Nutsvereenigingen te Oost en West kunnen wij deze heeren dan ook warm aanbevelen, overtuigd dat wij zijn dat ze goed werk leveren. Uitslag verkiezing van Kapellevoogden der Ned. Herv. Kapel te Den Oever alhier. Af tredend waren de heeren O. Bakker Jacz. en S. Zomerdijk. Daar de aftredenden volgens de oude reglementen niet herkiesbaar zijn, en aangezien die reglementen nog van kracht zijn, werden uit een voordracht van vier per sonen gekozen de heeren Elb. Hermans Jr. en Gehr. Smit, welke hun benoeming aan namen. Uitslag verkiezing van Notabelen bij de Ned. Herv. Gem. van Oosterland, Stroe en Den Oever. Aftredend waren de heeren 8. Koorn Jz. te Stroe en Jb. Bakker Jz. te de Gest. De heer Koorn werd herbenoemd en in de plaats van den heer Bakker, welke we gens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer Jb. Kuiper te de Gest Beiden namen 't aan. In de vergadering van kerkvoogden en no tabelen der Ned. Herv. Gem. van Oosterland, Stroe en Den Oever werd tot kerkvoogd her kozen de heer L. Spaander, welke zijn her benoeming heeft aangenomen. Burgerlijke Stand van Anna Paniowna. GEBOREN: Henderica Neeltje, d. v. Marinus Bartelse en Neeltje Hop. OVERLEDEN: Jansje Smit, oud 60 J. echtgen. v. Jochem Blaauboer. De wedebrljderr van Zondag. Bet slechte weer heeft weliswaar piet alle voetbal onmogelijk kunnen maken, maar toch wel het pitelagenlijstje bekort. En waar ge speeld werd, deed de straffe wind eterik zijn invloed gelden. Afd. I (Westen) le klasse. Van de leidende clubs heeft alleen Blauw Wit het tot een over winning gebracht. In het Stadion moést ZFC, dat overigens niet slecht speelde, het met 80 tegen de Zehra's afleggen. Rust 1—0. t Gooi heeft het Feijenoord heel lastig gemaakt en de Rotterdammers mogen heel blij wezen, dat het 00 gebleven ia De Hilverstunsche voorhoede kon evenwel niet tegen de rood witte achterhoede op. Unitas heeft zich tegen Sparta goed weten te verdedigen, zoodat ook hier 0—0 het resultaat was. De Gorkum- mers kregen iets meer dan hun toekwam. De hekkeeluiter heeft opnieuw gewonnen. Voor rust was ASG met wind mee sterk in de meer derheid, doch door goed verdedigen van de Quick-achterhoede werd met 01 voor de gasten gedraaid. Na de rust was het omge keerd. Toen de Haantjes gelijk hadden ge maakt begingen zij de fout de Leidenaars in te sluiten. Dit werd hun noodlottig, want uit een uitval hernamen de gasten dc leiding, die zij na taai verdedigen behielden. Het heeft er intusschen veel van dat AflO zich ten koste van Unitas zal redden. 2e klasse A. De beslissende wedstrijd Q9C Zandvoort ging niet door, terwijl ook Hollan- dia niet speelde. ZW klopte West-Frisla met 1—0, terwijl Alcmaria VictTix het tegen Bloe- mendaal slechts tot een gelijk spel (22) bracht. Alleen Hollandla zou nog een kansje kunnen hebben. B. de uitslagen waren hier HVCOD6 3—1, Spartaan—DONAR 2-0, SchotenVelox (terreih Velox) 06. Be klasso A. In een eenzijdlgen wedstrijd, waarin het spel op laag peil stond» klopte Hel der Bwlft met 2—0. Del Helder-voorhoede wist de meerderheid in het veld niet voldoende in doelpunten uit te drukken. Intusschen duurt de spanning voort Andere wedstrijden hadden hier niet plaats. Van de overige wedstrijden vermelden wij: Be klasso B. KFO—Wilh. Vooruit 1—1. O. W'meer—ODE 8—3, Sloterdijk—TOG 0-2, DWG—Victoria 4—0. D. ZeistAras 2—0, Dar renDOO 8—1, AWUtrecht 2D 4e klasse B- THB(DIO 1L Reserve le klasse. Rapiditae 2Spartaan 2 81, HFC 2—Ajax 2 2—2, ZFO 2Haarlem 2 2—1, WA 2—EDO 2 8—2. Reserve 2e klasse A. WFO 2—Stormvogels 2 1—0, ROH 2—APO 2 0-0, Blauw Wit 8-Ajax 8 1—0. B. Vrlendensci. 2—Voorw. 2 81, Her cules 2Hilversum 2 1—4. Reserve 8e klasse A. Amstel 2Alc. Victrix 2 2—8, EDO 2—ZW 2 1—1. B. Kampong Si- Hercules 3 22, Ajax 4—Baarn 2 1L Afd. II (Westen) le klasse. De leiders héb ben aan de hekkeeluitere een punt moeten laten en zij kunnen met dezen met dezen uit slag nog ruimschoots tevreden zijn. Aanvan kelijk had het thuisspelende VOC tegen wind in weinig in te brengen en doelpuntten do Stormvogels achtereenvolgens door Bllnkhoff, Oldenburg en Viseer. Doch toen begonnen de Rotterdammers geweldig op te zetten en toen gerust werd, had V. d. Eb reeds achter stand tot 2—3 verkleind. Na de hervatting was de thuisclub, met den wind in den rug, veel sterker en al spoedig had Weidema gelijk gemaakt. De Stormvogels hadden weinig meer in te brengen, doch een snelle uitval bezorgde ben nog door Visser de leiding. Weidema zorgde echter opnieuw voor den gelijkmaker en toen het einde werd aangekondigd konden de leiders blij zijn, dat het geen nederlaag was geworden. EDO heeft de overwinningen- reeks van BBS niet kunnen stuiten. De Hage naars zetten er alles op. Hun verdediging de beste In den lande gaf aan de EDOvoor- hoede geen kans. Uit een hoekschop kopte Smeets in. Met 0—1 werd gedraaid. Daarna verhoogde Baer van Slangenhurgh de score. Tegen het einde profiteerde EDO van een misverstand in de Kraaien-verdediging, zoodat HBS met 2—1 won. Ook Ajax heeft de beide punten Ibinnen. UW verdedigde goed, doch' kon niet verhinderen dat Volkers en Bischman doelpuntten. Na de rust had UW zelfs eenig overwicht, doch de voorhoede van de thiusclub profiteerde daar niet vna. Wei vergrootte Volkers den voorsprong van Ajax tot 0—8. De verhouding tusschen da rivialen is nu: Stormvogels 14 9 4 1 82—14 22 1.67 HBS 16 10 8 2 81—12 23 1.63 Ajax 15 9 8 8 45-18 21 1.40 De voorsprong van de Umuldenaren wordt dus steeds kleiner. Exoelsior on BW deelden de punten, nadat de Groote Haagsohe met Snouck Huigronje weer in de gelederen eerst met 0—2 had voor gestaan. Einde 22. Wij vermelden nog: 2e klasse A. CW—Xerxes 4—0, BMTCon- oordia 0—1, ODS-BDVS 0—1, HDORFC 2—il, LSV—SVW 10. B. VUCHercules 3—2, SWGouda 2—0, ADOKampong 1—0. Door de nederlaag van Hercules kan ADO het kampioenschap wol niet moor ontgaan. Aid. III (Oosten) le klasse. Arnhem: Vitesse - Wageningen 4—0; Enschede: Enschedeeche Boys—Go Ahead 0—4. Afd. IV (Zuiden) le klasse, 's-Bosch: Wil- helmina Vooruit—Bredania 11; Tilburg: NOADBW *1—0; Roosendaal: Allianoa MW 0-2; Breda: NAO—De Valk 4^-0. In het Noorden werd bijna niet gespoeld. N ederlaadDenemarken. In de jongste bestuursvergadering van den N. V. B. is de mededoeling gedaan, dat de internationale wedstrijd NederlandDenemar ken in het najaar van dit jaar, op nog nader te bepalen datum t zal worden gehouden. De returnwedstrijd zal in 1928 gespoeld werden. N. V. B R. K. P. De Roomsch-Katholieke Federatie heeft aan den N. V. B. mededoeling gedaan, dat zij het tusschen deze bonden bestaande contract per 80 Jluni u .beëindigd wenscht te zien. D istrictswedstrijden N. V. B. De districtswedstrijden van den Nederland- schen Voetbalbond zullen op 21 Mei au», worden gehouden in een nader aan te wijzen plaats in hot Oosten dos land*. De afdeelingen I en II zullen vooi%it een wedstrijd spelen om uit te maken welke dezer afdeelingen het Westen zal vertegenwoordigen. Het tekort van de Parijsdie Olympiade. De verzekeringsmaatschappijen, die zich garant hébben gesteld voor de bijpassing van het deficit der Olympische Spelen 1924, hébben het verschil gestort tusschen de werkelijke ont vangsten en het gegarandeerde minimum, mi- de som van 1.228.901,66 francs. (Tel.) N.-H. V. B.-Overzichl le klasse O. De Helder-reeervee hebben het competitie-seizoen al weinig eervol be ëindigd: een 'beslissdfide nederlaag op het ter rein aan den Middenweg tegen Batavier was het. resultaat Met 80 werden de withemden geklopt; het krachtsverschil was, ondanks de cijfers, niet bijeter groot doch die Batavieren waren gelukkiger met schieten en boekten daardoor dezo mooie zege. Helder won in het geheel 4 wedstrijden, waarvan 2 op vreem den grond; het gelijke spel tegen Texel (uit) is nog het beste resultaat. De doelcijfers zijn: 16—27; verloren werden 7 wedstrijden. De leiders bewezen opnieuw hun superioriteit over de mannen van Dunk; nu was de zege nog grooter daar H. te Huisduinen met 6—1 wist te winnen. 2e klasse D. Helder 8 en Batavier 2, met HRC 8 de pretendenten voor de bovenste plaats, wisten beiden met dezelfde cijfers (4—0) te winnen. Helder 3 sloeg (uit) Geel Wit 2 en Batavier 2 (thuis) het 2e elftal van SVB. Voor deze Spartanen begint het er nu hopeloos uit te zien, daar dit reeds de 4e ach tereenvolgende nederlaag is (score 228), doch tot hun geluk doen de Schagen-reserves het nog minder, daar dit elftal zich op het Bolweg-terrein door Holdor 4 met liefst 100 liet kloppen! De withemden hebben hierdoor hun doelgemiddelde belangrijk verbeterd; dat is thans 25—30 geworden. Het 4e der Racers won thuis met den oneven goal van JVO (1—0). HRC 8Texel 2 vond geen doorgang vanwege den storm. De positie van de leidende clubs is thans: Helder 3 12 10 2 0 88—10 22 Batavier 2 16 12 2 2 42—10 26 HRO 8 18 8 8 2 44-12 19 De wedstrijd Batavier 2—Helder 8 zal wel de definitieve beslissing brengen. 4e klasse D. Hier werd gespeeldSVB 8 Heldor 5 2-1, Atlas—SVB 4 11—0, Geel Wit 8 -HRO 5 1—1. De leiders verloren voor de 2e maal en staan nu in verlleepunten gelijk met Atlas. Helder bezet neg de le plaats doordat haar wedstrijdr gemiddelde iets beter (0.021) is dan dat van Atlas. Onderstaande cijfers laten dat zien: Heldor 6 16 14 0 2 52-28 28 Atlas 15 13 0 2 62—13 26 SVB 8 14 10 0 4 84-26 20 De witjes spelen thuis nog tegen J1VO 2 en uit tegen Atlas. Laatstgenoemde match zal wel den doorslag geven. Atlas moet» behalve tegen Helder 6, nog spelen thuis tegen Geel Wit 3 en uit tegen HRO 8. Beide kunnen best gewonnen worden. 5e klasse B (Adsp-afd.) De HRC-adspl- ranten, die reeds kampioen zijn, speelden bun laats ten wedstrijd tegen Helder b, waarvan met 5—0 gewonnen werd» nel der-nieuws. HelderSwift 2—0, De laatste thuiswedstrijd. Helder—Swift 2—0. De laatste gewone com petitie-wedstrijd hier heeft, ondanks de tegen werking der elementen, toch doorgang gevon den, ten aansohouwe van een vrij talrijk pu bliek. Veel moois is er uit den aard der zaak niet vertoond. Niet alleen maakte de harde wind goed spel vrijwel onmogelijk, maar ook was Helder bijna voortdurend in de moerdor- heid, zoodat de spanning zich slechts bepaalde tot de vraag, hoeveel doelpunten de withemden zouden maken. Het heeft lang geduurd, voordat het eerste doelpunt ter wereld was; dat ge beurde eerst eenlge minuten vóór rust, toen Zomer eindelijk succes had. Hoewel deze voor sprong dubbel en dwars verdiend was, was het toch wonder, dat de score zoo laag bleet Swift verdedigde met talent in t bijzonder moeten de doelman en de achterspelers genoemd wor den doch de fout lag in de eerste plaats bij de Helder-voorhoede, welke het spel te weinig open hield, terwijl het binoentrto to peuterig speelde. Op het gladde, doch bespeelbare veld was bovendien bal controle moeilijk. Van den linkervleugel ging niet veel uit,' trouwens Veen kreeg meer te doen. Hij speelde oen goede partij. De Boer was niet zoo op dreef als de vorige week en Bak vergat hem te veel. Zomer werkte hard, doch hield evenals Bolhaar den bal wel eens te lang bij zich. Door treuze len van den rechtsbinnen ontgingen Helder eenfige goede kansen. De middenlinie was weer in vorm met v. d. Wal als uitblinker. Het achterstel speelde nogal nonchalant, in t bij zonder Biere veroorzaakte daardoor eenlge malen gevaarlijke oogenblikken, welke doel man Wit, die overigens weinig te doen kreeg, wist te bezweren. Swift hoeft met 10 man kranig partij ge geven, vooral het verdedigen geschiedde met sucoes. De Amsterdamsche voorhoede bleek bij haar uitvallen echter vrijwel echotloos te zijn. Het elftal der gaston hield vol, totdat tegen het einde Bak uit een voorzet van Veen het pleit beslechtte. Toen kwam de thuisclub sterk in de meerderheid, zonder evenwel het net te kunnen vinden. De overwinning was echter alleszins verdiend. Een volgende maal mogen de withemden echter wel eens meer do puntjes op de i zetten. De scheidsrechter kon slechts matig voldoen; hij had het echter niet moeilijk. Te betreuren is het, dat een schare HRO-eupporters zich minder sportief gedroeg, daarbij vergetendo dat zij daarmede in de eerste plaats den goe den naam hunner vereeniging te grabbel drei gen te gooien. Men moet hier nog heel wat loeren I Over den wedstrijd schrijft onze verslag gever het volgende: De wedstrijd. Als de heer Dalmoijor de teams in het veld roept en laat tossen, blijkt het dat de Bwift- captaln hot bost goraden heeft. Hij verkiest het wlndnadeeL Helder krijgt hierdoor de slechtste spoelhelft to bespolon. Helder, wier spelers in groene trui gestoken zijn, versohijnt mot hetzelfde elftal en in de- zolfde opstelling als den vorigen Zondag, ter wijl Swift met 10 mensohen verschijnt. Om één min. over half drie brengt Zomer den bal aan het rollen; Bak krijgt het leder goed toegespeeld en na handig spol geeft hij door aan den linksbuiten, doch diens schot wordt op hoekschop gekeerd. Dat was reeds in de eerste minuut t Helder was direct sterk in den aanval, doch het zware, glibberige terrein belette behoorlijk oenterepel. Als v. «L Wal onregelmentair genomen wordt, plaatst Biere de toegestane vrije schop mooi voor doel, doch de Boer krijgt geen kans. Na 5 min. breekt de afwisselend 8 4 4 man steike, maar snelle voorhoede van Bwlft gevaarlijk door en maar op het nippertje ontkomt het H.-doel aan een doorboring. Schol zorgt voor opluchting, waar na een schot van Bolhaar corner gewerkt wordt. De rechtsbuiten van Swift is een vlugge speler; als hij mooi doorbreekt is het tenslotte Piet Wit, die den bal onderschept. 10 min. is het spel oud, als wij Zomer denken te zien scoren, doch de 'bal vliegt rakelings naast. De Helder-voorhoede is voortdurend in actie, maar wacht te lang met schieten, waardoor tenslotte voor buitenspel gefloten wordt. Uit een der vele corners schiet do Boer met het rechter been mooi in, doch de Swiftkeeper le niet te passeeren. Dezelfde speler wil dan den bal in het doel loopen, wat ttem in laatste instantie toch nog mislukt Bolhaar loopt bijna den doel man het leder uit de handen, doch het loopt goed af. Helder ie overwegend sterker: hot is vrijwel ingooien en corner-nemen, doch on danks alles blijft sucoes uit. Na een half uur krijgt do voorhoede der gasten weer «ven den bal en na een heftig duel met Piet Wit volgt oen snelle uitval van den rechtervleugel, doch hot loopt op buitenspel^-ult. Een schuiver van Veen vliegt voor langs het doel uit; een vrije schop door H. wordt omgezet in een hoekschop. Deze brengt veel beroering voor de Swift- veete, want een der backs werkt bijna in eigen doel; de bal gaat echter over. Een schot van v. d. Wal brengt den doelman wel in verwar ring, doch hij weet zich tijdig te herstellen» Zoo verstrijkt de tijd al meer en meer en nog steeds ie de stand blanco! H. tracht het spel te forceeren, doch ook dit helpt niet. Drie hoekschoppen achtereen evenminEindelijk, 3e min. voor de pauze, als Veen voorzet en de 8 min. vwor de pauze, als Veen voorzet en de bliksemsnel van het leder meester en met een mooi schuin schot geeft hij den Helder-aanhang met recht reden tot juichen. Weer zweeft de bal gevaarlijk voor den Swift-doelmond, doch roep. Zomer, Bak en de Boer kunnen het leder niet goed voor het been krijgen en Swift werkt weg. Dan komt de rust met 10 voor Hel der, hoewel stellig 4—0 juister de krachtsver houding had uitgedrukt. De 2e helft. Swift begint goed, want als van rechts op gebracht wordt, vliegt de bal rakelings naast, buiten bereik van Wil Onmiddellijk hierop werkt Schol den bal over de lijn, waardoor de eerste hoekschop op het Helder-doel genomen wordt Dan een ren van Veen, doch op het punt van schieten treedt de linksback hem bijtijds in den weg. Dan weor een uiterst snelle aanval van de incomplete S.-voorhoede, doch Biere trapt' corner, welke daarop door Bolhaar in het veld gewerkt wordt. De H.-linkervleugel brengt dan mooi op, waarna Zomer inschiet, doch de doelman vangt. Een vrije sohop voor een zoer dubieus handageval wordt door Boo gaard keurig genomen, doch een back werkt corner, die door Veen achter geplaatst wordt. De B-linksbinnen „melkt" te lang, waarna hij vlak voor doel tegen den doelman aanschiet. Bolhaar verprutst een opgelegde kans door voor open doel hulzen hoog over toeschieten. Na een kwartier le Helder volkomen ingespeeld en hét spel is nu stukken beter dan voor de rust, waaraan trouwens de betere terreinege steldheid debet ie. Doch desondanks bleef ook nu eucoee uit, want hoewel de Swift-verdedi- ging herhaalde malen reddend optrad, was het hoofdzakelijk pech, dat H. belette te scoren. De H.-rechtsbuiten schiet vanaf de lijn hard in, de doelman elaat den bal terug, Bolhaar loopt door, reeds klinkt goj ui oh, doch het einde la een oorner. De rechtsbuiten van S. gaat er weer eens tusschenuit» doch Biere trapt out. Zomer schiet een vrije kans naast, terwijl di rect daarop de doelman een mooi hoog schot van Bolhaar oor root stopt. EL* wil eooren; door tot tweemaal toe corner te trappen voorkomt de 6L-verdediglng een goed als zekere door boring van hun doel. Een schuiver van Bolhaar wordt door den doelman op waarlijk verbluf fende manier op hoekschop gekeerd. Niets wil lukken.... Zomer heeft ook geen geluk. Een uitval van de gasten loopt op outbal uit. Dan, als or nog eenlge minuten gespeeld moeten worden, wordt het goede spel van de Helder- voorhoede eindelijk beloond. Als Veen n.1. voorzet, krijgt Bak na een korte schermutse ling den bal goed te pakken en met een dwars schot, onhoudbaar voor den keeper, heeft Hel der de voorsprong vergroot. Nog in de laatste minuten boft de Swift-dooiman geweldig, als tot tweemaal toe de bal door de EL-voorhoede net naast het doel geloopen wordt. Oan komt het einde on boekt Helder een alleszins dik verdiende 2—0 zege. Vermelden wij nog dat op het Swift-doel in totaal 21 hoekschoppen werden genomen, waar van 14 voor de pauze. Op het Helder-doel 2 (in de 2e helft). Strppertvrs-rereeniging „Helder". Belangstellenden maken wij attent op de ad vertentie in dit nummer, waarin het Bestuur van de Supp.-ver. „Helder" kennis geeft, dat zij» die „Helder" as. Zondag wenschen te ver gezellen, zich tot Vrijdag 6 dezor kunnen aan melden. Competitiestand Be klasse B. (Bijgewerkt tot en met 1 Februari.)' 1 d 00 k' r—* ■c goals a U, £d v.t. a O. fac Purmersteijn 11 7 8 1 28—12 17 1.55 O. 8. V. 12 7 2 8 19—18 16 1.33 K. F. C. 12 6 4 2 18—13 16 1.33 Zeeburgia 13 5 2 6 25-22 12 0.92 Zaanlandia 13 5 1 7 18—26 11 0.85 E. V. C. 10 4 0 6 21—22 8 0.80 S. D. W. 11 3 2 6 16—21 8 0.73 Wilh. Vooruit 12 1 4 T 13—24 5 0 50 Deze afd. Is voor ons van belang, omdat de kampioen hiervan met dio van de 3e klasse A promotiewedstrijden moet spelen met no. laatst van de 2o klasse A (QSC). O ogen schijnlijk ging het tusschen Purmersteijn en KFO, doch do laatste wéken is OSV als een zeer gevaarlijke 8e op den voorgrond getreden. P. moet nog 8 thuiswedstrijden spelen, waar van die tegen KFO wel de beslissing zal bren gen; tegen OSV werd 25 Januari gespeeld. KFO had aanvankelijk de boste kansen, doch de nederlaag tegen OSV (thuis) en het gelijke spel tegen Zaanlandla (uit) en Wilh. Vooruit (thuis) hebbed de beslissingen voor de le plaats nog wat versohoven. Dan hebben we 06V nog. De Ooetzaners kun nen het tot 20 punten brengen als van Zee- burgia en EVC (beiden thuis) gewonnen wordt. Door een en ander is nog lang niet te zeggen, wie kampioen zal worden, hoewel Po- land's club er hét -beste voorstaat. Zee burg la's debuut int de 3e klasse valt ten slotte nog mee, terwijl wij van Zaanlandla meer ver wacht hadden. Met SDW blijft het sukkelen en gelukkig maar dat WV het nog minder doet, anders zouden de roodbroeken nog als hekke- sluiter» eindigen, wat evenwel nog mogelijk la- Een merkwaardig geval. Bij den wedstrijd Bradford CityMiddlee- brough op den jongsten Zaterdag, vertelt het Sportblad, gebeurde bij het nemen van een strafschop iets, wat zeker maar zelden voor komt Van de toeschouwers zal dan ook vrij wel niemand begrepen hebben, wat er eigen lijk aan de hand was. De Middeleehro ugh-spe- ler, die den trap nam, plaatste het leder naast het doel. Hij liep evenwel onmiddellijk naar den eoheidrechter toe, heftig protest eerend. Wat bleek nu? 'Juist op het oogenblik, dat hij wilde trappen, was er een steentje tegen den 'bal aangegooid, waardoor deze in bewe ging kwam. Gelukkig had de scheidsrechter het gebeurde gezien, zoodat hij den trap liet overnemen. Vermoedelijk heeft iemand uit het publiek met een steentje gegooid, hij heeft dan vrij hard moeten gooien, daar de hal aan den zijkant werd geraakt en de bewuste toeschou wer dus zeker 40 Meter ver heeft moeten •gooien. Men verdiepte zich in gissingen, waar de steen vandaan zou zijn gekomen, doch de op lossing vond men niet. (In Holland zou men aan' een katapult denken! Sportred. ITT Ci.) - i.i i Dat beteekent: Viermaal een ongewijzigde advertentie ter plaatsing opgegeven In de „Héldersche Courant" tegen driemaal bere kening. Wij ervaren dikwijls, vooral bij ben, <-U>j een z.g. kleine advertentie plaatsen, d wanneer een eerste plaatsing niet voldoe d succes oplevert, vergeten wordt, om tij g order tot herplaatsing te geven. Om onze cliënten voor schade en last en- gevolge van een dergelijk verzuim te den, advtseeren wij tn den regel om opdracht te geven tot 4/3 X plaatsing, dra men dan geslaagd ts, deelt men ons zuUcs mede en wordt dan de overbodig gewo en advertentie uitgelicht. Onze cUënten zijn dan slechts schuldig het aantal malen, dal zij ge adverteerd hebben. Probeert U dat ook eens! Deze bepaling geldt alleen vooc adverten tlèn, welke niet volgens het goedkoope tarief voor handeis-advertentiën worden geploot*.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8