Mevrouw Van der Hulst had ge vraagd om beter toezicht hierop van de zijde der hoofden van scholen- Er zijn scholen, waar dit schoonhouden enz. te wenschen overlaat. De Voorzitter wenscht dit voorstel niet over te nemen. De hoofden zijn aan geschreven om toezicht te houden. Laat mevrouw van der Hulst dan een bepaald feit noemen, en niet bij algemeenheden blijven. Volgno. 630. Schoolreisjes. De heer E y 1 d e r s komt terug op het zooeven gesprokene en wenscht zün voorstel om den post te verminderen, te handhaven. De heer Van Dam merkt op, dat van de andere zijde hiervan een relletje ge maakt wordt alsof de toekomst der kin deren van deze schoolreisjes afhangt. De heer Borkert: Dat is demago gie! De heer V a n D a m heeft btJ de alge- meene beschouwingen opgemerkt, dat de Raad niet meer kan doen dan het ruwe werk eener begrooting. Spr. zal zich dan ook niet dik maken over dergelijke kleine postjes. Maar spr. wil even mededeelen, dat hij deze zaak niet zoo belangrijk vindt voor kinderen. Stemming over den post zal spr. niet uitlokken. De heer Borkert protesteert tegen de woorden van den'heer van Dam alsof hier een relletje zou worden gemaakt. Zooiets kan men van elk serieus voorstel zeggen. Vandaar dat spr. sprak van „de magogie", dat is „volksmisleiding", „leu genachtige voorstellingen". De Voor zitter hamert. J. M. d. V., U hebt het woord „relletje".laten passeeren, nu ver meen ik dit te mogen zeggen. Verleden jaar zijn uit dezen zelfden hoek voorstel len gekomen, en wilde men met één slag dingen, waarvoor wij jarenlang hebben gestreden, teniet doen. In grootere plaat sen is deze zaak allang geregeld. In de sfeer van het kind is een kleine uitgaaf als deze een groote gebeurtenis, die bij de kinderen onvergankelijke vreugde na laat. De heer Van der Veer verklaart zich eveneens tegen den post, niet tegen de schoolreisjes.' En er zijn ook hoofden, die ertegen zijn, omdat het uit de ge meentekas gaat Vroeger werden deze reisjes eveneens door de ouders bekos tigd en er bleef nooit een kind daarom thuis. Wij wenschen niet uit de staatskas te leven. Ook spr. heeft evenals de heer Borkert wel eens zulke troepen kinderen gezien, maar nimmer hebben ze een brief je op de borst waaruit blijkt of ze op kosten van de gemeente reizen, dan wel die zelf betalen. De heer E y 1 d e r s heeft den geest van den Raad gehoord en zal dus geen stem ming uitlokken. Volgno. 687. Kosten Normaalschool 1606.—. De heer Eylders wensoht dezen post te schrappen. Hij is op de be grooting gebleven om te zien of wij ten opzichte van de normaallessen nog eene overbrugging kunnen krijgen met de Handelsschool. In dat geval evenwel zal de post veel grooter moeten worden. Aan den anderen kant waren de gelden be doeld als vergoeding aan armlastige ou ders, die hun kinderen niet naar Alkmaar kunnen zenden. Daarin is tmvt! reeds voorzien, vijf ouders hebben aan den heer Tjalsma over deze aangelegenheid ge schreven, en uit diens antwoord, dat Bpr. voorleest, blijkt, dat „zeer waarschijnlijk" vergoeding zal worden gegeven van rijks wege. Dan behoeft dit bedrag dus niet te worden aangewend. De Voorzitter: We weten nog niet wat gebeuren zal. Spr. acht het niet in het belang van de begrooting dit bedrag er thans af te nemen. De heer Smits verbaast zich over het schrijven van den directeur der Normaal lessen. Ook spr. heeft over deze zaak in lichtingen ingewonnen, doch dat eene vergoeding gegeven zal worden, is nog volstrekt niet zoo zeker als de heer Eyl ders meent. De heer Tjalsma heeft ons omtrent de overplaatsing steeds in het on zekere gelaten, wij kregen nooit eenig antwoord omtrent onze vraag naar ver goeding e.d. Inmiddels is de cursus straks afgeloopen en het gevolg zal zijn, dat en kelen geen examen kunnen doen. In alle gevalle kunnen wij met dezen post vast heid geven aan de ouders, komt er dan vergoeding van rijkswege, dan kan dit altijd worden veranderd. Spr. stelt voor een memorlepost hiervan te maken. Mevrouw Van der Hulst vraagt of er iets anders bekend is omtrent eene samenwerking met de Handelsschool Het Algemeen Rapport, dat hiervan spreekt, is alweer eenige maanden oud. De Voorzitter: Het rapport komt binnenkort in de Commissie. De heer Geurts ondersteunt het voorstel-Smits. Het is spr. bekend, dat verschillende ouders overwegen hun kin deren van de Normaalschool terug te ne men. Aan de veronderstellingen van den heer Tjalsma hebben we niets. De Voorzitter geeft in overweging den post te handhaven. Volgno. 686. Kosten voor musea en openbare bibliotheken 2000.De heer Eylderp wil den post voor de Openb. Leeszaal schrappen, 1000. De Voorzitter: Het College zal er zioh tegen verzetten wegens het belang van deze instelling. Wij zijn tegenover de O. L. nimmer scheutig geweest, en het gevolg van het voorstel zou kunnen zijn, dat de instelling verdween, hetgeen spr. zou betreuren. De heer Eylders zal geen steóuning uitlokken. Volgno. 688. Subsidiön aan schouwbur gen en muziekcorpsen 3000.—, aanvan kelijk bij nota van wijziging gebracht op 3 4000, doch (verminderd met 1000.— wegens de wederom ingetrokken subsidie Stafmuziek), De heer Heyblok bejammert het, dat in eerste instantie dit bedrag op de begrooting is gebracht, en er later we derom afgenomen. De Voorzitter zal het den Raad niet kwalijk nemen als men hem dwingt het bedrag wederom op de begrooting te plaatsen. De beer Bok acht het thans niet de ge schikte tijd den post weer op de begroo ting te brengen. In stemming komt het voorstel-Eylders tot vermindering van verschillende sub sidies, dat, als het verst strekkend, het eerst in stemming komt Het wordt ver worpen met de stemmen der heeren Schoeffelenberger, Bot Eylders, van Dam en van der Veer vóór. (16 tegen 6). Ver volgens komt in stemming het voorstel- Heyblok om den post met 1000.te verhoogen. Hiervoor stemt alleen de voorsteller, zoodat het met 20 tegen 1 stem verworpen wordt Volgn. Subsidie kindervoeding, 2000. De heer Eylders merkt op, dat waar de werkloozensteun is verminderd, ook deze post dient te worden verminderd. Spr. zal hieromtrent geen stemming uitlokken. Volgno. 744. Kosten Comm. Beroeps keuze. 1950.—. De heer Bok stelt voor dezen post af te voeren. Spr. acht de voordeelen van het instituut niet even redig aan de kosten. Den heer De Zee spijt het dat de heer Bok op dit standpunt staat Natuur lijk valt niet precies te becijferen welk nuttig efect in geld deze dienst oplevert en spr. had gehoopt dat de heer Bok zich eens op de hoogte daarvan had gesteld. Spr. wijst op hetgeen de dienst presteert en leest enkele cijfers voor uit het Jaar verslag. Deze cijfers geven een beeld van wat beroepskeuze bedoelt Maar er is meer. Het instituut laat de kinderen, ook als zij eenmaal hun bestemming hebben, niet los, steeds houdt het voeling met hen, zooals uit de kwartaalstaten blijkt Wat spr. hiervan gezien heeft is zeer de moeite waard. Wij gaan hier al eenigs- zins in dezelfde riohting als in andere plaatsen en trachten zooveel mogelijk elk kind de plaats te geven, waarvoor het in de maatschappij geschikt is. Spr. verwijst naar de rede van den heer van Det, die hier onlangs gehouden werd, en citeert een oonclusles van den heer Toornenburg over de Heldersohe instelling, die buiten gewoon gunstig luidt Met geringe mid delen wordt hier zeer veel bereikt, zeide deze heer. De heer Bok heeft met belangstelling de rede van den heer de Zee aangehoord De jaarverslagen maken evenwel op spr. den indruk, dat men ze kunstmatig op schroeft Ook de heer de Zee is er niet in geslaagd Bpr. het nut van deze instel ling aan te toonen. De heer Van Os is teruggekomen op zijn aanvankelijke ongunstige meening en zal thans voor den post stemmen. Mevr. Van der Hulst vraagt of op dezen dienst wellicht kan worden bezui nigd door het werk op te dragen aan een ambtenaar van de Arbeidsbeurs. De heer Verstegen herinnert er aan, dat met den groei van het instituut de werkzaamheden grooter werden. Er zijn thans 400 adviezen in totaal gege ven on 850 die nog loopen. Herhaaldelijk komen nu nog ouders informeeren en praten. De jongelui die er komen worden geregeld in bet oog gehouden, men blijft in contact met hen en dagelijks komen de oudera adviezen halen. We hebben weinig industrie hier: men adviseert de jongens al naar dat het beste is. Wij heb ben aanknoopingspunten met een van onze grootste reederijen, waarvan het ge volg kan zijn, dat de jongens op kosten van de reederijen naar buiten worden ge zonden om zich verder te bekwamen. Laat men terwille van dit kleine bedrag dit in stituut niet opheffen. Het vooratel-Bok, ondersteund door den heer Van Dam, komt in stemming. Verworpen met 17—4 stemmen. Vóór de heeren Eylders, Van Dam, Bok en Van der Veer. De heer Van der Veer komt terug op de posten volgno. 719 en 720 (Steun en werkverschaffing aan werkeloozen 480 en 40.000). Spr. betreurt het, dat we niet meer werk zien komen; men zal toch ook lie ver willen verdienen dan enkel als steun ontvangen. Spr. hoopt, dat dit jaar oens uitgezien wordt naar werkverschaffing. De heer Boogaard heeft in de secties hierover voldoende gesproken. Maar spr. verwacht nu een voorstel van den heer van der Veer het bedrag te verdubbelen; voor steun is het voldoende, niet voor werkzaamheden van eenig belang. Spr. denkt b.v. aan een weg naar Julianadorp. Spr. heeft over den post niet verder ge sproken, maar nu de heer van der Veer er over begint, vindt spr. het beter dan maar een memoriepost uit te trekken en dit bedrag te 'behouden voor steun. De Voorzitter geeft in overwegi den post te behouden. Voor steun is h: te hoog; in de Donkere Duinen zien we toch wel resultaat van werkverschaffing. De heer van der Veer wijst er op, dat men wel land laat spitten, waarbij van particuliere zijde ook bijgedragen wordt. Men kan dus met steun van de gemeente werk versohaffen. Spr. geeft een voor beeld daarvan. De Voorzitter 'bevestigd dit Als dergelijke plannen hier bestonden, aou het College ze zeker steunen. Ingekomen is de volgende ft Nota Van het Rijk werd in de kosten van steun verleen i ng aan uitgetrokken haven arbeiders over het tijdvak van 30 April t/m 29 Deoember 1923 eene bijdrage ont vangen van 6025,79, welk bedrag voor- loopig geboekt werd op dienst 1924. Over het tijdvak van 1 Januari t/m 12 April 1924 werd voor hetzelfde doel van het Rijk een bijdrage ontvangen van 8521,70, welk bedrag voorloopig geboekt werd op dienst 1925 en dat door ons in ons voorstel (Bijlage no. 18-1925) werd op genomen ten behoeve van den dienst 1925. Bij nadere beschouwing komt het ons meer in overeenstemming met de finan cieels voorschriften voor, dat het eerste bedrag van 6025,79 niet overgaat op dienst 1924, doch op dienst 1926, en dat het be drag van 8521,70 niet overgaat op dienst 1925 maar op dienst 1924. Wij hebben daarom ons voorstel in dien geest gewijzigd. Tengevolge daarvan wordt het bedrag van 8620. vermeld ais „achterstallige in komsten van vorige dienstjaren" volgno. 3, veranderd in 6025,—. Bij acclamatie conform besloten. Ontvangsten. Volgno. 48. Marktgelden, wik- en weeg- loonen (Kennis) 17000,Mevrouw van der Hulst zal tegen de kennis stem men. Indien de Raad de kermis handhaaft, zal spr. vóór den kermiszondag stemmen om het drankmisbruik. De heer van Dam zal niet nader ziin standpunt uiteenzetten, dat bekend is. Spr. wenscht alleen op temerken, dat zijn fractie dezen post niet wenscht te acoep- teeren. De Voorzitter wijst er op, dat men daarmede dan ook de oonsequentie aan vaardt van belastlngverhooging. Met 18 tegen 8 stemmen besluit de Raad de kermis te handhaven. Tegen mevrouw van der Hulst en de heeren Bot, Smits, Eylders, van Dam, van Breda, van der Veer en van Os. De heer Eylders zal zijn voorstel tot afschaffing van den kenmie-Zondag in trekken, wil evenwel geacht worden tegen den post te hebben gestemd. Volgno. 174. Opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting. Worden thans niet geheven. De heer Zondervan stelt voor 60 opcenten te heffen. Verwor pen met 18 tegen 6 stemmen. Vóór de hoeren Heyblok, de Zee, Zondervan, Sohoeffelenberger en Borkert. Volgno. 177. Belasting op tooneelver- tooningen en andere vermakelijkheden 48000,—. De heer Bok bespreekt het adres dat Is ingekomen voor verlaging van de vermakelijkheidsbelasting. Bpr. zou willen voorstellen deze met 10 te verlagen. De heer vanLoo sluit zich daarbij aan- Do heer Grunwald heeft de zaak in onderzoek. Binnenkort komen hierom trent voorstellen, De heer Bok: Is er kans op verwezen lijking daarvan? De heer Grunwald: Hoewel het Col lege daaromtrent geen toezegging kan doen, wil spr. wel zeggen, dat ook naar je meening van het College de tegen woordige belasting te hoog is. Volgno. 200. Huur van zeestrand te Huisduinen 40,—. De heer Zonder van bepleit om ook voor anderen het huren van een gedeelte strand mogelijk te maken. De bedoeling is elders op de plaats van het bad^rand. De Voorzitter zegt, dat het inder daad de bedoeling is een vrij strand te behouden. De vergadering wordt thans geschorst teneinde de eindcijfers der 'begrooting te kunnen opmaken. Bij de heropening deelt de Voorzit ter mede, dat de post Inkomstenbelas ting kan worden geraamd op 777000, dat is nog 9000,minder dan bij nota van wijziging is voorgesteld. Post onvoor zien wordt geraamd op 11119,—. De be grooting der gasfabriek moet in overeen stemming worden gebracht met de prijs verlaging van het gas, evenzoo die voor het electrisch bedrijf. Eventueele kleine verschillen, die dan nog buiten de raming om ontstaan, kunnen op onvoorzien wor den gebracht. De heer Zondervan bespreekt de cijfers in de Held. Crt omtrent de gas fabriek. Blijkt het, dat Inderdaad de winst zooveel hooger wordt, dan zou spr. daar mede den post inkomstenbelasting willen verminderen. De Voorzitter zet uitvoerig uiteen, dat in ieder geval 16000,meer moet worden geraamd dan als winst wordt voor zien. Indien nochtans de meerdere winst in de duizenden loopt, is spr. wel bereid die op den post onvoorzien te brengen. De heer van Os: Hoeveel moet er nu door hoogeren aanslag worden geheven? De Voorzitter: Het venrenigvul- digingscijfer zal worden 0.84. Met de thans aangenomen begrooting zijn de lasten voor de gemeente verhoogd met 16000,— tengevolge van minder inkomen De heer v a n O s had gehoopt, dat we de begrooting zonder belastingverhoo- ging sluitend hadden kunnen maken. Hoewel noode, zal spr. evenwel vóór de begrooting stemmen. De begrooting wordt vervolgens aange nomen in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 2.867.188,00. Tegen stemden de heeren Boon, Eylders, Geurts, van Dam, Bok, van der Veer en Schoeffelen berger. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring. N.V.Texeis Eigen Stoomboot-Onderneming Op werkdagen: Vertrek Texel: 8.vja., 11.v m 2.80* mm. Vertrek Helder: 9.80 vjm, 12.— midii. 4.15 n.m. Op Zo»- «a Feestdagen Hifi. SPORT. VJ3.V.—Helder. BLILC. 2Texel 1. vSrf» Ve ^itas, AVW. Neptunua, Alcmaria u A ^e, Doetinchem, Ensohedesche Boye, Quick (N.). DOS. naar waarnemingen verricht den Matige tot krachtige, tijdelijk storm achtige zuidelijke tot zuidwestelijke wind. zwaarbewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien, vankeljjk iets zachter? IVinterdienst ingegaan 18 October 1924. gport-hulde aan 4e Holland—Indi8-vlieg«r*. Reeds kort na den aankomst van bet drie manschap v. d. Hoop-v. Weerden Poelman-v. d. Broeke in de Oost ontstond hier te lande een beweging om de vliegers bij hun terugkeer in het vaderland te huldigen. Naast de plannen tot een „burger"-hulde, vonnde zich ooi een comité van eportmenscben met de bedoeling om "«.TinflTM eport-Noderland ook de zeer ver diende lauweren aan te dreigen. Want de tocht was behalve uit machinaal-vl iegtechnisch-oog- punt, zeer zeker ook een sportieve beteefcrnis van den eersten rang. Vandaar dat een eport- buide niet kon en mocht achterblijven. Er vormde zich dan ook een Comité, waarin elke in Nederland beoefende tak van sport ie ver tegenwoordigd. Dit Comité heeft nu de actie ingeleid en hoopt, dat zijn oproep in heel Ne derland weerklank zal vinden. Van de plannen van het Comité vermelden we het volgende. De bedoeling is een grooteche eportdamon- stratie op Houtrust te organiseeren, waaraan door vertegenwoordigers der sportwereld uit alle oorden des lands zal woTden deelgenomen. Op Houtrust zullen dan de drie vliegeniers, alsmede de heer A- H. G. Fokker als construc teur van het vliegtuig gehuldigd worden. Hun zullen souvenirs worden overhandigd. (Het ligt voorts dn het voornemen om de vlie geniers en den heer Fokker met een eerewacht van ruiters van den trein af te halen en naar Houtrust te begeleiden. Bet comité hoopt, dat heel den Haag in vlaggentooi zal zijn! Op Houtrust zullen de deelnemers aan het défilé opmarebeeren en zich daarna opstellen in den geest van de opstelling der Olympische spelen, daarna zal de huldiging van bovengenoemde heeren plaats hebben en hun een aandenken worden overhandigd. Vervolgens zullen dan demonstraties van verschillende takken van aport plaats vinden. Reeds staat vast, dat op den dag der huldi ging, die vermoedelijk op Zaterdag 26 April zal vallen, een vliegtuig van het model F 7, dat de tocht naar Indlö heeft ondernomen, boven Houtrust zal demonstreeren. De toezegging van de Kon. Luchtvaart Mij. is reeds geechled. Er bestaat ook kans op, dat een escadrille uit Soesterberg het feest komt opluisteren, zoodat ook in de lucht veel interessante te zien zal zijn. Wij twijfelen niet of ook de Marine Lucht vaartdienst waarbij v. d. Broeke zijn oplei ding genoot, welke hem ten «lotte deed aao- gewezen worden voor de vereerende opdracht zal niet achter willen blijven en zal wel een escadrille boven den Haag doen cirkelen! WIJ gelooven, dat de voormelde plannen ook hier ter stede zeker Instemming «uilen vinden, want onze stad ie toch niet alleen de Marine- vlleghaven, maar ook op sportgebied kan er wel Iets gepresteerd worden. Daarom vertrou wen wij, dat men hier niet achter zal blijven. Het comité heeft een zware taak op zich ge nomen, heel wat werk la aan den winkel en niet alleen daadwerkelijke, maar ook geldelijke steun moet worden verleend. Maar het gaat hier niet om groote bedragen. Als iedere sport man, iedere sportliefhebber en steentje bij draagt, zijn dubbeltje of kwartje of misschien meer stort, dan draagt hij bij tot bet welslagen der huldiging. Aan alie aportvereeniglngen zijn inteekenlijsten toegezonden, waarop de leden een klein bedïag naast hun handteekenlng kunnen plaatsen. De handteekenIngen worden in een boek verzameld en den vliegeniers aan geboden. We gelooven niet, dat één sportlle vend Nederlander achter zal blijven om zijn gave hoe gering ook te storten, vooral daar het eventueel batig saldo aan een sportief doel zal worden afgestaan. Nu het comité de inzending van Inteeken lijsten tot 15 Maart heeft verlengd, bestaat er oi. alle gelegenheid om ook Helder niet te doen achter blijven. Wat een prachtige gelegen heid doet zich nu voor om den naam onzer ge meente en hare vertegenwoordigers ge noemd te zien onder de groote schare, welke Sport-Nederland op Houtrust zal vertegenwoor digen! Daarom richten wij on« tot alle belangstel lenden vereenigingen en personen alhier en verzoeken degenen, die in beginsel voelen voor een vertegenwoordiging van Helder bij de eportbulde op Houtrust even hun kaartje of een berichtje zoo spoedig mogelijk te zenden aan onze Sportredactie, onder het motto „Hul diging Vliegers". Wat er dan verder gebéuren moet kan dan als de belangstelling vol doende ie nog nader overwogen worden. Wij zouden een flink succes gaarne zien. Hortus—Helder 1—6. Vergezeld door ruim 200 supporters toog Helder Zondag J.1. naar Amsterdam om aldaar Hortus te 'bekampen. En hoewel wij en velen met ons Helder een goede kans gaven, had toch niemand zoo'm éclante zege verwacht. De withemden speelden als nooit te voren; gewel dig is or gewerkt en hoewel de Hortus-verde diging heusch niet zoo slecht was, kon zij toch «een vat krijgen op het spel der Helder-voor- hoede, welke uitstekend combineerde, bovenal op eohot was! En dat de withemden thans onder leiding van een oefemneester staan, was vooral nu te merken, want In tech- nisoh opzicht was er veel te loven. Tenminste voor zooverre de terreingesteldheid dit toeliet, want dat was eenvoudig treurig. Op het ge- heele veld was geen grassprietje mee te beken nen, maar het was overdekt met een vette laag klei, wat het spelen vreeerijk moeilijk maakte. En daarom pleit het voor de withem den, dat zij, die anders op dergelijke terreinen zoo slecht op dreef zijn, thans zoo'n schitte rend figuur gemaakt hebben. Hortus heeft do overwinning lang niet car deau gegeven, maar hun spel was, als gevolg van dat van Helder, meestal verdedigend. Ja, toen het 3—0 was, kwam hun voorhoede even uit den hoek en bezorgde den Helder-doelman eenige moeilijke oogenblikken, die hij kranig doorstond. Doch overigens was het blauw-witte team op yerdedigen aangewezen. De aanvoer der heeft ruiterlijk erkend, dat Helder de zege volkomen verdiend heeft. Er is voorts in de beste verstandhouding gespeeld, zoodat de heer Heruneberke geen moeilijke taak had. (Het gevolg van deze prestatie is nu, dat Zondag an de wedstrijd tegen V8V, de in den Iaateten tijd zoo veel besproken, vereeniging voor Helder van poot belang le geworden! Zondag kan dan de beslissing voor het kam pioenschap vallen, waartoe een gelijk spel al voldoende ia. Wat nu het wedstrijdverloop betreft, daar van vernamen we aan de hand van B het volgende: Helder versohijnt met haar gewone ploeg en heeft haar voorzitter als grensrechter, terwijl Hortus 1 invaller voor den spil heeft. De cap tain der gastheeren wint den toss en laat den Helder-nudvoor om 2.15 tegen den schuin over het veld «taanden wind in aftrappen Do eerste 10 min. zijn voor de thuisclub, daar de Helder-1 speler* zich op het uiterst gladde terrein nog nist thuis gevoelen. De rechtervleugel der1 blauwwitten is zeer actief en ondanks goed werk van Piet Wit breekt deze menigmaal gevaarlijk door, dofeh de witte backs zijn goed STdraef en zoodoende blijft het Helderdoal ongerept- Dan is Helder ingespeeld en_is hst spel meer verdeeld. Na een kwartier krijgt de linksbuiten den bal toegespeeld; hij passeert zeer goed en handig. En wanneer hij dan het leder maar voor bet Intrappen beeft, wordt er gefloten, doch dit te zijn, waar de wedstrijd DEC8—EDW 2 gespeeld werd. Hij blijft dan oen Hortus-speler is er als do den 'bal weg te werken. Door dit ndsverstimd ontging Helder een zekere goal. Intusschen komt Helder al meer en meer opzetten, en als er ongeveer 20 minuten gespeeld is, *len Zomer door allee heen gaan, om daarna kei hard op doel te schieten. De doelman weet ter vallende te stoppen, waarna een teek tracht weg te werken, doch laatetgenomede echte» keihard in eigen doel.... zoodat de withem den op fortuinlijke wijze de leiding namen. De thuisclub kwam nu eenige oogenblikken fanatiek opzetten, doch de Helder-verdoliging liet zich niet overrompelen. Tenslotte herneemt Helder het Initiatief en als er nog 8 min. te spelen zijn, brengt de witte linkervleugel «nel op, de linksbuiten zet voor, waarna zijn part ner den bal krijgt en ineens doorgeeft naar den rechtsbinnen. Een schot volgt, dat de doel man «topt en wegwerkt, doch Bolhaar maakt zich opnieuw van den /bal meeeter, die hij nu met succes Inzet, waardoor Helder een 2—0 vooreprong heeft. Met de withemden sterk in de meerderheid fluit de heer Henneberke dan pauzeeren. Nauwelijks is afgetrapt of de Helder voor hoede gaat er mooi samenspelend met den bal vandoor; van rechts volgt een voorzet, en voor iemand goed beseft wat er aan de hand is, weet de middenvoor den Hortus-doelman voor de 3e maal te passeeren. De gastheeren zetten dan edles op alles; overdonderend ko men zij opzetten en Helder wordt geheel terug gedrongen Het wordt een heete strijd in het strafschopgebied en wanneer de rechtsback hst eenmaal te mooi wil doen, wordt hem de bal door den linksbinnen ontnomen, die met een laag eohot van dichtbij Wit het nakijken geeft. Nog is het gevaar niet geweken. Élk 00gen- blik verwachten wij dat Hortus den stand nog maals zal verkleinen. Zij forcesren 3 hoek schoppen achtereen, doch voornamelijk door het kranige werk van den doelman blijft het 3—1. Dan ie het Hortus-offensief, dat een zeer gevaarlijk karakter had, afgeloopen door dat de witte verdediging zich weet te herstal len en het spel te verplaatsen. Helder be- heersoht thans het spel volkomen en is vol strekt de meerdere, wat wordt-uitgedrukt door 2 mooie doelpbnten van Dirk Bak. De stand is nu 5—1 voor Helder, terwijl er nog 20 mi nuten gespeeld moet worden. Do oh hoewel sterker slaagt H. er niet ln de score verder op te voeren. Toch kreeg H. nog een mooie kano om een doelpunt te maken, doch de bel, die onfeilbaar zou gezeten hebben, werd door san der backs met de handen naar beneden gesis- gen. En hoewel de rechtsbinnen de penalty accuraat nam, wist de doelman op nog keuriger wijze het schot onschadelijk te maken. Daarna floot de referee einde en boekte Helder een groote en eerlijk verdiende zege. Het goj ui oh en enthousiasme van ds witte aanhang was geweldig, Nu Zondag naar Veleen. Ds laatste en tevens beslissende match! Wat Hortus betreft, daarvan kunnen wij nog mededeelen, dat deze club zich ten sterkste gespitst had om kampioen te worden. Men had er goede hoop op, welke hoop aanvankelijk scheen verwezenlijkt te zullen worden. Wel iswaar verloor H. haar len wedstrijd (op Tuindorp) met 4—1, maar daarna boekte dsee club succes op succes, want in de daarop vol gende 7 matches bleef ze ongeslagen, totdat in den 9en wedstrijd V8V op bezoek kwam, welke zeer ruwe en Inoldentvolls match waarover reeds vele pennen ln beweging zijn gebracht door Hortus met 8—2 werd ver loren. Daarmede verspeelden «ij onherroepelijk hun kans op de le plaats, wat tot gevolg had dat de moed er uit raakte. De volgende 8 wed strijden waaronder zelfs van Bwlft wer den dan ook verloren. Thans resten ds ex-2e klaesers nog 2 uitwedstrijden: tegen Amatal en Konnemars. Om misverstand te voorkomen, vestigen wij er hier nadrukkelijk de op wat men trouwens in het verslag kan lezen dat Hortus tegen Helder lang geen •gewonnen spel gaf. Juist nu het tegen de hun inziens as. kampioen ging, heeft Hortus alle krachten Ingespannen om jui&t tegen hem een zoo eervol mogelijk resultaat te behalen. En dat niettemin onze Heldersche club zoo'n «pre kende zege heeft weten te behalen pleit voor de kracht van het witte team. Vertrek extra trein uit Helder v.m. B56, aan komst te Valsen 11.15, vertrek Veisen mm. 6.03, aankomst Helder 6.42. 'Van het bestuur der sportvereen. „Texel" ontvingen wij een verslag van bovengenoean- den wedstrijd. Aangezien wij reeds een verslag opnamen, komen wij hierop niet terug. Alleen zij vermeld, dat volgene „Texel" de scheids rechter correct leidde en de overwinning van „Texel te danken wae aan het betere epel. Het laatste stond ln het verslag velmeld- hst eerste ls onjuist. M.L.D.-nieuws. Zaterdag a» speelt MLD 1 een vostbalwsd- «trijd tegen HRC 2 om 2. u 30, terrein Anker park. MLD komt uit als volgt: Kiljan. d.; £r°RlteaV Jong en Noors, m.; Beek, Grove, Sporken, Visser en Cheiet, v. Reserve: Schouten, Gregorie. Scheidsrechter C. Vreeke. Om den N. V. B.-beker. Naar de 8p.kr. meldt hebben nog de volgende vereenigingen voor de bekerwedstrijden inge graven: EDW, ADO, DOL. Kampong, EDO, rw n4™ (Gr)> Voorwaarts. Trans- Sa* aar'em- ODE, Schiedam, DW. TELEGRAFISCH WEERBERICHT morgen van 12 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederlandnch Meteorologisch Instituut te De BUL Hoogste stand 761.6, te Bremen. Laagste stand 728.6, te Skudemaen. Verwachting:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8