INGEZONDEN. Hooggeachte Redactie Zeer gaarne zag ondergeteekende het volgende in Uw blad geplaatst, waartoe hij Uwe geëerde medewerking vraagt. Voor korten tijd hebben er in de „Held. Crt." ellenlange stukken gestaan over het straatverkeer in Helder, meerdere malen is ons ook gewezen op de noodzakelijk heid van het zich houden aan de regelen van het straatverkeer, enz. Algezien van het feit, dat het doorsnee Heldersche publiek zich abspluut wars betoont van alle goede gewoonten, het verkeer betreflende, vertoont zich den laatsten tijd een uitwas, die spoedig weggenomen dient te worden. Ik bedoel de volksoploop, die men tegenwoordig ifddag Zondagsmiddags te ongeveer 5 uur kan waarnemen in de Spoorstraat op geringen afstand van de Koningstraat. De menigte schiint aldaar te wachten on den uitslag van den een of anderen voetbalwedstrijd. Wanneer men zich nu in de Spoorstraat, richting Station, begeeft, en men dus, in overeenstemming met de verkeerswet, het rechtertrottoir houdt, is het absoluut onmogelijk goedschiks door het volk heen te komen, en vooral wanneer men in gezelschap is van een „kinderwagen", gaat dit gepaard met de noodige botsin gen, die vanzelf weer allerhande uitdruk kingen en schimpscheuten veroorzaken aan het adres van denggne, die zich aan de regels van het verkeer houdt. Het zou nog te vergeven zijn, wanneer het voor een enkele maal was, en het een zaak van belang gold, als bijv. de uitslag van deze of gene verkiezing, die voor stad of land van groot belang kan zijn, doch daar het hier slechts betreft een onbenullige en tot het idiote opgeschroefde en over dreven sportsoort, lijkt het mij zeer ge- wenscht, dat aan deze wegversperring spoedig een einde komt. Dat dit schrijven de politieautoriteiten daartoe moge op wekken. U, Redactie, zeg ik vriendelijk dank voor de opname. J. A. v. d. VLIET. De Gemeente-flnanclën. Geachte Redacteur. Uw onderschrift op mijn stukje van Za terdag j.L noodzaakt mij met Uwe welwil lende toestemming nog eenige regelen te antwoorden. Ik zal me wel wachten om dei zon uitdrukking te lanceeren en nog minder om deze te verbreiden, dat onze H.H. Raads leden geen vergoeding toekomt, ze is zelfs noodzakelijk. Er is echter al meerdere malen In Uw blad kennis gegeven van hooge, zelfs zeer hooge declaratiekosten voor dienstreizen e. a. van gemeentevertegenwoordigers en de bekendmaking doet er het hare toe bij velen de gedachte te doen post vatten of het er soms niet naar lijkt of er inderdaad een baantje van gemaakt wordt Ook vind ik, dat het presentiegeld van 5.per zitting bij den fin. toestand van heden niet schamel is. Wanneer men op mijn overwegingen in ging, is er op deze zaken wel 2000 te be sparen en zijn onze leden van den Raad bij weidenkenden niets minder in aanzien. Over kleinere bedragen wordt wel eens tot ver velens toe zeer erbarmelijk gediscussieerd. Men zie hiervoor maar eens naar de Begroo- tingsverslagen. Ik zal de laatste zijn te ont kennen dat het bijbaantje van lid van den Raad deze uitdrukking neem ik van U over erg prettig is, maar men doet daar als raadslid zijnde veel af of toe. Daar in een ingezonden artikel op in te gaan, mag de methode niet zijn daar zijn andere gele genheden voor te over en daar zullen wij, b.v. in verkiezingsdagen weer meer dan ge noeg van beleven. U, mijnheer de Redacteur, als slot mijn vriendelijken dank. L J. VAN OVERBEEKE. SOHAGEN. De Tooneelvereeniging Walingom van de Krite Skagen gaf Zaterdagavond een goed geslaagde uitvoering te Winkel met het blijspel „Wilde Hieren" van Hylke- ma. Als men in aanmerking neemt, dat vele van de spelers en speelsters nog nooit op de planken waren geweest, dan was de vertolking van het lastige en bewegelijke stuk niet alleen goed geslaagd, doch in vele opzichten zeer te prijzen. De Frie- sche karakters werden door bijna allen goed vertolkt en de handeling, zooals ze behoorde te zijn. In alle opzichten had de leider van Walingom, de heer van der Laun, van Dirkshorn eer van zijn werk. Merkwaardig is, dat onder de medespe lenden, een man was van 66 jaar, die nog wel twee rollen vervulde en dat deed op een wijze, eene begaafde jongere kracht waardig. Deze „alde stanfries" was een voorbeeld voor allen, en het kan niet an dere, dan dat hij op het verder werk van Walingom. grooten invloed zal uitoefenen. Het honderdtal Friezen, dat tegenwoordig was, heeft een zeer genoeglijken avond gehad; waarbij zij eenige uren in het Heitelan werden teruggevoerd, 't Was alles echt Friesch: zoowel in taal als vorm en inhoud. Het kan niet anders, of meer zulke stukken zullen de belangstelling in de Krite, en de gezelligheid op de bij eenkomsten belangrijk verhoogen. Tot onderwijzer te Schagen werd in de Raadsvergadering van 16 Febr. jl benoemd' de heer Parlevliet te Assendelft. Mede op het drietal stonden als Nos. 2 en 3 de heer Quant te OaOantsoog en de heer Eriks te Oosterleek, gein. Wijdenes. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden gekozen de heeren Jb. Schoorl Jz., J. F. H. Settels, P. Stammes Jz., O. Huiberts en D. P. Timmerman. De commissie voor het Rietbosch zal be staan uit de heeren H. F. van Nuland en D. P. Timmerman. Een voorstel tot het heffen eener belas ting van in de kom der gemeente liggend bouwterrein werd verworpen. OOSTEREND. Zaterdagavond vergaderden hier de drie vereenigingen: Begrafenisfonds, Zie kenfonds en Dorpsbelang. In vergelijking van andere jaren viel de opkomst te roemen. De directeur van het Ziekenfonds, de heer J. Daalder Dz., opende de vergade ring, sprak zijn vreugde over de opkomst uit, heette allen welkom en releveerde, dat het Ziekenfonds thans 53 jaar heeft bestaan, doch hij vreesde, dat dit wel de laatste jaarvergadering zou kunnen zijn, daar de Ziektewet weer Is ingediend. Mocht deze worden aangenomen, dan heb ben de kleine ziekenfondsen geen recht van 'bestaan meer, zoodat dan ook Ooster end zal moeten opdoeken. Mocht dit in den loop van het jaar moeten gebeuren, dan zullen de leden andermaal tot een al gemeene vergadering opgeroepen worden. Met den wensch, dat er in deze drie ledige vergadering een vriendschappelijke toon moge zijn, werd de bijeenkomst ge opend. De directeur doet nu zijn financiëel ver slag. Aan oontributiën was ontvangen 1249.95, aan reglementen 0.30, aan interest 19.85, terwijl het kassaldo van 1928 87.95 bedroeg, zoodat het totaal der ontvangsten was f 1808.05. De uitgaven waren als volgt: voor ge neeskundige hulp 1203.05, aan bodeloon 40, een uitkeering van 20, voor Witte Kruis en Wijkverpleging leder 7.50 en aan kleinere uitgaven 5.10, of totaal 1288.15. Men had dus een achteruitgang van 18.05 en het kassaldo was 24,90, terwijl de bezittingen op 1 Januari 1925 bedroegen 777.78. Het ledental was ge daald van 168 op 159. Het jaarverslag werd zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Tot commissaris werd herkozen de heer J. Trap, die zijn hernieuwd mandaat aan vaardde en door den directeur gecompli menteerd werd. Voor een ziek lid werd 20 beschikbaar ld en voor Wijkverpleging en Witte tls leder 7.60. Hiermede waren de werkzaamheden van het ziekenfonds afgeloopen en kwam de leiding dor vergadering in handen van den heer J. Burger Pzn., voorzlter van Dorpsbelang. Nadat hij meer in het bij- orpsbelang. nder de led leden dezer vereenlglng welkom had geheeten, werd het woord -gegeven aan den heer S. Keyzer, tot het geven van zijn rekening over de melkbeweging. Hieruit bleek, dat er in 1924 was verhan deld 26516 L. melk, waarvoor was ontvan gen 2957.71, wat gevoegd bij het saldo van het vorig jaar met de rente een totaal in ontvangst gaf van 8159.00*. Voor de melk was betaald 2698.09, aan de slijtster 198.88, aan gratificatiën 70 en aan schrijfbehoeften 0.55, zeodat het totaal der uitgaven bedroeg 2962.62. Het saldo der kas was 196,48' of 1.22 minder dan een jaar te voren. De gemiddelde melk prijs voor den consument bedroeg 11.1 cent per liter, wat wel gunstig afsteekt bij andere plaatsen. Nadat deze rekening was nagezien, werd zij op advies van den heer O. Tim mer Pz. goedgekeurd. De kas van Dorpsbelang, beheerd door den penningmeester, den heer J. v. d. Vis, sloot met een batig saldo van 18.96; ook Mer volgde goedkeuring. Daar de secretaris niet aanwezig was en men niet wist welke bestuursleden aan de beurt van aftreden waren, werd de be noeming van deze leden aangehouden. Hierna stelde de voorzitter de vraag, of men nog iets wist voor te stellen, waar Dorpsbelang Iets aan zou kunnen doen, daar men toch niet alleen* voor de melk zaak bestond. Er werd nu gewezen op het woest rij den van auto'B en steomfietsen en ge vraagd of daar niet wat aan igedaan kon worden ter verbetering: Oosterend heeft nauwe straten, gevaarlijke hoeken en dik wijls zijn er veel kinderen aan het spelen. Ook werd betoogd het aanleggen van een riool, waarvoor al meermalen opmetingen zijn gedaan, doch de stinksloot blijft. Nog zou men gaarne langer straatverlichting hebben, terwijl opruiming van mesthok- ken wenschelijk zou zijn. Deze zaken wer den aan het bestuur opgedragen, dat naar gepaste middelen zal uitzien. Aan den 'boekhouder, S. Keljzer, werd 50 en aan de melkslijtster 20 gratifi catie verleend. Hierna verlangde niemand meer het woord en nu kwamen de zaken van het Begrafenisfonds aan de .orde. De directeur, de heer M. Kikkert, gaf als zijn meening te kennen, dat, mocht deze vergadering de laatste kunnen zijn voor het Ziekenfonds, dit stellig voor het Begrafenisfonds niet het geval zal wezen na de groote wijzigingen, die het heeft on dergaan. Het levensverzekeringsbedriif, waaronder ook tegenwoordig de begrafe nisfondsen vallen, stelt hooge eischen en men vreesde hieraan niet te kunnen vol doen, zoodat men heeft gedacht dat dit fonds zijn zelfstandigheid had moeten verliezen. Toch zijn directeur en commis sarissen aan het werk getogen en na veel moeite is men er in geslaagd aan de eischen van de Verzekeringskamer zoo veel mogelijk tegemoet te komen, dat men recht van bestaan houdt. Het reglement heeft men moeten veranderen en dit moest in de Staatscourant geplaatst worden; er moest een wiskundig verslag Ingediend worden, waarvoor professor Keesom wel willend heeft gezorgd. Men moest inge schreven worden in het Handelsregister voor Koophandel en fabrieken, waarvoor de directeur naar Alkmaar is geweest. Na alle moeit© had met groote voldoening, toen men op 10 Sept. 1924 volkomen toe stemming ontving om voort te kunnen gaan, als men aan de eischen bleef vol doen. Voorlezing van eenige brieven in deze zaken volgde en men besloot de goedkeu ring op de statuten te vragen. Nadat men nog besloten had een ge deelte van het vermogen op de Boeren leenbank uit te zetten, volgde het verslag over 1921 Op 1 Januari jl telde het fonds juist 700 leden, waaronder 123 'beneden den 18- jarigen leeftijd. Aan contributie was ont vangen 1075.24. De uitgaven bedroegen 561.87, waar onder 360 aan uitkeeringen, voor bode loon 70, onkosten wiskunstig verslag 75, voor de Ned. Staatscourant 26.70 en voor het Handelsregister 12.60. De bezittingen bedroegen J 299180 of 676.40 meer dan een jaar te voren. Alles werd goedgekeurd. Tot commissaris werd herkozen de heer S. Daalder. Tot nieuwe commissarissen (er moeten er nu 5 in plaats van 3 zijn) wer den benoemd de heeren O. Timmer Pzn. en K Vonk. Allen namen hun benoeming aan eh werden door den voorziter geluk- gewenscht. Er werd op gewezen, dat kinderen van vier jaar ingeschreven kunnen worden, als ze aangegeven worden. Het 'bodeloon werd, daar er thans een vol jaar contributie geheven moet worden, verhoogd tot 0.80. Bij de omvrage bracht de heer Koppen zijn besten dank aan directeur en bestuur voor de groote moeite, die zij gehad heb ben om de zaak in goede banen te lelden. Nadat de heer Kikkert dank had gezegd voor deze waardeerende woorden, werd de vergadering gesloten met dank voor de vriendschappelijke besprekingen. Gemeenteraad van Wieringen. Voorzitter de heer L. O. Kolff, Burge meester. Secretaris de heer Van Duin. Afwezig de heer M. Kooi. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige algemeene vergadering worden gelezen en goedge keurd. Voorzitter doet mededeeling, dat de terreinen te Westerklief niet geschikt zijn voor begraafplaats en naar ander terrein wordt uitgekeken. Van den Directeur van het Post- en Telegraafkantoor is bericht Ingekomen, dat niet tot verplaatsing van de brievenbus te Westerland kan worden overgegaan. Door Ged. Staten is aankoop van grond in de Elftstraat goedgekeurdeveneens goedgekeurd zekerheidsstelling Gem.- Untvanger en wijziging van te heffen leges. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Overschrijving van verschillende be grotingsposten wordt goedgekeurd, even als de w ij z i g in g instructie Gem.-Ont vanger. Bij den Gem.-Ontvanger heeft kas opname plaats gehad. Alles werd in orde bevonden; er was In kas f 35870.125. Ook de zeegrasadministratie werd na gezien en in orbe bevonden; hier was een saldo van f 6940.505. De maandstatender zeegrasadministratie over November en December worden ter inzage aangeboden. De verkoop bedroeg respectievelijk 2690 en 825 pak. De heer Oden merkt op, dat één der onderwijzeressen de vorige maand geen salaris heeft ontvangen, waarover zich enkele discussiën ontwikkelen. Een verslag over den toestand der Gemeente zal ter visie gelegd worden. Een tweetal adressen, van Utrecht ter bestrijding van drankmisbruik en Heem stede betreffende annexatie van Gemeen ten, worden voor kennisgeving aange nomen. Op zijn verzoek wordt het salaris van den waagmeester D. Lont verhoogd van f 76.tot f 100.en wordt aan S. Lont, huurder van Pieter Willems Weel, ver gund de ruggen van dit land te steken en verder gelijk te maken, waarvoor hem een jaar huurontheffing wordt verleend. Wordt nog gewijzigd de verordening op de motoren en rijwielen en het salaris van den Gem.-Opziohter verhoogd van f 800.— tot f 1000.—. Besloten wordt, dat de heer Van het Hof les zal geven aan de cursus in de vreemde talen. Een suppl. begrooting dienst 1924 wordt vastgesteld. Verder wordt besloten vernieuwing van de straat in de Koningstraat aan te be steden; dit bedraagt 200 M. en de be grooting is f 8500. Tot Gem.-Ontvanger wordt benoemd de heer P. O. de Haan, alhier, tot onder wijzeres aan de school te Oosterland mej. Duivetter, thans tijdelijk onderwijzeres te Hippolytushoef, tot lid der school commissie voor het Lager Onderwijs de heer Kuiper, te Oosterland, en tot lid van het College van Armvoogden de heer O. Koorn, te Oosterland. Niets meer aan de orde zijnde, gaat de Voorzitter tot de rondvraag over, waarbij verschillende huish. punten worden be handeld en de heer Oden informeert of al een grenslijn is getrokken op den nieuwen dijk. Voorzitter antwoordt, dat dit nog niet is geschiedt. Ged. Staten hebben echter voorgesteld 300 M. uit den dijk van de Anna Paulowna de grens te trekken, zoodat dan 2100 M. bij Wieringen zou komen. Hierna sluiting. WIERINGEN. Voor belangstellenden en genoodigd-en (men had! de pers vergeten) gaf de heer Jan Kos van Noord-Scharwoude ji. Zondagna middag met zijn viool- en piano-leerlingen een concert in 't hotel de Haan. Het aantal bezoekers was groot, want na de prestaties der leerlingen volgde nog een ander concert Het leerlingen-concert was heel aardig; er uforen er bij, die een goed stukje muziek lieten hooren. Het tweede deel van den avond was voor de aanwezigen wel zoo aantrekkelijk. Nu speelde Mej. J. Sluis van Barsingerhorn met den heer Jan Kos gezamenlijk en brachten keurige muziek ten gehoore, hetgeen zeer in den smaak vieL Naar wij vernemen, zal op Woensdag 11 Maart 1925, des voormiddags te 11 uur, m de uitgaven 646.20. met een voordeelig saldo van 238.97. Allee was in goede orde bevonden en voorgesteld werd den penning- het gebouw der Zuiderzeewerken te s-|-ra-te verleenen voor hrt be- ronhüw z<»p.straat 102. worden aanbesteed. innr TTï<>rtoe wat*ï venhage, Zeestraat 102, worden het verhoogen en verzwaren van een ge deelte van den Noordoever en van den Mol- gerdijk op Wieringen. (Raming f 74.000). Naar wij vernemen, heeft de heer J. Vis ser zijn halve winkelhuis te Hippolytushoef, waar thans de seheeraalon van den heer A. Gielis is gevestigd, verkocht aan Mej. T. Hennink voor 3200. Naar wij vernemen, had het zoontje van den heer W. de Jongh, achter een paard langs loopende, het ongeluk er een trap van te krijgen, waardoor het dijbeen van don armen jongen' gebroken werd en heelkundige hulp van Dr. Piccardt moest worden inge roepen. Het paard voor een kar, bestuurd door den werkman D. de Haan, geraakte op hol; De Haan viel van de kar en bezeèrde zijn heup zoodanig, dat ook voor hem neeskundige hulp van Dr. Piccardt werd geroepen. Oor. Lont Fz., wiens 2 paarden voor de kar op hol sloegen, wist tijdig van de kar te springen zonder zich te bezeeren. In een gecombineerde vergadering der Kerkbesturen van de Ned. Herv. Gemeenten van Hippolytushoef c. a. en Oosterland e. a., j.1. Vrijdagavond in de benedenzaal der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef gehouden, waarbij tegenwoordig de consulenten der beide gemeenten, de WelEerw. heeren Ds. Van Loon van Barsingerhorn en Ds. Groe- neveld van Schagerbrug, thans definitief is besloten bovengenoemde gemeenten te oom- bineeren. Door deze combinatie hoopt men een goed predikant te bekomen, daar beide gemeenten thans steeds vacant blijven we gens te weinig salaris. Het inieuwe salaris werd bepaald op 3500 met vrije pastorie. Wij zullen hopen, dat door deze combi natie het de gemeenten gelukken mag weer een goeden voorganger te verkrygen. Ten overstaan van notaris Obreen had j.1. Zaterdagavond in het café van den heer D. Heyblok te De Haukes en ten verzoeke van Mej. de Wed. G. KeyzerPost, de vrij willige openbare verkooping plaats van de volgende onroerende goederen: Huls, erf en bybehoorend land, groot 29 snees, kooper 8. Russelman voor 2676. Een perceel land, genaamd „de Osseweid", groot 221/, snees, kooper Oorn. Mulder P.Jz. voor 1200. Eon perceel land, genaamd „Het Zout- land", groot 80 snees, kooper Ev. Bays Jacz. voor 1645. Een perceel land, genaamd' „Vuurbaken", groot 16 snees, kooper P. Kooy Cz., voor 1775. Een perceel land, genaamd „de Ooster koog", groot 7 snees, kooper R. Kuut voor ƒ390. Een perceel land; genaamd „het Vetland", groot 12l/, snees, kooper S. Russelman voor ƒ800. Een perceel land, genaamd „de Marske ven", groot 221/, snees, kooper 8. Russel man, voor 1360. In totaal groot 8,98.40 H.A. opgebracht ƒ9836. Verder ten verzoeke van den heer 8. Rus selman werd gepresenteerd een huis met tuin, boet en 10 snees weiland; tezamen groot 19 snees, hetwelk werd opgehouden voor ƒ5000. Ji. Zaterdagavond werd vanwege onze afd. van den Ned. R.-K. Volksbond in het hotel van den heer 8. A. Veerdig een feestr vergadering gehouden. De opkomst was best. Na opening door den Eerwaarden heer pastoor De Rooy, werd gezameniyk het bondslied gezongen. Hierna opvoering van twee toneelstukjes, getiteld „De Hellas", toneelspel in 8 bedrijven, en „De familie Schelvisch", biyspel in 8 bedrijven* Beide stukjes werden zeer goed opgevoerd, met belangstelling gevolgd en vielen'in goeden smaak. De heer Zomerdijk bedankte de me dewerkenden voor het welslagen van dezen genoegelijken avond en sloot de bijeenkomst, waarna een gezellig dansje de aanwezigen nog eenigen tijd byeen hield; GEVONDEN: een slaven-annband, een knipmes. VERLOREN: een rijwielbelastingplaatje van minvermogende. Inlichtingen bij den Gem.-Veldwadhter. JULIANADORP. Hollandsche Maatsohappy vin Landbouw, Afd; Helder. Zaterdagmorgen hield bovengenoemde af deel! ng een algemeene vergadering in het Oafé „De Blauwe Keet" van den heer J. Ma rees te Koegras. Te ongeveer 10 uur opende de voorzitter der afdeeling, de heer J. J. Verfaille, de ver gadering, sprak zyn leedwezen er over uit, dat de opkomst der leden zoo gering was, doch hoopte niettemin, dat de aanwezigen zouden medewerken om deze bijeenkomst te doen slagen, en zegde daarvoor by voorbaat dank. De notulen van de laatste algemeene ver gadering werden döor den secretaris, den heer H. Bakker Dz., gelezen en zonder op- of aanmerkingen onder dank voor de goede redactie, onveranderd' vastgesteld Door den voorzitter werd vervolgens me degedeeld, dat er van de verzekering voor slachtvarkens enz. niet veel is terechtgeko men, hetwelk niet alzoo had behoeven te zyn, wanneer de medewerking algemeen ge weest was. Verder werd een kort overzicht gegeven, en werd' vervolgens aan de ingekomen stuk ken begonnen, die aüe met een toelichting van den voorzitter voor kennisgeving wer den aangenomen. Voorts waren ter tafel een aantal Staring's Almanakken aanwezig en werd hiervan aan ieder aanwezige een exem plaar uitgereikt, vergezeld van den wensch, dat de inhoud zoude mogen strekken tot het geluk van het gezin en tot heil van den boe renstand. Volgde rekening en verantwoording. De heer van het afgeloopen jaar. Hiertoe werd niet algemeene stemmen besloten, en tevens den penningmeester, den heer J. C. Miters, dank gezegd voor gehouden beheer en de rapporteurs voor hunne moeite. Het ledental was eemgszms gedfiaü en bedroeg thans 76 gewone leden en 3 »ona van leden. Hieraan werd' de wensch bege- voegd, dat dit cijfer mog weer eens m po sitieve iyn zou gaan, dioch een organsatie groeit beter in armoede dan rn weelde Volgde bestuursverkiezing. Aan de eurt van aftreden is de beer G. W. JimmtokMz. en onmiddeiiyk herkiesbaar. De aftreónde wordt met algemeene stemmen herkoze, en zal, nu niet aanwezig zynde, met zijne eer benoeming in kennis worden gesteld. Bij rondvraag wordt do aansluit'ng ra die Wolfederatie besproken, en worden lan- gaande dit punt verschillende zaenswzen geopperd; Verder wordt opgemerkt, dat de Paaren- markt te Julianadorp niet in den kaleder van het jaarboekje is opgenomen, doel bij nadere beschouwing Is deze te vinden i de lijst, der jaarmarkten. De Zomertijd weid ook ter sprake ge bracht, en voor het platteland ongewencht geacht. Afschaffing hiervan zoude een gnote bevrediging zyn, en om hiertoe te geraen, zal alles in het werk worden gesteld. Tenslotte wordt besproken de totstanko- ming van de noodslachtplaats by den leer A. van Stipriaan, en verzocht by eventeele voorkomende noodslachtingen da&r n1 ge bruik van te maken. Verder niets meer aan de orde jjnde, wordt de vergadering, met dank aan aan wezigen voor de gevoerde besprekinge:, door den voorzitter gesloten. De heer G. K„ die Zondagnamiddag bij den veehouder P. J. v. d. O. bezig 111 het verrichten van de gewone stalwekzaam- heden, kreeg op een moment zulk.en ge weldige trap van een koe tegen zijn lchaam, dat hy niet meer in staat was iets te ver richten, en naar huis gebracht moeit wor den. De heer Vonk werd ter assistertie ge roepen, welke het noodig oordeelde <m d^n dokter te ontbieden. Maandagavond vergaderde de aflec^np Koegras van den Neo. Bond van ArVeideri in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, ten lokale van den heer H. Veul, ter leep re king van eenige huiahoudeiyke zaken ei vooral de propaganda tot het werven var leden. LAATSTE BERICHTEN. Ernstig ongeluk met een autobnn. Wageningen, 17 Febr. Onder Lale- mond, gemeente Randwyk, is vanmonen half zes een autobus van de Kunstzijie- fabriek te Ede, waarin 13 meisjes gezeten waren uit Opheusden, by een schenen bocht van den Ryndyk gereden. De auto rold© drieanaal over den kop en werd gro tendeels vernield. De chauffeur bleef on gedeerd; de meisjes werden allen gewand. Een van haar brak een arm. Professor Moeligaard uit Kopenhagen, de uitvinder van Sanocrysine, het nieuwe ge neesmiddel tegen de tuberculose, komt de volgende maand naar ons land een lezinf houden voor den Geneeskundigen Kring. Uit het Politierapport Door. iemand van de Achtergracht werd aangifte gedaan, dat Vrijdagavond 12-jarig dochtertje door een onbekenen man in een steeg achter die gracht waato- iokt en dat deze daar met het kind oneer*16 handelingen had gepleegd Wordt onderzcM- Zaterdagmiddag werd aan de oiitie telefonisch kennis gegeven, dat in de uinen* zich een man bevond, in gezelsohP van eenige jongens, en dat hy met hen"®^?- lyke handelingen had gepleegd. D10611 i* aangehouden. Proces-verbaal wo1* opge maakt Op vermoeden, dat in den Jorafgaanr den nacht zou zyn ingebroken* »®We de po litie een onderzoek in in een proeol oen het Westplein. Sporen van braak orden echter niet aangetroffen en er werd^ift® vermist Een achterdeur was vermo*®^ m®t een valschen sleutel geopend. Een bewoner van 'd I® Vroonstraat deed aangifte, dat een on^ond6 Zaterdag avond omstreeks 11 uur 66^ getracht met een sleutel het slot va1 de deur van zijn woning te openen, hel660 niet is gelukt Toen ny zich er van tflg overtuigen, bleek de indringer verdwenA te zijn. Uit het kleedlo**l op het voetbalter rein te Huisduinen 1 Zaterdagmiddag, toen daar gespeeld wexi ten nadeele van twee personen geld rif hunne portomonnale'* ontvreemd. Maandagvond omstreeks half 12 In de; nacht van Zondag op Maandag omstreeks '*lf een bevond een agent van politie, da hl en by de portiek van het „Casino"-obouw zich een aantal personen ophield, He niet toegelaten werden. Een agent gistte de menschen zich te verwij deren. toen een sergeant-vliegtuigmaker aan de erhaalde vordering geen gehoor gaf, werd b door den politieman aangehouden en naar et bureau Molenplein overgebracht. Twee korporaals der Marine belemmer den en agent hierby. Een van hen bracht denagent daarna twee trappen toe. Deze lieriaarop zyn arrestant, wiens naam be- ked is, los om zich met de sabel te ver- dAigen, waarby de man eenige klappen pliep en aan het hoofd gewond werd. 'et behulp van een tweede ter assistentie ,ekomen agent van politie werd de kor- bescheiden waren even vóór de ver^;i1 ering>oraa 1 gearresteerd en naar het bureau nag. zien door de heeren D. de Graaf Dz. en gebracht. In verband met zyn verwonding droeg de politie zorg, dat"hy naar het Hospitaal werd gehraebt om verbond** te worden. maakte de potie een einde aan een vecht partij, welke Aisschen een aantal marine- schepelinger hn de Keizerstraat was ont staan. P. Swaerts, en door laatstgenoemde wer< verslag uitgebracht van hunne bevindingei De ontvangsten hadden bedragen 886J,

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8