GEMENGD NIEUWS De nunerttyd. Het hoofdbestuur der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin het hoofdbestuur de Kamer verzoekt den zomertijd .te handhaven in den geest van de meerderheid der Tijdoommiseie. Begrooting Zulderzeefands 1828. In de Memorie van Antwoord betref fende het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van Inkomsten en uit gaven van het Zuiderzeefonds voor het dienstjaar 1925, deelt de Minister van Waterstaat mede, dat zijn Btreven er op gericht is de uitvoering der Zuiderzee werken zooveel mogelijk te bespoedigen. Van het rapport der Commissie-Lovink heeft hij met groote belangstelling kennis genomen. Het door deze Oommissie aan bevolen denkbeeld van den aanleg van een proefpolder is bereids in onderzoek. Wanneer de Minister spreekt van een versneld tempo van uitvoering, behoort dit te worden vergeleken met het matige tempo, dat door het thans onderhanden vierjarige beperkte werkprogram wordt aangegeven. Van overijling behoort na tuurlijk geen sprake te zijn. Een onderzoek is gaande naar de beste wijze van uitvoering der werken, in dezen zin, dat men, eenmaal met het hoofdwerk begonnen, over voldoende materiaal be schikken blijft om het alsdan vereischte tempo te kunnen handhaven. Het is niet de bedoeling bepaaldelijk op snelle werk methoden de aandacht te concentreeren. Waar deze bestaan of gevonden mochten worden en dan zonder bezwaar toepassing kunnen vinden, zal van zoodanige metho den zeker gebruik worden gemaakt. Is de op non-activlteltstelling rechtmatig? 's-Gravenhage, 24 Febr. De officier van Justitie bij de Haagsche rechtbank conclu deerde heden, aangezien er z.L geen spra ke kan zijn van een geheele of gedeelte lijke ontbinding van het leger, tot toewij zing van de vordering door een officier ingesteld wegens zijn op non-activiteit stelling. De betrokken officier achtte zijn op non-activiteitstelling onrechtmatig en vorderde van den staat de uitbetaling van zijn vroeger genoten salaris. De uitspraak werd bepaald op 81 Maart a.& Intrekking van wachtgeld van een muzikant De Nederlandsche Toonkunstenaars- bond had ten behoeve van een muzikant, die in dienst was 'bij het muziekcorps van het regiment jagers en die bij opheffing van dat muziekcorps op wachtgeld was gesteld, doch wiens wachtgeld later weer werd ingetrokken wegens het bekleeden van een burgerbetrekking een proces ge voerd tegen den Staat. Het Rijk had zich ojm. 'beroepen op artikel 8 a der wacht geldregeling. De Haagsche rechtbank heeft thans be slist dat dit beroep niet opging, aangezien bedoelde burgerbetrekking niet was ter hand genomen na het verlaten "van den militairen dienst en heeft den Staat ver oordeeld tot uitbetaling van het wacht geld. De binnenvaart Een oommissie is Ingesteld, aan welke is opgedragen te onderhoeken, hoe het recht op de binnenvaart opnieuw bij de wet behoort te worden geregeld om te voldoen aan de eischen van den tegen- woordigen tijd. De vacan tl etoeelagen vervallen. In den loop van 1924 hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Holland aan eenige gemeentebesturen in deze provincie schriftelijk meegedeeld, dat eventueel op hare gemeentebegrootingen voor 1925 voor komende posten inzake het verstrekken van vacantie-toeslagen aan haar gemeente- personeel, niet zouden worden goedge- 4 keurd. Ondanks die waarschuwing zijn dergelijke posten toch op de begrootingen van enkele gemeenten verschenen. Ge deputeerde Staten hebben daarna aan de daarbij betrokken plaatselijke besturen opheldering gevraagd. Wanneer deze niet aannemelijk kunnen maken, dat het vast houden voor 1925 aan die uitgaven onver mijdelijk was, bestaat de groote kans dat Gedeputeerden aan de begrooting hunne goedkeuring onthouden. Een waarschuwing als in 1924 aan andere Noord-Hollandsche gemeenten ge zonden, bereikte Amsterdam nóg niet. Doch de mogelijkheid bestaat dat de, over enkele weken te verzenden offlcieele mededeeling uit Haarlem betreffende de goedkeuring dezer gemeentebegrooting, vergezeld zal zijn van een schrijven als in 1924 tot andere locale besturen gericht. Coöp. Centr. Landbouw bank te Alkmaar. Men meldt uit Alkmaar aan de N. R. O.: Wij vernemen, dat thans alle 40 boeren leenbanken, die tot 1 Januari 1925 bij de Coöp. Centrale Landbouwbank te Alk- nu in liquidatie, waren aangesloten, zijn aangesloten bij Coöp. Centrale Boeren leenbank te Eindhoven. Deze locale Boerenleenbanken hebben elk een verlies der Centr. Landbouwbank van ongeveer 12.000 moeten overnemen, zoodat op de openingsbalansen het pas sief grooter ls dan het actief. Als wij goed zijn ingelicht moet het nadeelige saldo na verloop van eenige jaren verdwijnen. Het gevolg hiervan is, dat verschillen de van deze locale banken een contributie van hun leden heffen en voor rente van voorschotten en credieten in loopend e re kening een percentage heffen, dat aan merkelijk hooger moet zijn, dan dat der zusterbanken, die meestal over een flink res rvefonds beschikken. Voor vele land- en tuinbouwers ls het besluit der Centrale te Eindhoven, om de bij de Alkmaarsche Centrale aangesloten geweest zijnde Locale Banken aan te ne men, .een uitkomst, nu zij weer over be- drHfakapltaal kunnen beschikken. Voorraad stapelgroenten In Noord- Holland. De inventarisatie naar de hoeveelheden stapelgroenten, aanwezig hij de tuinders in Noord-Holland, die bij den Provincialen Bond van Veilingen zijn aangesloten, gaf tot uitkomst een totaal van ruim 8700 wa gons van 10.000 K.G. Er is dus nog een voorraad, die wél 75 pOt. grooter is dan ver leden jaar op denzelfden tijd. Het postaal overleg. In de gasteren te 's-Gravenhage, in het gebouw van het hoofdbestuur der poste rijen een telegrafie gehouden vergadering van de oommisie voor georganiseerd over leg voor het post-, telegraaf- en telefoon personeel hebben de vertegenwoordigers der Federatie van personeel in openbaren dienst het volgende voorstel ingediend: De dienstcommissie voor het staatsbe drijf van den post-, telegraaf- en telefoon dienst, kennis genomen hebbende van het beéluit van den minister van waterstaat, den Centralen bond van post-, telegraaf- en telefoonpersoneel niet meer tot de be sprekingen in haar oommissie toe te la ten; eveneens kennis genomen hebbende van het besluit van den zelfden minister, het reglement van orde der dienstcommis sie zoodanig te wijzigen, dat het dien mi nister mogelijk wordt, organisaties van deelneming aan de bespreking uit te slui ten, betreurt deze besluiten van den mi nister, omdat zij daarin ziet een belem mering voor de Organisaties, in dit ge val de Centrale Bond, in de vrije uitoefe ning van het bij de grondwet gewaarborg de vereenigóngsredht in het georgani seerd overleg; dringt er daarom bij den minister van waterstaat op aan, deze beide besluiten in te trekken, opdat de verte genwoordigers van de erkende a'lgemeene organisaties, zonder uitzondering van dien Centralen bond, aan de besprekingen van dé thans aan de orde zijnde voorstel len, die voor het gansche personeel van ongemeen groote betoekenls zijn, kunnen deelnemen; besluit in afwachting van een nadere beslissing van den minister hier omtrent, de besprekingeni óver het rap- porrt-Nolting op te schorten en aan de re geering te verzoeken, hierover haar mee ning te kennen te geven. De vertegenwoordiger der Federatie zeide in zijn toelichting* dat de beteekenis van de beraadslagingen in de commissie door de afwezigheid van de grootste orga nisatie en door de willekeurige handel wijze van de regeering tot niets geredu ceerd was. Indien er van den kant der commissie, althans van die der organisa ties, geen protest tegen die handelwijze weid! geuit, zette men de deur open voor verdere willekeurige handelingen. Het was dus noodig, aldus de Federatie, dat namens de commissie verklaard werd, niet te kunnen spreken over het rapport-Nol- ting, alvorens den noodigen druk op de regeering te hebben uitgeoefend, ten ein de haar van hare verkeerde houding te doen terugkomen. Het voorstel der Federatie vond) echter geen steun In de vergadering, waarna de vertegenwoordigers der Federatie ver klaarden, den thans geschapen toestand met hun hoofdbestuur te zullen bespreken en tot nadere beslissing van dat bestuur, de vergadering van het georganiseerd overleg te zullen verlaten. Het mijnbedrijf. Het bestuur van den Algam. Nederl. Mijnwerkersbond heeft aan de contact commissie voor het mijnbedrijf geschre ven: In verband met den door ons van uw commissie ontvangen brief, dato 21 Ja nuari j.L bevattende de mededeeling van de ondernemers, dat zij met het oog op den bij voortduring ongunstiger worden den toestand voor het Nederlandsche mijn bedrijf, zich niet langer aan de bestaande loonregeling kunnen binden dan tot 1 April, hebben wij de eer u het volgende op te merken: Voorberst is de inhoud van bedoelden brief zeer vaag, en wij zouden het op hoo- gen prijs stellen, ten spoedigste te mogen vernemen, waarheen de ondernemers het met 1 April ba wenschen te leiden. Reeds meermalen is er door ons de aandacht op gevestigd, dat het zeer wenschelijk voor de vakvereenigingsbestuurders is, vroeg tijdig in kennis te worden gesteld met eventueele loonvoorstellen der directies, en dat deze voorst-ellen van een memorie van toelichting voorzien, behoorlijk door de vakbonden runnen worden overwogen, alvorens zij in de contact-commissie in behandeling komen. Wat wij wel kunnen beoordeelen, is de toestand waarin de mijnwerkers verkee- ren, en deze is zoo slecht, dat onze orga nisatie In overleg met het Nederl. Verbond van Vakvereenlgingen zal trachten, wo- ninghuurverlaging, goedkoopere levens middelen enz. voor hen te bereiken. Wij vertrouwen, dat de mijndirecties met een en ander rekening willen houden en ons ten spoedigste hare plannen willen bekend maken. Geen fusie tusschen de spoorweg bonden. D'naiasfm'.ddag werd te Utrecht een bij eenkomst gehouden tusschen de besturen van de Ned. Vereenlging en den Neutralen Ingezonden Mededeeling. plffl «8TU.DAT Bond van Spoorwegpersoneel, over de op het congres van laatstgenoemden Bond aange nomen fusie-voorwaarden. ■Het hoofdbestuur van de Ned. Ver. heeft in een 14-tal punten aangegeven, op welke wijze men in groote lijnen kon tegemoet komen aan de wenschen van het congres van den Neutralen Bond. Daaronder was ook het referendum. De meerderheid van het bestuur van den Neutralen Bond bleek, volgens een V. D.- bericht niet te vinden te zijn, aan de punten, door het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging geformuleerd, tegemoet te ko men, waaruit het hoofdbestuur van de Ned. Ver. concludeerde, dat men het verder moede was deze besprekingen te doen rekken, zon der dat in uitzicht kon worden gesteld, of daadwerkelijk de Neutrale Bond tot een fusie zou besluiten, Deze vergadering eindigde dus zonder resultaat De huldiging der Holland—Indlë-vliegere. Zooals men weet heeft de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Lucht vaart zich op verzoek van het Comité Vliegtocht NederlandIndië bereid ver klaard de offlcieele huldiging der beman ning van de H. N. A. C. C. bij haren terug keer in Nederland, op zich te nemen. Het Algemeen secretariaat der Vereeniging deelt thans mede, dat deze terugkeer vastgesteld is op Zaterdag 18 April a.s. Op genoemden datum zal de bemanning per vliegtuig op het vliegveld Schiphol terugkeeren, waarna een receptie in Am sterdam gehouden zal worden. De aardschokken. In het seismograflsch observatorium der technische hoogeschool te Aken is gedu rende de aardschokken in Limburg een urenlange beweging van den bodem waar genomen, waarbij talrijke kleine en een sterke stoot werden gesignaleerd. Verlaging van de gemeentelijke Inkomstenbelasting. Het gemeentebestuur van Schiedam heeft een adres tot die Tweede Kamer ge richt in zake de jongste belastingvoorstel len der regeering. In het adres wordt ge zegd, dat de door cbe regeering voorge stelde wijziging van die Rijksinkomsten belasting, waarvoor de regeering 15 mil- llioen uittrekt, niet het aangewezen mid del is, om, wat de regeering beoogt, den druk der inkomstenbelasting te verlich ten „voor de kleine inkomens, waaruit vaak betrekkelijk veel moet worden bij gedragen tot de aocjjnzen en andere in directe belastingen." Adressant schrijft, dat, althans in de meeste stedelijke gemeenten het niet de Rijksinkomstenbelasting is, die den last der inkomstenbelasting voor de lagere en de middelmatige inkomens zoo ondrage lijk zwaar maakt, doch wel de gemeente lijke inkomstenbelasting. -Dit wordt met verschillende cijfers toegelicht Adressant noemt het tevens een eisch van billijkheid, dat de gemeenten door het RJjk in staat worden gesteld, haar inkom stenbelasting te verlagen. Immers, aldus wordt in het adres gezegd, de uitkeering volgens de wet van 1897, die toch reeds onvoldoende ls geworden, is, ondanks de daling van de koopkracht van het geld, op haar oude bedrag per inwoner blij ven staan, wat wel een unicum is. Uit dien hoofde alleen reeds behoorde zij met ten minste 76 pet. te worden verhoogd. Bovendien wordt er op gewezen, dat het element van de uitkeering volgens die wet was een tegemoetkoming voor het feit, dat het Rijk de gemeenten die accijns heffing had ontnomen. Waar nu dé ac cijnzen, evenals de invoerrechten, zoozeer zijn verhoogd, en uitgebreid, daar is het zeker billijk, aldus schrijft adressant, daarvan een gedeelte aan de gemeenten ten goede te doen komen, die zooveel be lasting moeten halen uit de groepen der bevolking, die reeds zoo betrekkelijk veel ln deze indirecte belastingen moeten bij dragen. Daardoor worden dan die groe pen verlicht. Mocht men meenen, dat de gemeenten niet de nooddge zuinigheid' betr achten wat wordt ontkend; volgens het adres zijn de gemeenten in de hoog-oonjunctuur veel minder ver gegaan met het opvoeren van de uitgaven dan het Rijk, zoodat er voor haar geen aanleiding bestond voor zoo plotselinge sterke bezuiniging dan kan men in die richting voorwaarden stellen. Met name zou adressant het geen onbll- Hjken elsch achten, dat wanverhouding tusschen de salarissen van de gemeenten en die van het Rijk, waar zij bestaan, wor den opgeruimd. Er wordt op gewezen, dat dit reeds lang voorwaarde was ten aan zien van de door het Rijk gesubsidieerde gemeente-onderwijsinrichtingen, al was daarvan in véle gemeenten jaren het om gekeerde het gevolg, n.L dat de salarissen van het personeel aan deze inrichtingen aanmerkelijk hooger waren, dan die van het andere gemeentepersoneeL Behalve voor verhooging van de uit keering, ware volgens adressant ook een gedeelte der bovenbedoelde gelden naar billijkheid aan te wenden voor verschil lende maatregelen, waarin de gemeenten van de zijde van het Rijk zijn te kort ge komen. Dit wordt in het adres nader toe gelicht. De conclusie van het adres is, dat aan de Kamer wordt verzocht, drang op de regeering uit te oefenen ln deze richting: le. dat de gelden, die de regeering wil besteden voor het bovengenoemde doel, nJ. vermindering van den druk der in komstenbelasting, gedeeltelijk worden bestemd tot verlichting van de gemeente lijke inkomstenbelasting door: a. verhooging van de rijksuitkeering aan de gemeenten krachtens de wet van 1897: b. opheffing van de voor de gemeenten nadeelige wijzigingen van de subsidie regelingen voor gymnasia en de verple ging van arme krankzinnigen; c. invoering van een subsidieregeling voor het voorbereidend onderwijs, waarbij de gemeenten 'behoorlijk worden tege moetgekomen; d. maatregelen te nemen tot het vermin deren van de huren van met rijksgeld ge bouwde woningen, waarvan de kosten door rijk en gemeente samen in de ge wone verhouding worden gedragen; 2e. dat niet wordt overgegaan tot invoe ren van een nieuw stelsel voor de foren- senbelasting, waardoor de oentra van han del en bedrijf, die daardoor op zware las ten zitten, zioh een aanzienlijk bedrag aan belasting van dé meestdraagkrachti- gen, die in de gelegenheid zijn daar hun fortuin te zoeken, zullen zien ontgaan; dat geen verandering wordt gebracht ten nadeele van de gemeenten in ae rege ling van de uitkeering van de door het rijk geïnde gemeentelijke inkomstenbe lasting, althans, dat deze niet ongunstiger zal worden gemaakt, dan dat het rijk ruim uitkeert, wat het bij behoorlijke invorde ring zelf kan ontvangen. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. De Provinciale Griffie te Haarlem. De Prov. Staten hebben de motie-Spier, tot aanhouding van de voordracht van Ged. Staten aangenomen, totdat over het wetsontwerp ter zake van aankoop van grond voor de vestiging van de prov. griffie in Haarlem zal zijn beslist Aan die orde is daarna het prae-advies ten aanzien van adressen van verschil lende arbeidersbonden en van den Pa troonsbond voor de Bouwbedrijven ln Ne derland en den Nedi R. K. Bond van Bouwpatroons te Amsterdam, houdende verzoek in de bestekken van voor reke ning der provincie uit te voeren werken de bepalingen van het landelijk collectief oontract (wat betreft de arbeidsvoorwaar den) van toepassing te verklaren. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Behandeld werd nu het voorstel tot wij ziging van het regiement van bestuur voor het Hoogheemraadschap Noord-Hol lands Noorderkwartier. De heer Thomassen bestreed het voor stel, om dat het Hoogheemraadschap er aanzienlijk beter door wordt en de provin ciale lasten zwaarder. Het jaar 1919 was voor het platteland een gouden tijd), ter wijl de provincie dat jaar moeite had de eindjes aan elkaar te knoopen. De heer N. Dekker meende, dat Ged. Staten wat verder hadden moeten gaan 'om die plattelanders tegemoet te komen. Daarom heeft hij een amendement Inge diend om in sub a niet te leizen „45/100" maar „40/100". Het amendement van den heer Dekker werd verworpen met 44 tegen 14 stemmen Het voorstel van Ged. Staten werd zon- der hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel ten aanzien van nadere maatregelen, te nemen ter bestrijding van de tuberculose, werd zonder hoofdelijke stemini ng aangenomen. Om half vijf werd de najaarezitting ge sloten. De onregelmatigheden bfj den bouw van de onderwijsgebouwen te Lelden. Het Hof heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaken tegen de beide bouwkundigen uit Den Haag, beiden vroeger afdeelingechef bij het thans opgeheven bureau van den rijksbouwmeester voor de onderwijsgebou wen, die beiden door de Haagsche recht bank zijn veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis, onderscheidenlijk wegens het aannemen van giften van f 10.000, wetende dat zij gedaan werden om hen te bewegen na te laten voldoende toezicht te houden hij leveringen van den bouw van het academisch ziekenhuis te Leiden* en wegens verduiste ring van ƒ11.000. Het Hof heeft de beklaagden van deze feiten vrijgesproken en de vonnissen der rechtbank bevestigd, voor zoover de feiten betreft, waarvan beklaagden reeds vrijge sproken waren. Ten aanzien van den eer sten beklaagde sprak het Hof in zijn vonnis hooge afkeuring uit over het aannemen van de bedragen van 11.000, imaar achtte niet bewezen, dat zij dén bekl. gegeven werden om hem te bewegen onvoldoende toezicht te houden. Ook in de tweede zaak tegen een deT bekl., waarbij hij door de Haagsche rechtbank is veroordeeldi tot negen maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis wegens diefstal van eenig hout, wees het Hof een vrijsprekend arrest, terwijl we derom bevestigd werd dat deel van het von nis der rechtbank, waarbij bekL reeds vrij gesproken is. iZooals men zich herinneren zal zijn d© beklaagden, enkele dagen na de behandeling hunner zaken voor het Hof, door dit college reeds uit de preventieve hechtenis ontslagen. Gisteren heeft terecht gestaan de 47-jarlge bouwkundige uit Leiden, die door de Haag sche rechtbank* is veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf wegens verduis tering van eenlg hout en wegens een ambts misdrijf. Enkele jaren geleden was bekl. opzichter bij den bouw van het Academisch Zieken huis te Leiden. Hij heeft toen eenig hout gebruikt om een paar meubelstukken te laten maken voor hem zelf. Bekl. gaf dit feit toe, maar zeide, dat hij toestemming aan zijn onmiddellijken chef hiervoor had ge vraagd en gekregen had. Bekl. had juist moeten verhuizen en toen is het geven van dit hout als tegemoetko ming daarin beschouwd. Later is de zaak aan den Minister uitgelegd', en deze heeft zich er ten stotte mede vereenigd. Wat het tweede feit betreft, deelt de bekl. mede, dat hij van den aannemer eens 600 heeft geleend. Dit bedrag is hem later kwijt gescholden. Bekl. ontkende, dat hjj geweten zou heb ben, dat dit geschiedde om hem te bewegen, minder nauwkeurig toezicht te houden. De procureur-generaal achtte de feiten op zichzelf niet zoo ernstig. Maar spr. kon ze toch niet anders zien. Aan als symptomen van al hetgeen er bff den bouw van bet Aca demisch Ziekenhuis voorgevallen is. Maar aan den anderen kant kon spr. het verband niet aantoonen tusschen deze feiten en al het andere. En daarnaast kan spr. zich be roepen op vele gunstige verklaringen, die voor hem afgelegd zijn en op het feit, diat hjj nog een arm man is. Een en ander in aanmerking nemende, vond spr. de opgelegde straf te zwaar. Gesnapt Zaterdagmorgen bemerkte personeel dier fa. Vroom en Dreesman in de Spul straat te 's-Gravenhage, diat gedurende den nacht in de magazijnen ingebroken was. Aanstonds stelde men de politie hier mede in kennis en al spoedig waren een inspecteur en rechercheurs ter plaatse om een onderzoek ln te stellen. Het bleetk, dat de inbrekers 's nachts over het dak geklommen waren en kans hadden gezien op den zolder terecht te komen. Toen de politie de dakgoot onderzocht vond zij een briefje, dat afkomstig bleek te zijn van Maatschappelijk Hulpbetoon en gericht was aan een zekere v. O., wo nende dn een hofje aan de Bl'eekerslaan. Klaarblijkelijk was dit briefje, bij de klim partij op het dak uit den zak van een der inbrekers gevallen. Toen de politie zich naar het bovenbe doelde adres begaf, vond zjj dé deur ge sloten. Op jhet herhaalde verzoek van de rechercheurs werdi niet opengedaan, zoo dat men aanstalten maakte om de deur met geweld te openen. Toen werd van binnen de grendel weggeschoven en ging de deur open. Een jongmensch. vertoonde zich in de deuropening en werd! meteen door de po litie gearresteerd. Het bleek te zijn de 22-jarige v. O., dezelfde aan wlen het briefje van Maatschappelijk Hulpbetoon gericht was. Toen de politie v. O. gepakt had, kwam zij al spoedig op het spoor van de per sonen, die met hem verdacht worden van die nachtelijke Inbraak. En Zaterdagmid dag om 8 uur werd naar het hoofdbureau overgebraoht een 22-jarige jongen, v. B., die in een hofje in de Koningstraat woon de. Gisteren is de derde verdachte gear resteerd; een liedjeszanger uit Amster dam, de 28-jarige W. Met z*n drieön moe ten zfj de Inbraak op touw hebben gezet en volvoerd. 'Uit de magazijnen was ontvreemd een u-tij tafellinnen ter waarde van 200. De partij was reeds in drie gedeel ten verdeeld en kon door de politie bij de twee Haagsche aangehoudenen in beslag gepamen warden. De drie gearresteerden zullen dezer da gen aan de justitie overgeleverd worden. Verduistering Hanzebank te Laren. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft vernietigd! het vonnis der Amsterdameohe Rechtbank, waarbij de agent van het bij kantoor te Laren der Hamebeak ta De staat in het ongelijk gesteld. Wij meenen evenwel thans toch alreeds te -moeten opmerken, dat zelfs een ge dachte aan verdere loonsverlaging moet worden uitgeschakeld op grond van het feit, dat de loonsverlagingen van 1924 in zeer vele mijnwerkersgezinnen zulk een armoede hébben gebracht, dat het hoogst onverantwoordelijk zou zijn, nog tot ver dere inkomstenvermindering over te gaan. In hoeverre de toestand bij voortduring ongunstiger wordt voor het Nederlandsch mijnbedrijf kunnen wij niet beoordeelen, aangezien men on3 zoowel van de gevoer de bedrijfspolitiek als van de bereikte be drijfsresultaten onkundig laat en nog steeds weigert, de vakvereenlgingen hier van kennis te laten nemen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2