De Algem. Coöperatie, Koningstraat 9 - Telef. 60. Moedermoord. Ingezonden Mededeeilnfl, I Ingezonden MededeeUng. WiE •ohenkt U de grootste bevrediging ten opzlehte Uwer MAATKLEEDINGT door In alle opzlohten uiterst vak kundige bediening. Vergelijkt ONZE prijzen en kwaliteiten. Vraagt onze nieuwe uitgebreide STAALCOLLECTIE ter Inzage. heden heeft gemaakt om provinciale eleo- triciteitelevering aan Bennebroek en wa- terlevering aan Laren af te dwingen, ia weder een conflict niet Wormerveer ont staan, eveneens over het water. Er w*rd al vroeger aan die gemeente geleverd door de thans door de provincie overge nomen Maatschappij tot exploitatie van waterleidingen tegen veel geringeren prijs, dan waarvoor de provincie levert Niet alleen vroeg de gemeente schade vergoeding voor het voordeel, dat zij vroeger uit die concessie aan de maat schappij genoot maar ook ontkende zij de geldigheid van art 0 der provinciale waterleidingverordening, volgens welke een ieder gehouden is het leggen, hebben en onderhouden van huizen door de pro vincie in zijn grond te dulden, alweder dus een publiekrechtelijke bepaling ten be hoeve van een eigen onderneming. Ge meente en provincie konden het hierover niet eens worden, als gevolg waarvan het provinciale bedrijf thans elke nieuwe aansluiting voor waterlevering weigert zeer tot schade voor de ingezetenen. Een ingezetene, door wiens grond buizen zijn gelegd, zal hierover tegen de provincie prooedeeren; verliest deze dit proces, dan zal het gevolg zijn, dat de gemeenten niet zonder tegenpraestaties het ieggen van buizen behoeven te dulden. Leeraren fassen) Mj hel Nijverheids onderwijs. Te Utrecht is een zeer drukbezochte van dien Nedertendscfieo Bond van Leera ren en Leeraressen bij het Nijverheids onderwijs, tegen de nieuwe salarisrege- ling voor het onderwijzend personeel bij het nijverheidsonderwijs in het algemeen en voor dat van het hinshoudnijverheids- onderwijs en het meisjesnijverhe^daonder- wijs in het bijzonder. De vergadering werd bijgewoond o.a. door het lid der Tweede Kamer, de heer Th. M. Ketelaar en die inspecteurs van het nijverheidsonderwijs de hoeren Ooól en Groote Haar. Verschillende sympa thiebetuigingen waren ingekomen. De bondsvoorzitter, de heer CL Menke, wees in zijn rede allereerst op het ver keerde standpunt dat de regeering heeft ingenomen bij de vaststelling der nieuwe regeling. Spr. zette uitvoerig uiteen de verslechtingen die in den laatsten tijd zijn aangebracht Het personeel bij het nijver heidsonderwijs heeft thans te zorgen dat een dam opgeworpen wordt tegen het streven dezer regeering. Er dient te ko men gelijkheid in de waardoering, gelijk heid in de salarieering, gelijkheid in de bevoegdheden, eerst dan zal het nijver heidsonderwijs kunnen Woeien. In den breede oritiseerde spr. de voor gestelde salarisregeling en meende dat het personeel van deze regeering niets meer te wachten hoéft Daarom dient het personeel te zorgen dat er een nieuwe re geering komen zal. De nieuwe regeering en de nieuwe Kamer zullen opschrikken van de gegevens die we verstrekken zul len omtrent den toestand onder het nij- verheddspersoneeL Spreker stelde vervolgens namens het hoofdbestuur en den bondsraad een motie voor: voor, waarin de verschillende grieven wa ren belichaamd!. Aan de besprekingen werd1 door een groot aantal personen deel genomen. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen, aangevuld met een nadere protest-clausule. Extra-trein naar Weenen. De Vereenigde Plaatselijke Comité!»1 voor noodlijdende landen hebben, om aan v Ier verzoek te voldoen, besloten 27 Mei as. een extra-trein naar Weenen te laten loopen, uitsluitend voor de gezinnen, die in den loop der jaren een Oostenrtjksch k'nd hebben verpleegd en nu gaarne de familie der kinderen eens willen bezoeken. Vertrek uit Holland- 27 Mei a.s., terug komst 10 Juni. Reiskoeten 46.re tom be klasse, 60.retour 2e klasse; Voor de reis IS slechts een bewijs van Nederlander schap noodig, dat ter secretarie alhier v rkxijgbaar ia Aanmeldingen moeten vóór 1 April bjï. geschieden. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door den heer Tulp, Alexander- laun 21, Hilversum en mevrouw Munsert, villa 8 naast Oranje-hotel, Schevenlngen. 16 Juli komt een vacantiötrein voorkin- deren en jeugdige personen, die begin September weer teruggaat. Begeleidsters retour. zfln Ooetenrijksehe jonge dames, die hier uitnoodigingen hebben. Reiskosten 26. luchtvaart-autoriteiten een non-«topvlucht te laten ondernemen van Parijs naar New York. Het Ministerie van Marine heeft voor dit doel een vliegtuig besteld bij een bekende Fransohe firma. De tocht zal nog dit jaar wordten ondernomen. Botsing ln de tucht Te 8t Antonio (Texas) zijn twee vlieg tuigen- op 10000 Meter hoogte in botsing gekomen. Zij geraakten in brand; de -beide vliegeniers -konden zich door valschermen redden. De Fokker F VIL De Fokker F VU gaat heden naar Te- gal en wordt 18 dezer per prauw vervoerd naar de speciaal hiervoor te Tegal stop pende Kertosono, die 28 Maart uit Tand- jongnPrlok naar Nederland vertrekt. LUCHTVAART. In 1024 zijn meer dan 4 millioen brieven met postvliegtuigen overgebracht tu»- schen Frankrijk, Marokko en Algerië. In Januari van dit jaar omvatte dat post vervoer 4.86,788 brieven tot een gewicht van 9866 kilogram. Ea» nor.-«top vtacht Parijs—New York. CM ligt lm 8» 'Mdoshaf dor Fraascka De chocoladefabriek van Groot» door brand geteisterd. Zondagmiddag is door onbekende oor zaak brand- uitgebroken in de fabrieken der N.V. Cacao- en Chocoladefabrieken voorheen Gebroeders D. en M. Grootes te Westzaan. Zaterdagavond te 0 uur heeft het per soneel de fabrieken verlaten terwijl tot Zondagmorgen 6 uur voormiddag in de fabrieken is gewaakt. Ook Zondagmiddag te ongeveer 4 uur, toen iemand van het personeel op het fabrieksterrein was, is geen onraad bespeurd. Een uur daarna stegen rookwolken uit het pand op. De plaatselijke brandweer was spoedig met een tweetal motorspuiten aanwezig om te trachten het vuur in den aanvang te be strijden. Zoodra men evenwel een deur v-an de fabriek geopend had steeg een zware en verstikkende rook op, waardoor Vie brandweer den haard van de^t brand niet kon ontdekken. Toen eenige ramen ingeslagen werden laaiden de vlammen' spoedig hoog op. De brandweer achtte het raadzaam, met het oog op de vele brandbare stoffen, de brandweer uit de omliggende gemeenten te alarm eerea In den aanvang brandde het op de papier- en etikettenafdeeling dOch dd brand! breidde zich geleidelijk over de geheele fabriek uit. De kapitale gebouwen van het bedrijf werden aan alle zijden door de brandweer uit de gemeen ten Zaandam, Koog aan de* Zaan, Zaan dijk, Wormerveer en" Krommenie-Assen delft nat gehouden, doch zonder resultaat. Aangewakkerd! door een feilen wind- uit het Westen, greep het vuur meer en meer om zich heen. Duizenden kilo's Paascheieren die voor export gereed stonden, zijn reeds verlo ren. Oo-k de oude molen, waarmede de firma Grootes nu 100 jaren geleden- haar bedrijf begon en dtie in de fabriek staat inge bouwd, zal als slachtoffer van dezen brand moeten vallen. Juist dit jaar zou het eeuwfeest der firma, die tot heden steeds voor brand was gevrijwaard, worden ge vierd. Eerst te ruim 8 uur 's avonds was men den brand meester en bestond geen vrees voor uitbreiding meer. De eigenlijke fabriek, de vormertj, be nevens de poeder- en cacaomalerij ble ven gespaard, zoodat het mogelijk zal zijn het bedrijf binnen eenigen tijd voor te zetten. De échade wordt geraamd op 200.000. Gebouwen, machines en goederen waren op een polis verzekerd, doch er was een afzonderlijke polis van twee ton voor schade bi> buitengewonen voorraad goe deren. Brandstichting in een sigarenfabriek? Zaterdagnacht is de sigarenfabriek van den heer Bellers te Emimen tot den grond toe afgebrand. Het gebouw en de inven taris gingen in de vlammen op. De eige naar en' rijn zwager zijn als verdacht van brandstichting voorlóopig in de maré- chausée-kazerne opgesloten. Het gebouw was verzekerd Hartelijkheid Is maar alles! In de raadsvergadering te Dpendaim deelde de heer Lakeman (vrjjz.) mede, dat hij ontslag nam als lid van den gemeente raad. Toen aan het einde der vergadering de burgemeester het scheidende raadslid wilde toespreken, viel de heer Lakeman hem in de rede met de opmerking, dat hij van den burgemeester als ambtenaar geen pluimpje wilde hebben. t>e burgemeester zat even perplex en sloot toen de vergadering. Belangrijk kastekort De directie van de Geldersche Orediet- vereeniging te Apeldoorn heeft, naar heft HbL meldt, een kastekort ontdekt tot een totaal -bedrag van 60.000. In verband hiermede zijn de kassier en een kantoor bediende, beiden werkzaam bij deze bank instelling, in arrest gesteld. Beiden hebben reeds bekend schuldig te zijn. -Naar de Telegr. vernam zouden beiden op wel wat te ruimen voet hebben geleefd, en hun uitgaven niet in overeenstemming hebben kunnen- brengen met de verlaging van hun salaris, ook door de Geldersche Oredietmaatsohappij voor het personeel Ingevoerd. W. B. zou aan het kastekort voor 44.000 debet zijn, terwijl J. A., die aller wegen in tal van groote zaken en bij vele particulieren het volste vertrouwen ge noot en vooral in de crisisjaren voor velen een vraagbaak en raadsman is geweest, In den tijd van een vijftal jaren 0000 zou hebben verduisterd. Het geval wekte heel wat ontsteltenis, daar de. beide gearresteerden als geboren Apeldoornert b|j ieder bekend rijn Ongeluk of zelfmoord? Zondagavond omstreeks 0 uur zag de machinist van den stoomtram Schevenln genHollandsohe Spoor plotseling iets op de rails liggen. Hij bemerkte het voor werp, dat naderhand het lichaam van een man bleek te zijn, te laat, o<m tijdig te kunnen remmen, terwijl dat gedeelte van de trambaan zeer slecht verlicht is. Nadat de tram stilstond, vond men het liohaam van eèn armoedig gekleed man, wiens hoofd nagenoeg was afgereden. Het lijk werd naar het politiebureau aan de Archimedesstraat gébracht. Op het lijk werden geen papieren gevonden, zoodat de identiteit niet kon worden vastgesteld. Waarschijnlijk heeft men met een zwer ver te doen. Men heeft nog niet kunnen uitmaken, of het droevig ongeval te wij- en is aan een ongeluk, of dat er sprake is van zelfmoord. Het eerste wordt het meest waarschijnlijk geacht, daar de man naar sterke drank rook. Ook is het niet onmogelijk, dat het slachtoffer reeds door een voorgaande tram is overreden. Den machinist treft geen schuld. De po litie stelt een nader onderzoek in. Geheime branderij. Vrijdagnamiddag is te Maastricht, naar de L. K. meldt, een geheime branderij ontdekt in een perceel aan den Parallel weg, bewoond door zekeren R. J. H. Rijksambtenaren hebben daar in een ge heimen kelder, welke ingebouwd1 was in den gewonen kelder, een geheele, in volle werking zijnde branderij-installatie met de noodige grondstoffen gevonden. H. is ter beschikking van de justitie ge steld. De moord op den spoorwegwachter. In de zaak betreffende den moord op den spoarwegwachter De Jong te Giesen- Nieuwkerk begint thans meer licht te ko men. Gisteren heeft weer een arrestatie plaats gehad. Een nieuwe oplichterstruc. Donderdag heeft te Rotterdam terecht gestaan de 01-jarige Italiaan G. E. L. L., geboren te Livorno, beklaagd van valsch- heid in geschrifte. Deze beklaagde zou op vernuftige wijze een nieuwe oplichters truc in practijk hebben gebracht. Hij ver vaardigde nl statistische lijsten en kwam daarmede aan boord van schepen. Den ge zagvoerder vroeg hij dan allerlei inlich tingen voor het Statistisch Bureau. Nadat de lijst was ingevuld, verzocht hij den ka pitein te teekenen. Zoodra het vaartuig de haven verlaten had, knipte hij het boven ste gedeelte van het papier af. Daarvoor kwam een stempel William Jansen in de plaats en op het wit gebleven gedeelte volgde een omschrijving van verrichte werkzaamheden, als schoonmaken van ke tels enz. De omschrijving was meestal in het Engekaoh gesteld Aangezien de om schrijving door den gezagvoerder getee- kend was, maakten de cargadoors geen be zwaar om te betalen. Een tweetal cargadoors daar ter stede zijn op deze wijze voor bedragen ven 1142 en 700 opgelicht Beklaagde legde een volledige bekente nis al Als getuige werd o.a. gehoord de Inspec teur van politie, Caspers, die verklaarde, dat bij die politie bericht was ontvangen, dat deze beklaagde gezocht wordt door de politie in ItaliO, BelgiO, Frankrijk, Duitsch land en Engeland, in welke landen hij zich vermoedelijk aan dezelfde feiten zal heb ben schuldig gemaakt Het O. M. eischte twee jaar en zes maan den gevangenisstraf. I Een levend geraamte. De oorrespondent van de „Daily Ex press" in Johannesburg vermeldt het waarschijnlijk unieke geval van een 86- jarige vrouw, Anna Swanepoel genaamd en afkomstig uit Lichtenburg, die sedert vijftien jaren in diepen slaap ligt Om de zes maanden komt zij gedurende enkele uren bij uit haar toestand van catalepsie, maar zij is toch nooit zoover tot bewust zijn gekomen, dat zij antwoord kan geven op hetgeen tot haar gezegd wordt. Men meent, dat haar toestand een gevolg is van den schok dien zij nu 16 jaar geleden ontving door den dood' van haar verloofde, enkele dagen vóór den datum waarop haar huwelijk was vastgesteld. Daarna is An na Swanepoel in een staat van verdóoving vervallen, waaruit men haar niet meer heeft kunnen wekken. Vier jaren geleden is zij vervoebd naar een sanatorium te Rietfontein en sindsdien wordt zij voort durend in observatie gehouden, ofschoon men wanhoopt aan haar herstel. Om de twee uur wordt haar voedsel toegediend. Een van de ernstigste gevolgen van dezen voortdurenden slaap is, dat de patiënte om zoo te zeggen geen spieren meer heeft, die geatrophieerd rijn (ineengeschrompeld) en bijna even hard zijn geworden als het gebeente. Slachtoffers der woestijn. In de woestijn van Mesopotamië z$jn, naar een bericht aan de „Star" meldt, de geraamten gevonden van de beide vlieg- officieren Days en Steward, die ongeveer zeven limaanden geleden spoorloos ver dwenen zijn. De aviateurs hadden een vliegtocht ondernomen langs de spoorlijn Bazra-Nesiriyesh en werden tijdens dezen tocht gedwongen eene noodlanding te maken. Het vliegtuig is door de uitgezonden reddingsexpeditie gevonden en was slechts licht beschadigd, doch van de offi cieren ontdekte men geen spoor. Thans heeft men de geraamten niet ver van de plaats, waar het vliegtuig landde, gevon den en men vermoedt, dat de ongelukki ge» hebben getracht te voet het naastbij gelegen station te bereiken, doch dat zij door een zonnesteek om het leven geko men zijn. Men kon de slachtoffers slechts herkennen aan hun gebit, daar zoowel de kleeraa als de idestiteitspapiaren verdwe nen ware» (Telegr Het gerworenengerecht te Stade bij Hamburg heeft een zekeren Oarlsen uit Harburg wegens het vermoorden van rijn eigen moeder ter dood' veroordeeld. De be klaagde, een intelligent jongmensch, die door een slechte oovoeding spoedig op verkeerde wegen kwam, ging na den dood van zijn vader door diefstal in zijn onder houd voorzien. Op den 6 December van het vorige jaar had! hij onaangenaamhe den met rijn moeder, daar deze weigerde, zijn schulden te betalen. In zjjfce woede nam hij een hamer en verbrijzelde haar den schedel, zoodat de dood bijna onmid- lijk intrad. Daarop wikkelde hij het lijk in ©en deken, pakte het in bed, overgoot het met petroleum en stak het aan. Het vuur had niet voldoende lucht, zoodat het unhring, en de daad aan het licht kwam. Uit de behandeling is gebleken, dat de daad geschiedde om. in het bezit te gera ken van de kostbaarheden, die de moeder nog bedai De moord' is dus met voorbe dachten rade bedreven, zoodat de gezwo-1 renen er geen bezwaar in zagen het dood- j vonnis te vellen. Oproer in een verbeterhuis voor meisjes. Uit Rome wordt gemeld, dat in het ver beteringsgesticht voor meisjes te Portici een muiterij is uitgebroken. De meisje» vernielden eerst het bureau van den di recteur en wierpen van het dak van het gebouw met steenen naar de politie. Na een gevecht, dot twee uur duurde, behaal den de agenten de overwinning. De leid sters van de opstandige dames werden i in de gevangenis te Napels opgesloten. Moord te Aleppo. Uit Beiroet wordt gemeld, dat de presi dent van het hof van appèl voor Fransche aangelegenheden dood in zijn woning te Aleppo is gevonden. Het lichaam was op gruwelijke wijze verminkt De vermoorde was van Fransdhe nationaliteit Men ge looft niet, dat politieke motieven de aan leiding van den moord zijn geweest v Kinderhuwelijk. Te Essegin (Zuid-Slavië) is de politie te pas gekomen bij een huwelijk van zigeu nerkinderen van twaalf en dertien jaar. De vader van den bruidegom, een muzi kant, had diens bruid voor 2000 dinar van den zigeunerwojwode gekocht Na de trouwplechtigheid trachtte jde politie den gasten aan het verstand te brengen, dat een dergelijk huwelijk verboden was. De 'ojwode protesteerde tegen deze inmen ging en verklaarde, eveneens op dertien-1 jarigen leeftijd zijn toen twaalfjarige' vrouw te hebben gehuwd. De bruidskoop was een oude zigeunertraditie. De beide schoonvaders werden beide tot veertien dagen gevangenis veroordeeld. Een opzienbarend proces. Voor rechter Mc Cardie in de King's Bench is Dinsdag j.1. een opzienbarend pro ces begonnen dat eenige overeenkomst vertoont met het schandaal-proceai Robin- son in zooverre een der hoofdpersonen weer wordt aangeduid als „Mr. X". De rechter zeide onmiddellijk dat hij de iden titeit van den betrokkene geen seconde langer zou bemantelen dan strikt nood zakelijk was, en dat hij er voorloopig alleen in had toegestemd omdat „generaal X" overleden is. De feiten zijn in het kort als volgt. De echtgenoote van een jong officier, Den- nistoun, had als kind ten huize verkeerd van een ander officier die reeds voor den oorlog bijzonder snelle promotie had ge maakt en later als generaal grooten in vloed bij het departement van oorlog verkreeg. De vader van den jongen echt genoot failleerde in 1912, waardoor een jaarljjksche toelage van 10.00§ gulden behalve het genot van vrije woning voor de Dennistouns ophield en in de paar volgende jaren raakten de echtgenooten, die geen van beiden aan zuinigheid ge wend waren ook door den bruidschat van ongeveer 120.000 gulden heen. Kort voor het uitbreken van den oorlog kreeg luite nant Dennistoun door voorspraak van zijn vrouw bij generaal X, een postje als secretaris van den gouverneur van Jamaica vanwaar hij in October 1914 terugkeerde om zijn soldatenplicht te vervullen. Na eenige oorlogsbevorderingen werd Den nistoun in April 1916 tot luitenant-kolonel benoemd en bij den generalen staf ge detacheerd, weer dank zij de vriendschap die de inmiddels tot zeer hooj; aanzien gestegen generaal X voor rijn echtgenoote koesterde. Korten tijd later liet mevrouw Den nistoun haar echtgenoot, uit Parijs, wuar zij een flat betrokken had, weten dat de bezoeken van den generaal te menigvuldig werden en dat in „de Gereld" reeds over haar betrekkingen met den beroemden generaal gesproken werd. Uit de correspondentie die mevrouw Dennistoun's advocaat Sir Ellis Hulma Williams overlegde en voorlas bleek, dat de kolonel, onder een stroom van zelf beschuldigingen en lieve woordjes, in elk geval zijn vrouw raadde de betrekkingen niet af te breken en ze zelfs tot eiken prijs voort te zetten. Na enkele jaren van schijn-huwelijksleven besloot mevrouw Dennistoun in 1920 een echtscheidings procedure te beginnen, waarin de kolonel toestemde. Daar het echtpaar in Frankrijk zijn domicilie had, kon de vrouw aan spraak maken op kosten voor levens onderhoud, maar op belofte van ihaar man dat hij alles zou vergoeden wat zjj voor hem gedaan had, zoodra hij daartoe in de gelegenheid zou zijn, liet zij dit na en toen de scheiding in September 1921 uitgesproken werd, bleef zjj zoo goed als zonder middelen van bestaan achter, want de generaal was plotseling overleden. In dien tijd leerde mevrouw Dennistoun Lord en Lady Carnarvon kennen en als hun gaste maakte rij een reis mede naar Egypte en het graf van Toet-ankh-amen. Zij bleef evenwel officieus ln correspon dentie met haar gewezen echtgenoot »a herinnerde he« ven tijd tot tijd «en de belangrijke voorschotten die hij vroeger door haar bemiddeling ontvangen had. Na de terugkomst der dames uit Egypte, waar Lord Carnarvon spoedig daarop overleed, maakte kolonel Dennistoun door een toeval, maar ln elk geval weer door zijh gescheiden vrouw kennis met Lady Car narvon, met wie hij in het jaar daarop trouwde. De stoffelijke omstandigheden van de gescheiden vrouw werden toen nog slech ter en zij vroeg den kolonel terugbetaling van bepaalde voorschptten en inlossing zijner mondelinge belofte. H|J zond haar 600 pond in het geheel en verklaarde verder niets meer voor haar te kunnen doen en verzocht tevens verdere corres pondentie uitsluitend door middel van zijn rechtsgeleerde raadslieden te voeren. »Hier 6taat een man," riep Sir Ellis uit, toen hij de zaak zoover oatvouwd had, „die in de eerste helft van 1928 zevenduizend pond bij de Westminster Bank deponeerde en in de tweede helft van hetzelfde jaar ruim twee en veertig duizend pond en dfe erkend heeft, dat hij zijn geheele carrière aan zijn vrouw te danken heeft gehad en daarna die vrouw met 600 pond denkt af te schepen. Waarschijnlijk noemt die man zich nog officier en gentleman".— Ten slotte zeide Sir Ellis, dat kolonel Dennistoun één dag nadat hem de dag vaarding voor dit proces was beteekend, zijn geheele deposito op de Westminster Bank, ten bedrage van 51.696 in een cbèque aan zichzelf had opgevraagd. Mevrouw Dennistoun werd door rechter Mc Cardie met de grootste fijngevoelig heid verhoord en toen hij eindelijk de beslissende vraag moest stellen omtrent het afgesproken vertrek van haar echt genoot uit het hotel te Par|js op den avond voor generaal X zijn aankomst daar had gemeld, stelde bij haar in fluistertoon„U heeft toen den prija betaald „Ja".... Onmiddellijk daarna hief de rechter de zitting op. De verdediging van kolonel Dennistoun schijnt te zullen bestaan in hit erkennen van de mondelinge afspraak,waarbij vol gens hem echter tevens zou overeenge komen zijn, dat zijn geicheden vrouw, om op verdere tegemoetkomiig zijnerzijds aanspraak te kunnen makto, „voortaan een strikt eerbaar leven zou moeten leiden." De tweede dag van he proces tegen kolonel Dennistoun begon'oor de lief hebbers van sensatie, blonder goed. Rechter Mc Cardie zeide |t hij he^ ter- wille van de nagedachten isn den goeden naam van andere overlein generaals wier reputatie onaangetit diende te blijven niet langer wenschijk achtte den naam van generaal X gebrn te houden en nadat mevrouw Dennisun in de ge tuigenbank had plaats ;oomeri stelde hij haar onmiddellijk de «ag „U'woonde dus in Parein een hotel met iemand dien we gisten generaal X genoemd hebben F' „Ja". „Hoe i% zijn naam Generaal Sir John Cowans".— (Generaal Cowans was idurende den gebeelen oorlog kwartiermeter-generaal van alle Britsche strijdkraten en droeg als zoodanig de hoo gst oerant woord e-' lijkheid voor de voedinfn uitrusting van 7 millioen Britsche loldaten. De Hertog van Connaught nuide hem den grootsten kwartiermeestemeraal dien Engeland en het rijk ooit baten hadden.) Sir Ellis vermeldde zei log het feit dat de banksaldi van d( kolonel tus- schen 1 en 28 Januari 191 een tegoed aanwezen van ruim hondeiuizend pond terwijl hij kort te voreilog aan zijn gescheiden vrouw had di weten dat hjj op 't oogenblik niet iraat was haar te helpen. Toen kwam Sir Edward&rshall Hall, de advocaat der tegenpartijn het woord. Gedurende 6 volle urestelde deze mevrouw Dennistoun's allei strikvra gen. In het algemeen antwoide mevrouw, met waardigheid en schefnnigheid en het gelukte den beroefin rechtsge leerde niet haar op hofimnten met vroeger afgelegde verklagen in tegen spraak te brengen. Het slot van het verlr werd weer kenschetsend voor somm hedendaag- sohe huwelijkstoestanden! „Uw moeder was al luwe toen u geboren werd Ja. „Zij trouwde daarop et den heer Walker die in den Bodoorlog sneu velde Ja. „Daarna trouwde zij It Sir John Miller?" Ja. „Van wien ze later t scheidde?" -Ja. „Om opnieuw te trouv?" Ja. „En daarna nogmaals scheiden t" Ja. „En nu leeft ze eintk rustig P"..„ Het antwoord ging ve*n ouder het hartgrondig gelach unns alle aan wezigen. Vrijdag is mevrouw inniatoun de vra&g gesteld, of zij niet een bezoek aan Boedapest, tot haar lenier gezegd had dat zij drie heerlijktken |(„three glorious weeks") had djobracht met prins Odescalohi, een IiaarBch edel man. Zij ontkende dit. Daarentegen gaf zij t<|t zij zloh met den Spanjaard Bolln wiigsa had.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2