Eerste Blad. BUITENLAND TT t Nr. «000. DINSDAQ 17 MAART 1926. 63ste JAARGANG. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag, en Zaterdagmiddag Redacteurs-Uitgever: CL DB BOER Jr., HELDER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 60 en 402 Zij, die zich van heden af, voor minstens drie maan den op dit blad abonneeren, ontvangen het tot 1 APRIL GRATIS. Licht op voor Auto's en Fietsen i Dinsdag 17 Maart6.38 uur. Woensdag 18 6.40 DE VERG ADERING VAN DEN - VOLKENBONDSRAAD. Zaterdagavond ia die Volkenbondsraad met zijn arbeid gereed1 gekomen, ondanks bert feit, dat er nog tal van belangrijke punten op de agenda voorkwamen. Zooabs zoo menigmaal ia die laatste bijeenkomst een der beat© geweest van de zitting, die ditmaal niet geheel zonder groote scha duwzijden was. Een der belangrijkste be slissingen was, dat inzake het geschil tus- schen Griekenland en Turkije betreffen de de uitzetting van den patriarch uit Kon- stantinopei de Volkenbondsraad besloten heeft, het advies van het Haagsche Inter nationale Gerechtshof in te winnen om trent de kwestie, of die Raad bevoegd is, van dit geschil kennis te netnen, ondanks de bewering van Turkije, dat het hier een kwestie vanuitsluitend binnenlandlschen aard voor Turkije betnFft» Dit is dus het tweede advies, datt de Volkenbondsraad in deze zitting besloot, aan het Haagsche hof te vragen. Voorts is het verblijdend, dat langdurige besprekingen met Dantzig en Polen ten slotte tot overeenstemming hebben geleid Inzake de aan de gemeente Dantzig te ver- leenem machtiging tot het uitgeven van een internationale leenipg onder de auspi ciën van den Volkenbond ten bedrage van anderhalf miliioen pond sterling. De Volkenbondsraad heeft onzen land genoot Ter Meulen, voorzitter van het fi nancieel© Volkenbondsoomité tot trustee met betrekking tot deze leening benoemd. Het belangrijkste nieuws is echter de in houd van den brief, dien die Volkenbonds raad besloten heeft aan Duitschland te zenden in antwoord op de nota van Stre- Bemann van 12 December omtrent Duitsch- land's toetreden tot den Volkenbond. Na tuurlijk heeft de Volkenbondsraad «en Duitschen wensch naar vrijstelling van de sanctJeverplichtingen voor onaannemelijk verklaard, waarbij hij vooral in het licht stalde, dat een vrijstelling van het mede doen aan de economische sancties onver- eenigbaur zou zijn met de plichten van een Volkenbondslid. Doch de geheeie tekst van het antyoord is zoo tegemoetkomend en zoo aanmoedigend, dat dit de hoogste ver wachtingen van hen, die steeds voor de universaliteit van den Volkenbond en dus voor Duitschland's toetreden tot den bond gestreden hebben, overtrof. De Volkenbondteraad verklaart in het antwoord aan Duitschland voor het eerst ondubbelzinnig, dat hij de toetreding van Duitschland tot den Voïkenboifft met vreugde zal begroeten. De laatste zin luidt als volgt: „Ten slotte wenscht do volken- bondsraad don oprechten wensch aan Duitschland, kenbaar te miaken, dat dit land zich bij den Volkenbondsarbeid! moge aansluiten en aldus voor de vredesorgani satie de rol moge spelen, die overeenkomt met de plaats van Duitschland in de we- reldf'. Wat ook het gevolg van dit antwoord imoge zijn, de aanhangers van den Volken bond in Duitschland hebben thans de altijd zoo vurig gewensohte aanmoediging van Frankrijk en de andere raadsleden in han den. (N. R. Ct.) Chamberlaln en Herriot Londen, 16 Maart. Ohamberlain heeft op zijn teriigreis uit Genève Maandagmid dag te Parijs een onderhoud gehad met Her riot. De onderhandelingen zullen, langs dd- piomatieken weg worden voortgezet op dezelfde vriendschappelijke wijze en in verbinding met de andere geallieerden. In Fransche kringen is men voldaan over de bespreking van Herriot en Ohamberlain. aangezien men van meening is, dat het van belang is, vóór de Volkenbondsvergadering in September een terrein van verzoening en overeenstemming te vinden met betrekking tot de veiligheid De beide ministers waren het daarover eens en onderzochten gelijkgezind verschil lende kwesties, die in onmiddellijk verband staan met de kwestie van de veiligheid, o. a. die van de Oostgrens van midden-Europa. In geval van het bijeenroepen van een ontwapeningsconferentie door -oohdge zal Frankrijk getrouw blijven aan de stelling, die het te Genève verdedigd heeft, dat vei ligheid, arbitrage en ontwapening drie on afscheidelijk verbonden begrippen /tin- Frankrijk wenscht van ganscber harte de ontwikkeling van het stelsel van arb t rage, maar een dergelijk stelsel kan alleen tot stand komen daar, waar de veiligheid ver zekerd is. Engeland, de Dominions en het protocol van Genève. De N. Rott Oit schrijft: Het is niet de eerste maal dat wij de moeilijkheid aanroeren die er voor de uni formiteit van de Biitsche politiek gelegen is in het feit, dat die dominions zich steedb onafhankelijker gaan voelen van het moe derland en tevens door Londlen in alle be langrijke beslissingen Op het gebied van de buitenlandscbe staatkunde gekend! wil len worden. Die onafhankelijkheid is voor een groot dieel een oorlogsproduct" ge weest gelijk zoovele belangrijke verande ringen uit die laatste jaren. Voor de hulp die de dominions aan het moederland in den oorlog verleenden, zijn zij beloond ge worden rniet een zelfstandige vertegen woordiging op de vredesconferentie, een eigen onderteekening van het tractaat van Yersailles en een zelfstandig lidmaatschap van den Volkenbond. Dit is de eerste groote stap geweest op een nieuwen weg, waarop de dominions voort zullen gaan. Toen Ohamberlain Donderdag het stand punt van de moederlandsohe regeering ten aanzien van het protocol van Genève uit eengezet had, voegde hij eraan toe dat de tijd had ontbreken voor „persoonlijk over leg" met die vertegenwoordigers van de zelfbesturende gewesten en Britsch-In- dië, diie ook leden van den Volkenbond zijn, maar dat tonden telegrafisch van gedachten had gewisseld met hen. Uit die gedachtenwisseling was gebleken dat het „niet waarschijnlijk" was dat de regeerin gen van Canadia, Australië, Nieuw-Zee- land en Britsch-Indië het protocol zouden kunnen aanvaarden. En Chamberlain's slotzin: „Van de opvatting van den Ier- schen Vrijstaat ben ik nog nog niet op de hoogte gesteld". Met deze mededeeling weid het feit bemanteld, dat Ohamberlain niet uit naam van de grootsche overzee- sche gewesten van het Britsche rijk kon spreken en dat het er op den duur toe zal komen dat er in allerlei vraagstukken geen Britsche politiek meer bestaat, maar een Engelsohe politiek en daarnaast een politiek der dominions, die 'ook weer naar hun verschillende eigen opvattingen gedifferentieerd' kan zijn. In de aangelegenheid van het protocol van Genève is dit nader gebleken. Cana da heeft, inplaats van Ohamberlain tot zulk een mededeeling te machtigen, zijn eigen antwoord aan den secretaris-gene raal van den Volkenbond toegezonden. Terwijl Ohamberlain slechts van de on waarschijnlijkheid van een aanvaarding van het protocol door de dominions sprak, heldert ddt antwoord op, dat Canada het protocol metterdaad definitief afwijst, voornamelijk vanwege de militaire en oeoonomische sancties. Canada acht het protocol daarota niet in zijn belang „of van het Britsche rijk". De laatste woor den zijn al eenigszins ongewone vorm voor een dominion, om te kennen te geven diat men de belangen van het Britsche rijk niet alleen te Londen te beoordeelen heeft. Maar dan volgde verder nóg in Canada's antwoord een uitlating, die sterk ten gun ste van het.beginsel van verplichte arbi trage door het Permanent© Hof van Inter nationale Justitie luidde, terwijl Ghamber- berlain zich juist tegen dit beginsel heeft verklaard. Wij laten het lot van de overblijfselen van het protocol, welke nog te redden mo gen. zijn, verder^buiten beschouwing, om slechts dien nadruk te leggen op het merk waardige verschijnsel dat de politiek van de dominions zich steeds meer, niet naar Londen, maar naar eigen belangen en be hoeften gaat richten; niet naar de Euro- peesche omgeving van het Vereenigde Ko ninkrijk, maar naar hun eigen Amerikaan- sche, Aziatische en Australische entou rage. Een zeer treffend voorbeeld daarvan is indertijd de opzegging van het En- gelsch-Japansche bondgenootschap ge weest,op. sterken aandrang van Canada, Australië en Nieuw-Zéeland. MacDonald lag met Australië overhoop, toen hij de maritieme basiè te Singapore in den steek liet. Nu blijkt nieuw verschil over de ver plichte arbitrage. En men mag niet ver geten dat Lord Parmoor, de voornaam ste vertegenwoordiger van de vorige En- gelsche regeering verleden jaar te Genève het protocol had aanvaard, dat toen al een steen des aanstoots voor d'e dominions bleek. Zoo nemen de wrijvingspunten toe met den sterker wordenden drang naar zelfstandigheid der dominions, waarvan het dichtst bij gelegen (Ierland), nog niet eens tijd had gevonden Londen- op de hoogte te stellen van zijn opvattingen aangaande het protocol! Een ander zinne tje in het Canadeeeohe antwoord: „Zij (de Canadeesche regeering) behoudt zich net recht voor, om zelf de eindbeslissing te ne men in binnenlandsche kwesties" krijgt in dit opzicht wel een een bizondere betee- kenis. Ramsay MacDonald, de eerste-minister van de vorige regeering uit dé arbe.ders partij, heeft te Fulhameen heftigen aanval gedaan op Chamberlain's politiek ten aan zien van het protocol van Genève. Hy gaf te verstaan, dat Ohamberlain geen oogen blik de groote beteekenis van het door hem behandelde vraagstuk beseft had, dat de Britsche dominions verleden jaar te Genève het protocol,niet verworpen hadden en dat de arbeiderspartij ervoor zorgen zou, dat men te weten kwam wat er daarna gebeurd was. Aldus MacDonald. Een andere bewering van MacDonald za eveneens de aandacht trekken, namelijk die Ingezonden Mededeeling, HEERENBAAI DE A per i pond 75 ets. GROSSIER: C. J. Belmers, Helder. om het protocol ten slotte toch de eenige hoop zou blijven. Het kan zijn, dat Mac Donald hierin gelijk heeft, Engeland zou weliswaar, volgens hetgeen tot dusver be kend is, alleen voor zichzelf deelnemen aan zulk een pact, enniet uit naam van het heele Britsche rijk. Maar het zal zich toch niet lichtvaardig binden, als het Althans niet van de moreele instemming der dominions vet^ekerd is. Als Engeland, krachtens het pact, in conflict komt, zijn de belangen van het Britsche rijk in zijn geheel daarbij ge moeid en moet het moederland, met kans op succes, een beroep kunnen doen op den bij stand van de groote zelfbesturende gewes- tep. De goedkeuring dier gewesten op het aangaan van zulk een pact ia dus stellig een factor van belang. den. Vier hunner werden Hoht gewond. Van die zeven dooden schijnt slechts één door een kogel te zijn getroffen. De ove rige slachtoffers zijn vermoedelijk in de pauze of door het afbreken van de trap om het leven gekomen. De bloedige botsing te Halle heeft Zon- telegram uit Barcelona meldt, dat dag te Berfijn een naspel gehad: In een voorstad hadden de communisten een dTac^ 1x1 Mamadoschouwburg, m protestbetooging tegen het gebeurde te 6611 hoek der 081 twee bomnieD ontploft*n Halle gehouden en na afloop daarvan vie- gen aftreedt De jongste aanvallen van den romanschrijver Ibanez op de mo narchie hebben de positie van koning Air fons versterkt Een mislukte bomaanslag. Een telegram hebben l*™?—4ikd ,on het aanvaarden zou en dat daar- atukken besproken en overeen te stemmen. bleken volkomen) DUITSCHLAND. De Spoorwegstaking. De stakende spoorwegarbeiders hielden Zondag een vergadering, die een storm achtig verloop had en die eindigde met de aanneming van een zeer radicale resolutie vóór de algemeene staking en vóór het nemen van die maatregelen, die geschikt zouden zijn de staking ten uitvoer te brengen. Dat ook een resolutie tegen de gebeur tenissen in de communistische vergade ring te Hall© werd aangenomen en dat de deelnemers aan de vergadering na afloop voor het grootste gedeelte naar de commu nistische demonstratie op de Bükxwerplatz trokken, bewijst dat de stakingsbeweging een politiek karakter dreigt aan te nemen. Ernstige botsing met communisten. Ih den strijd oan dien opvolger van rijks- president Ebert zijn gisteren die eerste slachtoffers gevallen. Te Halle werden 7 personen gedood en 80 gewond. In deze stad; waar de communisten zeer veel aan hangers tellen, zou Thaelmann, de com munistische candidaat voor het president schap, voor zijn aanhangers spreken. De groote vergaderzaal was overvol en men was zelfs nog gedwongen, in een andere zaal een tweede vergadering te houden. In de groote zaal leidde mevrouw Krueger, lid van den rijksdag, de vergadering. Al hoewel ie poiiti verboden had, dat buiten landers als spreker zouden optreden, ver leende mevrouw Krueger na haar ope ningsrede het woord aan een Engelschen geestverwant De in de zaal aanwez agenten lieten den Engeischman, die zijn moedertaal het woprd voerde, uitspre ken. Toen echter een tolk deze réde wilde vertailen, sprong een officier van politie op een tafel en verklaarde, gedwongen te zijn, de bijeenkomst te sluiten. Op dit oogenblik viel een schot Ook zou van de galerij met een bierglas naar den officier zijn geworpen. Door het vallen van het schot ontstond! een geweldige paniek. De agenten begonnen de zaal.te ontruimen. De aanwezige communisten gingen hun nerzijds tot den aanval over. Met stoelen, tafels en bierglazen gingen zij de agenten te lijf. Deze moesten daarop van de wa pens gebruik maken, na eerst in de lucht hebben geschoten. Plotseling brak de ijzeren leuning van de trap, waarlangs de menigte vluchtte en een groot aantal men- schen, cüe de zaad reedis hadden verlaten, vielen in de diepte. De paniek, dei nu volg de, was onbeschrijfelijk. Aan dón ingang van de zaal vochten de mensohen tegen elkaar. Tevens gingen de zakkenroliers aan het werk. Van tal van aanwezigen werden horloges of portefeuilles gerold. Met de grootste moeite konden de slacht offer naar het ziekenhuis worden ge bracht. Zeven bezoekers, waarbij twee vrouwen, werden gedood, en er zijn meer dan 80 gewonden. De oommunistisohe arbeiders stellen de politie aansprakelijk voor de bloedige inci denten. Zelfs het sociaal-democratische or gaan is niet goed te spreken over de hou ding van dé .politie en schrijft, dat de offi cier, die aan het hoofd van de agenten stond!, als een dictator is opgetreden. De Pruisische minister van binnenland sche zaken heeft onmiddellijk een onder zoek laten Instellen. Uit dit onderzoek is reeds gebleken, dat er .ongeveer 6000 per sonen in de zaal waren. Toen de Engel sche communist zijn rede begon, begaf een agent zich naar den voorzitter, om hem aan het bestaande verbod te herinneren. Op het oogenblik, waarop deze agent op het podium verschéèn, en dius door de me nigte kon wórden gezien, zouden van,de galerij de eerste schoten zijn gelost. Of deze schoten op den agent waren gericht staat nog niet vast. Zeker is het, dat toen de agenten later van de wapens gebruik maakten, zij zich ln zelfverdediging bevon len zij op straat een tram aan. Toen de politie tusschenbeidte kwam ontstond een gevecht waarin een communist is gedood. ENGELAND. De Zomertijd. België heeft toegestemd in het gelijk tijdig invoeren van den zomertijd in Frankrijk, Engeland en België, in den nacht van 4 op 5 April Ontvoering van een arbeiders-leider. Zaterdag heeft een bende van acht mannen, die naar de „Daily Herald" meent, fascisten zijn, op het spoorwegstation te Edge Hill, bij Liverpool, Harry Pollitt, den secretaris van de z. g. Nationale Minderheidsbeweging in de Arbeiders partij, ontvoerd. Pollitt bevond zich in den express van Londen naar Liverpool (waar hij Zondag een conferentie moest bijwonen en een demonstratie leiden). Toen de trein in de namiddaguren te Edge Hill stopte, drongen vier mannen den trein binnen, grepen Pollitt en sleur den hem op het perron, waarna zij, ver sterkt door vier andere mannen, Pollitt naar den uitgang voerden en hem in een ereed staande auto tilden en wegvoerden. )e geweldenaars reden met Pollitt rond tot in den ochtend, waarna zij hem naar een hotel brachten, waar, daar Pollitt weigerde zijn eerewoord te geven dat hij niet zou ontvluchten, vier der mannen en de chauffeur de wacht hielden aan zijn bed. Zondagmiddag om twee uur werd hij opnienw in een auto gezet, die zich na een langen tocht te Oswestra begaf, waarna Pollitt op een slagers wagen naar Shrewsbury werd gereden, waar hij 's middags om vijf uur in den express naar Londen werd gezet. FRANKRIJK. Frankrijk en het Vatlcaan. Na Herriot te hebben gehoord, die ver klaarde, dat de regeering in den Senaat precies dezelfde houding zal aannemen als in de Kamer tegenover de opheffing vam het gezantschap bij. het Yaticaan, heeft de commissie voor de financiën uit den Senaat met 17 tegen 14 stemmen be sloten, die ambassade te handhaven. Zij heeft met 18 tegen 18 stemmen de credie- ten verworpen voor de benoeming van een zaakgelastigde bij het Vatioaan ten bate van Elsz as-Lotharingen. De oommissie heeft de begrooting afge handeld en een totale vermindering van 1686 miliioen aangebracht BELG IE. De taalkwestie ln Eupen en Malmédy. l) Het Algemeen Vlaamsch Verbond heeft aan den minister van Buitenlandsche Zaken een schrijven gericht betreffende de te bepalen taairegeling in de kantons Eupen, Malmédy eh St. Vith. Betoogd wordt, dat het kanton Eupen destijds deel uitmaakte van het graafschap Lim burg, waar het Nederlandsch de offloieele taal was tot het uitbreken vaa de Fransche revolutie. Dat een „verduitschingspoli- tiek" werd gevoerd, mag geen reden/ijn voor de Belgische regeering om thans het Nederlandsch te negeeren. Evenals het mogelijk zal zijn te Malmédy in het Fransch en Duitsch de kennisgevingen aan te plakken, is het wenschelijk, dat te Eupen het Nederlandsch en Duitsch wordt voorgeschreven. Om g dige redenen zoowel als billijkheidshalve wordt de erkenning van het Nederlandsch gevraagd in de eerlang te treffen taal regeling. Eupen, Malmédy eo St. Vith zijn stadjes, die vóór den oorlog deel uitmaak ten van de Rijnprovincie en na het sluiten van den vrede bij het Belgisch territoir zijn gevoegd. Zij liggen in een strook grond, die zich uitstrekt van de noorde lijkste punt van Luxemburg tot aan de DuitschHollandsche grens bij Aken. Red. Held. Crt. SPANJE. Ten gevolge van den hewigen storm, die ook het Engelsohe eskader tot het op zoeken van een wijkplaats op Majorca heeft gedwongen, hebben de Spaansohe havensteden, met name Algecirae en Ma laga, van enorme stortzeeën te lijden go- had. Dokken en kaden zijn beschadigd. Tal van booten zijn tegen de kaden ver brijzeld. Verscheidene werden op de kust geworpen. iOok in de haven van Melilla en Oeuta is veel schade aangericht. Men vreest, dat er slachtoffers te betreuren zijn. Het directorium in Spanje. Londen, 16 Maart. Een bijzondere oor- respondent van de Daily Mail beweert, dat de val van het militaire directorium onder generaal Primo de Rivera binnen korten tijd volstrekt niet onwaarschijn lijk is. Het land is rustig, de vrees voor revolutie is voorbij en een groote meer derheid des volks zal ln elk opzicht met den koning meegaan. De koning omringt zich met gewezen ministers: Romanones, Bulallal, e.a. om voorbereid te zijn in ge val het directorium vrijwillig of gedwon- Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. ZWEDEN. De uitsluiting begonnen. Ondanks alle moeite, door de bemid delingscommissie in het werk gesteld, om het arbeidsconflict bij te leggen, is dit niet gelukt Zaterdag had de regee ring een dringend beroep gedaan op de twee partijeif en denzelfden dag hadden de eerste minister en de minister van so ciale aangelegenheden met de onderschei dene, bij de geschillen betrokken groepen geraadpleegd. Zondag heeft de bemidde- lingscommissie nog de uiterste poging tot het bereiken van een schikking ge daan, dloch. ook die Is vruchteloos geble ven. Bijgevolg ls dó uitsluiting Maandag ochtend begonnen. Ze omvalt 180.000 ar beiders. RUSLAND. Naar dó Roel' meldlt heeft het Gepeoe te Rostof aan de Don een samenzwering ontdekt, welke ten doel had een spoorbrug o pte blazen op het moment waarop de trein, die de leden van het centraal uit voerend oomité uit Tiflis naar Moskou zou terugbrengen, die moest passeer en» In verband hiermede zijn zes personen ge arresteerd. VEREENIGDE STATEN. „Ma" Fergusson, de gouvernante vah Texas, heeft een groot suooes behaald. 'Een van de hoofdredenen, die er haar toe had den gebracht in het openbare leven een rol te gaan spelen was, te kunnen wer ken voor het eerherstel van haar man, diie indertijd, wegéns beweerde misbruiken van ambtspositie, uit zijn gouverneurs ambt en uit het openbare lwen was getre den. Thans heeft het Huis vam Afgevaar digden van den Staat Texas een wetsont werp aangenomen,- waarbij aan oud-gou- veroeur James E.Verguson de burger rechten zijn hergeven, hem in 1918 ontno men. De Senaat had dit wetsontwerp al aan genomen. De nieuwe riekte te Chicaga De gezomdheldsoverheid te Chicago is nog altijd ongerust over de epidemie, die daar heerscht Nadere berichten (behelzen, dat zij met lnfluenza-verschijnselen be gint en daarna heel snel ln longontste king overgaat. (In dit geval zou de ziekte toch sterke overeenkomst vertoonen met een type van influenza, die ook vroeger is waargenomen.) In Maart zijn er tot dusver 279 mensohen aan gestorven. Gis teren kwamen 06 nieuwe gevallen voor en 27 sterfgevallen. De benoemingsquaeetie-Warren. Washington, 16 Maart. De Senaat ver wierp voor den tweeden keer, thans met 46 tegen 39 stemmen, de door president Coo- lidge voorgestelde benoeming van Warren als „attorney-generaT. v De Pinos-eilanden bij Cuba. Ntt onderhandelingen tusschen de Ver. Staten en Cuba, die 20 jaar hebben ge duurd, heeft den Senaat Vrijdag het ver drag geratificeerd, waarin de Ver. Staten definitief de souvereinlteit van Cuba over de Pinos-eilanden erkennen. Senator Reed had er op aangedrongen, dat de. Ver. Staten de eilanden zullen hou den in het belang der nationale verdedi- gine. Hij verklaarde dat het Panama- kanaal voor de Ver. Staten onverdedig baar was, daar Engeland* alle routes er heen beheerscht. JAPAN. Een hevige orkaan. Honderden trnenschen omgekomen. Japan ls opnieuw door een ernstige ramp geteisterd. Een lievige orkaan heeft over land en zee gewoed. Nabij Nagasaki is het passagiersschip „Oewajima Maroe", een vaartuig van 450 ton, vergaan, waarbij 102 opvarenden om het leven zijn geko men; slechts 16 personen werden gered. Verder vreest men dat ongeveer hon derd visschersvaartuigen tijdens den storm zijn vergaan, hetgeen een groot ver lies aan menschenlevens zou ibeteekenen. Een Amerikaansch schip pikte tusschen Kobe en Yokohama drie visschers op, die zich hadden kunnen redden op een om gekantelde reddingsboot. Sjanghai, 16 Maart. Uit Nagasaki wordt gemeld, dat een met water gevulde boot is gevonden met drie lijken er in. Het is een boot van de Oewahi Maroe VI, waar- Ingezonden Mededeeling. Het zekerste en eenvoudigste genees middel tegen galzucht, slechte spijsver tering en verstopping vindt gij in Fostér's Maagpillen. Zij zijn het zachtst werkende laxeermiddel, waaraan iedereen behoefte heeft. Zij staan de- 'natuur bij, en het ge bruik er van wordt geen gewoonte. Prijs per flaoon van vijftig versuikerde pillen 0.66; in apotheken en drogistzaken. OURANT De Administratie. ECHTE FBIESCHE ii i ii ii De benoeming opnieuw verworpen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1