GEMENGD NIEUWS KORTE BERICHTEN. Ingezonden Mededeeling. Gesprongen Handen, Ruwe Huid, Sohrale Lippen, verzaoht en genaast man mat PUROL. BIJ Apoth. en Drogisten. De moord ln de Engelenburgstraat SCHAGEN. Repliek. van men vreet, dat xty ter hoogte van de K abasjima-eilanden was Tergaan, bij den storm van JA Woensdag. Men vreeet, dat de overige opvarenden van dit sohip, met uitzondering van die 16 mensehen die ver leden weeik waren ongepikt, moeten rijn omgekomen. In Lorabardije (Italië) staken de metaal bewerkers. Thans hebben ook de overige eoc. en fascistische vakvereenlgingen be sloten te staken. Het aantal stakers stijgt hierdoor van 20.000 op 100.000. Bij een ketelontploffing in de electrische centrale voor den Zuidelijken Haiz zijn twee lieden gedood en zeven zwaar gewond. Sedert de vorige week sneeuwt bet schier zonder ophouden in de Ardennen en het Eifelgebied. LUCHTVAART. Er is een overeenkomst getroffen tus- de Zweedödhe luchtvaartmpij. Aërotran- sport en de Fransche Société générale de transport aërien over de instelling van een Tucïrtvaartlijn MalmöParija. De Zweedöche iapij zal in den dienst op die lijn MalmöAmsterdam voorzien, de Fransche op de lijn AmsterdamBrussel Parijs. Het vertrek van Malmö is 8 uur 's ochtends en de aankomst te Parijs dien- zètfdien dag 6 uur 's middags. Of die twee diensten tot stand zullen ko men hangt nog af van den Zweedschen Rijksdag over het regeeiingsvoorstel om staatssubsidie te verleenen. Italiaan sche vliegers verdwenen. Londen, 16 Maart Volgens een bericht uit Kairo zijn vier Italiaansche vliegers, waaronder een hoog officier van den Ita- haanschen vliegdienst, in die woestijn verdwenen. In een vliegtuig met drie mo toren waren zij uit Tripoli vertrokken en over de Egyptische grens gevlogen. We gens een defect aan de machine moesten zij in die woestijn landen. Het vliegtuig is gevonden. Men vermoedt, dbt de inzit tenden door Arabieren gedood zijn. De „Soerakarta". De lossing van de „Soerakarta" is Zon dag normaal haar gang gegaan. Men is thans bezig stoom op de ketels te stoken. Er zijn reeds zes vuren aangemaakt en mén zal probeeren de pompen en de wincheB van het schip in bedrijf te stellen. De „West Arvada*. Te Terschelling ls binnengekomen het Engelsche bergingsvaartuig „Resource", 4 waarmee opnieuw bprgtngswarkzaam- heden zullen -Worden beproefd op het go- zonken stoomschip „West Arvada". Brand door schuld. Donderdag is brand ontstaan ln een ma nufacturenzaak in de Ootanbuastraat te Loosduinen. Door de politie is aangehouden als ver dacht van het veroorzaken van brand door schuld een 24-jarig chauffeur uit Loos duinen. Aan de politie verklaarde hij, dat inder daad het ontstaan van den brand aan hem te wijten zou zijn geweest Den avond van den ibrand was hij in een café geweest naast die manufacturenzaak. Hij wilde toen in de manufacturenzaak inbreken en keek door een W.C.-raampje hoe hij dit hét beste kon doen. Door een niet opgehelderde oorzaak schrok hij eens klaps, zoodat de brandende lucifer, welke hij in rijn hand hield, vieL De lucifer viel door een geopend raam in de manufac turenzaak en kwam juist op een hoop brandbare stoffen terecht De chauffeur zal in het Huls van Beu a ring ingesloten worden. Mijn aangespoeld. Voor het Grand Hotel te Schevenlngen is een mijn aangespoeld. De strandvonder heeft de militaire kustwacht gewaar schuwd. Pseudo-kommlezen. De officier van Justitie bij de rechtbank te Middelburg vorderde tegen twee per sonen uit Hulst leder l1/» jaar gevangenis straf wegens diefstal en bedreiging met geweid. Deze beide mannen hadden, zich als kommiezen voordoende, collega's smokke laars aangehouden en hen zakken suiker afhandig gemaakt, terwijl daarbij een re volver als bedreiging gebruikt en ten slotte werkelijk afgeschoten was, waar door een der aangeroepen smokkelaars in de hand werd gewond. l>e verdedigers bepleitten dementie. Beter weer op komst? Een optimistische dagbladcorrespon dent te Epinal meent het te mogen opma ken uit de komst der ooievaars, die dezer dagen bij duizenden in den Elzas zijn teruggekeerd terwijl er.een sneeuw storm woedde. e Moord en zelfmoord. In een koffiehuis te Mireoourt kreeg een man van 86 Jaar eenige avonden ge leden ongenoegen met zijn schoonvader. Zijn vrouw en zijn schoonmoeder zaten eveneens in het café. Zonder een woord te zeggen verliet hij het koffiehuis, waar hij na eenige oogenblikken terugkeerde met een revolver. Hij schoot eerst op rijn schoonvader, dien hij levensgevaarlijk verwondde, doodde vervolgens met één één sohot zijn schoonmoeder, richtte ten slotte het wapen op zichzelf en stortte dood ter aarde. erdulstertng van steunpennlngen. Uit Wormerveer wordt gemeld: Het schijnt thans vast te staan, wat reeds bij geruchte verteld werd, dat van de steun- pe;. uir.gen, door de burgerij geofferd om die ongeorganiseerde stakers te steunen, een groot bedrag men spreekt van 1700 als onverantwoord verdwenen is. De politie heeft een aantal steunlijsten onder haar berusting gekregen. Opnieuw diende Zaterdag deze be ruchte geschiedenis, thans voor het Haagsche Hof. Uit een crimineel oogpunt is de moord in de EngelenburgBtraat, een van de be langrijkste, welke de laatste jaren in Nederlandsohe rechtszalen zich heeft af gespeeld. I}e beklaagde,-door de recht bank tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld, heeft door zijn verdediger, mr, Bekker, op een tweetal der belangrijkste aanwijzingen, n.1. de gevonden vinger afdruk en bloedspatten, enkele nieuwe getuigen doen dagvaarden, die het Hof voor nieuwe problemen hebben gezet, blthans door hun verklaringen een eenigs- zins anderen kijk op de zaak doen geven dan voor de rechtbank het geval was. In de eerste plaats zijn nu tegenover de deskundigen charge door de verde diging deskundigen décharge geplaatst, die elkander op verschillende punten zijn gaan tegenspreken. Dat de gevonden vingerafdruk op de kast in het huis van het slachtoffer iden- tisch is met dien van beklaagde er zijn negen punten van overeenstemming wordt door alle deskundigen aangenomen. Belangrijk is daarbij echter de verklaring van den Berljjnschen dactylosooop, dr. Heindel, dat deze vingerafdruk daar zeker acht dagen gezeten kan hebben. Volgens zijn ervaring kunnen soms vin gerafdrukken, nog langen tijd, nadat zij op het voorwerp waren gekomen, worden afgenomen. Bekl. had reeds eerder ver klaard een week voor den moord nog ten huize van zijn zuster geweest te zijn. Waar het O. M. naar voren bracht de slechte verstandhouding, die er bestond tusschen bekl. en zijn vermoorde zuster, werd ditmaal voor het Hof bij de heden afgelegde getuigenverklaringen door de verdediging speciaal de nadruk gelegd op de minder goede verhouding tusschen het slachtoffer en haar echtgenoot. Bekl. beschuldigt zijn zwager, den groentenhandelaar, van den moord. Van daar dat de president van het Hof heden het knechtje van van den groentenhan delaar wees op het gewicht van zijn ver klaring, dat zijn baas op den morgen van den moord tot 's middags niet is thuis geweest. Het 16-jarige knechtje hield echter pertinent vol, dat zij beiden den geheelen morgen weg waren om met paard en kar de klanten te bedienen Hiertegenover liet de verdediger de moeder van beklaagde verklaren, dat haar dochter zich vaak tegen haar be klaagd had over hetgeen ze van haar man te verduren had, en dat zij soms mishandeld werd. De moeder van den groentenbaer en deze zelf zeiden, dat het huwelijksleven goed was, wat de verdediger den echt genoot van de vermoorde deed herinneren aan een woordenwisseling, welke zóó luide was, dat de familie er aan te pas kwam. Wat de verdere getuigenverklaringen betreft, de vriend van beklaagde, Koning, bleef ook nu bij zijn zeet bezwarende verklaring, dat een week voor den moord beklaagde hem had uitgenoodigd bij zijn zwager in te breken, en gedreigd had desnoods zijn zuster met een bijl uit den weg te zullen ruimen. Voorts kwam een klerk van de griffie getuigen een gesprek te hebben afgeluisterd tusschen beklaagde en dezen vriend Koning, waar eerstge noemde den ander 'zijn verraad verweet, terwijl beklaagde er aan toevoegde, dat hij werkelijk den moord had gepleegd. De verdere afgelegde getuigenverkla ringen die den geheelen Zaterdag vulden, waren alle min of meer een bevestiging van het verhoor voor de rechtbank, en leverden geen nieuwe gezichtspunten op. Maandag werd de behandeling dezer zaak voortgezet. De procureur-generaal, mr. Del Oampo, concludeerde, na uitvoe rig requisitoir, tot schuldig verklaring van den bekl., zooals de eerste rechter had gedaan en Veroordeeling totvlevens langegevangenisstraf. Bekl. stond bekend als een zeer gevaarlijk mensoh, tot alles in staat. Betreffende de verklaring van dr. Hein- del omtrent de vingerafdrukden, uit diens leerboek blijkt, dat zijn proeven alleen betroffen afdrukken op glas en papier. De bloedsporen op bekl. schoenen etc. waren van versch menschenbloed, zooals uit het scheikundig onderzoek bleek. De verdediger bracht het Hof dank voor het minutieuse onderzoekzijn eveneens uitvoerig pleidooi wordt heden morgen vervolgd. Tekort b{J een woningbouwveremlgliig Hot bestuur van de Woningbouwver- on ge veer acht maanden geleden afgetre den, op verlangen van het gemeentebe stuur, omdat dloor slecht beheer een te kort in kas was ontstaan van ongeveer 700. Den aftredenden werd de eisch ge steld om, ter voorkoming van een straf vervolging, binnen bepaalden tijd het be drag aan te zuiveren. O.&. bleek dat men veel te hooge bedragen voor bestuurson- k oston had geboekt, terwijl men ook niet in staat was een eenigszins omvangrijke administratie te voeren. Ben gemeente ambtenaar is thans belast met het orde nen der administratie. Een moeilijke arrestatie. Toen gister te DusseHdoff de politie in en herberg een verdachte wilde aanhou den trok deze een revolver en loste ver scheidene schoten op de agenten, van wie eeu gedood en drie zwaar gewond wer den. De dader rende toen dé trap op naar de eerste verdieping, waar hij zich ver schanste. De politie, versterkt met brand weermannen heeft hem daar een paar uur belegerd en is, toen haar vuur ten slotte niet meer werd beantwoord!, de ka mer binnengedlrongen, waar de man dood op dien grond lag. Of hij door een kogel van de politie is gedood of zelf een eind aan rijn leven heeft gemaakt is nog niet vastgesteld. Een mislukte „uitzetting". Het „U. D." maakt melding van een eigenaardig incident, dat zich Donderdag avond j.1. vóór den aanvang van een con cert te Utrecht afspeelde. De optredende pianist, de heer Anne Jager had aan de redactie van genoemd blad geschreven, dat hij besloten had, den muziek-redacteur den toegang te weigeren, ook als hij voorzien mocht zijn van een geldig entrée- bewijs; mocht hij toch binnen dringen, dan zou de hulp der politie ingeroepen worden. Zulks op grond van een beoór- deeling over den eoncertgever door den voorganger van den muziek-redacteur in quaestie. Deze de heer Tiggers die tot nog toe nimmer over den heer Jager had ge schreven, heeft zich niet aan de „bedrei ging" gestoord en kwam op vertoon van zijn toegangsbewijs, ook ongehinderd binnen. Doch toen trad de echtgenoote van den pianist op hem toe, herinnerde den heer T. aan het schrijven en wenschte, dat hij zich zou verwijderen, waaraan de heer T. natuurlijk geen gevolg gaf. Mevr. J. ging heen, doch na een kwartier ver schenen plotseling twee politieagenten, die werkelijk aanstalten maakten, op aan wijzing van mevr. J. den heer T. „uitte zetten" tot een aanwezige inspecteur van politie in burger den agenten kort beduidde, dat zij zich met het geval niet hadden te bemoeien. De agenten maakten onmiddellijk rechtsomkeert en na eenige minuten begon het concert, dat verder zonder eenige stoornis verliepde heer T. kon rustig tot het eind bleven en zijn plicht vervullen. De moord op Eiste Cameron. Thorne, de man die van den moord op de typiste Elsie Cameron beschuldigd wordt, heeft gisteren voor de assizen te Lewes zijn lezing gegeven, hoe zijn verloofde aan haar einde was gekomen. Hij vertelde dat hij van Elsie heel veel hield, maar dat hij zich in 1923 ongerust begon te maken over haar zenuwen. „Meestal leek zij suffig of in een halven droom". Later vertelde zij hem van hare omstandigheden en drong er voortdurend bij hem op aan, dat hij haar zou trouwen. Hij had dat goed gevonden, maar zeide dat hjj eerst zijn vader moest raadplegen. Op den noodlottigen avond van 6 December was hjj laat in de hut gekomen en vond Elsie aan een balk hangen. „Ik begreep ln welken yreeselijken toestand ik daardoor kwam, en dacht eerst aan zelfmoord. Ik merkte in welk een ge vaarlijke gemoedsgesteldheid ik raakte. Ik deed al mjjn best om mijn geestkracht te verzamelen en slaagde daarin". Maar hjj was toch zoo ontdaan geweest dat hij alle lichten gedoofd had, om het gezicht van het doode meisje niet te zien. Terwijl hij naderhand met het ljjk sjouwde, was het gevallen, met het gezicht op een koffer. De akvokaat van Thorne had daarvoor reeds uiteengezet dat de verdediging gegrond was op het feit dat er geen moord gepleegd was, maar dat Elsie gestorven was van den schok bij een poging om zich te verhangen en dat de kneuzingen ontstaan waren op het oogen- blik van haar overlijden, door een val bij het lossnijden of anderszins. Hjj wees ook op de tegenstrijdigheden in de verklaringen der chirurgen in het proces. Hot proces ia Maandag geëindigdi De verdediging pleitte, dat hot meisje niet dloor beklaagd© om het leven is ge bracht, maar beklaagde slechts uit angst hot lijk had begraven. Getuigen, die de sporen aan den hals microscopisch heb ben onderzocht, bevestigden déze theorie, maar de ooroner achtte de schuld van be klaagde bewezen. De jury, na een half uur in raadkamer te zijn geweest, oordeelde Thorn schul dig aan nuoord en de rechter veroordeelde hem daarop tot den galg. De wichelroede. Van de wichelroede hoorde men weinig meer, maar thans heeft een geestelijke uit de buurt van Amiens met (behulp van dat instrument de plaats aangewezen van ondergrondsche gewelven onder het kas teel van Lucheux. Dit kasteel is beroemd door het edikt, dat Lodewjjk XI er toe kende en waarbij de 'brievenpost in het leven werd geroepen. De geestelijke Bouly, pastoor te Mardelot, heeft met behulp van de wichelroede de juiste plaats der ondergrondsche gewelven kunnen 'be palen. Zij strekken zich over verscheiden© kilometers uit en moeten op tien, vijftien en twintig meter diepte gelegen zijn. Het kastéél Lucheux heeft in de middeleeuwen tot verblijfplaats gediend van de voor name leenheeren van Artois, zoodat het niet onmogelijk is, dat er ln de onder grondsche gangen belangwekkende op gravingen te doen zijn. Daartoe worden plannen gemaakt. De keuring van ingeschrevenen voor de lichting 1926, zal in net district Behagen plaats hebben als volgt: Anna Paulowna 80 en 81 Maart; 8t. Maarten 81 Maart; Harencarspel 81 Maart; Barsingerhorn 14 April; Oallantsoog idem; Wieringer- waard idemSchagen 8 April; Wieringen 4 April en Zijpe 6 April. De melkprijs is te Behagen van 17 op 16 cent gebracht. In de vergadering van den Hempolder te Akersloot, werd besloten tot electrifi- catie voor de bemaling. Opdracht werd gegeven tot aankoop van een Stork Schroefpomp met Heemaf motor, vertegen woordigd door de firma Wiglama, te Alk maar, vroeger te Schagen. JULIANADORP. Ons wend medegedeeld, dat de muziek- vereeniging „Kunstzin" en de zangver eniging .jOeféning Kyeekt Kunst" een g«><x>m.biiit*«nie uitvoering zullen geven op Zottdiag 29 Maart a.a. in die zaal van dien heer C. Vader alhier, terwijl op den 2en Paaschdag „Kunstzin' een uitvoering zal geven in de zaal van den heer H. Schrie- ken te t Zand. INGEZONDEN. In de Heldersche Courant van 7 Maart heeft de schrijver der opmerkingen over de behandeling van de gemeente-begroeting in en buiten den Raad enkele liefelijkheden aan mijn adres ten beste gegeven, waarvan wederom de strekking duidelijk, de betee- kenis nihil is. Naar aanleiding van deze het volgende. Uit de door de bevoegde zijde in de H. O. van 31 Jan. J1 gepubliceerde cijfers is ge concludeerd!, dat het gemeentebeheer te Hel der goed is en dat de draagkracht van die gemeente niet onderdoet voor die der ge meente Alkmaar. Deze conclusies, zijn door mij ontkend, omdat voor de* beoordeeling van het ge meente-beheer alleen *de gemeente Helder in aanmerking dient te komen en omdat het bedrag der inkomsten op een bepaald mo ment voor de draagkracht niets zegt, zoo lang men niet weet, waaruit die inkomsten genoten worden. Nu zou men meenen, dat (een zeker) iemand, die een stelling lanceert, welke ont kend wordt, zich de moeite zou getroosten haar te bewijzen en zoo er argumenten tegen aangevoerd worden, deze te ontzenu wen, in casu tenminste een poging te wa gen aan te tooneni, welk verband er tus schen die nuchtere cijfers en het beheer en dé draagkracht bestaat en waarom.de tegen die conclusies aangevoerde argumenten niet deugen. Er gebeurt evenwel niete van dat allee; de argumenten worden onbewezen ver klaard én betiteld als gepraat en groote woorden, terwijl mijn eenvoudige opmer king, dat nader bewijs mij opnoodig voor komt, zoolang die argumenten niet rijn ont kend, aanleiding geeft tot een nieuwe con clusie, nJ. dat ik aan het eind van mijn evangelie hen.» Een gemakkelijker manier van bestrijding is voorwaar moeilijk denk baar! Voor de beoordeeling van een beheer is het voortaan derhalve van geen belang meer, hoeveel gelden er in het verleden rijn uit gegeven, noch hoeveel er tengevolge van dat beheer in de toekonlst uitgegeven moe ten worden 1 Evenmin doet de wijze, waarop de gelden besteed worden of besteed zijn iets ter zake! Het beheer worde voldoende geacht, indien men maar een gemeente van gelijke grootte kan aanwijzen met een gelijk bedrag aan uitgavenI De nuchtere cijfers op een be paald moment verklaren dan alles! Wil men een behoorlijk inricht in de draagkracht krijgen, dan kijke men slechts naar het bedrag der inkomsten op een ge geven oogenbMkl De vraag hoelang men op dit inkomen rekenen kan, is voor zeker iemand natuurlijk van geen gewicht! De kans of en in hoeverre het inkomen een volgend moment hooger of lager zal zijn, berust op gepraat van G. Het nuchtere be drag van het inkomen op een bepaald mo ment is voor het gemeentebestuur meer dan voldoende. En zoo iets wordt dan door zeker iemand genoemd: bewijs door nuchtere cijfers en duidelijk materiaal. Geloové, wie wü! In den gemeenteraad heeft de heer Van Dam beweerd, dat het vermogen per hoofd te Alkmaar 6 X zoo groot zou rijn als te Helder. Hiertegenover merkte de heer Ver stegen op, dat niet het vermogen der Alk- maarders, maar alleen het vermogen van hen, die in de vermogensbelasting zijn aan geslagen, 6 X zoo groot is. Door mij is betoogd, dat de stelling van den heer Van Dam hiermede niet is weerlegd. (De nader gedane mededeeling, dat de betrokkene haar zelf als onjuist heeft eikend, doet aan dit betoog niets af). Uit de terloops gedane qpmerking, dat met 6 X wol bedoeld zou wezen 4 X, con cludeert de schrijver, dat ik waarschijnlijk niet begrijp, dat 6 X verband houdt met de genoemde opbrengsten en de bevolkings cijfers. Opdat de lezers ook deze conclusie naar haar waarde kunnen schatten, volge hier mijn berekening. Helder bezit rond 80.000 inwoners met een vermogen van 16.000.000 voor wat be treft de aangeslagenen in de vermogensbe lasting. Deze bedraagt in hoofdsom f10.000. Dit is de belasting van gemiddeld rond 670 vermogens van 22.500 (over een vermogen van 22.000 betaalt men 22 16 7 X 2 14. Totaal 386 X 14 4690 en over een vermogen van ƒ23.000 betaalt men 23 15 8 X ƒ2 ƒ16. Totaal 885 X ƒ16 ƒ5860. Samen ƒ10.060). Helder 'bezit derhalve per 1000 inw. onge veer 22 inw. met een venmogen van ƒ22.600. 'Alkmaar bezit 26000 inw. Dit is volgens denzelfden grondslag en gelijke verhouding 26 X 22 672 belastingplichtigen, die ge zamenlijk bezitten 62.000.000 of per hoofd rond 9000 of 4 X zooveel als te Helder. Welk vermogen oplevert aan belasting 52.000. Men ziet, dat deze berekening is geba seerd zoowel op de bedragen der opbreng sten ais op die der vermogens, zooals die door mijn opponent zijn gepubliceerd. De stelling, dat de verhoudingen afgeleid1 uit de vermogens in plaats van de opbrengsten in verband met de progressie een verschil lend resultaat opleveren, neem Ik op gezag van den schrijver niet aan; de progressie heeft daar niets mee uit te staan. I >at ik tot een ander resultaat kom, is dan ook niet het gevolg hiervan, maar komt, Ingezonden Mededeeling. doordat de door mijn opponent gepubli ceerde bedragen der vermogens, hoewel ge baseerd op nuchtere cijfers en duidelijk ma teriaal, aan het euvel mank gaat, dat ze niet deugen. Immers, elke gulden aan opoemten zou te Alkmaar vertegenwoordigen gemiddeld een vermogen van ƒ2000, te Helder daarente gen een van 8000, en toch rijn de opcen ten gelijk en wordt de vermogensbelasting geheven volgens gelijken maatstaf. Ofver den bezitter eener boerderij als be- lastingobject is dóór mij niet gesproken, wèl over de boerderij zelf. En deze is een bron van inkomsten, die een gemeente niet kan worden ontnomen. Dat bfl vertrek van den bezitter de gemeente blijft zitten met een gewonen zetboer of huurboer, is een bewering in haar algemeenheid even onwaar als onbewezen. Maar al' zou dit geval zich voordoen, dan blijlt de boerderij voor de gemeente nog een bron van inkomsten. Of hebben de gewone zetboer en de arbeiders geen inkomsten en rijn deze inkomsten niet ontleend aan de boerderij!? •De zin van hetgeen ik over de vastheid van het inkomen der gemeenten Helder en Alkmaar heb opgemerkt, is duidelijk. Neemt de schrijver aanstoot aan het woordje „vast" dan mag hij dit gerust vervangen door de woorden „meer vastheid". Dit brengt in mijn opmerking niet dé geringste verande ring. Op een dergelijk tekstkritisch handig heidje ben ik niet verdacht geweest. Hiermede meen ik mijn opponent van antwoord te hebben gediend en het oordeel, wie hier misleidt en wie weet wat hij schrijft aan de lezers te moeten overlaten, op wier gezond verstand hij zich beroepen heeft. Aan hem de eer. dat hij mij verder uit mijn tent heeft gelokt, dan ik ooit gemeend had te zullen gaan, om alles weer recht te zetten, wat hij onderst hoven had gehaald. G. NIEUWE UITGAVE. Wjj ontvingen het eerste nummer van „De Koopvaawüij-offLcier", orgaan der Ver. van Officieren ter Koopvaardij. He«t blaidi verschijnt maandelijks, onder re dactie van P. J. Noordeman, J. M. die Vos en K. Smelik. Het administratie-adres is W. Kruiskade 10b, Rotterdam. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht tn den morgen van 17 Maart 1926. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsok Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand! 776.2, te Scllly. Laagste stand1 740.7, te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende noordelijke tot westelijke wind, ne velig tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk kouder, later Iets zachter. 8TOOMV AA RTBERl CHTEN. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Nias, arr. 16 Maart te Londen. Radja, arr. 16 Maart te Londen. Banka, ivertr. 16 Maart v. Rangoon. Jen -Pieterez. Coen, arr. 16 Maart te Scmth- ampton. Ja-va, vertr. 14 Maart v. Baeeein. Koningin der Nederlanden, arr. 16 Maait te Port Said Prins der Nederlanden, vertr. 16 Maart Port Said. Ba toe, vertr. 18 Maart v. Port Said. Madoera, pass. 12 Maart Pertm 1'rineee Jmliana, vertr. 13 Maart v. Singapore. Saparoea, paee. 18 Maart Gibraltar. Bawean,"arr. 14 Maart te LiverpooL Kangean, arr. 13 Maart te Bela-waa. Kon. Ned Stb. Mij. Saburnuo, vertr. 16 Maart v. R'dam. Berenloe, arr. 14 Maart te Setubal. Pereeua, vertr. 14 Maart v. A'daw. Aurora, vertr. 18 Maart v. Valencda. .Tnnn 12 Maart te Malta Oberon, ivertr. 13 Maart v. Alexandrlfl. Pollux, pass. 12 Maart Malta. Adonis, arr. 16 Maart té Hamburg. Agamemnon, arr. 16 Maart te Hamburg. Ariadne, pase. 16 Maart Dungeneen. Calypeo, vertr. 14 Maart v. Lissabon. Clio, arr. 14 Maart te Piraeus. Erato, vertr. 14 Maart v. Vlgo Ganymedee, vertr. 16 Maart v. Algiers. Hèbe, vertr. 14 Maart v. Genua. Heroulee, arr. 14 Maart te Smyrna. Ino, arr. 16 Maart te A'dam Iria, arr. 16 Maart te Gibraltar. Minerva, arr. 16 Maart te A'dam. Neptunus, arr. 16 Maart te VenetiS. Nere-us, arr. 16 Maart te R'dam. Nero, arr. 16 Maart te A'dam. Orestee, arr. 16 Maart 1» Gibraltar. Orpheus, arr. 16 (Maart te A'dam Rhea, pass. 14 Maart Sagres Tellus, arr. 14 Maart te Fiuma. Theeerus, arr. 15 Maart te Burriana. Venus, arr, 16 Maart te Gibraltar. Zeus, vertr. 14 Maart v. Palenno. Kon. Holland sche Lloyd. Gelrla, vertr. 16 Maart v. Reruambooo. Montferland arr. 15 Maart te R'dam. Orania, arr. 16 Maart te A'dam.* Zeelandia, vertr. 16 Maart -v. Oporto. L)rechterland, vertr. 18 Maart v. Santos. Flandria, arr. 18 Maart te Buenoe Ayres. Kon. West-lndlache MaildiennC Crijneeen, vertr. 18 Maart v. Ouracao. l'lora, vertr. 18 Maart v.New-York. Jan v Nassau, paee 1® Maart Dungenwa. Are., arr. 12 Maart te Hamburg Nickerle, P««e 13 Maart S. MlohaeU. Oranje Naaaau, pass. 12 Maart de Aaoien. Stuyvesant, pass. 18 Maart Flores. Venezuela, vertr. 14 Maart v. A'dam Kon. P aks tv aart maatschappij. Le Malie, vertr. 14 Maart v. Mellbouroe, Tasman, vertr. 14 Maart v. Singapore. Holland—Afrika Lijn. Nijkerk, paee. 16 Maart Gibraltar. Boeroe, vertr 18 Maart v. Mombaeaa. Heemekerk, arr. 16 Maart te Antwerpen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2