l i Om 7 min. over hall 4 heeft een ernstige N. A. O. H. B. S. Sparta Go Ahead Friaia VOO ADO DHO Hr. Mi. „Triton". LEGERBERICHTEN. Burgerlijke Stand van Helder MARINEB ERJCHTEN. MARKTBERICHTEN. Correspondentie. bal mooi op, maar Baar van Sl&ngeniburih schiet over. vorsteling voor het Hollandsche doel plaats; v. d. Meulen loopt uit en het doel ia vrij. Van Dijke rent toe en slaat den bal met zijn hand vcisr. De scheidsrechter geeft evenwel hoek- echop in plaats van strafschop. De aanhangers der Belgen joelen en fluiten den scheidsrech ter uit. Deoe hoekschop leverde echter geen. resul taat op. De voorhoede der Hollanders gaat «enige malen naar voren, maar heeft weinig in te brengen tegen de achterhoede der Belgen. CadTon moet een tweetal malen In aotle ko men, eenmaal voor een mooi eohot van Snouck Hurgrenje. Om 10 min. voor 4 gaat de rast in meti blanco stand: 0—0. De tweede helft Om 4 u. 11S min. (Belg. tijd) neemt het spel weer «en aanvang. Het spel is dadelijk op de helft der Belgen. Spoedig echter doen de Bel gen veer een aanval, die echter geen resultaat heeft De Hollanders hebben nu den vind in den rug. Om 412 ontwikkelt zich een gevaar lijke aanval voor het doel der Hollanders. Taymans lost «enige schoten» die echter niet met eucces bekroond worden. Dadelijk daarna beleeft het Stadion een angstig oogen blik: v. d. Meulen loopt uit en Braine staat met den bal voor open doel. Hij schiet echter naast. Om 4.17 doet Bastin veer een aanval langs de lijn. Hij kan echter Denis niet passeeren. Vlak daarop doen Bastin en Thijs opnieuw een schitterenden aanval. Zij brengen den bal tot vlak voor doel, maar v. <L Meulen stopt voor treffelijk. Om 8 min. voor half 5 doet de linkervleugel der Belgen veer een aanval. Denis wordt ge passeerd, maar Bul treedt als redder op. Om 5 min. vóór half fi gaat de voorhoede der Hollanders naar voren. Baer van Slangeniburgh doet onverwacht een schot op bet doel, dat ge mist wordt door C&udron, zoodat de Hollanders thans lelden. De aanhang der Holl. juichen met groot enthousiasme. Ale het spel wordt vervolgd vuren zij hun landgenooten tot verder succes aan. Ook Belgen moedigen van hun kant door gejuich hun spelers aan. Nu komt er pas vuur in het spel en weer doen de Hollanders een aanval Bul lost een schot op doel, dat rakelings naast gaat. Nadat het spel ©enige minuten vlug op en neer is gegaan gaan de Hollanders opnieuw met vuur tot den aanval over. Een schot van Baer is echter te zaoht. Bij een hernieuwden aanval der Hollanders zet Sigmond den bal voor, maar Volkers mist deze kans, en hier mede een doelpunt, door tegen de lat te schieten. Om S min. over half 5 laten de Belgen een schitterende kans voorbij gaan. Drlee onder neemt een ren, van der Meulen loopt ver uit, en Dries passeert hem. Hij schiet echter over het leege doel heen. "Wederom beleeft men een gevaarlijk oogen- blik voor het doel der Hol&lnders. Van der Meulen valt met den bal, die echter door Ge- rard keurig wordt weggewerkt. Spoedig daarna ontwikkelt zloh weer een aanval van den Bel gischen linkervleugel voor het doel der Hol landers. Van. der Meulen redt door ver uit te loopen. 9 min. over half 5 wórdt een hoekschop tegen Holland genomen. Thijs kopt den bal Juist over. De Belgen doen de laatste minuten hard nekkige pogingen om een doelpunt te maken, doch te vergeefsoh. De Hollanders doen nog een aanval, waarhij een ver schot van Baer geen resultaat oplevert. Het einde komt dan mat 1—0, Ais de wedstrijd ten einde Is begeeft de Kroonprins zich met gevolg naar het terrein en onderhoudt zich met de Hollandsche spelers. De Kroonprins complimenteert de Hollanders met de door -hen behaalde overwinning. Daarna drukt de Kroonprins ook de Belgen de hand. Hij onderhoudt zich een oogenblik met den scheidsrechter. Terwijl het orkest het nationale volkslied van bet winnende elftal «peelt, blijft de kroonprins in eerbiedige houding staan, waarvan de persfotografen gebruik maken: Over het spel schrijft ,4e Telegr." o.m.: Wij hadden een zege verwacht, zeker, en ons optimisme is dan ook zeker niet geheel ongegrond gebleken, maar het bewijs daarvoor moet allerminst gezocht worden in de door ons behaalde overwinning. Het spel van de Oranje- ploeg gaf over het algemeen wel reden tot tevredenheid, doch door de overwinning werd dit toch wei wat al te rijkelijk beloond. Van een meerderheid dep Hollanders was volstrekt .geen sprake en wanneer men een resultaat sou kunnen afmeten naar het aantal momenten in den strijd, dat een der partijen aich in het veld de meerdere toonde, dan sou de balans stellig ten gunste der Belgen over- riewn Ontegenzeggelijk waren onze tegenstanders het meeat in het offensief, vooral in de eerste helft, en ook hebben zij verschillende goede kaneen gehad om te doelpunten. Het binnen- trio toonde echter een groot gebrek aan schot- vaardigheid, hetgeen te meer teleurstellend voor de Belgen was, omdat de middenvoor Tseymans om tljn andera zoo uitnemend sohot en productiviteit in de ploeg was opgenomen. Zijn spelveideellng, waarvan men niet veel verwacht had, viel daarentegen nogal mee. De kracht van de ploeg ging uit van de ver dediging, waar 8waertenbroeokx zloh weer als van oude den grooten tacticus toonde. De voorhoede was niet het sterkste deel van de ploeg, althans niet als geheel. Wel toonde zij af en toe aardige spelmomenten en aan vallen, welke boeiden door bun snelheid van uitvoering, maar voor het doel gekomen, bleek meestal een gemis aan doortastendheid en aan een goed schot. Het beste weik in den Belgischen aanval werd geleverd door den linkervleugel Thijs— Bastin, het ©enige tweetal, dat ook technisch, het roemruchtige spel der Belgen van de Ant- werpscho Olympiade in herinnering terugriep. Het reohtscha deel onzer verdediging stond dan ook voor een moeilijke taak. Het door de Oranjeploeg vertoonde spel gaf over bet algemeen wei reden tot tevredenheid. Vraagt men ons echter of zij een schitteren den wedstrijd heeft gespeeld, dan zouden wij daar niettemin ontkennend op moeten ant woorden. Het zou ons zelfs niet verdonderen, indien velen der duizenden aanwezige land genooten door het spel hunner favorieten min of meer teleurgesteld zijn. Toch is hiervoor niet zooveel reden als men licht geneigd zou zijn te denken. Men moet niet vergeten, dat tegen deze Bel gische ploeg, welke haar kracht niet op de al lereerste plaats ontleent aan een fijn berekend spel, doch veeleer aan een geweldig enthousi asme «n aan groote mat,, van snelheid, geen enkele tegenpartij een kans zou gehad hebben om aan goed technisch samenspel te ontwik kelen. Onze tegenstanders speelden meer wat men noemt, een ,4««troylng game" en vrpn naar men dat in aanmerking neemt, valt sr on getwijfeld vaal ta prijzen Ia hetgeen onze ver tagenwecrdigeis daartegenover Het moge het Belgieohe middentrio al aan doortastendheid voor het Hollandsche doel hebben ontbroken, voor een niet gering deel moet dit worden toegeschreven aan de meer dere doortastendheid, welke juist van onze verdediging uitging. Doelman Van der Meulen werd geen. enkele maal gepasseerd. Hoewel hij het niet hijzonder druk heeft ge had; was zijn taak toch verre van gemakkelijk door de verraderlijke, effectvolle hallen, welke op zijn heiligdom werden afgezonden. Enkele malen ontglipte het leer wel een oogenblik aan zijn handen, zoodat velen de schrik «m het hart eloeg, maar in die weinige uitzonde ringsgevallen herstelde hij zich weer onmid dellijk en afdoende. Hij kan dan oo-k op een uitstekenden wedstrijd terugzien. De ©enige maal, dat hij gepasseerd zou worden, redde v. Dijk© de situatie, door den bal op het kritieke moment met de hand uit het doel te slaan. Dat was een merkwaardig moment. Van de 80000 toeschouwers, welke aanwezig waren, zijn er ongetwijfeld geen tien geweest, die ook maar een seconde getwijfeld zullen hbbben aan de beslissing van den echeiderechter. Een duidelijker geval van opzettelijke „hands" als zich hier voord-eed, is nauwelijks denkbaar. Tot ieders verbazing evenwel kende de Engel- sche leider geen strafschop toe maar een corner! Even was het toen muisstil, doch toen men bemerkte, dat het den arbiter met zijn onbegrijpelijke vergissing bittere ernst was, barstte er een heidenech spektakel, een alge meen gefluit en gejoel onder de Belgische aan hangers los. Even scheen het toen,, alsof de heer Kingscott zijn beslissing nog zou wijzi gen, want hij riep den Belgischen grensrech ter, den heer De Bue bij zich, met wien hij eenige worden wisselde, doch de beslissing „corner" bleef gehandhaafd! -Later vernamen wij dat de heer De Bue geen moment had getwijfeld, dat hij het h&ndsgeval duidelijk had waargenomen en dan ook tot het nemen van een strafschop had geadviseerd. De mogelijkheid -bestaat nu, dat de heer Klngeoott het advies van den Belg, die uit sluitend Fransch spreekt, verkeerd heeft be grepen, waardoor het geval voor de Belgen nog noodlottiger wordt. Intosschen ontsnapten onze landgenooten op waarlijk miraculeuze wijze aan een doel punt, althans een strafschop, der Belgen en hoe men verder ook over het (geval wil den ken, vaststaat, dat de grappenmaker, die na afloop beweerde, dat Van Dijke ons op deze wijze toch maar fijn aan de overwinning had geholpen, nog niet zoo groot ongelijk had. Over het geheel genomen heeft onze midden- linie uitstekend helpen verdedigen en voor zoo ver haar de gelegenheid werd gelaten om de Voorhoede tot steun te zijn, deed zij dit beter dan de Belgische middenlinie. Onze voorhoede lag lange perloden van den wedstrijd stil door het krachtige Belgische of fensief. Kwam het echter tot een strijd tus- schen onzen aanval en de Belgische verdedi ging, dan bleek laatstgenoemde in den regel te sterk. Meestal bracht onze voorhoede het niet verder dan de backs en slechts zelden behoefde de doelman er aan te pas te komen. Dit zou op zioh zelf ook nog kunnen wijzen op slecht schieten onzerzijds; doch dit was niet het ge val. De onzen kregen er meestal geen gelegen heid toe. Daarbij kwam, dat zij in de tweede helft nogal eens in de buitenepelval liepen. De Telegr. Is van meening dat hert spel der Oranjeploeg technisch hooger stond dan dat der Belgen. Da wedstrijden van Zondag. N. V. B. Kampioenschap van Nederland. Wij hadden niet verwacht, dat Sparta het op eigen terrein tegen NAC zou moeten afleggen. En al was de overwinning der Zuidelijke kampioenen door hun geestdriftig spel verdiend, «gezegd worden, dat de Spartanen wel een tegenpumt verdiend hadden, ter vergoeding van de pech in dezen Wedstrijd. Vóór rust was de thuisclub in de meerderheid, doch slaagde er niet in den overigens vrij zwakken Bredaschen doel man te passeeren. In de tweede helft was het andersom en bij een snellen aanval benutte v d. Broek een voorzet van Leroy. Wel begon Sparta toen meer op te zetten, doch nadat Terbeek een voorset van Petit h«d: ingekopt was -het pleit beslecht. Breda legde zioh op verdedigen toe en won ten slotte met 20. Nu NAC twee uitwedetrrijden gewonneh heeft, maakt zij een goede kans De stand is nu: 2 1 1 2 0 2 1 0 0 0 0 0 0 0 6—1 4—2 0—2 8—8 0—0 AM. I (Westen) Prumatie 8e klasse. De eerate wedstrijd, welke om een plaats in de tweede klasse gespeeld is, heeft voor de Hel- dersche kleuren niet dat resultaat opgeleverd, dat men er van verwacht had; KFC heeft met 01 gewonnen. De bijzonderheden van dezen wedstrijd vindt men in het verslag. Wij willen echter nog opmerken, dat al brengt dit eerste resultaat teleurstelling de kans nog geenszins verkeken is. Er zijn nog drie wed strijden te spelen. Waarom zouden die niet gewonnen kunnen worden en Helder een 2e klasser geven? Men bedenke; moed verloren al verloren! 8e klasse A. Swift heeft met VSV de punten gedeeld .(11), een-uitslag, die ons zeer mee valt» Reserve ls klasse. Blauw Wit 2—DEO 2 8—0 Reserve 8e klasse B» Allen Weerbaar 3— Baam 2 1—1. AM II (Westen) Promotie 2e klasse. Op het HYV-terroin had voor oen vrij talrijk publiek de wedstrijd ADODHC plaats. De ontmoeting was wel spannend, doch het spel was alles behalve fraai, soms zelfs ruw. Bij een doel- worateling maakte W. Tap het eenige doelpunt. In'.dezen wedstrijd hebben VOC-aanhangers, die ook op het terrein niet ontbraken, zeker nieuwe moed gekregen, want de Rotterdam mers speelden tot heden inderdaad een klasee beter. De stand is nu: a 2 0—0 4 1 1—4 2 2 1 0-8 Aid. II (Oosten) le klasse. Go Ahead, dat tot heden in den kampioencwedstrijd niet veel bijzonders presteerde, heeft de competitie on geslagen weten te beëindigen met de volgende oljfere: 18 14 4 0 41—11 83 1.78 De Eneobedeeche Boys kregen na spannen- den strijd in Deventer met 8—1 klop en ver-" speelden daardoor hun kans op de tweed» plaats, walks nu door Enschedé wordt inge nomen. In Aid. IV hadden geen wedstrijden van be- teekenis plaats. Afd. V (Noorden) le klasse. Frlsla, de Leeuwarder le klasper, beëindigde het seizoen met een 8—0 zege op Velocltas na spannenden strijd. Door dezen uitslag ls Frlsla praotlaoh Noordelijk kampioen, wat voor de pro-psgands van hst spel in Friesland van veal betealwni» ie. De verhouding tot Be Qulck ie thans: Frlsla 18 II 6 2 47—18 27 1.60 Be Quick 17 11 8 3 66-28 25 147 De Groningers 'zouden dus zoowat met 200 moeten winnen om het te halen en hoe wel Be Quick wel tot hooge scores in staat is, is dat toch wel wat te machtig- Benieuwd zijn we er naar, wat Frisia in de kampioensoom- petitie zal presteeren. Groote verwachtingen hebben we er niet van. Promotie 2e klasse. Te Meppol bleef de wed strijd tusschen Alcidee en HBO onbeslist (00). De kaneen van HBO staan daardoor niet slecht. HBO 2 11 8-0 Alcidee 1 1 0—0 Sneek 1^—1 02 De ZwaluwenEx eter City 1S. Op het Ajax-terreln bad deze wedstrijd voor een talrijke schare plaats. De Zwaluwen verschenen door enkele af schrijvingen met: v. Hees wij Ik, d.; Tetzner (Be Quick) en Van Haeren (Wilhelmina), a. Legger (Be Qulck), Hulsman (Go Ahead), en Martene (Ajax), m.; de Natrie én Broekman (Ajax), Pijl (Feijenoord), Blinkhoff (Storm vogels) en Hamel (Ajax), v. Voor rust ging het spel, ondanks de techni sche superioriteit van de Engelsche profs, vrij gelijk op. Een strafschop wegens hands van v. Haeren bezorgde de gasten door Oharl- ton met rust een 10 voorsprong. Speelden de Engelschen in de eersfb helft reeds verbazend snel, daarna moesten de Zwaluwen het vrij wel afleggen. Na prachtig samenspel maakte Klrk 2—0 en toen wist Pijl zoowaar na solo- apel de eer te redden'. Davis Kirk en Lieveeley zorgden er echter voor, dat de profs met 6—1 zegevierden. Bij de Engelschen schitterden Gharlton (linksachter) en Potter (spil). Bij de Zwalu wen moeten van Heeswijk, Tetzner en de Na tria genoemd worden. Na rust was v. Haeren door IHaswlnk (Ajax) vervangen. Om den N. V. B.-beker. Wisten de meeste le klaseera zich te hand haven, ABC legde het tegen den 2e klaseer DWS af (0—2). Unitas kon den sterken Rot- terdamechen 2e klasser Xerxee, niet van 't lijf houden (0—1). In het Oosten speelde He- raclee tegen den 2e klasse kampioen DOTO gelijk (1—1) en in het Zuiden verloor Breda- nia van Roermond (1—2)-Feijenoord klopte Sparta met 6—0; beide elftallen waren onvol ledig; Sparta speelde met bet 2e elftal. Mooi is de zege van ODE 2, dat in Utrecht Kampong aloeg (01). In Arnhem verloor Viteese na spannenden strijd van Enschedé (12). Een onvolledig [Be Quick verloor thuis van GW (0—1), terwijl de derby Leeuwarden—Fries land ten voordeel© der bezoekers eindigde (24) Een vrij sterke ploeg van de Nederl Oorinthians (Kamerdijk, B. en T. Keeeler, Welcker, Mac Neill en Jurgena waren van de partij) klopte op Houtruet de Zuidelijke le kloaaer Alliance. Rust 10 door S&ndborg. Einde 4—0 door Sandberg (HW) en B. Kees- Ier. De Roosendalers speelden geen le klasee «pel. Wij noemen nog de volgende uitslageq.^ Ajax (1)—VIOS (8) 8-0, Quick (A) (8)— Hilversum (2) 0—8, Excelsior (1)—6VV (2) 3-1, SIOD (3)CVY (2) 0-0, Schoten (2)— ZFC (1) 1—8, ZVY (2)—t Gooi (1) 1-4, WFO (2)—EVO (8) 2—0, DONAR (2)—AFC (2) 2-0, Conoordia (2)—RFC (2) 1—0, Her cules (2)VUC (2) 8—0, Wegenineen (1) Eendracht (2) 1—0. Internationale wedstrijden. Antwerpen: België—Nederland! 01, Belg. Journalisten—Holl. Journalisten 28, Antw. Scheidsr.Rott. Scheidsr. 21; Venlo: VVV— Preussen (Duisburg) 2—0; Amsterdam: De ZwaluwenExeter City 1—6; Parijs: Parijsch XI—Brazilië 2—7; Reuen: Nonnandlach XI Nacional (Montevideo, Urugay) 06. Helder—K-F.0. 0—L De withemden falen volkomen: slordig spel zander geestdrift. Magnifiek spel van de gasten. Geen schutters in belde teams, Een kleine, maar verdiende zege. Overzicht, De eerate kampioenswedstrijd van Helder de eerste na 11 N. V. B.-jaren is op oen ware teleurstelling uitgeloopen. Het spel dat Zondag door de thuisclub gedemonstreerd werd, kon nauwelijks op dat van 8e klasse aanspraak maken, laat staan van kampioens- epel. Zoowel in techniek als tactiek eohoot men veel te kort en geestdrift was er slechts bij' vlagen aanwezig. De groote fout schuilde ditmaal in de middenlinie, die zeer ontactisch ja, dom! speelde. Want viel de K.-voor- hoede maar even aan, dan trok ze zich steevast op doel terug, in plaats van aan te vallen, en bracht hierdoor eenige malen een hopeloote verwarring voor eigen veste. De aanvoerder verviel weer in zijn oude fout door den hal steeds op het midden te plaatsen, inplaats van naar de vleugels. Boogaard, die weer enorm hard gewerkt heeft, koos niettemin zijn plaats slecht. De invaller kon Wit niet doen vergeten; meer willen wij van dezén apel er niet zeggen. Van de backs was Bier© de beste; doch wat meer feu-sacré kan geen kwaad. De linksback deed een paar maal erg onbeholpen, doch hij kon wel voldoen, hoewel hij zich hoeden moot voor te ver opdringen. In de voorhoede ont brak het zoo hoog noodlge samenspel; alleen Bak en Zomer kanden goed met elkaar over weg. KFC, de Groote Koogecho, heeft een kraal gen lndfuk gemaakt. De hoeren hebben zich zelf overtroffen; hun verdediging met den spil en linksbaok aan het hoofd, was in één woord schitterend. Do doelman, die het drukker had dan zijn oollega aan de overzijde, had een prachtlgen stijl van keepen en behield, ondanks dat hij meermalen geducht belaagd werd, ver wonderlijk zijn kalmte. De voorhoede gaf over de heele linie mooi samenspel en do geheole ploeg speelde met bijzonder veel enthousiasme, Van hun spel ging voel meer bekoring uit; er was hier meer verband en combinatie. Moer een geheel 1 En als de roodhlauwen niet boven hun kunnen gespeeld hebben, als dit hun ge wone spel is, dan doen zij een goede gooi mmr het 2e klasseeohap. De ploeg heeft echter een groot gebrek, ni.: een zuiver schot ontbreekt. Geschoten werd er wel, veal zelfs, maar met de juists richting was men meestal abuis. De wedstrijd. Alvorens te beginnen had Blokland, de cap tain van KFC, de aardige attentie om namens zijn vereeniging met een toepasselijk woord, aan van der Wal fraaie bloemen te overhan digen, wegens het behaalde kampioenschap, wat besloten werd met sen spontaan hoera! van beide elftallen. Dan laat de heer Hendriks (van Haarlem), die voortreffelijk en met zeer veel tact deze match geleld heeft en op waardige wijze werd bijgestaan door 2 neutrale grensrechters, tos sen. De aanvoerder der gasten is de gelukkige «n kiest hst geringe voordeel van den' die bijna dwars over het veld staat. Dan stallen beid* elftallen alsh aldus op Helder Wit Grensr.: Vel Blere Schol Boogaard v. d. Wal Dijkshoorn Veen Bolhaar Zomer Bak da Boer JV v. t Kaar Viseer Moerbeek Bunschoten Mol Timmer Moester M cijns Blokland Gruis KiFO K. van 't Hof Grener.; Jongens Beide ploegen hebben dus 1 invaller: H. voor den linkshalf en K. voor den rechtsbinnen. Gm 6 over half drie brengt Zomer onder luide toejuichingen den bal aan het rollen. Helder begint roods direct «oor eenuwacht! de gasten spelen voel kalmoT. De K.-voor£i brengt reeds dadelijk oen 'bezoek aan Wit; van dichtbij schiet Bunschoten in, doch de H.-doelman stompt corner, die, goed genomen, weer een corner tot resultaat heeft. F roe-kick maakt dan een einde aan de hieruit ontstane strubbeling. Dan de eerste aanval van de Hel dorvoorhoede. Bak centert prachtig door naar Zomer, die ineens inschiet, doch van "t Hof stopt het harde schot kranig. Mooi ocuriblnee- rend gaat dan de witte linkervleugel er van door; de Boer zet prachtig voor, doch Zomer krijgt geen kans. De linksbuiten van de gasten blijkt goed te kunnen schieten en met een hoog schot van hem heeft Wit veel moeite. Als een hoekschop op het K.-doel zonder resultaat blijft, lost van t Kaar een venijnigen schuiver, doch Wit voorkomt gevaar. De linkervleugel van K. is in voortdurende actie, doch Boogaard weet de situatie voorloopig nog meester te blijven. Als Biere eens mist, loopt Wit uit en is net bijtijds om den bal voor Bunsohoten's voeten weg te halen. Helder ls wat meer aan vallend, doch het gladde terrein speelt de spe lers nogal eens parten en Moeeter is bijna niet te passeeren. Zomer loopt ferm in op een voorzet van den linksbuiten, doch zijn schot wordt gekeerd Dan een goed doordacht stukje spel tusschen Zomer en Bak, doch vlak voor doel komen beiden te vallen. Na een kwartier lost Bak een zeer hard en laag schot op doel, doch weer belet de K.-doelman een Heider- succes. Als Biere niet ver genoeg wegwerkt, is het Dijkshoorn, die den bal voor den open doelmond weghaalt. Na 20 min. is het met het overwicht van Helder aigeloopen. Gaandeweg ontwikkelen de gasten een keurig sluitend spel; de thuisclub wordt geheel teruggedron gen en alles verdedigt. Een vrije schop brengt veel spanning voor de H.-veete. Doch ook K. weet geen gaatje te vinden, en allengs gaat het spel weer meer gelijk op. De wlthemdsn komen eindelijk een beetje ever hun zenuwen heen. Als Veen een corner achter geplaatst heeft, heeft zijn partner werkelijk pech, als hij tot 2 maal toe in vrije positie den bal tegen een Kooger aanschiet. Bakt werkt er zifch fraai doorheen, doch hij schiet jammerlijk naast. Zomer heeft evenmin geluk. Direct hierop is Wit in actie, doch K.'s binnentrio is met schie ten steeds abuis in de goede richting; drie maal vliegt de bal net naast. De linksbuiten doet dat beter, doch een vliegend schot van hem komt in de veilige handen van den K-doel man. Een vrije schop van K. heeft geen re sultaat, daar de rechtervleugel buitenspel staat. Dijkshoorn moet corner werken, en deze wordt maar op het kantje af weggewerkt. Het spel blijft tot. de rust over en weer gaan en als een schot van Bolhaar op corner eekeerd ia, is het pauzeeren. De 2e helft Om 4 ever half vier trapt Moerbeek af en reeds dadelijk ontwikkelt zich een zeer leven dig spel. H. heeft nu de betere helft te bespe len, maar daarentegen breekt de zon, die zeer hinderlijk la, door. Het is, voor wat de thuis club betreft, werkelijk veelbelovend. Als eerst een goede ecoorkans verloren gaat, doordat Bolhaar op het beslissende moment glijdt, zien wij Zomer en Bak er weer eens mooi samen van door gaan, eerstgenoemde zet laag in, doch de bal gaat rakelings naast. Dan komen de gasten opzetten; Biere breekt op goede wijze een aanval van links, doch als Mol dan den bal krijgt, schiet hij laag ln, Wit loopt uit, doch grijpt mis.... en maar net weet Blere den bal voor de doellijn weg te halen. Weinig scheelde het of K. had de leiding gehad! De H.-voorhoede vindt een geducht struikelblok in den spil, Moester; deze speelt werkelijk su bliem en mist schier geen enkele maal. Doch ook de aanvoerder is een aohterepaler van de goede soort en ivoor Zomer Cjs. was het een wanhopig werk om tegen een dergelijke ver dediging met sucoee op te treden, temeer daar wat hen voorbij ging, terecht kwam in handen van den man onder de lat, die zijn vak uit muntend verstond. Een listig ingezet schot van Veen bezorgt dezen zeer veel last, temeer daar Zomer hem geducht hindert, doch zijn kalmte doet hem zegevieren en weg is de bal. Het spel blijft het le kwartier zeer levendig en ging vrijwel over en weer. Doch als na 18 min. de te ver opgedrongen Schol leelijk midi en daarna door dien aalgladden Mol gepasseerd wordt, zwenkt laatstgenoemde mooi bin nen en met een dwars schot, onhoudbaar voor Wit, heeft de lL-aanhang reden tot juichen. Dit prikkelt de thuisclub geweldig. Vurig komt de voorhoede opzetten, en als na een schot Hof te lang wacht met wegwerken, loopt Bol haar toe en maakt hem den bal afhandig en werkt deze met de handen in hst dool, reden waarom geen goal toegekend wordt. H. wil niet verliezen en eet er alles op, doch dit heeft alleen tot gevolg dat alles veel te onbesuisd en zonder berekening geschiedt Da verdediging der gasten .beheereoht volkomen bet spel en houdt door haar rustig spel de onsamenhan gend© aanvallen der witte voorhoede voldoende in bedwang. Als er nog 18 min. te spelen is, verwisselen Blere en Bolhaar van plaats, dooh ook nu blijft suooes achterwege. Een schot van eerstgenoemde wordt door Hof met wat geluk gestopt. Hot laatste kwartier is grootendeels voor H„ dat wanhopig aanvalt doch de rood hlauwen houden wat ze hebben en -geven geen krimp. Er wordt veel uitgetrapt om tijd te winnen. 6 min. voor tijd krijgt Bak nog een mooie kans, doch de bal vliegt naast Even later schiet Veen zuiver in, doch Hof stopt correct Drie corners geven ook al niets, even min als een vrijen schop en dan kamt voor Helder het bittere einde, brengende een ver diende 10 nederlaag. KFC komt de kleine zege wel toe; niet om dat ze sterker was i in het veld wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op maar door haar betere spel! In totaal werden 12 hoekschoppen genomen, 6 op elk doeL Met ontslag uit den Zeedienst: 23 Maart: korp.-konstabel B. A. Ras. 20 Maart: off. van den M S. 2e kl J. r. "Wiele van Gelderland naar van Qpeyk; idem D. van Leeuwen van ter -besoh. geplaatst aan boord Gelderland; idem M. Deutekom van ld. ge plaatst bij Gnderzeedienstkazerna. De overplaatsing van den lult ter zee 2o kl U. Ji K. Versfolt en Ju A. Duynen Montijn ia nader bepaald op 81 Maart aj. Hr. Ms. Triton wordt den 24en Maart as. te Willemsoord in dienst gesteld. Aan boord ven dien 'bodem worden geplaatst: Luit ter zee le kl. J. UT. A. van Staveren, oommandant, ld. 2o kl. M.-R. E. Schipper, off. van goz. 2e kl. IX U. Bulning, schipper J W. Schutte, bootsman J. van Loenen en mar chindet-majoor M. >v. du Knyl. Vijfkaanp voor officieren en onderofficieren. Het Ned. Olymp. Comité organiseert dit jaar wederom een vijükamp voor officieren en een 'vijfkamp voor onderoff., welke gehouden zul len worden reep. op 7, 8 en 9 Juli tfoor de off. en op 14, 16 en 16 Juli voor de ond.öif. De inschrijvingen tot deelneming **0 dien officiersvijfkamp moeten uiterlijk 13 Juni 1926 zijn ingekomen bij den secretaris, den gew. ree. le luit J. van Steeden, Taludweg 27 te Hilversum, en voor den ond.-off. vijfkamp op 20 Juni 1925 bij den secretaris, opper- waohtm. instr. BL J. van Tilburg, Leliestraat 74 te Amersfoort De deelnemers zullen den 7en, reep. den 14en Juli om 8'/» uur vjn. aanwezig moeten zijn op de schietbaan (Leusderheide bij Amersfoort) en zich melden bij den voorzitter der vijfkamp- oommissie. De deelnemers moeten eigen schermgereed- schap medebrengen en er voor zorg dragen, dat schermkleeding en dekklngamlddélen vol doen aan de gestelde eleeben van veiligheid. Wanneer het aantal deelnemer» van een of van beide vijfkampen minder dan 6 bedraagt zullen 'beide vijfkampen (afzonderlijk) op 14 16 en 16 Juli gehouden woTden. Voor wat betreft het verkrijgen van vrij vervoer en toelage, is legerorder 1926 Nou 75 van toepassing. Aan de militairs autoriteiten le verzocht het welslagen van deze vijfkampen zooveel mogelijk te bevorderen en tot bet deelnemen daaraan aan te moedigen. Overplaatsing. (Met ingang .van 1 Juni e.k. zijn de 2e luit J. A. W. Mijlenberg en C. M. J. van Dommelen van het' rog, kust-ert overgeplaatst bij de be reden art Aanneming reservekader. In afwachting van de legerorder, waarbij Ifet Kon. Beel. van 24 Febr. 1925, nopens de toelating van vrijwilligers bij het ree.-kader, ter kermis zal worden gebracht, is bij schrij ven aan de koppeen bepaald, dat om als vrfjw. bij het res.-kader bij de onbereden en bereden art te worden toegelaten, het 17e levensjaar moet zijn volbracht en de leeftijd van 24 jaar niet mag zijn overschreden. De aanneming als vrijw. voor het ree-kader kan slechts geschieden tot en met 81 Juli van het jaar, waarin de loting plaats vindt voor de lichting, waarvoor'de betrokkene le Inge schreven, tenzij hij nis* tot gewoon dienstplich tige ie bestemd. In afwijking hiervan kan nog met inacht neming van de hlervoren genoemds leeftijds grenzen, tot en met 81 Juli 1926 als vrijw. tot het ree.-kader worden toegelaten, de tot ge woon dienstplichtige bestemde, die behoort tot een lichting ouder dan de lichting 1926. Bij de korpsen luchtdoelart. en pont en torpedisten moet de eerste ocr-x uitsluitend onafgebroken worden van 14 tot 16 Maart 1926. BEVALLEN: N. J. van Eyeden-Rooe, z.; M. Kliffen-Aa reen, s.; Ld© Haan-fichurar, a; A. C. J. Huivonaar-Langeveld, z. OVERLEDEN: S. Blaauboer, 75 jaar, echt- gen. van T. Tijeen; G. Schutten 84 jaar, r„ wed. J. Roelofa; P. Schilder m., 83 jaar, wedr. van O. G. Klooster huis; L. Mol, v„ 61 jaar, wed. A Jongman; J, Oost, 74 jaar, echtgen, van T. Mooy; B. Berends, 64 jaar, wedr. van A Slopsoma. De uit Ooet-Indië teruggekeerde off. van adm. 2e kl. G. Ksrkmeijer ls te Willameoord geplaatst. Luit. ter zee 2e kl. der Kon. tnarlne-raeerve P. Reurslag is wegens eindiging van den voor geschreven oefendngstijd ln hot genot van on bepaald verlof gestold. De off. van den MED. le kl. W A Swart Is per particuliere gelegenheid n*** Oost-Indlë vertrokken. De uit Oost-Indië teruggekeerde luit. Ier zee 2e kl. Th. K 'baren van Afb+ck ln bij dn militair» kuetwaafat t» Lsddan. HAVEN VAN NTEUWEDIEP. 14 Maart 1926. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng, es. „Sterling". Y1BSCHERU BERICHTEN. 14 Maart 1925. Aangevoerd door garualenvissohera366 ktj. gekookte garnalen per kg. 021—086; door trekkers: 680 tal haring per tal 2.16—8.00. 16 Maart 1926. Aangevoerd door trekkers: 1860 tal haring per tal 2—886. 16 Maart 1926. Aangevoerd door garnalenvleechers: 0175 kg. gekookte garnalen per kg. 0.180.38; door trekken: 2080 tal haring per tal 220 -82a BiROEK OP LANGEND LJtK, 10 Maait 1926. Aanvoer en prijzen: 4400 kg. uien, grove 13.40—18» drielingen»10-^12.00, 8800 kg. peen 1.20—2.40, 128,500 kg. roode kool 8- 12.80, doorschot 5-7.00, 199.000 kg. gele kool 118016.60, doorschot 780—11, Ö2XW0 kg. Deensche witte 4.60 6 lu, doorschot 230480, 1026 kg. kreten 220-220 P" 100 kg. PURMHREND, 17 Maart 1906. 12 stapels fabriekskaai# per 60 kg. 58, HM 61; 4 etapele boerenkaas per 60 kg- RM- 00; 844 kg. boter per kg. !■»-»# runderen: 126 tbUb jwt kif. 0.90—1-^*» melke en gelde 176—476; 10 stieren; 43 pad den 100-200; 18 vette kalveren pre kg. L60 —1.70, 1366 nuchtere Idem: voor der slacht 15—40, voor de fok 10-A6; vette var- kiene: voor de aoutorij P®ir f 0. Z4, voor desiaoht 0.74r-0.78; 180 magwe varkens 24-48; 281 biggen 12-24; 442 eohajp» 48—68; 80 bokken; kipeleren per 100 680 6; eendeieren per 100 680. Miereuveilinir. 20211 kipeieren A 6406.60, 880 Mam B 6.10—640, 48970 eendederen A 6.70—0, alles per 100 stuks. Wegens plaatsgebrek moest esn gedeelte ■ren de Sport tot het volgend do. blijven "gg

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6