TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS BINNENLAND VAN I ONDERDAG 19 MAART 1925. L. van der Ploeg, t In den ouderdom van ruim 60 jaar ia te Amsterdam, waar hij ter verpleging was opgenomen, overleden de heer Lucas van der Ploeg, hoofd der openbare lagere school no. 5 (Parallelweg). Bij ingewij den w%s bekend, dat de heer van der Ploeg, na reeds eerder eene operatie te hebben ondergaan, voor de tweede maal moest worden geopereerd, en helaas heeft de patiënt deze tweede operatie niet kun nen doorstaan. De heer van der Ploeg werd 20 Sept. 1864 te Alkmaar geboren en had niet lang geleden zijn 40-jarig ambtsjubileum als onderwijzer herdacht. Nog versoh ligt in het geheugen de dag van 1 November 1Ö23. bij welke gelegenheid de heer van der Ploeg treffelijke blijken van sympa thie en waardeering ontving. Al deze 40 jaren van zijn dienstvervulling bracht hij als onderwijzer te Helder door, de laatste 29 daarvan als hoofd. Ter kenschetsing van de persoon van den overledene kunnen wij niet beter doen dan de woorden herhalen, die de burgemeester dien eersten Noyemiber 1928 aan den toenmaligen jubilaris wijdde. De Burgemeester wees er op, dat het gemeentebestuur dezen jubileumsdag tot een feestdag voor den heer van der Ploeg wilde maken, „opdat men kan zien, fy>e hij gewaardeerd wordt, en de kinderen er uit zullen leeren, hoezeer men hun hoofd onderwijzer hoogacht. Steeds trof het ons," zoo ging de Burgemeester voort, „dat op uw sohool altijd alles op rolletjes liep, hetgeen wel in hoofdzaak te danken was aan uw tact en uw zin voor orde. En dit geschiedde niet ten koste van het on derwijs, integendeel". Aldus liet zich de burgemeester uit, en de heer Schlamilch, een der onderwijzers van den heer van der Ploeg, roemde den uitstekenden geest, die steeds in de sohool heerschte. Helaas! Weinig konden de toen aan wezigen vermoeden, dat zoo kort na dit herdenkingsfeest de dood dit leven zou konjen weghalen. Behalve de door de opheffing der Nor maalschool vervallen functie van onder wijzer aan die instelling, was de heer van der Ploeg secretaris van de Oommissie uit het Departement tot Nut van 't Algemeen voor de Bewaarscholen. De begrafenis heeft plaats Zaterdag middag l.uur te Huisduinen. Laatste Marineconcert Dinsdag en Woensdag a.s. worden de laatste der winterooncerten van het Staf- muziekcorps der Marine gegeven. Voor ditmaal is de medewerking verkregen van den heer van Vessem, den bekenden cellist, die Max Bruch's populaire „Kol Nidrei" zal vertolken. „Sol Nidrei" is de naam van een bekend Joodsoh kerkge zang; de Israëlieten zingen dit In hun synagogen, en de melodie hiervan trok Bruch bizonder aan, zoodat hij deze voor orkest bewerkte. Verder krijgen we van Beethoven wederom een paar oomposities, en de tweede symphonie van Haydn, een zeer bekoorlijk orkestwerk. Haydn's mu ziek kenmerkt zich steeds door liefelijk heid en bevattelijkheid en zoo zal dit num mer de hoorders wel kunnen boeien. Het geheele eerste deel van het programma is nog nimmer door de stafmuziek uitge voerd. Na de pauze komt de directeur met een ouverture van Auber, den vader der Fransche opera-muziek. Zijn werk ken merkt zich door den echten Franschen geest: levendigheid, vurigheid, maar het mist diepte. Het is evenwel zeer bekoor lijke muziek, die ongetwijfeld in den smaak zal vallen. De Algiersche suite van Saint Saens is hier vroeger eens gespeeld; de muziek sluit zich waardig aan bij die van Auber. Bizonderheden omtrent kaartverkoop, enz. in de advertentie in dit nummer. Fancy-fair Evangelisatiegebouw. Dinsdagmiddag half drie werd de fancy-fair, georganiseerd door de Chr. Jongelingsvereeniging Spr. 9 10 a, offi cieel geopend. Onder de genoodigden merkten wij op, den burgemeester W. Houwing, den hoofdingenieur der Marinewerf L. F. Monhemius, den ingenieur van id. C. van Dam en een groot aantal dames. De heer J. van Zwijndrecht, voorzitter van het Comité van de fancy-fair, opende de bijeenkomst met het lezen van Ps. 188, waarna hij voorging in gebed. Het deed den heer v. Zwijndrecht ge noegen een zoo groot aantal genoodigden aanwezig te 'zien. Hij heette allen harte lijk welkom, in het bizonder den burge- meester. Voor de Jongelingsver. is het een ver blijdend feit dat er zoo groote belangstel ling is. Zij heeft zich geen moeite getroost, om de tentoonstelling te doen slagen en dan stemt 'het tot dankbaarheid, als er ook van de zijde van onze gemëentelöke autoriteiten belangstelling getoond wordt. Door deze belangstelling zal het werk van de J.V. in wijden kring bekendheid krijgen. Ook den zustervereenigingen brengt spr. een woord van dank voor hun belang stelling. Vooral in onzen tijd lijkt het wel of er weinig gevoeld wordt voor het werk der J-V, daarom juist ia het zoo verblijdend, dat bij het organiseeren van deze fancy- fair de laatste weken zoo groote waardee ring is ondervonden. Zoo blijkt ook hier weer, dat wij met onzen bekrompen blik niet ver kunnen zien en dat Ood ook zorgt voor deze ver. De heer van Dam, voorzitter van de Ver. tot verbreiding der Waarheid, spreekt er zijn blijdschap over uit, dat de Chr. Jongelingsver. is gekomen om het gebouw van de Evangelisatie voor deze fancy-fair te vragen. Wij zijn blij aldus ®Pr- dat wij de J.V. hebben kunnen helpen. Het is een verheugend feit, dat de be hoefte voor een nieuw orgel is gekomen. Er is een spreekwoord, dat zegt: „Nood leert bidden," spr, wil er aan toevoegen: „ook werken". De Jongelingsver. heeft gewerkt en daardoor belangstelling gewekt in wijden kring. Spr. wijst op de eigenaardige positie van de Jongelingsver. in Holland en op het groote onderscheid b.v. bij Engeland en Amerika. Spr. spoort aan tot volharding in het werken. De Ver. tot verbreiding der Waarheid hoopt de J.V. altijd te steunen met gebed, en zoo noodig, ook financieel. Met den wensch, dat deze fancy fair goed mag slagen eindigde spr. Door den Burgemeester werd de fancy-fair geopend. Spr. voldoet gaarne aan het verzoek van het bestuur van de J.V. om deze fancy-fair te openen. Het was een goede gedachte van het bestuur, op deze fancy- fair een stand voor de zending te plaatsen. Hierdoor zullen velen naar de fancy-fair f etrokken worden» omdat voor het werk er zending groote belangstelling is. De enkele malen, dat spr. in de over- zeesdhe gewesten met dit werk heeft ken nis gemaakt, heeft dit werk altijd een buitengewonen indruk op hem. achterge laten. Spr. releveert eén van de staaltjes, die hem hébben doen zien, dat het zendings werk in Indië zeer gewaardeerd wordt. Spr. heeft eerbied voor die merischen, die met opoffering van alle voorrechten van de beschaving, zioh met onbaatzuch tige liefde aan dit werk geven. Hij hoopt, dat de fancy-fair goed mag slagen. Voorafgegaan door den voorzitter van de fancy-fair-oommissie, werd hierna een rondgang door het gebouw gemaakt. In de Held. Crt. van Dinsdag hébben we reeds een overzicht gegeven, van het geen er op de fancy-fair te zien en te ge nieten valt. We zullen hierover dus niets meer zeggen. De zaal zag er feestelijk uit en de gezel lige stemming was es Dinsdagmiddag reeds. Door een dameskoor werden bij de opening eenige liederen ten gehoore ge bracht. De firma Keg bood den genoodigden gratis een heerlijk kop thee. De fancy-fair is hedenmiddag «geopend van 8—61/» u. en vanavond van 7—101/, u. Met de Ned. Arbfeiders-Reisvereenlging naar de Bloemententoonstelling te Heemstede. Door de Afdeelixjg Helder van bovenge noemde Vereeniging werd in hare leden vergadering van 11 Maart jJ. besloten een uitstapje te organiseeren naar de Bloemen tentoonstelling te Heemstede op Zondag 29 Maart a.s. Vertrek 's morgens met den trein van 7.27 u„ aankomst in Haarlem 9.17 u. Vandaar met de tram naar Heem stede, alwaar in samenwerking met de Af- deeling Haarlem de Tentoonstelling wordt bezichtigd. Duur der excursie ongeveer 6 uur. Daarna diner en verder bezichtigen van de bollenvelden in de omstreken van Haar lem, onder leding van de Afd'. Haarlem der N.A.R.V. Terugkeer in Helder 11.31 u. des avonds. De kosten hiervan zullen bedragen 5.alles inbegrepen (bij deelname van minstens 10 personen). Ook niet-leden kun nen aan dit uitstapje deelnemen. Aanmel ding en storting der reissom uiterlijk Dins dag 24 Maart bij een der hieronder ge noemde bestuursleden. Volgens berichten en foto's uit de dag bladen moet de Bloemententoonstelling bui tengewoon mooi zijn, zoowel het Hoofdge bouw als de tuin. Vooral de tuin, die schit terend van aanleg is, doordat men er het park „Groenendaal" met waterpartij en Belvedère heeft bijgetrokken, maakt veel Indruk. Zondag j.1. waren er 12.000 be zoekers. In April zal weder een geheel nieuw pro gramma van buiten- en binnenlandsche reizen worden gepubliceerd. iZij, die aan het bezoek aan de Bloemen tentoonstelling wenschen deel te nemen of in hun vacantie eens een reisje naar het buitenland wenschen te maken, kunnen z'ch vervoegen bij de bestuursleden Mevr. M. F. Tronchet, Janzenstraat 6, en den heer C. J. Heekelaar, Janzenstraat 13, waar alle inlichtingen omtrent de Vereeniging en het reizen worden verstrekt. Ernstig auto-ongeluk. Op de Binnenhaven had Dinsdagmid dag een ernstig auto-ongeluk plaats. De chauffeur van den heer v. Wijnen, aannemer van de Zuiderzeewerken, kwam met zijn auto van buiten. Aan het einde van de Binnenhaven reed de le Luit. der VeldnArt., G. v. Veldhuijzen, op de fiets. De chauffeur gaf eenige malen signaal, om daarna dien luitenant te pas- seeren. Juist op het moment dat hij voorbij wilde rijden, keek de heer v. Veldhuijzen achter zich, waardoor hij vermoedelijk eenigszins naar links uitweek. De auto greep hem, slingerde hem van zijn fiets en sleurde hem een stukje mee, waarna die wagen over zijn hoofd' reed. De chauffeur stopte zoo spoedig moge lijk. Zwaar gewond werd de luitenant, die geheel buiten kennis was, opgenomen en in het Veerhuis van den heer Plooij, aan het einde van de Binnenhaven, bin nen gebracht De gewezen ziekenvader v. Wijk, die het ongeval zag, verleende de eerste hulp. De chauffeur reed direct naar Dr. Vroom, die in minder dan geen tijd op dé plaats van het ongeval was, Inmiddels was de Onderzeekazerne opgebeld, vanwaar verplegend personeel kwam en het Ma- rinehospitaal om de ziekenauto. Dr. Vroom constateerde een schedel breuk en achtte overbrenging naar het hospitaal hoogst noodzakelijk. Luitenant v. Veldhuijzen kwam spoedig na het ongeval weer bij kennis, zoodat hij op de vragen door Dr. Vroom gesteld, kon antwoorden. Zijn gelaat was vreese- lijk .geschonden en geheel met bloed be dekt. Met de auto van het hospitaal werd de heer v. Veldhuijzen vervoerd. Zijn toe stand was van dien aard, dat een onmid dellijke operatie, door Dr. v. Driel uitge voerd, noodig was. Volgens ooggetuigen rqed de auto met matigen gang. Hedenmorgen was een geringe ver betering ingetreden; evenwel is de toe stand van den igewonde nog zeer ernstig. Tabaksbelasting. De advertentie in het Advertentieblad van gisteren was in zooverre onjuist, dat de opgave der op 1 April aanwezige voorraden uitsluitend sigaretten en tabak betreft. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente, op Dinsdag 17 Maart, des avonds 8 uur. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. a. Berioht van Gedeputeerde Staten van Noordholland, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit van 16 December 1924 tot aankoop van straten en wegen. b. Idem van het Raadsbesluit van 17 Februari 1928 tot verkoop van 8 woningen aan de P. Quantstraat. c. Idean van het Raadsbesluit van 17 Februari 1925 tot aankoop en daarna ver koop van 18 perceelen aan de Van Lim burg Stirumstraat. d. Berioht van Gedeputeerde Staten van Noordholland omtrent de verdaging van hunne beslissing ten aanzien der begroo ting dezer gemeente voor 1925. e. Dankbetuiging van het Stedelijk Mu ziekkorps voor het verleende subsidie over 1925. (Burgemeester en Wethouders stellen voondeze stukken voor kennisgeving aan te nemen.) Voor kennisgeving aangenomen. f. Verzoek van P. Brinkman om heim met ingang van 1 Maart 1926 ontslag te verleenen als Meeraar aan de Zeevaart school en de UX.O. School. (Burgemeester en Wethouders stellen in verband met den vereischten termijn van 2 maanden voor het ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 April a.s.) De Raad vereenigt zich hiermedle. Zonder discussie of stemming werden vervolgens de volgende voorstellen aan genomen: Begrooting. Voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1924. Begrooting. Voorstel tot wijziging der begrooting voor 1924. Verhuring. Voorstel inzake overneming van huur door J. Konijn te Wognum van de door A. A Overtoom alhier gehuurde percee len grond. Dit punt wordt aangehouden. Bewaarscholen. Voorstel tot toekenning van subsidie aan de bewaarscholen over 1925. Held. Crt. 12 Maart Grondbedrijf. Voorstel tot het inbrengen en afvoeren van eenige perceelen grond in resp. van het Grondbedrijf. Held. Crt. 12 Maart. Verkoop grond. Voorstel tot verkoop van grond gele gen aan den Ruflghweg aan J. Zipp, alhier. Heldi Crt. 17 Maart. Hiermede is de agenda afgehandeld en gaat die Raad in comité generaal, ter be handeling van Reclames. Gen. Dienst Bespreking van het voorstel-Zondervan tot het benoemen van een Commissie van Bijstand voor den Gem. Gen. Dienst. Hoefbeslag. Voorstel om afwijzend te beschikken op het adres van S. Moorman inzake schade vergoeding. Brieven op Advertentlën. Meermalen komt het voor dat wij brie ven ontvangen, geadresseerd aan de „Heldersohe Courant", die bij opening betrekking blijken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aan gedacht het num mer van de advertentie op de envelop te vermelden. Wij verzoeken beleefd steeds het num mer d u i d e 1 ij k op de envelop te schrij ven in den linker benedenhoek. Adm. Held. Crt De Zomertijd. De Joodsche Winkeliersvereeniging in Nederland zal aan die Eerste Kamer ver zoeken, het ontwerp tot afschaffing van dén zomertijd) aan te nemen. De Eerste Kamer en de Zomertijd. Naar „De Telegr." verneemt, is het wets ontwerp tot afschaffing van den Zomertijd, dat Dinsdag in de afdeelingen der Eerste Kamer werd onderzocht, over het algemeen vrjj ongunstig ontvangen. Verwerping van het ontwerp moet onder deze omstandigheden niet uitgesloten ge acht worden. De Rijksmiddelen. De totale opbrengst der Rijksmidd'éLen over Februari was ruim 83.3 millioen en bleef ruim 1.6 millioen beneden de ra ming en bijna 8.7 ton beneden die van Fe bruari 1924. Grondt en personeele belasting bleven respectievelijk bijna 9.4 en bijna 81/* ton «üt is bijna 60 en bijna 40 pCt.) beneden de raming. Het betreft hier toevallige oorzaken van achterstandsinhaling en in vorderingssnelheid, daar de opbrengst dezer belastingen, dank zij de toeneming van het aantal perceelen en de bevolking in 1925 waarschijnlijk hooger zal zijn dan in 1924. De Inkomstenbelasting overtrof de ra ming met rond 16.2 ton (rond 28 pOt.), hetgeen wel met inhalen van achterstand verband zai houden. Divjd'erucL- en tantième- en vermogens belasting bleven ten gevolge van de malaise resp. 6.7 en 4.5 ton 67 en 68 pCt.) benedën de raming. In verband met de malaise, de salaris- en loonsverminderingen hieven alle ac- cijnsen met uitzondering van den zout- accijns, (die in verband' met minderen in voer uit Duitschlandi rond ton, bijna 60 pCt. meer opbracht) meer of minder beneden die raming. Bij den bier- en ge- slaobtsaocijns (resp. 1.4 en ruim 1.1 ton lager) speelde voorts de accijnsverhoo- ging, resp. de daling der veeprijzen een rol. Zegel-, registratie-, statistiekrechten en loodsgelden brachten in verband met de opleving van de conjunctuur, resp. rond IV* ton (12 pCt.), 2.6 ton (16.5 pCt.), 10 mille (3 pOt.) en 58.5 mille (23 pOt.) meer op dan de raming. Grooter omzetten ter beurze en meer overdracht van onroe rend goed werkten stimuleerend' op %de opbrengst van eerstgenoemde middelen. De belasting op goud en zilver bracht ruim 16 mille (20 pCt.) meer op, trots de malaise, waarschijnlijk dank zij ver scherpt toezicht. In verband1 met den teruggang van het invoersaldo bleven de invoerrechten bij na 2*/« ton (ruim 8 pCt.) beneden de ra ming. Hoewel de zachte winter het kolenver- bruik niet bevorderde, bracht het mijn recht ruim 36 mille (ruim 64 pCt.) meer op dan dte raming. De inkomsten ten bate van het leening- fonds bedroegen ruim 6.56 millioen, 'waar van ruim 2J59 millioen uit de Verdedi- gingsbelastingen voortvloeide. De O. W.-bélasting, hoewel nog in de Middelenwet pro memorie voorkomend, komt op den staat niet meer voor. <TeL) Vacantiekaarten met Paschen en Pinksteren. De Nederlandsche Spoorwegen zullen van 10 tot en met 16 April en van 29 Mei tot en met 3 Juni vacantiekaarten uitr geven. De datum der verkiezingen. De „Msb." verneemt, dat het in de be doeling van die Regeering ligt, den datum van de verkiezingen te bepalen op Woensdag 1 Jhli a.s. Bezoldiging van de ministers. Bij Kon. besluit van den 3den dezer is bepaald, dat art 21 van het Bezoldigings besluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1925 ten aanzien van de ministers, hoofden der departementen van algemeen bestuur, van toepassing is, te rekenen, van 1 Januari j.L Geen melk meer naar Dultschland. Te Dusseldorp zijn besprekingen ge houden tusschen vertegenwoordigers van den landbouw, de melkinrichtingen en eenige steden met den commissaris van het Pruisische ministerie van Landbouw, omtrent de Bluiting der Nederlandsche grens voor den invoer in Duitschland van room en melk. Na langdurige onderhandelingen kwam men overeen, dat tot en met 1 April nog 50.000 liter en van dien datum of tot 15 April nog slechts 25.000 liter melk en room per dag uit Nederland zal worden toegelaten. Na den 15en April zou de invoer van Nederlandsche melk geheel en al worden stopgezet. De commissaris van het Pruisi sche ministerie van Landbouw deed de toezegging, in dezen zin voorstellen te doen op het ministerie. (Telegr.) Indische postpakketten. Uit een schrijven van den Directeur- Generaal- van het Hoofdbestuur der Pos terijen en Telegrafie blijkt, dat binnen kort, evenals vóór den oorlog, gelegenheid zal bestaan tot het verzenden van poet pakketten naar NéBerlandsch Oost-Indië over België, Elsas-Lotharingen en Italië in aansluiting op de uit Genua vertrek kende stoomschepen der Maatschappij „Nederland". De pakketten voor de in te voeren ver zending over Zwitserland naar Italië zul len uiterlijk des Donderdags na het ver trek van de boot uit Amsterdam te Roo sendaal moeten zijn. De invoering van deze verzendingsmo- gelijkheid wacht op het antwoord "van de Postadministratie van Ned.-Indië. De du d -gepenslonneerdten. De heer Ter Hall heeft tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de volgende vragen gericht I. Kan de Minister mededeelen, of er van de zijde der Regeering thans reeds stappen zijn gedaan, of maatregelen ge nomen, om te geraken tot een verbetering van den toestand der oud-gepensionneer- den en hun weduwen en weezen, nadat immers Z. E. a. bij de behandeling van de interpellatie- Gerhard op 7 Nov. 1924, sprekende over urgente zaken, waarin nog zal zijn te voorzien, woordelijk heeft gezegd: „Ik denk aan verschillende onderwer pen, welke de geachte afgevaardigde zelf heeft genoemd en ik voeg er bijvoor ziening ten bate van de oude gepension- neerden, ook personen, die in dienst zijn geweest en wier verzorging niet behoort tot de heden genoemde onderwerpen" b. bij de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting over het dienstjaar 1925 in de vergadering van 21 Nov. 1924, naar aanleiding van de motie-Ter Hall c. s., betreffende den toestand van de vóór 1920 gepensionneerden en hun wedu wen en weezen, o. a. heeft gezegd: „ook zonder dat de motie aangenomen is, behoort de voorziening ten bate van de oude gepensionneerden tot de urgente zaken, waaraan gedacht zal worden, wan neer een verbetering van den flnancieelen toestand des Rijks intreedt, welke een meer blijvend karakter draagt"? II*Kan de Minister, daar de motie-Ter Hall c. s. werd ingetrokken als gevolg' van die redevoering, mededeelen, of de verbetering van den flnancieelen toestand des Rijks thans een zoodanig blijvend karakter heeft aangenomen, dat een voor ziening in. den nood der bedoelde oude gepensionneerden althans in eenigerlei phase van voorziening verkeert? III. Heeft de regeering, daar Z. E. in dezelfde vergadering der Tweede Kamer, als hiervoren sub I, b, bedoeld, heeft verklaard, dat de regeering over voldoende organen beschikt om een onderzoek in te stellen, waartoe zij bereids vóór eenige weken besloten had, en dus een commis sie als in de motie bedoeld niet noodig heeft (een commissie nl., die tot taak zal hebben vóór 1 Mei 1925 een overzicht te geven van den werkelijken toestand en aan de regeering advies te verstrekken om tot nadese regeling en verbetering te komen), een zoodanig onderzoek reeds doen instellen en met welk resultaat IV. Zoo een en ander nog niet geschied is, zou de Minister dan deze zaak, die zoo belangrijk is voor enkele honderden ouden van dagen, die reeds vóór den oorlog gepensionneerd werden en wier pensioen niet of weinig is verhoogd, met spoed ter hand willen nemen of doen nemen Niet toegelaten. In verband met het Internationaal syndicalistisch congres had het bestuur van het Nederlandsch Syndicalistisch Vakverbond tien vergaderingen georga niseerd in de voornaamste plaatsen des lands, waarin de heer Rudolf Rocker te Berlijn, secretaris van de Syndicalistische Vakvereenigingsinternationale, het woord zou voeren, over den internationalen toestand, bezien van syndicalistisch stand punt. Het Rijkspaspoortenbureau heeft het verzoek om een pasvisum daartoe afge wezen, zoodat de vergaderingen niet kunnen doorgaan* Het bestuur van het N.S.V. heeft zich thans met een protestbrief gericht tot den minister van buitenlandsche zaken. De arbeid in broodbakkerijen. Verschenen is het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsont werp tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakkerijen. Blijkens dit verslag wa ren vele leden ten t zeerste teleurgesteld over de indiening van dit wetsontwerp, „omdat de daarbij voorgestelde wetswijzi ging een ernstige verslechtering van de arbeidstoestanden in het bakkersbedrijf zouden teweegbrengen en, naar gevreesd moet worden, de arbeiders in dit bedrijf langzamerhand zouden terugvoeren tot de in menig opzicht treurige toestanden, die vóór de totstandkoming der Arbeidswet 1919 in het bakkersbedrijf heerschten."' Havenwerken op TexeL In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsontwerp tot overneming van de havenwerken beoosten OudeschiM op Texel in beheer en onderhoud bij het rijk, merkt d'e minister van waterstaat op, dat bij het bepalen van de bijdragen, die vol- v gens artikel 2 van het wetsontwerp door het rijk worden verleend in de kosten van het onderhoud der havênwerken, re kening is gehouden met die omstandig heid, dat de heffing der haven- en vuur- gelden zou worden beëindigd. De afbraak van het Palais Royal. Het tijdstip, waarop het Palais Royal te Amsterdam onder den Bloopershamer zal vallen nadert. Maandag 28 Maart de postdienst, die in hei gebouw gevestigd is, reeds naar elders overgebracht. De Giro dienst wordt in het gebouw „D'Geelvinok'* aan den Singel gehuisvest. De overige diensten, die in het gebouw van het Palais Royal zijn gevestigd: administratie van telegraaf en telefoon, komen ln het hoofd gebouw; de publieke telefooncellen zullen naar de hal van het hoofdpostkantoor wor den overgebraoht. De afbraak van het Pal ais Royal begint op 1 Mei oJ op 1 Juni Het wetsontwerp ongunstig ontvangen.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5