Algemeene Coöperatie, I H BINNENLAND ijassen. Koningstraat 9, Tel. 60. i Last van gal en sll)m i« Pensioenwet 1922. UJtgebrelde sorteering. Lage prijzen. Gegarandeerd waterdicht. - - Ingewmden Mededeling. beslagen tong, een voortdurend on&ange- namen smaak, tragen stoelgang en een op geblazen gevoel. Oubruik hiertegen de zon der eenige krawpwerkende Mijnhard*'» Laxeertabietter.. Doos 60 ets. B{j apoth. en drogisten. (301) besluit aangenomen, waarin met nadruk geprotesteerd wordt tegen „het uitgeven van nüllioenen in andere landen met goedkoope arbeidsmarkten voor het bou wen van zekere waardelooze werktuigen, die een zware belasting noodig maken om ze vervolgens te onderhouden", JAP AU. Het Hoogerhuis heeft het, wetsontwerp betreffende mannen-kiesreoht naar het Lagerhuis teruggezonden, aldus gewij zigd, dat de kiezers economisch onafhan kelijk moeten zijn. Het Lagerhuis ver wierp deze wijziging met zeer groote meerdterheid. Een gemeenschappelijke vergadering moet een compromis vinden. Gelukt dit niet, dan zou Kato, de minis ter-president aftreden, maar het parle ment niet ontbonden worden. NEDERLAND EN BELGffi. Het departement van buitenlandsohe zaken in Den Haag deelt het volgende mede: Gelijk bekend, zijn dezen winter, in aansluiting op de mondelinge gedachten- wisseling tusschen de beide ministers van buitenlandsohe zaken te Genève, be sprekingen gevoerd over de afwikkeling van de in 1920 ontworpen herziening van de verdragen van 1839. Die besprekingen hadden het karakter van een tweede le zing, waarbij enkele punten nog voor zoo veel noodig nader onder de oogen zijn gezien en geregeld. Thans is ter zake overeenstemming bereikt. In politiek opzioht bepaalt het te sluiten verdrag zich tot het vastleggen van het vervallen van de bepalingen van het Ver drag van 1839 betreffende de voortduren de onzijdigheid van België en de beper king, dat Antwerpen uitsluitend een han delshaven mocht zijn. Het vraagstuk van de Wielingen wordt geheel gelaten zooals het is. Beide regee ringen handhaven, elk voor zich, hare souvereiniteitsrechten en het voorbehoud, dat zij bij vroegere tractaten te dien aan zien hebben gemaakt. Door briefwisseling zal dit worden vastgesteld. Het ontwerp-verdrag draagt overigens een oeconomisch karakter. Het huldigt het beginsel, dat de Schelde te allen tijde zal dienen ta beantwoorden aan de klimmende eisohen van de scheep vaart Iedere staat zal de kosten van on derhoud, betonning en verlichting van het vaarwater op eigen gebied hebben te - dragen. Wanneer in den bestaanden tde- stand verbetering wordt gebracht, zal over de vraag, wie de kostén daarvan zal betalen, overleg worden gepleegd. Een Nederlandsch-Belgisohe commissie zal, voor zooveel de belangen der scheepvaart betreft, over de Schelde het beheer voe ren. Hare besluiten zijn aan de goedkeu ring onderworpen van de beide regeerin gen, terwijl bij gemis aan overeenstem ming een scheidsrechterlijke uitspraak is voorzien, waarbij vertraging wordt voor komen. Ten aanzien van de scheepvaart op het kanaal GentTerneuzen wordt een soort gelijk systeem ingevoerd. - In aansluiting op vroeger overleg wordt aan België medewerking toegezegd voor den aanleg van een kanaal van Antwer pen naar Ruhrort, voor welk kanaal van een behoorlijke verbinding met de Maas is voorzien. Eveneens wordt medewerking toegezegd voor een eventueel kanaal van Antwerpen naar Moerdijk. De regeling van de kosten van deze kanalen wordt aan nader overleg voorbehouden. Anderzijds verkrijgt Nederland het recht van verbetering van de Zuid-Wil lemsvaart voor de vaart van schepen van 1000 ton en, desgewenscht, hooger. Daar nan zal zich aansluiten een verbreeding ar hei kanaal van Luik naar Maastricht en de aanleg van een verbindingskanaal van de Zuid-Willemsvaart met de Maas ter hoogte van Maastricht Bfl een regeling met betrekking tot de wateraftappingen uit de Maas, is met de belangen van beide landen rekening ge houden. België stelt zich daarbij verant woordelijk voor de werken, die noodig zullen zijn om te verhinderen, dat Noord- ^B ra bant van het naar België afstroomend water overlast ondervindt In aansluiting daaraan is tevens een regeling voorzien betreffende den waterafvoer in het ge bied van Dommel, Mark en Roosendaal- sche Vlijt, waardoor overstroomingen worden voorkomen; in de noodige werken zullen beide landen bijdragen naar den maatstaf van beider belang. Nu de onderhandelingen met België tot overeenstemming hebben geleld, is al leen nog een gedaohtenwisseling noodig met de Britsche en Fransche regeeringen, die bij twee der verdragen van 1839, wel ke thans vervallen, partij waren. Fen vertegenwoordiger der Belgisohe regeering zal morgen naar Londen ver trekken om Maandag de Engelsohe regee ring met den tekst van de overeenkomst tusschen de Belgische en de Nederland- sche regeering iri kennis te stellen. In alle kringen begroet men de over eenkomst met groote vreugde. Men is van meening, dat het feit ipoet worden gevolgd door een daad, die de gevoelens van het Belgische volk wefergeeft, hetgeen zou kunnen gesohieden door een bezoek j van den Koning der Beige* aan Neder land. Van die meening was dezer dagen uit de bladen reeds een weerklank te ver nemen. De Tweede Kamer-verkiezingen. De „Staatscourant" vermeldt thans offi cieel, dat de minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald, dat de stemming over lijsten van candidaten en1 daarop voorko mende candidaten voor de Tweede Kamer verkiezingen' zal plaats hebben op Woens dag 1 Juli 1926. Ook mevrouw Brounsvan Besouw heeft, naar de „'s-Hert. Grt" meldt, bedankt voor de haar toegewezen plaats op het Politiek Advies der R.-K. Staatspartij. De zomertijd. Naar uit Den Haag aan het „Hsgz." wordt bericht, wordt er op gerekend, dat van de 18 katholieke leden der Eerste Kamer maar 6 of 6 hun stem zullen geven aan het wetsontwerp tot afschaffing van den zo mertijd. De verwerping van het wetsontwerp met groote meerderheid schijnt verzekerd, aldus het blad. De Minister van Financiën heeft een tweede nota van wijziging van het gewij zigd ontwerp van wet ingezonden. Jfo de eerste plaats wordt een eenvoudiger en juister redactie voorgesteld van art III dan zou worden bereikt met het amende- ment-v. d. Waerden. Een verdere wijziging bedoelt een tege moetkomingvoor de op 1 Juli 1925 in dienst zijnde ambtenaren, zoomede aan de op dat tijdstip aanwezige wachtgelders en anderen met uitzicht op uitgesteld pen sioen, in dier voege, dat het percentage, waarnaar bij pensionneering op 1 Juli 1926 bun pensioen volgens de tegenwoor dige wet zou worden berekend, onder de gewijzigde wet voor hen ais een minimum blijft gelden. Een overgangsbepaling wordt gegeven voor hen, wier pensioen van 1 Juli 1926 af een vermindering zou ondergaan ten gevolge van de cumulatie-bepaling van het nieuwe art. 67. Die verminddling zal eerst geleidelijk intreden. De Soerakarta zal worden opgeruimd. Daar er geen mogelijkheid bestaat, de Soerakarta geheel af te brengen, is gis teren door den rijkswaterstaat beslag op het schip gelegd. Tengevolge van het ruwe weer op Vrij dag, Zaterdag en Zondag werd ruim 2 zoozeer beschadigd dat de hoop om het schip af te halen moest worden opgege ven. Het schip zal nu door den rijkswater staat worden opgeruimd ingevolge de wet van 23 Juli 1885 (SLbl. 20, 151), waarvan art 1 en art 0 ondersch. inhouden, dat vaartuigen, in openbare wateren ge strand, door den beheerder van het wa ter kunnen worden opgeruimd, zonder dat deze door belanghebbenden bij het vaartuig of <\e lading aansprakelijk kan worden gesteld voor door die opruiming aan hen toegebrachte schade, en dat het geborgene aan belanghebbenden wordt frigegeven, ingeval zij de kosten van op- riiming voldoen. De rijkswaterstaat heeft aan de firma Van der Tak opgedragen de Soerakarta op ruim 2 door te branden, om daarna het achterschip te kunnen bergen. Het voor schip zal dan met dynamiet worden opge ruimd. De sluisbouw te IJmuiden. Het eerste groote werk voor den bouw der nieuwe schutsluis te IJmuiden is Za terdag gereed gekomen, n.L de schutkoik- muren voor de sluis. Oomité van verzet tegen protectie. Een aantal in het bedrijfsleven voor aanstaande personen hebben het alge meen oomité van verzet tegen protectie opgericht. Het comité is gevestigd te 'a-Graven hage, Korte Voorhout 12 b. De dankbaarheid der onderwijzers. Men weet, dat Minister OoLijn in de Eer ste Kamer bij de begrootings-debatten, sprekende over de onderwijzers-salarissen, ;ezegd heeft, dat hem dank betuigd was oor onderwijzers van allerlei richting voor de verbeterde salariaregeling. Althans, zoo is in de pers het gesprokene voorgesteld, en het was het Utr. Prov. en Sted. Dagblad, dat het eerst dit bericht aldus lanceerde. Het orgaan van den „Bond van Neder- landsche Onderwijzers", „De Bode", wijst er in zijn nummer van 21 'Maart op, dat deze voorstelling van het Utrechtsche orgaan on juist is. Blijkens de „Handelingen" immers heeft de Minister er bij gezegd? dat het hier betrof onderwijzers aan kweekscholen, het geen een gansch ander licht op de zaak werpt. Van onderwijzerszijde verzoekt men ons de ook door ons overgenomen lezing aldus te willen aanvullen. Uit het meubelmakers bedrijf. Het oontract irf de meubel-industrie is voor een jaar verlengd. De oontraotee- rende patroonsbonden zijn de Bond van Meubelfabrikanten in Nederland en de~ NederL Bond van behangers- en meubel makerspatroons. De Algem. Bond van Meubelfabrikanten heeft aan de arbei dersorganisfltles meegedeeld, slechts dan voor a! zijn leden tot het oontract te wil len toetreden, indien de loonen met 10 werden verlaagd en bovendien nog 10 verschil voor routtneloon. 0 Fraude aan de Gemeentelijke Woning stichting te Rotterdam. Het bestuur van de Gemeentelijke Wo ningstichting heeft den administrateur van deze instelling, den heer J. J. A. E. en den technisohen opzichter L. geschorst Ingezonden Mededeellng. Beiden worden verdacht van het aanne men van steekpenning voor verrichte werkzaamheden. Eene algemeene wethouders-crtsls te Amsterdam aanstaande? Het „HbL"" verneemt, dat te Stadhuis- kringen: te Amsterdam wordit verwacht, dat alle wethouders in de hedenmiddag te hou den vergadering van B. en W. als hunne opinie zullen meededen, dat hun, door de aanneming der jongste motie-Drabbe, slechts rest, hunne wethoudersfuncties ter beschikking van den Raad te stellen. De overbevlssohlng van de Noordzee. Men schrijft aan de N. R. Ot.: De verwachting, dat de internationale oonferentle van vlsscherlj-deskundigen, welke thans te Amsterdam bijeen is, zich, althans in hoofdzmk, zal vereenigen met het voorstel van den Internationalen Raad voor het onderzoek van de zee tot sluiting van een strook van de Noordzee langs de kusten van Nederland, Duitsch- land en Denemarken voor de treilvisöche- rtJ met stoomschepen en groote motor vaartuigen schijnt zich inderdaad te zul len verwezenlijken. Wellicht zal het al leen geamendeerd worden in den geest, als door de Duitsche gedelegeerden in overweging is gegeven. Aan het ernstige en alleszins verklaar bare bezwaar der Engelsche belangheb benden en ook van onze stoomtreilreeders tegen een ongebreidelde visscherü in het te sluiten gebied door zeiltreilers en klei ne motortreilera, zal men waarschijnlijk tegemoet komen door in de landen, waar vaartuigen van deze soort, die in dat ge bied plegen te visschen, thuis behooren, den aanvoer van schol beneden een be paalde maat te verbieden, althans gedu rende den tijd, dat deze gebieden voor de stoom- en groote motortreilere gesloten zijn. Dit kan ml. geen moeilijkheid op leveren. In Denemarken Is reeds een mi nimum-maat vastgesteld, die ruimschoots voldoende is, in Duitschland bestaat ins gelijks een minimum-maat op de kleine schol en in ons land bestaat al lang het voornemen tot zulk een maatbepaling over te gaan. De Duitsche maat van 18 c.M. schijnt weliswaar te laag te zijn, doch er bestaat geen twijfel, of de Duitschers zullen wil len medewerken aan een verhooging daar van. In ons land kan zonder bezwaar de aanvoer van schol, die kleiner is dan 20 O.M., verboden worden» De groote mecha nisch voortbewogen treilers zouden daar van, wanneer het sluitingsplan doorgaat, toch nagenoeg niet vangen; ten aanzien van de overige treilers geven de markt- statistieken van IJmuiden over 1924 niet den indruk, dat de vangst van zoo kleine schol bij normale uitoefening van het be drijf van groote beteekenis is. Van de op brengst van alle risch, daar toen door zeilkustvissohers aangebracht, vormde de opbrengst van de schol beneden 20 aM. een niet noemenswaardig deel en tot de opbrengst van de door motorkustvisschera daar ter plaatse aangevoerde visch droeg de opbrengst van de schol van zoo kleine afmeting slechts bij voor 1.8 pot Veel grooter, n.L 5.2 pot was het deel, hetwelk de brengst der door zeilloggers te IJmui den geloste schol beneden genoemde maat vormde van de opbrengst van den totalen aanvoer dier vaartuigen daar ter plaatse. De vaartuigen van deze soort kunnen echter zonder bezwaar visschen op plaat- schen, waar verhoudingsgewijze niet zoo veel kleine visch wordt gevangen. Boven dien is voor hen de treilvisscherij in den regel slechts een bijbedrijf. Een' andere vraag is, in hoeverre een hoogere minimum-maat dan 20 C.M. vast gesteld zou kunnen worden. Men z*u in geen geval die maat zoo hoog mogen stel len, dat onze zeiltreilers en kleine motor treilere daardoor een te groot deel van hun besomming zouden verliezen, zoodat hun de uitoefening van het bedrijf feite lijk onmogelijk zou worden gemaakt Van het bovenstaande bedoelde voor stel van de Oommissie voor Diepzee- onderzoek is het voornaamste een verbod om te visschen met stoom- en motortrei lera van meer dan 60 effectieve PJL in zekere gebieden van de Noordzee. Deze „zones" liggen tusschen het vasteland en een dieptetljn van 22 Meter (12 vaam) van Hoek van Holland' tot een breedte van 50 graden Noord. Deze, de zgn. „binnenste jone", zou het geheele Jaar worden gesloten. Bovendien wil men gedurende de maanden April, Mei en Juni nog een „buiten zone" slui ten, die ligt van de hoogte Helgoland tot 56 graden. Dit verbod wordt voorgesteld voor den tijd van drie jaar. De regeeringen van de betrokken lan den Engeland, Frankrijk, België, Dene marken, Noorwegen, Zwed erf, Dtitirh- l*nd en Nederland zullen deze sluiting thans nader moeten overwegen om even tueel daarna in een nieuwe internationale oonferentle de uitvoeringsbepalingen te bespreken. Zoo mogelijk wil men reqds het volgend jaar tot „sluiting" van dit deel der Noord zee overgaan. De Hollandaohe reeders zul len hierbij eventueel bun volle medewer king verleenen. Stoomschip ongeslagen door lading- verschuiving. Een iwsn verdronken. De reddingssloep met schipbreukelingen op de Noordzee* I opgepikt Het Vrijdagavond te zeven uur van Rotterdam vertrokkenEngelsche stoom schip „Aysgarth Foroe", groot 582 ton, geladen met ijzer, is te tien uur pl.m. 5 mijlen ten Noord-Westen van het Maas vuurschip door het versohuiven van de lading omgeslagen en vermoedelijk ge zonken. De bemanning beeft in allerijl het schip verlaten ln een sloep, waarbij een der op varenden is verdronken. De reddingssloep met de schipbreuke lingen is Zaterdagmorgen te vijf uur op de Noordzee door het stoomschip „Maas dijk" van de firma Solleveldt Van der Meer uit Rotterdam opgepikt Het stoom schip „Maasdijk" is te 7.80 uur alhier bin nengevallen en opgestoomd naar Rotter dam. Nader verneemt -de Telegr. omtrent het zinken/van de „Aysgarth Foroe" het vol gende: De gezagvoerder van de „Aysgarth Foroe" deelde mede, dat hij met zijn vaar tuig, groot 760 ton, gecharterd door de firma Jos. Poorter, te Rotterdam, en ge laden met 700 ton ijzeraarde, Vrijdag van Poortershaven was vertrokken. De be manning bestond uit tien koppen. Des avonds, tegen tien uur was het vrij storm achtig. Men bevond zich toen op vijf mij len ten Noordwesten van het Maas-vuur schip. Ten gevolge van hooge zeeën en het rollen van het lichte vaartuig kwam er al werking in de lading, zoodat het schip plotseling met den kop in zee stak. Men bevond ziqh onmiddellijk in zinken den toestand. De gezagvoerder ging toen in de stuurhut binnen, om vuurpijlen te halen, die in de kaartenkamer lagen, doch de zee stond reeds in de kaartenkamer, zoodat de vuurpijlen nat waren gewor den. Hij heeft toen nog getracht, een stakel licht aan te steken, doch verbrandde zich daarbij vrij ernstig aan de hand. De zeeën sloegen reeds over het schip en het vaar tuig ging hoe langer hoe meer met den kop naar beneden. De kapitein gaf toen bevel, de reddings boot te strijken, waaraan voldaan werd. Reeds bevonden zich acht man in de boot, toen de kapitein order gaf, de reddingboot los te maken, daar deze andere gevaar liep, met het zinkende schip mee in de diepte te worden getrokken. Mef den bootsman bevond de kapitein zich toen aan boord. Hij gaf den bootsman den raad te water te springen, dóch deze bleek daar zeer angstig voor te zijn, en weiger de den sprong te wagen. De kapitein is toen zelf te water gesprongen en werd door de bemanning binnenboord van de reddingboot gehaald. De bootsman bleef aan boord van het zinkende schip, maar heeft zich daarna van het schip verwijderd. Het schip is blijkbaar korten tjjd daar na in de diepte verdwenen, want geen der passeerende schepen heeft het vaartuig opgemerkt Van Vrijdagavond tien hur tot Zater dagmorgen vijf uur, heeft men in de open boot op zee rondgezwalkt, steeds noodsei nen gevende met noodlichten. Minstens vijf schepen rijn in den nacht voorbijgegaan, die de noodseinen niet op gemerkt schijnen te hebben. Men had de „Maasdijk" te vijf uur in den morgen naderbij zien komen, die de negen schipbreukelingen liefderijk aan boord heeft genomen. is te onderkennen, schijnt het toch, dat het benedendeurtje was blijven openstaan, zoodat er gemakkelijk vonken uit konden vallen. Reeds eenige dagen achter elkaar had den de huurder en zijn knecht 's avonda tot bij middernacht in hetperceel ge werkt. Een voorloopig onderzoek, uit de boeken ingesteld, gaf den indruk, dat de zaken er niet al te goed vooretonden. De verzekering was tamelijk hoog. Het is gebleken, dat het vuur heviger heeft gewoed dan het vannacht scheen. Ook het dak is doorgebrand. Hoewel het onderzoek geen volkomen zekerheid heeft opgeleverd, heeft de po litie het toch wenschelijk geoordeeld het tweetal voorloopig vast te houden. Hbld. Brutale Inbraak te Rotterdam. Vrijdagmiddag is in den winkel van den heer H., die op de Pulschenbocht te Rotterdam, een handel in Geidersche waren drijft, een brutale inbraak gepleegd. Het was de gewoonte van den winke lier om tusschen 12 en 2 uur te gaan koffiedrinken. Ib dien tijd sluit bij zjjn zaak. Van deze gelegenheid hebben die ven geprofiteerd door zijn winkel liefst geheel leeg te halen. De dieven moeten met groote brutali teit te werk gegaan zijn. Niemand in deze volkrijke buurt heeft iets van hun optreden bemerkt. Waarschijnlijk hebben zQ van een valschen sleutel gebruik ge maakt en kalm alles op een wagen ge laden, iets waaraan natuurlijk niemand aanstoot heeft genomen. Toen de winkelier te kwart voor twee terug kwam, vond hij zijn winkel ge plunderd. Uit een kassa is f 100 ver dwenen. Verder vermist hij 40 pond spek, 20 stukken vet, 25-pond harde worst, 12 pond rundvet, 8 pond reuzel, voorts bus sen cornetbeaf, worsten, hammen, zijden spek, enz. Van de- daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Kindermoord. De landbouwer Ter L. en diens onge huwde stiefdochter M. M., die samen leefden, z]jn onder verdenking van moord op pasgeboren tweelingen, waarvan de stiefdochter was bevallen, te Almelo ln arrest gestekl. Laatstgenoemde heeft be kend, dat zij de kinderen, geborgen in een kistje, in een beerput heeft gestopt Brandstichting? Vrijdagnacht, even na 12 uur, Is brand ontstaan in de tweede verdieping van het pand Pieter Jacobazstraat 23, te Amster dam, waarin is gevestigd de zaak in sport en (jurnartikelen van den heer H. R. Gerth. De heer Gerth had om kwart voor twaalf zijn kantoor, dat op de eerste ver dieping is gevestigd, veriaten. Hij had toen niets van brand bemerkt, maar ruim een kwartier later zagen overburen een vlam uitslaan. De brandweer was spoedig ter plaatse. Op het oogenblik dat rij- ver scheen sloegen de vlammen_pan de voor zijde en achterzijde der tweede verdie ping uit. Met behulp van drie stralen op de motorspuit en van den uitschuif baren ladder, was men het vuur spoedig mees ter. Het bleek, dat de tweede verdieping, waar het magazijn en het atelier zijn ge vestigd, en de vliering ^aren uitgebrand. De vlanj was .niet door het dak geslagen. De politie heeft termen gevonden den gebruiker van het perceel Pieter Jacobsz- straat 23, en zijn knecht te qrresteeren onder verdenking van- brandstichting. Zooals gemeld, had de gebruiker om kwart voor twaalf 'snaohts het perceel verlaten. Reeds vijf minuten over twaal ven sloegen de vlammen uit en het on derzoek heeft uitgemaakt, dat de brand voor kwart vóór twaalf is begonnen. De gebruiker zeide niets te hebben gemerkt, omdat hij op rijn kantoor op de eerste verdieping was geweest De trap naar bo ven was afgesloten met 'n deur, waardoor het uitzicht naar boven werd belemmerd. De politie acht deze verklaring niet ge heel onaannemelijk, rpanr de knecht heeft op de tweede étage, waar de brand is be gonnen, gewerkt, zoodat hij dan toch wel iets zou kunnen hebben bespeurd. Het is nog opgevallen, dat wej de deur naar de trap waa gesloten, maar dat de kantoordeur was blijven openstaan. De gebruiker zeide, dat hij nooit die deur slooE Het geld had hij uit de brandkast genomen en ln zijn zak gestoken. Wat de kaohel betreft, hoewel door het bluasehingawerk niet allee meer precies De moord te Giessen-Nleu wkerk opgehelderd Uit Sliedrecht wordt aan de Telegr. ge meld: Wij vernemen, dat thans voldoende vaststaat, dat de daders, die in den naoht van 8 op 4 Augustus 1923 den spoorweg- wachter J. de Jong te Giessen-Nieuwkerk hebben vermoord, bekend zijn. Het is een drietal spoorwegarbeiders, die dien tijd op den spoorweg aldaar heb ben gewerkt, voor een firma uit Nijme gen. Het echtpaar K., dat onlangs is aange houden, blijkt niet medeplichtig te zijn. Wel is waar wisten zij van den moord af, doch daar zij met den dood werden be- drtigd, als rij iets er van vertelden, druï den z]j er niets van te zeggen. De ijzeren hamer waarmede het mis drijf is gepleegd, behoort aan K. en is door een van hen des avonds uit het schuurtje gehaaid. Het gold hier een roofmoord. De bui» is echter niet groot geweest, pLm. 7. Na den moord is het drietal in het huU van K. bijeengekomen, en heb oen ril vroolijk een glaasje bier gedronken. Tot hall drie in den bewuston nacht zijn ze bij elkaar gebleven. K. en diens vrouw, zullen op vrije roeten worden gesteld. Handige dieven. Een Juffrouw, die op kantoor is b# een firma, te Rotterdam, moest bJJ een der banken een som gelds storten. Ze legde een zak met 600 aan specie even bij een loket neer. Onverwacht tikte een meneer haar op den schouder, een vreemdeling, die haar iets vroeg. Ze draaide zich om, teneinde do* man op weg te helpen. Toen ze zich weder naar het loket keerde, werd ze tot haar schrik gewaar, dat de zak met w het geld verdwenen was. Van haar ont steltenis maakte de vreemdeling gebruik om te verdwijpen, voordat ze hem kon aanwijzen. Vermoedelijk, zegt „De Msb.", hebben hier twee handige dieven hun slag ge slagen. Terwijl de één de Juffrouw aan den praat hield, nam de ander de gele genheid waar, om zijn slag te slaan eti zich ongemerkt te verwijderen. Aoto-ungeluk. Vrijdagnacht is een auto van de Tur- macfabriek in de BweerU de Landas- riraat te 'Arnhem tegen een mast van de tram gereden. In de auto zaten met aen bestuurder J. O., machinemeestor te Ze venaar, J. E., 42 jaar, monteur te Dus- seldorp, en M. G„ monteur te Dreeden. Eerstgenoemde klom onder het rijden achter uit den wagen, om naast den chauf feur te gaan zitten. Vermoedelijk is h# daarbij tegen den chauffeur gevallen, waardoor deze bet stuur kwijt raakte en tegen een naast den weg in het plantsoen op een betonnen voetstuk staande paai van de tram reed. De botsing was zoo be vlg, dak de p«*l van het v<x nuk Mlbu» en de auto van vorsn geheel ward Inge drukt Vermoedelijk ut d« heer 2 door de

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2