T Vitrages, Allovernets, Filets en Etamine. C. Kiese wette r TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS 3ehangeri]. Stoffeerden], kregen wJJ van den heer Oplpa nog enkele raededeelingen te hooren over voortgezet middelbaar en hooger onderwijs en tot slot 1 eenige aardige zangnummers door Mejulfr. VAN DINSDAG 51 HAART 1925. doorMejuffr. p. j. j' le 2661 verdienstelijk werden voor- gedragen.' Door een hartelijk applaus gav >n ae aanwezigen blijk van hun voldoening Begrafenis Lalt v. Veldhuizen. Op de Alg. begraafplaats te Huisdui nen had Zaterdagmorgen de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van dien len luit. der veld-art. G. v. Veld- huyzen, slachtoffer van het tragische auto ongeval op de Binnenhaven. Do belangstelling voor deze begrafenis, die met militaire eer geschiedde, was bui tengewoon groot (De stoet vertrok om 10 uur vanaf het hospitaal langs Buitenhaven, Hoofd gracht, Kaniaalweg, Polderweg, Midden weg, Huisduinerweg naar» de begraaf plaats, waar hij om over half twaalf pas aankwam. Langs Kannalweg, Koningsplein en Polderweg stond een dichte menschen- menigte. Een zestal 2e luitenants fungeerden als sllppendragers. Eenige hoofdofficieren van de landmacht, een groot aantal subal- terne-officieren van de zeemacht en 2 sec ties soldaten volgden den stoet. Weemoedig klonken de prachtige so nore klanken van het koper, dof en don ker het gerommel van trommels en kla gelijk bliezen de pijpers een treurmarsch; indrukwekkend was deze muziek. Op het kerkhof bemerkten we onder de aanwezigen den .vice-admiraai O. Pook met zijn adjudant, den len luit. ter zee W. O. H. Hoog, den maj. der artillerie Jhr. O. Witsen Elias, den kapitein ter zee J. F. Osten, chef staf, den hoofdofficier van administratie, intendant P. A. Snellen van Vollenhoven, den vlootaalmoezenier H. J. M. M. Alink en een aantal hoofd officieren van de landmaoht Bij de geopende groeve weid het woord gevoerd door den vioe-admiraal O. Fock. Wederom aldus Z-Exoellentle staan we aan het graf van een onzer ka meraden, die door een noodlottig toeval om het leven is gekomen. HJj was een jong en levenslustig offi cier, toen hem het ongeluk trof, waarbij geen menschenhand hem in het leven kon houden. Luit. v. Veldhuyzen heeft de laatste negen maanden onder mijn commando ge staan. Hij heeft getoond te zijn een officier vol plichtsbetrachting. Spr. betuigt aan de familie zijn deel neming met dit zoo zware verlies. Hierna werd het woord gevoerd door Jhr. O. Witsen Elias. Namens het garnizoen Helder en do kust-art. aldus de heer Witsen Elias is het mij een behoefte des harten, onzen kameraad een laatsten afscheidsgroet te brengen. Wij beseffen wat dit heengaan voor de ouders en zuster is. Wij hebben met hen meegeleefd en aneegevoeld en wij hopen, dat zij ook de troost mogen krijgen, om dit verdriet te dragen. Ben bestuurslid braoht namens enkele Haagsohe vereenigingen een laatste groet aan hun overleden vriend. Ben van de familieleden dankte harte lijk voor de laatste eer, den overledene bewezen. In het bizonder bracht hij een woord van dank aan vioe-admiraal Fock en Jhr, Witsen Elias. Een zestal kransen dekten de baar. De heer H. G. Poortman alhier, is aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd als clviel-ingenieur. Spreekuur Wethouders. In afwijking van de publicatie, nopens de spreekuren van de leden van het Dagelljksch Bestuur dezer gemeente, voorkomende in onze courant van Zaterdag j-L, maken wi, bekend, dat de Wethouder Van Breda voor ziekenhuisaangelegenheden bovendien lede ren werkdag van 6—7 uur des namiddags aan huls (Hoofdgracht 49) is te spreken. Ouderavond school 14. Vrijdagavond had in het Alg. Mil. Tehuis, Spoorstraat, de ouderavond plaats voor School 14. De belangstelling, die ook hier ter stede vöor het lager onderwijs zich steeds meer begint te openbaren, deed- vermoeden, dat een groot aantal ouders aan den oproep van de Oudercommissie zou gehoor geven Een gewoon schoollokaal had 2eker niet alle belangstellenden kunnen omvatten, waarom B. en W. het goed konden vinden deze bij eenkomst in genoemd lokaal te doen plaats hebben. Nadat het hoofd der school, de heer Oolpa, de vergadering had geopend en zijn tevre denheid over de flinke opkomst had betui verkreeg de heer Dr. Rlenks het woord, zijn gehoor een ruim uur/op een boeiende en interessante wijze wist bezig te houden, en dat men met veel aandacht geluisterd had, bleek wél hieruit, dat van het stellen van vragen een ruim gebruik werd gemaakt. Een welverdiend applaus van alle aanwezi gen en een hartelijken dank van den ■voor zitter had Dr. Rienks aan het eind van zijn bespreking in ontvangst te nemen. In de pauze hadden de ouders gelegenheid een overzicht, te krijgen van de vorderingen der kinderen van klassen 17-6 en waren ook waarlijk zeer goede teekeningen en scnryi- voorbeelden tentoongesteld. Een ieder kon ook bij den betrokken onderwijzeres) info meeren naar de vorderingen en karakter- uitingen van zijn schoolgaand kind, wat ook ••ker veel zal bijdragen om de ouderavonden oog meer populair te mnVAn. Na de pauze over het genotene. Nadat van de rondvraag nog enkelen had den gebruik gemaakt, s'.oot de voorzitter deze bijeenkomst. Huiszoekingen in verband met de belastingen. Zaterdag j.L stelde het parket van de Ar- rondissements-Rechtbank te Alkmaar, met den Inspecteur der belastingen en den r ijksaceountantsdienst ten huize van een tweetal ingezetenen alhier eene huiszoeking in, ter verzameling van gegevens ten be hoeve van de belastingadministratie. „Het Pantser" van Herin. Heyermans. Vrijdag 10 April zal het Amsterdamsch Tooneelgezelschap, onder leiding van den heer Steraheim, alhier een opvoering in „Casino" geven van „Het Pantser", het meesterwerk van Heijermans, waarmee dit gezelschap een tournée door ons land maakt. Het ligt, in de bedoeling er eene populaire voorstelling van te geven tegen lage entrée- prijzen. Restaurant „Klein Kras". De heer J. Pluylaar, die vele jaren lang zijn bekende lunchroom „Neutraal", hoek KoningstraatSpoorstraat, heeft gedreven, zag zich, doordat bedoeld perceel thans een andere bestemming heeft gekregen, genood zaakt zijn bedrijf te verplaatsen. Hij heeft op het Koningsplein1 nu een café-restaurant geopend, dat hij „Restaurant Klein Kras" heeft gedoopt, en dat ongetwijfeld den regel- matigen bezoekers van de vroegere lunch room ook weder tot een aangenaam zitje zal strekken. Zij weteq immers, dat consumptie, bediening etc, steeds prima is, en dat een goed strijkje zorgt voor gezelligheid.H Def nieuwe inrichting is, ofschoon wat op pervlakte betreft, niet zoo groot als de vori ge,* lichter en gerieflijker en dus gezelliger. Bovendien is de heer Pluylaar van plan een „zomertuln" in te richten voor bezoekers, die de buitenlucht prefereeren; zij kunnen dezen door een afzonderlijken- ingang be reiken, dus buiten het café om. Op de bo venverdieping bestaat behoudens goed- c-uring van het gemeentebestuur gele genheid vopr vergaderingen en bijeenkom sten in kleinen kring. Een groot aantal bloemstukken getuigden Zaterdag van de sympathie van vélen, die in deze nieuwe inrichting het echtpaar Pluylaar gaarne het beste wenschenl Ingezonden MededeeUng. Groots en prachtvolle keuze In: Sapdadstores en Tulle Glas-Gordijnen. Afgepaste Kunstzijde en Chenllle Gordijnen mét bijpassende Randen, ook voor ochoorstoenbekieoding. (Vraagt staalcollectio op zicht.) Staedi het nieuwste In alle prijzen. Kdnaalweg 169 en 174. Telefoon 249. Gl VTERAAD. Geneeskundige behandeling der politie. Bij de behandeling van de Gemeente-be grooting voor 1925 besloot de Raad uit een oogpunt van bezuiniging de z.g. vrije art senkeuze der politie op te heffen en de geneeskundige behandeling van het politie corps op te dragen aan den Directeur van den Gemeentelijken Geneesk. Dienst. Bi, wijze van compensatie zou dan echter de vrije geneeskundige behandeling zich voor taan ook uitstrekken over bet gezin der be trokken ambtenaren. Naar aanleiding van dit besluit en- de over dit punt gevoerde besprekingen met verte- fenwo irdigers van belanghebbenden en en Directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst, hebben B. en W. een regeling ontworpen, die in hoofdzaak hierop neerkomt, dat het betrokken personeel, ook voor hunne echtgenooten en inwonende kin deren beneden den leeftijd van 21 jaar, des- gewenscht, kosteloos de geneeskundige hulp Van genoemden Directeur kan inroepen terwijl het personeel zelve de vrije specialis tische behandeling behoudt. Eventueele vrije specialistische behandeling van de gezins leden toch zal bij de voorgenomen uitbrei ding der vrije geneeskundige behandeling niet voor rekening der gemeente kunnen worden genomen. Mede tengevolge van deze uitbreiding zullen de benoodigde medica menten .ook voor rekening van belangheb benden komen, met uitzondering evenwe ten aanzien van het personeel zelf van hulp middelen als breukbanden, brillen, etc., die niet onder het begrip „medicamenten" val len., Voorts zal bij verlossingen alleen aan spraak op vrije geneeskundige behandeling bestaan, in bovenbedoelden zin, als volgens het oordeel van een vroedvrouw, (die voor rekening van belanghebbende komt), het inroepen van geneeskundige hulp noodlg is. B. on W. stellen voor ae bestaande ver ordening in dezen geest te wijzigen. Gedenkboek Noord-HoII. Kanaal. Het Comité tot herdenking van het 100- jarig bestaan van het Groot-Noordhollandscb Kanaal is voornemens een Gedenkboek ui te geven, waarin verschillende ter zake kun dige auteurs de totstandkoming en de ge schiedenis van dit Kanaal zullen beschrij ven. Het werk zal van blijvend resultaa' worden, omdat er voorzoover bekend, geen beschrijving van het Noordhollandsch Ka naal bestaat en het Gedenkboek dus vpp. nu kan zijn in verband met de geschiedenis van dit voor de provincie Noordholland en de gemeente Helder zoo belangrijk Kanaal Het Comité zegt het op hoogen p-s te stellen, indien Uw Raad voor het totstand komen van het Gedenkboek een subsidie zou willen verleenen van 260.—, ter bestrij ding van de geraamde onkosten ad1 ƒ64001 Aangezien de uitgave van het gedenkboek mede van belang is voor de gemeente H®l- der, is er, naar de meening van B. en W., alle reden om het gevraagde subsidie toe te stflsn Doch ook nog op andere wijze zal de sfcich-. ting van het Groot-Noordhollandsoh Kanaa worden herdacht. Zoo zullen in Alkmaar en te dézer stede eenige festiviteiten plaats vinden en wel te Helder op Dinsdag 2 Jun a.s. Het ligt in dé bedoeling alsdan het Co mité en de genoodigden in deze gemeente te ontvangen. Zij zullen in. dé gelegenheid worden gesteld de Tentoonstelling Stad Hel en W. meenen te kunnen voldoen door ver huring aan dat lid, gedurende de jaren 1926 en 1926, van twee strooken grond, eveneens te Huisduinen gelegen, en wel nabij de openbare lagere school No. 2, respectievelijk groot pl. m. 250 M'. en pl. m. 126 M*., ka dastraal bekend in Sectie B, No. 591 (ged.), waarvan wij de totale huursom zonden wen- schen te stellen op f 6.per jaar, met welk een en ander het betrokken lid van de „Ver eeniging van Volkstuinhouders", de heer O. Kater te Huisduinen, zich vereenigt B. en W. stellen voor in dezen geest een besluit te nemen. B. en W. stellen voor aan de heeren K. Veenstra en W. O. Thijsen Pz. eenige perceelen bouwland te verhuren, behoo- rende aan het grondbedrijf. der in oogenschouw te nemen, terwijl hun voorts een boottocht zal worden aangeboden op de reede van Texel. Evenwel zal het Col- ege, Indien de Raad met het plan instemt, voor dit doel de beschikking behooren te hebben over een crediet. Naar aanleiding van een en ander stellen B. en W. den Raad voor: lo. het gevraagde subsidie van ƒ250.— te verleenen voor de uitgave van het Gedenkboek; 2o. het College een blanco crediet te ver strekken ten behoeve van de hiervoor omschreven ontvangst ter gelegen heid van de herdenking van het 100- jarig bestaan van het Groot-Noord- holLandech Kanaal hier ter stede. Garantiefonds tentoonstelling. Bij adres aan dien Raad wordt namens het Bestuur van het Comité „Tentoonstelling Stad Helder 1925" een garantie van 8000 gevraagd', ten einde een financieel behoor lijke basis voor die tentoonstelling te ves tigen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals U wellicht bekend Is, zal de ten toonstelling van 80 Mei tot en met 7 Juni 1925 worden gehouden in een gebouw aan de Buitenhaven, daartoe welwillend door het Departement van Marine in gebruik afge- Nu enkele dagen geleden de bestaande autodienst van Helder op Anna Paulowna 's opgeheven, heeft zich in deze gemeente een nieuwe ondernemer opgedaan, die (behalve op Donderdag, wanneer naar de Schager markt zal worden gereden) op iederen werkdag drie en op Zondag twee ritten naar Helder zal maken. De afrit zal te Van Ewijcksluis plaats heb ben, terwijl de route over Kleine Sluis, Ireezand en De Kooij zal loopen. staan, en omvat zij inzendingen op het ge bied van Scheep- en Luchtvaart, Vii Reddingwezen, Radio, Gas en Electrloitelt. De opzet en het doel dér tentoonstelling zijn om propaganda voor deze gemeente te ma ken door dé aandacht van een zoo groot mogelijk getal zakenmenschen en andere personen op Helder te doen vallen en te zorgen, dat velen in den lande een gunsti- gen indruk van de gemeente Helder ont vangen. Tevens wordt beoogd om door de te hou den tentoonstelling het vreemdelingenver keer naar Helder te bevorderen en een attractie te vormen voor den alhier te hou den herdenkingsdag van het 100-jarig be staan van het Groot-Noordhollandsch Ka naal Door verschillende autoriteitenwordt de meest mogelijke medewerking verleend aan het Comité. IVoor de financiering der tentoonstelling Is een waarborgfonds gesticht, waarop in middels door ingezetenen een bedrag van 8000 is geteekend. Deze som is echter niet voldoende, weshalve het Comité een beroep doet op Uwen Raad om voor een gelijk bedrag op het waarborgfonds te tee kenen als de burgerij. Omdat naar onze meening bet slagen der tentoonstelling van groot belang is voop de gemeente, komt het ons zeer gewenech', voor, dat de gemeente de gevraagde garantie verstrekt Wij stellen Uwen Raad mitsdien voor op het waarborgfonds in te teekenen voor een bedrag van f 8000. Subsidie Oentr. Genootschap Klnderher- stelllngs. en Yacaatlekotanles. Het Bestuur van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacan- tiebolonies verzoekt een bijdrage uit de gemeentekas voor den 'bouw en de inrich ting van een nieuw koloniehuls, genaaimd „Het Boschhuls" te Nunspeet. Bij ibesluit van de Provinciale Staten van Noordholland van 16 December 1924. werd aan het Genootschap voornoemd een bijdrage toegekend van ten hoogste 8000.onder voorwaarde evenwel, da; ook de besturen van andere provincies en van de gemeenten ln voldoende mate In de sluitingskosten van het kolonléhuis zullen bijdragen. Zooals uit de bij het adres behoorendo memorie van toelichting blijkt, is reeds door particulieren een bedrag van 120.000.— bijeengebraoht, terwijl thans nog een bedrag van pijn. f 87.000.aan het benoodigde kapitaal voor den houw on eerête inrichting van het huis ontbreekt. Het Bestuur hoopt dit ontbrekende be drag te verkrijgen door middel van bij dragen uit openbare kassen. Daar bet Genootschap erkent goed werk verricht en ook deze gemeente van zijn bemoeiingen profiteert, voldoen B. en W gaarne aan het verzoek van het Bestuur en stellen mitsdien voor aan het meer genoemde Genootschap een bijdrage uit de gemeentekas te verleenen van 300. ten behoeve van den bouw van het boven bedoelde kokxniehuia. Ruiling van hnnr. De Directie der Water- en Lichtbedrijven heeft de beschikking noodig over een ge deelte van den te Huisduinen gelegen en aan de „Vereeniging van Volkstuinhouders" verhuurden grond nabij de Waterleidings gebouwen, kadastraal bekend1 in Sectie B, No. 462 (ged.), ter grootte van pl.m. 480 Ml, welk gedeelte inmiddels, krachtens de voorwaarden van het huurcontract, aan de verhuring is onttrokken, Ingaande 1 Ja nuari 1925. De Vereeniging heeft verzocht te willen bevorderen, dat aan haar lid, dat bedoelt •tukje grond van haar in onderhuur had, een ander terrein wordt toegewezen, waaraan B. Ingezonden MededeeUng. STOOMVAARTBEBICHTEN. 1 Grondbedrijf. ANNA PAULOWNA. Nieuwe antodlenst naar Helder. MARLNEBERICHTEN. Benoemd tot griffier bii de rijkswerf te Hel- levoetsluis de commies bij de rijks-werven E. Roodsuhild. Het voornemen bestaat, het bevel van het oefeningeeakader, dat in Juni naar de Oostzee -- ■vat, op te dragen aan schout-bij-nacht K. F. Sluya, chef van den marinestaf. Kap.-luit. ter zee J. de fflraaff is alt Oost- Indië teruggekeerd. De volgende mutatlfln zijn gelast: Met 15 April: lult. ter zee le kl. J. P. Re- mijnse geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord, als eerste officier; met 22 April: kap.-luit. ter zee A. Vos eervol ont hoven van do betrekking van chef van dé afdeeling arsenaal der rijkswerf te Willems oord, en mot dezo functie 'belast kap.-luit. ter zee R. H. Haantjens; en met 29 April: kap.- luit. tor zee M. H. van Dalen, .belast met het toozlcht op den bouw van den kruiser Suima- tra te Amsterdam, gesteld ter beschikking, en dit toezicht opgedragen aan kap.-luit. ter zee A Vos; luit. ter zee le kl. C. C. F. Jlager en S. Woldringh geplaatst onderscheidenlijk' bij het vliegkamp de Mok, a\s le-officier en bij het departement van marine. Luit. ter zee 2e kl. A J. Ramondt wordt April geplaatst aan boord van Hr. Ms. Heems- kerek, en de luit. ter zee 2e kl. P. A Gallas, dienende aan boord van Hr. Me. Heeimekerck en jhr. H. A. van Foreest, dienende aan boord van Ht. Ms. Gelderland, den den reep. len April ter beschikking gesteld, de off. van adm. 2e kl. J. F, Staverman 9 April geplaatst bij de marine-reserve te Amsterdam. 25 Maart per s.s. Kawl uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Torpedomaker-majoor L. Prins, serg.-macht. A v. d. Stel, stoker-o man J. H'. Noppeny en berg.-kok M. van Gellekom. Met ontslag uit den Zeedienst: Matr. 8e kl. L. Homoman 4-8-*25; mam. 8e kl. J. A A Koning 4-8-*25; korp.-macht. 2e kl. EL v. Wessel 1-4-*25; mam. le kl. J. v, Amerongen 18-4-*25; korp.-etoker H. Boks 1- 5-"25; mam. le kl. W. Hemrica 4-6-*25; korp.- macht. 2e kl. J. P Stuik 4^6-H5; korp.-madht. 2e kl. B. D. UI Hardér S-ö-^ö; korp.-konst. C. A v. Gennlp 10-5-'25; stoker lé kl. J. War gener 11-6-"25; unatr. le kl. L. A. v. Baarsel 16626, 8erg.-maj. der mars. M. Roeier 21-5-*25; korp.-stoker JL B. Olerc 28-6-"25; stoker- oman Th. A. Spaan 28-6"25. Op 9 April ajs. bij ui td ienststelling van de Marine-kazerne te Willemsoord en oplegging met kembemanning worden de navolgende on derofficieren geplaatst bij de kembemanning: Opperschlpper J. van Sluys, bootsman H. van Buien, serg.-konst. P. Schreure, serg.-timm. P. Vis, serg.-bott O. J. Reyuhout, serg.-echrijver P. J. de Longte en L. Goedhart. 9 April van Mar.-kaz. Willemsoord naar Wachtschip Willemsoord Serg.-maj. der mars. H. A. van Dintel, N. J. Hofland, W. Plomp, serg, der mars. G. van Goesant, L. Schalier, J. Klauoke, A. G. de Wildt, serg.-konst. H. v. Haaien, eerg.-bott. W. F, Huivenaar, serg. der mars. A. W. v. Druyten, serg.-konst. W. A Gohren, serg.-echrijver C. G. Hartendoip. 9 April: serg. der mars. B. Nyenhul» van Marine-kaz. Willemsoord naar Marins-kaz. Am sterdam; idem H. Kamphorst van idem naar Kon. Instituut; idem H. Klaucke van idem naar Afd. mars. Rotterdam; idem J. XF. Erents van Kon. Instituut naar Wachtsohip Wlllomsoord; bootsman P. A. de Buok van Kazerne Willems oord naar de Kooij; idem A. v. d. Weyde van idem naar v. Speyk; serg.-ziekenverpl. O. de Vries van idem naar Mar .hospitaalserg. der mars. P. J. Bromleve van Heemskerck naar Afd. mars. Rotterdam; idem C. L. Hofland van Markaz. Amsterdam naar Heemskerck; idem W. Weeter ik van Tromp naar Afd. mars. Rot terdam; idem G. P. J. Stikkelman van Mar.kaz. Willemsoord naar Tromp. 1 April: serg. der mars. W. F. Schrours van Schorpioen naar Wachtschip Willemsoord; serg.-seiner M. Kuiper van O.zeed.kaz. naar Rotterdam afbouw K XII; serg.-macht. A Pe ters van idem naar Wachtschip Vlissingen, afbouw O 9. lfl April: eerg.-mont. F. K. J. Klaver van Kooij naar Mar.kaz. Amsterdam (Mont-school). 6 Alpril: schipper J. O. d. Kamp van Schor pioen naar Tromp. De bevolen overplaatsing van opperschipper O. J. Lijdëne van Markaz. Amsterdam naar Tromp is ingetrokken. Bij beschikking van den minister van Marine 'zijn de volgende mutatiën gelast: met 9 April, de officier van administratie der ie kl. M. J. Kruys en de officier van administratie der 3e kl. G. van Beusekom, dienende aan boord van onderscheidenlijk Hr. Ms. „Tromp" en Hr. Ms. „Heemskerck", gesteld ter beschikking; de of ficieren van administratie der ae ld. G. J. Jöbsis ea J. C. N. Wal ter, geplaatst aan boord vaa reep. Hr. Ma „Tramp" Hr. Ms. „Gelder land"; de officiêr van administratie der 3e kl J. Dekker geplaatst aan boord van Hr. Ma Heemskerck"; met 29 April; de officier van administratie der ae kl. J. C. Beugelink ge plaatst aan boord van Hr. Ms. „Wachtschip" te Vlissingen; met a Mei, de officier van administratie der 2e kl. F. T. van Rijn geplaatst bij de onderzee- dienstkazerne te Willemsoord; de officier van administratie der ae kl. A. J. Poll, thans ge plaatst bij de Marine kustwacht te Leiden en tevens belast met de functie van commies van aanneming der Marine aldaar, gesteld ter be schikking en vervangen door den officier van administratie der 2e kl. C. J. Grijseels; met 30 Mei <Je officier van administratie der ie kj. J. Rótgans, administrateur van het Marine-hospi taal te Willemsoord, gesteld ter beschikking en met deze betrekking belast de officier van ad ministratie der ie kl. J. W. Goossens. Bij beschikking van. den minister van Mi- rine zijn met 9 April de kapitein-luitenant ter 7:ee W. C. A. Vink eervol ontheven van het be vel over de Marinekazerne te Willemsoord, de bij die kazerne geplaatste luitenant ter zee der 2e klasse. T. Boelen gesteld ter beschikking, de luitenant ter zee der 2e klasse W. R. van der Ben geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen, de luitenant ter zee der 2e klasse A D. A. Peereboom Voller geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willems oord en de officier van gezondheid der 2e klasse S van Dam geplaatst aan boord van Hr. Ma „Gelderland". Voorts is de officier van administratie der ie klasse F. A. Kuhn, dienende te Willemsoord met 18 April 1925 ter beschikking- Vraagt zlohtzendlng en vergelijkt onze prijzen die 20 °'0 lager zl|n dan elders. Grootst gesorteerd Heeren-an Klnder- kleeding-magazl|n hier ter plaatae. Zondag tot 12 uur GEOPEND. Stoomvaartmaatschappij Nadar Laad. Rondo, u., pass. 29 Maart Ouesasnt. Krakatau, t, pass. 29 Maart Perim. Reombrandt, t, vortr. 27 Maart r. Singapore. Grotius, u., arr. 29 Maart te Southampton. Java, pass. 28 Maart Pertm. Jan Pisteree. Coen, u., arr. 80 Maart te Port Said. Prinses Jullanaa, t„ arr. 29 Maart te Suee. Sambilan, u., vertr. 28 Maart v. Algier». Simaloer, t., arr.'28 Maart te Genua. Soemba, t., vertr. 28 Maart v. Port Said. Sumatra, arr. 29 Maart te A'dam. Prins der Nederlanden, t., vertr. 27 Maart Southampton. Riouw, u., vertr. 26 Maart v. Sabang. Kon. Ned. Stb. Mij. Adonis, vertr. 30 Maart v. R'dam. Inö, arr. 30 Maart te A'dam. Lama, arr. 29 Maart te A'dam. JUno, arr. 29 Maart te A'daim. Nero, arr. 80 Maart te A'dam. Orion, ars. 30 Maart te A'dam. Ariadne< arr. 29 Maart te Tarragone. Borenice, vertr. 28 Maart v. Lissabon. Olio, arr. 29 Maart te Constanza. Euterpe, pass. 28 Maart Dungeneea. Hebe, vertr. 28 Maart v. Valencia. Hercules, vertr. 29 Maart v. DjidjallL Irene, pass. 29 Maart Holtenau. Nereus, arr. 29 Maart te Santander. Orestes, arr. 29 Maart te Salonlca. Pluto, arr. 29 Maart te Gibraltar. Pollux, vertr. 28 Maart v. Cacalla. Rhea, arr. 29 Maart te Venetiö. Ötella, pass. 29 Maart Dungeness. Venus, vertr. 28 Maart v. Napels. Vesta, vertr. 28 Maart v. Gibraltar. Stella, vertr. 28 Maart v. R'dam. Oreetes, vertr. 27 Maart v. Piraeue. Pollux, vertr. 27 Maart v. Salonlca. Venus, vertr. 27 Maart v. Genua. Vesta, arr. 27 Maart té Gibraltar r Ceres, vertr. 26 Maart v. GonstantinopeL Erato, pass. 27 Maart Dungeness. Ganyimedes, vertr. 28 Maart v. A'dam. Hennes, pass. 26 Maart Gibraltar. Orpheus, arr. 29 Maart te A'dam. Tellus, arr. 27 Maart te Tarragona- Kon. West-Indische Maildienst. Ares, pass. 28 Maart Liz&rd. Brielle, t, vertr. 28 Maart Corral. Amazone, arr. 28 Maart te New-York. Amersfoort, vertr. 27 Maart v. Guracao. ltennekom, u., arr. 26 Maart te Talcahu&no. Commewijne, vertr. 27 Maart v. New-York. Crijnssen, vertr. 27 Maart v. Curacao. Hector, t., pass. 30 Maart Cap La Hoguei Medea, arr. 27 Maart te New-York. Nickerie, u., pass. 29 Maart Ouessant. Venezuela, u., pass. 29 Maart Ouossant. Stuyvesant, vertr. 28 Maart v. A'dam. Poseidon, t.. pass. 26 Maart Terceira. Van Rensselaer, t., pass. 27 Maart Floros. Kon. Hollandsche Lloyd. Zaanland', arr. 80 Maart te Antwerpen. Gelria, arr. 80 Maart te A'dam. Flandria, t„ vertr. 29 Maart v. Pernambuoa Orania, u., vertr. 29 Maart v. Vigo Rijnland, arr. 29 Maart te A'dam. Orania, u., pass. 27 Maart Oueesant. Kennemerland, vertr. 27 Maart v. Buenos Ayrsf Zeelandia, u., vertr. 27 Maart v. Bah la. Holland—Afrika Lijn. Nijkerk, vertr. 28 Maart v. R'dam. Rietfontein, u., vertr. 27 Maart v. Port Said. Springfontein, vertr. 28 Maart v. R'dam. Heemskerk, u., pass. 27 Maart Dungeness. Klipfóntedn, t, vertr. 29 Maart v. East-London Menado, vertr. 28 Maart v. Zanzlbar. Randfontein, u., pass. 29 Maart Vlissingen. Jagersfontein, arr. 30 Maart te Kilindinl. Halcyon Lijn. Agnetapark, arr. 29 Maart te Piraeua. Rozenburg, vertr. 29 Maart v. Braila. Stad Haarlem, vertr. 28 Maart v. Rethlmo. Florapark, vertr. 28 Maart v. Hoek v. Holland HollandAmerika Lijn. Kinderdijk, pass. 29 Maart Lizard. Leerdam, vertr. 29 Maart v. Bibao. Loohgoil, vertr. 29 Maart v. Vancouver. Rotterdam, pass. 28 Maart Gibraltar. Spaarndam, vertr. 30 Maart v. Coruna. Burgerdijk, arr. 29 Maart te New-York. Grootendijk, pass. 29 Maart Scilly. Veendam, vertr. 28 Maart v. New-York. Beeaneterdijk, arr. 29 Maart te R'dam. Loch Monar, arr. 29 Maart te Antwerpen.- Fda-m, arr. 28 Maart te Havana. Lochmonar, vertr. 28 Maart v. R'dam. Blonimersdijk, pass. 27 Maart Cape Raoe. Eemdijk, arr. 26 Maart te Portland, O. Maasdam, vertr. 27 Maart v. New Orleans. Volendam/pass. 27 Maart Lizard. Drechtdijk, vertr. 27 Maart v. Londen. Holland—Australië Lijn. Arendakerk, arr. 29 Maart te Hamburg. Palenfbang, u., pats. 29 Maart Perlm. Abbskerk, u., arr. 29 Maart te Adslaidis. Modjokerte, 1, sxr. N Maart te Blitnanttal

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5