Tweede Blad PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 11 APRIL 1925. Het 1M>-Jar1g bestaan van bet Groot Noord-HoUandech Kanaal. Wij ontvingen thans uit Alkmaar het vastgestelde programma der Watersport feesten, te houden te Alkmaar en Helder, resp. op Maandag den len Juni (tweeden Pinksterdag) en Dinsdag den 2en Juni (z.g. Pinkster III), ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het Groot Noord- Hollandsch KanaaL le feestdag te Alkmaar. Officieel© ontvangst door het Hoofd- Comité van de Eereleden en genoodigden ten 10.30 v.m. aan boord van een vaartuig, gelegen aan de Handelskade in de onmid dellijke nabijheid van het station. Zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer, onder technische leiding der Zaan- landsohe Zeil- en Roeivereeniging, vanaf 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. Op groote deel neming mag worden gerekend 1 Vöor het bijwonen der zeilwedstrijden zal ruimschoots gelegenheid worden ge boden door het totstandbrengen van een goede oommunicatie tusschen Alkmaar met het Alkmaarder Meer en omgeving. Van 2 uur n.m tot 5 uur n.m. zwem wedstrijden, pantomine en andere attrac ties op het water te Alkmaar, onder lei ding van de Alkmaarsche Zwemvereeni- ging „De Waterratten". Van 6—6 uur njn. 'behendigheidswed strijd in het varen met printers in een van de Alkmaarsche grachten, onder lei' ding der Vereniging „Schuttevaer" te Alkmaar. Des avonds ten 8 ure Kermesse d'Eté op het Doelenveld, georganiseerd door Alcmaria V.V.V. In den loop van den dag zullen ver schillende roeiers van buiten aankomen, waarvoor door Alomarla V.V.V. een her- lnneringskruis wordt geschonken aan eiken roeier. 2e feestdag te Helder. Circa 9 uur v.m. vertrek van Alkmaar naar Helder per salonboot, welwillend be schikbaar gesteld door de Alkmaar-Packet. Toegankelijk voor elkeen tegen geringe vergoeding. Aankomst Helder circa 12.30 n.m. bij het tentoonstellingsterrein ter bezichti ging der expositie en' de stad Helder. Bij aankomst der boot zal deze worden be groet door een escadrille landvliegtuigen van het vliegkamp „de Kooij". Officieele ontvangst door het Gemeente bestuur van Helder van de eereleden en leden van het Comité met de genoodigden. Ten 2 uur n.m. zeilwedstrijden van de Kon. Marine Jachtclub op de Texelsche Reede. Aan de bezoekers der tentoonstel ling (met amusementen) en de feestgenoo ten uit Alkmaar zal gelegenheid worden gegeven per sleepboot, motorbotter en andere vaartuigen de zeilwedstrijden te volgen. De marine zal de wedstrijden opluiste ren door demonstraties met onderzeeboo ten en watervliegtuigen. Bij gunstige gelegenheid tocht door de Texelsche zeegaten naar de Noordzee. 11 uur des avonds vertrek per salonboot met de Alkmaarsche feestgenooten. Voor de overige bezoekers zal per extra trein gelegenheid worden gegeven desge wenscht hun woonplaats nog te kunnen bereiken. De bijzonderheden zullen binnenkort nader worden bekend gemaakt. Het bestuur der Chr. Oranjevereenl- glng ls voornemens den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana op 30 April a.s., des avonds in het Mil. Tehuis, Kanaalweg, feestelijk te herdenken met de kinderen van de leden der Vereeniging, tèrwjjl, voor zoover de ruimte dit toelaat, ook kinderen van nlet-leden kunnen worden toegelaten. Met de „Oranje-Harmoniekaper' aan het hoofd zal eerst een rondgang door de ge meente worden gemaakt (om 7 u. vanuit „Irene"), waarna den kinderen in het Mil. Tehuis eenige" films zullen worden vet- toond en op eenige versnaperingen onthaald. Voorts wordt verwezen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Emmabloemcollecte voor de bestrijding der tuberculose. Ingezonden Mededeellng. Prijsvraag „Oud en vertrouwd adres". Onder de tallooze vele goede inzendingen waren ook oplossingen op rijm, waarvan deze twee wel typeerend ztfn: ..Bramlage" dat is de naam Zestig jaar bestaat zijn faam Het is zeker en gewis Niemand die goeilkooper is Zijn kleeding toch bevalt het best „Oud en vertrouwd", dat zegt de reat Het oudst en vertrouwdst adres, wie zou dat niet weten Die firma toch moet Bramlage heeten Reeds van 1864 bestaat zij in Helder Heel wat ging in dien tijd naar den kelder Bramlage viert een jubilé van 60 jaar Hartelijk geluk van een bewonderaar Op Zaterdag den 26 April zal in onze gemeente na bekomen toestemming we der de Emmabloemcollecte worden gehou den, waarvan de opbrengst zal strekken tot stijving van de kas der vereeniging, die de bestrijding der tuberculose op zich heeft genomen. Veel ls reeds bereikt, voortdurend daalt het aantal slachtoffers, maar de strijd (mag niet verslappen, want steeds ligt de vijand op de loer. Geld is noodlg voor dien strijd. Staat, provincie en gemeente geven daarvoor subsidie, maar die is niet voldoende, leden moet de vereeniging hebben, die flinke bijdragen geven en wie zich dat niet kan veroorloo- ven, hij of zij koope ons bloempje, dat door tal van dames en meisjes zal worden kangeboden. De kleurige reclamebiljetten zullen dezer dagen verschijnen om de her inneringen aan dezen oproep levendig te houden. Het oomité bestaat uit de dames HouwingCalten, eere-presidente,' Fock Noorduljn, presidente, Baas—Koopman, Gratamavan den Berg, Kosterde Boer, van Mlerlo—fiohouten, Rianks—Riedel, de VenBoon, WiersmaBakker en de heeren Boldingh, secretaris en Dg. J. Kos ter, penningmeester. Ambachtsschool v. Helder en Omstreken. Aan de Ambachtsschool werden diploma's uitgereikt aan de volgende leerlingen: H. J. Nieuwland; J. A. v. d. Reyde; J. v. d. Werf; A. R. Boon; C. Gorter; M. Koorir, P. C. Haarwater; P. C. Rike; J. Vogelzang; P. Zaal; F. Nak; F. J. Riteco; M. Zander; M. Wissekerke; P. L. Krugers; F. Faber; J. A. de Looze; J. G. C. Rappoldt; N. Beets; J. Burger; J. F. Triest en J. v. Gastel. Afgewezen 8. W. A. Hoep; J. Bakker; J. W. Borreman; A. A. W. Hamel; J. Kreijger; W. C. Oos tendorp en J. C. Recourt Afgewezen 2. A. P. v. Elswijk; A. Bontes; F. O. Boon; C. Minneboo en K. Veenstra. K. v. d. Blom en A. Kaan. Prijzen werden toegekend voor bijzondere vlijt en gedrag aan: P. Zaal; F. J. RIteoo; J. W. Borreman en A. Bontes. Tot de Se klasse werden bevorderd: Smld-bankwerkerb: J. Muller; K. Nleuwstad; J. J. Rueck; R. Spoelstra; E. Schild; J. Willems; M. Wol- ters; W. O. Prins; S. J. Groendijk; A. L. Brinksma; A. Bavinckhoven; C. Block; A. Brands; M. Bakker; J. C. Dros; J. A. Dros; J.W. A. Francke; P. J. Greaves; J. C. W. Groot; J. C. J. Groot; B. A. Jaring; G. J. A. Koningstein; J. O. Mosterdjjk; K. Klein en W. A. Agema. Niet bevorderd 9. P. Vermeer; H. P. de Bakker, L. C. Geer- lings; P. Jansen; L. Labout; H. P. de Vries; J. Zwart; F. P. Klumper en D. C. Luca. Timmerlieden: K. Akkerman; G. Gerdingh; A. Mets; J. J. Molenaar; K. Tiemes; B. de Boer; M. Buik en G. Bakker. Niet bevorderd 4. M. Stooker. Tot de 2e klasse werden bevorderd: Smid-bankwerkers: A. Mors; J. de Vries; J. de Winter; J. v. iZoonen; P. Bijl; J. W. Frangois; P. Kraan; C. Maasland; J. J. Jutte; A. C. Groen; H. Kroon; A. v. d. Berg; J. Boon; F. Wezelman; L. J. Munter; P. Slot; J. A. Sont; P. Bakker; M. Koorn; C. Neefjes; S. Hoekstra; F. Wildschut; A. Avé; J. Rezel; P. Bakker; W. Visser; L. Smit; C. Wever; J. C. B. Groot; M. Zegel; J. A. v. d. Heuvel en N. L. K. Conneman. Niet bevorderd 8. H. Zwart; A. C. Noest; M. Oosenburgh; J. G. Schwarz; W. Slnke; J. Wildschut; C. Fredrieks; G. Garson; D. van Heeteren; P. Boekei; H. Pruiksma; J. Jongepier en B. Prins. Niet bevorderd 2. C. J. van Loo; W. Cruiff; B. van Halen; D. de Vries; B. P. Trap; C. v. d. Hof; A. J. Bakker; P. A. Vermeulen; J. Dienaar; A. Schutte; J. C. Schenk; A. J. Hubrechtsen en C. P. Vink. Niet bevorderd 8. F. de Loos en C. Korndörffer. Niet bevorderd 1. Geslaagd voor het toelatingsexamen: Smid-bankwerkers: P. Nelis; J. Flink; H. Ouwerling; P. Zon; W. Snel; E. H. de Langen; M. Korver; C. Ausum; J. P. Sturk; P. Warhout; D. Zulde- wind'; J. A. Kreté; J. J. van Es; H. Lode- wtyks;, R. v. d. Meulen; W. Mulder; J. O. M. C. Coelers; J. de Reus; W. v. d. Plas; J. Roeper; M. Reik; G. van Harten; F. Schrander; A. N. Lap en O. Smolders. Electrlciens: F. J. Vetter; L. Schalier; W. A. Wahlers; N. Molenaar; G. Schmldt; J. M. Dordmundt; H. v. d. Berg en A. Groenhand. Timmerlieden: J. v. d. Han; D. H. M. Kramer; E. J. v. Voorat; B. A. Ox; P. Stompedissel; P. J. Tuk; J. Bakker; L. Okel; M. Hansen; J. S. Schelllnger; C. M. v. d. Spek; G. de Boer en C. S. Ph. Kleinman. J. Kriele; O. Pronk en G. Krap. mans heeft een bepaalde strekking en wel licht mede daardoor zijn vele kasstukken geworden. Dat een stuk als dit, in de periode, waarin het geschreven werd, circa twin tig jaar terug, een geheel anderen indruk maakte dan in onzen, op socialistische en anti-militaristische wereldbeschouwing dage lijks meer ingestelden tijd, is begrijpelijk, en het was ook van dit gezelschap goed ge zien „Het Pantser" eens opnieuw ten too- neele te brengen. Men staat er nu anders voor, begrijpt het beter, dan in die dagen. Nochtans was het publiek weggebleven Wellicht was, naast de onbekendheid met het stuk, ook die van de acteurs en actrices er de oorzaak van. Hoe het zjj, het is jammer, omdat „Het Pantser" als tooneel- stuk groote bekoring heeft en gelegenheid geeft tot sterk spel. Mari Stam, vier maan den geleden van de Academie als piepjong luitenantje .thuisgekomen, voelt zich meer en meer aan de in de militaire wereld heer- schende begrippen en ideeën ontgroeien. Kort gezegd, hij denkt en voelt socialis tisch; de uniform Is hem een kwelling, zijn beroep een marteling. En, zooals altijd bij Heijermans,. zitten we aanstonds al midden in het conflict: er is een staking, de arbei ders scholen samen, troepen worden ont boden om de orde te handhaven, en luite nant Stam wordt opgecommandeerd.' Hij weigert, maar zijn aanstaande schoonvader een kapitein, zijn eigen vader, een oud- kapitein, en zijn igarniizoens-commandant, een vriend dezer beide heeren, willen het geval sussen, en het loopt met een uit brander af. Maar de geëxalteerde jonge man, waarom, besloten werd' de „Dorus Rijkera" de- haven. Te 10 uur was de reddingboot echter weer binnen. Er werd nieta gezien. De nieuwe brug in Jen Hulsdulner straatweg. Vrijdag is de nieuw gebouwde brug over de buiten-liniegracht voor het verkeer open gesteld. De brug, welke ln gewapend beton is uitgevoerd, bet eekent voor het verkeer een aanmerkelijke verbetering. De breedte bedraagt 4.80 M. met nog 2 trottoirs ter breedte van 0.80 M., terwtfl de breedte van de oude brug in totaal ongeveer 8 M. was. Een viertal foto's van de brug zijn in onze fotokast opgehangen. Kind te water. Donderdagmiddag speelden eenige jon gens nabij de Vischmarkt aan den water kant van het Heldersche kanaal. Een er van, de vijfjarige H. Sturk, geraakte dooT een onvoorzichtigheid van een zijner vriendjes te water. Spoedig dreef hij eenige meters van den wal en zou zeker verdronken zijn, als niet juist de heer J. H. Nebbeling van de Zuidstraat, die op de Botbrug stond en het ongeval had gezien zonder zich te bedenken er heen ijlde en te water sprong. Het mocht den heer Nebbeling gelukken het kind op het droge te bren gen. Met de Ned. Arbelders-Relsvereeniglng naar de Bloemententoonstelling te Heemstede. Door de af deeling Helder van boven genoemde vereeniging is naar aanleiding van het succes van het vorige uitstapje, het plan gevormd om bij voldoende deel name op Zondag 26 April wederom een uitstapje naar de bloemententoonstelling te Heemstede te organiseeren. Op dien datum wordt n.1. de mooiste tentoonstel ling geëxposeerd, en wel de „Belgische Floraliën", terwijl als dan de tuin, die door de gebeurtenissen bovendien in over- schitterend van aanleg is, benevens het V ereenlgde Tooneellsten". De als declamator en voordrachtkunste naar ook bij het Heldersche publiek welbe kende heer J. Sternheim heeft den laatsten tijd een eigen tooneelgezelschap opgericht, waarmede hij te Amsterdam en elders her haalde malen reeds voor het voetlicht is ge treden. Gisterenavond vertoonden deze ar- tisten in „Casino" Heijermans' romantisch soldatenspel „Het Pantser", een stuk uit Heijermans' vroegere periode, doch dat ge heel van het repertoire was verdwenen. Wij hebben ons, bij de vertolking een- en ander maal afgevraagd waarom ln vredesnaam dit krachtige stuk, oneindig veel beter dan „Al lerzielen", zoo geheel op den achtergrond is geraakt. Is het om den anti-militaristisch en tendens? Bijna alls tooneelwerk van H tij ar- spannen toestand1, lucht zijn hart en haat en verkondigt zijn theorieën ten aanhoore dezer drie heeren. Gevolg: hij verspeelt de sympathie van zijn commandant, maar daar de heeren beloofd hebben de zaak te sussen, zou er niets gebeurd zijn als niet door een of ander toeval wij vernemen niet op welke wijze het geval van de dienstweige ring in de krant komt. Dan is alles verloren, maar Mari heeft reeds zelfs de bui zien aan komen en ontslag gevraagd, dat hem, oneer vol, verleend wordt. Het derde bedrijf brengt de tragische op lossing: de jonge man, wiens carrière aldus vernietigd is, klampt zich hartstochtelijk vast aan zijn meisje. Maar Martha helaas begrijpt hem niet, ze staat niet op zijn hoogte, jammert over de verloren carrière, en zoo gaat hij tenslotte, gebroken heen, Naast deze figuur van den jongen offi cier en tegenover den vader heeft Heijer mans een ander geplaatst: Frans Berens, militair apotheker. Deze heeft ter wille van een wetenschappelijke proefneming zich leten Inenten met een serum, doch de proef neming is mislukt en Frans is onherroepe lijk ten doode gedoemd. Nog eenige jaren heeft hij te leven. Wat Heijermans' bedoe ling met deze figuur was, vertelt hij ln het derde bedrijf. Tegenover den in hart en nieren militairen vader van den jongen Stam, die in Atjeh de eeresabel en de Mili taire Willemsorde verwierf, plaatst hij den man der wetenschap. Eenerzijds de krijgs man, die door een aantal onschuldige men schen te dooden, met onderscheiding over laden wordt, anderzijds de wetenschap pelijke held, die zich zonder dat Iemand er notitie van neemt, offert voor de wetenschap. Een scherp-gestelde tegenstelling dus om de strekking duidelijker te doen uitkomen. Ofschoon tegen deze beide vooropstellin gen naar onze meening nog wel een en ander is in te brengen, een figuur als deze man in wien reeds latent de socialisti sche overtuiging aanwezig is, brengt het o. i. niet tot officier, althans niet om na 4 maanden van overtuiging te veranderen, - neemt dit niet weg, dat ook ln „Het Pantser' Heijermans een tooneelschrijver van den eersten rang is. Welke andere auteur geeft ons zulke sappige tooneeltjes als dat tus schen den oppasser en den kleinen Alphons (le bedrijf; of zulke prachtige levende kunst als de „familie-krijgsraad" in het tweede?.... Een enkel woord over het spel Sternhelm- zelf voldeed ln alle opzichten buitengewoon; zijn rol was moeilijk, maar hij was er abso luut tegen opgewassen. Datzelfde mag wor den getuigd v»n Martha (Jeanne Verkade), die de Ietwat koele, oppervlakkige figuur bleef, die zij vertolken moest, maar dit-deed met levendigheid en sierlijkheid. Ook Annle Sluyters voldeed goed in haar jongensrol. Jullus Brongere als Karei Stam, de oud kapitein, had goede momenten, maar wist niet altijd raad met zijn handen en armen; de rol was over 't algemeen hem wat zwaar. Kapitein Hoek (Jan Helleman) had een vrij onbelangrijke rol, die hij goed vertolkte, kapitein Brand (C. Kuhn) hield een kranige boetpredicatle, echt militairement, maar was vooral !n zijn dubbelrol als oppasser voor treffelijk in zijn dialect. Deze reeds genoem de, echt Heijermannlaansche scène was een prachtstuk je Nederlandsch toopeel, als hij tegen den stlekum rookenden- kwajongen zegt: „jongeheer, jongeheer, spoeg toch niet zoo op den grond!" Margot Laurentius—Jonas had zich als moeder een aardige oude grime gemaakt. Ook haar spel voldeed niet ln alle opzichten, Chr. Lautentius als apotheker en in dubbel rol als de schoenmaker, was zeer goed. Alles tezamen voldeed deze uitvoering wel en het publiek toonde door hartelijk applaus, ook bij open doek, haar te waardeeren. Noodseinen. Gisterenmiddag te ongeveer 6 uur werd van de Cocksdorp op Texel gemeld, dat N.W. van de Koog noodseinen werden ge hoord. Een later bericht uit de Koog beves tigde dit. Hoewel het helder weer was, was van den vuurtoren af niets te alen. Vermoed PREDIKBEURTEN. ZONDAG 12 APRIL. Ned. Herv, Gemeentel Nieuwe Kerk (Weststraat): le Paascbdag, 's morgens 10.80 uur, Da. O. G. de Kloet, „Dood, wie zijt gij". (Zang van het Kerkkoor). Westerkerk: 2e Paaschdag, 'a morgens 10.80 uur, Da. W. A. F. van Dijk. (Zang van het Kerkkoor). Huisduinen: le en 2e Paaschdag. Geen dienst. Jullanadorp: 's Morgens 10 uur, Ds. v. Kreeke. (Be vestiging lidmaten). 2e Paaschdag, Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat): le Paaschdag, 's morgens 10 uur, T. Doevendans van IJmuiden. 2e Paaschdag, 's morgens 10 uur, Ds. A. Verwaal van Alkmaar. Geref, kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Ds. B. v. d. Werff. Maandag, 2e Paaschdag, 'smorgens' 10 uur, üs. B. v. d. Werft. Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. 2e Paaschdag, 's morgens 10 uur, Da. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): le en 2e Paaschdag, 'a Morgens 10 uur en 's avonds 6.80 uur, Lezen. Doopsgezinde Kerk: le Paaschdag, 's Morgens 10 uur, Da. J. Koster. Luthersche Kerk: le Paaschdag, 's Morgens 10 uur, Ds. H. C. Zwahler van den Haag. 2e Paaschdag, Geen dienst. park „Groenendaal" met zijn waterpartij dat er is bijgetrokken, beter tot zijn recht zal komen dan bij de vorige keer het geval was. Ook staan dan de bollenvelden meerendeels nog in hun schoonsten tooi, terwijl bovendien nog een Festival voor Harmonie- en Fanfare-korpsen is uitge schreven, dat plaats zal vinden op het terrein der tentoonstelling. Ook zullen dien Zondag door de afdeelingen Amster dam, Rotterdam en Leiden der N.A.R.V. uitstapjes naar de tentoonstelling worden georganiseerd. Het programma zal weder gelijk zijn aan het vorige. Vertrek 's morgens met den trein van 7.27 u., aankomst in Haar lem 9.17 u. Vandaar met de tram naar Heemstede, alwaar weder in samenwer king met de afdeeling Haarlem de ten toonstelling wordt bezichtigd. Duur der excursie ongeveer 5 uur. Daarna diner en verder bezichtigen van de bollenvelden in de omstreken van Haarlem, onder Royaards geeft den 2den Paaschdag ia Casino het buitengewoon mooie speelstuk „De Duivel in de Vrouw". We kunnen ieder aanraden deze uitmuntende voorstel ling door dit beroemde gezelschap te gaan zien. t Meesterlijk spel van de drie hoofd personen Magda Janssens, Louis Saal- born en Maurits Parser is alleen 41 een gang naar Casino waard. De naam Royaards waarborgt ons iets bijzonders! Het Utrechtsch Dagblad schrijft: keer in Helder 11.81 u. des avonds. De kosten hiervan zullen bedragen f 5.25, alles inbegrepen (bij deelname van min stens 10 personen). Ook nu kunnen weder niet-leden deelnemen aan dit uitstapje. Aanmelding en storting der reissom uiterlijk Dinsdag 21 April bij de bestuurs leden mej. M. F. Tronchet, Janzenstraat 6 en den heer O. J. Heekelaar, Janzen straat 18, waar tevens alle inlichtingen omtrent de vereeniging worden verstrekt. Lezing Dorus Rijkersfonds. Naar wij vernemen zal onze vroegere plaatsgenoot de heer Henri ter Hall, lid van de Tweede Kamer, hier een lezing houden over het Dorus Rijkersfonds. Aangezien de heer Ter Hall één der voormannen is van deze jonge instelling, die onze goede stad zeer ter harte gaat, twijfelen wij niet of 't zal vele ingezetenen interesseeren den heer Ter Tïall over dit onderwerp te hooren spreken. De lezing zal plaats hebben op a.s. Woensdag 16 April in Casino en is voor ieder gratis toegankelijk. Wlnkelnleuw*. Een nieuwe winkel in een nieuwe wijk. Naarmate zich het huizen-complex ach ter de gasfabriek meer en meer uitgebreid heeft en nog uitbreidt, wordt ook de be hoefte aan goede winkels grooter. Dit hebben de Gebrs. Kaan begrepen en vandaar dat zij, in de v. d. Duijn v. Maasdamstraat hoek v. Limburg Stirum- straat, een geheel naar de moderne eitchen ingerichten slagerswinkel hebben ge opend. Naar het uitwendige ziet de winkel er forsch uit en vormt hij een goed geheel, met de nieuwe buurt, waarin hij is ver rezen. Het schilderwerk is hypermodern uitgevoerd in rood, groen en wit, dat den gevel een aardig aspect geeft. Het winkelinterieur ziet er smaakvol en frisch uit. De witte tegelbekleeding, de marmeren toonbank en étalage met den koperen winkelopstand en de granieten vloer zijn zuiver en hygiënisch. In den winkel bevindt zich een inge bouwde hoekcel, die in den zomer het vleesch frisch en koel zal houden. Achter den winkel zijn eenige woonkamers en een keuken aangebracht, terwijl daar achter zich een ruime, betonnen slacht plaats bevindt, met een pekelkelder. Boven is het geheel voor woonhuis ingericht. Het perceel werd gebouwd door de firma Wormsbecher uit Hoorn, de elec- trische installatie werd aangelegd door den heer Feij. Bij de opening vroolijkten eenige bloemstukken het geheel op. Wij gelooven, dat de slagerswinkel van de Gebrs. Kaan, in dit nieuwe stads gedeelte,wel levensvatbaarheid zal hebben. „De Duivel ln de Vrouw". Gezelschap Royaards ln Casino. Neerland's eerste geselschap de Kon. Rijkspostspaarbank. ward, dat Mn* aanvaring had plaats gahad, I Ver. „Hst Ned. Toonaai", Dir. Dr. W. INGEZONDEN. Uitslag van de verloting, gehouden ten bate van'de Chr. Jongel. Vereeniging „Spreuken 910", en goedgekeurd door Heeren Burgemeester en Wethouder» van Helder, d.d. 6 Maart 1926 no. 1848. Hoofdprijs: schilderij Jaarsma, lot no. 666. Lot no. 68 Pop. 178 Ingelijste plaat. 288 Grijs geborduurd, kussen. 802 Beeldgroepje. 848 Theeblad. 462 Gestreept kussen. 642 Groen kussen. 718 Presse papier (olifant). 748 Schilderij (Zeegezicht). 746 Luxe doos bonbons. 770 Sprei. 788 Smyrnaasch voetenbankje. 877 Theewarmer. De prijzen kunnen afgehaald worden aan het gebouw Spoorstraat 7—9. Fröbelschool Tuindorp. Ontvangen: aan loten en steuntonnen 176.86; van mevr. van B. 0.60, mevr. de wed. (J. 1.—; mevr. de wed. K. 1.—; Mej. K. 1.—; den heer van D. 0.25; den heer D. 0.26; den heer J. 0A0; den heer G. 0.60; mevr. K. 0.50; den heer M. 0.26; mevr. van R. f 0.40; sübsidie afd. Helder Volksonderwijs 26.—. Totaal f tOAM. Wie volgt? t Smid-bankwerkers: Electrlciens: Timmerlieden: Meubelmakers: Electrlciens: Meubelmakers: Electrlciens: Timmerlieden: Meubelmakers: Meubelmakers: Magda Janssens was van ruwe ongebreidelde schoonheid Parser had de moeilijkste rol van het „pieterige manneke", dat niets beteekende, noch voor het gewone leven, noch voor zijn vrouw. Maar, hij is slim, en zijn geldzucht is het eene wat hem staande houdt. Zijn vrouw, die een toonbeeld van gezond krachtig leven is, naast hem, is langzamerhand bezig te verdor ren, totdat de verschijning van den reusachtigen leiding van de afdeeling Haarlem. Terug- pensjager, het summum van mannelijke kracht, -.1 q 1 o„^« no verschijnt en die vlam van haar hartstochten plotseling hoog doet oplaaien. In hem heeft zu waarlijk den „man" gevonden. De catastrophe komt, het „pieterige manneke wil houden, wat hij bezit", de reeds uitgesprokene gedachte van den moord wordt volbracht; de jager achiet den in den weg staanden echtgenoot neer. Parser had de moeilijkste rol, een rol ook, die tegen eigen karaktertrekken indruischte. In het begin was dit in het gekunstelde merkbaar, later was hij op volle kracht en gaf naaat Saal- born een uitstékende tegenstelling. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor Helder en z\jne bij-en hulppostkan toren over de maand Maart 1925 Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f84.205.72 en terug betaald f 91.917.49. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 7.711.77. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 75. Door tusschenkomst dezer kan toren werd ter Directie op Staatsschuld boekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 2700.en afgeschr. f 2200.Der halve meer in- dan afgeschr f 600. Het aantal uitgegeven nieuwe staatsschuld boekjes bedroeg 2. Tot aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werden uitgevoerd: 0 order, tot een nominaal bedrag van f Hieronder 64 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 6 cent en 177 formu lieren ad f 1.in spaarbankz gels van 1 cent (3choolsparem.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5