JB. HARJER ZOON. WIJ étaleeren nog slechts Étamines, Mousselines en Filets DERDE EN LAATSTE BLAD. BINNENLAND BUITENLAND. VAN ZATERDAG 11 APRIL 1925. De wethouderscrisis te Amsterdam. Ingezonden MededeeUng. een klein gedeelte van hetgeen wij In voeren. Laat ons goed Uw ramen tooien, dan weet gt dat het in orde is. N.V. Behanger!j en Stoffeerder!j LEVE DE SCHOONMAAK! De nieuwe Tarlefwet Naar het Ned. Oorr. Bureau verneemt, meent het Verbond van Ned!. Fabrikanten- vereenigingen op goeden grond te mogen aannemen, dat invoering der nieuwe la- riefwet niet vóór midden Mei os. ia te verwachten. Donderdagmiddag kwam de R.-K. Raadsfractie onder voorzitterschap van den heer von Frijtag Drabbe bijeen, l Bij de bespreking kwam tot uiting dat de Roomsch-Katholieken de aanspraken op de hun door het „burgerlijk bloc" bi, schriftelijke overeenkomst toegezegde tweeden wethouderszetel, wilden prijs ge ven, indien daardoor een behoorlijke op lossing van de wethouderscrisis kon wor den verkregen. Men was bereid, overeen komstig het in het „bloc" aangegane ac- ooord, twee soc.-dem. in het ooilege van B. en W. te ikiezen, doch geen drie, zooals het voorstel van den burgemeester luidde. Dan werd het billijker geacht dat in dien tweeden Roomschen wethouderszetel een vrijzinnig-democraat zou worden ge kozen. Ter vergadering verschenen daarna ver tegenwoordigers van het „burgelijk bloc". De RJL vertegenwoordigers zetten uit een dat hunne fractie het voorstel van den burgemeester zóó wenschten te amendee- ren, dat twee soc.-dem. in het college zou den gekozen worden en, indien de vrijz. democraten daarop Ingingen, één van die fractie. 'Kwaun het daartoe niet, dan be hield de R.-K. fractie hare vrije beslissing over den tweeden, door haar voorwaarde lijk geofferden zetel. De overige fracties, waaronder er waren die het voorstel van den burgemeester De Vlugt geenszins verwerpelijk achtten, be schouwden het denkbeeld der fractie- Drabbe als een geheel nieuw voorstel. On billijk vond men het over het algemeen niet! De heer Weiss stemde er grif mee in; hij was bereid het onmiddellijk te aan vaarden. Als de soc.-democraten de twee wethou derszetels weigerden en een1 vrijz.-demo craat werd gekozen, zou het nieuwe col lege steunen op vijfentwintig raadsleden. Er werden uit de andere groepen be zwaren tegen het nieuwe voorstel ge opperd; maar men meende ook de niet- aanwezige leden der Ahti-revolutionaire, Christelijk-Historische en Vrijheidsbond- sche fracties nog te moeten hooren. De heer Weiss verklaarde ten slotte „dat zijn partij zou kunnen billijken dat de eventueel door de vrijz.-dem. gewei gerde wethouderszetel door een Roomsch- Katholiek werd ingenomen"; hij zei tevens dat de Middenstandsgroep zich ten op zichte van t aantal soc-dem. in het ooilege strikt aan het aocoord wenschte te houden. „Wanneer het „bloc" aannam, méér dan twee roode wethouders te kiezen, zou de W eis-groep zich aan verdere samenwer king onttrekken." De vergadering ging wederom uiteen zonder een definitief besluit te hebben genomen. Het burgerlijk „bloc" is nog niet in staat aan den burgemeester mede te deelen, welk standpunt de daarbij aangesloten fracties tegenover het bemiddelingsvoor stel van den voorzitter van den Raad ih- nemien. De desbetreffende partijen zouden gis teren) aan het bureau van de R.-K. Raads fractie mededeelen, welk besluit zij had den genomen ten opzichte van het jongste voorstel van de Roomsch-Katholieken om het Ooilege te doen bestaan uit twee So ciaal-Democraten, een Vrijz.-Democraat, een Chr.Historisch, een Katholiek en een Vrijheidsbonder. Een der groepen, de anti-revolutionaire, heeft echter doen weten, dat zij de zaak nader in een heden te houden bijeenkomst van het „blook" wenschte te bespreken. Dientengevolge kan nog niet van een be- Blult van de „bloc"-partijen in een of andere richting aan den burgemeester worden kennis gegeven. In den loop van gisteren hebben intus- schen vergaderd de vertegenwoordigers der sociaal-democratische en vrijzinnig- democratische fracties. In die bijeenkomst werd aan de „democratische overeen komst" vast gehouden. De sociaal-demo cratische Raadsfractie, die in dien namid dag bijeenkwam en waarbij ook de sociaal democratische wethouders tegenwoordig wanen, besloot een afwachtende houding aan te nemen. Zij spraken echter nadrukkelijk uit, „dat zij zich niet door een minderheid in dien hoek zouden laten dringen.M (HbL) De wethouderscrisis te Rotterdam opgelost Na vele mislukte pogingen heeft de Rot terdam sche wethouderscrisis haar oplos sing gekregen. Gistermiddag kwam de raad opnieuw bijeen, om te voorzien in de vacature, ontstaan door het bedanken van Mr. Abr. van der Hoeven. De eerste stem ming had thans al dadelijk resultaat: Uit gebracht werden op den heer J. Schouten 17, op mr. Van Aalten 8, op mr. Van der Hoeven 2 stemmen, op den heer Verheul 1 en op den heer Richters 1 stem, terwijl 17 stemmen in blanoo werden uitgebracht, ■oodat de heer J. Schouten ia gekozen. De heer Schouten, die zoo men weet, tot de anti-revolutionnaire partij behoort, en lid van de Tweede Kamer ia, wenschte zijn benoeming in beraad te houden. Het subsidie yoor de Olympische Spelen. V erschenen is de memorie van antwoord op het voorloopig verslag, nopens het wetsontwerp: verhooging van hoofdstuk t der Staatsbegrooting voor 1925 (sub sidie voor de Olympische Spelen). Resumeerende wijst de Minister erop, dat: lo. het voorstel tot het verleenen van Rijkasteun gedaan wordt, omdat ons land in 1928 voor het organiseeren der Olym piade aan de beurt is, dat dit een bijzon dere beteekenis heeft, omdat dan voor het eerst alle Centrale Mogendheden worden uitgienoodigd vertegenwoordigers te zen den, en dat de Regeering het verstandig acht in de uitvoering van deze wereldge beurtenis medezegegnschap te hebben; 2o. op Zondagen niet zal worden ge speeld; 3o. de financieels steun des Rijks zich zal bepalen tot deelneming in het waar borgfonds tot een bedrag van ten hoogste een millioen, verdeeld op vier jaren; 4o. op de gansche financieels gestie door een Regeerings-oommissaris, bijge staan door accountants, nauwlettend zal worden toegezien. Stemmen door zeevarenden. In de algemeene jaarlijksche vergade ring van de Vereeniging van Scheepvaart werktuigkundigen, die 1, 8 en 8 April ge houden werd, is met algemeene steipmen de volgende motie aangenomen: De vergadering, betreurend dat de zee varenden voor het overgroot© deel niet in de gelegenheid zijn van hun stemrecht ge bruik te maken, draagt het bestuur op, zich in verbinding te stellen met de orga nisaties van stemgerechtigden die zich in eenzelfde positie bevinden, ten einde een gezamenlijke propaganda te voeren voor een regeling, welke aan deze groepen de uitoefening van hun kiesrecht mogelijk maakt. Aanvaring ln de Wielingen; de Jonge Catharlna gezonken. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft Woensdagnacht halfvier in de Wielingen, bij boel 8, een aanvaring plaats gehad tusschen het Engelsche stoomschip Clan Monroe, van Duinkerken gekomen, en het uitgaande Nederl. stoomschip Jonge Ca- tharina, bestemd voor Barcelóna. De Jonge Catharina, groot 1767 ton bruto en 1604 ton netto, gebouwd in 1922 en eigendom van de firma A. van Hobo ken Co. te Rotterdam, is onmiddellijk gezonken. Haar opvarenden zijn te water gesprongen en gedeeltelijk gered door sloepen van het Engelsche stoomschip. Op het sein S. O. S. (Safe our Souls) Is de Duitsche zeesleepboot Loewer van Vlis- 3ingen uitgevaren; ze kwam tegen 6 uur in de Wielingen en nam aan boord 15 ge redden en 6 lijken. Vier man worden nog vermist. De Jonge Catharina kwam van Antwer pen, en was geladen met stukgoederen. Het casco is op beurspolis verzekerd. De kapitein en d© marconist zijn onder de geredden. Volgens nadere berichten manoeuvreer de het Nederlandsche schip goed, en had Itet ongeluk plaats bij helder weer; er was geen sprake van mist. Aangenomen wordt thans, dat het Engelsche stoomschip een verkeerde manoeuvre uitvoerde. De te Vlissingen wonende Nederlandsche loods van de Jong© Catharina is gered. Ook de eenige passagier, een Nederland sche postambtenaar, die met het schip de reis naar Barcelóna zou meemaken. Ten einde dé identiteit van de zes doo- den en de vier vermisten te kunnen vast stellen, onder wie drie Duitschers en een persoon van onbekende nationaliteit, heeft de politie zich in verbinding gesteld met de reederjj te Rotterdam. De kapftein kende de adressen van de familieleden niet; de bemanning was eerst kort gele den aangemonsterd. Onder de dooden bevindt zich een Vlis- singer, namelijk de eerste stuurman Meinderts. De slachtoffera Aan boord van de Jonge Catharina be vonden zich 24 personen. Van dezen zijn 14 vlevend aan land gebracht Overleden zijn: de eerste stuurman W. Meynderts, uit Vlissingen; de derde stuurman L. May, uit Rotterdam de derde machinist G. O. Kool, uit Rotterdam; de hofmeester H.' Rembe, uit Charlottenburg; de kok R. Stroemer, uit Dusseldorp en de olieman L. Addinken, uit Hamburg. Vermist worden de eerste machinist J^ Ph. Sesseler, uit Den Haag; dé matroos T. H. Reinders, uit Apeldoorn; de licht matroos J. Oosterman, uit Maassluis, en de stoker J. G. Kiebool, .uit Rotterdam. M De correspondent van het HbL te Vlis singen had een onderhoud met den twee de-stuurman, die bij de aanvaring dienst op de brug had. Hij deelde mede, dat men te drie uur voor Vlissingen was en de zeeloods aan boord kreeg. Het was zoo wat halfvier toen de „Clan Monroe" in het zicht kwam. Het was eenfjjszins heiig op dat oogenblik en het vaarwater niet- bij zonder breed. De voorgeschreven seinep waren gegeven, de stuurman hoorde op 't Engelsche schip nog het sein geven om achteruit te stoomen, maar toen was hèt te laat. „Clan Monroe" voer het Neder landsche schip achter het midden aan en doordat d© groote Engelsche boot zwaar geladen was, werd de aanvaring zeer [Tachtig. De „Jonge Catharine", eveneens zwaar geladen, onder anderen met ijzer, zonk onmiddellijk. De tweede-stuurman had1 de tegenwoor digheid van geest een luik in zee te w#cpen, aan valk luik hij aüh mat vijf andéren gedurende meer dan ©en uur vast heeft geklemd. Van de vier vermiste personen heeft men den lichtmatroos Oostennan nog wel gezien, maar deze is niet opgepikt. De eerste-machinist Sesseler lag te kooi, maar is, toen hij gewekt was, naar de ma chinekamer gegaan. Toen hij terug wilde komen heeft het binnendringend© water hem den weg versperd en zoo moet hjj op verschrikkelijke wijze aan zijn einde zijn gekomen. De indruk, dien de Stuurman kreeg, was dat men aan boord van het Engelsche schpi eerst heeft nagegaan of men zeil ook averij had bekomen. Eerst toen is men booten gaan uitzetten en intusschen waren de schipbreukelingen verweg gedreven, zoodat het geruimen tijd duurde voor de 22 personen allen waren opgepikt. De eerste-stuurman Meynderts, die on der de slachtoffers behoort, was Zondag uit Antwerpen nog naar Vlissingen ge weest om zijn aanstaande, met wie hij na deze reis in het huwelijk hoopte te tre den, te bezoeken. Nader vernemen wij, dat politie en justi tie een vergeefsche reis naar de Wielin gen hebben gemaakt De „Clan Monroe" was verdwenen. De „Soerakarta". De „Soerakarta" is Donderdagmiddag te ongeveer drie uur vlotgekomen, en te kwart over vier in de haven van Schiedam, naast het groote dok van Wilton gemeerd. Zoodra het dok vrij ksmt, zal de „Soera karta" daar gedokt worden. Toen de pogingen, om de „Soerakarta" vlot te krijgen herhaald werden, was het bijzonder hoog water, nog hooger dan gis teren zelfs. Bovendien had men de lading overge- tremd, zoodat het achterschip gerezen was, waarbij men door middel van waterballast het voorschip kon laten zakken. De ramp der „Jahanna Maryke". Men zal zich het ontzettend geval herinne ren, dat zich op de Maas voor Rotterdam afspeelde in den vroegen avond van 18 Februari 1.L: de vrachtstoomboot „Noord- Holland Hl" van Defais en Verschure te Den Bosch voer tusschen de Waalhaven en dé Prins Hendrikkade de motorboot .Johanna Maryke" van de fa. J. Kerstens te Rotterdam aan. De motorboot zonk en 6 werklieden van de fa. Kerstens, die in de kajuit zaten, verdronken jammerlijk. De Raad voor de Scheepvaart stelde Donderdag een onderzoek in naar de oor zaak van deze noodlottige aanvaring. De schipper van de stoomboot ver klaarde o.m., dat beide vaartuigen haaks op elkaar afkwamen. De schipper van de vrachtstoomboot dacht „dat het motor bootje achter hem heen zou varen". Toen dat niet geschiedde, gaf hij één stoot op de fluit, maar 't was te laat en de boot voer met den steven het achterschip van de mo torboot, stuurboord aan. De motorboot zonk onmiddellijk. De schipper van de gezonden motorboot verklaarde, dat h ij van meening was, dat de stoomboot achter hem om zou va ren. Dit geschiedde evenwel niet; een fluitsein heeft hij niet gehoord. De motor boot zonk en hjj met een varensman kon den zich zwemmende redden; de 6 werk lieden kwamen om het leven. De voorzitter wees er den schipper van de motorboot op, dat hij volgens de regle menten bij het zien van de lichten van de stoomboot, bakboord uit had moeten varen. Doch dit heeft de schipper niet ge daan. De inspecteur voor de Scheepvaart con stateerde een onvoldoende kennis bij de betrokken schippers van de reglementen in zake het uitwijken. De gedelegeerde kammlssaris van de Rotterdamsche Bank. Het Kamerlid Schaper heeft de volgen de vragen gesteld aan den Minister van Financiën: Is de Minister bekend met het feit, dat de gedelegeerde kommissaris der Rotter damsche Bankvereeniging, die in de al gemeene vergadering van aandeelhouders dier instelling op 28 Oktober j.1. als zoo danig is benoemd om inzonderheid voor de belangen van de Nederlandsche Bank en den Senaat b]j de Rotterdamsche Bank vereeniging te waken, ©en renumeratie van 150.000 geniet? Is het den minister bekend, dat tegen het bedrag dezer renumeratie door kom- missarissen der Rotterdamsche Bankver eeniging bezwaar is gemaakt, doch dat zij onder pressie van de direktie der Neder landsche Bank voor de eischen van den nieuwen funktionaris zijn gezwicht? Is de minister bereid mede te doelen op welken grond aan den bedoelden funktio naris een zoo exhorbitant hooge jaarlijk sche belooning is toegekend, terwijl toch niet betwijfeld kon worden, dat voor de Rotterdamsche Bankvereeniging na de plaats gehad hebbende gebeurtenissen de noodzakelijkheid 'bestond om belangrijke bezuinigingen in hajui bedrijf door te voe ren. Zou de minister, indien een voldoende grond voor deze hooge belooning ontbro ken heeft, bereid zijn om stappen te on dernemen, die er toe kunnen leiden, dat deze belooning tot een peil wordt terug gebracht, dat in overeenstemming met het voor dergelijke vakkundige prestaties in het algemeen geldende kan worden ge acht? FRANKRIJK. I Het kablnet-Herriot afgetreden! Een Interpellatie van Frangots Marsal tn den Senaat. Parijs, 10 ApriL Het votum van ver trouwen in de regeering, dat gisteren in de Kamer werd verkregen met een sterk ver minderde meerderheid, belette vandaag den Senaat niet, den aanval tegen Herriot te hervatten. De vroegere minister van Finan ciën Franpois Marsal interpelleerde na rug gespraak met Poinearé Herriot juist over zijn gisteren afgelegdeverklaringen. Een dramatisch oogenblik deed zich voor, toen Marsal voorlezing deed van de brieven, die de raad van de Fransche Bank aan de re geering had geschreven, waarin hij protes teerde tegen haar handelingen, waarschuw de, dat de toestand ernstig was, omdat het land vertrouwen miste ln de tegenwoordige politiek, en de regeering schier dreigde financieele maatregelen tegen haar te zuiléh nemen. Herriot hield wederom een lange rede, waarin hij uiteenzette, dat zijn financieele gestie het onvermijdelijk gevolg was van de houding van zijn voorgangers. Hij wees met kracht de tegen hem geuite beschuldigingen terug, doch de groote meerderheid1 der Se naatsleden applaudisseerde voor zijn tegen standers, terwijl Herriot gedurende zijn rede slechts van uiterst links applaus kreeg. Herrtot tn den Senaat verslagen Na de interpellatie stelde de regeering de quaestie van vertrouwen. Nadat de Senaat het votum van v&trou wen met 166 tegen 132 stemmen had ver worpen, nam hij met 163 tegen 0 stemmen een motie van wantrouwen aan. Het Kabinet heeft daarop zijn ontslag aan geboden, hetgeen door president Doumergue werd aangenomen. BELGIS. De definitieve altslag. De definitieve uitslag, voor de Kamer is thans Socialisten 79 (69), Katholieken 78 (80), Liberalen 22 (88), Frontpartij 0 (4), Kommnuisten 2 (0), resp. 187 (186). (De tusschen haakjes geplaatste cijfers geven het aantal zetels in de vroegere Kamer aan). De nieuwe regeering. De liberalen hebben besloten aan de regeering niet deel te nemen; De alge meene Raad der socialistische partij ver gadert volgende week Dinsdag. Waar schijnlijk zal besloten worden een kongres bijeen te roepen. In de meeste bladen wordt erkend, dat logisch Vandervelde met de samenstelling van de regieering moet worden belast. SPANJE. Spoorwegramp. Twintig dooden; zestig gewonden. Een electrische trein, die uit de omge ving van Barcelóna naar Las Palmas ver trok, is ten gevolge van te groote snel heid, of het slechte werken van de rem men in een bocht ontspoord. De geheele trein, bestaande uit twee wagens 8e kl. en een wagen 2e kl., waar in 180 reizigers hadden plaats genomen, liep te pletter tegen een tunnel, d© wa gens werden letterlijk versplinterd, waar door het opruimingswerk wordt bemoei lijkt. Totnogtoe zijn er 25 lijken en 106 gewonden te voorschijn gehaald'. Verschei dene lijken1 zijn leterljjk in flarden ge scheurd. Verscheidene verminkten ver- keeren in wanhopigen toestand. Een be paald aantal families is geheel verdwenen. Volgens de bladen reed de trein met een snelheid van 110 km. DUITSCHLAND. De Duitsche Presidentsverkiezingen. Berlijn, 10 ApriL De „Telegr. Union" publiceert een interessante telegramwisse ling tusschen dr. Jarres en Hindenburg. Nadat Jarres aan de oommisaie-LöbelI had getelegrafeerd niet meer voor een candidatuur in aanmerking te willen ko men, deelde hij dit telegrafisch aan Hin denburg mede en drong er bij hem op aan zich beschikbaar te stellen, waarbij hij verklaarde, zich met zijn geheelen per soon achter de cand idatuur-Hindenburg te zullen stellen, en bij zijn kiezers er op te zullen aandringen voor Hindenburg te «temmen, Ais de Lente weer ln 't land 1& Al het kou-gedoe gedaan, Wijst de Levensbarometer Groote voorjaarsschoonmaak aan. Niets kan vrouwlief meer bekoren, Zelfs de man waarvan zij houdtw En de nieuwe voorjaarsmode, Laat haar in die dagen koud. Heele dagen schrobben, boenen, Poetsen, wrijven, zonder end. Eén bonk stof-zuig-veeg-machines. 't Is compleet zoo'n Aenrnstent Manlief wordt geheel vergeten. Eten koken wordt gestaakt Alles, zelfs het spaarbankboekje, Wordt eens „reuze" schoongemaakt Mannen mop'ren, steunen, klagen: „Wat zoo'n schoonmaak toch beduidt! Wie bracht toch dat werk ter wereld? Wie vond toch de schoonmaak uit?" Man wees wijzer, waarom brom je? Laat ze werken, is 't niet fijn. Denk, dat als 't hun werd verhinderd, 't Weldra werken-af zou zijn. TRUUS. Nou, nou, Truus, zou dat wel waar* zijn?.Zoo tusschen de trap en de bo- ven-voorkamer door eens «ven neuzen bij Grunwald of Spruit!. De Duitsche luchtscheepsbonw. Berlijn, 10 ApriL Volgens de „National Zeitung" te Bazel, onderhandden verte genwoordigers der Zeppelin-Gesellschaft over den aankoop van een terrein aan dén Zwitserschen oever van het Bodenmeer, ten einde de Zeppelinwerf daarheen te verplaatsen. PALESTINA. De demonstraties tegen Balfoor. Damascus, 10 ApriL Gistermiddag .hadden hier ernstige ongeregeldheden plaats, toen een menigte een poging deed om het hótel, waar lord Balfour verblijf hield, te bestormen, waarbij zij: met steenen wierp en de politie met stokken aanviel. Men had ongeregeldheden verwacht, waarom Balfour zich niet buiten zijn hótel begaf. Troepen- afdeelingen, waarbij cavalerie, met pantser wagens, en vliegmachines, die rookbommen lieten vallen, brachten de menigte tenslotte tot bedaren. Bij een herhaling der vijandelijke demon stratie tegen Balfour moesten politie en gendarmen krachtig ingrijpen. Er'volgde een botsing, waarbij twee demonstranten gedood en drie gendarmen gewond werden. Toen eenigen tijd daarna de troepen een schijnbeweging maakten, reed Balfour on gemerkt in een automobiel met onbekende bestemming weg. VEREENIGDE STATEN. De dranksmokkelarij. De noodlottige invloed, die het zoo moei lijk te handhaven drankverbod in de V. St heeft op de goede zeden in breede kringen zoowel aan den kant van de overheids personen als aan den kant van het publiek blijkt weer eens uit eenige berichten in de Amerikaansche couranten. De politie in Chicago zoo heet het heeft invallen uitgevoerd, waarbij zij de hand legde op ge gevens betreffende een groote trust tot smokkelhandel in sterken drank. Deze trust deed zaken tot bedragen van millioenen dol lars 's jaars. Er zijn acht lieden in hech tenis genomen, die bij deze zaak betrokken zijn, en onder hen is een voormalig burge meester van een der voorsteden, John Pat- ton. Deze Patton had den politiemannen, die den inval deden, 5000 aangeboden, indien zij van de boeken wilden afblijven. Dat werd spoedig volkomen verklaarbaar; de boeken bleken uitstekend te zijn bijgehouden, o. m. war en er opgaven in van de intercommunale telefonische gesprekken, die waren gevoerd met centra van den dranksmokkelhandel als New-York (stad), Miama en New-Orleans. Onder de inbeslaggenomen chèques was er een van 15.000, afgegeven door een apo theker. Uit de boeken kwam men de namen van 200 vaste afnemers te weten, die in Chicago tot de geziene burgers behooren. Kregen alzoo te Chicago de bootleggers een leelijken stoot; te Cincinnati waren juist de politiemannen het kind van de re kening. Niet minder dan 65 agenten van politie en van de drankbestrijdingsafdeeling erkenden schuldig te zijn aan het aannemen van steekpenningen van dranksmokkelaars en houders van clandestiene kroegen Onder degenen die schuld beleden waren alle poli tiemannen, die deel uitmaakten van de af- deeling die de invallen bij verdachten moest uitvoeren en alle speurders, die weraten in de „beruchte zóne". Politie en speurders beurden op deze iilicite manier naar een voorzichtige schatting meer dan $1500.000 's jaars. KORTE BERICHTEN. De pool-expeditie van Amundsen Is uit Tromsö vertrokken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ïn den morgen van 11 ApriL Meteorologisch Instituut te De Bilt. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Hoogste stand 771.9 ie Stansele. Laagste stand 748.7 te Vestmanour. Verwachting: Zwakke tot matige 'Noordelijke tot Noordoostelijke wind, half tot zwaarbe wolkt of betrokken, weinig of geen regen, iets warnar overdag.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9