GEMENGD NIEUWS 15 Een ander moest even... u weet wel, en zijn zusje moest ook even... u weet wel. En zoo Btond-ie zielig en verlaten in de groote holle vestibule en huilde tranen met tuiten. En dan de acteurs en actrices 1 Ze ston den natuurlijk al een half uur van te voren gekleed klaar in d'r aardige pakjes, maar dat was me wat! De eene was wat dik kig en had een te klein jongenspakje aan, een ander... maar ik heb beloofd het niet in de krant te zetten, nou en een belofte moet je houden, hè, zelfs een belofte aan kleine meisjes. Er dwarrelde heuschelijke sneeuw in het eerste bedrijf, toen ze dat aardige liedje zongen. En toen ze den koning een fraaie zijden zakdoek hadden gegeven als tegen-prestatie voor een militaire Willemsorde, zongen ze zeer geestige neusdoek-coupletten met het welluidend refrein „hatsjihatsji 1" De piano maakte zoo'n soort chromatische toonladder. In het derde tafereel was er de vlinderdans, in eigen-gemaakte vlinderpakjes en de armen deden er zeer van van 't vlin deren bedoel ik. Alle vlindertjes moesten Sneeuwwitje beschermen, en de booze fee had, een gezicht vol puisten en een roode neus, ze hinkte ook nog. Sakker loot, wat een fee was dat! En de dwergjesI O, die dwergjes! Ze hadden heusche kaarsjes in d'r lantaarn, ik weet het, want ik heb ze zelf aange stoken, en ze hadden allemaal een bordje, een mes, een boterham met kaas, en een kroes melk. Zeven waren er, plus de koning met een kroon, die met veel moeite in d'r vlasblonde haren gewurmd was. En hamertjes hadden ze ook. Ja, 't was om zoo te zeggen een lust voor de oogen en de propvolle Casino-zaal genoot er van. Muisstil waren ze, behalve natuurlijk in de pauzen, en uitgezonderd ook als er af en toe een rij kinderen van de verhooging af kie perde. Maar tenslotte lette je niet meer op zulke kleinigheden. Op deze genoeglijke wijze hebben een zaal vol kindertjes den Woensdagmiddag doorgebracht, hen door den heer Boelens aangeboden met zijn leerlingetjes. En zij, die gisteren niet geweest zijn, kunnen de volgende week Woensdag weer terecht, want dan wordtSneeuwwit je nog eensopge voerd. 29 April, onthoudt het, kinderen! Het orkestje was ditmaal in optima formaniemand minder dan Coba Hanse speelde er de eerste viool, en dit hielp goed mee om ze op toon te houden. En de firma de Graauw had voor aar dige costuums gezorgd, zoodat het alles tezamen een recht genoeglijke middag is geworden. Door een juffrouw werd aangifte gedaan, dat zij door een bij haar in de straat wonende juffrouw was beleedigd, terwijl deze „dame" haar 6-jarig dochtertje mis handeld heeft. Gisteren werd aangifte gedaan door een man van vermissing van een bank biljet van f800.— uit zijn portemonnaie. Een ander deed aangifte, dat hij, toen hij Dinsdagavond met zijn rijwiel op de Brakkeveldweg reed door een hond werd aangevallen. Hij viel van zijn flets, waar door deze ernstig beschadigd werd. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs te maand Maart 1926. Mannen. van werkgevers kwamen In Aanvragen ooi: 1 banketbakkersleerling ben. 18 jaar; 1 controleur; 1 colporteur; 1 electriclen; 8 grondwerkers; 1 hulp-doodgraver; 1 incas seerder; 1 kantoorbediende, 1 ketelmaker, 1 letterzetter; 4 losse werklieden; 1 los werk man ben. 18 jaar; 1 loopknecht; 8 metse laar»; 1 meubelmakersleerling ben. 18 jaar; 1 steenbikker; 1 smidsleerling ben. 18 jaar; 6 schilders; 197 transportarbeiders; 1 tim merman, 2 timmerlieden halfwas, 1 tümmer- mansleerling ben. 18 jaar; 1 vliegtuigmaker. Totaal 236 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 bakker; 1 bediende gr. vaart; 1 contro leur; 1 colporteur; 2 betonwerkers; 2 elec- triciens; 1 gasfitter; 46 grondwerkers; 1 huisknecht; 1 incasseerder; 2 kantoorbe dienden; 1 ketelmaker; 39 losse werklieden; 2 losse werklieden ben. 18 jaar; 1 letterzet ter; 1 landarbeider ben. 18 jaar; 1 loop knecht; 4 landarbeiders; 8 loopjongens ben. 18 jaar; 1 leerling-metselaar ben. 18 jaar; 2 matrozen; 1 machinedrijver; 1 machinist; 7 metselaars; 1 reiniger ben. 18 jaar; 1 rij wielhersteller ben. 18 jaar; 1 reiziger; 1 smid-bankwerker; 2 smid-bankwerkers ben. 18 Jaar; 2 stukadoors; 1 steenbikker; 1 schilder; 1 schildersleerling ben. 18 jaar; 8 stokers; 12 timmerlieden; 2 timmermans- leerlingen ben. 18 jaar; 188 transportarbei ders; 2 tremmers; 1 verzekeringsagent; 1 wijnkoopersknecht Totaal 888 personen. Geplaatst werden: 1 banketbakkersleerldng ben. 18 jaar; 1 controleur; l colporteur; 1 electriclen; 8 grondwerkers; 1 hulp-doodgraver; 1 incas seerder; 1 ketelmaker; 1 letterzetter; 4 losse werklieden; 1 los werkman ben. 18 jaar; 1 loopknecht; 2 metselaars; 1 meubelmakers- leerling ben. 18 jaar; 1 steenbikker; 1 smids leerling ben. 18 jaar; 4 schilders; 197 trans portarbeiders; 1 timmerman-halfwas; 1 tim- mermansleerling ben. 18 jaar. Totaal 280 personen. Vrouwen. Aanvragen van werkgeefsters kwamen ln om: 1 aas. huishouding; 1 boekhoudster; 0 dagdienstboden; 7 dagmeisjes; 8 dienst boden Intern; 1 kamermeisje; 1 keuken meisje; 1 noodhulp dienstbode; 18 werk sters. Totaal 48 personen. Aanbiedingen kwamen ln van 2 aardappelschllsters; 1 dagdienstbode; 1 dagmeisje; 4 dienstboden intern; 1 kan toorbediende; 16 werksters; 1 winkeljuf frouw. Totaal 26 personen. Geplaatst werden: 2 dagmeisjes; 2 dienstboden Intern; noodhulp-dienstbode; 16 werksters. Totaal 20 personen. Uit het Politierapport Door een schipper, wonende te Oude- sluis, werd Dinsdag aangiftegedaan.dat ongeveer vier weken geleden, van zijn Binnenhaven nabij bet Moordaanslag. Gisternacht omstreeks 12 uur werd de politie gewaarschuwd, dat er in de Poel- dijkschestraat in Den Haag waarschijnlijk een moord gebeurd zou zijn. Er zouden eenige schoten gelost, en een man zou voorover op straat gestort zijn. De politie spoedde zich naar de genoemde straat en vond daar een man in een grooten bloed plas voorover op het trottoir liggen. De gemeentelijke geneeskundige dienst werd direct gewaarschuwd en deze vervoerde den man, die levensgevaarlijk gewond was, naar het ziekenhuis. Commissaris der afdeeling O, vergezeld van eenige inspecteurs en rechercheurs, stelde dadelijk een onderzoek ter plaatse in. Ondanks het late uur, waren er veel menschen, die op de schoten afgekomen waren, maar niemand kon iets positiefs zeggen omtrent den dader. Vastgesteld kon worden, dat de schoten gelost warefi uit het perceel Poeldijksche- straat 86. Een der plinten van de deur was door een kogel vernield. De bewoners van dat perceel konden weinig omtrent het afgespeelde drama meedeelen. De hoofdbewoonster van het perceel was voortvluchtig. Uit de gegevens, die de politie lang zamerhand uit verschillende verklaringen bij elkaar kreeg, bleek, dat het slachtoffer en de dader ruzie hadden gehad over de vrouw, die het perceel bewoonde en nog steeds voortvluchtig is. Het slachtoffer H., van beroep koopman en wonende te Rot terdam, was Dinsdagmiddag omstreeks half vjjf uit zijn woning vertrokken en naar Den Haag gegaan. Hjj had het plan, de bewoonster van het pérceel Th. van A., met wie hij vroeger getrouwd geweest is, en die thans met den bloemenkoopman S. samenwoonde, op te zoeken. H. ontmoette bij zijn bezoek aan zijn vroegere vrouw dezen S. De beide mannen kregen om de vrouw een hoog loopende ruzie, die hiermee eindigde, dat H. het huis uitliep, en S. hem eenige revolver schoten achterna zond. H. viel onmiddellijk voorover op de straat en bleef onbeweeg lijk liggen. Een bij hem zijnde kameraad Liep een schampschot op; hjj heeft zich laten verbinden. De dader en de vrouw hebben dadelijk daarop de vlucht genomen. Toen de commissaris van politie zich in het Ziekenhuis vervoegde en het slacht offer eenige vragen stelde, was deze niet in staat, daarop een antwoord te geven. Hjj maakte met zijn vingers echter eenige bewegingen, waaruit men opmaakte, dat hij iets opschrijven wou. Toen men hem schrijfgereedschap gegeven had, schreef hij met groote inspanning den naam S op papier. Onmiddellijk werden alle pogingen in het werk gesteld om S. en de vrouw, die samen gevlucht waren, te arresteeren Dit is evenwel niet gelukt. Gistermorgen omstreeks half-twaalf is S. zich echter bij de politie komen melden. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd. De revolver, waarmee hij de schoten gelost heeft, was nog in zijn bezit. S. ver klaarde, dat hij uit noodweer gehandeld had. Reeds verscheidene malen zou H. hem gedreigd hebben, eens met scheermes. De politie heeft S. in arrest gesteld. Later werd de vrouw opgespoord en gearresteerd. De toestand van het slachtoffer gisterenavond nog zorgwekkend. een was in de vlet die zwembad weggewaaid een vest waarin zich een bankbiljet van f 10.bevond. Het conflict ln de Rotterdamsche haven. De staking van het personeel in de tech nische bedrijven is geëindigd. Dinsdag morgen heeft een groot aantal stakers het werk hervat, hetgeen de heele beweging in elkaar deed1 zakken. Des middags zijn de overigen weer aan het werk gegaan. Bij Thomsen's Havenbedrijf, Frans Swarttouw's Havenbedrijf en Corn. Swart- touw's Stuwadoorsmaatschappij, waar het conflict uitbrak, vallen 12 slachtoffers. Een transport werkwilligen was reeds in de haven aanwezig om zoo noodig de stakers te vervangen. Vernist Kapitein Wilkins, de natuuronderzoe ker, die verleden jaar November uit Arn hems-land: (Noord-Australië) was vertrok ken om een reis te volbrengen langs de Noordwestkust van Australië en daar die ren, planten, mineraleil en ethnografiache voorwerpen te verzamelen voor het Brit- sche Museum, is verdwenen. Men heeft na November niets meer van hem vernomen. De familie van kapt Wilkins dringt er bij de Australische regeering op aan dat nasporingen naar hem zullen worden in gesteld. Zakkenroller. De burgemeester van Den Haag, mr. J. A. N. Patijn, die met buitenlandsóh ver lof is geweest, is op zijn terugreis naar Den Haag het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De heer Patijn was Za terdag te Brussel in den trein gestapt. Korten tijd later bemerkte hjj, dat zijn portefeuille, Inhoudende een vijj aanzien- De heer Patijn heeft bij de Belgische po litie aangifte gedaan van dezen diefstal. Van den dader is nog geen spoor gevon den. Torenbrand te Znnterdarp. Te Zunderdorp, na de jongste grens wijzigingen toegevoegd aan Amsterdam en thans aan de uiterste grens van Amsterdam gelegen, is Woensdag tijdens een zware donderbui de bliksem geslagen in den toren der kerk, waardoor deze in brand vloog. Hoewel onmiddellijk pogin gen in het werk werden gesteld het begin van brand te blusschen, moest hulp worden ehaald en werd de alarmklok geluid. De _ofpsbrandweer kon weinig uitrichten, maar de Amsterdamsche brandweer werd gealarmeerd. Helaas was de naastbijzljnde telefoon nog een kwartier gaans en de naastbijzijnde brandweerpost 20 minuten per auto van daar verwijderd. Daardoor duurde het geruimen tijd voor de eerste spuit er was, maar toen kwam ook spoedig meer hulp. De groote motorwagen kon langs de polderwegen niet zoo ver komen en bleef voor een te zwakke brug staan, maar een tweetal spuiten waren spoedig in actie. Het vuur had intusschen snel om zich heen gegrepen en de houten spits stortte weldra naar beneden, waarbij een politieagent, die zoo snel niet uit de voeten kon komen, deze op zich kreeg en een ernstige onderbeenfractuur bekwam en zware brandwonden. De brandweer had de moeilijke taak de blussching van den toren van binnen uit te ondernemen. Intusschen is de zware ijzeren klok naar beneden gekomen en halverwege blijven hangen, zoodat het levensgevaarlijk is daar te blijven. Zeven brandweerlieden beklimmen nu de smalle houten trappen, die nog houden, tot boven de verdieping waar de klok is blijven hangen en kunnen vandaar hun werk voortzetten. Het vuur vermindert daarna spoedig, en te halftien, de brand was te kwart over zeven uitgebroken, is men het vuur meester. Het was een buiten gewoon kranig stukje, dat deze mannen verrichtten, ook al omdat de hitte daar boven zoo ontzettend was, dat het looden dak van den boventrans totaal smolt. Eenmaal zoover konden maatregelen worden genomen de gevallen klok te stutten, waardoor de brandweerlieden boven in den toren veilig kwamen te staan. Het interieur der kerk is niet beschadigd. De toestand van den gewon den agent was des nachts hoogst ernstig. Een moorden are»-verpleegster. In het dorp Saint-Gilles, dep. du Gard, kwamen in den laatsten tijd verscheidene sterfgevallen ten gevolge van vergiftiging voor. Een zorgvuldig onderzoek der po litie heeft thans aan het licht gebracht, dat een verpleegster, Antoinette Scieri, de vermoording, van ten minste zes harer patiënten op haar geweten heeft. Uit wreede perversiteit, doch tevens met het doel ze te bestelen, vergiftigde zij de patiënten, die aan haar zorg waren toe vertrouwd met een mengsel van chloro form, aether en pyralion, een middel, waarmede het onkruid in wijngaarden wordt uitgeroeid. Antoinette Scieri's verleden is alles behalve fraai. Gedurende eenigen tijd was zij prostituée in Aigues Mortes. Tij dens den oorlog, toen haar man aan het front was, leidde zij een onregelmatig leven, zoodat haar man haar bjj zijn terugkeer niet meer tot zich wilde nemen. Hoe zij er in is geslaagd verpleegster te worden is niet duidelijk. Zij heeft be kend zes zieken te hebben vergiftigd. Zij mengde het gif in hun drankje of thee, waarna de ongelukkigen onder vreeselijke pijnen stierven. Zjj beschuldigt een zeke re Rosalie Gire van medeplichtigheid in drie der moorden. De justitie heeft de opgraving bevolen van de lijken van een aantal personen die gedurende de laatste weken ten ge volge van vergiftiging zijn bezweken. Overreden. Op den Rotterdamschenweg te Delft is Dinsdagavond het 8-jarige zoontje van den heer H. B. B., dat achter een be spannen voertuig liep en plotseling daar achter vaandaan schoot, aangereden door een auto, bestuurd door L. v. d. H. uit Den Haag. De knaap werd bewusteloos naar huis gebracht en is enkele uren daarna overleden, zonder bij kennes te zijn gekomen. De schepelingen wendden zich dus tot een hulpvaardig uitziend jongmensch met iet verzoek, aan hunne dwalingen een eind te willen maken door hen den weg te wijzen. Aldus geschiedde. Het jongmensch bleek echter een boos wicht te rijn. Op de Handelskade geko men haalde hij een pistool te voorschijn en daarmede de dronken zeelui bedrei gend eiscihte hij hun geld op. De zeelle den, dien kogel vreezende, gaven zich daar op over f>n overhandigden het gewensoh- te bedrag, twee gulden èn 88 oent! Toen eenige oogenbukken later een po litieagent naderde vertelden de Duitschers lem wat hen overkomen was. De politie agent wifit den jongeman te achterhalen en te vatton; het geld werd bij hem gevon den het pistool waarvoor de schepelingen gesidderd hadden waseen knalpistool dat slechts klappertjes kon verschieten. De kerkdiefstal te Westervoort De tweede persoon, die als verdacht van medeplichtigheid aan den kerkdiefstal te Westervoort was aangehouden, de Duitscher 7 bleek niets met dezen diefstal te maken Vhebben. Hij is dan ook weder in vrijheid Op avontuur. Te Zaandam heeft een minderjarig meisje do ouderlijke woning met medene ming yan 296 verlaten. De politie doet onderzoek naar haar verblijfplaats. Moord en zelfmoord. De hoofddirecteur Naucke van de cel- stof fabrieken te Aaohaffenburg (t>ij Frankfort a. d. M.) is gisterochtend door den rechtskundigen raadsman der fabriek doodgeschoten. De dader heeft vervolgens zelfmoord gepleegd. De aanhouding van Broekhuys. "Willem Broekhuys, die blijkbaar na zijn aanhouding te Antwerpen door de Justitie aldaar uit België over de grens werd ge lag gemeerd, ls ontvreemd of lijk bedrag aan Belgisch en Nederlandsch bankpapier, verdwenen was. Vermoedelijk haalt aan internationale traindiaf kans ga- w 4, povtafauUl* te ~-**vlstiltii Het drama te Peperga. Voor de rechtbank te Leeuwarden wert Woensdag voortgezet de zaak tegen Jan van Capelle, te Peperga, beschuldigd zettelijk en met voorbedachten rade n moeder, Aaltje ten Berge, van het leven te hebben beroofd, door haar met een houten hamer of een hard voorwerp tegen het hoofd geslagen en daarna voor over in een ten deele met water gevul den put geworpen te hebben. De vrouw is ten slotte overleden. Het O. M. eischte tegen beklaagde 20 jaar gevangenisstraf. Beroovlng. Maandagavond is een koopman uit Alk maar in do Lange Baanstraat te Rotter dam lil een verdacht buis beroofd van 8600. Toen hij de beroovlng bemerkte gaf hjj de vrouw een aframmeling, die daarop begon te gillen. Hierdoor werd de aandacht der politie getrokken, die de be- roofater en haar handlanger, een koop man, heeft gearresteerd. Beroovlng en knatplstooL Twee Duitsche zeelieden te Amsterdam, wilden Maandag, na zich in de stad ver maakt te hebben, naar hun schip, dat ge meerd lag aan de Handelskade, terug koe ren. Met den juisten weg waren zij echter onbekend en bovendien hadden zij een hoeveelheid sterken drank tot zich geno men, die hen het terugvinden van hst km asszats imroïaiüflru BfJ mitrailleur-oefeningen gedood. In het kamp van Laren is een ernst! ongeluk gebeurd, ln de Paaschvacantie hiel de Kaderlandeftorm een vierdaagsche oefe- ning in het kamp. Wc hun oensdag zouden de landstormen examen voor onderofficier afleggen. Voor het aanschouwelijk onderwijs in den lichten mitrailleur was een 16-tal jongelie den verzameld in een der barakken, waar vaandrig Smith uit Amsterdam de werking van het vuurwapen demonstreerde. Bij de demonstratie werden zoogenaamde exercitie-patronen gebruikt. Plotseling ging echter een schot af, en viel de 19-jarige reserve-onderofficier P. A. M. Lammere uit Hilversum, In een der slapen getroffen, neer en overleed kort daarna. De oudere van den jongeman vertoeven lxi het buitenland Men vermoedt, dat na schietoefeningen met den mitrailleur een scherpe patroon tus- schen de losse ls verdwaald geraakt Moord op een zestienjarig meisje. Vrijdagavond is te Londen een moord gepleegd op een zestienjarig meisje, ge naamd Grace Diana Blackalley. Zij verliet om half acht het huis van haar moeder om naar de bioscoop te gaan en toen zij tegen elf uur weer uit de bioscoop kwam en een minuut of tien geJoopen had, werd zjj, op den hoek van Oharleyilleroad en Chaloner- street, door een man aangevallen, die haar een zware wonde aan de rechterzijde van den hals toebracht Zij kon strompelend nog net het huls van haar moeder berei ken. Deze ging onmiddellijk met het kind naar den dokter, die het na het leggen van een verband, naar het hospitaal deed vervoeren, waar het spoedig overleed. Niemand heeft van den aanslag iets ge merkt en ware het niet, dat het meisje zelf nog had kunnen meedeelen, dat een groote man haar had aangevallen, dan zou men geheel in het duister hebben getast Grace Blackalley was van beroep klee- renmaakstar, doch gebruikte haar vrijen tijd tot het geven van artistieke danslessen in een dansschool en ontwikkelde zich ln de richting van het tooneeL Uit latere berichten blijkt dat een jong- zet is onder Roosendaal, op den Nispen- mensch, dat zich bij de politie heeft aan- sohen weg, door mareohaussees uit sendaal aangehouden en van daar dag naar Rotterdam overgebracht lij ter beschikking van die justitie gesteld, aldus meldt „De Tijd". Roo-j Dins- waar werd Aanrijding. Maandagmiddag ongeveer 4 uur reed de motorrijder Van der N. uit Utrecht met zijn circa 20-jarige zuster op den duo op een zwaar model Harley-Davidson op den fluid-eratraatweg ln de richting van Naar den. Van den tegenovergestelden kant kwam een auto, bestuurd door den heer S. uit Alkmaar. Volgens ooggetuigen, wilde Stol een fietsrijder, den weg over- ter hoogte van De die achter de auto steken met de bedoeling, het rijwielpad te bereiken. Door deze manoeuvre kwam de motorrijder met de auto en met den wiel rijder ki aanraking. De motorrijder werd met een gebroken been en ernstige kneu zingen opgenomen. Ook zijn zuster bleek zwaar gekwetst te zijn, vooral aan het hoofd. Beiden zijn naar de MajeJla-stich ting te Bussum vervoerd. Hun toestand is ernstig. De autobestuurder en de fiets rijder kregen geen letsel. Vechtpartij. Maandagavond heeft te Veiseroord een ernstige» vechtpartij plaats gehad, waarbij A. door K. op drie plaatsen in den rug is gestoken. De gewonde werd naar de wo ning van zijn zwager vervoerd. De ontbo den geneesheer achtte de verwondingen van zeer ernstigen aard. De politie heeft A. nog geen verhoor kunnen afnemen. Zij heeft den dader uit zijn bed gelicht. Levend verbrand. De arbeider T. uit Posterholt, werk zaam als monteur op een glanastoffenfa- briek te Unterbruch (Duitachland) is met zijn kleeren in aanraking gekomen met een benzinetamp. De man is levend ver brand. Hij laat een vrouw en een kind na. Te Vlodrop (L.) ls een zekere Van Riet, die zijn kleeren met benzine stond schoon te maken, levend verbrand. De benzine vatte vlam door een vonk, die uit de pijp van een passeerend persoon vieL De man liep hoogst ontdaan roepend weg, zoodat de noodlge hulp niet direct verleend kon worden. Aan de ernstige brandwonden is man ten slotte overleden. de ln van Elen zware brand te Londen. Londen», 16 April. In den af gel- nacht heeft een hevige brand gew< Old Kentroad, in het zuidelijk deel Londen. De brand, die in een bergplaats van oud papier ontstond, sloeg over op een verfstoffenfabriek en vervolgens naar een houtloods. In de onmiddellijke nabij heid bevond zich een garage van de omnl bus-maatschappij met honderd autobus sen, die voor de veiligheid op straat wer den gebracht. De bewoners der omliggen de huizen moesten hun woningen verlaten en ln de autobussen overnachten. De schade wordt op 70.000 geraamd. Door het afbranden van de verfstoffen- fabriek zijn 400 arbeiders werkloos ge raakt. (BbL) Een brutale root Londen, 16 April. Hedenmiddag heef, in Kensingtom Highstreet, op een der drukste punten van Londen, een brutale roof plaats gehad. Twee mannen stopten met hum auto voor het warenhuis der firma Stokes, sloegen een winkelrul stuk, grepen een aantal ringen met dia manten en reden in volle vaart weg. De politie zette hen na in een auto van de firma; ln alle straten ln de omgeving weer klonken politiefluiten, dooh men er niet ia de dieven te achterhalen. gemeld, bekend heeft, den aanslag te heb- >en gepleegd, en een omstandig relaas leeft gegeven van de omstandlgheo en, waaronder hj) tot zijn daad ls overgegaan. Hij had het meisje een paar maanden ge- eden leeren kennen en een vurige liefde voor haar opgevat. Kreeg echter lang zamerhand den indruk, dat Grace, die ook vriendelijk was tegenover andere jonge lui, maar wat met hem speelde. Den be- wusten avond noemde zij hem, nadat hij haar had gekust, een dwaas, zooals zij hem al meer had betiteld, waarop hij een on langs gekocht scheermes voor den dag haalde en daarmede Grace de noodlottige halswonde toebracht Cairns, zoo heet het Jongemensch, ver klaarde dat het niet zijn bedoeling was het meisje te dooden. Waarschuwing. De Commissaris van Politie te Zand- voort geeft belanghebbenden ernstig in overweging, alvorens in relatie te treden, hetzij op bank-, handels- of verzekerings- gebied, met Geert Sietsema, assuradeur, wonende Hoogeweg 9 te Zandvoort, in lichtingen bij hem in te winnen. Dordreoht evoelt om en, welke door de Wed. P. A. er, Donkschelaan 68 te Bolnes, in dag- of weekbladen worden gesteld (b.v. in „Het Leven", van 21 Maart LL) De Officier van Justitie geeft een ieder, die Ërijsvrage 'uermeije te beantwoorden en de gevraagde gelden in te zenden, in overweging, voorzichtig heid te betrachten en, alvorens tot inzen ding van oplossing en geld over te gaan, zich te overtuigen of op nakoming van beloften omtrent prijzen gerekend worden. omtrent prijzen gerekend kan Bkxxnenfeest te Uitgeest Voor de derde maal maakt het dorp Uit geest zich op om bloemenf eesten te gaan vieren. Het geheeüe dorp zal in bloementool prijken en alle straten zullen versierd zijn. Tevens zullen er optochten worden gehou den van versierde rijtuigen, auto's fiet sen enz. De bloemententoonstelling te Heemstede, welke 18 Maart LL in het park „Groenenr daal" werd geopend, duurt tot 21 Mei aa. In het hijzonder vestigen wij de aandacht op die tijdelijke tentoonstelling, welke ge houden wordt van 6 tot 10 Med as. Deze la nl bijzonder interessant voor heeren win keliers. Een prijsvraag voor étalage-verele ring is hieraan verbonden. Doel is te demon stree ren hoe een étalage door bloemen aan trekkelijk gemaakt kan worden. Er zullen een negental étalages worden Ingericht, waarvoor verschillende fabrikanten hunne medewerking hebben toegezegd. Wij noe men o. a. de volgende étalage-s, welke inge richt worden. Voor chocolaterie de fa. van Houten», voor piano's Benderis pianoh&ndel, voor flayenoe en kristal de fa. Tholen en Kroon, voor meelproduoten Ten Hope'a Handelmaatschappij, voor conserven de Gerofahriek. Verder verleent de Kon. Zeep fabriek „De Duif' hare medewerking, terwijl mdj^^w^fiOT^s^ndeffhandeldMvorul^^^ De Twentsche Bank. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de Twents !ie Bank werden het verslag, de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. ^De^effectentrommel van den pastoor en verdere inhoud van de trommel, die nog vermist werden, zijn bij het station W es- ervoort gevonden. C*N- R. Ot De winst- en verliesrekening wijst een saldo winst aan van f 8.908.112.51waarvan 724.816.96 op de nieuwe rekening wordt overgebracht Van het resteerende bedrag zal een dividend worden uitgekeerd van 7 waarvan reeds aan intorimrdlvidand 4 ia uitbetaald.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6