GEMENGD NIEUWS V «schalden Jaren later logeerde de Ame rikaan sche staalmagnaat Oharlee Schwab in het Hótel dee Indes In Den Haag. HIJ was door de schoonheid van het schilderij zoo danig getroffen, dat hij het wenschte te koo- pen en door den gérant telegraphisch bij den toen buitenslands vertoevenden eige naar liet aanvragen, of het stuk te koop was. Niet tevreden met het ontkennend antwoord, liet hij na de thuiskomst van Bredius aan diens huis door den portier van het hótel bevestiging ervan vragen. Het was nog vroeg op den morgen en Bredius Het van uit zijn .slaapkamer door zijn bediende de gevraagde bevestiging geven. De portier Met op dezelf de wijze terugzeggen, dat de logé er een zeer boog bedrag voor wilde bieden. Bredius Het antwoorden, dat het stuk ook voor een zeer hoogen prijs niet te koop was, zelfs niet voor een miliioen. Toen de portier terug Het zeggen dat de logé er misschien wel meer dan een milMoen voor wilde geven, was het eenig bescheid van de zQde van Bredius: .smijt den vent de deur uit". Op deze wijze werd een van Rembrandt's pakkendste scheppingen eerst voor ons land teruggewonnen en daarna er voor behouden. Maar de Nederlandsche fiscus waakte en wilde van den rijken dr. Bredius een zoo hoog bedrag aan belasting, dat deze het on mogelijk betalen kon. Naar dr. Bredius zelf aan een medewerker van de „Haagsche Post" vertelt, wilde men niet minder dan 70 van zijn jaarlijksch inkomen hebben. Waarschijnlijk heeft men het milMoen, dat de Amerikaan voor „David en Saul" bood, als kapitaal" beschouwd en daarnaar aan geslagen. „Hoe moeilijk het mij ook viel", aldus dr. Bredius, „heb ik ini) toen naar het buitenland begeven. De Raad van Beroep en de Hooge Raad hebben mij in het gelijk ge steldbijna twee jaren later. Maar ik moest het zekere voor het onzekere nemen. Dus door de domheid van den fiscus is mijn werkzaam leven ginds ten einde gebracht, heb ik al mijn kunstschatten moeten prijs geven". Dr. Bredius woont thans in Monaco, waar hij beden zijn 70sten verjaardag herdenkt. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Oef, we zijn er. De oppositie-leider von Frijtag Drabbe heeft zijn wethouders^ zeteltje en de heer Wierdels ligt er, om het populair uit te drukken, naast. En verder werd het achtbare ooilege weer „in eere" hersteld, zoodat tenslotte toch nog de uitweg die de burgemeester had voorgesteld, maar die aanvankelijk door het „burgerlijk bloc" verworpen werd, is ingeslagen. Bij de eerste stemming zocht men eerst een anderen uit weg: men, d. w. z. de meerderheid in den Raad, „wipte" daarbij het oorspronkelijk- zwarte schaap De Miranda en stelde den vrijzinnig-democratischen heer Ketelaar in diens plaats. De, bij deze stemming, herko zen S.D.A.P.'ers Wibaut en Polak bedank ten echter voor de eer en waren niet te be wegen zoo maar zonder meer hun partij genoot De Miranda in de kou te laten staan. „Of alle drie er in, of aüe drie er uit", was hun wachtwoord. Men kwam dus voor bet dilemna te staan: een democratisch ooi lege met drie sociaal-democraten of een rechts georiënteerd college zonder een en kelen sociaal-democraat De vrijzinnig- democratische fractie had, na afloop van deze eerste stemming, daarbij het inderdaad- vrijzinnige gebaar van htm roode bondge- nooten te ontslaan van de belofte om ook op één vrijzinnig-democraat te stemmen. Al acbttén ook z}j drie S.DA.P.-sche wethou ders, in verband met de huidige samenstel ling van den Raad, te veel, toch zouden zfj desnoods dan maar liever zulk een „teveel" accepteeren, dan de kans te loopen op de verkiezing van een on-democratisch college, hetwelk zij tegen de belangen van de stad ngaand oordeelden. De heer Ketelaar be dankte dus ook. Toen, na deze eerste mislukte poging om de zaak weer op pooten te helpen gingen we dagen van onzekerheid en twijfel in. Voornamelijk in den boezem van het bur gerlijk bloc kon men het niet eens worden wat men zou doen. Weer den heer De Mi randa laten vallen en weer de heeren Kete laar, Wibaut en Polak er in brengen met de kans, dat zij weer alle drie zouden be danken en zoodoende voor de noodzakelijk heid te komen heelemaal alleen de bestuurs- erantwoordelijkheid te moeten dragen, ziet, lat durfde men toch eigenlijk niet goed aan; maar, misschien, zeiden anderen, met een straaltje hoop in de oogen, misschien, zal de heer Ketelaar zich in tweede Instantie nog wel laten vermurwen en blijven zitten en moee'ijk blijven Wibaut en Polak dan ten laatste ook nog wel. Tot op enkele uren voor de tweede stemming bleef de situatie vaag en ongewis. Totdat dan, op het beslis sen ooeenblik bleek, dat men niet op deze kleine misschien-kans bad durven spelen en dus, in vredesnaam het roode drieman schap maar weer ongeschonden terugbracht. ,De heer De Miranda is wél door het oog van een naald geglipt; de stevige duw- en trek kracht van jien heer Wibaut heeft hem er, nlles wel beschouwd, doorheen getrokken. Want dit heeft deze heele historie wel ge leerd: dat geen der partijen „de Machtige" graag zou willen missen als stadsbestuur der. Was hij er niet geweest, dan'hadden de „burgerlijken" misschien althans nog wel een poging gedaan de stedelijke regeering geheel voor .eigen rekening te nemen. De positie van den Machtige is dus nu machtiger dan ooit. Angst om hem los te laten lag aan vee! wat deze laatste dagen gesch'edde ten grondslag. heer De Miranda er nog in had, met zulk een votum van wantrouwen de bestuursfunctie toch maar weer te aanvaarden. Waartegenover men dan zou kunnen op merken, dat de poHtiek nu eenmaal geen aardigheid met zich mee pleegt te brengen, maar veeleer dikwijls iets heeft van een naargeestig en hatelijk speL De heele Prmsenhofsche tragi-oomedie is overigens dezen keer meer nog dan anders het geval pleegt te zijn, langs de belangstel ling der hoofdstedelijke massa heengegaan. Die belangstelling ging uit, als vanouds in dezen tijd van het jaar, naar de bloembollen en naar den barometer. En beiden, het moet gezegd, hebben deze Paaschdagen hun best gedaan. De velden om en nabij Haarlem stonden frisch en kleurig in vollen bloei en de barometer stond op „bestendig" en „mooi". Een feestelijke uittocht was het naar het Westen, per trein, per train, per fiets, per auto. Én als bijzonder punt van attractie trok ook de bloemententoonstelling in Heemstede duizenden Amsterdammers, allen op z'n „Paeechheyligedachs" aange daan. s De hoofdstedeling wordt, nadat hij in den Paasdhtijdi voor het eerst weer eens zijn neus buiten de Mokumöche deur heeft gestoken en als een speurder, lucht heeft gekregen van de vrije natuur, altijd unin of meer onrustig en toont zich dan minder geneigd de dingen om hem heen in aan dachtige beschouwing op Zich te laten in werken. Komt het daardoor misschien, dat men weinig hoort spreken over het nieuwe gebouw van de Ned. Handelsmaatschappij aan de Vijzelstraat, deze schepping van den bouwmeester de Bazel, die men thans, nu het buitenwerk geheel gereed ls, kan aanschouwen ln haar vollen omvang? Dit massale, grootsche gebouw tusschen onze grachten in, beeldt in zijn strenge Hjr nem, kracht en zelfvertrouwen, en toch ook toont het in de spelingen van de verschil lende soorten steen, in de inspringende deuren en opgaande ramen een element van gratie waardoor het aansluit bij de intimiteit der oude binnenstad En het is alsof de architect, die de opgaaf had een kantoorgebouw voor niets anders dan han dels- en1 bankdoeleinden te bouwen, door middel van de boven, als afdekking, traps gewijs inspringende terrassen (in de verte aan Indischen tempelbouw herinnerend) heeft willen aanduiden dat.er buiten handel en geld en wat daar bij behoort ook nog wel wat anders ls en dat van dat an dere in elk groot, min of meer „openbaar" gebouw, ook al houdt men er zich daar mede binnen weinig bezig, althans iets zal moeten blijken. De Bazel's werk is voor „de grooten" bestemd. Daarnaast loont het de moeite eens even te gaankijken wat onze stadsarchitect ln plan-Zuid, aan het Hy- gieaplein, voor „de kleinen", de kinderen, gewrocht heeft In zijn soort is het een even groote merkwaardigheid. Het is de eerste Montessori-eohool, door de gemeente gebouwd, ten 'behoeve van de hummels beneden zes jaar, die hier het voorbereidend onderwijs zullen ont vangen volgens de beginselen van de be roemde Italiaansche opvoedkundige. Naar men weet zijn deze beginselen alle voort gekomen uit het grondprincipe: „zelf- doen". Van dit principe uit werd deze nieuwe school ook gebouwd. De traptre- -den zijn berekend op stap-hoogte van kinderbeentjes; de deurknoppen zjjn aan gebracht op zulk een.laagte, dat de garnalen-knuistjes van de leerlingetjes er gemakkelijk bij1 kunnen. Stoeltjes, tafeltjes (geen banken) alles in miniatuur-formaat. Lage kapstokjes, niet genummerd, maar ieder haakje aangeduid door de afbeel ding van een of ander dier. Fonteintjes, W.C.tjes ln speelgoed-formaatBen onderwijs-p alelsje als voor gnomen. Deze gemeentelijke proefneming zal, ge zien het resultaat, wel naar meer smaken. Vooal als men bedenkt, en in dezen tfld van bezuiniging moet men het wel beden ken dat dit Montessoii-eldorado de ge meente niet meer geld kost dan een school voor gewoon voorbereidend onderwijs. Eigen recht Het is te Kansas City, ln den staat Kan sas, zoo erg geworden met de onveiligheid; dat het publiek zelf zich er mee gaat be moeien en zijn toevlucht zal nemen tot maatregelen die in de dagen van lang voorheen doeltreffend waren gebleken. Vele tientallen jaren geleden hadden de burgers van Kansas zoo'n last van struifc- roovers, veedieven en dergelijke onaange name heerschappen, dat er uit de burge rij een eigen veMedigingspolitie werd go» vormd, die dermate hardhandig optrad, dat op den duur orde en veiligheid wer den hersteld. Iets dergelijks is thans aan het gebeuren. Er zijn den laatsten tijd zoo veel drieste aanslagen geweest op banken en bankpersoneel, dat het publiek ernstig verbolgen geraakt is. Er heeft zich een korps van 260 vrijwilligers gevormd, dat het er op gezet heeft, een eind te maken aan de bank-overvallen. De mannen, die deze vrijwillige politie vormen, zijn allen wél bewapend en daarbij goede schutters. Hun motto zal zijn, er maar dadelijk op te schieten. Elk der leden heeft ln zijn huis een alarmtoestel, dat hem bfj moord- en doodslag op straat, of brutale rooverfjen onmiddellijk ervan verwittigt, dat zijn te genwoordigheid met de wapenen dringend noodzakelijk ia Het ls nu maar de vraag of deze vrijwillige politiemannen: de hee ren noemen zich zelf „vigilantes", de ruw heid der zeden in het huidige Kansas City niet nog erger zullen maken. Drama In het gehucht Auriol bi) Damiatte (Tarn) heeft Boulonis, een boer, lijn buur man, met wlen hij al geruimen tijd over hoop lag, diens vrouw en diens schoon zuster doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. Daar er geen getuigen bij het dram? zijn geweest en de deelnemers allen uood zijn, zal het wel njet mogelijk zijn ooit nadere bijzonderheden over het ge beurde te vernemen. Niettemin heeft het parket van Lavaur natuurlijk toch een on derzoek ingesteld. Te veel studeerenden. In Engeland is bi) het bureau van uitgave van officieele stukken der departementen een rapport verschenen van het „University Grants Oaminittee", over den groei der uni versiteiten, waarin naar Engelsche bladen mededeelen, o. m. te lezen is: „Ondanks de ernstige financieel© moeilijk heden in de klassen, waaruit de studenten gewoonlijk voortkomen, ondanks verhooging der studiekosten en der persoonlijke uitga ven voor de studeerenden, zijn er thans bijna 67 meer studenten, van beiderlei kunne, dan vóór den oorlog." De vermeerderde toeloop naar de middel bare scholen heeft eenerzijds tot gevolg, dat men vraagt om uitbreiding van het univer sitair onderwijs, maar het rapport is van oordeel, dat die uitbreiding niet ge- wenscht ia Ook in ons land ls dit vraagstuk urgent. De „Haagsche Post" geeft er een artikel over en vraagt in de eerste plaats en terecht om betrouwbare statistische gegevens. Het schijnt ons toe, dat op deze wijze voortgaan de, ons land ten aanzien van afgestudeerden, die geen positie kunnen vinden^ in een im- passie zal geraken, of er niiBschien al ln geraakt is. Ook in Frankrijk is het probleem actueel en tal van jongelieden, van de soort, die voorheen voor medicus, jurist, enz. studeer den, gaan thans naar landbouwhoogescholen, wat vermoedelijk daar weer overbevolking zal veroorzaken na eenigen tijd. De vraag „wat moet mijn zoon worden" is inderdaad al een ernstig probleem ge worden. JnweeJendlefstaL In de Londensche wijk Holborn hebben twee mannen met behulp van een valschen sleutel ingebroken in een juwelierswinkel, waar zij de safe, die voor een waarde van 20.000 aan paarlen en diamanten bevatte, geheel hebben leeggeplunderd. Een humoristische Inbraak. In den nacht van Donderdag op Vrij dag is ingebroken in de woning van den directeur der Strafgevangenis te Scheve- ningen. Een bedrag van 10 wordt ver mist Een vergelijkend examen! Men maakt zich ln Londen vroolijk over een oommissie aan een van de departe menten, die een paar meisjes van 16 tot 18 jarigen leeftijd noodig had voor het al lereenvoudigste soort van overschrijven. De opgeroepen sollicitanten!, die 16 gul den per week konden verdienen en van wie niets werd gevraagd dan een leesbaar handschrift werden aan een vergelijkend examen onderworpen, waarbij zjj o.a. de volgende vragen schriftelijk te beant woorden kregen: „Wat ls een vaikvereeniging? Geef den aard van haar werkzaamheden op en zoo mogelijk haar voor- en nadoelen. Wie of wat zijn Herriot, Gandhi, Mus- solini, Zagloel en De Valera? Welk voedsel is onontbeerlijk ln het Engel ach klimaat? Geef voorbeelden van het verlies van vitaminen door onoordeel kundig koken. Wel aandeel heeft de vrouw gehad bfj de ontwikkeling van de Engelsche littera tuur in de laatste 100 jaar?" Voor 16 gulden per week wel wat veel gevergd, merkt een der bladen op. Een moeilijk geval Een knaapje van twee jaar, dat in een volkslogement achtergelaten was, heeft rechter Mac Neil te Philadelphia voor een moeilijk probleem geplaatst Het kind werd aan de hoede van een plaatselijke vereeniging toevertrouwd en de politie ging op onderzoek uit naar de ouders. Het portret van het kind werd gepubliceerd en na eenige dagen kwam een echtpaar. Steimling genaamd, uit een dorpje bQ Philadelphia het kind als het hunne op- eisohen. Bloedverwanten en beenden ver klaarden, het kind te herkennen als het drie maanden vroeger als vermist aange geven zoontje van dit echtpaar en de voor zitter van de vereeniging stond op het punt het knaapje weer af te staan, toen de politie bekend maakte, dat de ouders, of althans de moeder, gearresteerd was. De zaak kwam nu voor den rechter, aan wien de in hechtenis genomen vrouw toegaf, dat het knaapje een natuurlijk kind van haar was, dat zjj had achtergelaten om te kunnen trouwen. Nadat een dokter het geval van de on gehuwde moeder bevestigd had; besloot de rechter, ten einde raad, het kind zelf, zoo mogelijk, te doen beslissen. De beide moe ders werden met het knaapje in een apar te kamer gebracht, mevrouw Steimling riep „Ruasell" en het kind 'kwam met een uitdrukking van vreugde op haar toeloo- pen. Daarna riep de ongehuwde moeder echter „Jackie" en het kind kwam even gaarne tot haar met dezelfde uitdrukking van welbehagen. Een heele rij medische en psychologi sche sepcialiteiten werden opgeroepen, die het oneens bleken. Vingerafdrukken leid den evenmin tot eenig resultaat. De rech ter zeide eindelijk, dat de ongehuwde moeder wel het recht op het kind ver beurd had, omdat zij het verlaten had, maar desondanks durfde hij het toch niet onherroepelijk aan de familie Steimling toewijzen, zoolang overtuigende bewijzen ontbraken. Het knaapje blijft dus voor- loopig onder de bescherming van de Ver eeniging voor kinderverzorging. damrubriek. Alles betreffende deze rubriek te adres- s©eren aan: Den Damredacteur der HeMemtohe Courant, Valeriusstratat 64hula, Amsterdam. In het probleem van den heer O. Dijker (zie enze rubriek van 4 April) moet op veld 19 geen Zwarte schijf staan. In verband met deze drukfout hebben wij den oplossingstermijn verlengd tot 26 April. Auteur: Albert Waayerink, Hengelo. Wit Zwart 1. 47-41 88:47 2. 81—27 29:38 8. 49-43 38:49 4. 86—81 47:86 6. 16-11 17: 6 6. 21-16 49:21 7. 26: 17 86:11 8. 16: 40 46:34 9. 86: 2 gewonnen. Een aardige afwikkeling, ofschoon op een bekend motief berustend. De stand is vrij onnatuurlijk, maar toch niet be paald foutief. Auteur: O. Dijker, Texel. Wit Zwart 1. 27 - 21 26:17 2. 60—44 40:49 8. 86-81 49:47 4. 80-24 47:20 6. 1618 gewonnen. Een eenvoudig probleem met een aar- digen eindstand. INGEZONDEN. Helder, 17 April 1926. Geachte Redactie. Zoudt U naar aanleiding van het inge zonden van den heer J. de Kok 't volgende, dat eenigszins een antwoord is, willen op nemen? Bij voorbaat mijn dank. H. J. MARINUS, Voorz. Volksonderwijs, Afd. Helder. De Vereeniging „Volksonderwijs" heeft in openbare vergadering de zaai van het „achterlijke kind" behandeld, natuurlijk met het doel de menschen te overtuigen, dat het noodzakelijk is, een school voor achterlijke kinderen op te richten. Tot onzen spijt wa ren er niet veel ouders van achterlijke kin deren aanwezig. Het verslag in de Held. Ort. van onze ver gadering heeft misschien de afwezigen over tuigd van de juistheid van het gesprokene. Wanneer nu de heer De Kok de menschen ook probeert wakker te schudden, is dat zeer goed, maar we meenen, dat, als hij eenige sympathiebetuigingen heeft, er ver der voor hem niet veel meer valt te berei ken, Het zou o.i. wenscheiyk zijn, dat hjj en nog zoovele anderen lid werden van de Vereeniging „Volksonderwijs", waarvan de minimumcontributie 12 oent per maand is, om dan ln onze Vereeniging de zaak "nog verder onder de oogen te zien. Hem zjj alvast meegedeeld, wat ook door ons op de openbare vergadering is ter sprake gebracht, dat vanwege het Gemeentebestuur een onderzoek is ingesteld naar het aantal leerlingen, dat eventueel op deze school zou geplaatst moeten worden. Hoewel wH nog met met den uitslag bekend zijn, gelooven wij wel, dat er kans van slagen bestaat, in dien niet de Minister van Financiën een streep door de rekening haalt ter wile van de bezuiniging, waardoor al zooveel sociaal werk niet ten uitvoer komt. Immers er staat in het K. B., dat de zaak van het Buitenge woon onderwijs regelt, dat het Rijk de sala rissen der leerkrachten vergoedt, maar er «taat ook, dat, wanneer de staat der geld middelen het niet toelaat, de gevraagde sub sidie kan geweigerd worden. Zou de schoo] er onder deze regeering niet komen, dan tflkt bet niet uitgesloten, dat een volgende regeering, die weer voor het onderwijs voelt, het mogelijk zal maken, tot stichting over te gaan. Dat onze Vereeniging echter pal zal staan, om het zoo spoedig mogelijk voor elkaar te krijgen, daar kan de heer De K. van verze kerd zijn en wij hopen, dat hij zich m e t ons, niet naast ons, zal opmaken, het be- oog le doel te bereiken, tot heil van de be doelde kinderen en ook tot blijvend voor deel voor de normale kinderen, die de ge wone echool bezoeken. GEMEENTERAAD VAN TEXEL, gehouden op 17 April 1926. Aanwezig alle (18) leden. Voorzitter de heer Burgemeester. Na opening legt het nieuwe lid, de heer Boon, den eed van zuivering en trouw af in handen van den Voorzitter en neemt daarna zitting. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Bij de ingekomenjstukken waren brieven van personen, meldende aanneming van benoeming in oommissie tot wering van schoolverzuim e. a. Voorgelezen werd het jaarverslag van de Commissie van I o© zicht op het Nijverheidsonderwijs (Zee vaartschool. Verslag van kasopname bij den Gemeenteontvanger. Met inbegrip ▼an ruim f 58.260 op de Nat. Bank, was aanwezig f 61.821.09*. Alles was in orde bevonden. Voorgelezen werd een adres van de afd. „Texel" der Ver. tot bescherming van dieren, met verzoek om in de politiever ordening op te nemen, dat geen merken met koolteer aan lammeren mogen aan gebracht worden. De Voorzitter achtte dit niqt noodig, daar volgens art. 68 dier verordening bekeuringen kunnen plaats hebben voor het kwellen van dieren, waaronder het merken met koolteer kan gerangschikt worden. Verzoek van de Besturen van Land bouw-en Pluimveevereenigingen om f 1000 subsidie voor een op 2 en 8 Sept. a. s. te houden tentoonstelling. Gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Op verzoek werd aan den heer G. J. Duinker tegen 1 Mei a. s. ontslag ver leend als onderwijzer aan de M.U.L.O.- school te Den Burg en aan mej. F. Kelder huis als onderwijzeres in de nuttige hand werken aan de o. 1. school te Koog. Tot oaderwfizeres in de nuttige hand werken te Koog werd benoemd met algemeen© stemmen mej. J. O. Maas, de eenige sollicitante; tot hoofd der school aldaar de heer A. O. Thürkow van Hille- gom tot Vader en moeder in het Gesticht van Weldadigheid de heer J. Maenis en echtgenoote te Aumund; tot gemeente ontvanger de heer A. Briekman. Al deze benoemingen geschiedden met algemeene stemmen, behalve de laatste met 12 stem men en 1 op den heer W. H. Lap. De begrooting voor het Algemeen Weeshuis 1926 met een eindcijfer van f 34.659.80, werd op advies van de com missie van onderzoek goedgekeurd, als mede eenige flnancieele regelingen over 1924. Vergunning tot aanleg van een ge deelte weg op het „Haveland" te Oude- schlld werd aan de firma Dros en Co. verleend. Een voorstel van B. en W. tot ombouw van den motor van het electriclteitsbe- drijf, waarbij een semi-Dieselmotor van f 1786 geplaatst zal worden (crediet f 2800) werd goedgekeurd. Ook werd goedge keurd een voorstel tot verlaging van het electriciteitstarief van f 0.76 op f 0.60 per kaarssterkte. Voor het egaliseeren en bebarden van eenige wegen naar het Hoornder Nieuw- land werd een crediet toegestaan van f 1000de onderhoudskosten komen niet voor rekening van de Gemeente. Een voorstel tot verbouwing van de school woning en de school te Koog, kosten f 8700, werd goedgekeurd. Het kohier van de hondenbelasting voor 1926 werd voor 877 nummers vast gesteld op 11131.60. Ten slotte werden eenige flnanciëele regelingen, af- en overschrijvingen be treffende, dienst 1924, goedgekeurd. Volgde omvrage: De heer De Graaf vroeg, wat de reden is, dat de waarschuwing voor de belas tingen is afgeschaft De Voorzitter zegt dat er verschil van meening is omtrent al- of met-afschaffing, doch dat de ont vangers moeten maken, dat het geld binnenkomt. De heer Dros zou gaarne zien, dat een gedylte van het legaat Keijser bestemd wordt voor verbetering der omheining om het „Groentje". De Voorzitter zegt, dat hier spoedig gevolg aan gegeven zal worden. De heer A. Boon vraagt wat er zal worden van het adres om subsidie voor het ziekenfonds te Oudeschild en van den wegaanleg. De Voorzitter zegt, dat beide punten behandeld rijn bij B. en W. en dat er weldra voor een en ander gezorgd kan worden. De heer S. Keijzer wijst er op, dat er nog geen rommelhok te Oosterend is aangekomen en sommige plaatsen daar door zeer ontsierd wordenzal spoedig in orde komen. De beer J. Boon, het nieuwe lid, had een heele reeks van vragen omtrent straat- en riool verbeteringen te Den Hoorn, omtrent een handwijzer enz., waarop de Voorzitter zeide, dat de beer Boon al dadelijk wel wat hard van stal liep en hij het beter achtte ook wat voor vol gende keeren te bewaren. Den Hoorn wordt niet vergetende heer Boon meende van wel. Hierna sluiting der vergadering. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ln den morgen van 18 ApriL Medegedeeld door bet Kon. Nederlandsofa Meteorologisch Instituut te De Blik Hoogste stand 76A6 te IsafjorcL Laagste stand 744.4 te Ingoe. Verwachting: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zui delijke tot Zuidwestelijke, later verder rui mende wind', betrokken tot zwaarbewolkt met regenbuien, later kouder. Het etude der Wethouderacriaia. Paachen. Voor groot en voor klein. Een onderwija- paleisje. De positie en vooral het prestige van den heer De Miranda werd daarentegen door een en ander leelijk aangetast. De Raads- ineerderheid heeft hem meer dan duidelijk te verstaan gegeven, dat men hem niet „wil". De frlsch-onpolitieke heer Janssen, middenstander en volbloed Jordaner, die al meerdere malen ln de Raadszaal éen dood gewoon, maar prettig woord van gezond veratartd sprak, heeft reeds opgemerkt, dat bij niet kon begrijpen, welke aardigheid de

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6