Vrouwen en BINNENLAND Ingewanden Mededeeflng. Meisje»! Er is geen dengdeiyker middel Voor het verkrijgen en behoaden van een iraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Pnrol. DUITSCHLAND. In het proces tegen de Duiterihe Tsjeika, dat nu ongeveer een maand te Leipzig wordt gehouden, zijn Vrijdag de laatste verdedigers aan het woord gekomen. Daar na legden de beschuldigden zelf korte ver klaringen af. Poege zeide nooit een mensch te hebben willen dooden. Magies beweerde dat als hij ter dood werd ver oordeeld en het vonnis zou worden vol- trokken dit weer een staaltje van klasse- justitie zou zijn. Hij vreesde den dood niet want er is geen schoener dood dan die voor de partij. Woensdag zal het vonnis worden geveld. De presidentsverkiezing. Op de vraag, of de 77-jarige Hinden burg niet te oud voor de functie van rijks president is. antwoordt de Lofcal Anzeiger, dat keizer Wilhelm I 78 jaar was, toen hij in 1870 den oorlog voerde en dat hij nog op zijn 90e jaar een vorst met een sterken wil was, wiens regieering een zegen voor zijn land beteekende. Veldmaarschalk von Moltke was 70 jaar oud, toen hij den slag bij Sedan won. Tot zijn 90e jaar was hij leider van den generalen stad. Paus Leo XEH was nog op zijn 80e jaar een kerk vorst van groote beteekenis. Victor Hugo schreef nog een groot politiek drama, toen hij reeds 80 jaar was, en de rol, die Ole- men ceau op 80.jarigen leeftijd speelde, ligt nog vensch in ieders geheugen. De prins van Hohenlohe armlastig. BiJ het armbestuur te Frankfort fl-d. Main meldde zich volgens de bladen een persoon aan, die zeide de prins van Ho henlohe te zijn en om ondersteuning ver zocht, daar hij zonder middelen en dak loos was. Ben door de politie ingesteld on derzoek wees uit, dat men werkelijk met den prins van Hohenlohe te doen had- De zaak-Barmat Bij het voorhoor van Barmat de vorige week heeft deze in den loop van een schets van zijn leven o. a. verteld, hoe zijn export- handel in Nederland tijdens den oorlog zich steeds uitbreidde. Toen zijn firma levens middelen voor Duitschland leverde, werd hij door Engeland op de zwarte lijst gezet. Be halve vele andere personen van naam was in 1916 ook prof. Brinkman, thans te Heidel- berg, bij hem gekomen om hem over te halen te pogen invloed te oefenen op de anti- Duitsche stemming in Nederland. Over zijn politieke betrekkingen tot Duitschland verklaarde de heer Barmat o. a., dat na het sluiten van den vrede de heeren Brinkman en v. Multzahn hem hadden aan geboden de vertegenwoordiging van de Oekrajlene in Nederland op zich te nemen. De leiders der oommunistische party In Ne derland, Wijnkoop en v. Ravesteyn, hadden hem herhaaldeUjk bezocht om hem te vragen of hjj levensmiddelen voor Rusland wilde leveren. Zyn zaken hadden een grooten om vang aangenomen, de Amexima werd opge richt en grondstoffen uitgevoerd. By de voortzetting van het verhoor stelde het 900. lid van de commissie Breitscheid verschillende vragen over door Barmat ge leende of verstrekte gelden.- Hierop heeft de heer Barmat geantwoord: De Nederlandsche communist v. Rave steyn bezocht mij herhaaldelijk, maar geld- heeft hij niet gekregen. r De stakingen ln het schildersbedryf. Van patroonszyde wordt medegedeeld: In verband met de te Almelo, 's-Graven- hage, Groningen en Tilburg, door de ge- ellenorganisaties (geproclameerde stakin gen in het schildersbedrijf, hebben de hoofdbesturen van de drie schildere patroonsbonden Zaterdag met de voor zitters van de verschillende bondsafdeeiin- gen vergaderd. Aan de vertegenwoordi gers van de afdeelingen, waar thans ge laakt wordt, werd gelegheid geboden een overzicht te geven van den stand der za ken. De patroons in de afdeelingen waar gestaakt wordt, zyn unaniem van meening, dat de hoofdbesturen juist hebben gehan deld, en zullen niet afwijken van de loo- nen en voorwaarden, waarop verleden jaar de gezellenorgianisatlee een landelijk col lectief contract hebben aanvaard. Uitvoe rige besprekingen hadden tot resultaat, dat met algemeene stemmen weid. beslo- staaikt word, werd -gelegenheid geboden *n ten de hoofdbesturen te machtigen tot het nemen van ale maatregelen, die zij nuttig en noodzakelijk achten. De afdelingsvoorzitters namen op zich met hun afdeelingen in alles wat deze als noodzakeiyk voorschrijven te volgen en zoo noodig niet terug te deinzen voor het verweermiddel van uitsluiting. De hoofdbesturen der patroonsorganisa ties hebben een brief aan de gezellen-bon den gezonden, waarin zij o.a. zeggen: Na herhaalde besprekingen is de ver nieuwing van het landelijk collectief, oon- traot door de Hoofdbesturen van de gezel- lenorganlsaties niet aanvaard en wordt op dit oogenblik getracht door middel van pLaatseiyke stakingen hooger loon af te dwingen. Door dit optreden is van uw zijde een eind gemaakt aan een tijdperk waarin elk jaar voor het geheele land de arbeidsloo- nen en arbeidsvoorwaarden werden vast gesteld. Het is voor de hoofdbesturen eohter on mogelijk zonder verweer te biyven toe zien, dat door staking wordt gem -ht af te dwingen wat hri bedrijf niet dragen kan en in de huidige omstandigheden kan worden gegeven. Zij meenen er u met klem op te moeten wijzen, dat zij thans nog in staat zyn nu de arbeidslooeen en voorwaarden van het afgeloopen contract nog worden nageleefd, een gelijkluidend contract af te sluiten, doch dan zou daarvoor ais voorwaarde moeten gelden, dat de stakingen onmiddel lijk werden opgeheven. Indien dat niet geschiedt, zullen de pa troons genoodzaakt worden gebruikt te maken van het voor hen bereikbare mid del van verweer „uitsluiting". Ben middel waartoe zQ slechte noode zullen overgaan, doch waartoe zij dan door u worden ge dwongen. De K amerverkiecrlngeiL Op de candidatenlijst van het Vader- landsoh Verbond in kieskring V (Rotter dam) komt als eerste candidaat voor de heer J. D. Viruly, gewezen burgemeester, oud-Hd der Provinciale Staten van Zee land, te 's-Gravenhage. De lijst van den Plattelandersbond die in alle 18 kieskringen gelijkluidend zal worden ingediend, is als volgt samenge steld: 1. A. Braat, lid der 2e Kamer; 2. A. v, d. -Hoven, te Aiblasserdam; 8. Reitsma, te Appelscha; 4. burgemeester Fokker, van Zierikzee; 6. R. Watjes, Groningen; 6. J. Oosterman, te Rolde; 7. Mr. Ver- voorn, te Herwenen; 8. O. in t Veld, te Almelo; 9. R. Bossinade Hza, te Olde- kerek (Gr.); lflf R. Pruisen; 11. O. Wal raven, Nieuwendyk; 12. A. J. Rnophout; 18. J. Mechielen, te Bodegraven; 14. H. de Vries, te Appelscha; 16. Van Hateren, te Vagtwedde; 10. S. Recht, te Wisseker- fee; 17. Mevrouw BuwaldaTohkens, te Oosfcerwode; 18. F. van Fessen, te Brui- nisse; 19. CEL Walven; 20. F. Bos, te Lon- neker. Donderdag zijn op de algemeene ver gadering der Staatkundig Gerei Partij officieel candidaat gesteld voor de Tweede Kamer: L da. G. H. Kersten, Ierseke; 4. E. Kuyk, Amsterdam; 6. A. J. Kersten, Rotterdam; 6. J. W. van Houdt, Heringen; 7. Dj Kodde, Zoutelande; 8. W. A. van Os, Wageningen; 9. O. B. van Woerden, Ak- krum; 10. A. Hogendijk, Zeist. (Tijd.) Namens het groepscomité Hl, omvatten de de clubs in Noord- en Zuid-Holland van „St. Michaël", wordt officieel medegedeeld, dat voor de kieskringen Den Haag, Rotter dam, Amsterdam, Haarlem, Helder de heer G. P. Bon en voor de kieskringen Leiden en Dordrecht de heer L. F. Guit candidaten zijn. Directeur-generaal der posterijen en telegrafie. Naar de Bossche Oourant verneemt, wordt met ingang van 16 Mei benoemd tot directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie de heer Damme, oud directeur van de Insulinde-Olle-Fabrieken te Leiden. Verlaging briefport. Het ligt in- de bedoeling het binnenland- sche briefport te verlagen van 10 tot 71/» cent voor het eerste gewicht van 20 gram. Met ingang van 1 October e.k, den dag waarop het nieuwe algemeepe postverdrag van Stockholm in werking treedt, zal in over eenstemming met de daar vastgestelde en evenredig verminderde posttarieven, het port der brieven worden -bepaald op 15 cents voor de eerste 20 gram en V/t cent voor iedere volgende 20 gram, op 10 cent voor de briefkaarten en op 3 cent per 60 gram voor gedrukte stukken, monsters en docu menten. 95e verjaardag van mr. Troelstra. Ter gelegenheid van den 65sten verjaar dag van mr. P. J. Troelstra werd Maandag middag in hétel „de Wittebrug" te 's-Gra venhage een druk-bezochte receptie ge houden. De belangstelling was zeer groot en talrijke bloemstukken waren den heer Troelstra toegezonden. Vele Eerste- en Tweede Kamerleden waren tegenwoordig, terwyi 160 telegrafische gelukwenschen wa ren ingekomen. De heer Troelstra werd toegesproken door den party-voorzitter, den heer Vliegen, die wees op het terugtreden uit het actieve politieke leven, hetgeen op dezen dag een schaduw werpt. Er wordt ons iets ontno men, dat tot nu toe een groot stuk van onze kracht is geweest, daarom is deze dag er meer een van weemoed dan van blijdschap. Hetgeen de heer Troelstra voor de arbeiders beweging heeft gedaan, zal dit najaar in het bizonder worden herdacht; doch ook op de zen dag heeft men hem willen huldigen. Den naam Troelstra missen we by bet as. verkiezingswerk, voor het eerst sinds 1897; de gedachte, dat Troelstra, ook zonder per soon] yk er by te zyn, zy-n invloed op de pro paganda laat gelden, is echter bemoedigend. Spr. deelde mede, dat de opbrengst van de Troelstra-gave, den Jkrabbelpenning" voor de verkiezingen 1925 thans reeds ruim 40.600 is. Voorts werd een album met handteekeningen aangeboden; een buste van den heer Troelstra zal door een bekend beeldhouwer worden vervaardigd. Applaus en fanfares volgden op de toe spraak van den heer Vliegen. Toen twee eenvoudige kindertjes, verge zeld van hun moeder, mevrouw en den heer Troelstra uit eigen beweging een bosje seringen aanboden, ging er opnieuw dave rend handgeklap op. Daarna was het woord aan den heer Scha per, die sprak namens de Kamerfractie. Een gelukwensch van trouw, van aanhankelijk heid, van erkenteiy-kheid bracht spr. namens de fractie over aan den heer Troelstra, die een 25-tal jaren haar leider, haar aanvoerder is geweest. De geheele fractie acht hem eigeniyk niet te vervangen; toch zal ze trachten, het er redelijk af te brengen. Spr. noemde den heer Troelstra een der grootste redenaars, een der grootste staatslieden In de Kamer, die zyn stempel heeft gedrukt op de parle mentaire geschiedenis van 25 jaren lang. De heer Troelstra heeft niet vergeefs ge leefd, maar het zyne gedaan voor het geluk van het Nederlandsche volk, ln en buiten de Kamer. De heer Stenhuis, voorzitter van het N. V. V., sprak namens de vakbeweging. In het najaar zal het Nederlandsche arbeiders- volk den heer Troelstra nader huldigen op een wijze, als in ons land niet gekend Is. In het Frieech sprak de heer Uden Mes man, voorzitter van „Rjucht en Sljucht" te Den Haag, vervolgens den jarige toe. Staande zong een groot aantal der aanwe zigen den jarige het Friesche Volkslied toe. De heer Troelstra dankt voor de prettige hulde, die bereid is. Veel van wat hij wil zeggen zal hij -bewaren tot dit najaar bij de huldiging, hy zal dan een beeld geven van het verleden en een -bik slaan in de toe komst. Het is de vraag of er weder zulk een vruchtbare tyd voor de geschiedenis der arbeidersklasse zal aanbreken als er achter ons ligt. Binnen het raam van het kapitalis me is een programma uitgewerkt, strekkend om de politieke gedachte, die reeds ten grondslag lag aan het werk van Thorbecke, het algemeen kiesrecht, te „verwezenlijken. Wat in 25 jaar door de arDeidersklasse is tot stand gebracht, is zoo geweldig, dat het niet in een paar woorden is té zeggen. De jongeren beseffen niet, uit welk een poel van ellende een 25 jaar geleden de arbeiders moesten worden gehaald, alvorens er iets mede was te beginnen. Spr. dankt in zake de „Troelstra-gave" voor het volhardende werk van den schrijver der krabbels, O. K. Mochten we ook maar een kleine bres kunnen schieten in het rechtsche blok, dan kan dat groote gevolgen hebben, daar de coalitie toch niet zoo hecht ls als sommigen denken. Staande werd daarna de „Internationale" gezongen. Louis Bouwmeester. Van den medicus, die Louis Bouwmees ter behandelt, verneemt het HbL, dat de algemeene toestand van den patiënt zéér langzaam achteruitgaat De zieke is vol komen bij bewustzijn; zijn temperatuur blijft normaal, de polsslag bevredigend. De Weeldebelasting. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Holland's Noorderkwartier te Alkmaar heeft het volgende schrijven aan den Minister van Financiën gericht: De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Holland's Noorderkwartier, ge vestigd te Alkmaar, heeft de eer Uwe Ex- eelelntie te berichten, dat zy, na kennis name van het ingediende Ontwerp van Wet tot aanvulling der Zegelwet 1917 en van de talrijke adressen, welke na de ver- schyning van dit Ontwerp o.a. door den Ny'verheidsraad en eenige zusterkamers tot Uwe Excellentie zyn gericht, in hare laatste ledenvergadering heeft besloten, zich ervan te onthouden hare bezwaren kenbaar te maken, ten aanzien van de willekeur, welke biykbaar by de samen stelling van het Ontwerp heeft geheerscht, in welk verband zy b.v. wijst op de keuze der belastingobjecten, daar kan worden geacht, dat deze bezwaren voldoende naar voren zijn gebracht De Kamer wil zich ertoe beperken als bare meening te kennen te geven, dat de wijze van indiening van dit Ontwerp, zon der dat van te voren overleg werd ge pleegd met den Middenstands raad en an dere daarvoor in aanmerking komende Organen van Handel en Industrie, door haar niet de juiste wordt geacht en het Ontwerp vermoedelijk daardoor de sporen draagt van eene overhaaste voorbereiding zonder voldoende voorlichting, zoodat dit practisch onuitvoerbaar zal biyken te zijn. Zq verzoekt Uwe Excellentie eerbiedig alsnog overleg te willen doen plegen met de belanghebbende organen, opdat de technische en de administratieve moeiiyk- heden, welke aan de heffing en de inning der weeldebelasting zyn verbonden, na der kunnen worden getoetst en aangepast aan die praktyk. De uitvoering der motie-Drabbe. Wethouder De Miranda trekt zich terug. Zooals men weet, is de algemeene wet houderscrisis te Amsterdam, jongstleden Donderdag opgelost, het gevolg van de uitvoeringsplannen van B. en- W. ten op zichte van de motie-Drabbe, waarin werd besloten, dat alvorens de voordracht tot het vestigen van een gemeentelijk melk- bedrijf aan de orde werd gesteld, een proef zal worden genomen „of, met aanmoedi ging en behoud van het particulier initia tief en met steun van de overheid, vol doende verbetering van de melkvoorzie- ning der hoofdstad is te bereiken". Omdat ook wethouder De Miranda deel zou hebben, volgens het met algemeene stemmen genomen besluit van het dage- lijksch gemeentebestuur, in de uitvoering dier motie, is de bekende oppositie in den Raad ontstaan. Het HbL verneemt thans, dat wethouder De Miranda schriftelijk den burgemeester heeft meegedeeld, zich geheel te zuilen onttrekken aan de uitvoering der motie- Drabbe. De heer De Miranda is van oordeel dat, nu de heer Drabbe in het college van B. en W. zitting nam, deze de aangewezene is om bedoelde motie uit te voeren. Het denkbeeld om zich van deze bemoeiing te rug te trekken is, naar de heer De Miran da moet hebben verklaard, reeds by hem gerezen vóór de jongste wethoudersver kiezingen. Hy hy daaraan echter in die dagen geen uiting, gegeven, wyi hy die verkiezingen niet wilde beïnvloeden. Gemeentebegrootlng Haarlem. Hoewel Ged. Staten -bezwaar heb ben -gemaakt de gemeentebegrootlng goed te keuren, omdat daarop posten voor komen voor vrije telefonische aansluiting der raadsleden en vacantiegelden voor een deel van het gemeentepersoneól, stel len Ij. en W. van Haarlem voor, de bë- grooting toch weer met die posten ln te dienen. Het conflict ln de venen. Zaterdagmiddag hebben te Niéuw-Am sterdam de vyf organisaties in het veen- bedrijf vergaderd. De conclusie van deze vergadering is: De loonsverlaging wordt verworpen. De hoofdbesturen wordt op gedragen nieuwe besprekingen aan te vragen met de verveners tegen üa Don derdag, Indien tegen Maandag over een week geen bevredigende oplossing is ver kregen, wordt de staking geproclameerd. Dit geldt voor het gebied BargerOoe- terveen. Nu het stakingpoomité adviseerde den arbeid te hervatten, zyn de meeste stakers weer aan het werk gegaan. In den Has- kerveenpolder blijkt, dat sommige arbei ders by particulieren in hun dorp werk gekregen hebben en daarom niet terug- keeren. FINANCTEELE BERICHTEN. De Bank van Wlssellnk Alkmaar. In de op 17 dezer gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werd door de Directie verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar, en werden de Balans en de Winst- en Verliesrekening, alsmede de voorgestelde winstverdeeling goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 6 V, terwijl een bedrag van 25.000,— aan het Statuaire Reservefonds werd toegevoegd. De heer J. G. Schlencker te Amsterdam, die als commissaris aan de beurt van af treden was, werd als zoodanig herkozen. Aan het verslag over 1924 ontleenen wy het volgende: De vooruitgang, dien wy in ons verslag over het jaar 1928 mochten oonstateeren, valt ook te vermelden over het afgeloopen boekjaar. De brutowinst zoowel als de nettowinst waren over 1924 hooger dan over 1928. De bruto winst beliep 279.175 (v. j. 265.670), de onkosten 186.168 (129.066, netto winst 1 143.006 (186.605). Door de gunstige prijzen der tuinbouw producten uit deze Streek (N.-EL), waren verschillende credietnemers in de gelegen heid de hun verleende credieten te vermin deren of af te lossen. Hierdoor en doordat wy een paar cre dieten. die ons onvoldoende gedekt voor kwamen, lieten afloopen, verminderde het totaal bedrag onzer debiteuren. Op onze credietverieening behoefden wy dit jaar geen verlies te constateeren. Aangezien echter de waarde van vaste goederen tegenwoordig moeilijk te waar- deeren is, en de gemaakte winst het vol doende toelaat, achten wy het gewensoht een bedrag van 10.000 te reserveeren voor eventueeie risico op de uitstaande credieten. Verder stellen wy voor het statuaire fonds met een bedrag van 26.000 te ver sterken en het uit te keeren dividend vast te stellen op 6V» Ons reservefonds stijgt nu tot een be drag van 825.000 of 827, van het maatschappeiyk kapitaal Tegen promessen was verleend 1.688.006, debetsaldi in rekening-courant bedroegen te zamen 4.870.702. In totaal is slechts 7 van het uitstaand crediet in blanco verleend. Het totaal der deposito's bedroeg 1.360.201 (v. 1.485.028). Crediteuren: Aan crediteuren was ver schuldigd 1.379.775, door corresponden ten was bij ons uitgezet f 427.108 te za men 1.806.883. Deze oreditsaldi ad 1.806.883 vermeer derd met de 1-dags deposito's ad f 332,569, geven een totaal, dat direct opvraagbaar is van circa 2.140.000. Daartegenover stonden aüs liquide mid delen 2.816.000. Nationale Bankvereenlglng. Aan het jaarverslag over 1924 der Na tionale Bankvereeniging, ontleenen wy het navolgende: De lichte verbetering, welke in 1923 vlei waar te nemen, bleef zich ook in 1924 handhaven. De behaalde winst wijst ook over het af geloopen jaar een vooruitgang aan. De nettowinst over *24 bedraagt 1.616.295,63, by een saldo A°. P4 van 86.744.36 tegen 1.497.221.66, bij een saldo A#. P°. van 66.851.96, makende een voaruitsani! van 99.181.67. Hoewel het debiteurencyfer eene daling aanvrijst, vermeerderde het aantal der de- biteuren zeer aanzienlijk. De verdeeling dezer uitgezette gelden over een grooter aantal rekeninghouders komt ons bedrijf £n alle opzichten ten goede. Het totaal der door derden by ons ge deponeerde gelden geeft eveneens eene. vermindering aan. By deze groep van re- latiën valt eveneens eene vermeerdering in aantal te vermelden. Ook het aantal personen, dat van onze safe-inrichting gebruik maakt, steeg we derom zeer aanzienlijk. De biyvende toename dezer drie groe pen van relatiën geeft ons dan ook onge twijfeld reden tot tevredenheid. Van onze afdeeling giro wordt, ook na de heropening van de Postchèque- en giro dienst, nog immer druk gebruik gemaakt Het aantal onzer vestigingen-, met in begrip van correspondentschappen en ge regelde zitdagen bedraagt thans 171. Zoo- als wij reeds verleden jaar in ons verslag opmerkten, bewerkstelligen wy voor deze 171 plaatsen in ons land de gireering zelf en kunnen daardoor de garantie op ons- nemen voor de richtige betaling tot aan de begunstigden toe. Wy behoefden in het afgeloopen jaar geen beroep te doen op de circulatiebank door credietpapier en herdlsoonto te ge ven. Behalve enkele maanden in het twee- de halfjaar hebben wy by de Rotterdann- sche Bankvereeniging voortdurend een ruim tegoed gehad. Dit is ook thans by hel opmaken van dit verslag het geval. Na eene nauwkeurige revisie van onze debiteuren achten wy dezen, ln aanmer king nemend de onder crediteuren opge- Ingezanden Mededeettng. 0"rQME£.HLUM nomen speciale reserve, volwaardig. Het winstcyfer der rente-rekening be draagt 8.031.086.78 (v. j. -/ 2.976.800.91), dat der provisie 2,256.168.86 (vorig jaar f 2.267.053.30), zoodat de totale bruto-winst, het saldo van het vorig boekjaar inbegrepen, 5.872.999.50 (v.j. ƒ6.310.766.17) bedraagt De onkosten-rekening wyst aan, gesplitst over de twee hoofden: honoraria ƒ2.686.297.22 (v. j. 2.870.823.02) en bedrijfsonkosten 1.070.406.75 (v. j. 942.721.50). De netto- bedrijfswinst bedraagt 1.616.295.58 (v. J. 1.497.221.56). De verdeeling der nettowinst ƒ1.616.295.53, na aftrek van de verplichte ultkeering vol gens art 16 der statuten van tantièmes aan plaats, directeuren, bedragende 291.750.37 (v. j. 224.277.20) laat toe: eene afschryving op gebouwen van ƒ150.000 (onv.), eene toevoeging aan het reservefonds van 100.000 (onv.), eene toe voeging aan de speciale reserve tegen debi teuren, op te nemen onder crediteuren van ƒ500.000 (onv.) 4»/.% dividend ƒ450.000 (v. j. 4 f 400.000) en eene reserveering voor belasting van 40.725 (v.j. ƒ36.200), terwy-1 alsdan, een overbiyvend winst-saldo ad ƒ83.820.16 (v.j. 86.744.86) op nieuwe rekening is over te boeken. Uit het Politierapport Zaterdag werd een en Zondag weiden vier bestuurders van motorrijtuigen bekeurd wegens overschrijding van de maximum snelheid en 4 personen wegens het rijden aan den verkeerden kant van den weg. In de Spoorstraat ontstond Zaterdag avond een volksoploop voor een slagery. By onderzoek van een tweetal agenten bleek, dat een juffrouw, die flauw gevallen was, den winkel was binnengedragen. Een ge beurtenis, die natuuriyk de volle belangstel ling van het publiek had. Een inmiddels ter plaatse gekomen ge neesheer verleende eerste hulp, waarna de vrouw per auto naar haar woning werd ge bracht De agenten verspreidden de menigte. Tegen een caféhouder werd prooes-ver- baal opgemaakt omdat hy na sluitingstijd nog bezoekers in zyn logement had. Zondag werden een tweetal personen bekeurd we gens openbare dronkenschap. In den R.-K. Volksbond werd Zaterdag avond politiehulp gevraagd, daar een man, die te veel aan Bacchus geofferd had, de orde wilde verstoren. Toen de politie ver scheen was de held reeds verdwenen. Ook in de omgeving werd hy niet meer aange troffen. Van een rijwiel, dat Maandag eenigen tijd onbeheerd in de Wilhelminastraat stond, werd een busje verf ontvreemd, terwijl het ventiel uit het wiel getrokken werd. Een bewoner van de Javastraat deed gis teren aangifte, dat enkele ruiten van zyn broeikas vernield waren. OOST-INDIE. Reizigersv ervoer. Een verscherpte controle op de plaats- kaartenverkoop op de Oosteriynen naar aanleiding van ontdekte fraude, heeft tot het resultaat geleid, dat het reizigersver- voer op het Java-net, dat vroeger maan- deiyks terugliep met 10.000, thans voor uitgaat met 6000. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht tn den morgen van 21 ApriL Medegedeeld door het Kon. Nederlandse!» Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 770.0 te Shields. i Laagste stand 736.6 te Vestmanoer. Verwachting: Matige, later afnemende Noordooste lijke tot Noordwesteiyke wind, half tot zwaarbewolkt, wellicht enkele regenbul tjes, kans op nachtvorst, zelfde tempe ratuur. MARKTBERICHTEN. De porti voor het buitenkind. A.«J. P.'S VANILLESAUS BROEK OP LAINGENDUK, 20 April 1926. Aanvoer 1176 k«. «rove uien 9.7010.80, 7&a) kg. peen 1.20—1.80, 17,200 kg. roode koel 7.60—10.60, deoredhot f 3.20—4, 8800 kg. gele kool 8.70—9.60, -24,400 kg. Deensche witte 2.40—8 50, allee per 100 kg.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2