VANDAAG Heeren- en Kinderkleeding, HERMAN NYPELS. Tweede* Blad BINNENLAND PEEK CLOPPENBURG. VAN ZATERDAG 28 APRIL 1925. Pr. MeQerdlrck Jr. t Woensdag j.1. overleed! te Heemstede, 64 jaren oud, de heer Fr. Meijerdirck Jr., oudste firmant van de firma Duinker Goedkoop. De overledene was een zeer bekende figuur op scheepvaart- en assurantie- gebied. Met den heer A. C. Meurs was hij mede-oprichter der Zuid-Amerika Lijn, thans de Kon. HolL Lloyd, en in de moei lijke jaren, die op hare oprichting volg den, wist hij dit bedrijf in goede banen te leiden, en aldus onze overzeesche be langen op krachtige wijze te bevorderen. Bij zijn heengaan in 1906 werden zijn ver diensten door onderscheidene buitenland- sche mogendheden erkend. Sindsdien na men de zaken der firma Duinker Goed koop al zijn aandacht in beslag. .Louis Bouwmeester. /De geneesheer van den heer Louis Bouwmeester deelt imede, dat de toestand van den patiënt thans sneller achteruit gaat dan de vorige dagen het geval was. De hoogbedaagde lijder slaapt veel en is, bij het ontwaken, volkomen helder van geest. (Hbl.) De Zomertijd. Het heeft menigeen verbaasd, dat, toen de Eerste Kamer besloot den zomertijd te handhaven, de dienstregeling <jer spoor wegen een belemmering bleek te zijn voor de invoerjng vóór 5 Juni. De heer Henri Polak heeft deze verba zing onder woorden gebracht in enkele vragen aan den minister van waterstaat. Daarbij werd nadruk gelegd op het feit, dat de spoorwegen in Engeland reeds ruim 8 weken na de vaststelling van den datum van invoering hun zomerdienstre geling gereed hebben. Nu heeft de minister de vragen van den heer Polak beantwoord en een volkomen aanvaardbare verklaring gegeven. De ver gelijking met Engeland gaat heelemaal niet op, omdat men daar slechts één trein op een kort en niet belangrijk traject be hoeft te wijzigen terwijl in ons land met internationale verbindingen naar drie zij den de treinenloop op lange en belang rijke trajecten moet worden omgewerkt. (Hbl.) De Zuiderzeewerken. (Vragen van Kamerleden.) De heer Van der Waerden heeft den ministers van Waterstaat en van Finan ciën de volgende vragen gesteld: Is de Regeering bereid tijdig maatrege len te nemen en de gelden aan te vragen, noodig voor het voortvarend uitvoeren der Zuiderzeewerken, opdat nog in deze zitting hieromtrent kan worden beslist? I Voorstel tot wijziging der Kieswet De Tweede Kamerleden Dresselhuys, Van Rappard, Boon, Gerritzen, Westerman, Staalman en Ter Hall (allen V.-B.) hebben een wetsvoorstel tot wijziging van de Kies wet ingediend. De Memorie van Toelichting begint met de opmerking, dat het stelsel der evenredige vertegenwoordiging niet de populariteit heeft kunnen verwerven, die daar vóór de invoering van verwacht werd. De evenredige vertegenwoordiging, in het bijzonder in den vorm, waarin ze in ons land is ingevoerd, brengt den kiezer niet meer in contact met den candidaat, maar met de abstractie daar van', de lijst van candidaten. Men zou aan de bezwaren tegemoet kun nen komen, hetzij door terugkeer tot het oude kiesstelsel: Algeheele afschaffing der evenredige vertegenwoordiging; hetzij door (zooals in het buitenland veelal geschiedt, en thans in ons land voor de verkiezingen van de Eerste Kamer is ingevoerd): het land in een aantal zelfstandige districten te verdee- len, binnen den kring waarvan dan de uit slag der verkiezing naar het evenredig stel sel zal worden opgemaakt. Tot het eerste zouden voorstellers voor alsnog niet willen adviseeren. De tweede op lossing is, bij het beperkt aantal leden, wat de Tweede Kamer telt, niet zonder bezwaar uitvoerbaar. De beide genoemde oplossingen om die redenen verwerpend, hebben de voorste..ers daarom gezocht naar een tusschenweg, waarlangs, met behoud van de volkomen evenredigheid, de euvelen van den bestaan- den toestand worden ontgaan, zonder dat in de fouten van het oude stelsel vervallen wordt. Zij meenen dien tusschenweg gevonden te hebben in een stelsel, waarbij het land verdeeld wordt in evenveel kiesdistricten als er zetels te bezetten zijn. (Voor de verkie zingen van Provinciale Staten en Gemeente raden behoeft het ontwerp nog aanvulling door een wijziging van de desbetreffende wetten). In elk district hebben 25 kiezers het recht een opgave in te leveren, waarbij slechts één candidaat wordt gesteld. Dezelfde candidaat mag dan niet meer dan in 5 districten wor den gesteld, die buitendien aaneen moeten grenzen. Als voordeelen van het nieuwe stelsel wordt o. a. aangevoerd, dat de gekozene z.e i kan beschouwen als afgevaardigd door het bepaald, niet te groot deel van het land, en dat elke kiezer weet, dat zijn stem van goo- ten Invloed is op.de verkiezing van den can didaat, aan welken hij d'e voorkeur geeft. De bepaling van de gekozenen geschiedt op veel eenvoudiger wijze dan thans. De evenredigheid blijft volkomen gehand haafd. tot <3e v«rdeeling van het °Jver de gegevens, die het hun mogelijk zouden maken, een nieuwe ver- aee.ing (welke huns inziens te prefereeren ^ven de vroegere verdeeling) te ont- erpen. Zoo noodig kan echter hierin bij een nadere wijzigingswet worden voorzien. De uitbreiding van geldboeten. erschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer, betreffende het wets ontwerp tot uitbreiding van de mogelijkheid boet *°ePa96'n8 van de' straf van geld- Voor de vrees, dat meer dan eens een geldboete zal worden opgelegd, en met ge bruikmaking van dwangmaatregelen inge vorderd, welke zoo aanzienlijk is, dat niet aileen de veroordeelde, doch ook diens gezin daardoor wordt getroffen, behoeft, naar de regeering meent, geen grond te bestaan. Integendeel, gaat fnen na,-welke funeste gevolgen in het bijzonder ook voor het ge zin, de uitvoering van een vrijheidsstraf, hoe kort ook, kan hebben, dan zal de uitge breidere toepassing van de straf van geld- boete juist dienstig kunnen zijn, om de on bedoelde gevolgen, die een straf voor het tegenwoordige dikwijls moet hebben, te voorkomen. Het verschil in maximum der op te leg gen geldboeten, voor de generiek lichtere en ernstiger gevallen moet, naar het oordeel van de regeering, behouden blijven. Intus- schen is het bedrag van ƒ3000 wat te laag gegrepen; nader wordt voorgesteld daarvoor 5000 te lezen. Inkoop dienstjaren ambtenaren. De „Rsb." meldt, dat tot 1 Januari 1926 aan ambtenaren gelegenheid zal worden gegeven, in verband met de a.s. Inwer kingtreding van de gewijzigde Pensioen wet, voor inkoop van diensttijd. De ansjovisteelt. Terwijl de harihgcampagne nog in vol len gang is, vertoont' zich reeds de ansjo vis o.a. in bet Bergsche vangstgebied; de tot heden aangetroffen exemplaren, ble ken flink van stuk. In de Zuiderzee ver schijnt reeds de voorlooper, de geep. Daar eenige jaren achtereen het ansjovisbedrijf weinig resultaten gaf, verwacht men alge meen een goed seizoen» De markt voor belegen product is enkele schommelin gen daargelaten op peil en, aangezien de totaal-voorraad met April, aan onze grootste opslagplaats (die der Coöp. Ansjovis Verkoopvereeniging te Amster dam) slechts ruim 1600 ankers bedroeg, zal de noteering der groene ansjovis 1925 waarschijnlijk gunstig zijn. De V.N. 63 heeft te Urk de eerste ansjovis aangebracht. (Télegr.) De postzegels naar het ontwerp-Prof. Veth. Benige weken geleden Is de 71/» oents- zcgel verschenen: van de lagete waarden was toen alleen nog niet verkrijgbaar de zegel van 1 cent. Thans is ook aan enkele kantoren de eerste zending van de 1 cents-zegel ver strekt. Eerst wordt overal de voorraad oude zegels verkocht Thans zijn alle waarden tot en met 60 oent naar het ontwerp-Veth in omloop ge bracht Wat betreft de waarden van 1, 2.50 en 5, vernemen wij nog, dat. de uitgifte hiervan zeker nog twee maanden op zioh zal laten wachten. De jubileum- zegels van deze waarden zijn uitverkocht: de voor de 1923-uitgifte in omloop zijnde hoeveelheid wordt eerst verkocht. Deze hoogerewaarden zijn nog niet aange maakt. De „Pleter Oorntellsz. Hooft" te water gelaten. Op de werven van. de „Société des Ate liers et Chantiers de la Loire" te Saint Nazaire is Donderdagnamiddag met goed gevolg de mailboot „Pieter Corneiiszoon Hooft" te water gelaten, bestemd voor de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" te Amsterdam. Na een bezoek aan de schepen, die in aan bouw zijn, en aan de werven, heeft zich een groot gezelschap aan een noenmaal veree- nigd. Onder de aanwezigen bevond zich jhr. rnr. dr. A. Roëll, commissaris van de Konin gin in Noord-Holland en commissaris van de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland", de beeren Oderwald en Tegelberg, directeuren dier maatschappij, Visker, hoofdingenieur van de „Nederland", Joseph Asscher, voor zitter van de Hollandsche Kamer van Koop handel te Parijs, Glaser, handel9-attaché van Frankrijk i« Den Haag, en verder vele per sonen uit de Fransche scheepsbouw-in- dustrie.' Redevoeringen werden uitgesproken door den heer- Naud, president-commissaris van de „Chantiers de la Loire", die eerst 'n heil dronk uitbracht op Koningin Wilhelmina, en door den heer Haarbleicher, vertegenwoor diger van dén ondersécretaris van de af dee ling bandelsmarine, en de heeren Oderwald en Hooft Sr. Na het noenmaal werden de hoogovens en de walsmachines bezichtigd. Bij de plechtigheid van den stapelloop van de „Hooft", die om vijf uur bij hoog water vlot verliep, waren ook eenige leden van de familie Hooft uit Utrecht tegenwoordig. 1 Mevrouw HooftLabouchère doopte het schip, dat in de Loire gleed, onder de toe juichingen van een talrijk publiek. De directie van de „Nederland" en van de scheepswerven werden daarna hartelijk ge lukgewenscht. Door dit schouwspel waren velen zeer ontroerd. Over het groote motor-mailschip, dat in September 1925 wordt afgeleverd en dat een aanwinst Van de vloot van de Stoomv.-Mij „Nederland" is, kunnen nog de volgende technische bijzonderheden worden gemeld: lengte (over alles) 166 Meter, lengte (tusschen de loodlijnen) 158.50 M. breedte 14.17 M. diepgang 8.63 M. waterverplaatsing «(volgeladen) 21.589 ton. bruto-inhoud' £- m. 15.000 ton Het aantal paiaagiera, dat de „P. C. Hooft" kan vervoeren, bedraagt le klasse: r £1 - 42, 8e|" 284 en 4 ln luxe-hutten- 2e klasse 242, De kubieke lnheud van de ruimen en tus- schendek voor goederen bedraagt 8000 M*. In het geheel zijn er vijf ruimen. Het schip heeft twee motoren van het type Diesel-Sulzer, die in totaal 8000 PJK. kunnen ontwikkelen, waarmede men op den proeftocht een -snelheid van 15V« knoop hoopt te bereiken. Het schip krijgt twee schroeven. Per dag wordt 37 ton stookolie verbruikt. De stuurinrichting is volgens het hydro-electrische systeem van Brown Brothers. Tot de hulpwerktuigen behoort een ijs machine; voorts zijn aan boord verschillende electrische kranen voor het laden en lossen en andere moderne installaties. („Telegr."). Vaan den Broeke bij de metaalbewerkers. In <Ie stampvolle zaal van „Bellevue" is de mecanicien Van den Broeke, die, zooals men weet, lid is van den Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond, Donderdag gehuldigd. Zijn kameraden hebben hem hartelijk toe- gejuichd. Het hoofdbestuur en de geheel© bondsraad was aanwezig. De bondsvoor zitter sprak hem toe. - Er was muziek van het corps van de metaalbewerkers en zang van Jan van Riemsdijk met zijn ensemble. De stemming was zeer opgewekt en voor Van den Broeke was de huldiging een mooi moment in de reeks festivitei ten, welke hij al heeft meegemaakt. (Tel.) Uit den Rotterdamschen Raad. Het verhaal der pensioenpremies. In de Donderdagavond gehouden raads vergadering werd het compromis-voorstel van B. en W. inzake het verhaal van pen sioenpremies aangenomen met 83 tegen 19 stemmen. Het voorstel kwam neer op een pen sioenaftrek voor den tijd van 1 jaar van 3 pet, voor eigen pensioen op de salarissen en loonen van het gemeente-personeel en 31/, pet. voor weduwen en weezenpen- sioen tot een maximum van 51/, pet. van 8000 aangenomen. Een motie de wen- schelijkheid uitsprekende om een gene rale korting op loonen en Balarissen van 2 pet. werd met 24 tegen 18 stemmen aan gekomen. De bedoeling is dat de pen sioenaftrek zal irtgaan op 1 Mei en met de motie zooveel spoed zal worden be tracht, dat de salariskorting zal ingaan op 1 Juni Het bestuur van de afdeeMg Rotterdam van het Nationaal Verbond van -gemeente ambtenaren in Nederland heeft aan Gede puteerde Staten van Zuid-Holland ver zocht, hun goedkeuring te onthouden aan het genomen besluit. Deputatenvergadering van de Antlrev. Te Utrecht is Donderdag de deputaten vergadering van de Ahtirev. Partij ge houden. De vergadering was zeer druk bezooht. Minister Oolijn heeft op deze bijeen komst een rede gehouden, waaraan het volgende is ontleend: Met een enkel woord wijst spr. er op, hoe in steeds wijder kringen de begrip pen van schuld en straf en het verband tusschen die twee wijziging ondergaan. •De ontwikkeling van de strafwetgeving in Rusland na 1918 duidt op een princi- pieele breuk met de tot nu toe nog vrij algemeen geldende toepasing van het strafbegrip. En in het land van Lombroso en Ferri ligt sinds Januari 1921 een voorontwerp voor een strafwetboek gereed, dat aan de Russische wetgeving niets te verwijten heeft. Het: gij. zult niet doodslaan! heeft voor onzen tijd van verlichte wetenschap zijn beteekenis verloren. In diezelfde lijn van gedachten ligt de schrikkelijke propaganda voor het Neo- Malthusianisme en voor de straffeloosheid van den abortus. Tegen de stuwkracht van een beginsel baat alleen verzet, dat van een ander be ginsel uitgaat, en daarom kunnen de so cialisten ook niet verhinderen, dat zij ten slotte terecht -komen op het punt, waar hun Dultsche geestverwanten reeds aan geland zijn. Geheel die propaganda voor de uitwas sen van onze moderne beschaving kan niet op zichzelfstaand worden beschouwd. In meerdere of mindere mate hangt ze samen met de moderne opvatting over de beteekenis en de waarde van het huwelijk. De algemeens strooming inzake de hu welijkswetgeving gaat in een richting, waar we in beginsel lijnrecht tegenover staan, en waaraan, alleen reeds op grond van de ontbindende gevolgen voor ons maatschappelijk leven, weerstand moet worden geboden. Hiernaast wijst spr. op de aantasting van de grondslagen van het gezag, die zich niet alleen richt tegen de autoriteit van de overheid, maar tegen alle -gezag. Ook de roep der arbeiders naar mede zeggenschap in de leiding van het bedrijf Is een symptoon in de universeele bewe ging der moderne democratie. Spr. wil met een enkel woord ook wijzen op het zich openbarende streven om het „georganiseerd overleg" in den publieken dienst om te zetten in een reëel medezeg genschap van werklieden en ambtenaren hl overheidsdienst. Indien net vertrouwen in een almachtig en goedertieren God den Christen in deze tijden van verwarring niet staande hield, zou ook hij geen ander verschiet zien dan den zwarten horizon. Wat op het stembusprogram voorkomt, is wat van het program van actie^van 1922 nog op vervulling wacht, terwijl mjer in het bijzonder de nadruk gelegd wordt op een tweetal punten, die bij deze stembus sterk naar voren komen: de toestand van 'e lands financiën en de defensie. De begrooting voor 1826 «luit, maar. Ingezonden Mededeellng. Extra aanbiedingen uit onze zeer groote sorteering uit de bekende magazijnen NIEUWE KEUZE Overhemden, Dassen, Hoeden, Fantasie sokken, als reclame voor extra goedkoope prijzen, op een te hoog peil van uitgaven» Die uit gaven moeten omlaag. Dat kan alleen kó men als resultaat van langen en vermoei- enden strijd. Men meent, dat het altijd ergens elders moet worden gezocht, dan waar men het gezocht heeft. Alles in aanmerking genomen is hef resultaat van den arbeid, die tot nu toe verricht is, niet onbevredigend. Maar we zijn er nog niet. Voor het komende be- groot-ingsjaar 1926 zullen de uitgaven zelfs, in plaats van omlaag te gaan, vooral tengevolge van uitgaven voor sociale ver zekeringen, nog. een 25 millioen hooger zijh dan in 1925. En hieraan vooral houdt spr. èn per soonlijk èn als eerste vertegenwoordiger der antirev. partij vast: er kom© geen periode meer van tekorten! Hoe gaat bet nu straks, als de stembus gesloten is? Het is duidelijk, dat er geen 61 anti revolutionairen afgevaardigd zullen wor den, en er dus ook geen anti-rev. kabinet zal worden gevormd. Wat zal er dan gebeuren, zoo de drie groepen ter reohterzljde gezamenlijk boven- de 50 uitkomen? Hierop een antwoord te geven is thans ondoenlijk. Onze Kamerclüb zal dan een beslissing hebben te nemen in verband met den toestand, zooals die zich dan zal voordoen. Samenwerking van de drie rechtsche groepen blijft spr. zoo na als voor het meest in 's lands belang achten. Spr. zegt het óók met het oog op de naar allen schijn aanwezige onmogelijkheid, op eenigerlei andere wijze een kabinet saam te stellen, dat op een parlementaire meer derheid steunt. Spr. gelooft voorhands niet aan een samenwerking van roomsch- katholieken, vrijziimigdemocraten en so- dlt Sleuren ciaal-democraten. schenmassa niet bijster groot scheen, of De omstandigheden hebben er toe g*v wel door.dat deoffideeiengheid^n beetje leid, dat spr. I1/» geleden, in een zeer remmend t j. moeiliiken tiid is om?fttredjen als minister velen, en ^vaarschljn»ijk ook voor de vliegers lelven, niet ten volle bevredigend. Spr. heeft de taak oen het budgets* Fff"»-..* SS bE omdat hij meende, dat dit een logische vfln het kranjg drietal, dat, omkranst, boven consequentm -w as van de houding der anti-d rugleuningen van een auto, omstuwd revolutionairen bij de verkiezingen van een%t.udenten-eerewacht te paard en i v t v» voorafgegaan door de tram-harmonie, lang- Thans is de taak tot herstel van het ?aam tusschen dichte rijen juichenden naar budgetair evenwicht nagenoeg volbracht. net hartje van onze veBwte voortschoof. Hier AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. Een ware jubel-week valt dit keer te ver slaan. Een week van huldigingen, intochten en jubilea zoowel binnens- en buitenshuis als in de lucht. Dat begon dan al ln den vroegen Zaterdagmiddag, toen overal groep jes menschen naar den hemel stonden te staren, teneinde iets van den intocht daar in den hooge van onze drie HollandIndië- vliegers te aanschouwen. En tegen tweeën al wees men elkander de statig rondcir kelende in V-vorm „brom-vllegende" eska ders en twistte er over of „hij", de,groote Fokker, waarmede de helden van den- dag vanuit Parijs werden aangevoerd, er al reeds bij was. Ondertusschen vloeide een gestadig stroompje motoren en auto's door den Over toom, in de richting van Schiphol, waar het, toen ten laatste de lentezon zich bedacht en ook nog aan het festijn ging meedoen, om en bij het restaurant en achter de hekken van het uitgestrekte veld een vroolijke drukte werd, een en ander herinneringen oproe pend aan beelden zooals men die ln vroeger jaren bij onze paardenrennen voor oogen kreeg. Eindelijk, goëd half drie, kwam dan „het" moment; „ze" stonden weer op vader- landschen grond, of liever „ze" zaten weer op vaderlandsche schouders en werden voor de officieele ontvangst-heeren neergeplant, waar gespeecht werd en de champagne rond ging. En verder werd er gejuicht, met hoe den gezwaaid en handen geschud. Maar of 't kwam door de groote ruimten Zij kon niet worden ten einde gebracht zonder dat hier en daar pijn werd ver ging het inderdaad- van hart tot hart en leek het een weerzien ln den familiekring, die oorzaakt. M are er iemand anders geweest, trotsch -was op zijn zonen. Maar het beste die haar had willen volbrengen, gaarne moment was 't wel toen daar 's avonds van had spr. zijn plaats aan hem afgestaan. Na de pauze werd een voorstel van het Centraal Convent inzake wijziging van de candidaatstelling aangenomen. Eveneens werd aangenomen het stembusprogram; tot voorzitter van de A.R^partij werd met 704 van 866 stemmen gekozen de heer H. Colijn; tot tweede voorzitter imr. J. A. de Wilde, tot voorzitter van de dr. A. Kuy- per-stichting de heer Colijn, tot penning meester mr. F. H. de Monté VerLoren; tot eere-voorzitter der partij oud-minister Idenburg tot honorair-secretaris van het centraal comité de heer Verwijck. De heer Idenburg wees er op, dat het drie jaar ge leden. aangevraagde millioen voor de Kuy- per-stichting er thans is. Hij hoopt, dat er veel zegen van deze stichting zal mogen uitgaan. Voor deze vergadering was zooveel be langstelling, dat een tweede zaal moest worden gehuurd, waarin eveneens een vergadering werd gehouden en waar Minister Colijn nogmaals zijn rede uit sprak. De Herhalingsoefeningen in 1925. In het bericht betreffende de herha lingsoefeningen voor 1926, opgenomen in ons blad van Donderdag, komen een twee tal fouten voor. Er staat nJ. in het ge deelte „aan de herhalingsoefeningen zul len deelnemen": enz.: de lichtingen 1919 en 1920 van de regimenten Infanterie der Ile en HIe divisie. Dit moet zijn lichtingen 1919 en 1921. In dezelfde alinea komt deze fout nog eens voor, ook hier moet voor 1920 worden gelezen 192L 8' Prof. Veraart over het politiek advies.- In een Donderdagavond gehouden pro- aganda-vergadering van de 8t. Michael lub Den Haag, heeft prof. dr. L. A. Ver aart gesproken over: „Het Politiek Advies en de Actie van 8t. SLichael". Prof. Veraart begon met te spreken over zijn eigen candidatuur. Hij heeft die slechts aanvaard na van vele zijden op onder de dichte boomtakken van het Von delpark vanuit de donkere verte een vurige slang kwam aangekropen tot voor het terras van net paviljoen, waar dan telkens weer nieuwe groepen vereeniglngsmenschen en vooral jongens en meisjes stonden te-zingen en te „lang-zullen-ze-leven" in het schijnsel van flakkerende flambouwen aan de voeten van de luchtveroveraars. Zoodat het Amsterdamsche welkom er, alles in alles, wel wezen mocht. Het was spontaan en frisch en krachtig. Maar.... 't had bij dien eenen dag moeten blijven. Men moet dergelijke dingen niet willen rekken en nog eens dunnetjes willen over doen; men krijgt er anders maar al té gauw een gevoel als van ietyvat taaie kauw-gom. Vooral als daarbij dan nog min of meer commercieele overwegingen ln het spel ko men; zoo had de directie van de „Dames- beurs", die sinds eenigen tijd wederom in het R.A.I. gebouw aan den gang is, Dins dagavond ln haar zalen weer een extra hul diging, nu hoofdzakelijk door de hoofdste delijke dames, georganiseerd, waartoe zich tenslotte Van Weerden en Van den Broeke beschikbaar hebben gesteld. Maar enfin.... verdere „staartjes" zal men hopelijk ons en de vliegers be sparen. Een ander handig, maar dit keer sym- pathiek-staartje heeft het Gemeentebestuur nog aan deze feestelijke gebeurtenis weten vast te plakken. 8meedt het Hzer als het heet is! B. en W. hebben n.1. den Raad ln het nog warme enthousiasme over de vlie gerhuldiging een f 16.000 laten voteeren, teneinde van Gemeentewege alvast (voordat dan de definitieve regeling met het Rijk ln dezen formeel geteekend is, wat we'dra ge schieden zal) ons hoofdstedelijk luchtstation Schiphol wat te doen opknappen. Een alles zins gerechtvaardigde uitgave overisrens, vooral als men bedenkt, dat door het ener gieke werken en de rustelooze propaganda van de K.L.M. Amsterdam dit jaar de tweede luchthaven der wereld wordt. Niet minder dan elf luchtverjjindlngen pillen weldra hier samenkomen en wel naar: Londen, Ham burg, Parijs, Brussel, Kopenhagen. Berlijn, hem uitgeoefenden aandrang. Het zeer geu]en en Bazel, waaronder enkele -twee belangrijke ambt van Tweede Kamerlid wordt door spr. geenszins beweerd; in be vrediging staat het voor hem ver achter bi) dat van hoogleeraar. Spr. zal dan ook, al zal hij, wordt hij gekozen, al zijn krach ten- geven aan het nieuwe ambt, geens zins betreuren indien hij, die thans de vierde plaats op het politiek advies in neemt, door den heer Bon zou worden verdrongen naar een plaats, die minder zekerheid biedt. maal per dag. 'Ook zal uitbreiding worden gegeven aan de afdeellng: luchttoerisme. Dezen zomer zal men b.v. voor 9 gulden een tochtje naar Rotterdam kunnen maken en voer nog min der een verkenningtje boven de stad. En ook gezelsrh'ps-rondvluchten zullen georga niseerd worden. Vanuit de lucht tot den beganen grond. Wie staan er op dezen grond met hun ste vige beenen beter geplant dande mid denstanders? Wie doorploegen den bodem der nuchtere en zakelijke werkelijkheid met V]0*a£ iKK ar An IrloQcwt Partij. Een jubel-week. Onze vlie gers terug. Amsterdam lucht- centrum. x— Feest van de A. W. V. Nap gehuldigd. Een dissonant.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5