T Tweede Blad PLAATSELIJK NIEUWS Schrammen Kloosterbalsem rgSSt»*81 VAN ZATERDAG 2 MEI 1925. Onze. vroegere plaatsgenoote mej. B. Boama, slaagde heden voor het examen Zwarte Kruis, Krankzinnigenverpleging te Santpoort. De Emmabloem-collecte ten behoeve van de vereeniging tot bestrijding van Tuberculose, heeft bruto f 621.79® opge bracht. Aan allen die hebben medegèwerkt tot dit mooie resultaat, wordt hierbij door het Emmabloem-comité den hartelijken dank gebracht voor de moeite en toe wijding. Aanbesteding. De heer L. Coltof deelt ons mede, dat de verbouwing van het perceel Spoor straat hoek Koningstraat gegund is aan de laagste inschrijvers, de firma Gebrs. Ran, voor f 12.750. Marine-hospitaal Helder. (Vragen van Kamerleden.) De heer Ketelaar heeft tot den Minister van Marine de volgende vragen gericht: L Is het juist, dat de verplegers bij het marine-hospitaal te Helder vervangen zijn door verpleegsters? 2. Zoo ja, is het juist, dat aan deze ver pleegsters een jaarwedde van 1260 zon der emolumenten wordt toegekend? 8. Indien dit het geval is, is de Minis ter dan bereid, na te gaan, of dit salaris niet als veel te laag moet worden be schouwd, in vergelijking met de jaarwed den, In andere ziekenhuizen uitbetaald? 4. Is de Minister bereid, den uitslag van een eventueel onderzoek aan de Ka mer mede te deelen? Storm en regenval De Meimaand heeft bizonder slecht haar intrede gedaan. Inplaats van een vriendelijke zon, die met haar verkwikkende stralen het aardrijk koesterde, zond ze ons den eersten dag niets anders dan regen en nog eens regen, terwijl verwoed de stormvlagen de ramen deden kletteren en de deuren en luiken rammelen. In den tijd van 1V» dag viel er niet minder dan ruim 48 rnlM. water. Als men nu nagaat, dat er in de geheele maand April slechts 80 mM. viel, krijgt men eenig idéé van de enorme plas water, die neerviel. De storm heeft weinig of geen schade aangericht De zee kwam niet hoog, hoewel de wind pal ZjW. was en dus op den dijk stond. Gelukkig schijnt nu de zon weer en we zullen maar hopen, dat hiermee de Meimaand uitgewoed heeft en we verder prachtig weer houden. Concert Stedelijk Muziekcorps. De traditioneele Oranje-zon had ons verlaten en was weggescholèn achter een grauw grijs wolkenkleed, waaruit de regen druilerig .neerzeurde. 't Was niet erg vriendelijk van de zon, om op dezen heugelijken dag weg te' schuilen, maar nog minder vriendelijk was het, om een regenkleedje aan te trekken, wpnt nu zou natuurlijk het Con cert, ter eere van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, in duigen vallen. Maar gelukkig, dat gebeurde niet, want tegen achten was de regen opgehouden en was het zacht en zwoel in de natuur geworden. Honderden menschen trokken nu naar het plantsoen, om het concert van het Stedelijk te beluisteren. ^Vat een verschil, bij eenige jaren terug! Toen kon je de muziek niet hooren van wege het lawaai en stemmen geroezemoes, yan al die opgeschoten jongens en meisjes, die een concert in de open lucht de aan gewezen plaats schijnen te vinden, om te flirten, te lachen en te lonken tegen elkaar. Nu echter, dank zij het strenge op treden van de politie, heerscht er tijdens het spelen, tot op tientallen meters in den omtrek, bijna doodsche stilte. En zoo was Donderdagavond het Con cert van het Stedelijk, het eerste in dit seizoen, een goed geslaagd, en de men schen genoten van de prachtige klanken van het koper die vanuit de verlichte muziektent, onder de groenende boomen door, bread en statig of vol en vroolijk over de hoofden heendeinden. Kinderfeest Chr. Oranje Vereeniging. Donderdagavond gaf bovengenoemde vereen, den aangekondigden feestavond voor de kinderen, ter gelegenheid van den verjaardag van H.KJL Prinses Juliana. Hoewel het weer zich aanvankelijk tegen 5 uur niet erg aanlokkelijk deed aanzien, was het om 7 uur toch zoo, dat be sloten werd evengoed den beloofden rond gang door de stad, voorafgegaan door de Oranje Harmonie Kapel te doen doorgaan. En gelukkig liep het nog al mee en kwa men ze allen tamelijk droog in het Chr. Militair Tehuis aan den Kanaalweg aan. En vol was het! Er waren maar eventjes pijn. 890 van die peuters op de bovenzaal van het tehuis en dat het na een uurtje warm begon te worden, zullen de kleintjes en ook de dames en heeren comité-leden u kunnen vertellen. Maar enfin, nadat alle kinderen met veel moeite een plaatsje hadden veroverd, vertelde de heer de Jong hun nog eens de reden van den feestavond en wat hen alle maal te wachten stond dien avond en dat was nog al wat. Allereerst een film van het Dierenpark Hagenbeek! Leeuwen, tijgers, ijsberen, jR allerlei wilde beesten kregen ze te zien. Voorts nog een aardige film, waar braaf om gelachen werd, en na het ultdeelen van eenige versnaperingen en het zingen van eenige vader! andsche liederen, kwam de bekende geschiedenis van Hans en Grietje op het witte doek. Het is maar goed, dat alles i heel best terecht kwam op 't eind, anders zouden er misschien wel van de kleinsten geweest zijn» die 's nachts van die leelijke heks moesten droomen. Maar gelukkig, ze werd verbrand! Het was intusschen al over half tien ge worden en nadat de heer P. Storm met dankgebed geëindigd had, kreeg ieder nog een lekkere sinaasappel en een photo van H.K.H. Prinses Juliana mee naar huis. Meifeest der S. D. A. P. Eoo slecht als* ditmaal het weer was, is, in de geschiedenis van de 1 Mei-viering nog niet voorgekomen. Althans de Heldersche partijgenooten herinnerden zich niet, ooit zulk slecht weer te hebben gehad. Het was mqer d!an bar. Den ganschen lieven dag, van des ochtends vroeg tot in den avond, viel de regen in stroomen uit den hemel, en als het eens even ophield, was dat slechts om met nieuwe hakken even later weer uit den hemel te vallen, 't Was treurig, in één woord! Dat op deze manier van de afwerking van het programma, dat voor een groot deel be stemd is voor de open lucht, niet veel te rechtkomt, zal men begrijpen. De organi sators waren dan ook zoo verstandig ge weest de jeugddansen van de jongelui der Arbeiders Jeugd-Centrale, en de demon stratie, die des middag9 zou worden gehou den, uit te stellen. Indien het weer het toe laat, worden deze nutnmers van het pro gramma hedenmiddag afgewerkt. De re veille, die den dag zou inzetten, en die te half zeven gisterenmorgen zou aanvangen, is totaal mislukt; in den stroomenden regen is men aanvankelijk moedig uitgegaan, maar moest al heel gauw den tocht opgeven. De wijdingsbijeenkomst, die te half elf des morgens zou plaats hebben, zou uit den aard der zaak doorgaan; hierbij trad als spreker op ds. C. C. de Kloet. De tot barstens toe volle zaal In het Bondsgebouw luisterde met diepe, onver deelde aandacht naar den spreker. De heer De Kloet behandelde het* dichter lijke boekje van de bekende Kaapsche schrijfster Olive Schreiner, Dreams (Droo men) en bracht deze dichterlijke visies in verband met het feest van dezen dag.* De gebruikelijke f eestvergadering had des avonds in „Casino" plaats. Het buitenge woon slechte weer had niet verhinderd, dat dè zaal reeds vroeg op den avond gevuld was met een feestelijk gestemde menigte. De jongelui van de A. J. O., gewapend met man dolines, zorgden in de pauzen vöor de vroo- lijke noot en hun frissche stemmen en lie deren hielden de feeststemming er, zoo dat noodig ware, in. Zij ook waren het, die voor de versiering der zaal hadden gezorgd, en de stemmige, smaakvolle doeken en vlaggen verkondigden aan allen de leuzen der „Ont wapening". „Onderwijsverbetering" en nog zoovele andere. Te half acht reeds was het „Arbeiders- Strijkorkest" op zijn post met een viertal muzieknummers, die een aandachtig gehoor vondep. Dat het orkest thans, na betrekke lijk kort bestaan, wat aandurft, bewees het programma, waarop voorkwam een Hon- gaarsche dans van Brahms, en de fraaie Oud-Hollandsche boerendansen van SiepJ Natuurlijk, dat met den pittigen Socialisten marsch besloten werd, en natuurlijk, dat deze door allen meegezongen werd. Toen wij tegen acht uur „Casino" betra den, was de feeststemming er al goed1 in, allemaal lachende en blijde gezichten was het wat men zag. Aan de dagelfiksche misère en de zorgen van het leven dacht thans niemand. Prompt 8 uur trad' „Kunst 8an 't Volk" op met een geheel nieuwen Meizang, coih- positie van Hegeraat, en van een prachtige muzikaliteit. Roode tulpen waren door de jongens en meisjes van de Jeugd-Centrale aangeboden en versierd met roode tulpen, luisterden we allen naar den zang. „Twee kosflijke bloemen voor u", zoo zongen ze tot de „verre broeders", twee kosflijke bloemen voor Mei. Maar Mei maakte het slecht ditmaal; voor haar gold niet Gorter's woord: .er was geweest Zoo lang gelach met haar, zij was altijd^ De schoonste en de vreugd van elk Na dezen zang betrad' de heer Verstegen, voorzitter der afdeeling S.D.A.P., het po dium, om een kort openingswoord te spre ken. Hij wees up de reactie, die thans aller wegen den kop opsteekt en van ónze krach ten het uiterste vergen zal. Laat ons als één man daartegen front maken. De heer Thomassen, van vroeger welbe kend, en met gejuich begroet, sprak hierna de Mei-rede uit, waarmede het eerste ge deelte van den avond besloten werd. Toen indertijd de 1 Mei-dag werd inge steld (14 Juli 1889) hebben de aanwezigen te Parijs, die daartoe besloten, stellig geen rekening gehouden met het ellendige Hol- landsche klimaat, dat ons zulke poetsen kan bakken. Het congres was een van de be langrijkste der arbeidersbeweging en sedert wordt de 1 Mei-dag gevierd en op dien dag verleden, heden en toekomst eens overzien. Wat is er sinds 1889 al niet ten goede veranderd! Het is zeer onvetstandig, als de arbeiders onverschillig blijven voor verkie zingen, etc. Wij willen de veranderingen te gauw hebben, dat is de kwestie. Op bedoeld congres in 1889 werd besloten allereerst 'te ijveren voor den 8-urendag. Wij, dien dezen achturendag al gehad heb ben, en zelfs al de 45-urige werkweek, heb ben er geen idéé van welk een revolution- haire eisch dat was. Vóór djen bestond voor de kapitalisten vrijheid van uitbuiting, en enquêtes hadden toestanden aan den dag gebracht, die ten hemel schreiden. Van de bestaande toestanden geeft spr. treffende voorbeelden: in de glasblazerijen te Maas tricht, de weverijen in Twente. In Vliegen'» boek „De Dageraad der Volkabevrij ding" Ingezonden Mededeellng. (290) MIJNHARDTt Zenuw-Tabletten .75* Laxeer-Tabletten .6o« Hoofdpijn-Tabletten 60« B(J Apotlu en DrogUtea. vindt men daarvan treffende staaltjes. Der gelijke toestanden zijn we thans te boven; de arbeidersklasse is machtig genoeg ze al thans bekend te maken en dikwijls ze ook tegen te gaan. Maar er is nog veel te doen, al is het goed om deze dingen in herinnering te brengen. Maar al te dikwijls zegt men tegenwooidig: wfj kunnen niets bereiken. Wij zien even wel, dat er veel bereikt is. Toen meende men, dat de wereld er aan te gronde zou gaan als dergelijke dingen verwerkelijkt werden. Wij zijn sinds 1918 weer wat teruggegaan, en het hahgt slechts van nszelf af of wij in derdaad weder den 8-urendag zullen krijgen. Medezeggenschap en ontwapening zijn de eischen van thans. Natuurlijk dat men medezeggenschap weer voor een onmogelijke eisch aanziet. Met algemeen kiesrecht ging het evenzoo, een dertig jaar terug. Met hoongelach werd deze eisch ontvangen destijds.* Troelstra, later geholpen door een groofere fractie, liet zich niet van de wijs brengen, en geleidelijk groeide de zaak, tot zij in 1917 verwezenlijkt werd-. De Wereld is er niet van vergaan. Maar er is ook niet veel veranderd1 nog, en zij, die zich blindstaarden op het algemeen kies recht, kwamen bedrogen uit. Maar het feit op zichzelf is naar spr; opvatting de groot ste beteekeflis ervan. In de hoofden der ar beiders dringt thans het begrip door, dat zij gelijkgerechtigd zijn geworden. De grootste vijanden van algemeen kies recht zaten in de rijen der arbeiders zelf en nu we den tweeden stap doen: te bereiken op economisch gebied .wat bereikt is op politiek gebied' zijn het weer de arbeiders, die onverschillig zijn. Het iijkt misschien gek medezeggenschap te hebben over den grond, de, productie van anderen. Wat is er voor geks in? Wijl moe ten toch bestaan van dien grohd, van dien arbeid en mogen dus wel weten hoe de pro ductie geregeld is. Men zie maar eens naar de organisatie's van de tegenwoordige pro ductie, de vele ooncurreerende fabrieken, etc. De post, hét staatsbedrijf, doet zoo dwaas niet, dat heeft een betere organisatie. (Hier is overvloed van productie, weet men geen raad met de goederen, terwijl men op andere plaatsen er gebrek aan heeft. Zou dan de arbeidersklasse geen medezeggen schap mogen hebben in de productie? Als we zien, dat de strijd van het kies recht in 30, 40 jaar gewonnen is, dan valt wel te voorspellen, dat we met medezeggen schap langer werk zullen hebben. Hier raken we andere dingen: de pórtemonnaie. De post,' zooals die internationaal geregeld :s, is inderdaad een pracht-instelling. Of de American Petroleum Company. Voorbeelden van uitstekende organisatie. Wij moeten nooit zeggpn: dit of dat kan niet, dat valt dikwijls erg mee. ■Ontwapening. Weer een van die eischen, die men bespottelijk maakt, maar die des niettemin groeit, en waarmee het zal gaan als met algemeen kiesrecht. Drie jaar ge leden waren we de eenigen, nu zijn de vrijz.- dem. ook al bij ons gekomen, en er zullen wel meerdere volgen. We hebben een aardig duitje aan bewapening uitgegeven. „We moeten een slot op de deur hebben". Zeer zeker. Maar als een slot op de deur zooveel kost .dat daardoor de welvaart uit ons huis gaat.... nu dan begint men er aan te'den ken, dat slot maar te vervangen door een róestigen spijker. Zelfs autoriteiten öp dit gebied' erkennen, dat wij met ons leger hoog stens den vijand een paar dagen kunnen ophouden. Men verwijt ons, dat wij ons weerloos willen maken. „Dat doe je toch met je vrouw en kinderen ook niet?" Neen, maar in den oorlog is het een beetje anders. Daar hebt ge niet. met een enkel persoon te doen, die zichtbaar is, maar onzichtbaar uit de diepte, of de hoogte wordt gij belaagd, en tegen zoo'n macht kunnen wij niets uit richten. 'Bovendien is de kwestie voor ons land anders dan in Engeland of andere groote landen. De sterkste argumenten zjjn evenwel van zedelijken aard1, n.1., dat de kracht van het recht moet beslissen. Dat kan niet direct, natuurlijk, langzamerhand moet het in de samenleving doordringen en een klein land als het onze kan trachten invloed1 uit te oefenen op het recht. Allen in Nederland zijn tegenstanders van het militarisme. Toch zijn er nog telkens ouders, die tegenstanders zijn van ontwa pening. Laten we thans de gelegenheid om een hetere regeering te krijgen, voorbijgaan, dan zitten we weer voor vier jaar eraan vast. W|j moeten bedenken, dat we weliswaar niet alles kunnen bereiken wat we willen, maar we kunnen toch invloed uitoefenen. Wjj' moeten het niet hebben van vernie ling, van vernietiging; wij moeten opbou wen, en gij allen moet ons helpen! Met een krachtige aansporing daartoe eindigde spr De rest van den avond?.Ja, wat moe ten we daarvan zeggen? Op het programma stonden de drie letters A. J. C. en, zooals een der aanwezigen tegen ons zelde, het blijft altijd een genot naar het werken der A. J. C. te kijken. Die kleurige kleeding de'r jongens en meisjes, die gracieuse dansen, de mandolines en viool, die den zang bege leiden.hopen wij, dat men ze heden middag op 'het gazon op het Westplein ge nieten kan. Verder muziek van het Arbeiders-Strijk orkest, zang van „Kunst aan 't Volk" en de Internationale tot slot. Ik geloof toch, dat ik nog iets anders van Gorter's Mei kan aanhalen, dat wel van toe' passing was op dezen avond. Luistert u maar: Weet iemand wat op aard het schoonste is? Het allerschoonste?.... Waarom hij lief heeft wat rondom hem [leeft?.... Wel hoort, Het is waarom het kuiken zoekt de hen, Het kind de moederborst..,. Het is het vuur, de warmte, 't is de zon. En weet u, wat de apotheose was van dezen Meidag? .Zon, haar vader, ving toen met een lach Een nieuwer glanzen aan en toen terstond Wikkelde hij het louterst licht daar rond Zoo ziet u, dat er toch zonneschijn was. Alhoewel de storm gierde en Thomassen om gloeiend-heete koffie riep. Met de NedL Arbefdem-Reigvereenlglng naar die Bloemententoonstelling te Heemstede. Zondag j.L maakte de afdeeling Helder van bovengenoemde Vereeniging weder om een uitstapje naar de Bloemententoon stelling te Heemstede, en ditmaal met een gezelschap van 81 personen, welk tochtje uitstekend is geslaagd. 'sMorgens om 7.27 uur van,hier ver trokken zijnde, arriveerde me'n 9.17 te Haarlem, alwaar het gezelschap werd ver welkomd door den heer L. W. LogmanS, bestuurslid der afcL Haarlem van de N. A. R. V., die zich geheel belangeloos ter beschikking had gesteld om het gezel schap ais gids te geleiden. Vandaar ging het weder per tram door de nog steeds n vlaggentooi zijnde hoofdstraten van Haarlem naar Heemstede, waar men om half elf op het Tentoonstellingsterrein aankwam. Reeds dadelijk bijv den Ingang viel de groote drukte op die ér op het ter-, rein heerschte (in vergelijk met het vo rige bezoek op 29 Maart j.L) als ook de verandering, die er in vier weken had plaats gegrepen. De buitententoonstelling, die toen nog weinig beteekende, prijkte thans in vollen bloei met de schoonste kleurschakeeringen. Het leek op som mige plaatsen inderdaad wel een sprook je. De Narcissenheuvel leek een echt pa radijs en de vele rotstuintjes, die zich de vorige week danig hadden ontwikkeld, waren dan ook wel de moeite van het be zichtigen waard. Het bezoek aan het hoofdgebouw, waar in Vrijdag j.L de vierde tijdelijke tentoon stelling was geopend (De Belgische Fio- raliën) was zoo enorm, dat het gezelschap wel een uur in de lange file heeft moeten staan, alvorens men in het gebouw werd toegelaten, gedurende welken tijd men ruimsohoots de gelegenheid had oim den prachtig aangelegden tuin met zijn mooie bloemperken in volle kleurenpracht, voor het Hoofdgebouw te bewonderen, terwijl tevens het Muziek-conoours, dat op Zon dag in de muziektent op hét tentoonstel- lingstérrein werd gehouden, de wachten den in een zeer goede stemming hield. Eindelijk in het Hoofdgebouw toegelaten, werd het wachten ruimschoots beloond bij het zien van hetgeen hier door de Belgen was tentoongesteld. Reeds bij het binnen treden onderging men daarvan den ifi- vloed. Kon men van de vorige tentoon stelling zeggen, 'dat zij schitterend was, bij deze werden zeker wel de stoutste verwachtingen overtroffen. Het was één schittering van witte, rosé, lila, donker oranje en paarse kleuren. Langs de zij wanden was een versiering van de mooiste palmen 8 en gewassen, door wier groen deze eenigszins gemaskeerd werden en waartegen de kleurenpracht van de middenperken des te schooner af stak. Het groote front naast den uitgang was ingenomen door een reusachtige kol- lektieve inzending van den openbaren dienst van aanplanting der stad Antwer pen, met medewerking van eenige parti culiere medewerkers. Op het middenvak was een,groot geschilderd doek gespan' nen, voorstellende een gezicht op Antwer pen met Neptunus op den voorgrond, die met bloemen is getoond en bloemen in de hand heeft. Het geheel maakte een over weldigenden indnik. Wat ook bijzonder geslaagd kon wor den genoemd is de expositie in de kleine galerij naast het Hoofdgebouw. Hier staan orchideeën voor een waarde van hon derdduizenden francs. Het zjjn de schit terendste inzendingen, zooals men ze hier nog niet zag. Een bijzondere inzending is verder die van de Japansche dwerg plantjes van de firma DrapsBlom, te Kaeken bij Brussel. Boompjes et san hier geëxposeerd van vijftig en meer jaren oud en die nauwelijks 4 a 6 cM. hoog zijn. In één woord: een bezoek aan het Hoofd gebouw was meer dan de moeite waard. Na het verlaten van het Hoofdgebouw werd een rondwandeling gemaakt door het mooie park Groenendaal met zijn wa terpartij, dat bij de tentoonstelling was getrokken en eveneens met zijn heuvels in den schoonsten bloementooi prijkte. Om drie uur 's middags keerde men per tram weder naar Haarlem terug, waar al lereerst aan de versterking van den in- wendigen mensch werd gedacht. Na af loop hiervan maakte het gezelschap on der leiding van den heer Kromhout (welke den vorigen keer ook de geleider was), die zich weder erbij had aangesloten, een wandeltocht door de bloembollenvelden in de omgeving van Overveen, waarna langs den nieuwen zeeweg naar Bloemendaal werd gewandeld en weder een bezoek werd gebracht aan het bekende „kopje", van welke hoogte men een schitterend ge zicht had op de schoone omgeving van Bloemendaal, wat zeer in den smaak viel. Van hier werd weder naar Bloemendaal gewandeld, vanwaar met de tram naar Haarlem werd teruggekeerd, waar men om acht uur ariveerde. Hier werd in het café „Riz" nog eens gepauzeerd en bij het afscheid nemen werd door den Voorzitter der afd. Helder, den heer Tronchet, na mens het geheele gezelschap een woor< van welgemeenden dank gebracht, aan de bestuursleden der afd. Haarlèm van de N. A. R. V., de heeren Logmans en Krom hout, die dezen dag voor de deelnemers zoo genoeglijk hadden gemaakt. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat het we- PREDIKBEURTEN. ZONDAG 8 MEL Ned. Herv. Gemeente. Nieuwe Kerk (Westatraat): Geen dienst Westerkerk: 's Morgens 10.80 uur, Ds. O. O. de Kloet, „Occultisme". Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: 's Morgens 10 uur, de Hr. G. A. Niessink. Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. L. W. Erdman van IJmuiden. Geref. kerk (Spoorstraat), 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur, Ds. H. Knoop van Kooten. v Chr. Geref. Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 en 's avonds 6.80 u. De Heer N. v. d. Kraats van Apeldoorn. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. J. Koster. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Zendeling J. Makkelie van Amsterdam. Ingezonden Mededeellng. en andere kwetsuren-genezen da delijk zonder litteeken na te laten met den pijnstillenden AKKER'* der, dat zich om 12 uur 's middags zeer dreigend liet aanzien, den gieheelen mid dag zeer prachtig was, kan ook wel met reden worden gezegd, dat het voor de deelnemers een pleïzierige dag is ge weest. Zeer voldaan keerde het gezelschap met den trein van 8.64 uur. naar Heidei? terug. Zondag 8 Mei a.s. zal er door de afdee ling bij gunstig 'weer een wandeltocht worden gemaakt ter bezichtiging van de nieuwe sluiswerken bij de Kooy en ten zuiden van Oostoever. Leden en belang stellenden, die hieraan wenschen deel te nemen, worden verzocht om Zondagmor gen half tien aanwezig te zijn bij de Kei- zersbrug. Deelnemingskosten 10 cent. Een aardig toeval. De firma 8. A. Kannewasser alhier liet voor enkele dagen een aantal balonnetjes op. Aan elke ballon was een kaartje bevestigd met den naam der firma en het verzoek om terugzending met vermelding van de vind plaats, terwijl aan den vinder een belooning werd toegezegd. Dezer dagen ontving de heer Kannewasser" een zijner baartjes terug uit.... Denemar ken, en wel uit Rodbyhavn. Aldaar bevinden zich slechts twee Hollanders, en een dezer twee, kapitein P. van Twisk, wonende te Amsterdam, gezagvoerder van de sleepboot „Beverwijk 10", vond dit ballonnetje, toen hij Zondag jl langs den zeedijk wandelde. Als dat niet een aardig toeval was! „Sneeuwwitje". In ons verslagje van de kindervoorstel ling van „Sneeuwwitje" vermeldden wij, dat de firma de Graauw nieuwe costumes had laten komen. De heer de Graauw deelt ons evenwel mede, dat alle costuums eigendom zijn zijner firma en van spe ciaal laten komen geen sprake behoefde te zijn. Uit het Politierapport Donderdagmiddag 2 uur brak in het per ceel Vlamingstraat 9 een binnenbrand uit, door het omvallen van een theelichtje, dat op een theetafel ktond. Het behang en de gordijnen vatten vlam en in minder dan geen tijd stond de kamer in lichte laaie. Ook de meubels werden aan getast. Eenige burgers konden met water den brand machtig worden, zoodat verder onheil werd voorkomen. Verzekering dekt de schade. Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering". Bovengenoemde vereeniging mocht in de maand April met,dank ontvangen van: Mr. H. L. G. te H. f 1.— mej. A. te D. f 1.—G. A. v. R. te R. f 25.—mw. A. W. S. t. K. te H. f 2.50N. E. R. te H. f 1.— N. te D. f 4.— Dr. N. S. T. B. te M. f 2.— H. H. te R. f 2.50; J. Th. v. d. S. te A. f 2.50O. L K. te Z. f 1.Onderofflciersver. O. B. te A. f 5.N. N. te G. f2.—E. te H. f2.65; B. te R. f 2.35, en als jaarlijksche bij drage ad. f 5.van mw. W. te S. en ad. f 2.50 van J. J. V. te B.mw. Wed. T. C. R. te H. en S. O. te R. Ingezonden Mededeellng. «sis Üitru9"°® ie»e»* voordaWe4» i Brand.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5