T Schoonmaak VIERDE EN LAATSTE BLAD., PLAATSELIJK NIEUWS VAN ZATERDAG 9 MEI 1925. De heer A. Dol, kommies le klasse te Rotterdam, wordt met ingang van 1 Juni overgeplaatst als kommies-verificateur te Helder. Onze vroegere plaatsgenoot, Jan Hubbelimg, slaagde dezer dagen te Arn hem voor het examen van kommies le klasse der Rijksbelastingen. Gouden echt!eest Woensdag 18 Mei a.s. zal het echtpaar Jacob de Jong en Elisabeth Pool, wonen de Kattenburgerkade 62 huis te Amster dam zijn 50-jarige echtvereeniging her denken. Zij zijn bij de inwoners van Hel der wellicht bekend, daar de Jong be hoort tot de „helden der zee". In 1878 werden met zijn hulp 275 menschen ge red van het hier gestrandde stoomschip „Koning Wilhelm" en vele tochten wer den door hem gemaakt met de redding boot, o.a. ook met Doris Rijkers. De belde oudjes zijn 74 jaar en ver heugen zich nog in volmaakte gezond heidheid. De Jong zelf doet nog dienst als nachtwaker op booten, welke op stroom liggen. Tentoonstelling „Stad Helder". De plannen voor de Tentoonstelling en de daaraan verbonden feestelijkheden nemen meer en meer vaste vormen aan. Onvermoeid is het Dageljjksch Bestuur bezig met het organiseeren en in elkander setten van een en ander. Dat dit veel werk en organiseerend talent vereischt, behoeft geen betoog, maar er zijn aan wijzingen, dat inderdaad ook al dit werk zal worden beloond. Het definitieve, offlcieele programma Is thans ter perse, maar daar eon courant nu eenmaal erg onbescheiden Is, zullen wij ook ditmaal die roeping getrouw blij ven en uit dat programma al een en ander verklappen. De offlcieele opening heeft Zaterdag middag 30 Mei plaats, en de tentoon stelling is dus de beide Pinksterdagen voor het publiek opengesteld. De be langrijkste dag voor Helder is, zooals men weet, de Dinsdag, n.1. 2 Juni. Dan vertrekt te. 9 uur des morgens een groote boot van de Alkmaar Packet metgenoo- digden en betalende personen naar Helder, en dan ook zal een vloot van Water- landsche motorbooten den tocht langs het Noord-Hollandsch Kanaal aanvangen. Nabij het vliegkamp de Kooy zullen de gasten door een escadrille watervlieg tuigen worden begroet en begeleid. Het zal dus dien morgen, een levendig schouw H,00S?nb,09ch en de heer van der Vliet welwillende medewerking verleen den. De e\ entueele baten van dit concert Tsaren bestemd voor het orgelfonds der Kers. Het koor is niet zeer groot, maar be schikt wel over goede krachten. Enkele der uitgevoerde nummers troffen door de zuiverheid der weergave; zoo o.a. „Jezus' L ood en Opstandig" van Harwood, waar in vooral het vrouwenkoor goed uitkwam. Hier werd een goede en zuivere zang be reidt. Ditzelfde kan worden getuigd van Zyderlaan's „Benedictus", waarin vooral het Gloria in Excelsis voldeed. Het slot nummer, een koorwerk van van t Kruys, werd door de vereeniging op het orgel gezongen; hierdoor kwam de zang prach tig tot zijn recht, zoodat dit mede een van de fraaiste nummers van het programma was. Alles tezamen een koor, dat wel eenige versterking verdient, (en de Voor zitter wees er ook .op, dat het eenige nieuwe krachten noodig heeft), maar dat nochtans goed geschoold is en blijken geeft, van ernstige studie. Mejuffrouw Hoogenbosch' fraaie en zuivere stem kwam in dit kerkje, met zijn uitstekende aoooustiek, zeer tot haar recht. Zij zong twee nummers van Bach, waar van „Am Karfreitage" goed, „Der bimm- lische Freund" minder goed vertolkt werd; in dit laatste moesten eenige moeilijkhe den worden overwonnen, die de zangeres blijkbaar niet geheel de baas was. Prach tig was Mözart's „Benedictus" en zuiver en gevoelvol werd het1 vertolkt. Philip Loot's „Lied der Engelen" is .een lieve melodie, niet zoo grootsch en geniaal als het werk van Mozart, maar zeer bekoor lijk, en ook hier was de zangeres uit stekend in de vertolking. Bij Oesar Franok's „Panls Angelicus" en Hfindel's beroemde Largo (officieel Reoitativ und Aria) kwam de cello van den directeur de orgelbegeleiding versterken. Werden de sopraansoli begeleid door den heer van der Vliet op het mooie or gel der kerk, te zamen met den heer Brizee (cello) vertolkte deze een melodie van Stradella, „Kircher Aria". Het bezoek was helaas niet overgroot het seizoen is ook al wat ver gevorderd maar er zal nog wel wat voor het orgel fonds zijn overgeschoten, denken wij. Zoo dat tenslotte het concert als geslaagd kan worden genoemd. „Toonkunst", Afd. Helder. Op Dinsdag 26 Mei as. geeft de Toon- kunstafdeeling alhier haar laatste concert in dit seizoen. Als hoofdwerk komt op het pro gramma „Das Feurerkreuz" van Max Bruch. Solisten: Mevrouw BrumsenHogerzeil, sopraan, de heer Van Rijsselberg, bas. Di recteur de heer Leewens. Een vette koe. Als een merkwaardigheid deelt men ons mede, dat door de firma Korver, Keizerstraat, een koe is geslacht, welke 200 pond z.g. „los vet" bevatte, een feit, dat zich bijna nimmer voordoet. Mester van deze koe is de bekende heer Spaans uit Barsingerhorn. spel op het Kanaal opleveren, als tegen half éen deze vloot hier arriveert. Na de offlcieele ontvangst en een bezoek aan de tentoonstelling te hebben gebracht, vangen te 2 uur de zeilwedstrijden op het Marsdiep aan. Hierbij wordt den be zoekers de gelegenheid gegeven op tal van volgbooten deze wedstrijden te volgen. Watervliegtuigen en onderzeebooten zul. len demonstraties houden, en, indien mogelijk, zal een boottocht- langs het Huisduiner strand worden gehouden. Des avonds te tien uuq zal een detachement van het Regiment Genietroepen demon- streeren met zoeklichten, en te 11 uur vertrekt de boot weder naar Alkmaar. Getracht zal worden voor dezen dag een goedkoopen trein te doen loopen van Amsterdam af, die des avonds aansluiting zal geven op den laatsten trein naar Den Haag. Wat de andere dagen betreft, zullen verschillende concerten onzer plaatselijke muziekcorpsen de tentoonstelling op luisteren. Behalve deze zijn op het terrein verschillende attracties, zooals cake walk, danstent, e. a. In het laatst der volgende week ver schijnt het uitgebreide, beschrijvende programma der feestelijkheden. Men kan alzoo tijdig kennisnemen van een en ander, met het oog op plannen betreffende eventueele logó's, enz. Het marine-hospitaal te Helder. Op de vragen van den heer Ketelaar betreffende de vervanging van verplegers bij het Marine-Hospitaal te Helder door ver pleegsters en betreffende het aan deze ver pleegsters toegekende salaris antwoordde de Minister van Marine: Na het afsluiten van het contract met de femeente Helder, waarbij de opneming van urgerpatiënten in het Marine-Hospitaal al daar is geregeld, zijn in dit hospitaal in hoofdzaak voor de verpleging van 'bedoelde patiënten ook verpleegsters werkzaam gesteld. iVoor zoover dezè verpleegsters in vasten dienst zijn, genieten zijl het salaris, dat in alle Rijksinrichtingen voor dergelijke ambte naren is vastgesteld; voor zoover zij op bur gerrechtelijke arbeidsovereenkomst in dienfet zijn, is haar bij indiensttreding een salaris van ƒ1250 per jaar toegekend, voor som migen verhoogd met een toelage van J 20 per maand. Aan bedoelde verpleegsters wordt dus geen lager salaris betaald dan in andere zie kenhuizen van het Rijk. Lntherscli Gemengd Koor. Het Luthereoh Gemengd Koor „Ken ^sst Burg" onder leiding van zijn direo- kur, den heer P. Brizee. gaf Donderdag avond in de Luthersche Kerk een uitvoe- riag, waarbij onze stadgenoot© mejuf- GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der Gemeente Helder, op Woensdag 13 Mei 1926, des avonds 8 uur ten Raadhuize. Agenda: Besloten zitting. Ingekomen stokken. a. Goedk e uringsbericht van Gedeputeerde Staten op de eerste suppletoire begrooting, dienst 1924. b. Verzoek van den heer A. Vos om ont slag als Voorzitter der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onder wijs voor deze gemeente. Voorgesteld wordt het ontslag te verlee- nen, met dankbetuiging voor de bewezen diensten. Zeevaartschool. Voorstel tot het vaststellen van een regle ment voor de Zeevaartschool. Gemeente-werken. Voorstel in zake de voorziening ln de vacature van Directeur van Gemeente werken. Schadeloosstelling. Afwijzend voorstel op de adressen van J. J. Nieuwbuuurt en ae Afd. Helder van den Ned. Bond van personeel ln Overheids dienst tot het toekennen van een schade loosstelling in eens aan eerstgenoemden adressant. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de Van Galenstraat aan H. Riemers Sr. en J. Riemers. Aanleg straat Voorstel tot het leggen van een bestrating en het aanbrengen van een rioleering bij het Veilingsgebouw. Begrooting. Voorstel tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting, dienst 1924. Benoeming. 'Voorstel tot benoeming van een voorzitter der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs. Door de betrekkelijke Oommissie zijn voorgedragen: 1. J. Bosma. 2. iW. J. Bakker. Ter visie. Ter inzage zijn gelegd bescheiden betref fende de verpleging van patiënten in de ge meentelijke afdeeling van het Marine-Hos pitaal gedurende het le kwartaal 1925. Ingezonden Mcdederilng bezorgt menige vrouw ruwe en roode werkhanden. Deze worden echter weer spoedig gaaf, zacht en blank door Purol Een verzoek aan onze nbonné's en lezers In de stad. Het is helaas wederom noodig gebleken aan onze lezers in de stad het verzoek te doen hunne medewerking te willen verlee- nen teneinde te voorkomen, dat kinderen de illustraties, welke wij op den muur van ons perceel aanplakken, daar afscheuren. Een heelen tijd is het goed gegaan en bleven de platen regelmatig zitten, maar den laatsten tijd is het weer erg. Pas zijn ze er op ge plakt of kinderen hebben ze er weder afge scheurd. Wij zelf kunnen daar moeilijk het oog op houden, doch als het publiek ih deze wil medewerken, de ouders kun kinderen er op wijzen, dat het niet mag, kan veel worden bereikt. Het aantal ambtenaren ln Overheids dienst. De Staat weet niet, hoeveel ambtenaren hij ln zijn dienst heeft. Ir. Bölger, die tal van statistische publicaties heeft nageplo zen, zet ln „De Werkgever" uiteen, hoe buitengewoon moeilijk het is, een inzicht te krijgen in het aantal ambtenaren in over heidsdienst. Ook wegens de verandering, die de overheidsstatistici in hun methoden heb ben gebracht. Getroost men zich, zooals hij gedaan heeft, de moeite van een onderzoek, dan verkrijgt men vaak opmerkelijke uit komsten. Ziehier uit het artikel eenige cijfers: De beroepstellingen van 1900, 1910 en 1921.vertoonen groote vermeerderingen, die niet altijd door een grooter arbeidsprestatie kunnen worden verklaard. (Het totaal aantal door de post in het bin nenland Vervoerde brieven, briefkaarten en drukwerken vermeerderde van 1900 tot 1922 met 170 Het aantal brievenbestellers ephter met 884 Het aantal verblijldagen in de gevangenis sen daalde van 2.286.228 in 1908 tot 2.108.322 in 1921. Het gevangenispersoneel steeg van 819 ih 1910 tot 2006 in 1921, dus met ongeveer 150 Het totale personeel bö de spoor- en tram wegen steeg van 1900 tot 1920 met 114 Bij de meeste bedrijfsgroepen Is het vrou welijk personeel in veel sterkere mate ge stegen dan het mannelijke. Waren in 1900 in staatsdienst (met uitzondering van de posterijen, nijverheidsbedrijven en het krijgswezen) 231 vrouwen op een totaal van 14.624; ln 1910 was dit 445 op 17.437; in 1921 4.118 op 80.684; voor de gemeente diensten waren er (met uitzondering der gas- en electriciteitsfabrieken, openbare werken en andere nijverheidsbedrijven) in 1910 5-878 vrouwen op 28.963 totaal; in 1921 20.521 op 59.209. Trekt men het onderwij zend personeel er af, dan komt men in 1900 tot 51 vrouwen op een totaal van 11.463; in 1910 133 op 14.620; in 1921 8.117 op 32.231. De vermeerdering valt dus hoofdzakelijk in de periode 1910—1921. Ook bij de posterijen is het aantal' vrouwen zeer gestegen van 634 in 1900 op een totaal van 9J.62, tot 1.763 in 1910 op 15.318 en 5.865 in 1921 op 28.107 totaal. Tenslotte vond de schrijver, dat van de 100 in een beroep werkende personen er on geveer 8 in overheidsdienst zijn. De Militaire Pensioenwetten. Namens den Alg. Militairen Pensioen bond, den Kon. Bond VEin Oud-Onder officieren, den Eersten Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, de Vereeniging van Oud-Onderofficieren der Zeemacht en den Bond van Reserve-Onderofficieren is een adres aan de Tweede Kamer ge richt, waarin er op gewezen wordt, dat hij de behandeling van de wetsontwerpen tot wijziging van de Militaire Pensioen wetten ongetwijfeld wederom het lot der oud-gepensionneerden een punt van be spreking zal uitmaken. Na alles, tot dus ver gebeurd, aohten adr. het niet uitge sloten, dat de Regeering wederom zal trachten, door het doen van toezeggingen de Kamer genoegdoening te verschaffen. Adr. wijzen er eohter op, dat de oud gepensionneerden aan toezeggingen a l leen, niets maar dan ook absoluut niots hebben. Tal van oud-gepensiouneerden verkeeren in omstandigheden, zoo droe vig, dat toezeggingen voor hen klinken als een bespotting v£in hun benarde om standigheden. Het is daarom, dat adr. de Kamer verzoeken, bij de behandeling van voormelde wetsontwerpen wel te willen bevorderen, dat de Regeering zich niet bepaalt tot het geven van toezeggingen, doch dat inderdaad iets wordt gedaan in het belang der oud-gepensionneorde mi- tairen. De Kamerverkiezingen. Het Landelijk ooomité tot voorbereiding van een vrije lijst van RJL Democraten bericht: Hoewel het Comité ln nagenoeg alle kieskringen voldoende medewerkers had gevonden om overal een vrije lijst in te dienen heeft tiet comité na rijp beraad besloten zijn actie stop te zetten. 'Waar de oandidaten van het comité zich alleen verbonden hebben de vorming van een zuiver Christelijke regbering te steu nen vervalt aan de beweging voor een vrije lijst zijn laatste grondslag en meent het comité die R.K. kiezers, die niet op de officieele lijst kunnen stemmen, rustig op de (Volkspartij te moeten laten stem» men. De heer d. Voort van Zijp en de A.-R. partij. Naar „De Standaard" yerneemt, is de heer Van, der Voort van Zijp niet meer lid van de Antirevolutionaire Kamerclub. Van Nlevelt, Goudrlaan Oa*s Stoomv. Mij. In het verslag over 1924 van 'bovenge noemde Mij. wordt voorgesteld over 1924 geen dividend uit te keeren. Een legaat Iemand, die onbekend wenschte te blij ven, heeft besloten aan de gemeente Am sterdam een bedrag van 10.000 te lega- teeiem. De vruchten van dit bedrag mo gen eerst worden gebruikt, wanneer het zóó lang op interest heeft gestaan, dat het kapitaal acht maal in waarde is verdub beld en derhalve is aangewassen tot ruim 2l/j millioen gulden. Alsdan mag de helft van het geld gebruikt worden; de andere helft wordt weder op interest gezet, totdat deze op haar beurt tot achtmaal hét dub bele van het oorspronkelijke is aange groeid. De gelden moeten worden aangewend voor onderwijsdoeleinden en wel voor de stichting van een instituut voor projectie (als hulpmiddel voor allerlei onderwijs) en voorts voor het propageeren van de pro jectie bij het onderwijs; bovendien voor de stichting van een1 school voor algemeene ontwikkeling, ©enigszins in den geest van de 6-jarige Hoogere Burgerschool, vol gens aanwijzingen door den erflater ge geven. De bepaling, waarvan de eerste uitwer king loopt over een tijdvak van ongeveer honderdtwintig jaar, zal eerst Ingaan na het versoheiden van dien erflater, zoodat eerst dén de bepaling van kracht wordt (Dezelfde stadgenoot heeft eenige jaren geleden, eveneens voor toekomstige on derwijsdoeleinden, ook meegedeeld de ge meente voor 10.000 in zijn testament te hebben bedacht De voorwaarden van dat legaat zijn echter minder nauwkeurig om schreven dan de laatste schenking. (HbL) De gemeentebegrootlng van Haarlem niet goedgekeurd. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben de gemeentebegrooting van de gemeente Haarlem niet goedgekeurd, omdat er posten! op voorkomen voor va- cantietoeslag aan gemeentepersoneel en vrij telefoon voor de raadsleden. Het vergeten schoolmeisje. Het R.-K. Schoolbestuur te Dordrecht schrijft aan de ,;Msb." Om misvattingen te voorkomen omtrent het geval, dat zich voorgedaan heeft met het kind van de school aan de Vriesestraat, acht het R-K. Schoolbestuur het noodig het vol gende te publiceeren: fl. Het bericht, alsof het bij de betrokken onderwijzeres al meermalen voorgekomen was dat zij kinderen, die zij in school achter hield, vergat, is onjuist 2. Het is ook onjuist, dat het schoolbe stuur de betrokken onderwijzeres tijdelijk geschorst heeft Intern. Bloemententoonstelling te Heemstede. Het aantal bezoekers op de bloemen tentoonstelling te Heemstede heelt gis teren de 800.000 overschreden. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 MEI Ned. Hcrr. Gemeente, Nieuwe Kerk (Weststraal)» 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. A. F. van Dijk. (Doopsbedienin g). Westerkertc Geen dienst Huisduinen: Geen dienst. Jullanadorp: 's Morgens 10 uur, Ds. H. BuiskooL Evangelisatie (Palmstraat): 's Morgens 10 uur, Ds. A. Verwaal, van Alkmaar. GëreL kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 6.30 uur, Ds. J. Bakker, van jSronau. Chr. GereL Kerk (Steengracht): 's Morgens 10 uur en 's avonds uur, Ds. B. van den Berg. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat): 's Morgens 10 en 's avonds 5.30 u. Doopsgezinde Kerk: 's Morgens 10 uur, Dr. Kuipers, predikant, te Beemster. Luthersche Kerk: 's Morgens 10 uur, Ds. H. G. Zwahler, van Den Haag. Het millioen voor de Olympiade. Het Nederlandsch Olympisch Comité ver spreidt het volgende manifest: (Het zal geen nadere uiteenzetting behoe ven, dat het Nederlandsch Olympisch Co mité met groote teleurstelling het besluit van de *Tweede Kamer heeft vernomen, waarbij het wetsvoorstel van de Regeering werd verworpen om een garantie van één millioen te geven voor de Olympische Spe len van 1928. 'Wij willen niet uitweiden over de gevol gen, welke dit noodlottige besluit kan hebben voor ons volk en voor den Nederlandschen naam in den vreemde. Wij willen die gevolgen alleen voorko men. Wij willen de wereldtaak, die ons volk werd opgelegd, om het groote internationale verbroederingsfeest der IXe Olympiade te organiseeren, in weerwil van het Kamerbe- sluit volbrengen. Wij willen deze schitte rende gelegenheid om het algemeen volks belang, ln den rulmsten zin genomen, te dienen, niet aan ons volk laten voorbijgaan. Wij willen den naam van Nederland ln de wereld hooghouden! Onze meening staat dan ook onherroepe lijk vast: De Olympische Spelen moeten in 1928 te Amsterdam worden gehouden! Dit kan, wanneer het geheele Nederlandsche volk het Nederlandsch Olympisch Comité In dezen arbeid steunt en allen daartoe een drachtig samenwerken. Dat dit mogelijk is, blijkt wel uit de spon tane medewerking, die het Comité in de laatste dagen van verschillende zijden werd toegezegd; uit de giften ook, die zelfs van de armsten in den lande, in deze dagen werden toegezonden, om het welslagen van het grootsch internationaal' gebeuren en de eer van het land te redden. 'Het Nederlandsch Olympisch' Comité heeft, daardoor gesterkt, besloten: 1. Een nationale Inschrijving te openen, waarvoor een beroep wordt gedaan op de medewerking van de pers en van alle par ticulieren en oommissies, die zich daarvoor in ons land en de koloniën willen vormen. Alle ingekomen gelden kunnen worden verantwoord bij de Nederlandsche Handel- Maatschappij, die zich daartoe welwillend beschikbaar heeft gesteld. 2. De oprichting te bevorderen van een Financieele Commissie tot het bijeenbren gen van een garantiefonds ten bedrage van één millioen gulden, waaraan reeds meerdere vooraanstaande mannen luit de financieele wereld hun medewerking hebben toegezegd. 3. Onverwijld na te gaan of het houden van een loterij of het uitschrijven van een premieleening aan het beoogde doel dienst baar kunnen worden gemaakt. 4. Het vertrouwen uit te spreken, dat het Gemeentebestuur van de hoofdstad des Rijks en het Bestuur der provincie Noord- Holland, hun niet genoeg te waardeeren en onmisbaren steun aan de plannen verleenen. Waar over enkele weken reeds de Neder landsche afgevaardigden op het Congres te Praag moeten verschijnen, vertrouwen wij', dat snel de stem van het Nederlandsche volk zal spreken. Het Bestuur van het Nederlandsch Olympisch Oomité: (w. g.) A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, Voorzitter, (w. g.) P. W. Scharroo, Vice-Voorzitter, (w. g.) G. A. W. Hlrschman, Secretaris, (w. g.) L. H. Feschotte. (w. g.) P. W. Waller. Het weekblad De Olympiade meldt, dat het NederL Olympisch Comité zich niet zonder meer zal neerleggen bij de in de Tweede Kamer gevallen beslissing in zake de Olympische Spelen. Het comité zal ernstig trachten, de Spelen voor Ne derland te behouden. Ook in regeerings- kringen wordt volgens het weekblad be seft, dat de zaak met de afwijzende be slissing van de Tweede Kamer niet kan zijn afgeloopen. De Senaat van het Delftsche Studenten corps meldt: De actie tot het bijeenbrengen van het garantiebedrag is met groot onthousias- me ontvangen. In vier uur tijds is op de Sociëteit 1300 bijeengebracht Ook van de zijde der burgers werden vele blijken van belangstelling ontvangen. Met het Olympisch Comité is in overleg getreden, hoe de actie voortgezet en uitgebreid zal worden. Op aanstichting van het lid van den Raad van Indië, den heer L. O. Weste- neok, is een comité in wording, dat zich over geheel Indië zal vertakken om de sportlichamen op te wekken, door middel van wedstrijden en demonstraties een be langrijke bijdrage uit Indië te verschaf fen voor het millioen voor de Olympische Spelen. SPORT. Kon. Marine-Jachtclub. Uitslag periodieke zeilwedstrijd op Vrij dag 8 M ei Fantasiesloepen B1: L Schipper J. J. Goeman, Hr. Ma van Speyk, 6 punten. Fantasiesloepen B*: L Luit ter zee le kL J. H. Ooolhaas, Kon. Inst v. d. Marine, 6 punten. Roeien. De oude-vier van de Adelborsten-Roei- vereeniging zal dit jaar niet uitkomen. De jonkers zitten tijdens de wedstrijden midden ln net praktische werk voor hun eind-exa men, waardoor het hun onmogelijk is aan de wedstrijden deel te nemen. Voor dit jaar is samengesteld een jonge- vier, bestaande uit de adelborsten A. W. Kruk (slag), W. J. Kruys, C. H. Voreter, H. Bos (boeg) en B. O. Mahleu (stuurman). Alleen „de slag" heeft het vorige jaar mee- geroeid in de jonge-vier, de andere zijn be ginnelingen. Voor een beginnelingen-vier loopt de boot aardig door, hoewél de stijl en het water werk nogal wat te wenschen overlaat en er nog veel fopten gemaakt worden, die echter onder de leiding van Dr. Schürmann en bootsman Smit wel overwonnen zullen worden. Oorzaak van de fouten is ook de noodza kelijke wijziging, die een week geleden in de ploeg aangebracht moest worden. Niet temin zijn de vorderingen van het viertal van dien aard, dat er wel iet» goeds van te verwachten is. Hoewel natuurlijk door deze ploeg niet de snelheid bereikt zal worden, (Schriftelijk beantwoorde vragen). Aan aRe Nederlanders! De nationale Lam pi oenschappen. Naar wij vernemen zullen dis nationale roed- kampioensobappen dit jaar op Vrijdag 17 en Zaterdag 18 jiu.ll aa bij Sloten worden ge houden. De Internationale roeiwedetrijden van de Koninklijke op dien Ametel te Amsterdam, die oorspronkelijk waren vastgesteld op 12, 18 en 14 Juni ae-, vinden plaats, op 19, 20 en 21 Juni a.6. Adelborsten-vier.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 13