I. GRUNWALD Mooie GERANIUMS Advertentiën. >- AFDEELING JAP0NST0FFEN k GROOTE KEUZE „SEMPERFLORENS", Helder. Koningstraat 13. - Telefoon 141. voor Uw Tuin. 4 4 4 «l 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 rechtvaardigden smaad, die er thans nog op rust. Door zelfrespect tot achting door de wereld; door zelfvertrouwen tot ver trouwen van anderen. Het staatshoofd belichaamt den gemeen- schappelijken wil van de natie. Daarom reik ik in dit uur lederen Duitscher in ge dachte de hand. Gemeenschappelijk willen wij ter wille van onze dierbare dooden, van onze kin deren en kleinkinderen met ongebroken inoed den zwaren gang gaan, die ons door waarachtigen vrede tot vrijheid moet brengen." Een dagorder aan leger en vloot De rijkspresident heeft de volgende dagorder gericht tot de weermacht: „Het vertrouwen van het Duitsche volk heeft mij aan 't hoofd des rijks geroepen. Ik neem met ingang van vandaag, over eenkomstig de grondwet, het opperbevel van de weermacht op mij. Met fierheid be groet ik leger en vloot Ik heb de ont wikkeling van de weermacht vanuit het stille Hannover gadegeslagen. Rechtuit en doelbewust geleid, is zij het Duitsche volk vóórgegaan op den weg, waarlangs slechts het herstel bereikbaar is: door be proefde tucht en trouw tot in het kleinste toe voorwaarts tot het welslagen. Haar grondslag ligt in de traditioneele betrach ting van plicht en offervaardigheid; haar handelen echter geldt het heden en de toekomst. Volbrengt, getrouw aan volk en staat, uw eed en de taak die de grondwet u stelt. Met volkomen vertrouwen reken ik op de Duitsche weermacht bij mijn ar beid voor de welvaart en den bloei van het vaderland." De dagorder is mede onderteekend door minister Gessier. Typisch was de inspectie van de eere- compagne door rijkspresident Hinden burg. Vroeger was men gewoon, dat rijks- president Ebert met de hoed in de hand langs de troepen wandelde, maar Hinden burg ging onmiddellijk op de troep toe en keek nauwlettend, of de soldaten on berispelijk in het gelid stonden. De bankschandalen. Berlijn, 13 Mei. De derde strafsenaat van het Kamergericht te Berlijn heeft vandaag besloten den heer Julius Bar- mat tegen een cautie van 200.000 mark uit de voorloopige hechtenis te ontslaan, Hen- ry Barmat blijft voorloopig in het acade misch ziekenhuis de Charité, waar hij on der geneeskundige behandeling is. Dr. Thiele, de gevangenisdokter uit het huis van bewaring te Moabit, die dr. Höfle behandeld heeft en die naar men zirii herinnert door dJ. ziekenoppassers in de Höfle-commissie van den Landdag be schuldigd werd zijn plicht op de grofste wijze te hebben verzaakt, is voorloopig geschorst. Naar de „Vossische Zeitung" verneemt, zou het Pruisische ministerie van justitie het hierbij echter niet willen laten, doch voornemens zijn een algemeen onderzoek naar het geval-Höfle in te stellen, waarbi ook de rechterlijke instantie, die met het vooronderzoek in de zaak-Höfle was be last, dus de rechter van instructie en de Staatsanwfilte, betrokken zal worden. Een meisje door een schildwacht dood geschoten. TTet „Berl. Tag." verneemt het volgende t Rostock (Duitschland): Een paar, dat op het militaire oefenter- wandelde in de richting van het ge pelte, waar met handgranaten- werd ge- efend, werd eenige malen door een schild- arht aangeroepen. Toen het tweetal ndet li eef staan, schoot de soldaat eerst tweemaa' i! de lucht en legde toen op het meisje aan, >t hij doodschootl FRANKRIJK. Generaal Man gin. f Generaal Mangin is Dinsdag te Parijs verleden. Hij werd1 in 1866 te Saarburg geboren en dom van gewoon soldaat op. Hij zocht al- oor het gevaar, in een rustelooze en veel zijdige bedrijvigheidt Als jong luitenant ergezelde hij den- toenmaligen majoor Marchand- op diens bekenden tocht door Afrika en hij bracht het grootste deel van ~'ijn militaire loopbaan daar en in de Aziati- che koloniën door.. In 1916 werd hij naar het front in het vaderland1 geroepen. Daar klom hij op tot commandant van een leger korps. Bij de soldaten stond hij als veel i' schend bekend. Op dien grond is hij door Painlevé's toedoen tijdelijk van het gevechts terrein verwijderd. Hij was die man, die in den zomer van 1918 de Duitsche bedkeiging van Parijs door den aanval bij Villers Oot terets verijdelde. Bij dagorder werd hij schitterend vermeld. Later, na den wapen stilstand; diende hij aan den Rijn, maar daar vond hij Olemenceau tegenover zich. Hij werd als afgezant naar Zuid-Amerika gestuurd en is nog als schrijver en spreker opgetreden. Hij was een der bekendste, zoo niet een der populairste aanvoerders. Frankrijk en Duitschland. iDe oorrespondent van de N. R. Ot. te Parijs meldt: Rechts is men: ontevreden over do stol ling gisteren door Briand ten opzichte van de Duitsche ontwapening on de Frau- sohe veiligheid ontwikkeld. Men ziet daar in een overmaat van vertrouwen jegens een Duitaohland, dat Hindenburg weer inhaalt en is -beducht voor het lot der kleine entente. Tussohen den Brltschen en Ingezonden mededeellng. Fantasiekatoenen vanaf 80 ct. per el Gekleurde Crepons 32i 9 Geruite Sephyrs 80 9 9 Katoenen Mousselines 37 n 9 9 Wollen Mousselines 90 n 9 9 Wollen Crêpe-stoffen 100 n 9 9 Wollen Serges 120 9 9 9 Ragonstoffen (wol met zyde) ,150 9 r» 9 Wollen Ruitstoffen 145 9 9 9 Extra aanbieding 2 el breed zuiver wollen kamgaren Serge, in zwart en marineblauw, f 2.40 per el. Keizerstraat Kanaalweg 116. 74 den Fransohen tekst schijnen de verschil len niet ernstig, zoodat de gezantenraad Vrijdag ln een enkele zitting iniet algo- raeene stemmen een toesluit zou kunnen nemen. Aan Duitschland zal een redelijke tijd gelaten worden om ernstige verzui men op het stuk der ontwapening te her- waarborgverdrag betreft, hierop moet Frankrijk alleen antwoorden, daar het aan Frankrijk alleen werd gericht. Het ver heugt zich over -het voorstel, dat het wel gemeend acht, maar dientengevolge moet de Rijn niet een beletsel worden Ingeval Frankrijk door Duitschland heen troepen zou willen sturen om landen als Polen bij een moge] ijken aanval door Rusland bij te staan. Het betrokken pact -moet dus het karakter van een aanvulling ten op zichte der -vredesverdragen' hebben, daar Duitschland niet in den Volkenbond kan treden zoo lang het ln verzuim blijft. Door de verlenging van de bezetting van Keu len wordt aangetoond, dat het overleg omtrent dat pact waarschijnlijk pas het volgende jaar een tastbaren vorm zal aan nemen. De Vogezen. Tijdens den oorlog ls er ln de Vogezen verschrikkelijk gevochten. Vooral het zui delijk deel is zwaar 'geteisterd. Op den Hartmannsweilerkopf, de Llnge, de Schratzmannl, ln het algemeen op de toppen langs de hooge dalen van de Thur, de Fecht en de Lauch heeft het onafge broken bombardement de hoornen, het kreupelhout, ja op vele plaatsen allen plantengroei vernietigd. De sohade wordt op 80 millioen goudfrank geschat, maar natuurlijk is men reeds geruimen tijd be zig het gebergte opnieuw te toebosschen. In het geheel zijn er, volgens een bericht in de Quotidien, 29,000 hectaren toosch ver nietigd, waarvan 5900 volkomen. Van die 5900 hectaren zijn er 2600 weer aange plant. Er zijn 800 hectaren ingeschreven als historisch monument. De overige 2500 hectaren zullen in een tijdsverloop van twee tot drie jaar aangeplant zijn. Natuurlijk moest het gebied, waar alle plantengroei was uitgeroeid, eerst ln orde gemaakt wordlen vóór er van nieuwen aanplant sprake kon zijn. Deze arbeid is bijkans voltooid, een oppervlakte van slechts eenige hectaren moet nog van prikkeldraad gezuiverd worden. MAROKKO. Uit Rabat komt het bericht, dat Abd-el- Krim den heiligen oorlog uitgeroepen en zijn broeder Ahuned naar Sjesjoean ge zonden zou hebben met opdracht onder de Dzjebala-stammen troepen te werven. De vliegtuigen ln actie. Maarschalk Lyautey, de Fransche op perbevelhebber in Marokko, imaakt bij zijn operaties tegen de Riffs op groote schaal van vliegtuigen gebruik. De artil lerie, gericht op de binnendringende Riff- benden, ontvangt Instructies uit de lucht lel aard is nauwelijks denkbaar. Maar helaas vond bi) bi) dit streven veel te wei nig steun. Er schenen, en schijnen, in Rusland communisten te zijn, wien een dergelijk onafhankelijk openbaar ministe rie, dat niemand naar de oogen behoeft te zien, slechts matig, welkom is, die zich daaronder min of meer onbehaaglijk ge voelen...." RUSLAND. In de gevangenis te Tomsk is een ty- phus-epidemie uitgebroken, waardoor 866 van de 442 gevangenen zijn aangetast. Dat de ziekte zich zoozeer heeft uitge breid schijnt een gevolg te zijn van nala tigheid en verregaande zorgeloosheid van het medisch personeel. Dit is voorloopig in de uitoefening van zijn functie ge schorst, in afwachting van het resultaat dat een in te stellen nader onderzoek zal opleveren. Een diplomatieke Tsjeka. Volgens een bericht aan de Daily Tele- graph is men te Moskou niet tevreden over de prestaties van vele sowjet-verte- genwoordigers in het buitenland, ambas sades, gezantschappen en handelsdelega ties. Er is een soort diplomatieke tsjeeka gevormd, die inspectie-reizen naar de bui- tenlandsche posten zal ondernemen. POLEN. Splonnage. Voor den krijgsraad te Kofno hebben 5 mannen en 2 vrouwen terecht gestaan wegens spionnage voor Polen. Een der mannen is ter dood veroordeeld, een an dere man en een vrouw tot levenslange tuchthuisstraf, 2 anderen tot 10 jaren tuchthuisstraf. BULGARIJE. De uitspraak ln het connmunlstenproces. In het proces wegens den aanslag op den Koning en op de kathedraal is uit spraak gedaan. De koster Zagoski, Fried- mann, Obadjof, Stanke, Dimitrof, Ganta- charof, Petrini, Kossowski en Kof zijn ter dood veroordeeld, Daskalof tot zes jaar en Kambenof tot 8 jaar gevangenis straf. Abadof, Dimitrof, Gautsganof, Pe trini en Kossowska zijn bij verstek ver oordeeld. GRIEKENLAND. De vlootmanoeuvres afgebroken. Uit Athene wordt aan de Telegraaf ge meld: Het plotseling afbreken van de onder commando van den Britschen admiraal Thousend heden aangevangen Griek- sche vlootmanoeuvres heeft te Athene groot opzien gebaard. Ten gevolge van een ernstig vergrijp tegen de nautische regels, welke de Grieksche commandant ,van een torpedovernieler tijdens de door Ingezonden Mededeellng. LUCHTVAART. Vliegongeval by Petten. Dinsdagmorgen half twaalf vloog het jachtvliegtuig D. 20 van het vliegkamp De Kooij, bestuurd door den milicien-vliege nier De Knegt, eenige meters boven Pet- ten's duinen in de nabijheid van den ouden Engelschen kruiser, die daar tegen den, dijk gestrand ligt. Dit schip is met een stalen kabel, die ongeveer 12 M. boven den grond loopt, met den wal verbonden. OEenige menschen, die op het strand ston den, waarschuwden den vliegenier voor het gevaar. De vliegenier echter dacht dat de menschen naar hem wuifden en vloog van wege deze attentie nog iets lager, met ge volg, dat hij tegen den kabel terecht kwam. Het vliegtuig vloog tweemaal over den kop en viel toen totaal vernield op het strand neer. De vliegenier bekwam lichte verwon dingen. Hij werd per ziekenauto naar het Marine-Hospitaal alhier vervoerd. „Empire vliegtuigen". De bouw van twee nieuwe groote „Em pire" vliegtuigen waarmede de Imperaile Airways proeven zullen nemen op de LondenIndië-route, heeft een aanvang genomen. Deze machines zullen de groot ste handelsvliegtuigen ter wereld zijn en met uitzondering van de uiteinden der vleugels zullen zij geheel van staal ge bouwd worden. Zij zullen ruimte bieden aan 20 passagiers en voor een groote hoe veelheid levensmiddelen. Iedere machine zal voortbewogen worden door drie ma chines met een gezamenlijke kracht van meer dan 100 H.P., zoodat als een machi ne faalt, het vliegtuig toch voort kan vlie gen. Het gebruik van deze drie machines zal practisch noodlandingen uitsluiten en zal het mogelijk maken dat zoowel over dag als in den nacht gevlogen kan wor den. Ernstig vliegongeluk bij Boedapest.* In de omgeving van bet vliegveld te Boedapest is de met een leeg passagiers vliegtuig van de Franko-Romano Lucht vaartmaatschappij terugkeerende piloot Gergye neergestort. Hij werd onmiddel lijk gedood .Gergye had den tenniskam pioen naar Weenen gebracht en was slechts met post teruggekeerd. De Amérikaansche vloot neemt proeven met een nieuw verkennersvliegtuig, dat uitsluitend uit metalen onderdeelen zal bestaan. Het heeft een Packard-motor van 500 P.K. en is bestemd om een beman ning van vier personen te dragen. Het toestel zal kunnen neerstrijken op het en ook de infanterie volgt de aanwijzin- met den admiraal. Volgens een mededee- admiraal Thousend, die ook het hoofd is dek van vliegtuig-moederschepen of op van de Britsche marine-missie ter reorga niseering van de Grieksche vloot, geleide oefeningen beging, onderbrak de gene raal de oefeningen en liet het eskader te Phaleron binnenloopen. Admiraal Thousend riep hierop de be- voerders der verschillende eenheden aan boord van zijn vlaggeschip en oefende heftige critiek uit op hun nautische ken nis. De Grieksche zee-officieren zijn over de heftigheid van deze verwijten zeer ver bitterd. De minister van Marine had he denmiddag een onderhoud van twee uren gen der vliegtuigen. Aldus heeft de eerste werkelijke luchtaanval plaats met de an dere wapenen op het tweede plan. In verband hiermede is een tweede luchteskader aangekomen uit Tunis. Een ander luchteskader ls op weg van Metz naar Marokko en in bijna alle andere oen tra van luchtstrijdkrachten in Frankrijk worden eskaders gereed gehouden. Artil lerie en infanterie is geconcentreerd te Marseille, Toulon en in het Oosten. BELG 1 Het kabinet-Van de Vijvere. Brussel, 18 Mei. Het voorloopige minis terie is op de volgende grondslagen tot stand gekomen: de departementen buiten- landsche zaken, wetenschap en kunst, spoorwegen zijn zonder ministers. Deze portefeuilles zullen ad interim beheerd worden door Ruzette, minister van land bouw; Léon Théodor, den nieuwen minis ter van justitie en Tschoffen, minister van arbeid. Theunis wordt aan financiën door Van de Vijvere vervangen. Masson wordt aan justitie door Theodor, deu gewezen deken dor advokaten, oud-leider der onafhanke- kon vervangen. Forthomme, nationale verdediging, wordt vervangen door gene raai Hellebaut, zoon van den vroegoren minister van oorlog. De regeering zal de volgende week voor het parlement ver schijnen. Zij zal niet anders doeu dan de loopende zaken regelen. RUSLAND. Op de jongste oonferentie der Russi sche communistische party is o.m. ter sprake gekomen het vraagstuk tot hand having der revolutlonnaire rechtsorde. De leider van dit onderwerp, Solz, heeft daur- >y merkwaardige dingen gezegd. Na ge wezen te hebben op do talryke gevallen van corruptie en malversaties, die den 'uatsten tijd zijn voorgekomen, zeide hij: „Lonin, die zyn Pappenheimers kende, wist tfel wat hy deed, wanneer hy er Hteeds krachtig op aandrong, dat het open baar ministerie in de sowjet-unie een vol- RteUftQt ibodat Keulen vermoedeiyk niet komen ouafhankeiyke positie zou inne- dlt jaar kan ontruimd worden. men, want een beter voorbehoedmiddel Wat het Duitsche voorstel omtrent een tegen mlsdryven en misbruiken van aller- ling van de Grieksche zee-officeiren was de fout een gevolg van verkeerde uitleg ging van signalen, welker beteekenis ad miraal Thousend pas in den allerlaatsten tyd heeft doen wyzigen. VEREENIGDE STATEN. Iets nieuws op crimineel gebied. Tydens een feestmaaltyd in Gravesend (Amerika) drongen drie mannen de zaal binnen en doodden een der aanwezigen door hem met een geluidloos werkend pistool drie kogels in het hoofd te schie ten. Een ander, die de moordenaars ach tervolgde, werd eveneens neergeschoten. Dit is voor de eerste maal, dat in Amerika door misdadigers van een dergeUjk wa pen gebruik wordt gemaakt. (Hbl.) JAPAN. Naar Reuter uit Tokio meldt zyn by een brand te Koemajaya twee duizend huizen vernield. De stad Koemajaya is het middelpunt van de zyde-industrie. het watervlak. Te Wevelghem by Kortrijk is korpo raal Tahon, een 22-iarig leerling-vlieger, neergestort. Het vliegtuig vloog in brand en men kon slechts het verkoolde lyk van den ongelukkige uti de wrakhoop halen. OOST-INDIE. Brand te Soerabaja. Een zware brand te Soerabaja heeft aan (ie gebouwen van de Middle-East Film Oo. een schade van 00.000 en aan die van France-export een schade van 78.000 toe gebracht. I)e brand ontstond teugevoigo van de zelfontbranding van films. Verduistering en valsehheld ln geschrifte. De raad van justitie te Makassar heeft rechtsingang met last tot'instructie en in hechtenisneming verleend tegen den gezag hebber van het binnenlandsch bestuur H. E. M., wegens verduistering als ambtenaar te Boeloecoemba gepleegd, valschheid in ge schrifte en opzetteiyke en wederreehteiyke vryheidsberooving. I.IJk In een krater. In den krater van de Tangkoeban Pra- ïoe is het lijk van een dertigjarigen Europeaan gevonden, op dezelfde plaats, waar vroeger drie jongens omgekomen zyn. De duisternis heeft belet, het Ujk te bergen. v ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van 12 Mei 1926. Uitspraak T. v. H. en C. M., Anna Paulowna. Zede- misdrijf; ieder 1 maand gev. Nleuwezaak: Misplaatste Aprilmop en een antt- degensltkker. Op 1 April bevonden zich op de postboot Ewycksluis—Wieringen een zestal land- stormers, dlat hun geweren en ransels op dek had gelegd. Deze oorlogstuigen wekten de verontwaardiging op van den 21-jarigen G. G., een sterk anti-militaristisch Zuider- zeewerker. Hy kon zyn afkeer tenslotte niet langer bedwingen en hy verwijderde de ergernis uit zijn oogen door de menschont- eerende geweren en ook de meer onschuldige ransels in zee te werpen. Eenige van deze equipementstukken zyn later weer opge- vischt. Voor zyn baldadige handeling stond genoemde G. G., gestoken in een trots- kyaansch manchesterpak en met een sterke anti-militaristische ïefkuif, heden terecht. De president probeerde hem nog tot besef te brengen van de onzinnigheid zijner han deling. doch hy kon die moeite wel sparen. De beklaagde was zóó overtuigd van de rechtmatigheid' zyner gevoelens, dat geen 16 rechtbank-presidenten hem tot een an dere meeuing hadden kunnen overhalen. De officier gaf zich dan ook geen moeite, de daad van beklaagde aan kritiek te onderwer pen, maar vorderde kort en bondig 50 boete of 50 dagen. Beklaagde deelde mede, dat hy over geen geld beschikt en momenteel zonder werk ls zoodat de ontvanger der registratie vermoe- deiyk zyn vingers aan het geid van G. G. niet blauw zal tellen. Ajb. week uitspraak. Fröbelschool Tuindorp. Ontvangen: Aau loten en steuubonnon 61.56; van den heer W 0.50; den heer ter B., Ned. O.-l. 5.—; den heer O. 1.— den heer B. 0.60; den hoer R. 0.26. Vorige verantwoording 206.50. Totaal 275.80. Verdere giften worden gaarne ontvan gen of afgehaald door 't Stlohtlngsconüté. H. J. Marlnus, voorz., Braven 108. 'U J. v. d. Kuyl, secr., Laan 18. N. D. O. Reus, flbnn., Hoogstr. 82 De veroeniging Volksonderwy* en het Comité tot stichting eener fröbelschool op het Tuindorp heeft de medewerking ge kregen van het .Stedelijk Muziekkorps, dat een Tuinooncert zal geven, waarvan de baten kamen ten voordeele van de te stichten fröbelsohool. Aanvankeiyk was de datum vastgesteld op 16 Mei a.a Daar achter dien dag de voetbalvereniging H.R.O. haar vijfjarig bestaan herdenkt, had deze vereniging zeer gaarne de beschikking over Casino op dien avond. Onzerzyds Instond geen bezwaar, dezen avond aan HJt.O. af te staan en' dan onzen avond te verzetten en tengevolge van de zeer welwillende mede werking van 't Stedeiyk is 't ons moge lijk gebleken, het te geven concert te doen plaats vinden op 18 Juni, inplaats van op 16 MeL Wy kunnen niet nalaten directie, bestuur en leden van 't Stedeiyk onzen welgemeenden dank te brengen. Op dien avond zal dan tevens de ver loting plaats vinden, welke ook vastge steld was op 16 MeL Onze loten houders gelieven hiervan nota te nemen. De ver loting heeft plaats tydens het bal, dat er echter niet door onderbroken zal worden. Ongeveer in 't midden dezer maand zal een aanvang worden gemaakt met den verkoop van programma's, welke tegen den prijs van 30 cent zullen worden ver kocht. We hopen, dat een leder van de gelegenheid, om een oonoert imet een bi zonder mooi programma te hooren, ge bruik zal maken, opdat het batig saldo ook zoo groot mogelijk mag zijn. Den 22en Mei a s. hopen onze geliefde Ouders JAN ZWABERMAN en MARIA ZWAQERMAN-HEDDES, hunne 40-Jarigs Echtvsrsenl- ging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blgven is de wensch van hnn liefhebbende Kinderen, Behnwd- en Kleinkinderen, JB ZWAGERMAN. N. ZWAGERMAN— Buua. Ju. ZWAGERMAN. H. ZWAGERMAN— Buijs. C. GROENENVELD— ZwAGBRMAN. F L. GROENENVELD. K AjZWAGEKMAN k en Verloofde u en Kleinkinderen. Helder, 14 Mei 1925. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 .4 4 4 4 4 4 Den 3den Juni hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, A. IJ. KUIPER, Oud-schipper Ksddingvlet en H. KUIPER—DEUS, hunne 50-Jarigs Echtvsrseni- ging te herdenken. Dat zy nog lang gespaard mogen blpven, is de wensch van hun liet hebbende Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren, Helder, J. N, 4 4 4 C FRANCINO. FRANCINO— Kuiper. B KUIPER. J. KUIPER. A. KUIPERScheer en Kinderen. Hellevoetsluis, Th C. KUIPER. B. KUIPER—BOÏLENS 4 en Kind. Alkmaar, C. KOETSVELD. H. KOETSVELD- Kuiper. W Amsterdam, A. IJ. KUIPER. Alkmaar, J KUIPER. Helder, Kanaalweg 10. Algemeeue kennisgeving. 4 Inpla&ts van kaarten. WILLEM LAAN en AQNES HILLEBONDA TABELINQ, hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen howeiyk.waarvandevoltrekking zal plaats hebben op Donderdag 28 Moi a s., morgens 10 uur, in de Parochiekerk, O. L. Vrouw onbevlekt ontvangen, Nieuw- straat. Helder, 18 Mei 1925. Spoorstraat 116. Bassingracht 6. Ondertrouwd K. STOKER, Onderwyzer K.M., en W. KORT. Helder, 18 Mei 1925. Plantsoenstraat 11. Zuidstraat 6. ReceptieZondag 24 Mei a.s., van 8—6 uur, Zuidstraat 6. Huweiyksvoltrekking 28 Mei a.s. WHKS SLIM (iLBRUIK OLIM

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2