T VERSTRAETE's Superior Karpetten «Jb. HIARJER ZOON. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DONDERDAG 14 MEI 1925. Bij de op 12 Mei j.1. gehouden stem ming voor twee Hoofdingelanden van den polder het Koegras werd herkozen de heer P. iZeeman en gekozen, in de plaats van den heer A. Noot, de heer C. Hoogschagen. Programma van het tweede concert, te geven door het Stedelijk Muziekkorps, op Donderdag 14 Mei 1925, des avonds van 8.30 tot 10 uur, in de muziektent in het Plantsoen. 1 Excusez capitaine! Marche Militaire Michiels 2. Ouverture Roee Marie S. Vlessing. 8. Rosa liebchen (Valse Intermezzo) Rhode. 4. Fantaisie de Ballet Montagne. 6. a; Serenade Toselli. Ib. Melodie d'Amour Engeimann. (Arr. Jb. ter Hall). <1. Fantaisie Sur 1'Opera „Freischütz" Weber. 7. Zaza, fox-trot Zeilwedstrijden Kon. Marine Jachtclub. Verschenen is het prospectus der zeil wedstrijden, welke op Dinsdag 2 Juni a.s. ter reede van Texel worden gehouden, en die, zooals wij mededeelden, uitgeschreven zijn ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van het Groot Noord-Hollandsch KanaaL Inschrijvingen hiervoor kunnen ge schieden "bij den secretaris der Kon. Marine- Jachtclub, den heer H. J. Boldingh, Kon. Instituut. Inleggeld is niet verschuldigd1. Voor marinesloepen is de baan Wierhoofd Roode ton No. 2—Malzwin—Roode ton No. la—Texelstroom—Wierhoofd (of omge keerd); voor jachten Wierhoofd—Roode ton la—Texelstroom—Doode hand—'Wierhoofd (of omgekeerd); voor visschersvaartuigen of vletten Wierhoofd—lichtboei Moklichtboei Molengat—'Wierhoofd: De regeling voor deze laatste wedstrijden is elders in ons blad opgenomen. De volgorde ls als volgt vastgesteld: Klasse 1. Fantaisiesloepen Bi en B, van de Kon. Marine, gestuurd; door officieren, onderofficieren of schepelingen. Klasse 2. Modelsloepen Bi en B, (oud), gestuurd' door idem. Klasse 8. Modelsloepen Bi en B,.(nieuw), gestuurd door idem. Klasse 4. Handicapklasse B. Klasse 5. Handicapklasse O. Klasse 6. Handncapklasse D. Klasse 7. 45 M'.-klasse. Klasse 8. A, B, C-klasse. Klasse 9. Visschersvaartuigen zonder motor. Klasse 10. Haringvlotten. Klasse 11. Vletten van 2224 voet! De prijzen zullen bestaan voor de sloepen en jachten uit kunstvoorwerpen en me dailles; voor de klassen 9,10 en 11 uit geld prijzen. Aanvang der wedstrijden 's namiddags 2 uur. Zeilwedstrijden voor visschersvaartuigen en vletten. Regeling der zeilwedstrijden op Dinsdag 2 Juni 1925 voor visschersvaartuigen en vletten ter reede Texel voor Nieuwedieper en Texelsche visschers. - De vletten ontvangen Donderdag 28 Mei na 6 uur 's namiddags hij den heer O. Bot een stel nummers, die ter weerszijden bo\ en in het zeil genaaid moeten worden. Na af loop moeten deze nummers teruggebracht worden. Alle vletten zeilen met hun gewone tuig en zeilen. De bemanning bestaat uit: kleine vletten 2 man, haringvletten 4 man. Het Sebruik van riemen is na het passeeren van e afvaartlljn verboden. Elk,e vlet moet vol doende ankertuig hebben om te ankeren. Alle vletten zorgen ten 1.80 uur aanwezig te zijn geankerd be-Westen de afvaartlijn. Wierhoofd Roode ton. Om 2 uur precies valt een kanonschot op het Wierhoofd en wordt de vlag aan de vlaggestok haven gestreken, waarop het anker wordt gelicht, zeil gezet en be-Zuiden de Roode ton ingang haven wordt gezeild van West naar Oost, daarna wordt de licht boei van de 'Mok bakboordzijde gerond en vervolgens de lichtboei van het Molengat eveneens aan bakboord en daarna naar de Roode ton haven-ingang, die aan bakboord gepasseerd wordt. De gezeilde tijd wordt gerekend vanaf het eerst passeeren van de Roode ton tot de tweede maal passeeren van dezelfde ton. Tilir vaartuig, dat de baan aflegt zonder fouten ontvangt: botter 6.haringvletten 8.— en kleine vletten f 4. Ais prijzen rijn bepaald voor de: Seriagvletten. Ie prijs 20, 2e prijs 10, 3e prijs f 5 Botters: le prijs 15, 2e p#fs 7.50, 3e p-ijs 2.50. Kleine vletten: le prijs 15, 2e prijs 7.50, 8e prijs 2.50. Wanneer 2 vaartuigen gelijke tij..en ma ken beslist het lot. zeilen wordt het reglement op het Uitwijken gevolgd. Wie deze regels niet in acht neemt, en daardoor aanvaring veroor zaakt, komt niet in aanmerking voor een prijs. Het zilveren jubileum van Wlnnubst 16 Juni a.s. herdenkt bovengenoemde Muziek vereeniging haar 25-jarig bestaan. Er heeft zich bereids een Commissie ge vormd) om dit feit een meer feestelijk karak ter te geven. Plannen bestaan om kinder feesten te organiseeren en daaraan een voetbalwedstrijd te verbinden op het Geel- Wit-terrein, voorafgegaan door een rond gang door de gemeente. Maandag 16 Juni zal door dè jubileerende Vereeniging een feest- concert worden aangeboden aan donateurs en genoodigden, terwijl 's middags gelegen heid zal worden gegeven de Vereeniging te complimenteeren. Op een van de volgende dagen zal de burgerij een concert worden aangeboden in de muziektent in het Plant soen, alles natuurlijk behoudens goedkeuring van de autoriteiten. Een dames-comité is reeds werkzaam ooi aan de Vereeniging een nieuw vaandel aan te bieden. Nadere bijzonderheden zullen spoedig vol gen, terwijl een feestprogramma binnenkort zal verschijnen» Chr. Zangvereenlglng „Zingt den Heere". Directeur: P. Brizee. Het programma van gisterenavond stond in het teeken van de lente en ook de leden van de zangvereeniging waren in lentestemmingin het bijzonder de dames en jongedames met hun japonnen en haarstrikken in bloemenkleuren. „Looft blij den Heere, gij jeugdigen van jaren", zongen de kinderen vol vuur en in al hun liederen klonk een blijheid en opgewektheid, die een lentelied zijn lsnte- stemming geeft. De lucht is blauw en groen het dal, Viooltjes groeien overal En lelietjes-van-dalen en zonneschijn speelde tintelend over bloem en veld en de leeuwerik steeg jubelend de lucht in. Een programma als dat van gisteren avond is dankbaar, omdat het geheel in overeenstemming was met den tijd van het jaar en den geest van de menschen, die door het lenteleven beinvloed wordt. Er waren niet veel menschen in het Evangelisatiegebouw. Het is te laat in het seizoen en het weer is te prachtig om een ganschen avond tusschen 4 muren opgesloten te zitten. Men kan het lente leven nu beter buiten genieten dan het in de zang te beluisteren. Toch was de voorzitter, de heer J. Put ters, tevreden over de opkomst en hj; drukte die tevredenheid in zijn openings woord uit, waarbij hij tevens de zuster vereenigingen dankte voor hun tegenwoor digheid. l)e lezer zal reeds begrepen hebben, dat de zangvereeniging „Zingt den Heere zich de medewerking van het kinderkoor (op het programma stond heel deftig jonge liedenkoor) verzekerd had, terwijl de heer J. A. van der Vliet voor de pianobege leiding zorgde. „Zingt den Heere" heeft zich gisteren avond lang niet van haar slechtsten kant laten zien. Er werd goed gezongen en ook het stemmenmateriaal was, over het geheel genomen, van zuiver gehalte. Enkele tenoren hadden een te harde metaalklank in hun stem, waardoor hun zang de noodige warmte miste, terwijl de bassen wat grooter in aantal hadden kunnen zijn; nu en dan gingen zij al te veel verloren in de andere stemmen. Het kinderkoor was heerlijk frisch en vooral de lente-cantate van A. Lam- brechtsVos, viel bizonder bij de aan wezigen in den smaak. Hoe geestig was hierbij de muzikale illustratie, hoe aardig de wijsjes en wat leuk beverig klonk het sopraan-solotje. Dapper gezongen sopraantje 1 Het was een cantate van licht en van leven. Des morgens worden de kinderen door een lichtstraal uit de wolken wakker gekust en als ze na het beleven van een bljjen lentedag te slapen gaan, lacht de maan door het vensterke. Van Ed. Brunner werd een „Preludium en Adagio" en van Bach diens bekende „Frühlingserwachen", door de heerenH. Riemerts, Brizee en v. d. Vliet, respec tievelijk viool, cello en orgel, ten gehoore gebracht. Een paar uitstekend gespeelde nummers. De cello met zijn droef en donker geluid, het orgel met zijn zwaar sonore stem en daar boven uit, blij- en jubelend, de viool met lichte trillers, als een leeuwerik, die zingt boven den donkeren zang van het golvenlied. Summa-summarum een mooie avond, waarop de heer Brizee met voldoening kan terugzien. De heer Putters sloot met dankgebed, nadat de aanwezigen staande hadden ge zongen gezang 96. Kinderspelen Voetbalver. „H.R.C." (Ten bate Trainerfonds). Bezoekt Zondag a.s. de groote kinder spelen, aanvangende des middags 2 uur» Afmarsch lu. 15 van het Stationsplein, voorafgegaan door „Helder's Fanfare corps". Na afloop der kinderspelen wordt ge speeld, om een medaille, de voetbalwed strijd H.R.O. H—Batavier. Entreé voor volwassenen 25 cent, en voor kinderen (niet medespelers-sters) 10 cent Tribune 10 oent extra. Terrein Tuindorp. Ingezonden Mededeellng. k Leg; voor mijn gezin, in mijn huis geen tapijten, t Mag; plaatijzer zijn, dan leg ik niet zoo krom, Probeer eens een goedl Laat de jongens maar slijten, „VhRSTRAETE's Superior" lacht er wat om. verkrijgbaar Ibij de N.V. Behangerij en Stoffeerderij Gemeenteraad v. Helder, op Woensdag 13 Mei, des avonds 8 nnr. Na voorafgaand comité wordt de openbare vergadering te KW» uur geopend. Aanwezig alle leden. Ingekomen stokken. a. Goedkeuringsbericbt van Gedeputeerde Staten op de eerste suppletoir© begrooting, dienst 1924. Voor kennisgeving aangenomen. b. Verzoek van den heer A. Vos om ont slag als Voorzitter der Commissie van Plaatselijk Toezicht op tiet Lager Onder wijs voor deze gemeente. Eervol verleend met ditinkbetuiging voor de bewezen diensten. Zeevaartschool. Voorstel tot het vaststellen van een regle ment voor de Zeevaartschool. De heer Smits merkt op, dat een dier belanghebbenden zich niet kan vereenigen met een bepaling in het reglement en vraagt of hieruit nog verkeerde gevolgen kunnen ontstaan. De Voorzitter antwoordt, diat de Raad de bepaling altijd' nojj veranderen kan en dat aanname van dit reglement geen be letsel behoeft te zijn. Na nog eene opmerking van den heer Boon wordt het voorstel aangenomen. Gemeente-wer ken. Voorstel in zake de voorziening in de vacature van Directeur werken. van Gemeente- De Commissie van Bijstand voor P. W. kan zich geenszins met de motieven, ■opge nomen in het ontwerp-voorsfcel aan den Raad, vereenigen: Eensdeels acht zij' deze overdreven en onjuist, terw ijl overigens het voorstel niet billijk wordt gevonden. Overdreven acht zij de voorgestelde rege ling om de volgende redenen. In het ontwerp wordt gezogd, dat de dienst van Gemeentewerken in den loop der jaren in omvang en belangrijkheid1 is toegenomen. Ten bewijze daarvan wordt aangevoerd, dat een groote uitbreiding van gemeente-gebou wen, -wegen en -straten en andere objecten heeft plaats gehad; gewezen wordt daarbij in de eerste plaats op het grootere aantal scholen. Hiertegenover stelt de Commissie als haar meening, dat voor deze werken geen inge nieur noodig is, er op wassende, dat voor mede de belangrijkste gebouwen in deze ge meente, dé schoolgebouwen, voorschriften zjjn gegeven bij het Bouwbesluit, die moeten worden nageleefd. De Commissie acht voor uitvoering van al de hier genoemde werk zaamheden den hoofdopzichter Dokter vol doende bekwaam. Het motief, dat- dé technische verzorging van*het grondbedrijf, aan den dienst van Gemeentewerken opgedragen, de werkzaam- heiden van dien dienst in omvang en belang rijkheid déden toenemen, wordt onderschre ven. Echter gaat dé Commissie niet medé met dé (het) idéé, dat daarvoor juist een ingenieur noodig is. Goedé koopmanschap is voor déze taak in dé eerste pilaats vereischt. Wat betreft dé meermalen van den vori- gen Directeur gehoorde klaclht met betrek king tot de opeenstapeling van werkzaam heden door tekort aan personeel, meent dé Oommissie zich nu liever niet te moeten uiten. Zij volstaat met eene wrwijzing naar de raadsnotulen van dé vergadering van 1'6 Februari 1921, speciaal naar hetgeen daar is gezegd door de heeren Bcik, Van Os en Heiblok over dé ondériinge samenwerking. Onjuist is het ontwerp waar gesproken wordt over den Dirécteurstite.L Dat de titel van een hoofd van dienst van Invloed is op de belangrijkheid van een be paald ambt lijkt vreemd. De (ïemeente Hel der treft onder haar personeol hoofdambte naren aan met den titel van Directeur, wier werkzaamheden zeker niet :soo belangrijk zijn als die van den Bouwmeester vroeger. Gemeend werd destijds eenvoudig, dat de titel Bouwmeester verouderd was zie b.v. uw voorstel aan dén Raad van Mei 1923, No. 77. Een bizondére beteeke nis moet hier aan niet worden gehecht. Zoo zijn b.v. voor zooveel bekend dé werkzaamheden van de vroegere oprichters bij 's Rijks waterstaat niét verandérd met de verandering van hun titel in technisch ambtenaar, eenige jaren terug. Dat overigens de eischen dér aesthetiek een ingenieur aan het hoofd van.- dezen dienst zouden vorderen, kan niet worden toegege ven. Een waarborg is daarvoor naar de mee- ndng van de Oommissie niet gelegen. Ook wanneer een ingenieur aan het hoofd van den Dienst- staat, zal het in 'bepaalde ge vallen gewensch-t zijn het advies in te win nen van speciale deskundigen. •Een vasthouden aan den eisch in het ont werp door uw College gesteld, ontraadt de Commissie op vorengenoemde gronden ernstig. Zij is eenparig van oordéel, dat de hier te verrichten werkzaamheden de krachten van dén tegenwoorddgen hoofdopzichter niet te boven gaan. De Commissie stelt voor den tegenwoor- digen hoofdopzichter te benoemen tot Di recteur op het tegenwoordig geldend salaris en den opzichter Visser te bevorderen tot Hoofdopzichter. Hierdoor zal eene besparing worden verkregen van ongeveer 3500 per "jaar. De heer Van Os stelt voor den heer Dokter te benoemen tot directeur en den heer VisBer tot hoofdopzichter. De heer Va n -Loo kan zich met d voor dracht met vereenigen, en stelt voor haar aan te houden om dan wd: directeur de ge legenheid te geven den Raad' te overtuigen, dat hij inderdaad- dé geschikte man ls. Over de stemming over déze beidé voor stellen ontstaat eenige discussie; de Voor zitter wil het voorstel-Van Loo het eerst in stemming brengen, als zijnde van dé verste strekking; de heer Van Os protes teert daartegen. De heer Schoeffelen berger is van meening, dat over het voor stel van het College het eerst behoort te wordén gestemd. De Voorzitter wii tenslotte den Raad laten beslissen en brengt dus deze kwestie het eerst in stemming. Het voorstel om het voorstel-Van Loo het eerst in stemming te brengen, wordt met 11 tegen 10 stemmen aangenomen; tegen stemmen dé heeren Bok, Van dér Veer, Schoeffelenberger, Van Os, Bot, Eijldere, Geurts, Van Dam, Van Breda, Grunwald. Nu komt in stemming het voorstel-Van Loo om de zaak te verdagen. Dit wordt ver worpen met 18 tegen 8 stemmen. Vóór dé heeren Zondérvan, Van Loo, Borkert, Boon, Maters, Verstegen, Grunwald en Mevr. Van dér Hulst De heer Schoeffelenberger dient op het voorstel van B. en W., dat thans aan de orde is, een amendement iin om het aan vangssalaris voor een eventueelen ingenieur te bepalen op 4200 tot een maximum van 5000. (B. en W. haddén dit vastgesteld op 6000—7000). De Voorzitter: U wilt dus dén adj.- directeur doen vervallen? De heer Van Dam meent, dat dit amen dement overbodig is. Als wij straks over het voorstel-Van Os stemmen, wordt deze kwestie tevens beslist. Wij stemmen nu in het wildé. De heer Schoeffelenberger hand haaft zjjn amendement; spr. vindt dit sala ris voldoende» De heer Verstegen zet uiteen, dat volgens het reglement van orde inderdaad het eerst over dit amendement moet worden gestemd. Het verschil tusschen het amen- dement-Schoeffelenberger en het voorstel- Van Os is, dat als het eerste aangenomen wordt, een oproep komt voor een function- naris, terwij] in het andere geval de heer Dokter benoemd is. De heer S m i t s zet uitéén, dat men voor ƒ4200 geen ingenieur krijgt zooals B. en W. dien wenschen. Althans in dézen tijd niet, misschien over een twintigtal jaren. Nu krijgen we een tweede-rangs ingenieur, en B. en W. stellen juist hooge eischen aan zoo iemand, zoodat spr. in overweging geeft het amendement-Schoeffelenberger niet te steunen. De heer Van Loo wijst er op, dat de heer Schoeffelenberger de portée van de zaak niet begrijpt» Wij hebben te bespre ken of wij hier al dan niet een zaak kundig persoon krijgen en voor het door dien heer voorgestelde salaris krijgen we dien niet. De heer Schoeffelenberger ver baast zich over dé democratische stemming der heeren. Zeer zeker krijgt men bekwame menschen voor dit salaris; nog onlangs stond in dé bladen een oproeping voor tramcon ducteur, en daarvoor meldden zich zelfs in genieurs aanl De Voorzitter brengt een zoodanige wijziging ln het voorstel van het College aan, dat daarmee 's heeren Schoeffelenber- gers bedoeling uitgedrukt wordt. Dit amendément wordt verworpen met 19 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren Schoef felenberger en Geurts. Nu komt in stemming het voorstel-B. en W. om een directeur te benoemen met den titel civiel-ingenieur. Het wordt verworpen met 19 tegen 2 stemmen. Vóór de heeren Verstegen en Grunwald: Hiermede is het voorstel-Van Os aange nomen. Bij schriftelijke stemming of de heer Dokter al dan niet zal worden benoemd), verkrijgt deze 14 stemmen; 5 briefjes waren blanco, en 2 op de heeren Schoeffelenberger en Van Os uitgebracht. De heer Dokter is alzoo benoemd'. B. en W. zullen den datum dér benoeming bepalen. Schadeloosstelling. Afwijzend voorstel op de adressen van J. 8. Nieuwbuurt ep dé Afd. Helder van den Ned. Bond van personeel in Overheids dienst tot het toekennen van een schade loosstelling in eens aan eerstgenoemden adressant. De heer Zondervan vraagt deze zaak te renvoyeeren naar dé Commissie voor het Georganiseerd Overleg, daar het hier eene uitlegging betreft van het Werklieden-regle ment, waaromtrent verschil van meening De Voorzitter is van meening, dat dé zaak daar niet thuishoort Er is een raads besluit om Nieuwbuurt schadevergoeding te geven. De heer Zondervan: Er zijn twee adressen en dat van de AfdL Helder van den Ned. Bond vraagt om verdaging, hetgeen spr. rationeel lijkt Dé beer Schoeffelenberger wil dit punt in geheimen raad bespreken» Er zullen bij deze kwestie persoonlijke dingen naar voren komen, dlie niet in openbaren raad' kunnen worden gezegd. De heer Heijblok meent ook, dat dé zaak beter eerst besproken kan worden in de Cie. v. Georg. Overleg. De Raad is niet competent. De Voorzitter wil dan maar liever het voorstel verdagen., daar hij thans de kwestie niet kan overzien. De heer De Zee vraagt om vooraf de meening te vragen van de Oie. v. Georg. Overleg. De Voorzitter: Dat is nu juist wat ik niet aandurf. Het gaat niet aan op het laatst van den avond met een zóó ingrijpend voorstel te komen. De heer Van Loo merkt op, dat dé stukken gepubliceerd zijn en niemand zich tegen de voordracht verzette. Er is, zooals reeds is opgemerkt een raadsbesluit, waarbij aan N. schadeloosstelling wordt verleend1, en men kan dit toch maar niet ongedaan maken. Het voorstel tot verdaging wordt bij acclamatie aangenomen. Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan de Van Galenstraat aan H. Riemers Sr. en J. Riemers. Aangenomen. Aanleg straat Voorstel tot het leggen van een bestrating en het aanbrengen van een rioleering bij het Veilingsgebouw. De heer Schoeffelenberger vraagt om publieke aanbesteding van de bestrating. De heer Van Breda kan hieromtrent geen toezegging doen» Aangenomen. Begrooting. Voorstel tot het doen van af- en over schrijvingen op de begrooting, dienst 1924. Aangenomen. Benoeming. Voorstel tot benoeming van een voorzitter der Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs. Door de betrekkelijke Commissie zijn voorgedragen: 1. J. Bosma. 2. W. J. Bakker. Benoemd wordt de heer J. Bosma. Ter visie. Ter inzage zijn gelegd bescheiden betref fende de verpleging van patiënten in de ge meentelijke afdeeling van het Marine-Hos pitaal gedurende het le kwartaal 1925. (Niet aan de pers ter inzage verstrekt). De heer Zonder van vraagt de lijst der kosten te willen uitbreiden met hetgeen de gemeente bij den overgang betaald heeft Geen bezwaar. Voorstel om Burgemeester en Wethou ders te machtigen tot het oproepen van een leerares in de lichamelijke oefening. Aangenomen. Rondvraag. De heer Bot vraagt ter gelegenheid' van de feesten op Dinsdag 2 Juni het Gemeente- persofceel en dé scholen vrijaf te geven, desnoods gedeeltelijk wat het personeel be treft De Voorzitter antwoordt, dat in het College reeds besloten is de scholen dien dag vrijaf te geven. Omtrent het amdére zal nadér worden beslist. De heer Schoeffelenberger vraagt naar dé resultaten van de Oommissie voor de wethouderspensioenen. 't College is déze aan 't uitwerken. De heer Boogaard vraagt naar dé werkzaamheden betreffende dén weg naar Julianadorp. Wethouder Van Breda kan hieromtrent nog geen nadere mededee- lingen doen. De heer Zondervan dWngt aan op de plaatsing van een urinoir aan de Buiten- haven en in het Tuindorp. Op de begrooting zijn hiervoor geldén uitgetrokken. Wethouder Van Breda antwoordt, dat ook reeds op dé begrooting voor 1924 deze gelden stonden. Het is evenwel lastig op de punten, waar ze moeten komen, afvoer te krijgen; speciaal Waterstaat stelt hooge eischen. De heer Van der Veer wijst op dé vele losloopende honden, die dikwijls achter schapen jagen. Kan de politie daaraan eens niet wait meer aandacht wijden? De Voorzitter antwoordt, dat de po litie op de klacht van den heer Van der Veer onmiddellijk is gekomen en ook enkele hon- dén heeft gesnapt. De attentie van de rijks- veldwacht zal er op gevestigd wordén. De heer Heijblok vraagt naar verdere resultaten betreffende dé conferenties met autoverhuurders. Speciaal over het vervoer naar dé tentoonstellingsterreinen zijn spr. klachten ter oore gekomen over dé hooge tarieven, die gevraagd werdén» De Voorzitter antwoordt, dist &J. Vrijdag een onderhoud plaats heeft. De zaak van het autoverkeer met dé tentoonstelling is op verzoek van het Tentoonstelling* comité met den Oomm. van Politie bespro ken; het spreekt vanzelf, dat het Ooilege in deze een laag tarief wenscht te zien gehand haafd. Als men dé autoverhuurders vrij liet, zouden de tarieven juist zeer hoog worden. (Ds openbare vergadering <soadt fctetM Deelnemende vaartuigen. fVisschersvaartuigen zonder motor, vletten van 22—24 voet met en zonder zwaarden en baringvletten kunnen aan den wedstrijd deelnemen mits zij zich voor Woensdag 2i Mei, des middags 12 uur, opgeven bij den heer O. Bot, Binnenhaven» Nummers. Tuig en bemanning. Aanvang wedstrijd. Afvaart. Wie binnen een kwartier na het afvaart- schot nog niet de lijn gepasseerd ls, valt bulten de mededinging. De gezeikte tijd. Prijzen. Uitwijken. bestaat

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5