T Strikjes - PocAettes Butterfly's - Handschoenen Sokken - enz., enz. Algem. Coöperatie één Cacaodrank ONZE collectie Zelfbinders Derde Blad. OVERHEMDEN, BINNENLAND BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS Laat U eens voorleggen. Verder uitgebreide collecties Koningstraat 9 - Telef. 60 VAN ZATERDAG 30 MEI 1925. De Tarlefwet De snelheid van de Saratoga zal meer dan 88 mijl per uur bedragen, de lengte Ingezonden Mededeeling. Een prachtsorteering der nieuwste dessins. in nieuwste dessins, uitsluitend prima kwaliteiten. Familie-drama. Verduistering van kinderen. Een reuzevrouw. Ingezonden Mededeeling. Er Is en er bll|Vt maar OVERAL VERKRIJGBAAR Heeren- en Jongens- Kleedingmagazijn. Bij Kon. besluit van den 26sten dezer is bepaald, dat de Tariefwet 1924 (8t.bl. no. 668) op 1 Juli a.s. volledig in werking treedt. Voor bet Doms Rokers-fonds. Ten bate van het Helden-der-Zee-fonds „Doms Kijkers" wordt een kunstavond georganiseerd op 8 Juni a.s. in Huize „Oost-Indië, Watergraafstbeer (Amster dam), door leeraressen, leeraren en leer lingen der Muziekschool Belinfante. Mede werking verleenen voorts mevrouw Belin fante—Dekker (sopraan) en de heeren Ed. van Sloghem (viool), Hugo Nolthe- nius (cello), Dan. Belinfante (piano) en Willem Boekwei (alt). Sprekers zullen zijn de heeren A. Staalman en Levy Grunwald. De Helderschen te Amsterdam zullen zeer zeker niet nalaten dezen avond bij te wonen, te meer daar ook Dorus Rijkers tegenwoordig hoopt te zijn. Pensioenen Spoorwegpersoneel. De Tweede Kamer heeft gisteren zon der hoofdelijke stemming het wetsontwerp tot regeling van de pensioenen van het Spoorwegpersoneel aangenomen. De Olymplade-Ieening. Naar Vaz Dias verneemt, heeft de in schrijving op de 3 Preraieleening van de gemeente Amsterdam, de z.g. Olym piade-leening een groot succes gehad. Is bedoeld bureau wel ingelicht, dan is de leening ruim overteekend. De radio-omroep. Den commissaris van politie te Hilver sum bereikte Maandag een verzoek van zijn ambtgenoot te Nijmegen om een man, die zich aan oplichting had schuldig ge maakt en wiens aanhouding daarom ver zocht werd, op te sporen. Per radio-om- roep werd dit verzoek doorgegeven en reeds den volgen dag werd de man door de politie te Zeist aangehouden en naar Nijmegen overgebracht. 874 voet Het schip zal geheel electrisch worden uitgerust eerste plaats zal men van de elec- triciteit gebruik maken voor de voortbe weging van het schip; vier General Elec tric turbine generatoren, elk van 86.200 kilowatt, zullen stroom leveren voor 8 mo toren, elk van 22,600 PJK. De turbine ge neratoren zullen worden gedreven door stoom, welke in zestien met olie gestookte ketels wordt opgewekt Het dek van het schip zal zoo groot van oppervlakte zijn, dat het een kleine oefe* ningsplaats vóór vliegtuigen zal gelijken. Ofschoon de electrische installatie alles wat op dit gebied tot nu toe vervaardigd is, verre overtreft, is men overtuigd, dat de V ereenigde Staten ook in de toekomst de oorlogsschepen zullen uitrusten met turbo-electrische machines, daar deze wijze van voortbeweging gedurende de laatste zes jaren in elk opzicht tot tevre denheid heeft aanleiding gegeven. De Shlpping Board. De United States Shipping Board heeft besloten 200 schepen ten verkoop aan te bieden om te worden gesloopt. Engeland en Frankrijk en de veiligheids waarborg. Londen, 29 Mei. Men verneemt dat het Britsche kabinet gisteren het Fransche ontwerp van de memorie aan Duitschland over het veiligheidsvraagstuk nhuwgezet heeft bestudeerd tegelijk met de mededee- lingen uit Parijs, waarin ten behoeve van de Engelsche regeering de juiste draag kracht van sommige passages erin werd toegelicht van deze stukken heeft, naar de algemeene overtuiging, bemoedigende uitkomsten gehad en er zullen nu zekere voorstellen gedaan worden aan de Fran sche regeering, tengevolge waarvan men stellig hoopt, dat de mededeeling binnen kort aan Duitschland toegezonden zal kun nen worden, waarin dan de grondslag zal aangeduid worden waarop Engeland en Frankrijk eenstemmig van meenin'g zijn, dat de beraadslaging over het pact voort gezet kan worden. De volledige en vrijmoedige uiteenzet ting van het Britsche standpunt in het licht van de jongste gebeurtenissen zal, naar men hoopt, verderen en snelleren voortgang in de onderhandelingen moge lijk maken. BULGARIJE. Doodvonnissen. Uit Sofia wordt gemeld aan de Neue Freie Prease, dat krijgsraden te Philippo- pel zeven personen ter dood hebben ver oordeeld en vijf tot langdurige gevange nisstraffen wegens de aanslagen op post kantoren. VEREENIGDE STATEN. Een groot moederschip voor vliegtuigen. De marine der Vereenigde Staten zal binnenkort vermeerderd worden met het moederschip voor vliegtuigen, de Sara- toga, terwijl een zusterschip, de Lexing- ton, eveneens spoedig te water zal worden gelaten. Deze moederschepen overtreffen de groep der electrisch voortbewogen oorlogsschepen, waartoe ook de Maryland en de West Virginia (de krachtigste oor logsschepen der wereld) behooren, in voortbrengings-vermogen, snelheid en lengte. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling deze zeer lange vaartuigen als slagkrui sers in dienst te stellen, doch de conferen tie tot beperking der bewapening ter zee noodzaakte de Amerikaansche regeering deze schepen te bestemmen voor het ver voer van vliegtuigen. De Saratoga zal in den volsten zin des woords een drijvend landingsveld voor vliegtuigen zijn; het is het langste oor logsschip in de wereld. Doch nog merkwaardiger dan de lengte van het schip zal de machine-installatie worden, welke 180.000 P.K. kan ontwikke len of meer dan de totale capaciteit van 6 slagschepen, welke eveneens electrisch worden voortbewogen. TWEEDE KAMER. Vergaderfhg van Vrijdag 29 Mei. Voortgezet wordt de behandeling van de pensioenregeling voor de spoorwegarbei ders. Het Donderdag aangehouden amende- menit-Van Braambeek op art. 6 wordt ver worpen met 89 tegert 12 stemmen. De overige amendementen-Van Braambeek worden ingetrokken. De heer Winkoop (comm.) verdedigt een amendement, om voor dep pensioen grondslag de werkelijke inkomsten te ne men. Het wordt verworpen met 54 stem men tegen 1 stem. De heer Van Braambeek (s.-d.) ver dedigt een amendement, om de pensioen regeling voor het spoorwegpersoneel in overeenstemming te brengen met de Pen sioenwet 1922. Na door den Minister te zijn bestreden, wordt het amendement verwor pen met 43 tegen 14 stemmen. De heer W ij n k o o p verdedigt amende menten, om het pensioen op 65-jarigen leeftijd mogelijk te maken en om stortingen voor het pensioen terug te geven, indien geen recht op pensioen bestaat. De heer S u r i n g (r.-k.) verdedigt het amendement-Kuiper, om uitgesteld pen sioen te verleenen aan de in 1908 ontsla genen. De heer Ter Hall (v.-b.) wil de machi nisten op 65-jarigen leeftijd pensioenge rechtigd doen zijn. De heer Van Braambeek bestrijdt het amendement-Wijnkoop en sluit zich aan bij den heer Ter Hall. De Minister kan aan het verzoek van den heer Ter Hall niet voldoen. Wat de ontslagenen van 1903 betreft, die kunnen niet uit het pensioenfonds tegemoetkoming krijgen. Een aparte regeling zal noodig zijn. Spr. is bereid, overleg te plegen met de direct'e De heer Suring trekt zijn amende ment in. De amendementen-Wijnkoop worden ver worpen, het eerste met 60 stemmen tegen 1 stem, het andere hij zitten en opstaan. Militaire Pensioenwetten. Na de pauze worden aangenomen de mili taire pensioenwetten; het ontwerp tot wij- ziging van de pensioenwet voor de land macht met 36 tegen 81 stemmen, het andere zonder stemming. Z. h. s. wordenaangenomen het wets ontwerp tot wijziging van de Hooger On derwijswet en het ontwerp tot regeling van het hooger landbouw- en veeartsenijkundig onderwijs, na eenige wijzigingen. Een kranige redding. Blijkens de jongste, mail-berichten is het den luit. ter zee 3e kl. C. J. W. van Wa ning, geplaatst aan boord van de onder zeeboot K IX, op 8 April JJ. in de Ceram- zee, waar toen de Pelikaandivisie vertoef de, mogen gelukken een inlandsch ma troos, die bij het hijschen van de vlag op de K Vin in zee viel, te redden. Den man in gevaar ziende, sprong de jonge officier onmiddellijk in zee. Hoogs golven, die redder en drenkeling beiden onzichtbaar maakten, (beletten ham de lijn te grijpen, die van de K VTII werd toegeworpen. Een gelukkige wending stelde de onderzeeboot in staat beiden behouden aan boord te halen, waar de reeds bewustelooze dren keling spoedig werd bijgebracht en luite nant van Waning door den divisieoom- mandant en de officieren werd gelukge- wenscht piet zijn koene daad. Gisterennacht heeft zich in Haarlem een drama afgespeeld, waarhij gelukkig geen aooden zijn gevallen. Om half één dien nacht kwam een 16-jarige scholier voor de woning van zijn moeder aan de Kleverlaan. De jongen was met den laatsten trein uit Amsterdam gekomen, waar hij bij zijn vader woont, die van zijn moeder gescheiden ia De jongen belde aan het huis aan de Kle verlaan aan en na eenigen tijd deed zijn moeder open. Op dat oogenblik richtte hij een revolver op haar en schoot. Het schot trof de vrouw in den kaak; de jongen sprong daarna op zijn moeder en sloeg haar met de revolver op het hoofd. Op haar hulp geroep wilde hij vluchten, maar zijn moe der belette hem de voordeur uit te gaan. Daarop rende de jongen naar het achter huis, klom in den tuin over de schutting, holde voort over de daar achter gelegen landerijen en straten, en kwam bij 3en Kloppersingel uit. Daar zag hij een roei bootje liggen; hy maakte het bootje los en traohtte er mee het Spaarne over te roeien. Toen de sterke wind hem dit onmogelijk maakte, meerde hij aan een dukdalf, beklom dien en trachtte zoo op den spoordijk te komen. By deze poging viel hy in het wa ter. Twee visschers, die in de nabijheid met een bootje aan t visschen waren, haalden den jongen op en brachten hem naar de politie. Op het politiebureau vertelde de jongen, dat hij opzettelijk uit Amsterdam was ge komen om zijn moeder te dooden; hy had dan ook van het gebeurde geen spyt. Op een vraag of zyn vader hierby betrokken was, zei de jongen, dat hy het plan alleen beraamd had,omdat hy een hekel heeft aan zyn moeder. In het huis aan de Kleverlaan werd een revolver met 5 patronen gevonden. De verwonding van de vrouw is niet le- vensgevaariyk; overbrenging naar het zie kenhuis werd echter noodzakeiyk geacht. Geimoedeiyke verkiezingsdag. Mr. B. F. W. van Bruoken Fock, in le ven voorzitter van het Zeeuwsch Genoot schap voor Kunsten en Wetenschappen, heeft een groot aantal papieren nagelaten, welke thans in het Algemeen Rijksarchief te 's-Oravenhage berusten. Bezig zijnde met de rangschikking, vond men de vol gende interessante aanteekeningen, ge maakt omstreeks 1860: „Wy (mr. Von Brucken. Fock en een Amerikaan) bezochten ook Veere en dat toevallig op een dag, dat er, als ik wel heb, gestemd werd voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, een zaak, die in Amerika altijd vergezeld gaat met ontzet tend! geraas en getier, vechten, optochten, muziek en pistoolschoten. Van dergeiyke dingen was in Veere geen spoor te vin den, het was er kalmer en doodscher dan ooit In de sombere ouderwetsche raad kamer zat de burgemeester met drie leden van het stembureau rustig kaart te spelen. Als er nu en dan een kiezer kwam, van wien men den stap reeds in de stille voor gang hoorde klinken, werdén de kaarten even neergelegd, of moest hy, als 't jassen op een beslissend punt stond, even wach ten en kon onderwyi een kop koffie drin ken en een stukje proeven van den tul band, dien de bakker, lid van het stem bureau, geschonken had. Zulk een kalmte ging haast boven het begrip van den Amerikaan, die verklaarde op zyne reizen nooit zoo iets opmerkelijks te hebben ge zien." Zóó gemoedeiyk zal het straks op 1 Juli wel nergens meer toegaan. (Hbl.) Onweer. In Silezië hebben de la&tste dagen tal- rijke zware onweders gewoed, die ver scheidene slachtofers hebben gemaakt. Zoa werden in de nabyheid van Rabitor een boer, die op zyn veld werkte met zyn vrouw gedood; hun doohter werd ver lamd. Te Zabelkau doodde de bliksem een 67-jarlge vrouw. In een bosch naby Vos- sowska werden een houthakker en een 17-jarig meisje gedood. Hetzelfde lot on derging een vrouw die gras maaide. Te Jauerine werden 8 kindertjes van een ar beider, die onder een boom een schuil plaats hadden gezocht, door den bliksem getroffen en gedood. In het district Glatz werden 5 huizen getroffen en te Koenings- hain een hotel. Al deze gebouwen zyn ver brand. De vrouw van den hotelhouder kwam in de vlammen om. Moord. Te Weissensee by Berhjn heeft Woens dagnacht een arbeider, Kanz genaamd zyn vrouw, die van hem gescheiden leef de, gewurgd. Toen het hem aan den noo- digen moed ontbrak om vervolgens zelf moord te plegen hing hy het ïyk van zyn vrouw op ten einde het vermoeden te wek ken, dat zyn vrouw zich van het leven had beroofd. Hy begaf zich daarop naar het politiebureau en deelde daar mede, dat zyn vrouw zelfmoord had gepleegd. Toen uit het onderzoek spoedig bleek, wat er eigenlijk gebeurd was, verzekerde Kanz, die een dronkaard en een leegloo per is, dat hy zyn vrouw op haar uitdruk keiyk verlangen had gedood. Uit het on derzoek is echter gebleken, dat aan den moord een woordenwisseling en een vecht- party vooraf zyn gegaan. Een meevaller. Mevrouw Editt, een jonge weduwe assi stente in de japonnen-afdeeling van een groot Londensch magazyn, heeft 240.000 gulden getrokken in de Baltio Sweepstake in verband met de Derby. Zy had echter een kwart gedeelte aan haar verloofde overgedaan en de helft aan een kennis. Zy en haar verloofde krijgen dus slechts de helft van bovengenoemde som. Ook wordt nog bekend, dat Morris, de eigenaar van Manna, het winnende paard, 60.000 verdiend heeft met wedden op zyn eigen paard. Voor de assiezen van Lot-en-Garonne 1b Donderdag de behandeling van een ge ruchtmakend proces begonnen, n.1. dat van de avonturierster Dinorah Coarer, ge trouwd met dr. Galon, officier van ge zondheid. Het echtpaar wordt beschuldigd van verduistering van minderjarige kin deren, mishandeling van kinderen bene den de vijftien jaar, diefstal en heling. De kinderen, die in handen vielen van Dinorah en haar man, wier huwelyk kin derloos bleef," waren meestal kinderen van ongehuwde moeders, die niet zelf voor de verzorging van haar kind wilden zorgen. Er zyn in deze zaak zestig getuigen ge dagvaard. x Amerikaansche gastvrijheid. Zestigduizend gasten! Een rijke Zuid-Amerikaansche planter kwam onlangs op het inderdaad nogal oorspronkelijke denkbeeld om per radio zyn medeluisteraars te berichten„By dezen heb ik, de eer U uit te noodigen op dien en dien dag by my in myn rancho te komen dineeren." 't Regende epistels met de mededee ling, dat men „van de party" zou zyn. Binnen drie dagen tyds had de planter, zwart op wit, de zekerheid, dat hy op zeven-en-twintig-duizend gasten kon re kenen. Wat dat beteekent, begrijpt iedere huismoeder, die met de handen in het baar zit als zy onverwacht vier of niet onverwacht een dozyn eters „op haar dak" kreeg. Wat des planters vrouw van het buiten kansje zeide, vermeldt de historie niet, en goed beschouwd, wil het ons voor komen, dat de gulle eigenaar van den rancho een vrijgezel moet wezen. Maar hoe het zy, toen de brieven zich op hoopten en het animo buitengewoon groot bleek te zyn, toen werden extra krachten te werk gesteld. Vyftig man personeel kreeg opdracht om de inkoopen voor den maaltyd te doen. En zy bestelden 220.000 kilo rundvleesch, 50.000 brooden, 30.000 pond appels, 800 pond koffie, 1000 pond suiker, 2500 pond salade en 30.000 pa pieren borden. „Goed geëquipeerd èn op alles voor bereid" zou men zoo zeggen, maar och lieve deugd. Op den gedenkwaardigen dag kwamen niet alleen de lieden op dagen, die de beleefdheid hadden gehad om hun komst aan te kondigenook anderen lieten zich niet onbetuigd. Tegen het etensuur waren er maar eventjes zestig duizend gegadigden en niet minder dan vyftienduizend auto's stonden „voor de deur", 't Werd voor den gastheer een ietwat pyniyk geval. Want met den besten wil kon hij niet meer dan acht-en-twintig- duizend genooidigden „herbergen". De rest moest vetdwynen. Dat dit zonder incidenten geschiedde, daarvoor zorgde een uitgebreide politiemacht. Wie mochten blyven, werden gul ont haald. Een groot aantal militaire muziek corpsen hielden er de vroolykheid in en dank zy de loud speakers kon ieder van de aanwezigen de toasten, woord voor woord, volgen. Of de gastvrije planter op deze eerste voorstelling een tweede heeft laten volgen, konden wy tot onze spyt niet te weten komen. (Hbl.) Een inval bij acrobaten. Te Chicago is aan veertig leden van een circus, acrobaten, goochelaars en clowns, een leeiyke poets gebakken. Toen zy in de vergadering byeen waren, en een nieuw programma bespraken, klonk plotseling een vreemde stem van een dik, klein mannetje: „Thans, myne heeren, is het woord aan my. Gaat allen met opgeheven handen langs den muur staan en leg alle diamanten en geld, dat gy by u hebt, op tafel". De clowns meenden hier te doen te heb ben met een goedgeslaagde nabootsing van hun professie en trokken al scheeve gezich ten, doch toen nog drie gemaskerde mannen met revolvers in de hand zich achter het kleine drieste kereltje schaarden, dat met barsoh gezicht de uitvoering van zyn be velen bleef afwachten, merkte het gezel schap, dat er hier sprake was van doodeiy- kon ernst. In vyf minuten tyds behoorde de geheele vertooning tot het verleden. De bandieten verdwenen met een waarde van niet minder dan 60.000 gulden aan juweelen en geld, doch niet eer voor zy het gezelschap hadden opgesloten in een klein kamertje, waar zy als haringen in een ton opeengepakt stonden. Een der goochelaars-was er echter, dank zy zyn vingervlugheid, in geslaagd, een bedrag ter waarde van duizend gulden ach ter een radiator weg te moffelen en dit al dus aan den greep der roovers te ont- trekken. Terwijl de roovers hun slag sloegen, hiel den in een benedenzaal vrouweiyke leden van het circus een byeenkomst zonder iets van wat er gaande was te merken. Men meldt uit BerUjn: Verschillende Beriynsche redactiebu- reaux hebben vandaag bezoek gehad' van Mej. Kate van Dyk. Deze te Roosendaal in Nederland' geboren jongedame, die thans 21 jaar oud is en niet minder dan 2.31 M. groot is, is volgens de bladen vry slank en her. innert in geen enkel opzicht aan andere reuzinnen, die gewooniyk ook een buiten- gewonen omvang hebben. Mej. Van Dyk is sinds 1 Mei verloofd met den te Berlijn bekenden Nederlandschen reus Van Albert.' Mej. Van Dyk was vergezeld door een dwergechtpaar, dat te Beriyn woont, en een 10-jarigen zoon heeft, die grooter is dan zyn ouders. Fosco Een geniale uitvinding Enkele jaren geleden is door den Fran- schen grondbezitter J. Cristofleau een uitvinding gedaan, die, zooals uit het hier onder volgende zal biyken, tot de allerver- nuftigste moet gerekend worden, welke ooit in een men&cheljjk brein zyn opge komen. Volgens een bekend, groot Duitsah dagblad waren de resultaten van zyn vinding zóó groot, dat zyn buren hem imet vrees aanzagen, ja, dat ze veronder stelden, dat hy relaties met den duivel onderhield 1 En geen wonder, want hy wist het eventjes mogelijk te maken, den oogst te vermeerderen met 100400 procent en daarboven. Dat is dus juist de ontdekking, waar naar de menschheid al eeuwen verlangend heeft uitgezien. Tal van landbouwkundi gen en -economen van naam, hebben zich met de 'bestudeering van het vraagstuk van de voedselvoorziening beziggehouden, maar in het gunstigste geval hebben zij maar een heel bescheiden steentje kunnen bydragen en men schynt er niet aan te zullen ontkomen, dat het aantal menschen op den duur sneller toeneemt dan de pro ductie van levensmiddelen. Honderden landbouwschelkundigen, veeteeltkundi- gen, plantenzlektekundigen, enz. enz. In alle landen der wereld zyn daarom dag in dag uit aan den arbeid «m te traohten de productie te verhoogen en 'steeds verkrij gen zy bescheiden resultaten, indien er al van resultaten sprake is. Niet alzoo bo vengenoemde Fransohman, die heeft de groote ontdekking gedaan: vrees voor een voedseltekort behoeft niet meer te bestaan. Gaan buitenlandsche groote dagbladen te ver als zy den genialen ontdekker van van den steen der wyzen den hoogsten lof toezwaaien? Zegt de exploitant van de schitterende uitvinding hier te lande veel als hy schrijft, dat deze een omwenteling beteekent, niet alleen op het gebied van den land-, tuin- en bosohbouw, «maar ook de geheele wereldhuishouding? De ver- bysterende resultaten, welke sommige ge leerde onderzoekers 'by toepassing van de geweldige uitvinding hebben gekregen, geven daarop het antwoord. In de eerste plaats wyzen wy dan op de prachtige uitkomsten1, welke men ver kreeg met het gras. Dit tooh getuigde/van enorme, om niet te spreken vanVangst- wekkende groeikracht. Immers, het ver kreeg een lengte van niet minder dan 1.90—2.84 M. Is dat niet geweldig. Scha pen en geiten raken het spoor beister, maar ook onze runderen zullen moeiiyk in zoo'n graswoud terug te vinden zyn. Zelfs onze wereldberoemde stamboek- hengsten (B. T.) van de grootste afmetin gen zullen in een dergelijk grasveld ver zinken. Gelukkig dat de klaver maar 1.66 M. hoog wordt, hier loopt de gemiddelde Nederlandsche boer tenminste iets minder kans om te verdwalen, al ïykt ons het medenamen van een oompas als de he mel eens bewolkt is— in ieder geval toch raadzaam. De kooien laten het er echter ook niet by zitten; zy 'hebben biykbaar meer nei ging om in de dikte te groeien, want wat te zeggen van een roode of witte kool van 8.54 M. omtrek? O, heel eenvoudig: uiterst geschikt voor gezinnen met ten minste 15 kinderen, welke vooraad voor een geheel jaar wenschen op te doen. Eén kool is daartoe ruimschoots voldoencle. Dat de uitvinder nu juist een Fransohman moest zyn, want voor zyn eigen vaderland zyn ze zeker minder geschikt, maar in ons land zullen ze nog wel aftrek vinden'. Of deze kolossale veldvruchten „vast op hun wortel stoelen", staat in de beschry- ving niet vermeld, maar het is zoo goed als zeker, dat de 'boer in den oogsttyd met een scherpe bijl gewapend naar het land moet gaan, of genoodzaakt.is met behulp van een motortrekker de stoere knapen te ontwortelen. Jammer ook, dat de uitvinder niet meedeelt, hoe ze verder moeten worden toebereid, maar vermoede- HJk zal men deze kool wel moeten stoven! Aardappelen sohynen wonderwel te kunnen gedijen. De prospectus vermeldt tenminste dat aan één pol 3036 knollen groeien, ieder van een gewicht van V* 1 K.G. Wie een stadstuintje heeft, raden wy dus aan, de uitvinding waarover wy terstond meer zullen zeggen yiings toe te passen. Het planten van 10, zegge tien, poters, is voldoende om tenminste 150 K.G. aardapelen tot zyn beschikking te krygen, maar men heeft altyd de kans 860 K.G. te oogsten, een voorraad, waarop Ingezonden Mededeeling. Belde PINKSTERDAGEN tol 12 uur GEOPEND.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 9