BLUM. O korting weststraat 11. BRAMLAGE'S „CASINO". DANCING. GEMENGD NIEUWS 'Ie Ministers den niet van oordeel, dat ook ten opzichte van het In ons land ingevoer de bultenlandflohe vleeeoh, waardoor de kleine boeren, niet eep imlTvlimiwtn arbeids inkomen, eveneens In hun bestaan' be dreigd worden, dezelfde afwerende maat regelen moeten worden toegepast? De salaris-regeling van de ambtenaren. Onlange ls door (minister Oolijn mede gedeeld, dat er wellicht aanleiding zou zijn om eventueele glooien)" in de salarisrego- ling voor de ambtenaren glad te strijken. In verband hiermede meldt de „Telegraaf* dat door den minister van Financiën aan de verschillende departementshoofden een aanschrijving is gezonden, waarin wordt medegedeeld], dat binnen het kader van het thans geldende bezoldigingsbesluit tegemoet zal worden gekomen aan onvol doende bevonden regelingen ten aanzien van de salarissen van de verschillende rangen van ambtenaren en beambten en dat te dier zake aanwijzingen aan het ministerie van Financiën kunnen wanten gezonden, zoodat eventueel daarmede re kening kan worden gehouden. 8 Premieleening Amsterdam. (Olymplade-Ieening.) Naar het BbL verneemt is op de 6 premieleening Amsterdam {Olympiade- leening) dusdanig ingeschreven dat slechts een gering preoentage kan worden toegewezen. Ruime ansjovis-vangst Dat de anstjcyvis-vissaherij de laatste da gen wel loonend is geweest, (bewijst het feit, dat een vlsscher te Stavoren voor een vangst van één nacht een besomming van ruim 600 kon maken. Onbruikbare spoorboekjes. De nieuwe Spoorboekjes, de Officieel® Reisgids der Nederlandsche Spoorwegen, zooals de ambtelijke 'benaming luidt, zijn versohenen. In het geheele land1 worden zij in kiosken, bij boekhandelaren, op straat en overal gekocht door ieder, die met den trein reist. Echter, men zij op zfln hoede. Men toon de ons een spoorboekje, waarvan in het eerste gedeelte, daar waar de algemeene op merkingen staan afgedrukt en in de dienst regeling der lijnen 1 tot en met 8, tal van onbedrukte bladzijden voorkomen. Vermoedelijk zijn er, op wat voor wijze ook, tusschen de spoorboekjes een aantal misdrukken gekomen, die er van buiten even volledig uitzien als hun soortgenooten, die een complete dienstregeling bevatten; doch die, door het aantal onbedrukte blad zijden waardoor juist de dienstregeling op enkele der drukste lijnen tal van hiaten ver toont, onbruikbaar zijn- Tenzij men de ont brekende gedeelten niet noodig heeft of, mocht dit wel het geval zijn, de dienstrege ling uit een volledig boekje ter aanvulling uit zijn hoofd zou willen toeren. Ingezonden 4^ Volkskleedlngmagazijn Op veler verzoek In plaats der Jubileum- oadeaux 10 korting op alle prijzen. STAD HELDER 1925. De Indrukken zijn eigenlijk ontelbaar en daarom wil ik slechts een paar daaruit pikken. Een teleurstellende Indruk was wel, dat er zoo weinig, o, zoo weinig vlaggen waren uitgestoken. Hebben we* hier nog te weinig enthousiasme of is in eigen kring de down- stemming zoo groot, dat niets ons tot een enthousiaste geest ten opzichte van onze eigen stad en haar toekomst kan opvoeren? Zoo ja, dan zal toch zeker deze week ons wel tot andere inzichten hebben gebracht. Althans wanneer we ons oor te luisteren hebben willen leggen op den onveigeteHj- ken Dinsdag, den dag der zeilwedstrijden, dan moét ons toch wel in de ooren zijn ge blazen, dat menschen van buiten onze stad een anderen indruk van onze woonplaats hebben ontvangen dan velen, uit eigen kring, vermogen zich dien bft te brengen. Met die speciale bedoeling van ongemerkt het oordeel te vernemen van wat niet-stad- èenooten gevoelden, had ik ,me neergeplakt op de steengilooiing bij het Wierhoofd en kwam terecht tusschen een groote troep van rasechte Langedjjkera. Breed-uit hadden de vrouwen zich neer- geplakt op de groote keien en het deed- ver kwikkend aan, hoe gemoedelijk familiair al die Langedijkers met elkaar omgingen, Gul en rond en leutig boertig waren hun op- en aanmerkingen. Alle factoren werkten zeer zeker mee om hen in een prettige Stemming te brengen en te houden, want het lichte briesje, dat nauwelijks in staat was het zeevlak te rim pelen, woei heerlijk aan; de zon scheen koes terend over de duizenden menschen op den dijk en ketste zilverig tegen de rimpelingen op het water. Het vroolijke aspect van de talrijke vlet ten, jachten en botters en de volgepropte, gepavoiseerde botters en booten, moest de menschen wel in een montere stemming brengen. Zij de menschen van het land had den oogon te kort om al dat ongewone, dat inderdaad imposante in zich op te nemen. En het kernachtigst werd dat uitgedrukt door een vroolijke Langedijker moeder, die op een vraag of het haar verveelde, ant woordde: „Neen het, mensch, ik ga hier nooit vandaan". Opgetogen geraakte ze als een vliegma chine vlak voor baar neerstreek en de vlie geniers kalm gemoedelijk de hand wuivend oph ieven. Toen haalde moeder* een groote zakdoek uit haar zak en ze wuifde en wuifde dat het een aard had en guitig voegde ze haar buurvrouw toe: „Ik zie, dat hij naar me kn'poogtf'en ze gaf haar men een ge- mcedeiijken stomp in zijn zijde. Dat gaf onbedaarlijk geladi. Nu eens stonden ze op om alles des te beter te kunnen opnemen als een vTegtu g tn razenden vasrt schuimspattend jakkerde over het zeevlak om dan plotseling als het ware door onzichtbare macht daarvan afge- tild .te worden. Dan Vwnmen de klfksré voor de oogen en ze volgden dat wonder van den modernen tedhnlek. een lichte, witte streep door hef water trok en langzaam die staaf hooger eni hooger rees om tenslotte den romp van het vaartuig aan de oppervlakte te brengen, dam gaf dat aanleiding tot talrijke uitroepen van ver wondering en verbazing. Het was een genot tusschen die geest driftige bewonderende menschen te zitten en aan te hooren met hoeveel waardeering ze spraken over hetgeen hun oogen daar aan den zeekant te aanschouwen kregen. Dat geziene zullen ze meedragen naar huis. Ze zullen daarover spreken dagen en dagen lang en ze zullen die indrukken ntee- deeïen aan kennissen! en vrienden, die thuis bleven. En zeer zeker zullen de Langedijkers mede de propagandisten zijn, die een bezoek aan Heider, dat ook aan hen was afgeschil derd als te zijn- een „gat", zullep- aanbevelen. AJ die duizenden en duizenden, die de stad dien dag bezochten en- die onze plaats hier en daar overvuldem, zullen er het hunne toe bijdragen om het fatale oordeel, dat be staat over Helder, om te zetten in een oor deel van waardeering. Zullen wij Helderschen dan daarin ach terblijven? Maar laten we dan toornen, dat het ons wat waard is, dat zoo velen onze plaats ko men bezoeken. Nog is het daarvoor niet te laat. Zondag zal er zeker weer druk bezoek zijn- Laten wij toornen, dat die allen welkom zijn en daarom vooral ook op dien dag: „Allen de vlaggen uitl" t Zeekrijgsraad Helder. Zitting van Woensdag 8 JunL Voorzitter Mr. W. de Bitter, fiscaal Mr, D. Tollenaar, secretaris oft v. Adm. A. Lensvelt De sergeant-vliegtuigmaker B., kreeg in den nacht vfcn 15 op 16 Febr., gevoelens van sympathie voor den feestavond van de Voetbalvereeniging „Helder", die in Casino belegd was. Hij wilde hiervan blijk geven, door in hoogsteigen persoon genoemde fuifnacht bij te wonen en trok alzoo vol goeden moed, tegen hanengekraai, naar Casino. De deur was gesloten. Hij klopte dus heel besoheidenlijk tegen haar aan, doch toen hem niet gauw genoeg opengedaan werd, begon hij met zijn goed gezoolde laars een soort bombardement op de deur uit te oefenen. De andere wachtenden (hij was niet al leen) vonden dit wel amusant, doch een agent van politie, die juist passeerde, meende aan deze bombardeering een ein de te moeten maken en verzocht den ser geant door te loopen. B. had hier echter niet veel zin in en zette z'n pogingen, om binnen te komen, op dezelfde wijze voort; met gevolg, dat de agent hem bij zijn kraag nam en naar het politiebureau wilde brengen. De korp. vliegtuigmaker de G. zag z'n oollega, de sergeant, in handen van den wetsdienaar. Dit kon zijn volle goedkeu ring niet wegdragen, hjj gaf den agent als bewijs hiervan een flinke schop in z'n lenden en toen deze zich omkeerde, had hij nog een trap in zijn lies in ont vangst te nemen, waardoor de sergeant kans zag zioh los te rukken en er op zijn fiets, die voor Casino stond, vandoor te gaan. Op hetzelfde moment was er een twee de agent op komen dagen en met vereen de krachten arresteerden zij nu den kor poraal, die een bokshouding aannam, en brachten hem naar het bureau Molenplein over. De fiskaal vond niet ten onrechte, de houding van den sergeant B. betreurens waardig, en eischte wegens wederspan- nigheid 20.— boete, subsidiair 20 da gen hechtenis, tegen den korporaal de G. 8 weken gevangenisstraf. Verdediger in deze zaak was mr. Smal, die van den politieagent waj meer inschik kelijkheid had gewenscht, de fiskaal daarentegen verdedigde de houding van den agent.' De matroos 2e kl. J. H. V. en de mari nier R. H. zijn twee gezworen kameraden. Zjj liepen in den nacht van 5 op 6 April in een buitengewoon vroolijke stemming door de P. H. Laan. Gedachtig aan het aloude en ware spreekwoord, dat waar het hart vol van is, de mond van overloopt, begonnen zij hun vreugde, in allerlei baoohantische klanken, uit te jut>elen, alweer ten onge noegen van eenige agenten die op zoo onaesthetisohe wijze de naohtrust van de Pr. Hendriklaan-bewoners, niet wilden gestoord hebben. Zij verzoohten dus den zangers vrien delijk even te willen binnen komen, ten einde hun namen te kunnen noteeren, om hen later in de provoost nog eens te laten zingen. De beide „heeren" gaven aan de invita tie gevolg, maar H. was het er niet mee eens, toen de agenten na de naamnotee- ring. hun verzocht naar huis te gaan. Hij wilde nou eerst wel-es wete, waar om ie z'n naam op most geve. En toen de agenten dat niet in z'n drank vol ie hersens konden gieten, ver draaide hij bet, het bureau uit te gaan. Om kort te gaan, het werd een formeele knokpartij tusschen de agenten en den marinier. De agenten slaagden een zucht van verlichting, toen de zanger-bokser achter slot en grendel zat- De fiskaal eischte tegen matroos V. we gens het maken van nachtrumoer 5. boete, subs. 5 dagen hechtenis en tegen den marinier H. voor dezelfde overtre ding ook 6.— boete subs. 5 dagen en wegens „huisvredebreuk en wederspan- nigheid" vier weken gevangenisstraf. De verdediger mr. Leesberg trachtte met buitengewone advocatenhandigheid het geval te vergoelijken en de straf tot een minimum te beperken, Wegens het plegen van openbare schennis der eerbaarheid werd tegen den marinier 8e kl. A. H. 2 maanden voorw. gevangenisstraf geëischt met een proef tijd van 2 jaar en onvoorwaardelijk ont slag uit den militairen dienst J. K. marinier 8e kL, oud 22 jaar is z'n carrière misgeloopen en had kapita list, Ihplaats van marinier moeten wor den. Meermalen heeft hij aan zijn „stilleven" neigingen willen toegeven doch kwam dan later weer tot inkeer, trok z'n mariniers pakje aan en ging weer terug naar de vleeschpotten van de Marine. <De eerst» dag van het jaar 1925 begon hij op Oostoever en eindigde hij in Alk maar. Wat was het geval? EL moest, op last van den korporaal van de wacht, met twee collega's, eten halen op het Wacht schip. Op den terugweg zei ie tegen z'n vrienden „zeg maar dat ik direct kam" en verdween in NJï.Oostelijke richting. Dat^direct kommie" was bij K. nogal rek baar en eerst 8 Jan. 's avonds verscheen hij bij den wachtcommandant Dit grapje haalde hij nog eenige malen Eigenaardige obligaties. Voor het kantongerecht te Haarlem ston den gisteren terecht een kantoorbediende en een boekdrukker aldaar, beschuldigd van het doen vervaardigen en lm omloop bren gen van obligaties, welke gelijkenis ver toonden inet bankbiljetten van 10. Een 15.000 van deze obligaties in een z.g. sneeuwbalsysteem waren in beslag genomen. Als getuige-deskundige werd gehoord de heer A. D. Huysman, secretaris van de fa. Joh. Enschede Zonen, die wees op 80 punten van gelijkenis tusschen de obliga ties en de (bankbiljetten. Het O. M. eischte wegens overtreding ven art. 440 W. v. S. 26 boete suha 26 dagen hechtenis. Spreker betreurde het dat op een diergelijk misdrijf geen grootere straf staat De verdediger, mr. WiHekes Macdonald, legde een lijst over met dertig verschilpun ten tusschen) bankbiljetten en obligaties en vroeg op grond van deze en andere aan- wijzigingen vrijspraak. Niet onvermakelijk was het dat na afloop van het geding de verdediger bij vergissing het verkeerde biljet pakte, waaruit Week, dat hij het verschil evenmin kon zien. Goed afgekwpen, De familie Van W., wonende te Hoofd dorp, had volgens de „O-H/X" het plan gemaakt oon met elkaar eens een ritje te maken naar de omstreken van Amers foort De groote wagen was zwaar beladen (B personen) zij reden over Aalsmeer en kwamen Maandag omstreeks acht uur in het Overat Eind, alwaar zij de spoorbaan moesten oversteken. Deze overweg was den chauffeur echter onbekend, bovendien was het waarschuwingsbord geheel on zichtbaar, doordat de boomen er omheen waren gegroeid. Op hetzelfde oogen blik, dat de auto den overweg wilde oversteken, kwam de trein van Aalsmeer richting Am sterdam aanrijden, en alhoewel de chauf- reur krachtig remde, werd een voorwiel gegrepen en door den trein totaal vengrui- zeld. Omdat de wagen zoo zwaar beladen was werd hij niet medegesleurd, en ble ven de inzittenden als door een wonder zonder letseL Doodelijk ongeval Zondagmidadg wandelde een vierjarig jongentje met zijn vader in de Parklaan te Rotterdam. Op een zeker oogenblik wist het ventje los te rukken en wilde vóór een motorwagen van lijn 1 den weg overste ken. De bestuurder van de trem remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat het knaapje onder den wagen verdween. Ingezonden MededeeHng. Alle avonden CASINO-JAZZ-BAND. Entrée f 0.15 (niet verhoogd). Auto-ongeluk. Een Berlijnsche koopman keerde gister nacht per auto uit Mecklenburg naar Ber lijn terug. In de buurt van FurNtotiburg zag de chauffeur plotseling een groot hert, dat, verblind door het licht van de lantaarns op den straatweg was blijven staan. De chauffeur kon niet meer tijdig stoppen, met het gevolg dat het hert over reden werd. De auto sloeg om en de chauffeur werd op slag gedood. De koop man en zijn vrouw kwamen er met lichte verwondingen af. Eten kerkdief In Italië gelyncht Voor de Jury in de Itallaansche stad Aquilla is een merkwaardig proces be gonnen. In den dom van het Abruzzent- stadje Celano waren reliquiën van eenige martelaars in kostbare urnen bewaard. Op een kwaden dag waren deze urnen ver dwenen, en hun Inhoud lag verspreid op den bodem van het kerkgebouw. De opwinding der bevolking van Celano was ontzettend en nam nog toe, nadat de dief van de urnen door de gendarmes ont dekt was en naar het posthuis werd over gebracht Het lokaal werd door de menigte bestormd en men haalde den dief er uit Hij werd doodelijk gewond naar de markt gesleurd en aan een hek opgehangen. Het lijk werd vreeselijk verminkt en ten slotte verbrand. Thans staan 18 Inwoners van Oelano In verband met deze lynchpartij terecht uit en reeds vroeger werd K. voor dit feit I3rnstig verminkt werd het kind na een ook reeds veroordeeld, zoodat de fiskaal besloot het hem nu maar voor goed af te leeren, door vier mndL gevangenisstraf te eisohen met ontslag uit den militairen dienst Dat is dus niet voor de poes en de marinier zal later misschien nog wel eens berouw hebben over z'n „leve de burger pot" idealen. De uitspraak in bovenstaande zaken zal plaats hebben op nader te bepalen datum. Gisteren had de uitspraak plaats ln het geval van het plegen van onzedelijke han delingen met minderjarige jongens in de duinen, waarover wij eenige maanden ge leden in onze courant schreven. De korp. K. hoorde als uitspraak 2 mnd. gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar en onvoorw. ontslag uit den zeedienst Een motorrijder, die als een gek door de Koningstraat had gereden, kreeg 20 boete met ontneming van zijn rijbewijs voor den tijd van 6 mnd Met een sehrobzaagje rijn vader gedood. Dinsdagavond is er in het perceel Con stant Rebecqueplein 21 te 's^Gravenhage een droevig drama afgespeeld. Het ge rucht wilde, dat daar een moord was ge pleegd. In afwachting van de resultaten van het politieonderzoek vernam het Correspon dentie-Bureau van buren, dat er ln het gezin van C. H. P. van Bommel wonende in 'genoemd perceel, herhaaldelijk huise lijke onaangenaamheden voorvielen, waar aan het feit dat Van B. dikwijls misbruik maakte van sterken drank, niet vreeand was. Nadat er 's middags reeds twist was ge weest, was des avonds de 16-jarige zoon thuisgekomen juist terwijl er opnieuw on- eenigheid was ontstaan tussohen zijn va der en moeder. Volgens de buren moet de zoon de moeder toen hebben toegeroepen, dat zij zeu vluchten, omdat er anders on gelukken zouden gebeuren. De vader moet daarop zijn zoon hebben beetgegrepen. Buren hadden gezien, dat de knaap door den vader in den uitbouw was geduwd. De lezingen liepen verder uiteen of de zoon toen den vader met een zaag gedood zou hebben of dat deze daarin bij de worste ling zou zijn gevallen. In elk geval was de vader weldra een lijk. De zoon werd door de (buren geschetst als een goede jongen. De vader, die bouw kundige heet te zijn, zou volgens de bu ren thans geen bezigheden meer hebben. Hoe het zij, er is blijkens het politioneel onderzoek komen vast te staan, dat Inder daad de zoon door den vader is (beetge grepen, waarop een worsteling is gevolgd. De zoon greep toen het eerste het beste voorwerp, dat onder zijn bereik lag, aap sehrobzaagje, kort geleden door den va der gekocht en weerde zijn vader daar mede af. De scherpe punt van het zaagje drong den vader in het hart. Het lijk is in beslag genomen. De zoon ls naar het hoofdbureau van politie over gebracht. De moeder, die ln overspannen toestand verkeerde, werd door de eerste hulpdienst naar de oentrale post en vandaar n«ar familie gebracht half uur te voorschijn gfhaald en door den Geneeskundigen Dienst naar het zie kenhuis vervoerd, alwaar het bij aankomst reeds bleek overleden te zijn. Bankpapier te water. BJj het uitbetalen dér weekloonen in de bouwkeet van de Electrische Centrale te Nijmegen, werd door het openwaaien der deur, een pakje bankpapier door den wind opgenomen. Het pakje, ter waarde van 6000 kwam in de Waal terecht en verdween in de diepte. Eten gevecht met Inbrekers. In een dorp nabij ZeHe in de buurt van Hannover werden volgens een bericht uit Berlijn vier inbrekers door een rijksweer- soldaat en een 'burger op heeterdaad be trapt. Er ontstond een handgemeen, waar bij de soldaat door drie revolverschoten weid gedood. De inbrekers vluchtten in een naburig bosch, dat door een afdee- llng rijksweer werd omgeven. Chloorgas. In hét Fransche stadje Aunemasse aan de Zwitsersche grens is op Pinkster-Zon dag een wagen met chloorgas ontploft Er ontstond een paniek onder de bevolking, omdat vjjftig menschen door inademing van het gas hun bewustzijn verloren. Twaalf hunner moeten in bedenkeüjlken toestand verkeeren. Auto-ongelukken. In het dorp Müss nabij Sohwertn over reed Dinsdag een automobiel, bestuurd door den Berlijnschen koopman Petersen, broeder van den Hamburgschen burge meester, een oude vrouw, die op slag weid gedood. De auto werd tegen een boom geslingerd met het gevolg dat Peter sen de borst werd ingedrukt Hij was on middellijk dood, terwijl een dame, die in de auto zat zwaar gewond weid. De chauffeur was zoo diep ondey den indruk van de ramp, dat hij zich een kogel door het hoofd wilde jaren. Voorbijgangers konden het hem beletten. Nabij de Oostzeebadplaats Zinnowitz werd een student door een uit Berlijn ko mende auto overreden en gedood. De auto, die tegen een boom botste, sloeg om, een majoor, die tot de reizigers behoorde, werd op slag gedood. De overige reizigers kwamen er met lichte verwondingen af. Een ongeval op de Parijsche tentoon stelling. Op den avond van den Tweeden Pink sterdag, toen het aantal bezoekers op de Tentoonstelling voor Decoratieve Kunst te Parijs buitengemeen groot was, is er een treurig ongeluk gesohied. Een dichte menigte verdrong zich voor den ingang van de tentoonstelling op de Plaoe de la Oonoorde om van het avondfeest op de Seine te genieten. Eensklaps viel een der twee meter hooge pilaren, die daar zjjn geplaatst, onderling met kettingen ver bonden, om de menigte binnen de file te houden, door den druk van den menschen- stroom om en stortte neer op het hoofd van een dertienjarig knaapje, dat met zijn vader te wachten stond. H§t kind was onmiddellijk dood. Het bleek dat de pilaren, die van bak steen zijn vervaardigd en met een lichte laag pleister zijn overtrokken, onvoldoen de op een oement voetstukje bevestigd i waren. MARIXEBERICHTEN. Eskader naar de Oostzee. Gistermiddag is te Nieuwediep het eska der gevormd, waarvan de samenstelling dezer dagen reeds is medegedeeld, dat een oefening»- en vlagvertoonreis die Oost zee gaat ondernemen. De commando-vlag van Schout-bij-Naoht K. F. Sluys, chef van den Marinestaf, die naar men weet het bevel over het eskader zal voeren, werd geheschen op Hr. Ma. „Heemskerok", welke bodem dus het Admi raalschip van het eskader zal zijn. Korte Indrukken. Of «ls de periscoop van een onderzeeër Robtnson. Futftisptrattea. Nachtrumoer. Z'n carrière misgdoopen. Optreden van den Humoriet Torpedomakers en menteam In een kennisgeving, welke cal worden op genomen in de dezer dagen verschijnende legerorders, wordt medegedeeld, dat blijken» bericht van den Minister van Marine voor elk der binnenkort aanvangende opleidingen tot leorling-torpedomaker en leerling-monteur 13 gegadigden kunnen worden aangenomen. Voor de thans eveneens opengestelde aanneming voor de opleiding tot leerl ing-onderoffioi er- machinist kan een nog niet nader bepaald; be perkt aantal liefhebbers worden toegelaten. (De heer F. Jl H. Evers, hoofdaalmoezenier van leger en vloot, heeft zijn werkzaamheden hier te lande hervat. OH. van den M&D. 3e H. E. van der Wonde ie per particuliere gelegenheid naar Ooet-Indié vertrokken; hij ie 'bestemd voor den dienst aldaar. BEHOUDENS ZEEK BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN ia aan ondervolgends per sonen vergunning verleend om naar Nederlaul terug te koeren: Per se. Goentoer, 29 April van Priok: Kwartiermeester J. van der Sluys. Per sa. Grotiua, 20 Mei van Priok: Opperkonstahel W. de Haas, serg.-torpedom. K. Smink, serg.-Bahrij ver J. Labruyere, torpe- domakoriinajoor F. Kok, eerg.-maoht. J. C. Boe- velt, H. Evers en F. N. Bleeker, oorg.-moo.t- 01 •an Arkel, stoker-olieman F. A. Winkel, botta- Ueramaat F. A. Laboa, korp.-kok A. J. Beyn- 'lor.-., mar. Ie kl. F. W. Onaonforth. korp.-vlgtmr. J. J. de Lange. Per ss. Inaullmde, 27 Mei van Priok: Serg.-mont. H. Nieuwenkuye, torpedomakar- inaj W. Scheurwater, eerg.-vlgtanr. J. Dol en P. Kramer. Per sa Prins der Nederlanden, 9 Juni van Priok: Serg.-vlgtmr. A. van Meenen en EL Q. Maller. Met ontslag uit deu Zeedienst: 6 Jiunimatroos 3e kl. A. Balk. 8 Junimatroos 2e kl. C- de Hamer 16 JHini: matroos le kJ H. Hooge land. 20 JHini: marinier 2e kL P. O. de Mey. 23 Junimarinier le kl. W. C. Hans wijk. 80 Jhud: korp. der mars. 'Jl Spoel, mar. ls kl. P. E. J. Oosterbaan en tarnt), le kl. Heil bron. 6 Juli: mar. le kl. W. O. Ruivenkamp. 26 Jluli: id. F. Schuit. 1 Aug.oppertoipedlat J. Rutgera. De serg. dor mars D. O. F de Vries la met ingang van den 4en Juni aa bevorderd tot serg.-maj. der mariniers. 8 Juni: serg.-hofm. J. Sohoonewolf van Java naar Wachtschip Willamsoord; id. N. M. v. d. Gieeen van Wachtschip Willemsoord naar Java. De off. van den M.SJDi Le ld. W. Wiegel, dienende aan boord Friso wordt den 9fen Juni ter beschikking gesteld en Hop L6en Juni ge plaatst aai: boord van Speyk. De id. F. H. Heukelman dienende aan boord van Speyk wordt den 28en Juni ter beschikking gesteld oa ia bestemd <xm den L8en Jluli dar. naar O.-I. te worden uitgezonden. 9 Jtuulid. 2e kl. A. A. Bruin» van O zeed kaz. naar Frieo. 8 Juni luit. ter zee la kl. F. !W. Cortar van Gelderland Heemekerck 10 JHini: id. N. A. Roat van Tonningen van Waohteohip Willemsoord naar K XI. 2 JHini: id. M.-R. 8. E. Schipper van Wacht schip Willemsoord naar O-zeed.kaz. (O 8) (onr der Intrekking der detach. aan boord Triton en zijne ontheffing van den weikelijken dienst) 8 Juniserg. kok O. P. Bouten» van Waoht eohip Willemsoord tijdelijk naar Schorpioen, ld. J. Qollenberg van Sohorpioeg naar Jlava. 8 JHini: id'. L. O. Geeritng van Java naar Wachtschip Willemsoord. 8 Jkiuibootsman W. van Baar kende naar Wachtaohip WiUasaaoaad

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2