T Sméttei DE TENTOONSTELLING. TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS VAN DINSDAG 9 JUNI 1925. Mali voor Hr. Ma pantserschepen Tromp en Heemskerck, torpedobooten Z. 3 en Z. 4 en de onderzeebooten K. XI en O. 8. naar Kopenhagen: 18 Juni: laatste bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen 12/6 lichting 4. 16 t/m 20 Juni: laatste bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen 15/6 3.30 m.; 16/6 t/m 20/6 daags te voren lichting 4. naar Memel: 28 t/m 27 Juni: laatste bus hoofdkantoor 6.30 m.; stadsbussen daags te voren lich ting 4. naar Riga: 80 Juni t/m 4 Juli: laatste bus hoofdkan toor 8.30 a.; stadsbussen lichting 2. naar FaRiun (Reveil): 7 Juli t/m 11 Juli: laatste bus hoofdkantoor 6.80 m.; stadsbussen daags te voren lichting 4. naar Helatngfora: 18 Juli t/m 16 Juli: laatste bus hoofdkantoor 6.80 a.; stadsbussen lichting 2. naar Stockholm: 27 Juli: laatste bus hoofdkantoor 5.80 nu; stadsbussen 8.80 morgens. Daarna wordt de correspondentie te Hel der bewaard. Helder—Texel—Harllngen. De Stoomboot-Maatschappij „Texel" her opent den dienst HelderTexelHarlln gen v.v. op 27 Juni ba Vftn der Hoop In Helder. De bekende vlieger v. d. Hoop zal bin nenkort in Mus is Saorum een lezing met lichtbeelden houden over den Holland Indië-tocht. De Liedertafel „Helders Mannenkoor" (dir. A. J. Leewens) behaalde op het Zon dag j.1. te Haarlem gehouden Intern. Concours den 5den prijs A. in de 2de af- deeling. Vrijheidsbond, Aid. Helder. Het is het bestuur van den Vrijheids bond, afdeeling Helder, mogen gelukken den partijleider van den Bond, Mr. H. O. Dresselhuys, bereid te vinden alhier te spre ken over het onderwerp: „Ontwapening in verband met de Volkenbondsgedachte en de taak van het Liberalisme". Voor nadere mededeelingen wordt verwe zen naar de advertentie in dit blad. Hennesse d'été. Het trainerfonds van de V.V. „Helder" zal op 17, 18, 19, 20 en 21 Juni as. in „Casino" een kermesse d'été organiseeren, welke schitterend van opzet belooft te worden. De Firma O. Keg komt met haar zoeker(ster) gratis een bon voor haar ver- theetent en geeft aan elke(n) 50ste(n) be pakte levensmiddelen, welke bij de plaatse lijke winkeliers ingewisseld kan worden. De plaatselijke muziekkorpsen zijn uitge- noodigd tot het houden van een route door de gemeente en tot het spelen in den tuin van „Casino". Verdere mededeelingen zullen in den loop dezer week bekend gemaakt worden. Leger des Hells. Men deelt óns mede, dat het Leger des Heils aa. Woensdagavond 7.30 uur op het Koningsplein een groote jongelieden de monstratie hoopt te houden. Verschillende aardige oefeningen zullen gegeven worden, o.a. Bloemenmarsch, de matroosjes, de jonge muzikanten, Klepper- marsch, enz., het belooft een aardige avond •te worden. B. en W. merken hierbij nog op, dat de I afdeeling „Helder" van het Centraal Ge-j nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies eenzelfde subsidie ge niet. Wijziging Begrooting. Bij Raadsbesluit van 6 Mei 1925 werd vastgesteld de 2de Wijzigingsbegrooting voo rden dienst 1924. Op volgnr. 2206 werd als bijdrage van het Rijk, de Provincie en de gemeente Callantsoog voor den aanleg van den weg HelderCallantsoog geraamd rond 80884.Onder dit bedrag bevond zich de geraamde extra-bijdrage van de Pro vincie, ad 2400.—. Deze bijdrage werd daarin opgenomen, omdat B. en W. de stellige verwachting hadden, dat de Provincie die zou verlee- nen, te meer, waar ook het Rijk eene extra-bijdrage van 8400.had toege zegd. Na de vaststelling der Wijzigingsbe grooting ontvingen B. en W. van Ged. Staten de mededeeling, dat op de Provin ciale bijdrage niet is te rekenen. In verband daarmede zenden Ged. Sta ten bij brief dd. 22 Mei jl. de begrooting terug met het verzoek, die, in aansluiting aan hun eerstgenoemd schrijven, te wij zigen. B. en W. hebben aan de hand daarvan de gewenschte veranderingen daarin aan gebracht en bieden de begrooting opnieuw .ter vaststelling aan. Verhuring schoolgebouw. Bij Bijlage van 1925 stelden B. en W. den Raad o.a. voor, te rekenen met in gang van 1 April 1925, aan de Heldersche Winkeliers-Vereeniging te verhuren een gedeelte van het gebouw aan de Hoofd gracht, tegen een huurprijs van 4300.— per jaar. Voor de berekening van dat be drag verwezen zij naar Bijlage 49 van 1924. Na dien is echter gebleken, dat, door boeking van een post op een volgnummer waarop deze niet thuis behoorde, de ver strekte opgave van de totale bouwkosten niet geheel juist was. Op grond hiervan 'deelen B. en W. mede, dat de huur thans moet bedragen 4487.73 of afgerond 4500.—. GEMEENTERAAD. Vervolgagenda voor de raadsvergadering van 9 Juni 1925. Begrooting. Voorstel tot het brengen van admi nistratieve wijzigingen in de t>egrooting dienst 1925. Subsidie. Voorstel tot het toekennen van een sub sidie aan het plaatselijk comité Helder van de R.-K. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen levens kracht". Subsidie. Bij adres aan den Raad verzoekt het Bestuur van het Plaatselijk Comité der R.-K. Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose „Herwonnen Levenskracht", om voor de verpleging in sanatoria van daar voor in aanmerking komende kinderen een subsidie toe te kennen van 0.75 per kind en per verpleegdag. Zooals reeds bij vroegere gelegenheden werd medegedeeld, staat het College op het standpunt, dat de zaak der tubercu losebestrijding en tier uitzending naar buiten van zwakke, de volle medewerking en steun der overheid verdient en B. en W. stellen den Raad mitsdien voor de ge vraagde subsidie tot wederopzeggens toe te kennen, aangezien uit de overgelegde financieele gegevens is gebleken, dat het beoogde doel zonder subsidie niet vol doende bereikbaar ia. Waarschuwing. De Directeur van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar waarschuwt tegen de bereiding van vanille-ijs en room-ijs, zonder dat de gebruikte melk voldoende is gekookt of gepasteuriseerd. Tegen den verkoop van dergelijke öp on deugdelijke wijze bereide waar zal, ook in café'9 en hótels, extra worden toegezien en opgetreden. De Directeur van den Keurings dienst voor Waren in het Keuringsgebied Alkmaar, Dr. D. MOL. De tentoonstelling behoort thans weder tot het verleden. Als dit nummer ver schijnt, zijn de verschillende stands reeds weder geheel of gedeeltelijk afgebroken. Wij gaven een vorig maal als onze mee ning weer, dat de tentoonstelling haai doel: bekendheid te geven aan Helder, den vreemdeling een denkbeeld te geven van wat men hier op dit gebied vermag, alles zins bereikt heeft. De verschillende stand houders waren over 't algemeen uiterst te vreden met het verloop der zaak, en men- schen van elders, die wij spraken, waren vol lof over de organisatie van het geheel en de groote verscheidenheid, die er, ook op deze bescheiden schaal, heerschte. „Het Leven" gaf een tweetal kiekjes, die weliswaar niet zeer groot waren (men kan van een blad als „Het Leven" niet ver wachten, dat het aan een provinciestad als Helder een gansche pagina photos wijdt), maar in het onderschrift zegt de re dactie, dat de tentoonstelling er wezen mag. Ook andere bladen lieten zich gun stig erover uit, zoodat wij veilig mogen aannemen, dat onZe tentoonatellingsweek inderdaad goed is geweest. Huldiging Stedelijk Muziekcorps. Zondagmiddag te 8 uur ving het aan gekondigde Feestconcert ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan van het Stedelijk Muziekcorps aan. Hieraan was tevens een huldiging verbonden, die van gemeente wege zou plaats hebben. Nadat het eerste nummer van het programma gespeeld was, trad de Burgemeester naar voren om het corps toe te spreken. Het gemeentebestuur waardeert het, dat verschillende vereenigingen op het gebied van muziek in onze gemeente werkzaam zijn, zoo zeide spr. Onder deze alle is het Stedelijk Muziekcorps de oud ste, en door zijn neutraal karakter ver wierf het zich voor enkele jaren het prae- dicaat „Stedelijk". Dit brengt zoowel voor de gemeente als voor het corps verplich tingen mee, en wat het corps zelf betreft, het heeft getoond zich den naam „stede lijk muziekcorps" waardig te zijn. Tot volkomen tevredenheid van het gemeente bestuur heeft het zijn taak vervuld, en Bpr. heeft dan ook de eer namens het gemeen tebestuur het corps een gouden medaille aan te bieden. Het is spr. als bescherm heer van het corps een bizondere eer dit te mogen doen. De heer Bruijn, voorzitter van het Stedelijk Muziekcorps, dankte voor de eer en wees er op, dat de aanvankelijke bedoeling: het houden van een concours, op eene teleurstelling uitliep. Desondanks heeft men zioh niet laten ontmoedigen -en de tentoonstellingsplannen, opgezet naar aanleiding van het concours, doorgezet, en spr. feliciteert het tentoonstellingscomité daarmede. Tenslotte deelt spr. mede, dat het Stedelijk Muziekcorps zich voorstelt, den eigenlijken gedenkdag, die op 14 Ingezonden Mededeeting. (508) ^^~BTfApöth.en Drogisten Aug. valt, officieel te vieren met een feestconcert De Voorzitter van het tentoonstellings comité, de heer Biersteker, spreekt namens dat comité zijn gelukwenschen uit. Wij doen dat van ganscher harte, zegt spr., omdat wij steeds zoo gulle en groote mede werking van uw corps hebben gehad. Zon der die medewerking ware niet bereikt wat thans bereikt is. Aanvankelijk was aan de viering van uw 35-jarig jubileum deze tentoonstelling vastgeknoopt, maar de zaak is thans omgedraaid; de tentoonstel ling werd nummer I en het jubileum van het Stedelijk Muziekcorps kwam op den achtergrond. Zoo is tenslotte uw jubileum nog de indirecte oorzaak der tentoonstel ling, zeide spr. Wij hopen het „Stedelijk" steeds in eere te houden. Wij wenschen, dat de eenheid tusschen de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer en Uw crps moge blijven bestaan, en ook in uw eigen kring moge blijven gehandhaafd. Als blijk van waar deering biedt spr. het corps een zilveren lauwertak aan, namens het tentoonstel- lingsbestuur. Tot den heer ter Hall zegt spr. een per soonlijk woord, en overhandigt hem een gouden draagmedaille. In een slotwoord herdenkt de heer Biersteker de aangename samenwerking met de andere corpsen tijdens deze feest- week. Aan alle zal ter herinnering een verguld zilveren medaille worden aange boden. De heer Bruijn, alsmede de heer ter Hall dankten met enkele woorden voor de eereblijken. Met het spelen van het Wil helmus was deze huldebetooging geëin digd. Het vuurwerk. Het prachtige windstille weer maakte het verblijf aan de Buitenhaven tot een zeldzaam genot Groot en statig was de maan verrezen en onze trouwe wachteres maakte den nacht licht en helder. Buiten het terrein waren duizenden menschen tezamen gestroomd; tot op het Wierhoofd toe za ten of stonden zij. Eerst na afloop, toen vele duizenden zich concentreerden op het Ankerpark en de brug, kon men zien welke enorme menschenmassa's tezamen waren gestroomd. Overigens was het vuurwerk maar ma tig; wij hebben dit hier en misschien voor minder geld wel eens beter gezien. De verhooging van den toegangsprijs tot 50 cent was een misgreep. Daardoor bleven de toeschouwers, zooals boven ge zegd, buiten het afgezette terrein. Orde-maatregelen der politie. Ook nu weder waren de door de politie genomen orde-maatregelen uitstekend. Langs den ganschen weg stonden agen ten om de voorschriften betreffende het rechtshouden te regelen, en dank zij deze maatregelen verliep alles vlot en ordelijk. Een bizonder woord van hulde voor ons politiecorps is hier wel op haar plaats. Het is geen kunst met een uitgebreid politie- leger maatregelen voor afzetting van ter reinen en voor handhaving der orde te nemen. Maar ons corps is klein, en dat desondanks alles zoo ordelijk is verloopen, mag» wel eens speciaal worden gememo reerd. Geheel deze week, maar in het bi zonder den ganschen Dinsdag en dezen laatsten Zondagavond,«hebben de agenten een buitengewoon-zware taak gehad. Zij hebben zich daarvan gekweten op een wijze, die boven eiken lof verheven is. De mannen wisten wat van hen verlangd werd, en zij hebben zich zonder gemop per en zonder aarzelen geheel aan deze taak gewijd. De vele vreemdelingen, die hier Dinsdag en wellicht ook Zondag ge weest zijn, hebben ontegenzeggelijk van de-Heldersche politie een uitstekenden in druk gekregen. Een woord van warme hulde daarvoor is hier op zijn plaats. Het publiek, dit dient billijkheidshalve te wor den erkend, werkte de maatregelen der po litie zeer in de hand; het hield zich stipt aan de voorschriften en vergemakkelijkte daardoor haar taak. Taotvolle leiding der hoogere politie-ambtenaren zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest Men kan hier te Helder het publiek om zijn vin ger winden, mits.... men niet gaat mass- regelen, en men heeft dit begrepen. Huldiging van den secretaris van het tentoonstellingscomité. Zondagmorgen even vóór de opening der stands, had, in den intiemen kring der tentoonstellingscommissie, een huldi ging plaats. Nadat eerst de aanwezige le den van het volledige comité waren ge- photografeerd, sprak de heer Biersteker met enkele hartelijke woorden den alg. secretaris van het comité, den heer FJjting van Walsem toe. Deze heer was Zondag juist 61 jaar oud, en het bestuur vond daarin aanleiding hem een keurige bloe menhulde aan te bieden. De heer van Walsem heeft zich geheel voor deze ten toonstelling gegeven; was om zoo te zeg gen, den ganschen dag op het terrein aan wezig, en zoo was het begrijpelijk, dat deze spontane huldiging bij de andere comitéleden in goede aarde vieL Zondagavond te 8 uur moest de heer van Walsum ten tweeden male voor het front komen. Ditmaal waren het de expo santen, die hem ter gelegenheid van zijn verjaardag hunne gelukwenschen wilden aanbieden, maar ook en dit wel in de eerste plaats hem dank wilden zeggen voor zijn bereidwilligheid en hulpvaardig heid te hunnen opzichte. Het was een spontane beweging, die er toe leidde, dat den heer van Walsem een gouden Eversharp-potlood en een si garenkoker konden worden aangeboden, terwijl nadien nog zoovele bijdragen bin nenkwamen, dat bij de verschillende ter hntoonstelling exposeerende sigarenwin keliers het puikje der rookhoutjes kon worden aangekocht De teer M. Grunwald, die hat geschon- kene met een toespraak overhandigde, wees erop dat de samenwerking buiten gewoon vriendschappelijk wai geweest In am'-r- plaatsen liet dit wel s te wenschen over. Zoo was voor korten tijd te Deventer een protestvergadering der exposanten noodig om de tentoonstellings secretaris aan zijn plichten te herinneren. Waar verschillende exposanten van de „Stad Helder 1925" te Deventer aan de Tentoonstelling hadden deelgenomen, viel de prettige wijze van samenwerking te Helder te meer op. Met een kort woord dankte de heer van Walsem voor deze onverwachte hulde. Des nachts te 1 uur, na de sluiting der Tentoonstelling vereenigden exposanten en dagelijksch bestuur, benevens nog eenige aanwezige commissie-leden zich in het Tentoonstellingsrestaurant. De voorzitter, de heer Biersteker, sprak hier de exposanten toe. Hij herinnerde eraan, hoe sotnmige firma's feitelijk nood gedwongen naar Helder waren gekomen. Daarom deed het spr. genoegen, dat de door verschillende exposanten behaalde resultaten buiten verwachting waren. Spr. wilde daar niet verder op in gaan, doch verzocht den exposanten het voort te zeg gen indien zij in Helder 1925 voldaan zijn geweest. Spr. memoreerde voorts, hoe de tentoonstelling een succes was geworden, hoe alle oommissie-leden met grooten ijver en geestdrift hadden gewerkt om haar te doen slagen. Spr. gaf uiting aan zijn voldoening over het vlotte en ordelijke verloop, bracht dank aan de pers voor de verslagen speciaal in de provinciale pers en aan de politie voor hare uitstekende orde maatregelen. Den exposanten werd eene verfrissching aangeboden. Verschillende standhouders voerden hierop nog het woord, waarbij zij duidelijk lieten blijken met het verloop der Ten toonstelling zeer ingenomen te zijn, ter wijl een hunner namens de exposanten dank bracht aan den heer Bijvoet, elec- trotechisch ingenieur der Marine, voor zijn onvermoeide hulp en bijstand inzake verlichting etc. Tegen 2 uur ging men uiteen en be hoorde de Tentoonstelling „Stad Helder 1925" weder tot het verleden. Het aantal bezoekers. Het aantal bezoekers bedroeg Zondag middag 1018, Zondagavond (vuurwerk) werden 2086 kaarten uitgegeven. Totaal 3099 kaarten benevens 276 kinderkaarten. Het totaal aantal bezoekers gedurende de gansche week kon het tentoonstel- lingsbestuur ons nog niet opgeven; wij schatten het op circa 25.000 bezoekers, ongerekend de kinderen, wier aantal de 5000 overschrijdt. Het aantal personen, dat deelgenomen heeft aan de vliegtochten, bedraagt in totaal 248. Verbeteringen en aanvullingen. De spoed, waarmede in de afgeloopen week moest worden gewerkt, is oorzaak, van enkele onvolledigheden en onjuist heden in onze verslagen. Zoo hebben wij in het verslag van de openingsplechtig heid den heer D. H. Grunwald tot Staten^ lid gepromveerd en den heer Kooiman, als statenlid in plaats van Gedeputeerde aangeteekend. Hetgeen op den feestmaaltijd door den heer Michels is gesproken, is onvolledig en onjuist weergegeven. Wij lieten dien heer zeggen: Iemand heeft eens gezegd: „hoe beter Gedeputeerde Staten regeeren, des te min der moet men van hen merken". Inder daad, zegt spr., zou het voor Ged. Staten het allerbeste zijn als ze vergeten werden. Terwijl integendeel gezegd is: „Volgens deskundigen is een bestuur van Ged. Staten beter naar gelang men minder van die Ooileges merkt. En zoo kan ik mij eenige provincie denken, waar dit College gewoon vergeten wordt. Dit zou het summum van goed bestuur zijn. Naar die maatstaf regeeren Ged. Staten van Noordholland blijkbaar goed, want zij worden nogal eens vergeten." Deze ironisch bedoelde opmerking van den heer Michels was blijkbaar bestemd voor het gemeentebestuur van Alkmaar speciaal het Kanaal-comité dat in tegenstelling met Helder aan Gedepu teerden geen uitnoodiging had gezonden tot het bijwonen der aldaar gehouden feesten en het diner. Red. Held. OrL Stand no. 11. Veco- en Vlindercofabrie- ken. In ons vorig verslag over de Vlin- derco-groenten, schreven wij dat deze hoofdzakelijk voor export worden ge bruikt Het blijkt ons thans echter, dat deze groenten ook zeer geschikt zijn voor het binnenland en zoodoende ge heel de blikgroenten vervangen. Wij twij felen dan ook niet of dit artikel zal zijn weg vinden, waaraan niet alleen de goede kwaliteit doch ok de lage prijs zal mede werken. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Juni 1926. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 772.0, te Shields en Leiwick Laagste stand 754.9, te Isafjord. Verwachting Zwakke tot matige oostelijke tot noor delijke wind, helder tot licht of h&lfbe- wolkt, droog weer, overdag iets koeler. DE KLAP OP DEN VUURPIJL. Het was een geweldig vuurpijlgebonk daar aan de Buitenhaven op den schoonen Zondagavond, den laatsten dag der tentoon stelling. Het was de klap op den vuurpijl van de reeks schoone zomerdagen, die aan de ten toonstelling ten deel vielen. Het scheen of de elementen het er speciaal op hadden ge zet om nu eens niet uit den band te willen springen en den zwakken broeders te wil len bijbrengen, dat het ook op het Noorde lijkste puntje nog wel goed, zelfs schoon, onberispelijk weer kan zijn. En dien laatsten avond was het om zelfs den meest griezeligen Nurks den mond te snoeren, want een meer indrukwekkende avond zal de zomer wel niet meer kunnen geven. Het was als een sprookje. Uit den hori zon, die flauw befloersd was met loodblauw waes, rees, prachtig gesluierd, het contour van de maan, die langzaam, langzaam zich ontsluierde en als een schijf van machtige afmeting kroop hooger en hooger en ein delijk stond als een gouden bal aan het staalblauw gewelf. Het was blad- en bladstil. De vlaggen hingen futloos langs de stokken, de wim pels der vischschuiteni teekenden zuivere rechthoeken tegen de lucht; geen rimpeltje brak het spiegelvlak van het water in de Buitenhaven, dat machtige kleuren sil houet-teerde van uit de lucht, die door de reeds ondergegane zon in niet te beschrijven kleurenpracht gezet hier en daar wazige wolken droeg. Dwars door al die kleurenmengeling, waarin violetblauw de hoofdkleur toonde, trok de maan een gouden streep in het bui tenhavenwater en het vonkte gouden stre pen en richels als een geroeide vlet het vlak in beroering bracht. Het was een avond van zoo geweldige schoonheid en betooverende kleurenpracht, als we wellicht dit jaar niet meer zullen beleven. En daarom is het verheugend, dat dui zenden en duizenden menschen daar waren aan den buitenkant. Want ook zij allen zul len den indruk, den treffenden indruk niet hebben kunnen ontgaan, dien het complex van kleuren en tinten en gewijde rust heeft moeten maken. En dat kleuraspect en dat wijdingsvolle zal velen voor het schoon, dat ook hier toch wezenlijk wel te genieten valt, de oogen hebben geopend en velen zullen er door dat majestueuze in kunnen berusten, dat zij niet behooren tot de uitverkorenen, die Noorwegen en Zwitserland kunnen be zoeken. Geniet van de natuur, waar ge dat kunt grijpen om niet, en verzuur niet uw leven door te grijpen naar het onbereikbare. Deze wijze levensles, die ik des morgens had gehoord, schoot me op dien plechtigen avond te binnen. Het was eigenlek de clou van het feest en als toetje kregen we nog het vuurwerk. En ook daartoe droegen de maan en het bladstille weer het hunne bij. Want de gulden schijn op het water bleef als de gouden regen, uitgestooten door het vuurwerk, reeds lang was gedoofd. De gloed van gouden kleur bleef stralen daar over het watervlak en het was als in een f eeëriek sprookje wanneer dwars door dien gouden streep trok een vletje, waarin opgetast zaten de feestgangers. Van elke kleurenmengeling, die met knal effect en fluitgier werd uitgestooten, werd direct een duplicaat getrokken in het water en vaak was die afdruk fraaier en impo santer dan die boven het water. Er was geweldige belangstelling. Booten en schuiten, aan den kant gemeerd, hadden weer het aanzien van toen op den derden Pinksterdag. En op den dijk was het een geweldige stroom van menschen, die maar steed9 aangroeide en waarvan velen een- heerlijk zitplaatsje kregen op de talrijke uitbouwers, die daar tegen de glooiing liggen. De vletten waren dicht bezet met passa giers en zij-, die wat Iaat waren, hadden een heele torn om tegen de eb op te worstelen. Het was een reine avond- en een reine sfeer, die zeer zeker zijn stempel zal hebben gedrukt in- veler hart en in veler ziel en die voor velen zal zijn geweest de klap op den vuurpijl, doch niet van de bekende hardheid, doch van het stemmingsvolle der wijding. MARINEBERICHTEN. 22 Juli t/m 25 Juli: laatste bus hoofdkan toor 6.80 m.; stadsbussen lichting 4 daags te voren. Schrijnen en 5tukloopen der Huid, IDoorzitten bij Wielrijders, verzacht en fieneest men mefpyp q Robtnson. Op nader te bepalen datum wordt de lult. ter zee le kl. L. G. van der Kun van O.zeed.- kazerne teruggeplaatst naar Rotterdam en dia id. 2e kl. J. L. K. Hoeke van O.zeed kazerne -belast mot bet- bevel over Hr. Mis. K XII. De lult. ter zee le kl. J. O. H. H. Mackay le bestemd den 4en Juli m. per m. Grotiwe naar O.-I. te vertrekken. Hoofdoff. van dien MJ3D. 2e kl. O. P. Kapteln, die bestemd is voor den die net In OoeHndiè, zal 18 Jtuli por stoomschip Prins der Neder landen daarheen vertrekken. Qff. van den M.S.D. le kl. G. A. W. Wage naar is geplaatst op Hupt bureau stoomvaart dienst van het departement van marine. Off. van adim. 2e kl. A. J. Poll, besteand) voor den dienst in Ooeblndiiö, is per particu liere gelegenheid daarheen vertrokken. De leger- en vlootpredtkant in algemeenen dienst ds. H. Janssen, die aanvankelijk in de loop van de volgende maand van zijn dienst reis naar Nederlandech-Inddö in Nederland zou terugkeeren, wordt eerst eenige maanden later terugverwacht. Bij besohi'kking van den minister van marine zijn met 6 dezer de off. van den MB.-D. dier le kl. M. H. van der Hoeven en M. van dér Harst en de off. van- den MJ3.D. 2e kl. F. B. CTane reep. geplaatst aan boord van Hr. Me. Wacht schip te Willemsoord Hr. Me. Tromp en Hr. Me. Wachtschip voornoemd. Met 11 dezer ie off. van dien MJ3D. 2e kl. G. A. Dijkstra geplaatst aan boord -van Hr. Ma. Gelderland. Bij beschikking van (fan min. van Marine ia de off. van g*t. le kl I. Bualsop IS f

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1