BINNENLAND GEMENGD NIEUWS dienden van het militaire hospitaal en Tan eenige café's en pensions staken. De soheepv aartstaking te Hongkong, welke aangewakkerd wordt door propa gandisten, grijpt voortdurend om zich heen. Telkens deserteeren er opnieuw 'be manningen van Engelsche schepen. Uit Kanton wordt bericht, dat de sta king in de Europeesche wijk Zondagmor gen begonnen la De öhlneezen verlieten lm alle orde rustig de ooneessia Engelsche matrozen werken In de Ijs fabrieken en houden de Installaties van de waterleiding gaande. De toestand bul ten de Europeesche wijk blijft onveran derd. KORTE BERICHTEN. Groote overstroomingen ln Nieuw-Zuid- Wales hebben ernstige schade aange richt Verscheidene steden staan blank. Maarschalk Joffre ligt ernstig ziek te Rijssel. Economische moeilijkheden tusschen Nederland en Dultschland. De berichtgever van het HbL te Ber lijn meldt: Naar de „Vossische Zeitung" verneemt, hebben de moeilijkheden op economisch gebied tusschen Nederland en Duitsch- land, die reeds geleid hebben, tot even- tueele financieele maatregelen van de Nederlandsche Bank, tengevolge gehad, dat er nu besprekingen tusschen de Duitsche en de Nederlandsche regeering z]jn begonnen. Van Duitsohe zijde heeft men verklaard, dat 't niet in het voorne men van de rljksregeering ligt om de Ne derlandsche belangen nadeel te berokke nen. Overigens heeft men zich van Duit sche zijde bereid verklaard, eenlge bepa lingen van het nieuwe tariefontwerp, die bijzonder nadeelig voor Nederland zijn te verzachten. Ten aanzien van de speciale spoorweg tarieven voor de Noord-Duitsche zeeha vens zijn de onderhandelingen nog gaan de. Naar men weet, hebben deze onder handelingen tevens ten doel het nog uit het jaar 1851 stammende Duitsch-Neder- landsche handelsverdrag aan de veran derde tijdsomstandigheden aan te passen. Het verloop van de besprekingen schijnt niet ongunstig te zijn. Art 40 Bezoldigingsbesluit De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft zich onbevoegd verklaard, kennis te nemen van de vordering van een be lastingambtenaar tegen den staat tot uit betaling van hetgeen hem op zijn salaris was gekort De Kamerverkiezingen. De candidaten der Middenstandspartij hebben zich verbonden, dat indien de ge zamenlijke lijsten dezer partij in het land voldoende 'stemmen halen om op één of meer zetels aanspraak te maken, die can- didaat (of die candidaten) gekozen wordt verklaard, die het grootste aantal stem men op zich vereenigd heeft Ministerieel bezoek. De Minister van Blnnenlandsche Zaken en Landbouw, vergezeld door het Kamer lid Van de Bilt en den heer Middelhof, burgemeester van Hoogcarspel, bracht Maandag een bezoek aan de veiling te Broek op Langendjjk en N.-Scharwoude en bezichtigde daarna het Landbouwhuis te Alkmaar. Mede werden bezocht de in vollen gang zijnde groentenveiling te Bovenkarspel en de electrische overhaal te Broeker haven. De gewezen Dnltsche keizer. De Montagmorgen publiceert een brief uit Den Haag, getiteld: De zomerreis van Wilhelm II, waarin wordt beweerd, dat de gewezen Duitsche keizer op het laat ste oogenblik van een reis naar Noord- wijk heeft afgezien. De Nederlandsche regeering, die, al dus meent de berichtgever van het Ber- lljnsche blad te kunnen melden, tot hier toe op elk verzoek van den ex-keizer om Doorn te mogen verlaten, op beleefde maar besliste wijze afwijzend had be schikt, scheen thans rekening te willen houden met de ernstige zwaarmoedigheid, waaraan de gewezen keizer sinds gerul- men tijd lijdt, en had hem toestemming verleend, een paar maanden in een bad plaats te gaan doorbrengen. Op het laat ste oogenblik echter had Willem II zelf besloten, niet naar Noordwljk te gaan. De echtgenoote van den gewezen kei zer gaat naar Homburg. Verlaging der taxi-tarieven te Amsterdam B. en W. van Amsterdam hebben een verlaagd tarief voor stationneerende auto mobielen vastgesteld, en wel tot 20 ct. per K3I. Het nachttarief wordt afgeschaft; gedurende het geheele etmaal zal binnen de zönegrens het volgende tarief gelden: de eerste 500 M. 0.60; voor iedere 500 M., of gedeelte daarvan, meer 0.10; en buiten de zönegrens: de eerste 260 M. 0.60; voor iedere 260 M., of gedeelte daarvan, meer 0.10. Het nieuwe tarief treedt in werking op 1 Juli (Bbl.) De zlekenhulsplannen te Alkmaar. Men meldt uit Alkmaar aan het Ebl.: Naar wij vernemen zijn de plannen voor de stlohting vaneen Centraal Zieken huis in het gebouwencomplex der voor malige Cadettenschool gereed gekomen. De begrooting sluit op een bedrag van 486.500, nagenoeg overeenkomende met de min of meer globale raming van dr. Wortman en de Zlekenhulsoommlsale, welke 490.000 bedroeg. B. en W. stellen thans den Raad vóór den bouw volgens die plannen tot uit voering te brengen, met dien verstande dat omtrent de gunning van den bouw niet wordt beslist alvorens zekerheid is verkregen dat het bedrag wegens giften en subsidies, door de ziekenhuisoommis- sie als noodzakelijk genoemd, ook inder daad verkregen zal worden. Voorts stellen B. en W. den Raad voor hun college te machtigen aan de Provin ciale Staten van Noord-Holland ten be hoeve van de exploitatie van het zieken huis de toekenning te verzoeken van een jaarlijksch subsidie, groot 20.000. Internationale Vereenlgtng van Koop- ▼aardfy-offfderen. Op 16 Juni en volgende dagen werd te Parijs een congres gehouden, alwaar tot stichting van een Internationale Vereeni- ging van Koopvaardij-offioieren werd be sloten. Aanwezig waren afgevaardigden van vereenigingen uit de V. S., Belgiö, Dene marken, Duitschland, Frankrijk, Neder land, Ned.-Indië, Noorwegen en Spanje. De Japansche officierenorganisatie had telegrafisch instemming betuigd. De nieuw gestichte vereeniging omvat organisaties van officieren van alle tak ken van dienst bij de koopvaardij (kapi teins, stuurlieden, machinisten, doctoren, administrateurs, radio-telegrafisten en loodsen). Een twintigtal vereenigingen met ruim 83.000 leden trad tot de nieuwe organisa tie toe. In het bestuur hebben zitting als vice- president, Seret (Nederlandsche Kapt en Stuurl. Ver.); 2e secretaris Veenstra (Nederl. Mach. Ver.). Behalve de stichting der Internationale Vereeniging werden door het congres verschillende onderwerpen behandeld, welke voorkomen op de agenda van het Maritiem Congres, hetwelk in 1926 door het Internationaal Arbeidsbureau te Gè- nève zal worden belegd. Het secretariaat der nieuwe Internationale Vereeniging is gevestigd te Antwerpen. Deze plaats is eveneens aangewezen op het volgende congres, hetwelk in 1926 zal worden ge houden, eenige maanden voor den aan vang van het Maritiem Congres te Ge- néve. Een protestmeeting der Katholieken tegen de Vrijdenkers. Uit Heerlen wordt aan „De Telegraaf" gemeld: Niettegenstaande het slechte weder heb ben naar schatting een tienduizend per sonen deelgenomen aan de protestmeeting, uitgeschreven door den R.-K. Werklieden- bond, welke Zondag alhier werd ge houden. Deze meeting was in hoofdzaak belegd als protest tegen de Vrijdenkersvereni ging „De Dageraad", welke in de mijn streek pamfletten had verspreid met een voor de katholieken zeer kwetsenden in houd. Verschillende extra-treinen en tallooze autobussen brachten de meetinggangers uit geheel Zuid-Limburg naar Heerlen, waar op 't Temsplein een plechtig Lof werd opgedragen. Voor het steenen H. Hart-monument had men een noodaltaar gebouwd en on der den neerstroomenden regen woonde een onafzienbare menigte de plechtig heid bij. Tal van banieren met verschillende op schriften, vooral tegen „De Dageraad" ge richt werden meegedragen. Uit de verschillende toespraken bleek, dat men deze meeting moest beschouwen als de inzet van een nieuwe actie tegen het communisme, socialisme en de bestrij ders van het katholicisme. Te lang, betoogden de sprekers, waren de Limburgers goedmoedig geweest. In vrede had men steeds geleefd met protes tanten en Israëlieten en ook met de onge- loovigen, doch deze laatsten hadden er misbruik van gemaakt door het katholi cisme te bespotten en te trachten de katho lieken afkeerig te maken van hun geloof. Onder de leus: „Op ten strijde, God wil het", moet deze protestmeeting het begin zijn van een actie, waardoor de ongeloo- vigen uit Limburg verwijderd worden. Op alle mogelijke wijzen moet voortaan wor den belet boeken en geschriften onder de katholieke bevolking te verspreiden. Her innerd werd er aan, hoe voor 15 jaar de colporteurs van socialistische lectuur uit Heerlen waren gedreven. Daar de regen bleef aanhouden, werden nog in verschillende zalen samenkomsten georganiseerd. Over het al of niet opdragen van het Lof in het openbaar op het Temsplein, heeft Zaterdag een ernstige gedachten- wisseling plaats gehad tusschen de be trokken autoriteiten, daar men het niet eens was over de vraag, of zulks niet in strijd was met art. 170 tweede lid der Grondwet. Inlichtingen werden hierover ingewon nen bij dpn officier van justitie te Maas tricht, doch ook daar bleek men de kwes tie niet te kunnen oplossen. Daar echter bij een arrest-van den Hoo- gen Raad van November 1918 een nieuwe opvatting van dit artikel werd gehuldigd, werd goedgekeurd, dat de plechtigheid zou plaats hebben, doch voor alle zeker heid zal aan den procureur-generaal te 's-Hertogenbosch een rapport ter zake worden uitgebracht. OOST-INDIE. Malaria in Cherlbon. Het medisch onderzoek in zake het plotseling uitbreken van de malaria in Cherlbon heeft aangetoond, dat het te wijten ia aan verregaande verwaarloozing en vervuiling. Het sterftecijfer is sinds 1924 verdrievoudigd. Krachtige bestrij ding daartegen is aangevangen. Bandjirs. Door den bandjir in het Paloppoache zijn 88 personen omgekomen. De mili taire bivak te Enrekang staat onder wa ter. De bandjirs duren voort Ingezonden Mededeellng. Bandjirs btj Makassar. Uit Makassar wordt aan de Telegr. ge- meld: Tengevolge van zware Bandjirs in het Paloppoache nabij Makassar rijn der tien personen verdronken. Er is zware schade aan vee en huizen toegebracht. Vijf kampongs zijn vrijwel weggespoeld. Vier bruggen zijn stukgeslagen. LUCHTVAART. De Theems als landingsplaats. De Fransche Luohtvaart-Unie heeft zich tot de haven-autoriteiten te Londen gewend niet het verzoek, de Theems als landingsplaats voor vliegtuigen te mo gen gebruiken, daar het vliegterrein te Croydon te ver van de binnenstad ver wijderd is. De Londensche autoriteiten hebben hun toestemming gegeven. De landingen zullen bij Haanmersmith plaats vinden- Tokio—Parjjs, via Moskou. Volgens het bureau Rosta is uit Tokio een aantal vliegtuigen voor een proef vlucht via Moskou naar Parijs. De expe ditie kruist op haar tocht de Russische vliegtuigen, die een proefvlucht onder nemen van Moskou naar Peking. De pooltocht van Amundsen. Uit Koningsbaai op Spitsbergen wordt gemeld: Het vliegtuig No. 25 is hier gisteren avond om half acht na een voorspoedige vlucht aangekomen. Alles wel. Ben onschuldige gefnsileerd. Den 7en Maart 1916 werd de soldaat Gonsard gefusilleerd wegens het veriaten van zijn post door opzettelijke vermin king. Hij was eenige dagen te voren aan den linkerwijsvinger gewond en naar Ohalons sur Marne geëvacueerd, waar een officier van gezondheid hein van op zettelijke verminking beschuldigde. Er werd geenerlei onderzoek ter plaatse in gesteld, geen zijner kameraden werd ge dagvaard ter zitting van den krijgsraad, ofschoon een hunner, ondervraagd door een officier der gerechtelijke politie, ver klaard had, dat Gonsard door een Duit- sohen kogel getroffen was. Gonsard werd niettemin ter dood veroordeeld en gefu silleerd. De Bond voor de Rechten van den Meneoh diende bij het ministerie van Ju stitie een verzoek om revisie in en den I2en Juni JA heeft het Hof van Cassatie Gonsard onschuldig verklaard en aan zijn broeder en zuster elk 2000 francs schadeloosstelling toegekend. Dit is in minder dan drie maanden tijds het vijfde eerherstel, door den Bond verkregen. Ben burchtvrouw veroordeeld wegens. melkvervalschliig. Te Lannion in Bretagne is de burcht vrouw van het kasteel van Torozec, ma dame de Miniac geboren Le Bastard de Kerguiffinec, tot twee dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf en vijftig francs boete veroordeeld wegens.melkver- valsching! Zij zou de door haar boerderij geleverde melk afgeroomd hebben, doch ontkende dit beslist en schreef het ontbre ken van room in de melk toe aan het bij zondere voeder en het ras harer koeien. Wel edhter vervaardigde en verkocht zij roomikaasjes, doch waar de room voor dit zuivelproduct vandaan kwam weigerde zij mede te deelen. Het openbaar ministerie vroeg met het oog op haar maatschappe lijke positie een strenge veroordeeling, met welken eisch dé rechtbank zich intus- sohen geluijk uit het 'bovenstaande blijkt, niet vereenigde(HbL) De moord nlt liefde. Twee maal, in betrekkelijk korten tijd, heeft te Parijs een vrouw terechtgestaan, die een moord uit liefde had gepleegd. Eerst het Poolsche jonge meisje," Stanis- lawa Umiii8ka, die haar verloofde, een jongen dichter, doodschoot omdat hij we gens een ongeneeslijke ziekte ten doode was opgeschreven en zij zijn lijden mede op zijn eigen erzoek wilde ver korten; thans de 39-jarige Anna Levassor, die haar zieke zuster, eveneens op ver zoek, een kogel door het hoofd joeg om haar uit haar lijden te verlossen. Maar terwijl heel Parijs diep medelijden met de Poolsche toonde en haar proces dat tot vrijspraak leidde een mondaine vertooning was, is het geding tegen Anna Levassor een triestig schouwspel geweest. Men herinnert zich, dat Anna Levassor met haar zuster Annals een schamel zol derkamertje ergens in het oude Parijs be woonde. Anna was naaister en verdiende de kost voor haar zuster, een ernstige tubefculose-lijderea, wier dagen waren ge teld. Toen haar de huur van het kamertje werd opgezegd, omdat het hoesten der zieke de buren voor infectie bevreesd deed zijn, en het tweetal dreigde op straat te zullen staan, schoot Anna de uitgeteerde Annals dood. Voor het zoover kwam had ze lang geaarzeld en de zieke had verschil lende wenschen kenbaar gemaakt hoe zij wenschte te sterven. 'Na gemeenschappe lijk overleg ging Annaïs in een fauteuil zitten en lostte Anna haar schoten. Na het eerste riep de ongelukkige: „va n'y est pas", ook na het tweede en derde. Het vierde was pas raak. Daarna wilde Anna zich zelf dooden, doch het gelukte haar niet. Twee uren duurde het relaas, dat de moordenares van het gebeurde voor de rechters gaf. Er werd haar ten laste ge legd, dat zij haar zusters geenszins uit liefde of medelijden had gedood, maar alleen om van een lastige en kostbare levensgezellin af te zijn. Zij verdedigde zich zwak tegen deze beschuldiging, uitte bedreigingen tegen haar huisbaas en wekte den indruk geestelijk niet meer ge heel normaal te zijn. Laat op den avond, na het hooren van tal van getuigen, werd Anna Levassor tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Auto-ongeluk op den rijksstraatweg bij Malden. Zaterdagmiddag kwam de. heer Domhof uit Bussum per auto van Amsterdam langs den Rijksstraatweg rijdend een an dere auto achterop, welke hij wilde pas- seeren, tusschen Muiden en Hakkelaars- brug. De voorrijdende automibilisten waren hiervan niet gediend en versnelden de vaart, hierin door den heer Domhof gevolgd. Juislt toen het voorbijrijden met vol gas zou gelukken, zag de bestuurder een auto uit de richting Naarden naderen. Om een botsing te voorkomen, goeide hij het jstuur om, maar door deze plotselinge koersverandering in razende vaart, slip ten de achterwielen, de banden vlogen stuk en de auto maakte een huiteling over den kop om weer in den gewonen stand op dien weg terug te komen. De inzitten den, zes personen, werden allen over den weg geslingerd. De heer Domhof bekwam een beenbreuk en inwendige kneuzingen, mevrouw Agterberg uit Amsterdam een hersenschudding, de heer Agterberg een gebroken bovenarm. Twee zoons en een dochter van den heer Domhof kwamen met lichter kwetsuren vrij. De gewonden werden in de naburige boerderij van Ebbelaar binnengedragen, waar dr. Broeders uit Naarden en dr. An kerman uit Muiden hulp verleenden; met de ziekenauto uit Bussum en twee parti culiere auto's werden ze daarna naar Bussum vervoerd. De automobiel is totaal vernield. Doodelijke val. Te Napels, bij Winschoten, is gister avond de 14-jarige zoon van den arbei der De Groot over spoorrails gestruikeld; hij brak den nek en is overleden. Malariapillen. Een driejarig meisje te Hoorn had een doosje m^t malariapillen weten te bemach tigen en at den inhoud, 26 stuks, op. Het kind is onder hevige pijnen overleden. Griezelige vondst Bij het bouwen van woningen op de plaats waar vroeger het oude weeshuis stond, zijn te Brouwershaven deze week vier geraamten gevonden, w.o. een van een kind. Bij de slooping van het wees huis werden indertijd 2 geraamten aan getroffen. Lijk aangespoeld. Op het strand hij de Koog op Texel, is het lijk aangespoeld van een mansper soon, gekleed in grijze jas en grijze pan talon, blauw tricot vest, licht gestreept overhemd, flanellen hemd, (bretels met bruin lederen garnituur), en nieuwe zwarte rijgbottines. Op het lijk werden gevonden eenig Belgisch geld, een bril in doos en een inktpotlood. Auto-ongeluk. Een inwoner van Groningen reed Zon dagavond op de Slochterstraat onder Sap- pemeer met zijn auto in een droge sloot. Zjjn negentigjarige grootmoeder werd gedood; hijzelf en zijn twee zusters bleven vrijwel ongedeerd. Een ernstig ongeluk heeft er Zondag in het Ertsgebergte plaats gehad. Onge veer 120 leden van een mandolineclub uit Dresden maakten een uitstapje op een vrachtauto met aanhangwagen. B(j den terugkeer reed de auto tegen een boom, met het gevolg dat de aanhangwagen om sloeg. 75 Personen werden gewond, waar van 28 zeer ernstig. De bestuurder werd in hechtenis genomen. Men vermoedt, dat hij door te snel rijden het ongeluk heeft veroorzaakt. Kindermoord. Te Sneek is een 40-jarige weduwe aan gehouden, die verdaoht wordt, haar pas geboren kind te hebben vermoord. Postmis drijf. Voor de Rechtbank te Amsterdam heeft gisteren terechtgestaan de 28-jarige post ambtenaar, die op 12 Februari j.L met ruim 11.000, toebehoorenide aan den Staat der Nederlanden, er van door ging. Beklaagde was kantoorbediende op het bijpostkantoor Mariniersplein te Amster dam, maar was speciaal aangewezen om een paar uren aan het spaarbankloket van het bijpostkantoor St. Antoniebreestraat dienst te doen. Kwam hjj in dienst, dan nam hij de kas van zijn voorglnger over. Tegen den tijd dat de kas gesloten werd, deed beklaagde het geld in een portefeuille, welke geborgen moest worden in een waarde trommel, waarin, behalve de spaarbankkas, ook de postwissel- kas en verschillende andere kleine kassen moesten worden gelegd. Een andere ambte naar moest dan een en ander controleeren en vervolgens den trommel sluiten, waarop trommel met inhoud naar het hoofdpost kantoor gebracht werd. Beklaagde nu had bemerkt, dat er eigen lijk geen contróle was. Hij zat in gelaver- legenheid en in den avond van 12 Februari, tegen den tijd dat de kas gesloten moest worden, nam hij, terwijl £e vrouwelijke kantoorbediende, die de kas en de waaric- trommel moest controleeren, met wat anders bezig was, uit de portefeuille der spaarbank- kas 6000 weg en eigende zich bovendien een trommeltje met 7 5000 de postwis- selkat toe. Vervolgens maakte hij da trommel dicht en daad bat slot ar op. „Juffrouw, slulL u maar, het is in orde", zei hij hierop tot de vrouwelijke kantoorbe diende. Deze deed wat haar gevraagd was Beklaagde deed het trommeltje met 6000, dat gesloten was, ln een hem door eep 80- jarigen handelsreiziger verstrekte kartonnen doos en kon zoodoende zonder argwaan te wekken, het kantoor verlaten. Onmiddellijk ging hjjloen naar het Sta tionsplein, waar hij den 80-jarigen handels reiziger ontmoette. Hij stelde hem het geld, op 3 4000 na, ter hand, zeggende: „be waar het maar, maar Je kunt er een gedeelte van gebruiken". Beklaagde zelf ging met de 8 4000 op zak eerst naar Rotterdam en vervolgens naar Antwerpen. Daar zag hy kans om ln drie dagen tijds het gestolen geld te ver brassen. Het ten laste gelegde werd door beklaagde hekend. Hy weid in Januari 1922 door den directeur-generaal der posteryen tot vast ambtenaar aangesteld. Eerst was hy werk zaam te Geertruidenherg; daarna werd hy overgeplaatst naar Sliedrecht. Van daar werd hy op zyn verzoek naar Amsterdam overgeplaatst, waar hy van 1 Januari 1924 af werkzaam was op een salaris van 90 per maand. Eerst was hy werkzaam op het by- postkantoor Linnaeusstraat en daarna op het bypostkantoor Mariniersplein en het bypostkantoor St. Antoniebreestraat. Hy was ln 1922 door de Rechtbank te Dordrecht wegens valschheid ln geschrifte, driemaal gepleegd, veroordeeld tot vijf maan den gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaren De feiten had hy gepleegd ih zyn functie van postambtenaar. Ook op het bypostkantoor Mariniersplein maakte hy zich aan oneeriykheden schuldig. Van zyn salaris werd 25 per maand afgehouden, teneinde een tekort van f 8Ö0 aan te zui veren, zoodat hy slechts f 65 per maand als salaris ln handen kreeg. Nog was de proef tijd van drie jaren zijner voorwaardeiyke veroordeeling niet verstreken, toen hy zyn slag op het bypostkantoor St Antoniebree- straat sloeg. De 30-jarige handelsreiziger bracht het geld in een verzegeld papier naar zijn tante te Haarlem, zeggertfe dat het effecten wa ren eji verzoekende die voor hem te bewa ren. Een paar dagen later kwam Inspecteur Jooeten het pak by de tante te Haarlem in beslag nemen: het bleek 7800 te be vatten. Het in beslag genomen geld werd aan de posterijen teruggegeven. Het bleek, dat de ambtenaren, die hadden moeten controleeren, maar t niet gedaan hebben, beboet zyn met 200 en. 100. Het O. M. deed in zyn requisitoir uit komen, dat het feit dat bekl. in drie dagen 3000 doorbracht aan „wyntje en trijn tje", bewyst, dat hy het geld niet heeft weggenomen uit nooddruft, maar een dief ia Trouwens ook zyn vroegere vergrijpen by de posterijen toonen dit aan. Spr. noemde 't een raadsel, dat bekl. met zyn verleden het beheer had over kassen, die hem in staat stelden het mis drijf te plegen. Naast 'bekl. zyn ook ver- antwoordeiyk de personen, die hein in die gelegenheid stelden. BekL had nooit ge plaatst mogen worden aan het spaar bankloket. Dat men iemand niet verstoot, goed, maar er zyn by de posterijen nog wel andere betrekkingen, die aan bekl. gegeven kunnen worden, dooh hem niet ln de gelegenheid stellen zich aan de kas te vergrypen. Dat hier de staat schade ge leden heeft, komt voor rekening van die personen, die bekl. op de plaats brachten waar hy niet behoorde. Spr. acht bewezen de misdrijven van artt. 359 en 321 en 822, begaan door iemand die gebruik, maakt van de gele genheid, hem door zyn ambt geschonken. De straf kan hierdoor met met 1/8 ver hoogd worden, zoodat het maximum der aan bekL op te leggen straf acht jaar be draagt Spr. zal die straf niet eischen, maar wel een ernstige strrff, daarby rekening hou dende met de jeugd van de bekLEisch: zes jaren gevangenisstraf. Vervolgens had zich te verantwoorden de 30-jarige handelsreiziger wegens me deplichtigheid, diefstal met verbreking van het geldtrommeltje en heling. Bekl. bekende. Hy had met den vorigen bekl. kennis gemaakt en hem een paar malen geholpen om zyn kastekorten te dekken. De postambtenaar vertelde hem dat hy om uit de moeiiykheden te komen, den slag zou slaan. Bekl. heeft het hem toen nog afgeraden (wat de postambtenaar bevestigde). Het O. M. eischte een jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis. Dierenbescherming. Het Lagerhuis heeft, gisteren het initia tief-voorstel van Cockerill betreffende be scherming van dieren tegen africhting voor openbare vermakeiykheden behan deld, met de amendementen die het Hoo- gerhuis erop heeft aangenomen. Daar is er ook een onder, om vlooien van de be scherming uit te sluiten. Cockerill klaagde dat de vloo „geen vrienden had in het Hoogerhuis". (Ge lach). De vloo, zeide hy, kan 80 maal hooger springen dan zy zelve hoog is, en 80 maal haar eigen gewicht dragen. Zy was de hardnekkigste en wonderbaariyk- ïykste werkkracht ter wereld, volstrekt onafhankeiyk van den kapitalist. Maar nooh van den kant der liberalen noch van dien van de arbeidersparty werd een hand uitgestoken om de vloo te helpen. (Gelach). Cockerill maakte er eenige grappen op, dat de veldtocht tegen de vloo in het Hoogerhuis geleid was door T-ord Ullswater, die vroeger speaker van het Lagerhuis is geweest. Hij had zyn woede nog kunnen begrijpen, als Ulls water op den „wolzak" (op den „wolzak^ zit de voorzitter van het Hoogerhuis, de voorzitter van het Lager zit „in den stoel", in the chair) had gezeten. Daar hy geen zin had het oonflict tusschen de twee hulzen te verhaasten door toedoen van de gedresseerde vloo, stelde hij voor het amendement tot uitsluiting van vlooi en van de bescherming aan te nemen. Het Lagerhuis keurde daarop alle amendementen van het Hoogerhuis goed.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2