NIEUWSBLAD VOOR HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA Eerste Blad. Het geheim van de Verpleegster BUITENLAND Nr. 6048. DINSDAG 7 JULI 1828. 53ste JAARGANG. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacterur-Uitgerve^: a DB BOER Jr„ HELfiER Bureau: Koningstraat 29 Telefoon: 5fl en 412 PosWMroirelkienla» No. 16066. Licht op voor Auto's en Fietsen i Dinsdag T Juli 9.50 uur, Woensdag 8 9 50 De afrekening der schalden. Churchill heeft met een nieuwe nota aan Frankrijk de kwestie van de Fransche schuld aan Engeland warm gehouden en Frankrijk heeft geantwoord dat het de onderhandelingen erover slechts als tijde lijk afgebroken beschouwde en bereid is ze te hervatten. Het Engelsche standpunt is voldoende bekend. De Britsche regeering heeft indertijd in eigen land 600 miliioen ge leend tegen 6 pet. ten behoeve van Frank rijk. De rente daarvoor bedraagt dus 80 miliioen, die totdusver door den Engelschen belastingbetaler zijn opge bracht Engeland vraagt echter niet van Frankrijk, maar van dit land, Duitsch- land, Italië en de overige staten samen enkel het equivalent van wat het aan Amerika aan rente en aflossing te be talen hééft, namelijk op het oogenblik 88 miliioen 'sjaars, naderhand opklim mende tot 88 miliioen. Als men aan neemt dat 9 miliioen per jaar inkomt van Duitschland, moeten de overgebleven staten bij elkaar 24 miliioen fourneeren. Stelt men het Fransche aandeel eens op 20 miliioen, dan zou dit dus slechts 2/8 van de werkelijke verplichting be dragen. Op een deel hiervan in gestabi liseerd geld kan het stellig rekenen uit de Duitsche herstelbetalingen. Van Franscha zijde zal men vermoede lijk een clemente behandeling vragen ten opzichte van de rest tot de franc gesta biliseerd is. Daar Amerika ook op de een of atiflere manier tevreden moet gesteld worden, is de last voor Frankrijk natuur lijk nog veel zwaarder. Het is waar dat Frankrijk geen werkloozen heeft op dit oogenblik, terwijl Engeland er meer dan VU miliioen heeft, maar een rijzing van den franc zal vermoedelijk ook voor de Fransche industrie een einde maken aan den gouden tijd, evenals dit in Engeland het geval is geweest en dit nu ook in Duitschland waar te nemen is. Het beste zou daarom misschien zijn dat Frankrijk zijn betalingen ten deele regelde naar een soort van welvaartindex, zooals de deskundigen onder Dawes dien ook bij de* latere Duitsche herstelbetalingen heb ben ingevoerd, met waarborgen tegen een depreciatie van den franc (gelijk voor de mark) door voorzichtige maatregelen van overdracht. Een regeling zonder soe pelheid zou anders in de toekomst licht tot groote moeilijkheden kunnen leiden. FRANKRIJK. De dood van Philippe Daudet De heer Leon Daudet is'dezer dagen bij de instructie inzake den geheimrinni- gep dood van zijn jeugdigen zoon Phi- Ippe, geconfronteerd met Lannes, den controleur-generaal der SQreté. Lannes, die een zwager is van Poincaré, wordt er door Daudet van beschuldigd dat hij sa men met twee andere hooggeplaatst poli- FEUILLETON. tie-ambten aren, Marlier en Delange, een complot op tpuw heeft gezet om den zoon van Daudet te betrekken in een zeden- schandaal, door hem in den boekhandel van Le Flaoutter te lokken, welke hinder laag dan met een moord geëindigd zou zijn. Een en ander zou geschied zijn op aanstichting van Daudet's politieken te genstander, den oud-minister van bin nen landsche zaken Malvy. Het standpunt van Lannes is, dat hij van Le Flaoutter had vernomen, dat een jeugdig anarchist die dan Philippe zou geweest zijn Millerand, Poincaré en ook Daudet zelf wilde vermoorden. Hij had zijn plicht gedaan door zijn chef Marlier te waarschuwen, maar zich verder niet voor de zaak geïnteresseerd. Daudet leg de hem evenwel bij de confrontatie het vuur na aan de schenen door allerlei vra gen, waaruit moest blijken, dat Lanners zich daarna nog wel» degelijk voor de zaak geïnteresseerd had. In zijn blad de „Action Frangaise" neemt-Daudet als gewoonlijk geen blad voor den mond. Onomwonden noemt hij Lannes den „moordenaar, die in functie blijft" en „de vóórnaamste aanstichter van den moord op mijn geliefden jeugdi gen Philip". z Het Dnitsche antwoord de Fransche voorstellen. OP Na de jongste Fransche voorstellen te hebben ontvangen, zoowel nopens de ta riefbepalingen als de algemeene voorwaar den, heeft de president der Duitsche de legatie den minister van handel de re denen uiteengezet, waarom de regeering te Berlijn het onmogelijk acht een over eenkomst aan te gaan binnen zoo korten tijd, dat zij nog door het Duitsche en het Fransche parlement kan worden goedge keurd alvorens zij op reces gaan. Duitschland acht zich niet in staat aan Fransche wijnen een behandeling toe te staan als aan de meest begunstigde natie. Voor textielgoederen kan de Elzas het ge vraagde voorkeurregiem niet toestaan. Duitschland meent, dat de jongste Fran sche aanbiedingen, in weerwil van de con cessies, waarvan Duitschland het belang niet betwist, het op de Fransche markt niet een plaats kunnen verzekeren, gelijk waardig aan die, welke het meende te reserveeren voor den Franschen uitvoer. Duitschland stelt dientengevolge voor de besprekingen te schorsen, daarbij het contact met het oog op latere onderhande lingen handhavende. Chaumet verklaarde, dat geen enkel ge schilpunt het uitstel noodzakelijk maakt Hij zal met Trendelenburg nagaan, op welke wijze het contact kan worden ge- handhaaf d. DUITSCHLAND. Binnenkort zal de stad Gelsenkirchen in het Ruhrgebied door de Fransche troe pen worden ontruimd. Aan het stadsbe stuur is medegedeeld, dat deze ontrui ming op 15 Juli zou plaats hebben. Uiter lijk 12 dezer zullen de bezette woonhui zen worden vrijgegeven. Ook alle dorpen in het district hebben een dergelijke of- ficieele mededeeling ontvangen. Uit den Rijksdag. In den Rijksdag heeft Zaterdag presi dent Loebe medegedeeld, dat volgens de meening van rijkskanselier Lutjier het de bat over de buitenlandsche politiek, dat enkele partijen reeds Maandag of Dins dag wilden laten beginnen, nog niet kan plaats vinden, daar het belemmeren voor (le thans gevoerde besprekingen zoif zijn. Op deze mededeeling volgde een interes sant debat. De sociaal-democraat Dittmann pro testeerde ertegen, dat de regeering het antwoord aan Briand wilde verzenden zonder den Rijksdag te hebben geraad pleegd. De volksche afgevaardigde von Oraefe wilde weten, om welke concrete redenen de regeering het politieke debat thans niqt wilde houden. Staatssecretaris Kempner, van de rijkskanselarij, deelde daarop in opdracht van den rijkskanse lier mede, dat het debat over de buiten landsche politiek in elk geval nog voor het begin van de vacantie zou plaats vin den en wel nadat het antwoord aan Briand zou zijn overhandigd. Deze verklaring lokte luidruchtige pro testen uit. De communist Rosenberg ver scheen op het spreekgestoelte en riep, dat geen enkel Europeesch parlement behalve de Duitsche Rijksdag zich een dergelijk antwoord zou laten welgevallen. Dr. JJreitscheid beweerde hetzelfde. Deze laat ste eischte, dat de regeering de motieven zou mededeelen, die haar hebben bewo gen, het politieke debat uit te stellen. Deze geheime diplomatie is zeer mis plaatst. De Rijksdag besluit tenslotte Maandag wel te vergaderen, maar het politieke de bat niet op de agenda te plaatsen. De-Hnancieeie schandalen. Naar de „Frankt Ztg." verneemt, is het vooronderzoek tegen „Finanzrat" Bar- tels, imet wiens arrestatie de ftnancleele schandalen zijn begonnen, thans geëin digd. Hij zal wegens omkooping worden vervolgd door MURKAY HERBERT. 44) „Wat heeft zij Je gezegd?" herhaalde de ander. „Wat heeft zij1 over mij gezegd Y" CJherry Flumimer haalde de schouders op. „Iets, dat ik al wist," hernam hij. „Tou minste, gedeeltelijk. Zij zegt, dat zij go- looft, dat jij Geoffrey Desmond bent net zooals ik ook dacht maar zij wilde niet zeggen, waarom zij dat dacht." Jaok was opgesprongen, maar Cherry*8 kalm gelaat en zijn rustige, «vergoelijkende stam, hadden invloed op hem. „Je hebt nu meer dan ooit een maat noodig en ik zal je niet in den steek laten. En wuarom? Je verkeert"in gevaar. Jaok, in gevaar, zeg ik je. Dat is nou het an dere, dat de Engel mij gezegd heeft. Ze loeren op je en twee daarvan ken ik nu bij naam." „En die jakhalzen; die je opgewacht hebben en je in het ziekenhuis gebrast hebben? Zouden die niet te vinden zijn? En zouden wij niet verplicht zijn, om ze te zoeken, al was het alleen maar om onze ENGELAND. De diplomatieke betrekkingen tusschen Engeland èn de Russische Sovjetrepu bliek zijn tengevolge van de door laatst gemeld land gevoerde propagandistische politiek ernstig in gevaar. Een correspon dent van de Tel schrijft er onder dagtee- kening van Zondag over aan zijn blad. Alvorens dienaangaande, zoo zegt hij, (dat is dus het afbreken der diplomatieke betrekkingen) een definitief besluit te ne men, zal wellicht de Britsche regeering aan Moskou een strenge waarschuwing zenden, met het dringend verzoek om op heldering van de vijandige politiek door de Sovjet-re'geering gevolgd, in strijd met de Engelsch-Russische handelsovereen komst, waarbij het zich verbonden heeft, zich te onthouden van vijandige propa ganda. De voornaamste grief tegen Sovjet-Rus- land is, dat haar gezant te Peking en vooraanstaande politieke personen te Mos kou en de offioieele Sovjetpers in de af geloopen weken de Ohineezen openlijk zoude hebben aangespoord, doe verdragen met Engeland te verbreken en geweldda den tegen het leven en de eigendommen van Engelschen in Ohina te plegen. Waarschijnlijk zullen bewijzen kunnen worden geleverd, dat bolsjewisten inder daad wapenen^ en munitie' en zelfs of ficieren hebben geleverd aan Ohinee- ache communisten en andere agitatoren die in Kanton moeilijkheden hebben uit gelokt en met name Britsche nederzettin gen aanvielen. Dergelijke dingen worden uiteraard ontoelaatbaar geacht en de handhaving van de relaties wordt daar door onmogelijk gemaakt eer op te houden en het oompliment terug te geven? Al was t ook nergens anders voor? Klop ze flink af, Jaok, jongentje. Da's nommer éen, zooals de dominee zei, en ik zal je dadelijk den naam van éen van hen opnoemen. Siti Khan is z*n etiket een bruine helden, die rinkelt als hij lm smeert, en dat doet hij dadelijk/1 „Ken ik niet" zeide de ander vlug. „M&ar je zult hem loeren kennen. Ik zal je aan hem voorstellen, zoodra ik de kans maar krijg, en ik zal goed naar dat kereltje uitkijken. iEn nu zal ik je nog even zeggen, wat je aan hem hebt, voor het geval, dat ik hem niet het eerste te pakkqni krijg. Hij is Óen van die rijst etende, met messen stekende stinknik- kers, en het mes toomt al voor den dag, voor je nog „Bot" kunt zoggen. Ik heb zin, om vanavond op dien1 kleinen Kihan jacht te gaan maken. Als we hem onge merkt op het lijf konden vallen en als we hem met een knie stevig midden op zijh rug gedrukt, om hean wat meer- respröt voor Allah in te boezemen, tot hij1 om genade zou brullen, in onze kluiven 'had den, zouden we denkelijk wel wat van hem te weten kunnen komen. Je her innert je hem niet meer," ging Oherry voort, „maar den ander toen je weL Dat is dogoen, dien do Engel mij in het rechte licht heeft laten zien, al had ito hem toch al tamelijk wel in de gaten. „Zeg hem, dat hij in gevaar verkeert", zeide zij be- qeden aan de trap tegen me, „in groot gevaar" en dat was alles, wat zij ervan zeggen wilde vrouwen zijn soms zoo raar. Op het laatst kwam zij met den na$m van den kerel voor den dag, niet geen woordje er bij, hoe zij het wist of Een afbreken daarvan zal beteekenen een terugkeer tot den toestand, die be stond, voordat MaoDonald de Sovjet-re geering erkende. Een zoodanige toestand bestaat thans ook tusschen Engeland en Mexico, zonder dat de handel tusschen de beide landen verbroken wordt. De Sov jet-gezant te Londen zal dan worden ver zocht Londen te verlaten, terwijl de Brit sche zaakgelastigde te Moskou zal wor den teruggeroepen. Geen fascisme bfl de Engelsche marine. De Admiraliteit heeft een order uitge geven, waarin het officieren en manschap pep. bij de marine verboden wordt, lid van een Britsche fascistische organisatie te worden. De honderdste Jaardag der spoorwegen. Wij hebben verteld dat het eeuwfeest der Engelsche spoorwegen zou worden gevierd met een weder voor den geest roepen van het verledens op de lijn StocktonDarlington, waar in 1825 de eerste passagierstrein reed, zou de plech tigheid plaats vinden. Het feest blijkt uitermate goed ge slaagd te zijn eu de vertooning van een trein, zooals er honderd jaar geleden een of twee per dag reden, bood een eigen- aardlgen aanblik. Een groote menigte had zich naar Darlington begeven om het schouwspel gade te slaan. Langs de spoor baan waren tribunes opgerioht, waar men het „wonder" kon aanschouwen. De ln 1825 door George Stephenson vervaardig de locomotief No. 1, die nog bewaard is gebleven, was weer te voorschijn gehaald en deed nog eenmaal dienst. Het aardige was dat er voor de gelegenheid speciale wagens waren gebouwd in den trant van honderd jaar geleden, terwijl de reizigers en reizigsters in de kleeding dier dagen waren: de heeren ln een Mercadetachtig costuum met grijze hoogè hoeden, span broeken en jassen met lange panden; de dames in lichte, fleurige japonnen met groote hoeden met neergeslagen randen en breede keelbanden. In de achterste wagen zat een orkest, dat deuntjes uit het verle den speelde, o.a. de eertijds populaire „Broken Melody". Onder luid gejuich d»r toesohouwers pufte het primitieve treintje langs de tribunes, waar de hartog van York had plaats genomen. Daarna volgden locomo tieven uit 185$ en 1846, drie en vijftig ver schillende „nummers", die de ontwikke ling van het spoorwegwezen in den loop der jaren toonden, met tot slot een ver vaarlijke Garrattilocomotief van de Lon- don and North-Eastern, wien het sloome rij.tempo niet paste. In het station van Stockton werd na afloop een gedenksteen onthuld, voorstel lende het huis, waar in 1825 het eerste spoorwegkaartje werd afgegeven. „Het grootste examen der wereld". Gisteren zou ln Engeland en ln tal van plaatsen over de geheele wereld verepreid, een examen beginnen, waarvoor zich.... 22.000 candidaten hebben aangemeld. Het betreft de Britsohe oud-strijders, die thans in tijdelijken staatsdienst zijn, doch een pérmanente functie in de regeeringsde- partementen willen verwerven. In Londen alleen zullen 12.000 candida ten examen afleggen; zij zullen bij ploe gen van 1500 in een der groote zalen van t' gebouw der Olympia worden onderge bracht Terwijl in 82 andere steden ln En geland tegelijkertijd het examen wordt afgenomen, zullen de candidaten in Oairo, in Mesopotamië en Palestina onder de brandend-heete zon van het Oosten de vragen beantwoorden. Ook in Keulen en Berlijn worden examens afgenomen. Het examen omvat vier punten: Engel- sohe taal, schrijven, rekenen en algemeene ontwikkeling. De candidaten, die niet sla gen, zullen in hun tijdelijke functie ge handhaafd blijven, terwijl de 8000 beste onder hen, toch in permanenten dienst, doch zonder pensioen zullen worden aan gesteld. Er zijn 100.000 examenpapiergn ge drukt, terwfll reusachtige flesschen inkt en duizenden pennen naar de examenge bouwen zijn vervoerd! De candidaten staan onder toezicht van speciale inspecteurs, die een oogje in het zeil houden; het corrigeeren van het werk duurt drie maanden, Het geschil In 3en Engelschen mijnbouw. Zooals te verwachten was hebben de mijnwerkers de voorstellen der eigenaars verworpen en zij hebben dat met opmer kelijke eenstemmigheid gedaan. Hun gron den zijn ten eerste: opheffing van het mi- nimum loon dat toch reeds beneden het niveau van de kosten voor levensonder houd is; ten tweede de door de eigenaars geëischte garantie-winst bulten verband met het niveau der loonen; ten derde het feit dat de voorstellen der eigenaars on middellijke loonsverlaging eischen tus schen ruim 18 en bijna 48 percent van de basio wages; ten vierde voortzet ting der scheiding in het mijnbedrijf van ondernemingen voor de productie van co kes, bijproducten en andere afdeelingen. De ontevredenheid over de voorstellen der eigenaars is niet beperkt tot arbei- berskringen en publicaties. Ook de libe ralen verzetten zich er tegen, de Daily News zelfs heel sterk. Zij noemt hen een uitdaging van den kant der eigenaars en zegt dat hun voorstellen klaarblijkelijk niet serieus en alleen als basis van mar- chandeeren bedoeld zijn, want dat zij, wanneer zij inderdaad ernstig bedoeld zijn, de onbeschaamdste en cynisch slecht ste voorstellen vormen die ooit in een in dustrieel geschil naar voren gebracht zijn. De mijnwerkers staan er financieel slecht voor, maar zullen niet tot eiken prijs een look out traohten te voorkomen, in verwachting dat de regeering alles zal doen om een noodlottigen stilstand, nog erger dan ln 1921 te verhinderen. In elk geval zijn de mijnwerkers vastberaden en de mijneigenaars zullen een aardig eind naar beneden moeten zakken, wil stil stand voorkomen worden. De houding van de mijneigenaars wordt natuurlijk door de Morning Post ijverig verdedigd, maar over het geheel ontmoet zij veel afkeuring en kritiek. De Manches ter Guardian is even stellig als_de Daily News. Is het de bedoeling dezer onmoge lijke voorstellen de mijnwerkers tot een zevenurigen werkdag te dwingen, dan is wat ook. „Philip May", zeide zij, „de dok ter van hét ziekenhuis. Zeg hem, dat hij zdoh ln acht neemt voor Philip jMay!." En dadelijk daarop, alsof zij er spijt van had, dat zij het gezegd had, liep rij van mij weg, de straat in. En was dit nou niet precies, wat we ook al dachten?" riep Oherry uit, .voorover leunende en1 eene hand od de knie van zijn vriend leggende. „Daar in dat kantoor van dien advocaat met zijn vossengezicht vertrouwde ik hem al niet en liet het hem merken ook, zooals j© nog wel zult weten." Geoffrey Desmond knikte 'en zijh ge laat veranderde. Zijne handen, die naast zijn stoel neerhingen; begonnen weer, zoo als altijd, wanneer hij opgewonden was, hunne br woning van open- en dichtgaan, waarbij de groote, uitpuilende aderen we der opkwamen. Oherry was met overleg te werk gegaan, om zijne belangstelling op te wetten en was daar ten laatste in geslaagd. In plaats van de suffe teruggetrokken heid eni- onverschilligheid vertoonde zich nu eene intense en levendige belangstel ling, even sterk als die van Cherry zeiven, op het gelaat van den verworpeling. „Het spijt mij, Oherry," zeide Geoffrey Desmond eenvoudig en veegde met die hand voor de oogen. „Het is mij alles zoo vreeand, alsof ik van Iedereen verlaten ben. 'Zeide zuster Barbara je niet Iets meer?" „Ja, Je moet goed op hem passen. Oherry, want lk weet, dat hij ln geva is" zeide ztf. Dat was allee, geloof ik." Maar toen, een uitroep Slakende, dook de zeeman met zijne hand ln rijn jaszak. „DY was toch nog wat anders ook. Goeie he mel, dat had ik heeiemaèl vergeten door al dat dentoen aan Sdti Khan, of ik zijn beenderigen hals gemakkelijk met één© hand zou kunnen vasthouden, of dat ik er misschien twee voor zou noodig hebben. Dit heeft zij mij gegeven." En onder het spreken- bracht Oherry eene kleine beurs te voorsohijn en legde die op de tafel Geoffrey Desmond lichtte die onverschillig op; zij was zeer zwaar. Hij zag den ander aan om ©ene verkla ring. Oherry, nadenkend met de vingers door zijn haren woelend, trachtte rioh de woorden, dl© zij gebruikt had; te binnen te brengen, „Je zult waarschijnlijk geld noodig hebben" zeide zij, „nu je al zoo lang aan wal geweest 'bent. Ik weet wel, hoe snel het geld dan verdwijnt" Daarop vertelde ik haar, dat we nog goed voorzien waren, en dat we, tegen dat we droog zouden loo- pen; naar een schip zouden uitzien. Want ik zag aankomen, welken koers zij uitwil de, en die was niet goed. Maar toen zeide rij, dat, al was 't ook nu nog zoo goed met ons gesteld, zij wel wist dat we tooE gauw wat lood noodig zouden hebben en ze komt met deze beurs op de proppen en drukt me die in de hand. Het was maar ter leen, zei ze, en ze zou erg boos zijn, als ik 't niet aannam ter leen voor jou en mij. Zij: had overvloed, zeide zij, en zij had geen gelegenheid om het uit te ge ven. Dat was net op het oogenblik, voor dat zij wegliep. Dat is geen vrouw, Jack; zij is precies, wat zij genoemd wordt een Engel, zoo zeker als iets. Onze geldkist werd al tamelijk leeg, Jaok, maar er was toch nog wel wat in. We zullen dit er zoob-Qg bij doen, bij wijze van reserve Ingezonden Mededeeling. Uw eerste taak "s morgens rij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, on zuiver bloed enz. Fosteris Maagpillen ge nezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoo doende uw geheele gestel Prijs per flaoon van vijftig versulkerde pillen f 0.66; in apotheken en drogistzaken. proviand." Oherry Pluimmer stopte de beurs zorg vuldig weg achter een rijtje jampotten in de kast. Terugkomend plantte hij! zichzelf vlak voor zijn maat. Deze zag op en zeide: „TV had een verlangen om mijn vrienden van Tnjjm vijanden te onderscheiden, en dat vertelde ik haar voordat jij binnen- kwaamt" „Dan kuil je vast beginnen," zeide Cherry droogjes. „Ik heb er al twee voor je aangeteekend, van die vijanden. En voor een koopje doe ik er dien advocaat bij, dien vent mot zijn wijd openstaande oogen. Hij is allemachtig slim." „[Maar waarom zou die vent van een dokter wat tegen mij hebben? Dat snap lk niet." „Dat moeten we juist zien uit te vinden. We ritten nog midden onder de „waar ome" maat En die moeten we omverwer pen als de kegels op een baan en maar hopen, dat leder, die valt, dadelijk een lichtpunt geeft Bet is in leder geval een smeerlap. Dat dacht ik al van het begin af aan, en nu hebben we nog het oordeel van de Engel er bijl Ik veronderstel, dat hij weet wie we zijn. Jij hebt je journal verloren, maar hij weet misschien alles, wat er in stond. Nou, denk nou eens wat verder. Waarom zou jij hem in den weg zijn, als 't niet om geld was? Aan alle din gen ligt geld een grondslag. Nou kom ik aan een eindpunt en loop vast. Als je nu eens Geoffrey Desmond was wordt nu niet dadelijk weer boos, Jack ik kan niet inzien, dat dat ergens voor dient Ik blijf maar raden. Ik kan geen knoop voor uit kijken." (Wordt vervolgd.) COURANT ABONNEMENT PER 8 MAANDEN BU VOORUITBETALINQ P fa.-, Ned. O. en W. fnivwnin weri«9landenf 4.20. Zondagsblad reep. f 0.60, f 0.70, f 0.70, f 1.20. Modeblad raap. f 0.95, f 1.26, f L26,11.60 Losee nnmmera der Gotaraat 4 ct.; fr. p. p. G ct. ADVERTENTIES: 20 ct. p. regel (galjaid). Ingeo. medad. (kolom/broadte ato redaction. tekst) dubbel tarief. Kleine advert. (gwraagd, te koop, te hoor) v. 1 t/m 0 regels 40 ct, elke regel meer 10 ct. bij vooruitbetaling (adres: Bar aan v. d. blad! en met br. onder na 10 et pi adv. extra). Berwijsno. 4 ct ■Gevaar?" herhaalde de ander droome- rig. „Zing een ander deuntje, Oherry. Wie zou nu de moeite nemen, om zoon vent als ik ben, na te zitten, die niet eens weet, wie hij 1A of rin naam voor den monsterrol kan opgeven?*''

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1