tion betaalt 66.... geen wonder, dat er een gemopper opgaat onder de reeders. Eenige jaren geleden waren het de fabri kanten, die pruttelden toen Ford eep dag loon instelde van ten minste 6. Nog niet zoo lang geleden waren het de spoorweg maatschappijen, die klaagden over de hoogê loonen, die Ford betaalde aan de werklieden van zijn nieuw-gekochte spoor- weglijn, de Detroit, Toledo Ironton Ry. Nu is het de beurt aan de stoomvaart maatschappijen. Op het oogenbllk heeft Ford vijf sche pen in de vaart: twee schepen die hij op de groote meren houdt, de „Onondagi die thans te Los Angelos ligt met een la ding hout, de „East Indian", die net met een lading ijzer voor de fabriek van Ford te Chester, Pennsylvaltia is aangekomen, en de „Oneida". De mama-moordenaar Angersteln. In het Angerstein-prooes werden Vrijdag de psychiatrische deskundigen gehoopd, die beiden tot de conclusie kwamen, dat Angersteln verantwoordelijk is voor zijn daden. De eerste deskundige, dr. Tenbalm, er kende, dat Angersteln uit een familie -tarn tJb.o-UJders stamt. Psychische storingen waren echter tot aan den moordnacht bij den beklaagde niet waar te nemen. De verklaring van Angersteln. dat hij zijn vrouw uit medelijden vermoord heeft en vervolgens van plan was zelfmoord te plegen,'aanvaardde de deskundige niet De gezondheidstoestand van de vrouw was in de laatste welken voor den moord vooruitgaande. Angerstein vermoordde alleen hen, die de lijken gezien hadden 'en liet anderen, die hij evengoed had kunnen ombrengen vrij uit gaan. Daaruit concludeerde de psychiater, dat er tijdens den moord practlsch evenmin een vorm van zich niet bewust zijn van hetgeen hij deed, bij beklaagde bestond. Op een vraag van den voorzitter of de beklaagde in den moordnacht de vrije be schikking over zijn geestelijke vermogens had, antwoordde de deskundige bevesti gend. De tweede deskundige, prof. Jahrmftrk- ter, uit Marburg, bracht in het bijzonder rapport uit over de vraag, of Angerstein tijdens den moord aan den een of anderen vorm van zich niet bewust zijn had ge leden. Het onderzoek, zeide ook deze des kundige, heeft geen enkel Ibewijs opge leverd, dat Angerstein in zijp geestelijke vermogens was gestoord. Hij is in zeker opzicht (minderwaardig, maar krankzinnig is hij in geen enkelen vorm. (Tel.) Gelijk recht voor mannen en vrouwen. De steeds toenemende prostitutie te Londen heeft Lady Astor aanleiding ge geven in het Lagerhuis een wetsontwerp in te dienen strekkende tot het herzien der bestaande wetgeving, welke van 1824 en 1827 dateert en geheel verouderd is. In hoofdzaak echter liet Lady Astor zich lei den door de overtuiging, dat de thans van kracht zijnde bepalingen met betrekking tot het gedrag van zekere vrouwen op de openbare straat niet tevens van toepassing zijn op de mannen. Men herinnert zich, dat het gedurende de laatste jaren herhaaldelijk is voorge komen (o. a. in Hydè Park), dat heeren een veroordeeling hebben opgeloopen ten gevolge van het gedrag van vrouwen van verdachte zeden, die een zeker soort chan tage pleegden. In tal van gevallen echter werden deze veroordeelingen in hooger beroep nietig verklaard. Lady Astor ls nu van oordeel, dat de huidige wetgeving eenzijdig is en tegen een bepaalde klasse van vrouwen is gericht. De mannen zijn in vele gevallen eVeneens schuldig; zij meende daarom dat er gelijk recht moet bestaan en besloot haar door de Labour- zijde zeer toegejuichte re<je met de woor den: Ik ben er zeker van, dat er niemand is, die iets zou willen doen om dezen tra gici hen kant van het leven (de prostitutie) te vergrooten, en dat er niemand is, die niet al het mogelijke zou willen doen om deze vrouwen te helpen en te bewerken, dat zij datgene erlangen, wat w]j voor onze kinderen wenschen: gelijk recht." Een Amerikaansche Bruiloft De eerste onder de klassiek geworden dollsrprincessen, die de NleuVe Wereld telt is de eenige dochter van den multl- mlllionnalr John D. Rockefeller Jr., miss Abbey Rockefeller. En dlfkostbare per soontje heeft onlangs hart en hand ge reikt aan een jeugdig en onbemiddeld advocaat, mr. Milton. Geen wonder dat gansch New York met belangstelling ken nis nam van het sluiten van dit huwelijk, naar eoht-Amerikaanschen trant Van miss Abbey wist men dat ze een sympa thiek figuurtje was^, eenvoudig opgevoed in de puriteinsche huishouding der Ro- ckefellers; en wat mr. Milton betreft, hij was een jeugdmakkertje van het million- nalrsdochtertje en vermoedelijk haar eèr- ste liefde. Het huwelijk was dus niet zon der romantiek. Maai- zonder pracht en praal was het ook niet Voor Rockefeileris woning in de 64e straat verdrong zich,' op den dag van het huwelijk, een dichte menschenmenigte. De acht verdiepingen van het groote gebouw waren alle met bloemen getooid en op het bordes stonden de dienaren des huizes in bonte livrei en openden de portieren der gestadig aan rollende automobielen. Papa Rockefeller had meer dan twaalfhonderd uitnoodigin- Ïen rondgezonden, waarvan twaalfhon- erd in dank aanvaard waren. Vier detec tives waren aangesteld om gastheer en gasten te beschermen en één peraman zag zich mede uitgenoodlgd om de gansche Amerikaansche pers te voorzien van bij zonderheden omtrent deze interessante trouwpartij. De trouwpartij werd we «ön in Ame rika I op as derde verdieping gehouden, in een saai, die geheel gesierd was mot de lievelingsbloemen van het bruidje: bloeiende takken „dog-wood". afkomstig van het landgoed van den ouden John D. Rockefeller, „Tarrytown", aan de Hudson gelegen. Grootvader John zelf was voor' de plechtigheid overgekomen en woonde, met de naaste familieleden, enkele vrien den, plus de vijftig dienaren des huizes, de huwelijksinzegening bij. Het bruidje droeg een kleed van zilver-tulle en de sleep was van point-de-Paris. Er was slechte één bruidsmeisje, dat de gewich tige taak had miss Abbey' bruidsl mqeli orchideeën en gardenia s, beide smette loos wit van haar over te nemen. Op verzoek van het jeugdig paar liet de geestelijke, die den dienst leidde, de woor den dienen en gehoorzamen weg uit de trouwformule. De ceremonie duurde trou wens slechts kort en weldra stroomden de twaalfhonderd genoodigden de trouwzaal binnen om geluk te wenschen. Het jonge paar vlood In stilte van het Woelige en weidsche feest, dat volgde, naar het Penn- sylvania-hotel, dat niet uitsluitend, zelf ei niet voornamelijk op millionnairs is in gericht en New York juichte over der eenvoud van mr. en mrs. Milton. Het juichte nog luider toen den volgenden dag net jonge paar zich Inscheepte naar Europa op de „Paris" en daar geen luxe appartementen betrok,, maar een doodge wone hut, als „doodgewone" menschen. Ofschoon het vertrek geheim gehouden was, en men zelfs onder pseudoniem reisde, wemelde het aan boord toch van permenschen. Maar mr. Milton wist aan hun aanslagen te ontkomen door glim lachend een buiging te maken voor de vertegenwoordigers van 'de koningin der aarde, zijn vrouwtje den arm te geven en met haar in de echtelijke hut te verdwij nen, tot de „Paris" In volle zee was! H. Post OOST-ÏNDIE. De Volksraad. BIJ de begrooting van marine heeft vice- admiraal Gooszen namens de regeering de sprekers beantwoordend, verklaard, dat de Zeven Provinciën nooit zou zijn vastgeloopen, indien een boei niet was- afgedreven. De bij deze begrooting aan gevraagde schepen passen in het stelsel van de Vlootwet De regeering kan zich geen stelsel denken, waarin deze schepen niet zouden passen. Een bedrag van 910.000 was noodig voor vliegtuigen en onderdeelen. De noodige vernieuwing werd goedgekeurd door den Volksraad, doordat deze de Vlootwet goedkeurde. De marinevliegdienst voldoet uitstekend. De regeering meent dat ten minste één vol doend sterk steunpunt moet worden inge richt Een Jeneverfabrfek in Indië. De Indische oorrespondent van de „Te legraaf* schrijft: Door het lid van Voliksraad, den heer J. E. Stokvis, werd in December j.L, naar aanleiding van de plannen tot oprichting van *n jeneverfabriek op de Bandoeng- sche hoogvlakte, de volgende vraag tot de regeering gericht: „Indien de regeering met ondergetee- kende van oordeel is, dat dé vestiging van een jenever-industrie hier te lande onver mijdelijk het alcoholmisbruik ook in de inheemsche samenleving zal bevorderen, is zij dan bereid de aangevraagde ver gunning tot oprichting van een jenever- fabriek te Fengalengen, als in strijd met het algemeen -belang, te weigeren?" Hierop heeft de Indische regaering thans het volgende geantwoord: „De regeering is niet van oordeel dat de oprichting hier te lande van een spi ritusfabriek, alwaar uit gemouten gerst en mais spiritus zal worden vervaardigd, welke ojm. tot jenever zal worden ver werkt onvermijdelijk het alcoholmisbruik ook in de inheemsche samenleving zal bevorderen." Waar de opzet van de fabriek geba seerd ls op de fabricatie van Jenever te gen veel lager prijs dan de geïmporteerde, en de 'bevolking, van verschillende stre ken van Indië althans, niet afkeer!g is van het gebruik van alcohol, indien ze dien kan betalen, lijkt ons dit ontwijkende regeerlngsantwoord niet van eenig ge vaarlijk optimisme ontbloot Op Java zullen wellicht de godsdien stige voorschriften de breede lagen der bevolking nog wel voorlooplg van jene- vermiabruik afhouden, hoewel ook daar het gebruik ongetwijfeld toeneemt El ders, waar de Islam niet of niet in die mate dezen invloed uitoefent staat alleen de prijs het Jenevergebrulk nog in den weg. Elke vermindering van dien rem moet funest worden geacht,... men denk© maar eens aan de leasen, welke de Inheemsche rassen van Australië en Ame rika in dit opzicht gegeven hebben. Haar op de tanden. Een waronghoudster* te Llma-Kaoem bij Fort van der Capellen werd op een nacht wakker geklopt; een vreemde Btem vroeg haar de deur te openen, de be zoeker wilde wat petroleum koopen. De vrouw antwoordde dat artikel niet jn voorraad te hebben, waarop de stem vroeg, dan, maar wat van de petroleum uit haar lamp te mogen hebben. Zij maakte toen open, maar plotseling drong een man naar binnen, die haar beetgreep en poogde, haar met heur eigen haren te wurgen. De bandiet had echter het ongeluk, zijn wijsvinger in den mobd der vrouw te stekenzij beet toe en tastte tegelijkertijd naar het mes, dat de man in zijn gordel droeg. De gebetene trachtte zijn vinger los te rukken, maar het gebit der dappere dame was zoo stevig, dat de punt van den vinger totaal afgebeten werd De dief zette het op een loopen en den volgenden dag werd ijverig gezocht naar iemand met een afgeknotten wijsvinger. De man werd gevonden, maar verklaarde, (lat hij het ongeluk opgeloopen had bij het visschen... Doch omdat de politie niet wilde gelooven aan die bloedige hen gel partij, bekende hij ten slotte. Het bleek een pas ontslagen veroordeelde te zijn, aldus de Keng Po". MoellQke aanhouding. Men meldt aan de „Loc." uit Bandoeng: In het Zuiden der afdeeling Garoet heeft zich een niet-alledaagsch geval voorge daan. Daar geraakte een Inlandsch agent van de veldpolitie in gevecht met een be rucht persoon, zekeren Koerdi, waarbij de laatste het onderspit dolf. Wat op zichzelf niet zoo merkwaardig te. doch het wordt als men weet dat deze Koerdi, die reeds jarenlang gezocht wordt wijl hij ln die streek een terreur uitoefent, een soort napmensch is en ook zoo genoemd wordt door de bevolking. Het was een dégénéré, die welhaast het voorkomen van een go rilla had verkregen. Reeds werd hij vier maal gearresteerd, doch telkens wist hij door zijn aapachtige eigenschappen weer de gulden vrijheid te bemachtigen. Een paar dagen geleden kwam een ln- heemsch agent van de veldpolitie in het Boenghoelangsohe, het operatie-terrein van Koerdi en informeerde naar de ver blijfplaats van dezen aapmensch. De be volking lachte den agent uit, Waar zij, in massa op de jacht geweest gefaald had, zou daar de enkele agent slagen? Neen, dat was niet mogelijk 1 De politieman, Wirafitanadja géheeten, liet zich echter niet ontmoedigen, liet zich inlichten omtrent de jongste bewegingen van Koerdi en ging op zoek. Bij den speurtocht wist de aapmensch den agent te overvallen. De laatste kreeg een slag tegen den buik, waardoor hjj ineen zakte. Hij trok zijn revolver en wilde ln de lucht schieten, doch Koerdi was hem weer te vlug af en pakte het vuurwapen bij den loop beet, waarop een worsteling ontstond tusschen hem en den agent, die de kolf 'had weten te grijpen. Het gevecht^ van man tegen man duurde zoowat een kwar tier. 'Een paar keer ging de revolver af, waarbij Koerdi tweemaal ln de heup werd getroffén. Hij moest den strijd opgeven, werd opgenomen en naar een zieken-in- richting getransporteerd, doch mede ten gevolge van den grooten afstand, gedu rende welke veel bloed verloren werd, overleed hij. telegram voor u gekomen mijnheer", zei Jet die blij was dat ze wat te zeggen hndMijnheer Alleen" stormde als een wilde de trappen op, om eenige «ogenblikken later met een 'verrukt gezicht bij de sprakslooze Jetje terug te keeren, die nog in dezelfde houding stond. „O, juf frouw Jetje, ik had ruzie gehad met m n vrouwtje, en dat herhaalde zich nog al dikwijls. Toen besloten wij een jaar af zonderlijk te gaan leven, en nu vraagt ze mij of ik terug komik ben zoo blij dat ik de eerste niet-ben geweest! „Maar",stamelde de sprakelooze Jetje, „met mijn veriaardag heeft u daar niets van gezegd". „Nu"? antwoordde hij lachend, „ik hePu wel driemaal gevraagd: Op 1 April mag alles??P"... En den volgenden dag vertrok „Mijn heer Alleen" en met hem Jetje's trouw lustigheid. SPORT. Mijnheer „Alleen!" Ze woonden met z'n drieën op gemeu' Ibileerde kamers,' de gezusters Blauw, costuumnaaisters, Miep, Suus, Jetje. Boven woonde „Mijnheer Alleen". Ze waren alle drie verliefd op hem en volgens Miep oogde bij het meest naar haar, volgens Suus lachte hij het meest maar haar en volgens Jetje praatte hij bet meest met haar. Maar wie nu eigenlijk het meest z'n aandacht trok, w|s niet officieel bekend. Miep was 22, Suus 28 en Jetje 26 jaar. Mooi waren ze geen van drieën. „Mijnheer Alleen" werd op 80 geschat, hij was lang, slank, had een prachtige k;uif en had een gezellig, vroolijk humeur. 't Was 31 Maart, den volgenden dag 3 etje's 27en verjaardag. Ze hadden eenige kennissen gevraagd en nu werd nog beraadslaagd of „Mijn beer Alleen" ook van de partij zou wezen. Volgens Jetje „natuurlijk", ook Suus was er niet op tegen, maar Miep vond het wel wat gewaagd. „Verbeeld je zeg, wat moeten wij zeggen wie hij is Doch Jetje had nu eenmaal haar zinnen hierop gezet, en zou hem zelf uitnoodigen. „Ik zeg eenvoudig, dat hij een oude kennis lis, en als het uitkomt, was 't 1 April en dan raag alles!" „Mijnheer Alleen" vond het verrukkelijk en nam de uitnoodiging dankbaar aan. Den volgenden morgen omstreeks 10 uur werd Jetje verrast met een prachtige miand met bloemen, versierd met da eerste tulpen. Jet was in de wolken. Ze zag zich iu gedachten reeds met het bruidskleed aan en vond het niet meer dan billijk als bilj haar, de oudste en knapste van de drie, zou vragen. Ongeveer acht uur kwam de visite en '»ven vóór half negen verscheen „Mijn heer Alleen". HM was keurig in gekleede jias en een klein boirtjuetje sneeuwklokjes p rijkte in'z'n knoopsgat. Hij stelde zich voor en was met zijn grappen en leuke fifezegden weldra het middelpunt van be langstelling. Hij liet den wijn intusschen niet onaangeroerd. Later op den avond werd het gezelschap luidruchtiger en „Mijnheer Alleen" zocht zich een warm plaatsje naast Jetje op die canapé. Jetje glunderde van verge noegdheid. Miep 'zag het en noodigde p lotseling het gezelschap uit even haar tuintje te bezichtigen, waar zij allerlei naad had gestrooid, „Mijnheer Alleen" schoof intusschen iotwat dichter naar Jetje toe en vatte baar hand. „Lieve kind, weet je dat op 1 April alles mag?" „Ja," fluisterde Jetje, z onder op te zien, en het volgende oogen- h.lik gaf „Mijnheer Alleen" haar den eersten zoen. Jetje leefde in hooger s feren en „Mijnheer Alleen" was verrijkt olat het jaar zoo'n vrijgevigen dag als 1 April gaf. Het gezelschap keerde terug en het was uit met de pret. Toen de fuif geëindigd was en Jetje „Mijnheer Alleen'' uitliet, zeide deze* „Jetje, op 1 April mag toch alles, hè Jetje stemde blozend toe, en toen zij even later in de kamer terugkwam, ver belde ze haar vriendinnen dat het er nu wel gauw door was met „Mijnheer Alleen". De vriendinnen keken elkaar veelbe- te eken end aan en Suus vroeg stotterend .„kreeg je een echten zoen Jet?" Suus en Miep konden dien avond den i&laap niet vatten, en elk van haar wenschte zich zoo'n verjaardag als Jet. Eenige dagen later, Jet had „Mijnheer Alleen" nog niet weer gezien, ontmoette blij haar op de trap, toen hij van zijn werkzaamheden thuiskwam. JEr te een Voetbal. Het nnt van tegenspoed. een bevolking van 200.000 inwoners meest boeren. Twee stadles van 10.000 en 12.000 Inwoners lagen in bet gebied. De hygiëni sche verzorging van de streek was nog achterlijkde stadjes hadden w aterleldin- een maar de reBt van het land kreeg zjjn water uit putten en wellen, die vooreen deel door den storm waren vernietigd of verontreinigd. In de streek kwam reeda van te voren veel typhua voor, alleen ln een der twee atadjes werd de melk ge- iiHsteurlaeerd over het algemeen was het vervoer van het huisvuil nog zeer primitief. Dat bleek nu bedenkelijk, omdat honden den koeien en paarden gedood waren en veel personen dakloos waren geworden door den storm. Vijf uur na het uitbreken van den storm kwam de tijding ervan in d. dichtstbijzijnde groote stad en daar werd dadelijk een speciale trein klaarge maakt, met medische ambtenaren, om hulp te v©rsmaffen. Een dag later waren de hygiënische ambtenaren van den staat ter plaatse aanwezig en binnen 36 uur na het ongeval was er een complete dienst georganiseerd. Een veldhospitaal met doktoren en zusters zorgde voor de ge wonden personen met besmettelijke ziek ten werden geïsoleerd, de omgeving zoo noodig gevaccineerd en allerlei andere Ook de militaire dienst werkte mee en verschafte hulppersoneel, dat voornamelijk voor spoedig herstel der woningen zorgde. Na 10 dagen werd de medische dienst aan het Roode Kruis overgedragen. Nu men eenmaal bezig was den hyglënischen dienst te organisee.ren, besloot men zoo veel mogelijk de toestanden blijvend te verbeteren. Er werd een diagnostisch- bacteriologisch laboratorium in de buurt opgericht; de waterverzorging werd voor de heele streek geregeldde melkver- zorging verbeterd en de vullverwljdering in goede banen geleid. In de eerste week werden 4000 personen tegen typhus inge ënt; successievelijk steeg dit getal tot 20.000. Alle gewonden werden ingespoten met tetanus- en koudvuurserum, zoodat van de vele duizenden gewonden slechts vijf of zeè aan deze ziekten stierven. De be volking zag spoedig het nut van den hy^iënischen dienst in en stelde een ver zoek in om den dienst blijvend te maken, hetgeen inderdaad zal gebeuren. Vermoedelijk zal het nu na eenige jaren lijken, dat de tornado meer goed dan kwaad heeft gedaan, door de autoriteiten en de bewoners wakker te schudden en te wijzen op het nut van een goeden hygiënischen dienst. Terwijl vroeger in deze streek veel besmettelijke ziekten voorkwamen, trad er thans geen epidemie op, („The Lancet"). NEDEBLAND8CHE SPOORWEGEN. ZOMERDIENST. Ingegaan 6 Juni 1126. 6.29 (van 1 Juli tot 6 Sept.) 8.46 Zondags niet 6.29 9.01 7.29 sneltrein 9.01 10.05 Zondags niet 12.17 10.05 in Jali en Angnstns op bondagen, aankomst Amsterdam 12.38 12.27 Alleen Zaterdags 12.44 Zaterdags niet 2.52 1.10 alleen Zaterd. 2.52 3.48 Zaterd. en Zond. niet 5 16 4.15 Zondags niet 6.30 7.20 9-28 Men kent de (mop: Wat te zwaarder, een pond lood of een pond veeren? Niettemin draagt het gewicht aan lood zwaarder in de hand dan hetzelfde gewicht van 'n zeer Móhte stof als veeren. Een pond veeren zal immers ook spoediger door den wind wor den opgenomen dan een pond lood. Kon- klusle: Handtasschen moeten niet zwaar gepakt zijn; men kan dan beter een van wat grooteren vorm nemen. 6.21 Zondags niet 8.24 8.03 sneltrein 9.33 Zondags niet 9.12 11.19 12.02 Zondags niet 2.30 3.11 alleen Zondags 6.09 3.40 Zondags niet 6.09 5.50 Zondags niet. In Juli 8.02 en Aug. Zondags ook 9.07 10.63 Op Zon- en Feestdagen aankomst 11.24 11.31 alleen Zondags 1.04 TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli 1905. Medegedeeld door het Kon. Nederlandaoh Meteorologisch Instituut te De Bilt Hoogste stand 772.5 te Valentia. Laagste stand 749.5 te AkureyrL Verwachting: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Westelijke wind; zwaar tot hüllbêwolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Een wetsontiverp van Lady Astor. En tot op den huldigen dag wonen de drie zusters op gemeubileerde kamers, maar ze namen de bovenkamer er bij. Verbeeld je, dat die weer eens door een „Mijnheer Alleen" gehuurd werd I Helder-nionw*. Helder 1 zei vermoedelijk met de Kerstdagen een toer naar Engeland maken; onderhandelin gen zijn gaande met Carnbridge Town Southern Aimeten League (Zuidelijk pijn. 80 KM. van Londen) en 8t Albana Jytjunian League (pl.m. 40 KAL van Londen). Mochten deze onder handelingen slagen, dan zal nog een derde club aangezocht worden om de onkosten te kunnen dekken. Training. Zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur Helder 8 en 4. Zondagochtend athletlekoefe- ningen voor alle voetbalspel©nde leden onder leiding van Julian. HJLC.-nieuws. Zondagmidedg om half drie speelt HRC 2 tegen SVS I voor de nederlaagwedstrijden van het Trainerfonds; om 10 uur la morgens speelt HBC 6 tegen SVB 4 voor hetzelfde dool. De A-adsp. spelen aan den Bolweg tegen 9V8 a om 10 uur. Athletiek. De atletiekwedstrijden voor de adspiranten hebben niet morgen, maar Woensdagavond plaats. Geel Wit-nieuw*. Geel Wit 1VJLF.C. 1 (Alkmaar) om ver* zilveren medaille. Zondagmiddag om half drie heeft bovengenoemde wedstrijd plaats op het G.W.-terreim aan. den Middenwég. Gp 16 Dec 1923 ontmoetten belde tegenstand ere elkaar voor het laatst en wist VAFC I op bet nip pertje een gelukkige 2—1 overwinning in de wacht te sleepen. Beide elftallen speelden toen im klasse 1 B en eindigden V. als no. 2 en GW als no. 3. Evenals dat seizoen had' VAFC ook dit seizoen langen tijd de leiding faarer-afdee ling doch tenslotte ging Zaandijk met den eeretitel strijken. Dat Geel Wit dus hard aan. zal moeten pakken om een eervol resultaat te bereiken is zeker, doch daarentegen zal V. er alles op zetten bm haar ongeslagen record tegen GW te handhaven. Daar er geen andere wedstrijden gespeeld worden zuilen zéker ve len getuigen willen zijn van dezen zeer zeker spannender, wedstrijd. De leiding berust bij den heer Kwast, dus ln goede handen. Door GW is voor dezen wedstrijd een verguld zil veren medaille beechikbaar gesteld, welke na afloop wordt uitgereikt. Een flink gedeelte van de lange zijde bij de schutting is bezet met banken. Van deze zit plaatsen kan. men tegen betaling van 6 cent extra gebruik maken. Naar men ons mededeelt is de vereenlging GW definitief houdster geworden van het Gouden Kruis. Het bestuur schijnt echter van plan te zijn het Kruis weder ter beschikking- te stellen voor een wedstrijd GW 1—WPC 3, onder leiding van een nader overeen te komen goeden arbiter. -e Sparta-nieuwe. Zondagmiddag half drie zal SVB 1 de g— zijn van de Racers. 8. heeft goede plannen en zal heit de H,-reserves niet cadeau geven Om 10 uur de S.-adspiramten A—HRC A op het feparta-terrein, terwijl op datzelfde uur de HRlC-adsp. C met de SVS-adep. C op het HRO terrein elkaar ontmoeten. Voor Woensdag ae. 8VB 4—(Batavier 8, welke wedstrijd gespeeld wordt voor den Leneen- bok er. Nog dient venmeid, dat de medaille, welke door het 3e werd gewonnen van Batavier 3, geschonken weid door de toerclub „Zet 'm op". Internationaal Ruiterfeest te Luxern. Déze week werden te Luzern (Zwitserland) ruiterfeesten gehouden, waaraan ook Holland- suhu officieren deelnamen. Donderdag werd een hand hjap-epringooi,- oourw go! i ouden, waaraan niet minder dan 102 paarden deelnamen. De Hollandsohe officieren behaalden zeer fraaie successen, daar zij zoowel op den eer sten. als op den tweedein prijs beslag legden. Winnaar werd luitenant G. P. de Krulff met „King of Hearts". Tweede werd luitenant A. 'llh. Ooleöbrander met „My Dorllng". (Het terrein was vrij zwaar ten gevolge van den regen, welke den geheelen dag aanhield. Op 18 Maart 1925 verwoeste een wervel wind (tornado) een deel van Illinois met Vertrek van Haldar: Aankomst te Amsterdam tot Alkmaaj* De trein naar Schagen (des Donderdags) vertr. 7.42 morg., aank. te Schagen 8.32 Vertrek van Aankomst ts Amsterdam Haldar:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 14