overdreven en het merkwaardige geval heeft aich voorgedaan, dat later een der geneesheeren van de „Volharding" hem heeft opgebeld en een deel van dat hono rarium heeft opgeëiacht. Op weigerend antwoord uitte deze „Volharding"-genees- heer een dreigement ia verband met de reputatie van dr. Pijl. De zaak wordt voorts in handen gesteld van de Maatschappij tot Bevordering der geneeskunst. (HbL) Werkeloosheldiverzekering enz. Onder den naam „Landelijke Vereeni- ging tot Onderlinge Verzekering tegen de Nadeelige Gevolgen van Werkloosheid en Ziekte" heeft zich sedert September 1923 geconstitueerd eene vereeniging, welker taak door haar naam reeds vol doende omschreven is. Sedert 4 Mei 1926 wordt zij volgens het Werkloosheidsbe sluit 1917 dóór Rijk en Gemeenten ge subsidieerd en is door den Minister bepaald, dat van de Vereeniging lid kunnen worden werknemers, werkzaam in de volgende bedrijvenbouwvakar beiders, fabrieksarbeiders, metaalarbei ders, land- tuin- en veenarbeiders. Het heeft geruimen tijd geduurd alvorens de subsidie verkregen is en de Vereeniging, die al verschillende bewijzen had gekregen van haar levensvatbaarheid, kon zonder deze subsidie nog weinig beginnen. Niet tegenstaande dit keerde zij zonder sub sidie reeds ruim f 6000.uit haar Werkeloozenkas en ruim f 500.uit de Ziektekas uit. Nu zij niet langer wordt belemmerd, kan de vereeniging de vleu gels uitslaan en met kracht de organisatie ter hand nemen. Zij richt zich thans met een schrijven tot Burgemeester en Wet houders der verschillende gemeenten,, waarin verzocht wordt de ongeorgani seerden uit bovengenoemde groepen naar haar te verwijzen. De vereeniging streeft geen politieke of godsdienstige richting na en voert ook geen vakstrijd. Daardoor zijn haar contributies van 40 tot 86 cents per week belangrijk lager dan die der vakbondende uitkeeringen zijn gelijk en de bijdragen der werkeloozenkas hooger. Er wordt meer gereserveerd en de flnanti- eele basis is dientengevolge hooger. Kamer van Koophandel. Woensdagavond vergaderde ten stad- huize te Alkmaar de Kamer v. Koophan del en Fabr. v. Holland's Noorderkwar tier. Nadat de notulen der vorige verga dering gelezen waren, sprak de Voorzit ter een woord tot herinnering aan de Ka naalfeesten op de Pinksterdagen, gehou den op initiatiuf der K. v. K. Hij meende de Kamer daarvoor een woord van dank niet te mogen onthouden en dankte ver volgens de gemeentebesturen van Alk maar en Helder, de marine en den Lange- d^k voor de royale medewerking. Voorts dankte spr. de Zaanlandsche roei- en zeilvereeniging voor het organiseeren van wedstrijden op het Alkmaarder meer en wees op'de groote gevolgen, die een en ander kan hebben voor dit district, terwijl bovendien de gehouden feesten van bij zondere waarde zijn geweest voor de pro- van de kanalisatie van West- friesland. Spr. hoopte, dat de feesten zul- len medewerken tot hel spoedig in vervul ling gaan van die plannen. Naar aanleiding van een missive van het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid inzake de dienstregeling der Nederlandsche spoorwegen, waarin werd uiteengezet waarom dienstregelingen niet meer, zooals tot nu toe, van te voren ter inzage kunnen worden neergelegd, werd aangenomen een voorstel van den heer Kolster, om de heele zaak van het spoor wegverkeer te doen behandelen door de commissie van verkeer. Op voorstel van den voorzitter werd besloten bij den mi nister te herhalen een vroeger door de Kamer reeds gedaan verzoek (dat toen werd afgewezen) om uitbreiding van den spoorwegraad en daarin op te nemen iemand uit Holland's Noorderkwartier, Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het ministerie van finan ciën, waarin werd duidelijk gemaakt, dat een cassabon aan zegelrecht is onderwor pen indien daarop een bedrag van meer dan 10.—- is vermeld of in 't geheel geen bedrag. Verder noemen wij een schrijven van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, waarin wordt medegedeeld, dat geen aanleiding bestaat om voor Schagen en omstreken een streektelefoonnet te vestigen. In dit verband wordt erop gewe zen, dat het tarief voor gesprekken tus- schen plaatsen op niet meer dan 16 K.M, van elkander gelegen is teruggebracht van 86 cent op 20 per gesprek van 8 mi nuten. De heer Schmalz deelde hieromtrent mede, dat de winkeliersvereniging te Schagen zal trachten het tarief van 20 et. verlaagd te krijgen tot 10 cent, zoo moge lijk tot 6 cent. Zonder hoofdelijke stem ming werd dit voorstel aangenomen. Adres van den Ned. bond van autobus ondernemers, strekkende tot het verkrij gen van een betere regeling en samen werking der autobusdiensten op bepaalde trajecten. Na een uitvoerige motiveering wordt verzocht, om, indien op een bepaald tra- jeot, waarvoor een aanvraag voor stand- Slaats wordt ingesteld, goed geoutilleerde ienst(en) bestaan, die ten volle kunneil voldoen aan de vervoersbehoefte en de nieuwe aanvrage niet minstens een ge lijkwaardige onderneming kan aanbieden, niet alleen in het belang van den tegen- woordigen risicodrager, maar ook ten be hoeve van het openbaar belang, een der gelijke aanvraag voor standplaatsvergun ning niet toe te staan. Het adres werd voor kennisgeving aan genomen. Verzoek van het bestuur der Alg. Hel- dersche Winkeliersvereniging om een vertegenwoordiger uit de Kamer aan te wijzen bii het afnemen van het eind examen der Hoogere Handelsschool. Het bestuur heeft daarvoor aangesooht den voorzitter van het grootbedrijf, den heer M. A. Kolster. Een voorstel van dezen heer om een speolale commissie te benoe men uit de Kamer van Koophandel ter bestudeering van onderwijszaken werd aangenomen. Adres van de handeldrijvende en indus- trieele middenstandsvereeniging te Anna- Paulowna, gericht aan de directie der Ned. Spoorwegen, teneinde betere ver lichting te verkrijgen vap het stations emplacement te Anna-Paulowna en Ewijcksluis. Het Buerau vermeende dit verzoek krachtig te moeten ondersteunen. Goed gekeurd. L Adres aan de Tweede Kamer, inzake de regeling der tegemoetkoming aan Zui- derzeevisschers. In dit uitvoerige adres verzoekt adressante: le. te willen bevorderen een zoo spoe dig mogelijke uitvoering der werken, ver bonden aan de afsluiting en drooglegging der Zuiderzee; 2e. de mogelijkheid te openen, dat ook tegemoetkoming kan worden gegeven voor de waardevermindering der onroe rende goederen van houders van neven- bedrijven; 8e. het wegnemen der mogelijkheid, dat van de gemeenten een bijdrage kan wor den gevorderd in de te verleenen tege moetkoming; 4e. het zoo spoedig mogelijk openstel len van de gelegenheid tot het in voldoen de mate ontvangen van nijverheidsonder- wijsj 6e'. het uittrekken van gelden, benoo- digd voor de stichting van een ambachts school te Edam. De heer Kolster merkt op, dat de be treffende wetsvoorstellen reeds zijn aan genomen. Daar zal dus niet veel meer aan te doen zijn. Spr. stelde daarom voor het stuk voor kennisgeving aan te nemen, met uitzondering van het onder 1 ge noemd verzoek. Dit deel van het adres zou spr. willen steunen. Alzoo werd besloten. Mededeeling van de directie der Ned. Spoorwegen dat nog niet kan worden overgegaan het tarief voor buurtverkeer toe te passen op de baanvakken: Alkmaar Helder en AlkmaarHaarlem. Voor kennisgeving aangenomen. Na afhandeling van enkele andere pun ten komt aan de orde een verzoek van het Alkmaarsche comité voor de Olympische Spelen om deze te subsidieeren. De heer Grunwald was er voor dat de subsidie wordt verleend. De zaak is van groot belang voor het land en ook voor Noord-Hollands Noorderkwartier. De heer Coltof wilde wel bijdragen, maar dan in het garantiefonds, dan heeft men kans het geld terug te krijgen. Besloten werd om 100 toe te staan, voor de volgende jaren kan men dan weer zien. Bij de rondvraag bracht de heer Grun wald dank aan de Langedijker handels vloot voor het door hare aanwezigheid opluisteren van de Heldereche Kanaal feesten en dankte den ljeer Hoogland voor zijn bemoeiingen in dezen. De heer Hoogland zou dien dank aan de schippers overbrengen en merkte nog op, dat dezen met hun tocht naar Helder niet anders hebben bedoeld dan een de monstratie voor een spoedige doorvoering van de Kanaalplannen. De hoofdman der Rlf-kabylen. In 1'Oeuvre teekent generaal Verraux een portret van Abd-el-Krim, den hoofd man der Rif-kabylen. Wij ontleenen er het volgende aan: Abd-el-Krim, geboren aan de oevers van (je Werga als zoon van een kald uit den stam der Beni Warigel, is als jongen naar Spanje gezonden evenals andere kinde ren van rijke Marokkanen, die zich de Europeesche beschaving willen eigen ma ken. Daar Abd-el-Krim werkzaam en in telligent is en een voortreffelijk aanpas singsvermogen bezit, vindt hij terstond zijn weg: hij wordt inlichtingsagent voor rekening der Spanjaarden, aan wie ver dragen een protectoraatsrecht over zijn land hebben gegeven. Om te beginnen ver raadt hij dus de zijnen; .vervolgens breidt hij het veld van zijn werkzaamheid uit Gedurende den oorlog stelt hij zich in dienst van het Duitsche gezantschap te Madrid, dat bij dient tegen Frankrijk. Te vens verstaat hij zich met Abd-el-Malek en bezorgt hem wapens en munitie. Als spion en smokkelaar verdient hij opge hangen te worden. Men stelt zich echter ermede tevreden hem in de gevangenis te zetten. Wanneer hij eruit komt, siert hij, tegenover de zijnen, zich met het aureool van het martelaarschap. Zijn va der vecht tegen de Spanjaarden en sneu velt voor Meld)la. Hij weet er profijt van te tretkken. Het is het tijdstip waarop Abd-el-Malek, vervolgens Raisoeli, hun macht zien tanen. Hij raapt den stand aard van de Islam op, dien zij hebben laten vallen en doet zich tot leider van den oorlog kiezen. Nu dient de kennis, die hij in Europa heeft verworven, hem opnieuw. Hij moderiseert de functie. De overwin ning van Annoeal in 1921, waardoor hij de stoute plannen van generaal Sylvestre tegenhoudt, verzekert zijn fortuin*Als ze- evierend soldaat viert hij zijn eerzucht een ministerraad en de vergadering van zijn stamhoofden een paflement. Hij neemt hun bijdragen aan,lokt hun lof uitingen uit, fopt Moskou en Doriot (het communistische Fransohe Kamerlid) en daar zijn hof te Adiir een model is noch van gestrengheid, noch van eerlijkheid, hebben avonturiers, uit alle landen geko men, zich daar verzameld in de hoop er in troebel water te visschen. Het troebele water is in dit geval het mijn-gebied van het Ril. Aan het slot van zijn schets zegt gene raal Verraux nog dit: Ook uit nationaal oogpunt is Abd-el- Krim, gelijk Ladreit de Lacharrière on langs geschreven heeft, niet meer dan een bedrieger: „daar hij niet van Sjerifijn- schen oorsprong is, noch van den stam der Marabouts, heeft hij zich een stam boom, waaraan niets ontbreekt, laten fa- briceeren". Wanneer zijn fanatieke vol gelingen, door de nederlaag geleerd, dat zullen bemerken, zal hij jammerlijk in eenstorten. De Rif fijnen, mensohen van het ras der Berbers, die aan hun grond zijn gehecht en bovendien moedige mannen, hebben recht erop door Frankrijk ontzien te wor den. Wij verlangen naar het nabijzijnde uur, waarop met hen vrede gesloten zal worden, waarop men hen wederom in alle vrijheid aan de Werga zal laten drinken, gelijk de overeenkomst van 1912 heeft vast gesteld. Maar onder het verdrag, waarop Frankrijk zijn handteekening zal plaat sen, behoeft niet die geplaatst te worden van het personnage, dat reeds thans is aangewezen om in het duister terug te treden, waaruit slechts zijn arglistige streken hem te voorschijn hebben doen treden. en teugel. Hij slaat zonder schaamte munt uit zijn buitenlandsche betrekkin gen en de lichtgeloovigheid van de zijnen en tevens uit hun oorlogszuchtigen geest. Hij wekt bij hen den steeds sluimerenden haat voor den Christen op en slaagt erin zich tot sultan te laten uitroepen door menschen, die met de trouw aan hun sou- verein nooit verloren zitten. Slechts de geestdrift van het oogenblik telt mee. Die geestdrift wint de naburige stammen, o.a. de groote agglomeratie der Dzjebala. Abd- el-Krim steunt bovendien zijn actie met klinkende argumenten: het goud van den losprijs van generaal Navarro. Daar hij tijdens zijn herhaald verblijf in Europa kennis gemaakt heeft met de moderne uitvindingen, gebruikt hij tele foon, auto's, zelfs eenlge vliegtuigen en maakt daarmede Indruk op zijn argelooze onderdanen, die hem een bovenaardsch genie toekennen. Zelfs maakt hij Indruk op nog naïever vreemdelingen, die in hem een „modernen" vorst zien, omdat hij het Rif een republiek noemt, zijn maghzen JTJLIANADORP. Reeds eenige dagen is de baggermolen „Sliedrecht" van de aannemersfirma J. Krayeveld te Sliedrecht bezig met het op ruimen van dat gedeelte van den Koegras- zeedijk, waar het nieuwe uitwaterings- en scheepvaartkanaal zich bij de Koojj met het Groot Noord-Hollandsch Kanaal zal vereenigen. Wij brachten een bezoek ter plaatse en constateerden, dat het niet meer mogelijk was om zich daar verder op den dijk te bewegen, daar de doorgraving al thans voor een gedeelte een feit is ge worden. Het geheele stuk wordt nu nog niet opgeruimd, want dan zou het pont- veer in het gedrang komen. Dat kan dus niet vóór de nieuwe vlotbrug, die heel wat zuidelijker voor de smederij van den heer T. Lanser komt te liggen, klaar is. Hieraan wordt eveneens met bekwamen spoed gewerkt. De grond van het djjk- lichaam wordt door genoemden molen ge stort in groote bakken, die door een sleep boot naar een perszuiger gesleept worden, die ongeveer ligt ter hoogte van de hoeve „De Uitvlucht", en welke den inhoud van de bakken over den zeedijk perst op het thans in droogmaking zijnde poldertje. Zoodoende wordt de grond, die op de eene plaats overbodig geworden is, weer aan gewend tot het produceeren van nieuw land. Een en ander geeft daar in de buurt een gezellige bedrijvigheid. Het woonhuis met erf en tuin aan de Doggersvaart, eerder eigendom van de familie Zwaag, is thans overgegaan in handen van den heer N. Bakker te Helder, welke zich er inmiddels ook heeft ge vestigd. Bij de gehouden verkiezing voor twee ouderlingen bij de Ned. Herv. Gemeente te Huisduinen-Julianadorp werden herko zen de heeren J. de Ruyter te Huisduinen en R. Tromp te Julianadorp. Beiden heb ben hunne benoeming aanvaard. Deze week zijn op verschillende plaatsen wederom proeven genomen met de prepa raten „Navaline" en „Navalan" van het Wales-Syndicaat tot bestrijding en gene zing van het Mond- en Klauwzeer. De uit slagen van de proeven zijn ons nog niet bekend, en wij komen, zoodra deze in ons bezit zijn, hierop terug. Gezien de eerste proef twijfelen wij echter geenszins aan een goed resultaat. Wanneer er voorheen een hooiklamp gezet moest worden, werden daarbij als vanzelfsprekend de noodige handen ge bruikt om het hooi in de hoogte te werken. De tijden zijn evenwel veranderd en nu gebeurt zulks, evenals dat op alle boerde rijen reeds in de schuren geschiedt, met paardekracht, en wordt het hooi van den wagen door middel van een bij de klamp geplaatsten mast, waaraan het hijsschtoe- stel bevestigd is, omhoog getrokken. Bij vele boerderijen ziet men thans een der gelijke stellage staan. De spoorwegoverweg bij Post 4 B aan den Kortevliet is belangrijk verbreed, wat betreft de overgang over de spoorrails, en dit zal in niet mindere mate aan het ver keer daar ter plaatse ten goede komen als de thans bestendigde bewaking en af sluiting. Voor de tweede maal geraakte Donder dagmorgen te half tien dezelfde hooiklamp van den heer A. Kruier aan den Lange- vliet alhier in brand. (Reeds in het no. van Donderdag is hiervan melding ge maakt). De oorzaak van den brand is thans te wijten aan het spelen met lucifers door een kind. In een oogenblik tijds stond de geheele klamp in brand, wat de buitenkant betreft, en het was heel gelukkig, dat de wind van de gebouwen af was en ook van de in de nabijheid staande andere hooi klamp. Ware dit niet het geval geweest, dan ware er misschien meer gebeurd, daar er ter plaatse een viertal boeren woningen met alles wat daarbij annex is bij elkander staan. De brandspuit met personeel was spoedig aanwezig, evenals de politie, be nevens de opper-brandmeester, de heer Dokter uit Helder. Na eenlg overleg werd een tweede spuit uit Helder gereauireerd, welke in den loop van den namiddag weer kon Inrukken. Na de brandende gedeelten te hebben afgestoken en verwijderd, was ten zee uur liet gèvaar geweken, en kon ook het bluschmateriaal van hier naar hulstoe. De toegang naar het Directiegebouw van den Rijkswaterstaat, staande op het Duin bij Paal 4, welke eerder door niets werd belet, is thans veranderd. Aan den Duinweg is het toegangspad behoorlijk afgerasterd en voorzien van een bord met het bekende art. 461 van het Wetboek van Strafrecht erop. Verder in de Duinen is voor het gebouw een groot terrein afge rasterd, terwijl rondom het gebouw zelve een nette houten afrastering is geplaatst. Het gebouw is ook weer opnieuw geschil derd, enz. en het geheel maakt thans een goeden indruk. Het door het publiek maar raakloopen is dus gedaan en dit zal ook voor de bewoners wel aangenaam zijn. Het bestuur van „V.Z.O.8." vergaderde Donderdagavond ten huize van dén heer H. Veul en bepaalde de Algemeene Le denvergadering op Zaterdag 18 Juli a.s. in het café „De Blauwe Keet" van den heer J. Marees Dz. ANNA PAULOWNA. In het gezin van V. Kaan, Kneesweg, alhier, is een geval van roodvonk gecon stateerd. Aangifte is gedaan dat deze week onder het vee van M. van der Wel, wed. M. 't Hart, J. Smit Azn., en J. H. P. Neuvel mond- en klauwzeer is uitgebroken. Aan D. J. Harthoorn, W. Hoep. P. J. Kossen, G. M. Langereis, A, Meeldijk, G. J. Noorden, O. Rezelman, G. Stins, A. Walraven, J. Wijdenes, J. van Zandwijk en J. A. van Zanten is voorgoed vrijstel ling verleend van den dienstplicht- we gens broederdlenst. Voorloopig zijn vrijgesteld: C. Jonge- jan, A. Paardekooper, H. M. J. Penne- kamp,tA. Raaljmakera^ J. Wiggerg, L. Wisse en M. Zwarts. Polftle Anna Paulowna. Verloren een bruin lederen portemon- naie met eenig geld. Gevonden een ge deelte van een ventilator. Inlichtingen worden tere secretarie verstrekt Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Elisabeth, d. v. K. Stins (O.-Indië) en J. List ONDERTROUWD: Neeltje Wisse en Johannes Slootweg. SCHAGEN. De teruggang in de varkensprijzen, die w]j de vorige week meenden te kunnen voorspellen, is reeds begonnen. Met de prijzen van boven den gulden per kilo is het zoo goed als afgeloopen. Alkmaar stond Maandag 6 Juli op 0.90 a 0.95 voor vette varkens, zouters op 0.76 a 0.78. Amsterdam stond nog op dienzelf den datum bij inzet op 1.04 a 1.07, doch bij den afloop waren de prijzen reeds be langrijk gezakt. Groningen was Dinsdag al heel wat lager, 0.84 a 0.86 voor vette varkens en 0.74 a 0.76 per Kilo voor zouters; Leiden met ruimen aanvoer 0.88 a 0.92; Purmerend vette varkens 0.88 a 0.94, zouters 0.70 a 0.74; Rotterdam gaf voor zware vette ƒ0.96 a ƒ0.98, voor zouters 0.84 a 0.88. Friesland, Overijsel en Gelderland zijn al weer tot den ouden prijs teruggekeerd. Sneek vette ƒ0.76 a 0.86, zouters 0.72 a 0.74. Deze cijfers zijn zeker meer dan genoeg om te bewij zen, dat wij de zaken niet in een te donker licht hebben gesteld. Eigenaardig is het, dat de sterk verschillende prijzen, alleen in den varkenshandel voorkomen. Als hoofdoorzaak wordt hiervan genoemd een tekort in het binnenland, bij een toene mende vraag uit het buitenland. Het is dus niet de stijging van de mestproducten, integendeel, de mals is zelfs dalende. Te Schagen was Donderdag eene kleine collectie varkens aangevoerd, maar van zeer goede kwaliteit. De prijs liep daar tot 90 cent per kilo. Er was veel animo voor koopen. De vetmarkt was goed be zocht door kooplieden, wij zagen ze uit alle groote gemeenten van Noordholland. De handel was, ook daardoor, zeer leven dig, wat op den prijs een gunstigen in vloed had. De prijs voor le kwaliteit be droeg 1.25 a 1.28 per kilo, een enkel best beestje bracht 1.80 op; 2e kwaliteit 1.10 a 1.20; 8e kw. 0.96 a 1.05. Ook de vette schapen waren hooger in prijs, mede het gevolg van goede vraag. Besteed werd tot 64 gld. Deze schapen werden later opnieuw verkocht, die verkoopprijs bleef een geheim voor ons. Er was bijzon dere handel, veel liefhebberij tot koopen, zoodat er nauwelijks voor eiken koopman een hokje was. Lammeren met kleinen aanvoer, waren stug. De prijs liep van 26 tot ƒ28. Nuchtere kalveren waren prijshoudend, naar schatting bedroeg de prijs J UÉ kilo. BH gelegenheid van de kermis te Scha gerbrug zal daar op den 2den dag eene landbouwtentoonstelling worden gehou den. op den 8den dag zal eene groote in ternationale harddraverij plaats hebben. De loting voor de Nationale Militie, die gewoonlijk in September plaats heeft, zal dit jaar in Augustus plaats hebben. De heer Th. Roep, leeraar aan den Win- ter-Handelscursus en de V akteekenschool voor Ambachtsleerlingen, beiden geves tigd te Schagen, heeft ontslag uit deze betrekkingen aangevraagd. De hooioogst loopt in Hollands Noorden op zijn einde. Het gewas is van zeer goede kwaliteit, de opbrengst viel niet overal mee. De gemiddelde opbrengst op goed land bedroeg 7 wagens per Hectare. De Hongaarsche regeering heeft den vrijen Invoer van fokvee toegestaan. Zulks geschiedde op een dringend verzoek van de Hongaarsche boeren. Uitslag der verkooping te Schagerbrug ten overstaan van notaris O. L. van den Bergh te Schagen, van het Koffiehuis „Het ZHper Veerhuis", in de kom van het dorp Schagerbrug, eigendom van den heer Loman te Schoten. Kooper de heer C. Swarthof te Schagerbrug voor 5010. TEXEL. Gisteren maakten de schoolkinderen van Midden- en Zuid-Eierland en De Waal een reisje. De tocht ging naar Alkmaar, waar eerst wat gewandeld werd. Vervol gens per stoomtram naar Bergen en Ber gen aan Zee. Te Bergen werd ln Hotel „Duinvermaak" het middagmaal gebruikt De kinderen genoten natuurlHk volop en keerden 's avonds hoogst voldaan huis waarts. Deze week werden van hier vertonden: 668 lammeren, 24 schapen, 22 varkens, 6 koeien, 18 kalveren, 2 paarden. Burgerlijke Stand van Texel van 4 tot en met 10 Juli 1926. ONDERTROUWD: H. J. Kejjser en M. W. Rab. OVERLEDEN: Camelia Boon, 28 Jaar, ongehuwd. Naar wij vernemen zal door de burge rij van den Oever en omstreken op Zon dag 12 Juli a.s. aan de Muziekvereeniging „Apollo" aldaar een nieuwe muziektent worden aangeboden. De mooie nieuwe muziektent ziet er keurig uit en is een aanwinst voor t dorp. De aanbieding zal geschieden des avonds 7 uur, en „Apollo" geeft dan van 79 uur er het eerste volksconcert in, hetwelk, naar wij hopen door vele andere concerten zal worden op- gevolgd. s levend gewicht ƒ0.76 a ƒ0.90 per Voor een volzomermarkt was de markt van 9 Juli goed, de handel was zeer goed, terwijl de aanvoerders vrij algemeen te vreden waren. Onder leiding van den heer S. Smeding, Rijkslandbouwconsulent en directeur van de Landbouwwinterschool te Schagen had ln het hótel „Vredelust" de jaarlijksche vergadering plaats van de landbouwonder- wijzers in Noordholland. Door den heer H. van Ree, Atrtswoud, werd verslag uit gebracht namens de dictaten-commissie. Naar aanleiding van eene inleiding van den heer J. A. Hulsman, Amsterdam, werd besloten bij de groote landbouwmaat- schappijen en de gemeentebesturen aan te dringen op het stichten van oAderwJjtge- legenheden voor leerlingen van 12 tot 15 jaar, opdat, het landbouwonderwijs beter tot zijn reeht zal komen. De vergadering werd besloten met eene excursie door den Waard- en Groetpolder, waar de bedrijven werden bezocht van de heeren Schaap en J. Kistemaker. Te EwHcksluls werden de Zuiderzeewerken besocht. LUCHTVAART. Vliegtuigen ln dienst der vtascherfj. Bij Frederikshavn op Jutland worden proeven genoemen om watervliegtuigen te gebruiken bij de viascherij-inspectie. Het is gebleken, dat de idee zeer goed ln de praktijk voldoet en dat er daarmee uit muntend toezicht op de territoriale wate ren kan worden uitgeoefend. Burgerlijke Stand van Helder MARINEBERICHTEN. Blijkens bij het departement van ma rine ontvangen telegram is de oefening»- divisie, onder hevel van sohout-bij-nacht K. Z. filuys, opbaar reis naar de Oostzee Donderdag te Reval aangekomen. oefenixbgetlja. t WEERINGEN. van 9 en 10 Juli 1926. OVERLEDEN: G. ten Wolde, 67 jaar, m., echtgen. v. D. de Vriee; G. de Jon®, 87 jaar. v.; A. Huiting, 29 jaar, echtgen. van Joh. Adr. Jac. Elzae. BEVALLEN: J. Dienaar-Kooger, GEHUWD:"E. Troost en A. Sirach; M. Jane een en N. Bakker; L. van Saarlooa en A. Keer- eamaker. Oefeningsdivisie voor de Oostzee. Hr. Ma. politiekruieer Triton Is, onder bevel van luit. ter zee le kl. H. J1. van der Stad, van Nleu/wediep naar de Noordzee vertrokken voor het hervatten van het toezicht op de vlteoherij. Lult ter zee 2e kl. W. F. H. Baoker, dienen de bij de Ouderzeedienetkaaerne te Willame oord, ie tijdelijk te Rotterdam geplaatst, om proeftochten mede te maken met de «-Ma»,- ln aanbouw zijnde onderzeeboot O 11. Met omtelag uit den Zeedie net: 20 Juli: korp.-torpedomaker K. H. Grootveld. 26 Julimatroos 2e kl. C. A. Okkeree. 29 Julieerg.-torpedomaker N. O. Stam. 1 Aug.: ina.tr. 2e kl. A. P. de Fever, eerg.-kok M. van Gellekom, eerg.-konwtabel Y. Bakker. I fciept.: macht.-imaj. O. van der T.ItM*. L5 Sept.: kwartiermeester G. Rong. 16 Sept.korp.-macht H. Ruck, onecht-nud. J'. T. F. Aidriaanee. 19 Sept.korp.-stoker J. Oerlemane. De luit. ter zee 2e kl. MLR. L. Stobbe wordt den lSen Juli a.» geplaatet aan boord Wacht schip VlUeingen voor een oefening van 6 maanden. De ld. H. J. C Mojet dienende aan boord Hydra wordt den 15en Juli ontheven van zijne plaatsing wegene einde van dien voorgeschreven 9 Juli: off.-vlieger 8e kl. P. Vroon ven de Kooij naar de Mok II (Juli: oppertorpedlet L. J. J. Duaee ven O.eeedJcaaeme tijdelijk naar G 16. 11 iJfeli: torpediet-maj D. Yeka van G 16 naar Wachtschip Willemsoord

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 8