f 15.- Kleine Advertentiën H.R.C. Dr. MEERBURG. DIVERSEN IbetrekkingenI I'TË HUUR 1 DRUKWERK TE HUUR TE KOOP Advertentiën. K0ISH0IIDELI1KE VERGADERING op hedenavond 8 uur, In de vacantie C.DEBOERJR. brulk, «en oontract wensohen aan te gaan. Dan weet men ten naastenbij, hoeveel leidingwater de Polder noodlg heeft. •Voorz. imeent, dat daar niets tegen kan weaen. Het Dag. Beet. maakt alleen mo menteel bezwaar om nu reeds 200 M." voor koelwater te garandeeren. Obk aou er niets tegen wezen dat de Gemeente een ïefcere afname garandeert en dat de Pol der daarvan aan de Gemeente vergoedt, wat hij na 1 jaar blijkt noodig gehad te hebben. Het voorstel tot aansluiting der ge noemde perceelen voor rekening van den Polder wordt aangenomen, terwijl de be woners bericht zullen krijgen, dat zij hun particulier watergebruik zelf zullen heb ben te betalen. Van P. J. Ruitenburg is een verzoek Ingekomen om schadevergoeding wijl hij, door het verhoogen der 'boezemkade van dfen Wieringerwaaid, minder hooi (geteeld heeft Het Dag. Best acht die schade niet van groote beteekenis. en meent alleen bij zeer ernstige schade vergoeding te moe ten geven. Op het verzoek wordt afwij zend beschikt Hierop volgt een voorstel tot he maken van een nieuwen duiker door de Molen vaart en de beide Molenvaartwegen, uit komende tegenover den akker aan den Molenvaartsweg van M. Huiberts. Over de kosten zal, met het oog op de aanbeste ding, straks in 'besloten vergadering wor den gesproken. Hout is goedikooper, maar niet zoo duurzaam en herstel brengt altijd groote stagnatie en kosten, waarom het beste zal zijn den duiker van gewapend beton te maken, hetwelk als materiaal voor waterwerken het meest durzaam blijkt te zijn. De opzichter doet thans uit leg van het door hem ontworpen plan, waarna besloten wordt den nleüwen dui ker van gewapend beton te maken. Het gebruik van een electrischen eleva tor voor grintlossen werdt door den heer Stammes bij de rondvraag te sprake ge bracht en zal overwogen worden. Hierna sluiting. 8POBT. Voetbal. De penningmeester, de heer D. F. Webellng, doet vervolgen» rekening en verantwoording over bet afgeloopen 'boekjaar. Met inbegrip van het vorig saldo ad 187.55 bedroegen de ontvangsten 305.45, de uitgaven beliepen 192.83; er is dus een batig saldo van 112.62. >o bescheiden weiden nagezien door de hee- ren H. Jonker en M. Wiseekexke en volkomen m orde bevonden. Roeien. Zwemmen. De Amaterdamsohe zwemvereenlging „de Dolfijn" heeft een ijverige propaganda-com- mieete, die een uitmuntende kleine brochure Waarom Zwemmen?" uitgaf, waaraan wij ontleenen: Postduivensport MARINEBERICHTEN. Burgermke Stand van Helder AORIANUS, ALGEMEENE G. B. Een pot kost slechts f 0.50 zijn reeds voldoende een loopende rekening te beginnen tot aankoop van een FORD AUTOMOBIEL, MAARTEN SMIT. A.s. Donderdag op het Feest terrein zal LAAN met zijn VERVERSCHINGSTENT aanwezig zijn. AANGEBODEN AANGEBODEN VAN ALLERLEI AARD GEVRAAGD GEVRAAGD (gevraagd, te koop, te huur enz.), v. 1 t/m. 3 regels 40 ct., elke regel meer 10 ct. Aan ons Bureau te bevragen of met brieven 10 cent extra. De NI V. B.-wedstrijden. •Voor den jangaten Zondag waren nog twee officieele wedstrijden vastgesteld. De promotie naar de 2e klasse A van Afdeeli»? II zou in den wedstrijd SVW'Vriendenschaar kunnen worden beslist. Als de Culemborgsohe 3e klas eer maar één punt gehaald had zou het pleit beslecht en SVW gewipt zijn. De Rotterdam mers dachten er echter anders over en wonnen met 20. De drie gegadigden hebben nu elk vier punten, zoodat het feest opnieuw begin nen moet. Elik nog vier wedstrijden voor den boeg! Het bruine monster heerscht dus offi- cieel nog tot Augustus toe. Leve het gesloten seizoen 1 In Gouda genoot Olympia 2 de eer om na een rustperiode van eenige maanden nog eens officieel voor de competitie aan "t werk gezet te worden. Gespeeld werd tegen Lugdunuzn 2 voor de promotie naar de reserve 2e klasse. De Leidenaars werden met 10 geslagen, wat voor Gouda pleit. De returnmatch heeft Zon dag as. plaats èn als Lugdunuim nu maar niet wint, dan is hier tenminste ook rust gekomen. Internationale wedstrijden. Vrijdag won Oostenrijk te Helsingforo met 21 van Finland. Zondag jJ. heeft te Stockholm de wedstrijd ZwedenHongarije plaats gehad. Zweden won met 6—2. Ruet 3—0. De Club Nacional de Montevideo heeft nu eens een nederlaag geleden; de vereeniging „Europa" te Baroelona won met 10. Nieuwe N.-H. V. B.-clubs. De nainen van de vereenigingen „Breezand (vroeger BFO) en „Succee" te Hippolytushoef zijn als behoorende tot den N.-jl V. B. officieel door dén N. V. B. geregistreerd. De nieuwe spelregels. De epelregelcommissie van den N. V. B. zal heden te 's-Gravenhage bijeenkomen om de wijziging-der voetbalspelrögels (buitenspel) te behandelen. Dinsdagavond zal te Utrecht de wedstrijd UW*t Gooi worden gespeeld onder de nieu we bepalingen voor buitenspel en ingooien. Het zal de eerste wedstrijd zijn tueschen twee eerste klassers, waarbij deze bepaling bij wijze van proef wordt toegepast. De N. V. B.-competitie. Naar die „Sportkroniek" mededeelt, zullen de N. V. B.-eompetitiee Zondag 6 Sept. weder om een aanvang nemen. Tevens heeft het N. V. B.-bestuur besloten, dat in afwijking van art. 149 van het H. R. iedere apeler na 31 Aug. 1925 vrij zal zijn in de keuze van een vereeniging. Uitslagen van Zondag 12 Juli. Nederlaagwedstrijden H.R.C. HRC 2—SVS 8-4, HRC b—SVS 4 12-9. Medaillewedstrijden. Geel Wit 1VAFC 6—1, SVS b—Helder d 0—4. Vriendschappelijk. HRC aSVS a 18—1, HRC c—SVS c 2—0, Heider b—KFC 10-0, Helder oDOS 102. Om den Lensenbeker. Woensdag 15 Juli Atlas 1Batavier 2, aanvang 7 uur, terrein Geel Wit; SVS 2-HRC 3, aanvang 7 uur, terrein Batavier. H.R.C.-nieuw*. Donderdagavond 7 uur spelen die HRC-vete- ranen een wedstrijd tegen een HRC-supporters- elft&l om een medaille, welke ls beschikbaar gesteld door de supporters. Entrée 10 cent. De opbrengst ls bestemd voor het Trainerfonds van HRC. Hedenavond om 8 uur alg. vergadering in het olublokaal. Zie voor nadere bijzonderheden de advertentie in dit blad. Anna Paulowna. Zaterdag .11 Juli hield die voetbalvereniging Exoeleior haar jaarvergadering in café Slikker. De voorz., de heer C. Slikker, heette d« aanwezigen welkom, waarop de secretaris, de heer C. van Oorschot, de notulen lae, welike onveranderd werden goedgekeud. Ingekomen la een achrijven van den N. H. V. B. met gevraagde Inlichtingen, waarna bet lo ten wordt tot dien 'bond toe te treden. ^olgt. bestuursverkiezing. Alle bestuurs leden zijn aftredend en worden herkozen, met uitzondering van dien heer O. van Oorschot, die niet moer voor een herbenoeming In aan- merkuig wenscht te komeni, in zijn plaats wordt gekozen de heer O. Kaan. Met algemeen© stemmen wordt besloten om aan den trainer vergoeding van reiskosten te geven. Voorts besloot men, om kermis-Maan- dag een geoostuimeenden en (Dinsdag een vriendschappelijken medaillewedetrijd te hou- dén, .waartoe Concordia zal worden nitgenoo- digd. Leden, die 'bedanken, en 'later weer willen toetreden zullen voortaan 1.50 inleggeld moeten betalen. Nadat de rondvraag nog een en ander naar voren brengt dankt het afgetreden bestuurslid, de heer van Oorschot, zijn medebestuursleden voor de aangename wijze waarop hij met hen heeft mogen samenwerken, waarop voorzitter warme hulde brengt aan den heer van Oor schot voor het vele wat deze, in verschillende functies voor den bloei van Excelsior heeft gedaan. Hierna sluiting. Nieuwe Niedorp. Te Nieuwe^Jiedorp werd Zondag een span nende match gespeeld tusachen Z.F.C. I van Zaandam en E-D.O. I van Haarlem, beiden ie klas N.V.B. De Sportvereeniging te Nieuwe Niedorp had voor dezen propaganda-wedstrijd een gouden kruis en een zilveren medaille be schikbaar gesteld. De wedstrijd werd met 43 door E.D.O. gewonnen. Zulk een ie klas spel, door ie klasse-spelers, had natuurlijk een flink publiek getrokken. '1 Wieringen. J.l. Zondag speelde 'de Voetbalclub „Volhar ding" te Den Oever aldaar een match. Succes II van Hippolytushoef was uitgenoodigd te spelen en voldeed daaraan gaarne. V„ een pas opgerichte club, weerde zich danig en liet zien, dat ze de sport ernstig willen beoefenen. S. II, een meer gevorderde club, speelde best, zoo dat V. er veel van kon leeren. Het einde was 6i voor Succes. Scheidsrechter Noorden leidde goed. Succes I speelde tegen B.F.C. I van Bree zand voor de seriewedstrijden te Anna Pau lowna en verloor met 2o. JJ. Zondagmiddag U.D.I. van Ho kwam de Korfbalclub oogwoud alhier een wedstrijd spelen tegen „Wiron" van hier, voor welken wedstrijd de heer P. Jongkind een bronzen kruis beschikbaar stelde. Van weerskanten werd er flink gespeeld, doch U.D.I. kon het niet tegen „Wiron" houden en verloor met 6—2, zoodat „Wiron" beslag legde op de aan geboden kruismedaille. Athletlek. HolLandsehe at hl eten in Duitschland. Woensdagavond hadden, naar de „Tel.' meldlt. te Orefeld internationale eportfeeeten plaat», waaraan o.a. ook Paulen en en van den Berge deelnamen. De uitslagen waren800 M. 1. Wolloaer 1.59.4; 2. Paulen op 1 M. 100 M.: 1. Houben In 10.6 sec. 400 M.1. Gertz; 2. van dén Berge. 200 M.: 1. Schuller, 22.1 aec.; 2. van den Berge op 3 M_( Aangegeven was een baan van 200 M., doch deze was eigenlijk slechte 100 M. lang.) De kampioenschappen van Nederland. Op hert UW-tereln te Utrecht werden Zon dag j.l. dieze N. A. U.-wedstrijden geboudvn. De regeling was in handen van den A. P. A. B., doch niert feilloos. (De 100 M. hardloopen was voor den record houder H. A. Brooe in 10.7 sec. dus record tijd. No. 2 was v. d. Berge (Sparta,) Bij heit nummer 110 M. hordenloop (Nederi. reoord O. E. van Rappard, 15.6 sec.) kwam de recordhouder in de finale te vallen, waardoor L. Spel (Blauw Wit) evenals vorig jaar kam pioen werd' in 16.8 sec.; 2. Kaan (Haarlem) 17.6 sec. Op de 400 M. hardloopen ontbrak Paulen, wiens reoord op 49 sec. staat. W. Kat (AV 1923) won In 53.6 sec., 2. W. Bolten Jr. (AV 1923) 65.1 sec. Jon Zeegers (AVAC) legde 'beslag op de 1500 M. in 4 min. 16 sec.; 2. Rotteveel (Zwalu wen) 4 min. 16.9 sec. De 10000 M. hardloopen bracht een record- verbetering. Houder was C. L. Brouwer (DOS) in 34 min. 67.8 sec. Dullaart, de winnaar van 't vorig jaar, ontbrak qp 't appèl, teiwij! Zee- gere> al spoedig wegens kramp opgaf. De af stand is voor hem' te groot. Zijn clubgenoot Ooetenmeyer scheen een 'goeden gooi te zullen doen, dooh gaf na eenigen tijd ook op. Klaase, de veelbelovende 'Haarlean-looper, 'eidde toen en won ten slotte fraai in 34 min. 25.3 sec daarmede het record aanzienlijk verbeterend. 2. Hartman (DOS), 34 min. 49.3 se:. Slechts drie loopers haalden de finish. De 1500 M. snelwandelen was voor S. Bo- gaert (Pro Patria, R'dam) in 6'min 47.6 sec. (Nederi. record C. (dubbels, 6 min. 12.1 sec.) 2. P. van Doesburg (Blauw Wit). 6 min. 59.1 sec.; 3. P. van Breemen (kampioen N.-H'! A. B. 1925). (De 80 M. hardloopen bracht geen bijzondere prestaties. Mej. J. Mallon (Quick, Gouda) won in 112 sec. (Nederi. record mej R. Franken, 10.5 sec.); 2. mej. J'. de Vink (Atilla), 11.4 6ec. Theeimgh van Sparta sprong als no. 1 1.75 M. hoog (Ned. record W. Best 1.80 M.)2 was Buhrman (Excelsior, A'dam), 1.75 M. 'Het zal voor de Heldersohe athleten een groote voldoening zijn te vernemen, dat K. Runia van Zeemacht beslag legde op polsstok- ihoogepringen met een sprong van 3.40 M. (Ned. reoord, de Keijzer 3595 M.) \2. Hartman (Haar- dem) 3.30 M. Wij gelooven zeker, dat Runia binnen/kort nog eens 3.00 M. springt. Touwtrekken vedergewicht was voor Kiunat en Kracht (Oulemiboig)mdddengewicht voor Arnhem. Kogelslingeren werd gewonnen door den recordhouder Kamerbeek (Philips (3V) met 4056 M. Zijn reoord staat op 41.80 M.; 2. Mole naars (iHaarlem), 32.92 M. Speerwerpen (Nederi. record v. d. Linde, 5Ö.9Ê M.) werd gewonnen door Jl Knol (Aanet. Politie G. en S. V.), 50.93 M.; 2. Schilt (AV *23), 47 M.; 3. J. Selrnan (AV -23), 44.06 M. De hinkstapeprong was voor den recordhou der W. Peeters (PEC), 13.92 M. (reoord 1426 M.)2. V. Musscher (Haarlem) 13.55 M. Dezelfde athleet won. ook het verspringen zonder aanloop met een sprong van 2.875 M. (Ned. record van Vloten 3.06 M.)2. v. d. Kiuip (Blauw Wit), 2.86 M. De 4 X 100 M. estafette (Ned. record V. en L., 44 6 eec.) werd gewonnen door Philip# 8V is 45.5 sec.; 2. Sparta (R'dua) 46 sec.; 8. AV 1928, 462 sec De Nedériandeehe kampioenschappen. Hét staat vast, dat ook Néreus op de na tionale kampioenschappen uitkomen zal en wel met de acht In dezelfde samenstelling ale te Henley en met de vier, zooals die ook op de wedstrijden van de Koninklijke uitgekomen is. Voorts volgens de N. R. Ot. waarschijn lijk ook in het nummer twee zooder stuurman. Hot zal dus zoowol in de vier als in de acht tot een' krochtmeting komen tmeecheni de ploe gen van Nereue en Laga, de beide leidende vereenigingen op poolgebied in dit Beizoen. Nautilus 'komt uit zoowel in de twee met stuurman als in de twee zonder stuurman. Laga komt uit met een enkele wijziging in de acht, die in JWi den Telegraaf-beker ge wonnen heeft. (De Aanstel schrijft in met de dubbel-ekiff, waarin zij weer geen tegenstander ontmoeten zal, en in het no. vier zonder stuurman, waar in we dus waarschijnlijk een herhaling zullen krijgenvan dén intereesanten strijd, die bij wedstrijden van Koninklijke geleverd: werd. Toen- won Laga met miniem verschil. Dé acht en de vier van Amstel zullen in dit seizoen niet meer uitkomen en ook de acht van De 'Hoop ie thans reeds uiteen. Natuurlijk komt Pieteree van De Hoop zijn kampioens titel verdedigen. „Gij zult zéker meerdere onder uw kamera- den hebben, die zwemmen kunnen, gij hebt waarschijnlijk meer dan eens door deze kame raden hooren verkondigen, wat een genot het ie de zwemkunst machtig te zijn. Gij waart misschien jaloersch niet tot de zwemmers te behooren. En toch leerdet gij nog niet zwem men. Een soort laksheid weerhield u ervan deze schoone en nuttige sport te gaan beoefe nen. Welaan, wij willen trachten u langs dezen weg aan te sporen, zwemmer te worden. Een van de voornaamste voordooien, die het zwemmen u biedt is, dat het uw gezondheid bij uitstek ten goede komt. Bij het zwemmen is bijkan» iedere spier in beweging, het heerlijke, verfriaschendé water, staalt uw zenuwen, de zuivere lucht, in de nabijheid' van het water, komt uw longen ten goede. De schoolslag b.v. ontwikkelt In hooge mate de 'borstkas. Moeten wij u nog wijzen op de perfecte huidreiniiging die het water verricht? Zwemmen versterkt het zelfvertrouwen, kweekt moed, verhoogt dén arbeidslust. De eetlust wordt er in hooge mate door bevorderd Né een zwembad voelt ge u altijd opgewekt. Hersenarbeid zal u dan gemakkelijk vallen. Het zwemmen bewaarheidt het gezegde: „Een gezonde geest In een gezond lichaam". Zwemmen leeren ie ook een moreel© plicht, want alléén dé zwemmer ie in staat zich zelf het leven te redden, wanneer hij te water raakt. Doch hij is ook in staat, een drenkeling op het droge te brengen. Fin is er grooter vol doening denkbaar, dan een medemensch het leven gered te hebben? Stemt gij dan ook niet ten volle met ons ln, wanneer wij verklaren, dat zwemmen ls: De nuttigste aller sporten." Gaarne gunnen wij „de Dolfijn" een groot succee met deze propaganda. Zij diende overal te worden gevoerd, zeker ook in onze aan drie zijden door het water omgeven gemeente. Atbletiek-wedstrijden H.B.S. Op Donderdag 16 dezer hebben vanwege de R.H.B.S. athletiek-wedstrijden plaats op het voetbalterrein van de Vereeniging „Helder" aan den Bolweg. Deze wedstrijden vangen aan te 10 uur voormiddags; na afloop heeft een gecostumeerde voetbalwedstrijd pdaats. Deze vangt te ongeveer half vier aan. De prijsuit reiking zal des middags te 3 uur plaats hebben door den directeur der R.H.B.S. De Nederlandsche ruiters te Lucern. In het laatste springconcours, waaraan 85 paarden deelnamen, konden de Nederlanders wederom drie prijzen verwerven, alle met par- coursen zonder fouten. Kapitein de Kruyff werd derde met Roland en twaalfde met Elektra. Luitenant Colenbrander werd vijfde met My Darling. Het slot is dus wederom een succes voor Nederland. Postduivenvereeniging„Hollands Noordpunt". Door de postduivenvereeniging „Hollands Noordpunt" werd Zondag 5 Juli gevlogen van Corbeil (Frankrijk), afstand 508 K.M. In con cours 64 duiven, .werden in vrijheid gesteld des morgens 6 uur met Noord-Oosten wind. Door weersomstandigheden konden de duiven des Zondags niet gelost worden, waardoor ze des Maandagsochtends gelost werden op boven vermelden tijd. De prijzen en punten werden als volgt be haald: C. Buis, ie pr. zilv. med. fi 13 pt.; M. v. Dijk, ae en 12e pr., vulpenhouder 14 pt.; C. Puhl, 3e pr., I 13 Pt.; J. Nebbeling, 4e en 7e pr. 12 pt.; E. Heiligenberg, 5e pr. 11 pt.; A. Felkers, 6e, 11e en 13e pr. 10 pt.; J. M. Peters, 8e pr. 8 pt.; H. Bok, 9e pr. 7 pt.; J. v. Wolveren, 10e pr. 6 pt. De ie duif werd geconstateerd 1 uur 51 min. 32 sec., de 13e duif te 2 uur 43 min. 2 sec., zoo dat het concours pi. m. 50 min. openstond. De liefhebbers, die .het hoog9te aantal punten ver- eenigd hebben, zijn t/m Corbeil: J. Nebbeling 98 pt.; C. Puhl 76; C. Buis 75; F. Scholten 66; van deze 'hebben drie kampioenskansen; Nos. 2 em 3 zijn dus nog zware concurrenten voor den eeretitel, hoewel No. I momenteel het sterkst nog aan den kop gaat. Na Vendome nog 2 zware vluchten: Bordeaux en St. Vin cent, waar natuurlijk de andere liefhebbers ook nog een woordje meespreken. Als dit verslag verschijnt zijn de vogels voor Bordeaux al op reis daarheen, waar ze Zater dag a.s. gelost worden. We zullen hopen, dat onze reizigers goed weer treffen; wat dat be treft hebben wij het tot nog toe niet bijzonder getroffen. Het verslag van Rozendaal wordt deze week vermeld. P. P. C. Postduivenvereeniging „De Postduif". Zondag 12 Juli hield de postduivenvereeni ging „De Postduif" een wedvlucht vanaf Ro zendaal, welke slecht verloopen is. De duiven, hebben met zware buien en N. wind te kampen gehad. Maar ondanks, dat weer zijn ze alle behouden thuis gekomen. De dieren werden om 9.15 u. in vrijheid gesteld. De uitslag is als volgt: Korndorffer ie pr., 15 pt.; H. Frinks 2e pr., 14 pt.; Wildschut 3e pr., 13 pt.; Van Dijk 4e pr., 12 pt.; Gebr. Koopman 5e Pr., II pt.; C. Steeman ie en 8e pr., 10 pt.; J. Schenkels 7e pr., 9 pt. De stand der punten tot en met Rozendaal is nu als volgt van de eerste vier: C. Steeman 38 pt.; Gebr. Koopman 36 pt.; J. Schenkels 31 pt.; J. Wildschut 28 pt. De andere leden zijn nog allen onder de 20 pt. Na deze vlucht krijgen we nog 2 vluchten, n.1. Venlo en Maastricht. Vrijdag a.s. van 3 tot 6 uur inkorven voor Venlo. Niet-leden kunnen zich opgeven bij den secretaris C. Steeman, Van Galenstraat 16. Luit. ter zee 2e kl. J. H. van Rinkhuijzen wordt dezer dagen per particuliere gelegenheid uit Ooet-Indië terugverwacht De luit. ter zee le kl. A. G. VromanB, die der 2e kl. Jl Rinikhuyzen en off. MBJ). 2e kt G. M. Fey repatriëeren per e.s. Tjerim&l, dat •heden te Rotterdam wordt binnenverwacht. Off. MBD. 2e kl. Y. L. de Vriee, bestemd voor den. dienst in Ooet-Indië, 1» gepaeseenden Zaterdag per s.s. Tabanan daarheen vertrok ken. De «erg.-toipedomakers F. de Koning, J. A. van Seunieren en F. Coolegam zullen, irisitede van met Hr. Me. Java, ln het najaar per par ticuliere gelegenheid naar Ooet-Indië worden uitgezonden, terwijl de serg.-torpedist J. W. Slager alsnog ie aangewezen voor uitzending naar de tropen per stoomschip Patria op 22 Aug. a.s. 14 Aug.: serg.-bott. D. 'J. Blokker van Wachtschip Willemsoord' naar Gelderland. 18 Aug.id. J. Jl Sinjorgo van Gelderland naar Schorpioen. 20 Aug.: serg.-konet. G. M. Steutel van Schorpioen naar Gelderland. 1 Sept.: serg.-bott Jl P. M. J. Sanders© van Wachtschip Willemsoord naar Tromp; bott.- maj. Jl Schenk van Tromp naar 'Wachtschip Willemsoord. 15 Aug.: id. J'. van der Sande van Wacht schip Willemsoord naar v. Speyk. Op den len Sept.: geechutm-maj. J. V. Schoeman van Wachtschip Willemsoord naar Tromp; id. .H. Burger van Tromp naar Wacht schip Willemsoord (geschutmakerij)boote man J. Momber van Wachtschip Willemsoord naar Heomekerck; aerg.-onacht W. Hanekamp van 'Heemkerdk naar Wachtschip Willemsoord; id. H. G. Bartedingo en H. J. v. d. Burg van Heemskorck naar v. Speyk; id. J. de Waal en C. Deelder van v. Speyk naar Hceanekerck; id. D. Stniids van Wachtschip Willemsoord 'naar Heeanskerak'; m&cht.-majW. M. Viseer van Wachtschip Willemsoord naar v. Speyk be stemd voor Soemba; schipper M. J. Stolte van Wachtschip Willemsoord naar de Kooij; ópper- schipper A. M. Willemee van de Kooij naar Wachtschip Willemsoord en bestemd voor 8n- matra; schipper Jl A. THol van Wachtschip Willemsoord1 naar Mar.ka». Amsterdam (Mont.- echool); bootsman J. Qulst van O.zeed.kaa. naar de Mok; id. C. H. F. Wilkene van Wacht schip Willemsoord! naar O.zeed kazerne; eerg.- macht. L. Valster van Z 9 naar van Speyk. 20 Juli: sergt-mont F. H. J'. Klaver van Mar.kaz. Amsterdam naar 0.zeed.kaz. 18 Aug.id1. H. Nieuwenhuys van Wachtschip Willemsoord naar Mon/tecbool. 13 Jiuli: serg.-seiner Jl J. L. de Hij van Mar.kaz. A'dam1 naar M. K. W. Leiden. 1 Sept.: nmcht.Hmaj. Jl. W. Stapper van Mar. kaz. Amsterdam naar Kón. Instituut; id. A. Gul ik er van Kon. Instituut naar v. Speyk. 13 Jiuli: eerg.-seiner O. v. d. Vliee van Wachtschip Willemeoord naar Mar.kaz. Am sterdam. De off. van adm 2e kl. H. J. G. van Gleeeen toegevoegd aan, den Intendant der Zeemacht te Willemsoord "wordt den len Sept. aa. geplaatst te A'dam en wordt vervangen door dien off. van adan. 2e kl .G. Kerkmeyer van Wachtschip Willemwoord. t De navolgende mariniers dér le kl. zijn met Ingang van den llen 'Juli JL bevorderd tot korp. der mars.: Ji. Breel, G. J. de Vos, W. B. Schlosser, A. van Dort, A. Elbertsen, 'H. D. Klaassens, J. Wolf, S. Mulder, I. Bey, H. Zaalberg, W. van Nek, Ji. A. Hellema, 'H. Spoor, F. J. A. Smit*, K. H. Moraal, Jl Kunst, H. Salomo, C. F. Prle- mus, G. Jl Langstraat, M. Klinkhamer en L. ten Kata. Vergund: om naar Ned. terug te keeren aan den off.-mach. 2e kl. J. G. Frederiks; id. kapt.- luit. ter zee E. R. Schultz; id. den off.-vlieger 2e kl. P. S. Everts; a. d. off.-mach. 2e kl. D. Hiouthuijaen. Overgeplaatst: op „Panter", de off.-mach. 3e kl. F. H. Kohier; naar de mar. kaz. Goebeng, de luit. ter zee ie kl. T. Akker man; op „Krakatau", de id. id. S. van Rams- horst; naar de kweeksch. voor inl. schepel, de id. id. J. J. Dikkers; op „Mataram" de luit. ter zee 3e ki: F. B. Veenstra; op „Gemma" te Koepang, de ie off. A. C. Ham, tijd. te Soe- rabaja; op „Zwaluw" te Amboina", de 3e werktuigk. E. H. Cramer; op „Fomalhaut" te Amboina, de id. J. Boompaal; op „Eridanus", te Amboina, tijd. te Soerabaja, de 2e off. P. J. Frenay; op „Sirius" te Tg. Priok, de 2e off. R. Troost; op „Cycloop" te Tg. Priok, de 2e off. E. L. v. d. Ven, op „Zwaluw" te Amboina, E. L. van der Ven, op „Zwaluw" te Amboina, de ie off. G. Uylenburg; op „Hazenwind" te Soerabaja, de ie off. M. van Burken; op „Pol lux" te Soerabaja, de wd. ie mach. W. Th. H. Meijer. Tijd. gedetach.; met intr. van plaats op „Pollux", op „Hazenwind", de ie mach. bij de bebak. en kustverl. M. Steffen. Gedetach.: met intr. van plaats, op „Wega", op „Hoofdinsp. Zeeman", de 3e werktuigk. C. H. H. Mager- mans; met intr. van pl. op „Zwaluw" te Am boina, op „Castor" te Soerabaja de ie off. L. J. van Geest en tijd. gepl. op „Hazenwind" te Soerabaja; met intr. van pl. op „Zuiderkruis" te Soerabaja, op „Castor" te Soerabaja, de 3e werktuigk. A. A. E. Emmels en tijd. gepl. op „Hazenwind" te Soerabaja. van 11 tot 13 Jtuli 1925. OVERLEDEN: A. Jl Kimmel, 67 jaar, sx, eebtgen. v. A. Peters. BEVALLEN: E. Drijvende Groote, d.; J. M. H. Pb lm-Otterapoor, d.; A Elzaa-Hulting, d.; M. Selier-Boera, d.; K. Sluiter-Poet, d_; P. de GrootrStegeman, d. Geboren Zoon van ANNA ADRIANA KLEHjJ— Bosch A. BOSCH. Helder, Walvischstraat 32 in het Clublokaal. Belangrijke agenda ter tafel. HET BESTUUR. tot half Augustus M. Brief te laat ontvangen, was reeds vertrokken. Zendt adres. hebt gU zeker Kloosterbalsem noodig. Hetzjj dat gU een flets- of autotocht maakt, hetzjj dat gij aan zee of in de bosschen vertoeft, een pot Akker's KlooBterbalsem kan ieder uur van den dag te pas komen. Vraagt Inlichtingen bij Official Ford Dealer, KOEGRAS. Iemand met vaste betrekking vraagt 1100.— ter leen, tegen maandelykscheaflossing.i rente Brieven onder Nr. 256, aan tiet Bureau van dit blad. Gevraagd een flinke DIENSTBODE. Adres: Kroonstraat 5. V ERLOREN (Zondagavond gaande langs Kanaalweg: een gouden Armband. Tegen hooge belooning terug te bezorgen: Koningstraat 80. In klein gezin z k. hulp in de hulshouding gevraagd. AdresBureau van dit blad. Mevr. A VEN ARIUS Dors, Stationsstraat8, vraagteen flinke Dienstbod* of Hulp in de huishouding. 2 nette KOSTGANGERS gevraagd, vrije slaapkamertjes. Adres: Bureau van dit blad Mevr. 5MITH, Ankerpark 21, vraagt een DIENSTBODE, zelfstandig kunnende werken en koken. Gevraagd een Dienstbode, voor dag en nacht. AdresMevr. KRAAK, Parallelweg 33. Te huur eeu gem. Zit- en Slaap kamer, met of zonder pension. Adres: Hoofdgracht 28. 't W 00NHUIS, Spoorstraat 80, vraagt een flinke WINKELJUFFROUW, eenigszins met administratie be kend Btrekttotvoorkeur.Z.g.g, o. aan te melden. Te huur een mooie, gem. Zit- en Slaapkamer, met of zonder pension, voor 1 of 2 heeren. Adrea: Bureau van dit blsd. Gevraagd een flinke Dag-Dienstbode. AdresVERFAILLE, Spoorstraat 69 WORDT 8AARNE GELEVERD DOOR f Een nette Zit-Slaapkamer gevraagd door korpl. Marine. Brieven onder Nr. 255, aan het Bureau vau dit blad. Te huur gevraagd, tegen 1 Augustus, gem. Zit- eu Slaap kamer met volledig pension. Brieven met volledige inlich tingen ouder Nr. 259, aan het Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een jonge Hollandsche of Belgische Her dershond, zuiver ras en zinde lijk. Aanbiedingen onder Nr 258, aan het Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 3