llf jij' (Door ontsnappende atoom verbrand Dinsdagmiddag heeft aan boord van het kort te voren aangekomen stoomschip „Rotterdam" van de Holland-Amerika- lijn, een ernstig ongeval plaats gehad. De machinist Garrdtsen, wonende te Elgmond aan Zee, en de olieman J. v. d Greef, wonende aan den Oostzeedijk te Rotter dam, waren bezig met het schoonmaken van cylindersin de machinekamer. Bij het afschroeven van een deksel van een dezer cylinders weid dit deksel door nog aanwezigen stoom te vroeg opgelicht, zoo dat de heide mannen den ontsnappenden stoom in het gelaat en over het lichaam kregen. Belden zijn met zware brandwon den in bet ziekenhuis aan den Ooolsingel opgenomen. De toestand van den machi nist was gisteravond laat zeer ernstig; de olieman maakte het redeifyk. Om een borrel Op reis van Amsterdam naar de Oost, aan boord van een der schepen van de Maatschappij „Nederland". De kost is foed, maar af en toe een piereverechrik- ertje.... dat zou niet kwaad wezen. Zoo redeneerden twee matrozen tegen elkan der en overlegden, dat zij zich van de hoeveelheid, opgeslagen in het ruim, wel een dozijn flesschen konden toeëigenen. Met het borrelen eiken dag, op bitter uur, was 't spoedig uit De Engelsche douane snapte de heeren en de vermoe delijke hoofdschuldige, een vijf-en^der- tigjarig Jantje, zal zich te verantwoor den hebben verdacht van diefstal van Jenever uit een scheepslading. Een woesteling. Wijk (bij Maastricht), dat ter gelegen heid van het uittrekken der processie een paar dagen kermis houdt was Maandag avond in rep en roer door het optreden van den bekenden J. M„ pen 86-jarige grondwerker, wonende in het Heijen- straatje. Ter gelegenheid van de „Wieker Bronk" had de man, een gepensionneerd Oostganger, nogal flink gedronken; hij kreeg ruzie met zekeren E., en begon met een bijl de ruiten in diens woning stuk te slaan. Bij de komst der politie vluchtte hij naar zijn kamer op de derde verdieping en begon in zijn woede alles uit het raam te werpen, kast, tafel, stoelen, fiets, wascb- kuip en allerlei breekbare waar. Hij had zich van zijn kleeren ontdaan en ook de kleedingstukken op straat geworperi. Een inspecteur en zes agenten sloten de straat voor de nieuwsgierigen fcf. Toen de woede van M. bedaard was, heeft men hem kalm laten uitslapen, en hem Dinsdagmorgen vroeg'uit zijn bed gelicht. Uit den trein gevallen? De politie te Rotterdam deelt mee, dat Dinsdag op de Ceintuurbaan achter het woonwagenkamp 'te Rotterdam het lijk ge vonden is van J. M. den Besten, gewoond hebbende Vletstraat. De overledene, die secretaris was van de afd. Rotterdam van den Bond van Ridders M. W. O., is om 7 u. 81 uit Amsterdam via Den Haag naar Rotterdam vertrokken en vermoedelijk uit den trein gevallen. In dezelfde coupé heb ben zich twee dames en twee heeren be vonden. Ketetantplaffing en brand. Woensdagmorgen had in de metaalfa- briek van de firma Chr. van Dongen te Helmond een ontploffing plaats. Er werd een ketel met teer gestookt Op zeker oogenblik sprong deze geheel uit elkander. Een arbeider bekwam ernstige brandwon den en moest naar het gasthuis worden overgebracht. De fabriek brandde totaal uit. Alleen de belendende gebouwen bleven bespaard. Verzekering dekt de schade. Geraamte van een eland. BH de graafwerken van de, rivier de Linde (Fr.) is diep in den grond het vol ledig geraamte gevonden van een eland. De beenderen zijn nog volkomen gaaf. Vennoord. In de Brus8elsche voorstad Schaarbeek heeft een 25-jarig jongmensch twee uit Valkenburg (Ned. Limburg) afkomstige personen: X. D. en zijn zuster Anne-Marie, respeotievelijk 60 en 72 jaar oud, die hem geld hadden geleend, dat h]j bleek niet meer te kunnen terugbetalen, gewurgd. De moordenaar begaf zich vervolgens naar het politiebureau, waar hij verklaarde, dat D. en zijn zuster zelfmoord hadden ge pleegd: op behendige wijze ondervraagd, bekende hij ten slotte de misdaad. Verbrand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden, naar de ,L,lm!b. K. meldt, de be woners van een huis aan de Bleljerhelde- straat te Kerkrade opgeschrikt door het geroep brand. Even daarna zagen zij, dat een medebewoonster, een twintigjarige vrouw, ipoeder van een kindje van zes maanden met brandende kleeren de straat opliep. IJlings tradhtte men de vlammen te dooven, doch reeds was een groot ge deelte van het lichaam verkoold. Ze was bezig eten klaar te maken en gebruikte daarbij petroleum, waardoor haar kleeren vlam vatten. Nog bij volle kennis werd ze naar het hospitaal te Kerkrade overgebracht, waar ze na een verschrikkelijk lijden 's morgens over leed. Branden. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is te Slied recht brand uitgebroken in het pand in wijk B, bewoond door den sigarenwinkelier Buizerd, vermoedelijk doordat de bewoner met een lucifer naar een kleedlngstuk had gezocht. Weldra stond het oude, nog met riet gedekte per ceel, in het dichtbebouwde centrum gele gen, in lichtelaaie en vlogen de stukken brandend riet tot ver in den omtrek over de woningen. Spoedig vatte ook de aan den overkant liggende tknmerzaak van den heer Bange en het er naast staande heerenhuls ven den heer Van Hattum vlam. Tegen den ochtend was de brand weer het vuur in zooverre meester, dat verdere uitbreiding niet behoefde te wor den gevreesd. (N. R. Ot.) Te Sint-Pancras is Maandagmiddag een molen door den bliksem getroffen en af gebrand. Te Ortel onder Diepenveen is Dinsdag middag de kapitale boerderij van E. M. Daggenvoorde door den bliksem getrof fen. Het woonhuis en drie schuren wer den een prooi der vlammen. Een deel van den rogge-oogst ging mede verloren, ter wijl 24 varkens om het leven kwamen en verscheidene andere alsmede een veulen zware brandwonden opliepen. Doodgestoamd Te Shotton, bij Chester, zijn drie mannen letterlijk doodgestoomd. Vijf arbeiders wtfren bezig met het schoon maken van een ketel in een metaalfabriek, toen plotseling stoom werd ingelaten. De arbeiders waren onmiddellijk omringd door den heeten stroom. Alle vijf slaagden er in door de opening van den ketel, die juist groot genoeg was voor de passage van één man tegelijk, heen te komen, doch de drie, die het langst in den ketel waren geweest, stierven kort nadat zij den ketel konden verlaten. Het leven van een der andere twee arbeiders verkeert ook in gevaar. Noodweer. Dinsdagavond 7 uur heeft boven Le- melerveld een hevig noodweer gewoed. Op zeven plaatsen is de bliksem inge slagen, o.a. werd een prooi der vlammen de kapitale boerderij „de Wolthaar", ei genaar de beer H. Westenenk. Het onweer ging gepaard met een hevige windhoos, waardoor boom en ontworteld en daken afgerukt werden, terwijl een geweldige hoeveelheid water is gevallen. Een zwaar onweder en hevige storm heeft gewoed boven de gemeente Wamel. Vier personen zijn licht, een persoon zwaar door de bliksem getroffen. Eenige koeien werden gedood. Te Barneveld is Dinsdagmiddag de bliksem geslagen in de nog nieuwe hof stede van den landbouwer E. Wilgenburg, wonende in de Engelsche Stad. Het woonhuis en de met hooi gevulde berg zijn totaal verbrand. Ook zijn een varken en een aantal kippen in de vlammen omgekomen. Niets was verzekerd. Tijdens de langdurige bui, was de regenval boven genoemd dorp zoo over dadig, dat sommige straten in snelvlieten de stroomen waren veranderd. In andere deelen dier gemeente, n.1. te Voorthuizen en te Garderbroek, heeft de oogst geweldig van den hagel geleden. Kogge en haver werden plat tegen den grond geslagen, boonen zijn vernield en veel fruit is van de boomen gehageld. In Posterholt is de bliksem op zes plaatsen ingeslagen. De 26-jarige Weehr- inan en de 28-jarige L. van Helden zijn beiden doodgeslagen. Ook werd een moeder, die met haar kind op de schoot zat, lamgeslagen; het kindje werd blind. Brug weggeslagen. Tengevolge van het wassen van de Theiss is bij de gemeente Szent Marton een houten brug weggeslagen, toen er zich een groot aantal jaarmarktbezoe- kers op bevond. Vijftien lieden zijn ver dronken. Doodgebeten. In het Noorden van Berlijn heeft een herdershond uit jaloerschheid een kind van 6 weken doodgebeten. De in zee gevallen juffrouw. Men zal zich herinneren hoe een paar maanden geleden een zekere mej. B. nabij Singapore door de.patrijspoort van haar hut in zee viel en eerst een dag later werd opgepikt Bij haar aankomst op Java is de Jonge dame door de één of andere zwemvereeni- ging gehuldigd, maar er waren anderen, ole sceptisch stonden tegenover het ver haal, omdat de betrokken dame niet eens K<>ed zwemmen kon en alle kans had be- loopen op zoo'n langdurigen drijftocht door haaien te z]jn opgevreten. En ziet, nu komt de „Java Bode" met een onthulling. Mej. B. ls niet des avonds, maar des morgens heel vroeg uit haar patrijspoort gevallen. En wel tengevolge van haar nieuwsgierigheid. Mejuffrouw B. interesseerde zich n.1, ten sterkste voor de hut, welke aan de hare grensde. Interesseerde zich voor bepaalde gebeurlijkheden ln deze hut zoo sterk, dat zij zich uit het raampje, de patrijspoort boog, met haar toiletspiegel ln den ge- strekten arm voor zich, teneinde op die manier den toiletspiegel als periscoop ge bruikend, zich te overtuigen van de ge beurlijkheden, die haar belangstelling had den gewekt. Mejuffrouw B. boog zich in haar Jeug dig enthousiasme zoo ver uit het patrijs poortje, dat zij haar evenwicht verloor en met een schoone „dive" in zee^ „belandde". Mejuffrouw B., die werkelijk geen prijs- zwemster is, wist zich nochtans Doven wa ter te houden en de tijd, die verliep tus- schen het oogenblik, dat zij in zee viel en het oogenblik dat de komende zon de kim men kleurde, moet h»«r eeuwen toege schenen hebben. En ook moet de tijd tusschen het oogen blik, dat de zon opkwam en dat de Chinee- sohe jonk in zicht kwam, haar die in doodsangst verkeerde ontzettend lang gesohenen zijn. Aldus de „Java-Bode". Treffende opofferingsgezindheid. Met een der Fr arische imailbooten uit Amerika is dezer dagen een Mezicaansch jong meisje Qretta Lopeaz genaamd, ln Frankrijk aangekomen. Het doel van haar bezoek aan Europa ls uitsluitend haar bloed beschikbaar te stellen, ten einde hst leven der ex-keizerin van Mexico te rek ken. i Een klein stukje geschiedenis moge tot recht begrip hiervan volgen. Mexico was door den heerschzuchtigen Napoleon m, den laatsten Fransoben kei zer, tot een vasalstaat van Frankrijk ge maakt; den aartshertog van Oostenrijk, Maxiimiliaan Ferdinand Jozef, broeder van den keizer van Oostenrijk, was door Napoleon de keizerskroon aangeboden. Hij ontving deze den Oen April 1864, op 82-jarigen leeftijd, doch geraakte aan stonds ln een warnet van politieke en diplomatieke verwikkelingen. Zelf beslui teloos, aarzelend, afhankelijk van den Franschen maarschalk Bazalne, werd hij, toen de Vereenigde Staten van Amerika met een oorlog dreigden, door Napoleon aan rijn lot overgelaten, viel door verraad ln handen van den republikeinsohen ge neraal Esoobedo en werd 10 Juni 1867 gefusileerd. Zijn jonge gemalin was in 1806 naar Europa vertrokken om hulp te halen. Toen zij het treurige uiteinde van haar gemaal vernam, werd zij krankzin nig en nu nog woont zij op een kasteel nabij Brussel. Deze Charlotte Marie Amélie, de eenige dochter van Leopold I. koning van België, is thans een oude vrouw van 86 jaar met gekrenkte geestvermogens. Het eigenaardige van het geval is, dat Gretta Lopez de kleindochter Is van een der Mexicaansche leiders, die verantwoor delijk voor den dood vam den keizer rijn geweest. (Van een vrouw, die onder de ex-keize rin heeft gediend, hoorde Gretta Lopez, dat transmissie van haar bloed ln dat van de ex-keizerin wellicht het leven der thans 8&-jarige zou kunnen verlengen. Het verhaal, dat deze vrouw haar deed omtrent het leven en den gemoedstoe stand der voormalige keizerin, die nog vast er vam overtuigd is, dat haar echt genoot leeft en nog eens bij haar zal terugkeeren, maakte een zóó diepen in druk op de Mexicaansche, dat zij besloot, al wat in haar macht lag, te doen, ten einde het onrecht, dat haar grootvader heeft verricht, weder goed te maken. Derhalve richtte zij zich tot de Belgi sche regeering en ontving ten antwoord, dat de doctoren bereid zijn haar aanbod te aanvaarden, als haar bloed na onder zoek geschikt blijkt te zijn om de trans fusie te wagen. Mejuffrouw Gretta Lopez heeft de reis voor eigen rekening ondernomen en is reeds naar Brussel doorgereisd, om haar zelfopofferende taak te verrichten. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van 21 JulL Een niet aanbevelingswaardige brood winning. De 18-jarlge R. 0„ die *n paar jaar van z'n mooie jonge leven had verklungeld als piccolo in een bioscoop, die over den kop ging en wien, zeker niet om andere verdienstelijke eigenschappen de ouder lijke woning was ontzegd, trachtte nu bij gebrek aan beter, in z'n levensonderhoud te voorzien, dooi het stelen van rijwiel- belastingmerken. Het terrein zijne opera ties was voornamelijk het Ankerpark, waar hij van de vele aldaar geplaatste rijwielen een rijke buit verzamelde. Toen echter dit kruikje lang genoeg te water was gegaan, barste het im.a.w. maakte de politie een eind aan deze lucratieve onderneming- Heden stond het jonge mensch, dat uit vrees voor meer onge lukken, in voorarrest was gehouden, te recht voor 8 van dergelijke diefstallen. Hij had echter nog heel wat meer op z'n kladboekje, dooh die had men hem maar geschonken. De knaap, die geen indruk maakt van intelligentie, erkende die fei ten. De offioier, wilde het eens met een Btrenge voorw. straf beproeven en vor derde 6 maanden voorw. met 8 proefja ren. De verdediger mr. Joh. Jetta sloot zich inmiddels bij dit requisitoir aan. Misschien ls er van dit jongmensch, als het onder degelijk voogdij staat nog Iets terecht te brengen. De politierechter zal a.s. week in deze zaak, waarin alle ge dagvaarde getuigen uit zuinigheid wa ren thuis gelaten, vonnis vellen. Wat al te gauw met zijn woorden klaar. Een Heldersohe meneer van het man nelijk geslaoht, met name L. de W«, die blijkbaar niet overvloeide van sympathie voor Elise M. huisv. v. d. H., slingerde op 8 Juli deze dame een zoo grof en krenkend soheidwoord naar het hoofd, dat aangifte wegens beleedlglng het ge volg was en de W. heden moest ontwa ren, dat het niet altijd wensohelijk ls, zoo onomwonden voor je meening uit te ko men, aangezien hij tot ƒ16 boete of 15 dagen werd veroordeeld. Een niet bepaald beminnelijk familielid. (De visscher J. K., di© een bijzondere voorliefde koestert voor de degelijke Heldersohe ouwe klare, maar door de rij kelijke consumptie van dat geestrijke vocht niet bepaald toeneemt in aangena me conversatie-toon, kreeg het op 6 Juli aan den stok met zijn neef W. O., wien hij om te beginnen eerst een heele Berie onhebbelijke woorden toevoegde, om met een vuistslag in neef's vriendelijk gelaat dit onopgevoed optreden te bekronen. De heer K., reeds eenige malen veroor deeld, heeft om verschillende redenen geen gunstigen strfat van dienst en werd heden veroordeeld tot f 80 boete of 80 dagen. Af. INGEZONDEN. Zeer geachte Redacteur. In aansluiting op het ingezonden stukje van Dinsdag 21 Juli van „een Huis- dulner" -- wenschte ik ook wel eenige op heldering omtrent den dienst Huisdui nen—Juliantdorp, enz. Ik voel wel, dat het hier ook om den heer Heeman gaat, en daar deze mij met mijn leerlingen ^steren, En toch wordt U verplicht om in zoo'n ding te stappen, omdat deze zijn aange sloten bij een Bond van Autoverhuurders en Heeman met zijn luxe bussen niet. Heeft nu de politie hier zulk een recht of IL en W. om de chauffeurs van de luxe bussen op het Bureau te zetten, alléén om dat Heeman geen lid is van „Samenwer king"? Is er zoo'n macht hier te Helder, dat geen tweede vereeniging recht van be staan zou hebben, dat je verplicht kunt worden lid van die of gene1 organisatie, anders mag je hier niet je brood verdienen met een luxe bus en een ander wel met een vrachtwagen, annex bus. 't Is vreemd en gaarne zou ik wenschen, dat er- wat meer over geschreven werd, hoe of het toch wel mogelijk is, dat zooiets hier kan bestaan. Met beleefden dank, gaarne UEd. dw. dn.. ALB. BOELENS. 22 Juli 1825. Genoeg van „de Steps"? Zeer geachte Redactie. U kunt er trotsch op zijn, dat uw blad, zoowel het redactioneele als het adverten tie-gedeelte, van a—z wordt gelezen. Ook het kleine berichtje over „de Steps" zal aan de aandacht van uw lezeressen en ezers niet ontsnappen, waarop ons een groot aantal belangstellenden zal overatel- Sen met de vraag: is het nu heusch waar, at de „steps" zullen verdwijnen? en wat voor 'n dans is toch die „polka mazurka"? Wij zijn er van overtuigd, dat U ons in uw blad gelegenheid wilt geven de door uw berichtje opgewekte nieuwsgierigheid te bevredigen. Om kort te zijn, kunnen wij dan melden, dat een „club van dance-teachere" ons niet bekend is. Wel weten wij, dat op de Congres-pro gramma's van de volgende toonaangevende vak-organisaties (waarvan wij lid zijn) de Fox-trot, Boston, Blues, Tango e. a. een voorname plaats innemen, nJ.: 4 The Imperial Soa Engeland. Pres. Major Taylor. L'Union des Prof. de Danse. Frankrijk. Pres. P. Raymond, de L'Opera. Allgem. Deutscher Tanriehrer-Verband. Pres. v. Packet-Leon. (Staats-opera). American Nat. Aas. Pres. Oolonel Wal tere. Nederl. Ver. t Bevord. d. Danskunst Pres. S. Martin. Wij juichen dit toe. En waarom? Omdat deze dansen, mits goed uitge voerd, verre staan boven dansen als de polka mazurka, etc. In bet buitenland zagen wij deze z.g. „Steps" reeds lang op onberispelijke wijze uitvoeren, en het verheugt ons te kunnen verklaren, dat tijdens de jongste danswed strijden in het Kurhaus te Scheveningen de Jury, bestaande uit de dansleeraren: James Meyer, Gebr. Martin, v. Erp, Dor- las, v. Stratum en o.g., unaniem betuigde, dat deze groote schare dames en heeren van zeer uiteenloopenden leeftijd, gedis tingeerd danste. Ooncludeerende durven wij gerust zeg gen, dat de z.g. „Steps" niet zullen ver dwijnen en dat men er niet genoeg van zal k i ij gen zoolang ze correct" worden uitgevoerd. Met vriendelijken dank voor de verleen de plaatsruimte. Hoogachtend, p. o. Dansinstituut „Polak", JAO. B. POLAK Bedoeld berloht was door ons ontleend aan het „Handelsblad". Ook „De TeL" van gisterenavond bevat een artikel van dezelfde strekking. Door de „Club of Teachere of Dancing51 al dus het blad is besloten, teneinde aan het veelvuldig verlangen te voldoen, up het programma- voor het aanstaande dans- seizoen wederom te plaatsen de stutige, sleepende wals, de polka-mazurka, de frangaise, de quadrille, enz. „Aldus" zegt het blad „meldt ons de secretaris". Wie en wat deze club of teachere of Dan cing is, weten wij niet. Red. Held. Crt. Jongens en meisjes. Binnen korten tijd begint de vacantie alweer. Een reuzen tijd hè. Dan kun je op reis gaan of kampeeren op strand en duin. Veel kinderen zullen echter niet op reis kunnen, 't Meest voor die kinde ren hebben we eens iets extra bedacht Jullie weten nog wel, dat we verledén jaar een strandfeest hielden, nu gaan we niet naar 't strand, maar naar 't Spar- ta-terrein. Als de muzikanten willen, krijgen we er ook muziek bij. Op dat terrein kun je wedstrijden doen in hoe pelen, vliegeren, tonrollen, baldragen, blokjesrapen en voetballen. Mooie prij zen komen er ook. En al win je niets, je krijgt allemaal iets te snoepen. Is dat niet fijn? Alleen vraag je aan je moeder en vader en al Je familie, of ze op 't ter rein naar je komen kijken, hoe goed Je Je best wel doet Dan kost t voor de groo- ten één dubbeltje. Voor Jullie kost het niets. Doe jullie mee aan de wedstrijden? Hoepels hebben wij wel Geef je dan sa Zaterdag op. Kijk maar naar de advertentie in dit blad. En op Zaterdag 8 Augustus s middags om half 3 bij de Stferfpoort aan de West straat hoor. Tot kijk dan. Het Bestuur van Volksonderwijs Afd. Helder. JULIANADORP. Het aantal ondergrondsche benzine, bewaarplaatsen met aftapinrichting, ial alhier binnenkort niet twee Ktuks ver- moerderd wórden, en wel een van de Mnatsch. tot Detailverkoop van Petro- leum „D® Automaat", op het perceel Rijksweg 28, en de andere van de Conti- nental Petroleum Oompany te Rotter dam op het peroeel Scboolvaart 22, alhier. De Witte Villa aan de Oallantsooger- vaart, welke sinds een paar jaren is in- gericht als pension, thee- en speeltuin, heeft nu den naam van „Pension Reglna'' gekregen. Even bezuiden het. pontveer Westein de is men thans bezig toebereidselen te maken voor het leggen van een zinker door het Kanaal ten behoeve van het P. W. N. Voor rekening van den heer Jn. Smit, zal aan de ,31®uwe Keet' een nutogara- ge met woonhuis gebouwd worden. De hooioogBt ls op een enkele uitzon dering na afgeloopen ln onze omgeving, en is door goed weer begunstigd. Over kwaliteit en kwantiteit ls men zeer te- vreden. Door de tropische warmte vtn de laatste dagen zijn de graanvelden, ook vlug aangerijpt, sommige wel wat erg vlug. Men ziet thans dan ook al weer gerst- en roggevelden, die afgemaaid zijn, en als het weer nog eenige dagen zoo blijft, zal men spoedig algemeen daarmede aan den gang zijn. Er wordt thans echter met verlangen naar een flinke regenbui uitgezien, want verschil lende stukken bouw- en grasland hebben te lijden van de felle droogte, evenzeer ook de moestuinen, die voor wintervoor raad moeten zorgen. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Gerrit, z. v. A. Blaauboer en van A. Beeng. Sophia, d. v. 8. F. Speets en van A. Meljera. GETROUWD: Jaoob van der Hem en Aafje Jonge jan. Politie Anna Paukmna Verloren een rüwlelplaatje. Gevonden een bos sleutels. Inlichtingen ter secre tarie. WIEREN' GEN. Inzake den verkoop van den zeegras- oogst 1924 der gemeentelijke zeegras exploitatie zfjn de gemoederen van de ver schillende personen nog niet tot de ge wone rust teruggekeerd. Tegen Zondag 26 Juli a.s., des namiddags, is in t Hótel Lont eene algemeene openbare vergade ring uitgeschreven door de vblscherever- eemging D.E.T.V„ alwaar besprekingen zullen worden gevoerd over den verkoop van gemaaid zeegras door de gemeentelijke zeegras-exploitatie en den wantoestand, die hierin heerecht, benevens over de winst verdeeling van het gemaaide zeegras. Dit belooft weer een woelige vergadering te zullen worden. Naar wij vernemen, ztJn alhier door de Rijksambtenaren een 4-tal bekeuringen gedaan inzake overtreding der Röwielwet, n.L geen belastingplaatje aan de fiets heb bende. Wanneer zal men in deze toch eens wijs worden? Door den heer C. Poppen te Westerlsnd vs by den heer Burgemeester aangifte ge daan van diefstal van een flesch wijn en .P?kJ®8 tabak. De diefstal ge schiedde tijdens de beer P. ln zijn kamer iemand zat te scheren en 2 personen, ken nissen van den gescborene, ln den win kel op hem wachtten. Van deze gelegen heid hebben ze (de wachtenden) gebruik gemaakt om den diefstal te plegen. Door het gerinkel der flesschen ging P. en ook diens vrouw eens kijken wat er aan de hand was, waarna de heeren het hazenpad kozen. De gescborene verklaarde de wach- tenden niet te kennen, ook de heer P. kende de heeren niet. De politie doet on derzoek ln deze duistere zaak. Het schij nen arbeiders van bulten te zijn, welke bij de Zuiderzeewerken werkzaam zijn. Onze plaatsgenoot, de heer O. Bakker Hz., Hlaagde te Haarlem aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers van de 2de tot de 8de klasse. De heer R. Laan van Slledrecht, lid van het hoofdbestuur van den Transportarbei- dersbond, hield j.1. Zondagnamiddag in „Concordla" te Hippolytushoef voor onge- v eer 80 belangstellenden een lezing over „Wat den arbeiders aan de Zuiderzeewer ken in de naaste toekomst te doen staat". Met groote belangstelling werd de gloed- \olle rede aangehoord en uitvoerig daarin de toestand der arbeiders besproken.*Ns afloop gaven zich een 9-tal personen als lid op. Getracht zal worden nier een af- deellng op te richten. Naar wij vernemen, begint de zomer- vaoantie aan de O. L. Scholen alhier op '4> Juli aju en zal eindigen 11 Aug. d.a.v. Wegens voortdurend ziekteverlof van den rijksveldwachter Gijswijt zal alhier voor den gewonen rijksveldwachtersdlenst tijdelijk worden gedetacheerd de rijksveld wachter brigadier-titulair A. Admiraal te Alkmaar en wordt de rijksveldwachter W. de Bliek van Boven Hoogcarepel, welke thans die functie waarneemt, hiervan ont slagen om naar zijn standplaats terug te keeren. 21 Juli, nog naar Oudesluis heeft gebracht - en deze heer ons reeds naar 20 verschil lende plaatsen heeft vervoerd, tot groote tevredenheid van mij en mijn leerlingen, wat zijn auto en bediening aangaat, zoo vraag ik mij zelf af: waarom mogen deze en ede luxe bussen geen staanplaats inne- mon, en wel de bus van den heer Kaan en die van den heer Kruijff, nota hen® een bus, die eerst voor kolenwagen heeft ge diend en waarmede werd gesjeesd langs den weg, overladen met kolen. Even later is er een bok op gezet - want mijnheer heeft dienst op Huisduinen. Vooruit maar, burgers, stap maar in, het kolengruis pin t nog tusschen de spleten. Iedereen zal toch moeten toegeven, dat de auto van den heer Kaan, waarmede de dienst op Hulsduinen onderhouden wordt, 'n belachelijk vehikel is in vergelijking met de mooie bussen van de heeren Prins of Heeman.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 6