De Warmte Eerste Blad. BUITENLAND BINNENLAND Nr. 6087. DINSDAQ 28 JULI 1828. 63»t« JAARGANG». Verschijnt Dlnsdagy Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur-Uitgever; CL DE BOER Jr., SELDER Bureau: Koningstraat 29 ÏWefoon: Bö en 512 Dinsdag 28 Juli9.28 uur. Woensdag 29 8.24 Engeland en Frankrijk en het Dnltsche antwoord, Londen, 27 Juli, De diplomatieke mede werker van de Daily Telegraph verwacht dat de Britsche gezant te Parijs heden of morgen een mondelinge toelichting zal geven van het Britsche standpunt ten aanzien van Briand's voorloopige opmer kingen over het Duitsche antwoord no pens het veiligheidspact. De Engelsche regeering is het met de Fransche regee ring eens, dat iedere poging om de bepa lingen van het vredesverdrag tiopens de bezetting van Rijnland veranderd te krij gen, op het oogenblik zelfs niet kan wor- den behandeld en dat Duitschland's eisch tot speciale waarborgen tegen sanc ties voor het geval van een in gebreke blijven ten aanzien van de betaling der sdhadeloosstellinig gieheel .misplaatst is, daar een jaar geleden op de conferentie te Londen de arbitrage voor zulk een ge val tot in bijzondèrheden is geregeld. Duitschland's bezwaar tegen art. 16 van het statuut van den Volkenbond acht En geland meer een aangelegenheid van den Volkenbond dan van de afzonderlijke mogendheden, maar Londen iSj. in tegen stelling met Parijs, wel bereid te Genève een voorstel dienaangaande van Dultsch- land aan de orde te stellen en te onder steunen. Ohamberlain verklaarde eenlgszins te- leugesteld te zijn, dat de aard van het Duitsche antwoord voortzetting van de schriftelijke gedachtenwisseling onvermij delijk maakt. Hij blijft echter optimistisch ten aanzien van het veiligheidsvraagstuk en hoopt, dat Duitschland eerlijk en spoe dig voldoen zal aan de ontwapenings- eischen, opdat Keulen ontruimd kan worden. ENGELAND. De crisis ln het mijnbedrijf. Londen, 27 Juli. Na het onderhoud van Baldwin met de vertegenwoordigers van het Vakverbond over het conflict ln het kolenbedrijf, dat drie kwartier duurde, werd het volgende officieele communiqué uitgegeven: „De premier heeft in tegenwoordigheid van den heer Bridgeman, dje tot dusver als vertegenwoordiger van de regeering was opgetreden, den minister van Arbeid en den minister voor het Mijnwezen, de deputatie van den Algemeenen Raad van het Vakverbond ontvangen. De deputatie verzocht den minister er bij de mijneige naars op aan te dringen, dat deze de op zegging der contracten zouden uitstellen, hun voorstellen intrekken en voorloopig de arbeiders op de oude voorwaarden laten doorwerken. De premier, antwoordde hier op, dat hij zich op dit oogenblik dienaan gaande nog niet kon uitlaten, dat hjj ech ter voornemens was al het mogelijke te doen om tot een vreedzame oplossing van de moeilijkheden te komen en dat hij zijn bemiddelingspogingen zoo spoedig moge lijk zou aanwenden. Hij hoopte morgen een conferentie te hebben met de mijneige naars als voortzetting van de onderhande lingen, welke Vrijdag zijn begonnen." Een oplossing van het conflict wordt op het oogenblik in twee richtingen ge zocht: een regeeringssubsidie, of een acht- urigen werkdag met loonsverhoo^ing.^ Londen, 27 Juli. r- Heden hebben de vertegenwoordigers der Mijnwerkers Fe deratie een bespreking' gehouden met ver tegenwoordigers van het I.V.V. inzake de houding van de mijn- en transportarbei ders op het oontinent in geval van een stopzetting der Britsche mi)non. Smith, de voorzitter, en Oook, de secre taris der Mijnwerkers Federatie, zijn naar Parijs vertrokken om de morgen plaats vindende conferentie van de Internationale Federatie bfj te wonen. DETTSOHLAND. Conflict ln de Saarmfjnen. Essen, 27 Juli. Nadat de Saarregeering had geweigerd bemiddelend op te treden in het loongesohil tusschen mijneigenaars en mijnwerkers, hebben de mijnwerkers- bonden tot algemeene staking besloten. Bij deze staking zijn ongeveer 74.000 mijnwerkers betrokken. RUSLAND. Moskou en Amsterdam. ter gelegenheid van haar 5-jarig be staan (op 18 dezer) publiceert de roode vakvereenigingsinternationale een mani fest, waarin ojn. uitvoerig gehandeld wordt over de verhouding tot dé A nister- damsohe internationale. Na de actie van deze organisatie aan scherpe critiek on derworpen te hebben, verklaart het ma nifest niettemin, dat de communistische vakintornationale. steeds bereid blijft tot een gezamenlijke actie, welke dan het totostandkmen van een proletarisch een heidsfront zou inhouden. „Wij verklaren ons bereid heet het in het manifest ons bij een samengaan onvoorwaarde lijk neer te leggen bij de door de meer derheid te nemen besluiten, maar eischen van de Amsterdamsche internationale dan ook hetzelfde". In aanmerking ge nomen, dat de Amsterdamsche interna tionale een grooter ledenaantal heeft dan de Mostouwsche, meent het manifest, dat dit een zeer loyaal aanbod is, Russisch- graan naar Engeland. Wise, de directeur van de Oentrojoes, de Al-russisohe Centrale Unie van ocöpe- ratieve vereenigingen, heeft medegedeeld dat er een regeling is getroffen, om in de eerstvolgende maanden voor 5 imillloen aan graan in Engeland in te voeren. De Britsche Ooöperative Wholesale Society wil op deize levering onmiddellijk een crediet van een half millioen pondi ver strekken, en in Frankrijk zou hetzelfde crediet verleend zijn. De laatste weken hebben de regeering te Moskou en de Russische coöperatieve vereenigingen op crediet of gedeeltelijk op crediet bestellingen geplaatst van ma chines, gereedschappen, geweven goede ren eniz. in Duitschland, Italië, Polen, Tsjecho-Slowaklje en elders. In Engeland is eveneens in de laatste weken voor ©enige honderdduizenden pond] aan gereedschappen en geweven 'goederen op crediet besteld. Verdere igroote bestellingen kunnen geplaatst wor den, indien de Britsche banken en koop lui bereid zijn, dezelfde credietfacilitei- ten te verschaffen als Sowjet-Rusland ln andere landen kan krijgen. De Sowjet-Russische regeering rekent op dlengraamoogst, «m aan hare verplich tingen te kunnen voldoen. DisnEIVTAkkkiy. Na het arbeidsconflict Na het einde van het groote arbeids conflict werd bekend, dat de regeering, voor het geval geen sohlkkmg ware tot stand gekomen, voornemens was geweest een deoreet af te kondigen, waarin zij gelastte onverwijld een eind te maken aan de stakingen en uitsluitingen en alle hangende gesohillen aan gedwongen ar bitrage te onderwerpen. In verband met dit plan had de gewe zen eerste minister Neergaard, leider van de liberale linkerzijde een motie van wantrouwen in de regeering bij het Fol- keting ingediend. Vrijdag heeft de minister-president Staunlng de houding van de regeering verdedigd en gezegd dat de staking der transportarbeiders, welke stagnatie bracht in den uitvoer van landbouwpro ducten, een kennelijke trouwbreuk was en den geheelen landbuw bedreigde, tor- wijl voorts de mislukking van de onder handelingen in bepaalde bedrijven an dere bedrijven, waarin reeds een sohlk- king was verkregen, verhinderde het werk te hervatten. Dit riep een zoo ern- stigen toestand in het leven, dat de re geering het niet langer wilde aanzien; vandaar het besluit om hen die wèl wil den werken, in staat te stollen dit te doen. Na deze verklaring heeft het Folketing de motie van wantrouwen met 8 stemmen meerderheid verworpen en vervolgens een motie van vertrouwen in het kabinet met 5 stemmen meerderheid aangeno- Ingamonden Mededeeüng. s. COLTOF, Kanaalweg. HEEREN-, DAMES- en KINDER REGENMANTELS. men. NOORWEGEN. Mtjnbrand op Spitsbergen. Reeds meer dan twee maanden staat een kolenmijn op Spitsbergen, eigendom eener Zweedsche maatschappij, in brand. Alle pogingen tot blusschen waren, ofschoon zij volgens moderne methoden geschieden, tot dusver vergeesch en volgens deskun digen zullen zij vermoedelijk vruchteloos blijven, zoodat de mijn geheel zal uitbran den, wat tientallen jaren kan duren. Daar de betrokken mijn zeer productief is voor 1925 schatte men ae opbrengst op 140.000 ton en het voornaamste bezit der maatschappij uitmaakt, zal het ban kroet dezer laatste wel niet zijn te voor komen. BELGIE. Deman veroordeeld. Gent, 27 Juli. Het hof van appèl heeft Remi Deman, die bij een activistische be tooging te Brussel een man doodde, tot 8 jaar gevangenis, 800 frank boete en 60.000 frank schadevergoeding aan den vader van het slachtoffer veroordeeld. De strenge veroordeeling, na de aan vankelijke vröspraak, verwekt in Vlaam- sche kringen bitter commentaar. ITALIË. Fascistische excessen. Een vrouwenlist In vele deelen van Reggio Emllia werd in den laatsten tijd opschudding gewekt door de wandaden van een veronderstelden „haar afknipper", die des avonds het haar van meiBjes on jonge vrouwen afknipte en dan verdween. De politie was uit het veld geslagen, het publiek raakte opge wonden. Schier geen dag ging voorbij of er werden nieuwe gevallen gemeld, zonder dat het gelukte, den Bchuldige te pakken te krijgen. Maar thans is het geheim opge lost. Gebleken is namelijk, dat de meisjes zelf heur haar afknipten. Menig jong meisje snakte er naar kort haar te dragen, doch de ouders hadden bezwaar. Om haar verlangen naar de nieuwe mode te bevre digen, knipten de meisjes zelf haar lokken af en om een ouderlijke terechtwijzing te ontloopen, verzonnen ze het verhaal van den euveldader. Maar de geheimzinnige gevallen werden te veelvuldig en eenige der kortgelokte meisjes legden een beken tenis af. MAROKKO. In Marokko heeft de toestand een aan merkelijke verandering ten gunste van de Franschen ondergaan. Hun versterkingen aaD manschappen en materieel zijn nog op het goede oogenblik aan het front aan gekomen en gebruikt, en mobiele kolonnes hebben op verschillende punten den vijand gevoelige verliezen toegebracht. Een ge rucht uit Melilla verzekert, dat Abd-el- Krim bovendien gebrek heeft aan munitie. In elk geval is van een druk in de richting van Fez en Taza weinig of niets meer te bespeuren en melden de Fransche berich ten, dat de Rif-kabylen in aftocht zijn naar het Noorden, terwijl zij de stammen, die zij eerst overgehaald of gedwongen hadden hun party te kiezen aan hun lot overge laten. Een deel hunner trekt, beducht voor wedervergelding, ook Noordwaarts, andere stammen geven den Franschen de verze kering van hun welwillende onzijdigheid. De verwachtingen van Abd-el-Krim, om door de verovering van een groote stad als Fes een suoces van beteekenls te behalen, dat hem onder de stammen het prestige zou verschaffen, zich als een soort van tegensultan op te werpen, lijken thans ver ijdeld. Men weet, dat de Franschen nog twee maanden tijd hebben voor krijgsverrich tingen en de vraag wordt nu, of zij die zullen gebruiken voor offensieve operaties. De reorganisatie van het zoo lang be stookte Werga-front zal nog wel eenigen tijd verelschen en verder naar het Noor den toe is gebrek aan goede militaire we gen. De aftrekkende RÜ-kabylen, die ver moedelijk aan nog meer gebrek hebben dan alleen aan munitie, zullen in de ver leiding komen hun fortuin weer te be proeven tegen dc SpaanLicho ooncentratie- llnie. Indien zü dit doen, is het stellig een gunstig oogenblik voor de Franschen om hen in den rug aan te tasten, hen tusschen de vaste Spaansche linie en hun opruk kende kolonnes in het nauw te brengen, en Abd-el-Krim de gevoelige les te geven, die hy noodlg heeft, vóór hij naar vredes voorwaarden zal luisteren. („N. R. Ofp. Een groot Fransefl offensief. Een groot offensief is aangevangen aan het Marokkaansche front De eerste berichten luiden zeer gunstig voor de Franschen. De Riffjjnen zijn tot op 75 K.M. van Fez teruggedrongen. Zij vlucht ten in de grootste wanorde. Mobiele afdeelingen zijn uit Ain Aisja langs de beide oevers van de Werga op gerukt. Zij hebben 20 KM. ten W. van Wed Ali den vijand verdreven, talrijke gevangenen gemaakt, een breede strook op 75 K.M. afstand ten N. van Fez schoon geveegd en den vijand naar het N. doen vluchten. In het Oosten zijn de mobiele afdeelln- en een samentrekkende beweging naar ar Moroedzj begonnen, die een normaal verloop heeft Londen, 27 Juli. Abd-el-Krim heeft aan den correspondent van de Times te Tand- zjer medegedeeld, dat hij op de nota van Frankrijk en Spanje nopens de vredes voorwaarden geantwoord heeft dat hij met vertegenwoordigers van belde landen wil samenkomen, mits de onafhankelijk heid van het Rif vooraf wordt gewaar borgd. In dat geval Is hij bereid een duur- zamen vrede te sluiten en de vijandelijk heden te staken. Dit antwoord zou heden aan de beide regeering worden gegeven. De oorrespondent van de Matin te Fez berioht, dat aan den reohter Werga- oever alleen Dzjebel Messoed, op 885 me ter hoogte gelegen, door de Riffijnen be zet blijft, die zich daar krachtig versterkt hebben. Dagelijks vallen er ln het leger van Abd-el-Krim strijders af. De stammen zenden notabelen om een wapenstilstand te vragen. De bekende drijver Sirah is in de bergen teruggetrokken en schijnt van verderen strijd te hebben afgezien. OB3NA. In Britsohe kringen in Sjanghai, doch vooral in scheepvaartkringen, is groote verontwaardiging gewekt door het ge beurde met het Britsche s.s. Loongwo. Dit schip was ln de Jangtse aan den grond gevaren op een gevaarlijke plek, waar zoowel het schip als de opvarenden dreigden te zullen verloren gaan. Toen een Chineesch schip, de Kiangsjoen, voorbij voer, gaf de Loongwo seinen om duidelijk te maken dat zij in gevaar ver keerde, en dat een boot moest worden gestuurd om de passagiers, o.w. vele vrouwen en kinderen, weg te halen. De Kiangsjoen maakte zioh gereed om aan dat verzoek te voldoen, toen plotseling de poging om bij te draaien werd gestaakt en het schip wegvoer. Achteraf bleek, dat de Ohlneescfie pas sagiers aan boord van de Kiangsjoen toen zij bemerkten dat er hulp zou wor den geboden aan een Britsch schip in nood, den kapitein zelf een buitenlan der bedreigden. Deze had geen keus dan het Britsche schip aan zijn lot over te laten. JAPAN. Uit Tokio wordt gemeld, dat twee vlieg tuigen, die een poging zullen doen om vandaar via Moskou naar Londen te vlie gen, Zaterdagochtend vertrokken zijn, met Osaka als eerste plaats van bestem ming. De vliegtooht is op touw gezet door het blad AsahL AubxRALi H De Australische zeelledenstaldng. Melbourne, 27 JulL De zeeliedenstakïng heeft zioh, sedert zij op 4 Juli werd af gekondigd, geleidelijkerwijze uitgebreid. Thans liggen 70 schepen in Australische havens stil. Duizenden zeelleden en an dere arbeiders loopen werkeloos rond, terwijl vele industrieën het gevolg van de staking beginnen te voelen, VEREEMTGDE STATEN. Wllliam Jennlngs Bryan. t Dayton, (Tenessee V. St.), 20 Juli. Wll liam Jennlngs Bryan, die eenige malen candidaat was geweest voor het presi dentschap der Unie, oud-secretaris van Staat onder Wilson en die den laatsten tijd een rol van beteekenls had gespeeld ln het proces^te Dayton (het verboden onderwijs in de evolutieleer in de soholen van dien staat) is beden plotseling over leden. Ingezonden MededeeHng. ZWITSERLAND. Aardverschuiving op den MflttcrRorn. Uit Genève wordt gemeld, dat op den Matterhorn een aardverschuiving is be gonnen. Een aantal dorpen en gehuchten aan de Italiaansche zijde worden bedreigd bedolven te worden. De bewoners van Ussino en andere bedreigde oorden zijn reeds naar Breuil vertrokken. OOSTENRIJK. Noodweer. Deelen van Oost Stiermarken hebben ontzettend te lijden gehad van een alles- verwoestendeu hagelslag, waardoor de te velde staande oogst vrijwel geheel vernield is. In de wijnbergen is een scha de voor jaren aangericht Het ooft is van de boomen afgescheurd. Veel wild is ge dood De hagelsteenen waren tot ijsklom pen aaneengesmolten, zoodat de pannen op de daken werden vernield In het Hoh- dal moesten de boeren, die het ln gevaar verkeerende vee wilden redden, tot de borst door het ijs en het water waden. In Opper-Oostenrijk zijn twaalf boerderijen door den bliksem getroffen en zijn afge brand Ook ontstonden verschillende boschbranden door het hemelvuur. De kabinetscrisis. Over het verloop der Kabinetscrisis meldt het Haagsche Correspondentie bureau: Woensdag 15 Juli werd den heer Oolijn opdracht tot kabinetsformatie gegeven. Den volgenden dag zond deze een ontwerp- werkprogram voor een nieuw kabinet aan de drie reohtsche fracties, vergezeld van de vraag of deze bereid waren op de basis van dit program aan een door hem te vor- meta kabinet steun te verleenen. Den twin tigsten waren de antwoorden van de frac ties ontvangen, welke aanleiding gaven tot een enkele redactiewijziging in het ontwerp en tot het verstrekken van een enkele opheldering. In verband daarmede heeft de heer Oolijn voorzoover daartoe aanleiding beBtond, zich den 22 Juli op nieuw tot de .olub gewend en van de anti- revolutlonnaire en R.-K. fracties bereid een definitief antwoord ontvangen, terwijl dat der Ohr.-H. Kamerclub nog wordt in gewacht Zoodra dat is ingekomen, kan de heer Oolijn zijn besprekingen over de bezetting der ministerieele portefeuilles beginnen OolQn's program. De Tel meldt: Het feit dat de R.-K. Kamerfractie met volkomen eenstemmigheid 'het werkpro gram van den heer Oolijn heeft aanvaard, heeft nogal opzien gebaard, omdat men verwachtte, dat de democratische Vleu gel der fractie bedenkingen zou opperen. Naar wij uit betrouwbare bron vernp- men is deze eenstemmigheid te dan ken aan het zeer vooruitstrevende regee- ringsprogram, waarmede, de heer Oolijn in zee wil gaan. Hierdoior hadden zelfs de vooruitstrevendsten onder de R.-K. fractie geen enkel bezwaar hun steun te verleenen. Men had op een dergelijk pro gram van den heer Oolijn niet gerekend, en het is gebleken, dat de nieuwe ka binetsformateur, nu hij de financieels dé- baole te boven heeft weten te komen, een andere, politiek wil gaan volgen. Hoewel de R.-K. fractie haar steun heeft toegezegd, beteekent dit geen con- traotueelen steun. Want veel zal afhan- hangen van de wijze, waarop het Regee- ringsprogram zal worden uitgewerkt, ln welk tempo en door wie. Daarop zal stellig door de R.-K. fractie nauwlettend acht geslagen worden. De nlet-verkiezing van dein heer Ter HalL Het hoofdbestuur van den Vrijheids bond heeft onder meer in 'zijn vergade ring van Zaterdag een beslissing geno men naar aanleiding van een verzoek van een comité ter bevordering van de verkiezing van den heer Henri ter Hall, om uitspraak te doen Inzake de billijk heid van het zittingnemen van den heer Abr. Staalman in do Tweede Kamer der Staten-Generaal. Naar aanleiding daarvan heeft het hoofdbestuur, ln het midden latende hoe ver zijn bevoegdheid tot het geven van de gevraagde beslissing zon kunnen gaan overwogen, dat de verkiezing van den heer Abr. Staalman geheel overeenkom stig regelen der Kieswet heeft plaats ge had en dat van diens zijde geenerlei un faire handeling ls begaan; voorts, dat de oandidaten op de lijsten Staalman—Ter Hall en Ter Hall—Staalman uitdrukke lijk, na langdurig onderling beraad heb ben goedgevonden, dat het stelsel der wet zonder eenige beperking te dezen aanzien zou worden toegepast en zij der halve bepaaldelijk niet een systeem heb ben gewild, waarbij de vraag, op wlen Hunner de meeste stemmen op alle ver schillende lijsten gezamenlijk zouden wor den uitgebracht, terdege van Invloed zou moeten zijn. Het hoofdbestuur kwam mitsdien tot de- slotsom, dat er zijnerzijds geenerlel aan leiding kan bestaan, tot eenlg ingrijpen tegen den vastgeStolden uitslag der ver kiezing, al betreurt het, dat alleen ten gevolge" van de jongste wijziging der Kieswet niet naast den heèi1 Staalman ook de heer Ter Hall weder een plaats in de Kamer zal Innemen. Oentr. Bond van NederL. Post-, Telegr.- en Telefoonpersoneel. Men verzoekt ons plaatsing van onder staande moties: I. De Gewestelijke Vakgroep „Noord- Holland" van den OJB.P.T.T. van Kantoor bedienden, Telegrafisten en Telefonisten ln vergadering bijeen op Zondag 26 Juli 1926 te Uitgeest, dringt er bij het Bonds- bestuur op aan het daarheen te lelden, dat bij eene verdeeling van het bedrag door de Regeering ln eens aan de ambtenaren beloofd, dit te doen, door dit bedrag onder alle ambtenaren géyjkeiyk te verdoelen. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de publieke pers en gaat over tot de orde van den dag. n. De Gewestelijke Vakgroep „Noord- Holland" van den O.B.P.T.T. van Kantoor bedienden, Telegrafisten en Telefonisten in vergadering bijeen op Zondag 26 Juli 1925 te Uitgeest, spreekt zijn verwonde ring uit over het feit, dat de administratie weer is overgegaan tot het in dienst ne men van z.g. locale krachten. Zij meent, dat de ondervinding toch geleerd moet hebben, dat een dergelijk instituut geen ir\ r its vat baarheid heeft en dat een derge lijke personeelarecruteering alleen dienstig kan zijn om dé toch al hopelooze verwar ring, welke door alle rapgen en Tangetjes bij het Staatsbedrijf der P.T.T. bestaat, nog te vergrooten. Zij dringt er bij het Bondsbestupr op aan hiertegen ten krachtigste te protes- teeren, de Kamers van Koophandel over deze aangelegenheid in te lichten, deze motie te publiceeren ln de pers en gaat over tot de orde van dep dag. Wfjzlglng van heit Nederlandseh- Belglscb verdrag. Naar „De Rsb." verneemt, heeft de nieu we Belgische regeering, paar aanleiding van de ernstige critiek in Nederland op het ontwerpverdrag tot herziening van het tractaat van 1889, aan de Nederland- sohe regeering medegedeeld, dat zij bereid is in de financieele bepalingen enkele wij zigingen te brengen, die ten deele tege moetkomen aan de bezwaren, van Neder- landsche zijde geuit. Een der meest belangrijke concessie* in dezen is een wijziging van de bepalingen in artikel IV van Jiet verdrag, regelende de quaestie van de Schelde. Volgens het ontwerp-verdrag kan Nederland tot nako ming van de verplichting tot bevaarbaar- making van de Schelde door België ver plicht worden tot bet doen van vrijwel ongelimiteerde uitgaven. België is nu be reid deze bepaling zoodanig te wijzigen, dat, wanneer Nederland ten bate van Ant werpen verbeteringen ln de Schelde moet aanbrengen, de kosten hiêrvftn voor Ne derland niet hooger^zullen zijn dan het Ingesonden MededeeHng. Iedereen heeft by tijden een zacht laxeermiddel noodlg voor de lerver en ingewanden. Foetert MaagpUlen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuur lijke werking de* ingewanden. Slaap, eetlust en goed humeur worden door Foe tert MaagpUlen verzekerd. Prijs per fla con van vijftig veisulkerde pUlen 0.65; ln apotheken en drogistzaken. HELDERSCHECOURANT Licht op voor Auto's en Fietsen s De quaestie der Internationale - solidariteit. Verwoesting van kantoren, enz. de „Oorriere d'Italia" wordt uit Pa- lermo gemeld: Fascisten vernielden de drukkerij van het dagblad „Piccolo", de kantoren van verschillende advocaten, met naïne van den vorigen soc. afgevaardigde Albertelli, van den katholieken oud-minis ter Michelli en van den soc. advooaat Grassl. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mljnhardt's Zenuwtabletten maken Kalm en geven U een Yerkwikkenden slaap. Buisje T5 ot. By Apoth. en Drogisten. f

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 1