X BINNENLAND GEMENGD NIEUWS «preken, aocht Oourt de klerken op, die uq, onder het afvuren van rijn revolver, als een kudde vee byeendreef en ie door een reeks van ineenloopende kantoorloka len Joeg, waaraan een eind kwam, doordat een paar meisje* een automatisch slui tende deur dloht sloegen, waar Ted uit woede door heen schoot. Intussohen had den de vier andere bandieten de kas van tien kassier in een tasch geledigd, waarna zij, op het voorbeeld van hun leider, even eens kwistig in het rond begonnen te schieten, waarby zy den kaBsier en een klerk verwondden. Mc Ourdy, de höteldetective, die kantoor houdt op zeven meter afstand van den kassier, kwam met een revolver in elke hand den voet dwars zetten. Hy verwond de Ted Oourt liohteiyk, waarna de ban dieten, steeds nog schietend, op den loop gingen. Drie hunner sprongen, op straat gekomen, in een wachtende groengeechil- derde auto, waarmee zy in groote vaart verdwenen. Ted Oourt, die niet zoo snel kon meekomen, trachtte in een taxicab te komen, doch weid door twee politieagen ten doodgeschoten. Andere politie-agenten requireerden voorbygaande automobielen, waarmee zy de bandieten in den groenen wagen achterna joegen onder het wisselen van schoten, waarby een politieagent ge wond werd. Tenslotte liep de wagen der roovers te gen een taxicar op en werd vernield. Twee bandieten verdwenen, terwyi de andere, Nelson, die kortgeleden als kellner by het „Drake Hötel" ontslagen werd, een voor- bykomende taxi aanhield. Hy sloeg de daarin zittende vrouw neer en gelastte den chauffeur, dien hy een revolver voorhield, om met de grootste snelheid te rijden. On der het ryden schoot Nelson op de hem achtervolgende politie, die hem niet kon inhalen, doch de chauffeur liet de taxi tegen een stilstaande tramwagen botsen. Nelson sloeg daarop den chauffeur met den kolf van den revolver op het hoofd, die daardoor ernstig werd gewond, en sprong op straat, met achterlating van de taxi, met een bedrag ter waarde van 7200 gulden, die, naar men vermoedt, iemand uit de menigte heeft ingepikt. De politie joeg Nelson tenslotte in een kelder, waar zy hem doodschoot Overstroomirtg. Te Detroit hebben zware regens een ernstige overstrooming aangericht Er is veel materieele schade en de overstroo ming was van zoo dreigenden aard, dat alle vyf groote automobielfabrieken te Detroit er door werden genoodzaakt het werk stop te zetten. Daaronder was ook 'de Ford-Maatschappy. De schade wordt geraamd op 9 4.000.000 en er zyn twee dooden. Een grootscheepse!) complot! Uit Londen wordt gemeld, dat volgens een bericht uit New York de geheime po litie te Tampa een individu, Klein ge naamd, heeft gearresteerd, die er van ver dacht wordt betrokken te zyn by een sa menzwering tegen het leven van presi dent Ooolidge. De politie deelt mede, dat Klein bekend heeft, dat een aantal anar chisten een complot hadden gesmeed, te gen Ooolidge, Ford, Edison, Rockefeller en andere vooraanstaande Amerikanen. (Waarom al deze brave lieden per se uit den wég moesten worden geruimd, vertelt het bericht niet!). (Hbl.) CHINA. De beweging tegen de vreemdelingen. In de fabriek te Nangking van de In ternational Export Oompany ontstond Vrydagavond een lofcngeschil Er brak een opstand uit, waarby een Brit werd gedood. Gemeld wordt dat de Britten op de opstandelingenvuurden, van wie vier werden gedood en verscheidene gewond. Britsche matrozen bewaken thans de fa briek. Het meerendeel der Britsche inwo ners van Nanking is aan boord van oor logsschepen gebracht Een gemaakte ge vangene wordt in de Universiteit vast gehouden. JAPAN. De kabinetskrisis in Japan, binnen drie dagen na haar ontstaan opgelost, is al heel onverwacht gekomen. De spaarzame berichten erover ge ven, als oorzaak mee- ningsverschillen over belastingvoorstel len, doch de oorrespondeut van de „Times" te Tokio gewaagt van een langdurige wryving tusschen de twee partyen der coalitie, de Keuselkai en de Seijoekai, die nu is uitgeloopen op het zich terugtrekken uit de regeeriug van laatstgenoemde party, zoodat het nieuwe kabinet uitslui tend uit Kenseikai-leden bestaat. Burggraaf Kato, de leider van de Ken- seikai, is eerste minister gebleven. De thans uiteengevallen coalitie heeft van Juni 1924, dus ruim een jaar gere geerd. Zy was aan het bewind gekomen nadat de verkiezing, door het conserva tieve kabineHüjoera na parlementsont- binding uitgeschreven, tot een groote overwinning voor de oppositie-partyen had geleid. In tegenstelling met zyn voor ganger gold het kabinet-Kato als "demo- kratisch en het heeft getracht dien naam gestand te doen door een kiesrechther vorming, die weliswaar het censuskies recht handhaafde, maar het kiezerscorps, dat voorheen nog geen vier millioen be droeg, verviervoudigde. Deze uitbreiding, die in Japan velen te ver, anderen lang niet ver genoeg ging, lokte veel kritiek en feilen stryd uit, welke nog in heftigheid toenam toen de regeering in Januari van dit jaar het verdrag met Sowjet-Kusland aanging, dat naast ekonoraische voordeelen voor Japan politieke afspraken bevat, die vooral op samenwerking in het Verre Oosten zyn gericht. Dit verdrag is veelal opgevat als een bewijs, dat Rusland zioh naar Azië ging oriënteeren en ook wel als de kiem van een Aziatisch drievoudig verbond tusschen Japufa Kusland en China. Sival da natuur bovao da laar la gegaan hsbben bet vuurtje dar einde Mei te anghal ontstane stakingen en onlusten soo yvcrlg aangestookt, dat het nu een nationale beweging tegen de vreemdelin- en Is geworden, die zioh vooral richt en de Engeisohen en Japanners. Deze ln Japan stellig onverwaohte wending za! het kabinet-Kato weinig goed hebben sdaan en heeft er allicht toe meegewerkt e SeHoekal tot uitbreiding te bewegen- Of de Kenseikai, op wie thans alleen de verantwoordeiykheid voor het bewint rust, zich staande zullen kunnen houden, valt te betwyfelen. Er ls groote onte vredenheid in het land over de heersohende werkloosheid, die nog nijpender is gewor den door den boycot in China van Japansche waren. Ook de omstandigheid, dat het Kato is geweest, die tydens den wereldoorlog de beruchte 21 eischen aan China stelde, welke later wél zyn inge trokken, maar altyd het wantrouwen in China tegen den premier gebleven Japan schen staatsman zullen wakker houden, verzwakt de positie van het nieuwe kabinet., N. R. Ort. KORTE BERICHTEN. Uit Tiflis wordt gemeld, dat daar een kruithuis in de lucht gevlogen is. Onder de puinhoopen van de naburige huizen zouden tal van dooden liggen. OOOT-INDIB. Valsche gulden bil Jetten. Zeshonderd valsche guldensbiljetten zyn in beslaggenomen in de landskas te Pankal Pinang. De kassier is geschorst Valsche biljetten zijn ok te Palem Ban- tan in omloop. (Aneta) verkregen is, de onderbroken sociale wet geving op voorzichtige wyze worden her vat. Daar vermindering van de staatsult- - gaven van de hoogste beteekenis moet |)e inhTt'.irttMUHNen hebben achter worden geacht, werd als een der gevolg- bewezen, dat bij de holsjewlkl ook ln dit i trekkingen hiervan besloten tot samen- I smelting van marine en oorlog tot één de- LUCHTVAART. Vliegmachine ln brand. Lorden, 1 Aug. De luoht-oomodore Samson en de vliegoföoier Lowe, bekend rugby-voetbalspeler, zyn op bijzondere wyze aan deti dood door verbranding ont snapt in een vliegmachine, boven ~Lym phe (Engeland). De machine was een Bristol gevechtsvliegtuig en Lowe was bestuurder. Toen plotseling de motor in brand stond, sneed hy meteen de ben zinevoorraad al, en daalde snel, onder- tussohen behendig bochten makende, om de vlammen te beletten zioh te versprei den. De landing gelukte voortreffeiyk op het Lymphe-vliegveld, waar de vlam men werden gedoofd. Beide mannen wa ren ongedeerd. Noodlanding by Brussel. Een Farman-toestel, van Parys naar Amsterdam, heeft gistermorgen door mo tordefect een noodlanding moeten maken by Neuville by Brussel. De landing ge schiedde vlot, maar op den grond kwam een vleugel in aanraking met een toe snellenden stier, die zioh in het weiland land bevond. Daardoor zwenkte de ma chine, de wielen knapten af en het ge- heele onderstel werd vernield. De aoht passagiers kwamen er wonder boven wonder zonder eenig letsel al Het nieuwe Kabinet Het ligt in de bedoeling, dat de minis ters hedenmiddag om 2 uur ten paleize Het Loo door de Koningin worden be- ëedigd. Nog vandaag zullen de nieuwe mi nisters de portefeuilles van hun voorgan gers overnemen. De Tyd zegt, met zekerheid te verne men, dat de heer Oh. J. L. M. Weiter (r.-k.), lid van den Raad van Ned.-Indië, is aangezocht voor het waarnemen van de portefeuille van koloniën, en deze de be noeming zal aannemen. Reeds heeft hij zioh op weg begeven naar Nederland. Een directeur-generaal voor Marine. De nieuwe minister van Oorlog, majoor Lambooy, zal, volgens de „Limb. Koe rier", voor marine worden bygestaan door een direoteur-generaal. De Minister van Koloniën. De Tel. verneemt, dat telegrafisch be richt ls ontvangen, dat de heer Oh. J. L. M. Weiter (R.-K.), lid van den Raad van Ned.-Indië, zyn benoeming tot minister van Koloniën aanvaardt. De heer Weiter, die zich nog in Ned. Indië bevindt, zal met de eerste gelegen heid naar ons land vertrekken. De nieuwe titularis is pas 45 jaar oud. In 1902 kwam hy in Indisehen dienst als derde ooinmies bij het Binnenlandsch Be stuur; in 1906 werd hy controleur in Pe- kalongan; in 1909 referendaris. Tydens een ziekteverlof .in 1911 was hij tydeUjk werkzaam aan het Departement van Ko- loniëu. In 1917 volgde zyn benoeming tot seoretaris van het gouvernement; in 1919 die van eersten secretaris en kort daarna van algemeen seoretaris van het gouvernement In 1924 Werd hy lid van den Raad van Ned. Indië. Een verklaring van minister Colljn. Minister OoUJn heeft aan den Hi schen correspondent van de „Times" volgende verklaring afgelegd: Nadat de politiek van ae laatste twee jaren er een van bezuiniging ls geweest, kan, nu de flnancleele positie van Neder land verb"terd en een sluitende partsment De verdediging van Neder- landach-Indlö cal eohter moeten worden ebraoht onder de oontrdle van het depar- ment van koloniën. Het NedertmdBdie-Belglscfceverdrag. Naar Belga uit Brussel meldt, meent de Etoile Beige de berichten ln Nederland- sohe bladen, dat het Nederlandsoh-Bel- gische verdrag ten gevolge van de daar op in Nederland geoefende critiek zal worden herzien, te kunnen tegenspreken. De memorie van toelichting van het wetsontwerp tot ratificatie van het ver drag, hetwelk na het zomerreces by de Belgische Kamer zal worden ingediend, zal zeer uitvoerig zijn en, naar de Etoile verzekert, stellig de bezorgdheid, die de beriohten in de Nederlandsche pers heb ben gewekt, doen verdwijnen. Salarissen RtfkspersoneeL Krachtens het Bezoldigingsbesluit 1925 wordt de toeslag voor de Ryksambtena- ren, die door de bezuiniging meer dan 10% in inkomen zouden dalen, alleen over 1925 uitgekeerd. Naar wy vernemen, is op de door de Departementen ontwor pen Begrooting voor 1926 op het behoud van dien toeslag gerekend, hetgeen wel niet zonder voorkennis van den Minister van Financiën zal geschied zyn. 8.D.AP, en N. Y. V. Het verbondsbestuur van het NederL Verbond van Vakvereenigingen heeft in zyn Vrijdagmiddag gehouden vergade ring besloten, aldus Het Volk, zyn volle instemming te betuigen met het artikel, van de zyde van het dageUjksch bestuur van het N. V. V. gepubliceerd in het Volk, Voorwaarts en de Strijd, Los Ons Weekblad, orgaan van den Nederlandschen bond van personeel in overheidsdienst, lezen wy dat het hoofd bestuur van dien bond naar aanleiding van het optreden van den voorzitter van het NederL Verbond van Vakvereenigin gen den heer R. Stenhuis, een brief go- schreven heeft aan het N. V. V., waar in gevraagd wordt maatregelen te tref fen „waardoor aan het sóhadeiyke, het onrust zaaiende en desorganiseerende op treden van den heer Stenhuis een einde wordt gemaakt" De wyze waarop hy (Stenhuis) nu werkt aldus Ons Week- UIT DB PERS. Het nieuwe ministerie, „Hef Volk" bespreekt het nieuwe minlB- terie in een artikel, dat tot opschrift heeft: „De uitvoerders van het zeer vooruitstre vende program". Het blad zegt: Het is werkeiyk te dwaas om los te loopen, dat een kabinet van deze saiMn- stelling een „zeer vooruitstrevend" pro gram ook inderdaad op vooruitstrevende wyze zou uitvoeren. De geheele historie van het met alge- meene stemmen door de katholieke Ka merfractie goedgekeurde regeenngspro- gram biykt in het licht der bezetting van de regeering niets dan grove spotterny. Over het algemeen moet het op de de mocraten in de katholieke party een pyniyken indruk maken, dat de drie katholieke vertegenwoordigers in het kabinet alle drie uit den rechtervleugel gekozen zyn. De nieuwe minister van defensie, de stafmajoor Lambooy, ls een militaristische kemphaan van de ergste soort, die zich in zijn party vooral ver- diensteiyk heeft gemaakt als fel bestrij der der ontwapeningsdenkbeelden van tt,?/' „Hn hflsphniiwintren *ee vertrokken. Niet ver van de haven ls ai Het blad besluit zyn beschouwingen de Bohlpper Eee gevallen, Zyn ruim Zoo is het een kabinet van inderdaad De mislukte straatroof. Toen Zondagavond ean dame van de Mornlxstraat via het Raamplein naar de Leidsohograoht te Amsterdam wandelde» werd zy op genoemd plein plotseling aangegrepen door een haar onbekend, ln een lichtgrij» oostuum gekleed persoon, die haar heur handtaschje ontrukte en zioh daarna yiings uit de voeten maakte. De juffrouw riep direct uit alle macht „houdt den dief!" op welk geroep de aandacht van eenige burgers getrokken werd, die onmiddellijk een ware klo I jacht organiseerden, die tot resultaat ha dat de brutale straatroover op een der bruggen van de Leidsohegracht gegrepen wera. Een der achtervolgers, die dicht in de buurt woonde, nam den dief „zoo lang" mee naar huis, alwaar hy in af wachting van de komst der inmiddels gewaarschuwde politie werd opgesloten. Na afloop van dit „voorarrest' werd hy op het bureau Leidscheplein in ver zekerde bewaring gesteld. Een schipper en zfjn zoon verdronken. Het klippersohlp Wuta, sohipper P. H. Janse, gedomicilieerd te Terneuzen, was gisterochtend geladen van Lemmer naar conservatieve structuur, waarmede de heer Ooiyn voor den dag komt. Een kabinet dat geheel by zyn per- sooniykheid past. Een kabinet, dat op den in democrati sche richting wyzenden verkiezingsuit slag slaat als een tang op een varken. Een kabinet, dat aan het kortstondige gerucht van vooruitstrevend karakter der nieuwe regeering op ruwe wyze den bodem inslaat. Een kabinet, dat ook aan de goedmoe digheid onder de democratische elemen ten ter rechterzyde onmiskenbaar zal aanwijzen welken koers het in de komen de regeeringsperiode uitgaat. Een kabinet, dat aan onze party de zware taak oplegt, om haar uiterste krachten in te spannen, ten einde alle 3de 20-jarige zoon ls overboord gesprongen om te trachten, hem te redden, doch bei den zyn verdronken. Op ongeveer vyftig meter volgde-het schip Adriana, waarop twee andere zonen waren. Toen dezen het ongeluk zagen ge- beuren sprongen ze in de Bloep doch zy konden geen hulp meer verleenen; beide drenkelingen waren, toen zy ter plaatse kwamen, gezonken. De schepen zfjn n««> Lemmer teruggekeerd. Auto ln brand gevlogen. Een vreeseiyk auto-ongeluk heeft Zon dagmiddag by den Grebbeberg te Wage- ningen plaats gehad. De beer Onnes uit Amersfoort reed met zyn echtgenoote per auto uit de richting Utrecht naar Arnhem. Een tweetal jongens, die op eenigan af stand achter den auto reden, bemerkten ploseling achter by het benrine-reservoir melen. blad, brengt onrust, verdeeldheid en ru- 'iP0 Standaard (a-*r-) meent, dat peli- Zie li de irne ibeiderzbe.egüig. Ata «J, Stenhuis dat nog niet begrijpt, toont hy dat hy zyn taak als voorzitter van het N. V. eigenaardig opvat. Hy moge be denken, besluit het blad, dat zijn positie hem verplichtingen oplegt Het blad noemt voorts het optreden van den heer Vliegen tegen Stenhuis op zijn zachtst uitgedrukt ontactisch. Het dageiyksch bestuur van het N.V.V. heeft opnieuw een „verklaring" afgelegd ln „Het Volk" naar aanleiding van de arti kelen van den heer Vliegen over het ge schil tusschen S.DJLP. en N.V.V. Wy ontleenen hieraan: Het standpunt van Vliegen komt hierop neer, dat de vakbeweging geen zelfstan dige taak heeft ten aanzien van onderwer pen, die geheel van wetgevenden aard zyn. Wy gelooven niet, dat het zin heeft ver der met Vliegen te debatteeren over de vraag, wat der vakbeweging wel en niet geoorloofd is. Hy waant zich nog in den tyd, toen de party de bevelen gaf en de vakbeweging goed genoeg was haar mede werking ter opluistering van demonstra ties enz. te verleenen. Wanneer de meening van Vliegen op dit punt inderdaad de opvatting van de Party weergeeft, dan willen wy niet ver helen, dat ten opzichte hiervan een diep meeningsverschil tusschen party en vak beweging aanwezig is. De onmondigheid, waarmede Vliegen de vakbeweging wil bestempelen, kan zy, vooral gezien de ontwikkeling der na-oor- logsjaren, niet aanvaarden. Het P.B. zal moeten begrypen, dat zy dezen ontwikke- ingsgang niet zonder groote schade voor de beweging kan voorbygaan of ont kennen. De Zuiderzeevlsschera op de RQnvaart Op de ultnoodiging van het onderwys- onda voor de binnenvaart tot deelname aan een excursie met het instructievaar- tuig „Prins Hendrik", ten doel hebbende ■6 onderzoeken of Zuiderzee-visschers op de Rynvaart plaatsing kunnen vinden, ïeeft de Centrale Bond van transport arbeiders geantwoord, dat het bestuur aan deze invitatie geen gevolg kan geven. Jeze weigering wordt o.a. gegrond op het eit, dat het bestuur in de naaste toekomst jeen arbeidsveld verwacht, nooh voor het "evend noch voor het opkomend geslacht, zonder verdringing van de arbeiders die thans in de Rijnvaart werkzaam zijn. Nog altyd zyn er vele arbeiders in de Rijnvaart werkloos. Van de Duitsche Rijn vloot is het grootste deel der bemanning zonder werk. Bovendien hebben, na den oorlog, Hollandsohe en Duitsche reederijen con currentie gekregen van Fransche, Bel gische en ook van Zwitsereche reederijen. Voorts wyst de teohnisohe verbetering van vaartuigen in de richting van ver mindering van de bemanning. Ten slotte wyst het bestuur er op, dat reedB nu een groot deel van de in de Rijnvaart opge leide arbeiders een ander heenkomen heeft gezooht of werkloos is. reactie te bestrijden en zoo mogeiyk te voorkomen, en daarnaast de eervolle taak om alle werkelijk democratische elementen vlam. Zy reden uit alle macht om den in dien strijd om zich heen te verza-1 auto in te halen en de inzittenden te waar schuwen, doch de wagen had te veel vaart en zij moesten hun pogingen opgeven. Eensklaps had er een ontploffing plaats, de wagen maakte eenige slingerende be wegingen over den weg en reed vervolgens tegen een boom. Degenen, die te hulp wilden schieten, zagen, dat de inzittende heer door het ver brijzelen van het portierraam nog trachtte uit den auto te komen, doch de eerste ont ploffing werd gevolgd door een tweede, die veel heviger was. Een geweldige vuur zuil steeg op, die den wagen in minder dan geen tyd in lichte laaie zette. Toen het tenslotte gelukt was om de vlammen te dooven, vond men ln den byna geheel ver brande auto de verkoolde ïyken van de oordeel Ujkt samengesteld. Niet alleen door de wyze, waarop de portefeuilles verdeeld zyn, maar ook door de personen, die in het Kabinet zullen worden opgenomen. De oplossing ls geheel constitutioneel. Ze sluit zich aan by den jongsten stembus uitslag. En thans ls het wachten op de eerste Troonrede, die ongetwyfeld in hoofdtrek ken het Regeeringsprogram zal meedeelen. Het blad is van meening, dat de weg van het kabinet niet over rozen zal gaan. Nog afgezien van de reeds vooraf aangekon-1 beide inzittenden. Opgelegde schepen. In de Amsterdamsohe haven zyn opgelegd de volgende Neder landsohe stoomschepen: „Moena" (9878 tons), „Su- matra" (5860 t), „Ambon" (8598 t), „Bor- neo" (0550 t.), „Salawati" (0640 t), „Skna- loer" 6687 t.), „Billlton" (6890 t. „Lom bok" (6984 t), „Jason" (8209 t.), „Drecht- stroom" (1717 L), „Jaaratroom" (2800 t.), „Wlily* (1242 t) en Jietsy Anna* >880 t); het vier mast motorschip „Bovenkarspel" (015 t.), het Grieksohe stoomschip „Jan- nakia" (654 t.) en het Fransche ld. „Brompton Manor" (1726 t.). digde scherpe oppositie, zyn ook de tyds- omstandigheden geenszins moedgevend. Als lichtpunt ziet het blad de mogeiyk- held, dat vraagstukken van meer geeste lijken aard thans een kans krijgen om aan de orde te worden gesteld. En ook ver wacht het, dat scherp zal worden toegezien op handelingen, die in anti-revolutionnai- ren kring tot zooveel ontstemming aanlei ding gaven. Allen, die den heer Coiyn kennen, aldus „De Nederlander" (o.-h.), zullen toestem men, dat het nieuwe ministerie werkeiyk zal zyn een kabinet-Ooiyn. De degeiykheid van het nieuwe kabinet besprekend, meent „De Ned.", dat alle pos ten even degeiyk en secuur bezet zyn. Zwakke punten ziet het blad in Landbouw en Marine. Het eerste ln verband met het aftreden van den bekwamen directeur van Landbouw, de heer Van Hoek. Ten aanzien van de samensmelting van Land- en Zee macht verwaoht ,?De Ned." moeiiykheden van nationalen aard, thans nog door me nigeen onderschat. Fabrieksbrand te Ooeterbeek. Een geweldige brand heeft Vrijdag nacht te Oosterbeek, gewoed. Omstreeks twaalf uur bemerkten voorbygangers, dat er brand was uitgebroken in de ohe- mlsche fabriek van de firma Wennekes Van Neok, de bekende bléekpoeder- fabriek. Weldra verspreidde het vuur zioh over het geheele fabriekscomplex. Door kraohtdadig optreden van de eige naars, de zonen van den heer Wennekes, den werkmeester en eenige toegeschoten arbeiders, die onmiddellijk met eigen bluschmateriaal den stryd tegen het tuut begonnen, en later geholpen door de Oos- terbeeksche brandweer, is het gelukt den vuurhaard tot het oude fabrieksgebouw te beperken. Dit werd geheel ln asch ge legd, de plak-, de vul-, de expeditie-afdee- ling, alsmede de parafineerdery, werden geheel verwoest Verschillende machines, motoren en een groote voorraad goede ren gingen verloren. Het nieuwe fabrieks gebouw, dat pas gereed was, brandde ge- deolteiyk uit. De gemeentelijke auto-brandspuit kon wegens een defeot aan de perspomp niet meer werken. De brandweer moest zioh dus bepalen tot het blussoheD met slan gen op de waterleiding. De Arnhemsche brandweer, die gereed stond, verrlohtte geen diensten, hoewel de plaats van den brand sleohts tien mi nuten van de stad Arnhem gelegen is, daar geen verzoek van den burgemeester van Oosterbeek haar bereikte, hoewel de eigenaar zioh bereid verklaarde de koe ten te betalen. De schade wordt geraamd op 50.000 a 60.000. De firma was op Beurspolls verzekerd. (Telegr.) De heer Onnes was woonachtig te Amersfoort, waar hy een drukkerij exploi teerde. Het echtpaar laat geen kinderen na. Omtrent de oorzaak van het ongeluk is nog nietB bekend. Overreden. Het 5-jarig zoontje van den heer Merx te Helmond vermaakte zich Zaterdag met een vliegende hollander, toen plotseling het ding van het trottoir gleed, met het gevolg, dat het jongetje op de straatkeien terecht kwam. Juist passeerde er een kar, die den jongen overreed. Hy is oogenblik- keiyk overleden. De voerman, die by den kop van het paard liep, kon van het geval niets zien; hy moest voor een auto ult- wyken. Zondagavond omstreeks 11 uur Btond op den Geldropschen weg onder de gemeente Geldrop naby de grens van Eindhoven A. de Lapper uit Eindhoven zyn motor te repareeren, toen van weerskanten auto's kwamen aanrijden en wel een autobus van den kant van Geldrop en een luxe-auto uit de richting Eindhoven. Vermoedeiyk ten gevolge van de verblindende verlichting van de luxe-auto bemerkte de autobus chauffeur den motorrijder niet. Deze werd aangereden en kwam onder den wagen te recht. Bewusteloos werd hy eronder van daan gehaald. Hy bleek verwondingen te hebben gekregen aan hoofd en beenen. Een der beenen was gebroken. De toestand van den man, die vermoedeiyk ook een lichte hersenschudding heeft gekregen, wordt ernstig geacht. De motor ls geheel vernield. De staking by de Nieuwe Waterweg. Een Zaterdag onder leiding van den ryksbemiddelaar H. A. van Ysselstein ge houden bespreking tusschen de partijen betrokken bij de conflicten aan de .^Nieuwe Waterweg" te Schiedam, en de Droogdok- maatschappy te Rotterdam heeft geenerlei resultaat opgeleverd. Aanvaring op de Schelde. In den naoht van Zaterdag op Zondag, tegen 11 uur, heeft een aanvuriiig plaats gevonden op de Schelde naby Antwer pen, ter hoogte van het Parelfort, tus schen het Fransche s.s. „Yang Tse", on derweg van Antwerpen naar Middlesbro en het Boljgisclho sju. „Aloraudre" komen de Van Newport en de Sobelde opvarende. De „Alexandre" werd aan bakboordzijde getroffen en zonk onmiddelUjk, terwyi de mast juist ln het vaarwater terécht kwam. De geheele bemanning viel te water, maar kon gelukkig gered worden door sleepbooten, die zioh ter plaatse bevon den. De „Alexandre" mat 1890 ton en werd ln 1920 te Slikkerveer gebouwd. De verontwaardiging der menigte. Het droeve geval in de Oorverstraat te Rotterdam, waar de vorige week een vader zijn vijfjarig kind zoo mishandelde, dat de kleine aan ae gevolgen bezweek, houdt nog altyd de gemoederen van de buurtbewo ners ln beroering. lederen avond ver- Ongeregeldheden te Nangking. Twee personen verbrand.

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 2