I Huidjeuk PUROL TWEEDE EN LAATSTE BLAD. PLAATSELIJK NIEUWS. VAN DINSDAG 4 AUGUSTUS 1925. Bi) de vorige week gehouden M. U. L. O.-examens, te Alkmaar slaagden van de Ohr. M. U. L, O.-school op den Kanaal- weg voor Diploma A. zes van de zeven oandidaten, n.L M. A. Adriaanse, A. A. Boon, Th. Faber, F. Geus, B. Gouds waard en E. D. Louwman. Voor B. slaagden de drie oandidaten, n.L F. de Haan, A. Kerkhoven en G. Smit, De leerlinge A. A. Boon is mede na algelegd examen toegelaten tot de 8e kl. van de R. H. B. 8. alhier. Zaterdag slaagde te Utrecht voor de acte Engelsoh M. O., onze plaatsgenoot» mej. M. B. Kikkert, leerares in de Fran sche taal aan de H. B. 8. te Zetten. Te Haarlem slaagde voor het examen Hoofdakte de heer E. Ligteringen alhier. GomeniusschooL Wij kunnen thans mededeelen, dat de Comenlusschool den len September a.s. zal aanvangen met volledig personeel (7 leerkrachten, waaronder één vakleerares voor de Fransche taal). In de laatst gehouden bestuursvergade ring is benoemd tot len onderwijzer (plaatsvervangend Hóófd der School), de heer J. J. Blom, thans onderwijzer aan de Qemeenteschool No. 18 (Vlamingstraat). Jubileum Stedelijk Muziekcorps. Ons „Stedelijk Muziekkorps", directeur de heer Jac. ter Hall, zal a.s. Zaterdag 6 Augustus zijn 85-jarig jubileum feeste lijk herdenken. Behoudens toestemming van B. en W. zal des morgens vroeg een reveille gemaakt worden door de gemeente. Des avonds zal een feestooncert worden gegeven voor donateurs en verdere genoo- digden, met welwillende medewerking van het dameskoor Jt Vocaal Ensemble di recteur de heer Toon de Hoogh. Namens vele Heldersche ingezetenen zal het korps een nieuw vaandel ten geschen ke worden aangeboden, uitgereikt door Burgemeester W. Houwing, beschermheer der Vereeniging. Ongetwijfeld zal het de vereeniging, die zoo in hoog aanzien staat, dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Verjaardag H. M. de Koningin-Moeder. Ter gelegenheid van den verjaardag van J W. Woud 1 m. prijs een Het populair concert, gisteravond gege ven in de muziektent door het Stedelijk Muziekkorps, ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, had groo- ten bijval. Aangetrokken door het mooie weer, wa ren honderden belangstellenden aanwezig, en werden de verschillende nummers onder groote aandacht gevolgd. Hartelijk applaus viel het korps ten deel. Aanbesteding. Uitslag der door den heer L. Sok, archi tect alhier, gehouden aanbesteding betref fende het verbouwen der „Witte Bios- ooop": H. Freeke 6244; G. Groot 6218; Brag- gaar 6149; M. v. d. Plas 6149; Lastdra ger 6185; Bot ƒ5993; Gebr. Smit ƒ5640; Boerdük ƒ5586; H. Riemers Jr. ƒ6100; H. Rietners Sr. 4885; Gebr. Boot 4777. Allen voor metsel- en timmerwerken. Schilderwerk: J. Dekkers ƒ780; Kale- veld 696; Kraak 880. Zwemwetfetrtyden In de Binnenhaven. De Heldersche Zwemvereenlging had voor Zaterdagmiddag zwemwedstrijden georganiseerd, welke vanaf het gemeen telijk zwembad in de Binnenhaven wer den gehouden. Ook verleden jaar zijn der gelijke wedstrijden gehouden. Ditmaal was de deelname, mede wellioht tenge volge van de na de jongste hitte-periode sterk afgekoelde temperatuur, minder groot dan ten vorigen jare, en zelfs van de op het programma veimedddo aantallen deelnemers en -neemsters hadden ziob nog enkelen teruggetrokken. Nochtans mogen deze wedstrijden ge slaagd heeten. Ten eer|te was het weer, ofschoon vrij koel voor de zwemsport, goed te noemen, en ten tweede waren de prestaties, die werden verricht, zoo door dames als door heeren, lang niet slecht. Als wij voor 200 M. vrije slag voor heeren een kortste tijd van 8 min. 14 sec. zien aangeteekend, en de prijswinster der da mes maakt dezen afstand in 8 min. 467» sec., dan is dat van mejuffrouw Neels voorwaar een flinke prestatie te noemen. Heel mooi was de tijd, dien de hr. Boonen maakte voor de 100 M. vrije slag, namelijk 1 rmrim 28 sec. Bij het estafetteéweimimen was door een ongelukje de damesploeg erg ver bij de heerenploeg achter. Een der deelneemsters namelijk was te vroeg gestart, had.' ai een meter of twintig ge zwommen, en moest toen opnieuw star ten. Kassian! Het aardige was, dat velen der deel nemers en deelneemsters absoluut niet getraind waren, en zich dus om zoo te zeggen willens en wetens aan de ne derlaag blootstelden. Uit louter sportieve overwegingen trokken zij zich nochtans niet terug al kostte het bij enkele wan- kelimoedigen wat overredingskracht van de zijde der regelingsoommissie. >k moet men bedenken, dat er bij de deel neemsters jonge meisjes waren; die juist even den gostelden leeftijd boven de zestien hadden bereikt. Deze konden natuurlijk niet tegen geroutineerde zwem sters als bijvoorbeeld mejuffrouw Neels en de vroome op. Bekaf, aemechtig kwa- en ze de finish dank zij het hard nekkige roepen van „haal op! Annie!" van don kant der aan wal staande sup porters en waren er niet krachtige han den geweest, die de volkomen uitgeputte melskos aan wal hadden getrokken.... dan dreven ze misschien nu nog hijgen de nan de lfjn. Ik wil maar zeggen, dat het kranig is om mee te doen. De ZwemvereenSging had zich de mede werking verzekerd van HeMeris Fan farecorps, dat lustig wijsjes blies en de stemming er inbracht. Velen woonden aan den kant of,op bootjes in het water der Binnenhaven de wedstrijden bij. Door de heeren jhr. Rappard, directeur van 's Rijks werf, Vice-Admiraal O. Fock, en wethou der D. H. Grunwald was bericht van ver hindering gezonden; de heer Verstegen als voorzitter der vereeniging, was vanzelf bil de regeling der wedstrijden en dr. Rienks en andere heeren fungeerden als tijdopnemers. De burgemeester kwam in den loop van den namiddag de wedstrijden bijwonen en reikte na afloop ook de prij zen uit. Hierbij wees hij er op, dat het Gemeentebestuur toont voor de zwemsport te gevoelen door dit als leervak voor de hoogste klassen der scholen in te voeren en wethouder Verstegen, die den burge meester dankte voor de uitreiking der prij zen, zeide, dat het de bedoeling Is van deze wedstrijden een brigade van goede zwemmers en zwemsters te kweeken voor redding van drenkelingen. Te ongeveer vijf uur waren de wedstrijden geëindigd. De uitslagen zijn als volgt: A. 200 M. vrije slag mannen. Aantal deelnemers 8. Ie prijs een Bierbeker, uit geloofd1 door dien heer H. van Willigen, O. Boonen 8 ia 14 sec.; 2e prijs een bron zen medaille, uitgeloofd door de Ver eeniging, P. Dit» 8 to. 20 sec. 200 M. vrije slag vrouwen. Aantal deelneemsters 4 le prijö een - Bierbeker uitgeloofd door het Bestuur van die Ver- erni'ging M. Neels 8 mt 457a s.; 2e prijs oen bronzen medaille, uitgeloofd door de Vereeniging, G. de Vroome 8 in. 56 sec. B. 100 M. vrije slag mannen Aantal deelnemers 10. le prijs zilveren medaille, uitgeloofd' door do gemeente Helder, G Boonen 1 ia«8 seo.; 2e prijs oen bronzen medaille, uitgeloofd door de Vereeniiging, J. W. Woud 1 m. 81*/. sec. 100 M. vrije slag vrouwen Aantal deel neemsters 6. le prijs zilveren medaille, uitgeloofd door den Bdelachtharen heer Burgemeester van Helder, <M. Neels 1 in 51 sec.; 2e prijs een bronzen medaille, uitgeloofd door de geaneepte Helder, L. Kraan 2 in 84'/» seo. 0.100 M. rugslag mannen Aantal deel nemers 4 le prijs zilveren medaille, uit geloofd door den heer M. J. W. Rienks, Directeur van den Geen Gen Dienst, J. Ingezonden Mededeellng. 80-60-90 ct Vereeni 100 rugslag vrouwen Aantal deel- neenwtere B. le prijs een zilveren me daille, uitgeloofd door de Gymnastiek- en Exercitie-V ereeniglng „Pro Patria", G. de Vroome 2 m.; 2e prijs een bronzen me- daüle, uitgeloofd door de Vereeniging, M. Neels 2 m. 47» seo. D. 100 M. schoolslag mannen Aantal deelnemers 6. le prijs zilveren medaille, uitgeloofd door.de Vereeniging „Helders Belang", J. de Boer 1 m. 88'A sec.; 2e prijs kleine zilveren medaille, uitgeloofd door de Vereen JEteiders Bellang", G Dito 1 urn 44 sec. 100 M. schoolslag vrouwen Aantal deel neemsters 7. le prijs groote bronzen me daille, uitgeloofd door de Vereeniging, G. de Vroome 2. m 87i. Beo.; 2e prijs kleine bronzen medaille, uitgeloofd door do Vereeniging, J. v. d. Vlies 2 m. 847a s. E. 60 M. estafette. Aantal deelnemers: 4 ploegen mannen 2 ploegen vrouwen Aam de winnende ploegen wordt als prijs een draagikruis uitgereikt, uitge loofd door de Vereeniging. Winnende ploeg heeren Held. Zwem vereenlging C. W. Boonen, J. W. Woud, J. de Boer, O. Dito, 2 min. 44 s., winnen de ploeg dames Held. Zwemvereeniging G. de Vroome, M. Neels, L. Kraan, Jj van der Vlies 4 min 17*/5 seo. Van deze wedstrijden, alsmede van dè winnende dames zijn door het Helder sche Fotóbureau opnamen gemaakt, die lp onze platenkast zijn geëxposeerd. Af drukken hiervan zijn bij den heer Go- vers, Weststraat, verkrijgbaar. KLEIN ABTIS. Een drfjvende natuur-hlstorische tentoonstelling. Blijkens een in dit nummer voorkomen de advertentie zal van Woensdag 6 Aug. t/m Maandag 10 Aug. alhier verblijven de drijvende Natuurhistorische tentoonstel ling van de Vereeniging „Natura Artis". ]Deze vereeniging stelt zich ten doel de kennis der levende natuur te verbreiden en de liefde voor de natuur, vooral bij 4e jongeren te bevorderen. Het is deze vereeniging, die de drijvende tentoonstelling, waarover wij het hier wil len hebben, stichtte. De tentoonstelling werd genoemd „Klein Artis". Medewer king voor de inzendingen verleenden o. a.: De \ederlandsche Natuur-historische Ver eeniging, de Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten, net Kolonianl Insti tuut van Amsterdam, Natura Do eet te De nekamp, De Nederl. Jeugdbond voor ^Na tuurstudie en de leden der Haagsche Zoe- club Biologia Marltima. Het schip krijgt ligplaats alhier bij de Postbrug. De tentoonstelling bevat zeer veel op natuur-historisch gebied. O. a. opgezette vogels, vlinders, zoogdieren, schelpen, steenenverzamelingen, bibliotheek, terwijl op aquarium-gebied ook bijzondere col lecties aanwezig zijn. Wij vermelden slechts het groot aantal zoef en zoutwater bewoners, dat in ruim 80 aquaria op het schip leeft. Leiders der tentoonstelling zijn de hee ren H. Demuth en W. Deutz. Beiden ver richten op Natuur-historisch gebied zeer verdienstelijk werk. De zeer bijzondere schoonheid van en kele aquaria der collectie kunnen wij hier niet duidelijk maken. Het is de teere, let terlijk doorzichtige fijne teekening en vorm van de exotische vischjes, die in de schemergroene aquaria onbewegelijk, maar levendig door eigen pracht, zichzelf ten toonspreiden. Zeker „spreiden", want de kleuren zet ten zich voort op de even zwevend-bewe- gende sluiers van de vinnen. Andere van die vreemde vischjes, vele kleiner dan de nagel van uw pink, schieten bliksemsnel met hoekige wendingen door de fijne wa terplanten. Bewonder vooral bij de bezichtiging van die prachtige wezentjes de veelkleurige oogjes. Bewonder ook de kruisingen van twee vischsoorten, na zeer langen en geduldi- gen arbeid door den heer Deutz tot stand gebracht. Een kruising waarbij het man nelijk dier was het geraffineerd mooie zwaardvischje, met de naaldspitse gouden staart. Een prestatie van den heer Demuth is het, dat hij er in slaagde de Indische Oceaan-visch Scatophagus-Argus op zoet water te doen blijven leven. Wij kunnen niet afstappen van het on derwerp aquaria, voor te hebben vermeld de prachtige exemplaren Halve Maan-vis- schen, bijgenaamd „De Koning der aquaria". Ziet de expressie in het „gelaat" van dit eenig mooie, werkelijk door houding ko ninklijke diertje. Het is onmogelijk alles ln dit schetsje van wat te zien Is, een beurt te geven. Ver melden wij nog het nest met 6 krokodillen. Nu eenige weken oud, nu een paar deci meter lang. Straks als ze groot zijn 47» M. kunnen ze u ln tweeën happen! Tenslotte wijzen wij op de inzending van de heeren v. a. Sleen en Slpkes, van cu riositeiten uit den Sint Pietersberg, het terrarium, dat de heer Beth, van den die rentuin ln Den Haag, heeft geschonken, onder voorwaarde, dat de leden' van de N. J. V. van de plaatsen, die het schip aandoet, dLit terrarium onderhouden. Op de schitterende collectie vlinders, waarvan we noemen de Morpho-Eago, de weer schijnvlinder, die op zijn ongeloof el ijk mooi gevormde vleugels de heerlijkste £arelmoeren glanzen en exquize tinten eeft. Op de Doornstaart-hagedis, de slan getjes-adders en de schelpen. En ten laat ste de boekerfj, die op het schip aan wezig is. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie ln dit nummer. Klnderultfoclit De Jan ln 't Veltstraat nabij de Nleuw- straat bood hedenmorgen reeds een leven dig beeld. Onder leiding van mejuffrouw Geervliet en eenige andere bewoonsters dezer straat had zich een buurtcomité ge.- vormd teneinde een aantal kinderen een dagje naar buiten te kunnen zenden. Daar voor was weken aaneen gespaard en het resultaat was, dat hedenmorgen in een viertal groote bussen ruim honderd kin deren naar Schoorl, Bergen en omgeving vertrokken. Reeds om acht uur stonden de jongens en meisjes klaar, maar het duurde nog gerulmen tijd eer men kon vertrekken, daar er vooraf van de deelnemende kin deren nog photos werden genomen en ook de auto's eerst geleidelijk arriveerden. In middels was ook voor de R.-K. pastorie een auto gearriveerd en deze, met gejuich begroet door de wachtenden, vertrok al spoedig, volgeladen met jongens, die onder het zingen van de Bchoone verzen „Laat de boel maar waaien" de achterblfjvenden toe juichten. Ik vind ook, als Je in de vacantie zoo'n uittocht maakt, dat het dan maar wenscheljjk is de>boel te laten waaien. Zoo tegen een'uur of negen kwam er teekening in den uittocht. Toen waren een paar auto's al volgeladen en het duurde niet lang of ze reden af onder gejuich van de jeugdige reizigers en ge wuif van ach terblljvende moeders en andere familie. En juffrouw Geervliet en de andere leid sters, die met deze kinderen zoo'n heelen dag meegaan, zullen wel eën prettig tot voldoening stemmend dagje hebben. Oafé „Klein Kras". De heer J. Püuyiaar, die sedert de airaxva- tie en weder-opbouw van h,et perceel Ko ningstraat hoek Spoorstraat op het Ko ningsplein het café „Klein Kras" heeft geopend, heeft voor de zomermaanden, evenals dat steeds in zijn vorige inrich ting geschiedde, ook hier een strijkje ge organiseerd. Ditmaal is het iets nieuws voor Helder, wat hier geboden wordt, de heer Pluylaar heeft namelijk onze stad genoot» Coba Hanse bereid gevonden tot het spelen van de eerste viool, terwijl een tweede stadgenoote, mevr. Martens- Kramer, de pianobegeleiding op zich heeft genomen. De tweede vioolpartij wordt vertolkt door den heer Kramer, oud staf muzikant. Deze concerten zijn Zaterdag avond onder groote belangstelling ge opend. De samenstelling van dit strijkje en de naam van den heer Pluylaar waar borgt de degelijkheid en netheid dezer inrichting, zoodat wij ieder kunnen aan raden eens een kijkje'te gaan nemen. De heer Pluylaar heeft achter zijn café-zaal een gezelligen zomertuin ingericht, waar men aangenaam zitten kan en naar de uitstekende muziek luisteren dezer drie musici. Goedkoope retourkaarten. Geregeld worden thans de speciale re tourkaarten voor de boot der Esona, die tegen zeer verminderden prijs voor de lezers der Held. Crt. worden beschikbaar gesteld, afgehaald. Herhaaldelijk vraagt men ons of ze ook geldig zijn voor eene reis van Amsterdam naar hier. Wij kun nen daarov antwoorden, dat men de kaar ten gebruiken kan naar believen, en het onverschillig is, in' welke riohting men de reis maakt. Wie dus familieleden in Amsterdam in de gelegenheid wil stel len voor een goedkoop reisje naar Hel der, kan de biljetten per brief opzenden. De geldigheidsduur van deze goedkoope retours is, zooals-men weet, tot einde Sep tember. Nog deze en de geheele volgende maand zijn de biljetten ten onzen kan tore verkrijgbaar. Uit het Politierapport In dien' nacht van Zaterdag op Zondag rijn een drietal personen; bekeurd wegens nachtrumoer. Tn denaelfden nacht is door een twee tal «genten assistentie verleend aan een bewoonster van de Klaas Duitstraat, die twist had mret een kostganger. Tn den nacht van Zondag op Maandag ontstond in een café in de Keizerstraat een vechtpartij tusschen eenige mariniers en visschersliedeni, welke twist eveniwel door een: brigadier weid' beëindigd. Gevonden voorwerpen. Aan het Hoofdbureau van Politie als gevonden terug te bekomen: een huisdeursleutel, een blauw zijden kin dermuts, een fransche huisdeursleutel en een gummi kindercape, en aan de navol gende adressen: Mauwe, 2e Wilhelminadwatr. 18, een rij- wiel-belastingmerk. van Diest, Spoorstraat 2, een zagenboog met zaagje. J. Noot, Siuisdijkstraat 99, een zwarte sportkous. Biegstraten, Piet Heinstraat 1, een bruin lederen sigarenkoker. E.S.O.N.A., kantoor Binnenhaven, een rij wiel. J. Meurs, Kooisteeg 6, een armband (ver moedelijk zilver). D. v. d. Hoop, Breewaterstraat 48, een bruin lederen pórtemonnaie met inh. Geus, Konlngdw.str. 28, een vulpotlood. Agaart, Jansendwarsstraat 6, een dames- toschje met inh. G. Dissel, Vlamingstraat 28, een kinder portemonnaie met inhoud. H. G .J. Mulder, Bothastraat 43, een zwarte portemonnaie met inhoud. Mieldijk, Oude Kerkstraat 4 een grijze kindercape. Bezem, Klaasduitstraat 46, een metalen beursje met inh. Tiessen, Weezenstr. 10, een pakje waar in een schortje. Meindernink, v. d- Duin van MaasdamBtr. 26, een huisdeursleuteL Reuvers, Polderweg 24 een bruine da- mesportemonnaie met inh. Agema, Hoogstraat 189, een paardende ken. Collet, Prinsenstr. 8, een bruin portemon- naietje met inh. HET RAADHUISPLAN. Wellicht zullen meerdere inwoners met eenige verbazing, zoo niet ontstemming, kennis hebben genomen van de voordracht aan den Raad, houdende het voorstel om een crediet beschikbaar te stellen, ten ein de daaruit te bestrijden de kosten verbon den aan de verbouwing van het Weeshuis tot Raadhuis. Wij althans hebben niet al leen met verbazing, maar met stijgende ontstemming van den inhoud van dit stuk kennis genomen. Waarom? Hetgeen het College van B. en W. in dit stuk naar voren brengen over de noodza kelijkheid om te komen tot oplossing van het Raadhulsvraagstuk, zal ieder, die eenigszins met den toestand bekend is, ten volle beamen. Het is dus niet alleen wen- schelijk, doch zeker noodzakelijk, dat er naar een goede oplossing gestreefd wordt. Elke goede oplossing kost echter geld, zeer veel geld, en dus wordt getracht om zoo min mogelijk uit te geven. De oplossing die men echter thans voor stelt, is, meenen wij, niet een goede op lossing, omdat ons weinigje goed geld ge smeten wordt naar kwaad geld. Immers is de zaak deze. 1 De financieele positie van onze ge meente is thans en in de naaste toekomst niet van dien aard, dat zH de gelden voor een nieuw Raadhuis kan beschikbaar stel len. Ook verkeert de gemeente thans mede in een periode, waarin omtrent de toe komst zelve niets met eenige zekerheid kan worden gezegd. Doch hoofdzaak is het feit, dat men voor een goed aan de eischen des tijds beantwoordend gebouw, waarin alle gemeentelijke diensten kunnen wor den ondergebracht en zoodanig gebouwd, dat het voor behoorlijke uitbreiding vat- baaï is, thans geen gelden beschikbaar heeft en de rente en aflossing van een eventueel daarvoor aan te gane geldlee- ning op de jaarlijksche uitgaven der ge- meente thans te bezwaarlijk zouden druk- ken. Wellicht valt daarover nader te den ken in de jaren als de crisisschulden afgelost zijn. Doch als er een nieuw Raadhuis moet komen, dan moet dit een gebouw i;ijn van dezen tijd, waarmede wij bedoelen, dat hoe bescheiden ook van opzet, er toch^ het karakter en ontwikkelingsgang der bouw kunst van nu in moet worden opgenomen. Die eisoh mag toch minstens aan ons ge meentehuis worden gesteld, te meer, wijl In onze gemeente zoo weinig gebouwen op architektonisch schoon kunnen bogen. Men zal wellicht met mij ten volle be amen, dat daarvan om de bovengenoem de financieele redenen in de eerste jaren niets kan komen. Accoord! op tegen. Dit zal ook geld kosten, zeker, maar waartegenoverstaan zal een besparing van uitgaven, daar andere gebouwen vrfl komen, die hetzij verkocht, hetzij verhuurd kunnen worden. Doch bij het uitvoeren van dit olan moet men niet gaan trachten een raadhuis te gaan namaken, en een oplossing voorstel len, welke niet een bepaald tijdelijk, maar een permanent karakter draagt. Al het geld in die laatste richting besteed is o. i. weggeworpen geld. En als zoodanig mogen wij toch aanmerken al hetgeen in de voor gestelde verbouwing van het Weeshuis tot Raadhuis meer wordt aangewend dan noo- dig is, om het Weeshuis alleen en uitslui tend zoodanig geschikt te maken, dat daarin de gemeentelijke diensten, welk» samenvoeging eischen, ook inderdaad kun nen worden ondergebracht. Dus alles wat in de verbouwing is opgenomen om het tegenwoordige Weeshuis een meer per manent karakter te geven van Raadhuis, dient o. i. te worden geschrapt. Een elk, die dit gebouw thans aan- sohouwt, zal moeteq toegeven, dat hoe wel er eenige „lijn" in zit, het toch geen Raadhuis-karakter heeft en zeker niet krijgt door er een toren op te bouwen. Dit moge dan op een teekening of plaatje het aardig doen, maar als men zich de situatie, die dan zal ontstaan, indenkt, dan zal men met ons beamen, dat dit niet de aangewe zen manier is om het Raadhulsvraagstuk voor onze gemeente öp te lossen. Nu is het ons opgevallen, dat weliswaar In die voordracht een meerderheid en een" minderheid van het Ooilege van B. en W- aan het woord is gekomen, doch beide dee- len aan de zaak zelf feitelijk geen aandacht hebben geschonken. In dit stuk geeft al leen de meerderheid en de minderheid hun raeening te kennen over de toelaatbaarheid der uitgave, welke voor deze verbouwing roodig is; niet over de vraag, welke m. 1- het eerst gesteld moet worden, n.1.: In hoeverre thans aan de moeilijkheden bij het goed functionneeren der diensten zal zijn en kunnen worden tegemoet geko men, zonder een goede oplossing (een nieuw Raadhuis) onmogelijk te maken. Als daaraan de Raad zijn aandacht ten volle bij de behandeling van deze zaak besteedt, dan kan het niet uitblijven of men zal het Ooilege van B. en W. uitnoo- digen met een andere voordracht te komen, die uitsluitend beoogt een oplossing te brengen voor het onderbrengen in e6n ge bouw van de gemeentelijke diensten, waar van samenvoeging geëischt wordt, of al thans een eisch is. Dan blijft de weg open voor het bouwen van een nieuw Raadhuis zoodra de financieele toestand van de ge meente dit toelaat Maar men schepe de gemeente niet op met een karikatuur als thans wordt voor gesteld. Want dan zou zeer terecht de gemeente Helder deswege de risée van het land worden. NHDEKLANDSCHE SPOORWEGEN. ZOMERDIENST. Ingegaan 5 Juni 1925. Vertrek van Helder: 6.29 6.29 7.29 10.05 10.05 Aankomet te Amsterdam (van 1 Juli tot 6 Sept.)' 8.45 Zopdage niet 9.01 9.01 12.17 sneltrein Zondags niet in Juli en Angustus op Zondagen, aankomst Amsterdam 12.27 Alleen Zaterdags tot Alkmaar Zaterdags niet alleen Zaterd. Zaterd. en Zond. niet Zondags niet 12.38 12.44 Zaterdags niet 2.52 1.10 alleen Zaterd. 2.52 3.48 Zaterd. en Zond. nie^ 5.48 4.15 Zondags niet 6.30 7.20 9.28 De trein naar Behagen (des Donderdag») vertr 7.42 morg., aank. te Behagen 8.92 Vertrek van Amsterdam 5.21 8.03 9.12 12.02 3.11 3.40 5.50 9.07 Zoudaga niet aneltreln Zondags ulet Aankomst te Helder 8.24 9.33 Zondags niet alleen Zondags Zondags niet Zondags niet. In Juli en Aug. Zondags ook Op Zon- en Feestdagen aankomst 11.31 alleen Zondags 11.19 2.36 6.09 6.09 8.02 10.53 11.24 1.04 N.V. Texels Eigen Stoomb.-Onderneming Vertrek Texel: 6.vjb., 8.vjd. 11.15 vjn., 2.36 njn., 6.30 n.m. Vertrek Helder: 7.— v.m., 9.60 vjn., 12.16 nun., 4.16 mm., 6.40 mm. Op Zoiv- en Feestdagen: Vertrek Texel: 6.van., 11.th., 6.80 n.m. Vertrek Helder: 9.— vjb., 12.— mldA, 6.40 n.m. H. M. de Koningin-Moeder wapperde gis- bromaen medaille^ uitgeloofd door de teren de vlag van de openbare gebouwen. Concert Stedelijk Muziekkorps. verdwijnt spoedig door Inwrijven met Dg, W. Seeboldt 1 en 48 sec. Blijft desondanks over het vraagstuk, om ln een of meer gebouwen de gemeen telijke diensten zoodanig doelmatig op te bergen, dat aan redelijke eischen bij de goede functtonneerlng van die diensten te stellen, wordt voldaan. En als in die rich ting een oplossing wordt gezocht en ver» kregen, die voor een aantal jaren een be vredigende oplossing brengt is daar niets 4 ZOMERDIENST Op werkdagen:

Heldersche Courant | 1925 | | pagina 5